Rheumaiïek \Spier. P'JF) AKKERTJE radio-programma verschillende berichten S3 SS SS S3 23 23 £3 23 se se ANNE Neem'n Uit Stad en Provincie JIM de zoon van bobby Woensdag 19 Maart HILVERSUM I. 414,4 M. Nederlandsch Programma. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 7,55 gram.; 8,30 nieuwsberichten ANP; 8,45 gram.; 10,40 omroeporkest; 12 Esmeralda; 12,25 Eerst raet dan baet; 12,42 almanak; 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 Rococo-octet1,45 pianovoordracht; 2,10 voor de vrouw; 2,20 gram.; 2,80 cabaret- programma; 8,80 orgelspel; 4 Bijbellezing; 4,20 gram.; 4,30 vraaguurtje voor de kin deren; 5,15 nieuws-, economische- en beursberichten ANP; 5,30 technische cau serie voor de binnenschippers; 5,45 Jonge Acht; 6,15 De Ramblers; 6,42 almanak; 6,45 actueele reportage!; 7 vragen van den dag ANP; 7,15 volkszang met orgelbe geleiding; 7,30 berichten Engelsch; 7,45 gram.; 8 nieuwsberichten ANP; 8,15 gr.; 8,30—8,45 berichten Engelsch; 9 40 dag sluiting; 9,45 Engelsche berichten ANP; 10 nieuwsberichten ANP en sluiting. HILVERSUM II. 301.5 M. Nederlandsch Programma. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 7,55 gr.; 8,30nieuws berichten ANP; 8,45 gram.; 10 morgenwij ding; 10,^0 ensemble Jonny Kroon; ti ll,20 declamatie; 12 berichten; 12,15 or gelspel; 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 amusementsorkest2,15 Utrechtsch Stedelijk orkest; 3—3,20 voor de vrouw!; 4 gram.; 4,20 ensemble „Molto Cantabile" 5 „Het geestelijk karakter van ons volk"; 5,15 nieuws-, economische- en beursberichten ANP; 5,30 Esmeralda; 6 gram.; 6,15 zang en orgel; 6,45 actueele reportage of gram.; 7 Brabantsch praatje ANP; 7,15 zang en piano; 7,40 „Studie praatje in het schildersatelier", causerie; 8 nieuwsberichten ANP en sluiting. Kortsluiting in v««>tal Zaterdag werden de bewoners van de boerderij der familie S. in De Klomp in de vroegte gewekt door het angstige loeien der op stal staande koeien. Kort sluiting was de oorzaak en daar de elec- trische stroom door de ijzeren repels was gegaan, waaraan de koeien waren vastgebonden, bleken de meeste getrof fen. Het meerendeel kwam er vrij goed af, maar een koe was reeds aan de ge volgen overleden. Bo*rd*rij sfo»brar>d Zaterdagavond is een hevige brand uit gebroken in een schuur naast de groote boerenhofstede van den landbouwer P. v. d. Zanden, op den Hoek te E r p (N.-B.) Aangewakkerd door den wind sloegen de vlammen weldra over naar de boer derij. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch men slaagde er niet in de vuurzee te bedwingen. Omwonenden had den ijlings een 30-tal stuks vee uit de brandende stal gered. Een aantal var kens en kippen is in de vlammen om gekomen. De boerderij met stalling en schuur is geheel afgebrand.. Inboedel, landbouwwerktuigen en een groote voor raad rogge en haver zijn eveneens door het vuur vernield. Men vermoedt dat de brand ontstaan is doordat kinderen in de schuur met lucifers hebben ge speeld. De schade, welke zeer aanzien lijk is, wordt gedeeltelijk door verzeke ring gedekt. Door stier aangevallen Toen de landbouwer Fr. O. te Grub- benvorst (L.) een stier van den stal haalde, werd hij eensklaps door het dier aangevallen. Het dier drukte de man tegen een op het erf staande kar, waar door het slachtoffer ernstige inwendige Uw fouten ontdekken uw vijanden veel eerder dan uw vrienden, daarin zijn zij betere leermeesters. FEUILLETON kneuzingen en een beenbreuk opliep. Nadat O. was bevrijd, is hij naar het ziekenhuis te Venlo gebracht. Botar of vatbonnan voor gobakktn visch, pommti fr\im», enz. Dezer dagen hebben wij gemeld, dat de koopers van gebakken visch, pommes frites en ander gebak, daarvoor in het vervolg boter- of vetbonnen moeten in leveren. De secretaris-generaal van het depar tement van landbouw, en visscherij heeft de volgende regeling bekend gemaakt: Tot dusverre ontvingen vele verkoo- pers van gebakken visch, pommes frites, croquetten, gehaktballen, poffertjes, wa felen en ander oliegebak van de Neder- landsche zuivelcentrale regelmatig toe wijzingen voor vet of olie, zonder dat zij daarvoor consumentenbonnen behoef den in te leveren. Hierin is thans ver andering gebracht in dien zin, dat de bovenbedoelde categorie van personen, in den vervolge uitsluitend toewijzingen, welke recht geven op hot koopen van vet of olie zullen ontvangen, indien zij. een met de toe te wijzen hoeveelheid overeenkomend aantal consumentenbon nen van de boter- of vetkaart of daaraan gelijke bonnen, inleveren. In verband met het bovenstaande dient het publiek voortaan bij het koopen van de bovengenoemde artikelen een met de daarin verwerkte hoeveelheid vet over eenkomend aantal bonnen van de boter- of vetkaart, c.q. bonnen voor „1/50 rant soen boter enz." (z.g. wisselbonnen) in te leveren op dezelfde wijze, als dit in de hotels, café's, restaurants e.d. ge schiedt. Peroneal van de luchtbescherming Volgens een circulaire van het Depar tement van Binnenlandsche Zaken is de voor de rijksambtenaren getroffen re geling, in zake toekenning van een tij delijke toelage van 6 pet. ook van toe passing op het personeel, behoorende tot de vaste kern van den luchtbeschermings dienst. In verband hiermede kan aan de tot die kern behoorende personen, indien zij gehuwd zijn, een tijdelijke toelage wor den toegekend van zes ten honderd van het brutoloon, voor zoover dit loon een bedrag van f1900 'sjaars niet over schrijdt. Hierbij1 moet er op worden ge let, dat het totaal aan inkomsten uit overheidsfuncties in aanmerking moet worden genomen, zoodat bij cumulatie voor rijks- en/of gemeentebetrekkingen, waardoor de limiet van f 1900 wordt overschreden, de toelage niet mag wor den toegekend. Verder moet voor personen, die in den overheidsdienst uitsluitend een neven functie vervullen, de aan deze neven functie verbonden wedde naar evenre digheid worden omgerekend, ten einde te bepalen, of deze al dan niet beneden f 1900 blijft. Deze regeling wordt geacht in wer king te zijn getreden op -1 -Dec. 1940. vindt het geluk Een modern sprookje van Maria Sawersky 27 nadruk verboden Wanneer was u jarig, juffrouw Farö? vroeg hij geïnteresseerd. Op 12 September, luidde het ant woord. Dat is, uit astrologisch oogpunt, een buitengewoon belangrijke datum, juf frouw Farö, weet u dat wel? Nee, daar ben ik mij niet van be wust. Mijn verjaardag had een alle- daagseh verloop. Anne bloosde van verlegenheid. Zoo bijzonder alledaagsch was haar onver wachte verschijning op het bal van con sul Eschenberg en haar vlucht voor den jongen graaf Grundtvig eigenlijk niet geweest. De professor poetste ImJet zorg de gla zen' van zijtn gouden1 lorgnet. Ik spreek niet alleen van uw laat- sten verjaardag, maar van uw geboorte datum! in het algemeen. De 12e Septem ber valt op den dag, waarop de zon de Maagd verljaftt en in het tefekem van de. De Engelsche admiraliteit deelde Zon dagavond mede, dat de Engelsche duik boot Shapper over tijd is en als verloren moet worden beschouwd. De Shapper was in 1935 van stapel geloopen. Ze had een water verplaatsing van 670 ton en een bemanning van veertig koppen. Haar snelheid bedroeg 15 zeemijlen boven en zeven zeemijlen onder water. De wa pening bestond uit zes torpedolanceer- buizen, een stuk geschut van 7,6 centi meter en een machinegeweer. United Press meldt nader uit Londen over de radiorede van Bevin, de Britsche minister van arbeid, dat alle vrouwen, om het even of ze gehuwd zijn of niet, in den leeftijd van 20 en 21 jaar, alsmede alle mannen tusschen de 41 en 45 jaar zich voor den nationalen dienst moeten laten inschrijven. De 20-jarige vrouwen moeten zich 19 April en de 21-jarige kort daarna melden. De mannen van 41 en 42 jaar moeten zich 11 April melden. Dit is voor de eerste maal in de Engel sche geschiedenis dat vrouwen opgeroe pen worden. Weegschaal! treedt. U imioiet dus den in vloed hebben ondergaan van de eigen schappen van (Weide teekens. Dan helbl ik zeker wiel een erg om- We trouwbaar karakter, niet waar? vroeg Anne schertsend. O nee, dat is nog allerminst ge zegd. Welke eigenschappen kenmerken de Maagd en de Weegschaal', professor? Het was Grundtvig, die deze vraag stelde, zulks tot groote vieriWazing van Zijtn1 tante. Tot dusver had hij1 infet Hes- terbbrg's stokpaardje altijkl een beetje den spot gedreven. I Dat kan ik pas zeggen, Wianneier ik het volledig horoscoop van deze jonge dame heb' getrokken. Daarvoor moet ik j in de eerste plaats het uur en de plaats van geboorte Weten, j Maar professor, drong Grundtvig I aan, ons hebt u op het enkele gegeven van den geboortedatum onmiddellijk as trologisch afgeslacht. Ik herinner me nog heel goed, dat u mij hebt beschuldigd het met een heerschzuchtigen Mars en een duisteren Saturnus te houden. Ge- I lukkig kwam er nog op een of andere manier een stralende Venus bij, anders zou geen hond! meer een stuk brood van me hebben aangenomen. Ik zie niet in, waarom juffrouw Farö er zooveel gemakkelijker zou afkomen. Neemt u de jongedame maar gerust onder het ont leedmes. Daaraan heeft nu eenmaal ieder- GEMEENTERAAD TE OUWERKERK Da toren elicht voorzianing Toelage gamaantaparsonaal In- de Maandagmiddag gehouden ver gadering van den genreenteraad was de heer van dein Bos zonder kennisgeving afwezig. Voorzitter: de burgemeester, de heer J. J. Roimieijh. Naar aamlieidiing van de notulen van de vorige vergadering, inforimleert wieth. Kuij'per naar het te wierk stellen van werkloozen bijl het wierkverschaffingsob- jeet Ibtijl imievr. de wed. A. J. Roimeijtm. De voorz. antwoordt hierop, dat slechts uit die gemeenten, welke onder 'twark- loosheidssubisidiefonds vallen, werkloozen IWiji Rijkswierkversdhaffingsobj'ecten tewerk gesteld kunnen worden. Daar deze ge meente hier niet oinder valt. kunnen haar werkloozen daar dus ook niet gaan wer. ken. Voor eigen rekening mag de ge meente het wel doen, maar ten eerste is het seizoen al1 ver gevorderd en ten tweede staan ier op het oogemlbHik wei nig Werkloozen ingeschreven- Tot de ingekomlen stukken bfshoort een verzoek van S. de Rijke om ontheffing van schoolgeld vfojob 1 'kind voo,r 3/i van het bedrag en ,f>en dito van P. Panne- koek, ojok voor 1 kind. Beide verzoe ken Wiorden op voorstel van B. ien W. zh.st. ingewilligd. Van het Provinciaal Bestuur v,an Zee land is een schrijven ingekomlen, inhou dende het vierzoiek otmi vóór 20 Maart van de tmleening van den raaid in kenlnljs) te Worden gesteld, inzake het verleen^n van een tijdelijke toelage en een v®r- hooging van den kindertoeslag vanaf 1 Januari 1941 aam den burgemeester, den secretaris ,en den ontvanger. B. en W. verkLaren hiertegen geenerlei bezwaar te hebben, Wiaama de raad zich er unaniem ook voor verklaart. Van het department van Bimtienl;a/nd'- sche Zaken is een schrijtven ingekomen, houdende de (mlededeeling, dat ingaande 1 December 1940 aan het Rijkspersoneel een tijdelijke toelage van 6 pet. op de brutowedde of 't loon is verleend, mits dit f1900 niet overschrijdt en dat met ingang van 1 JaJnulairi als tijdelijke imlaat, regel een kindertoeslag is vetdeend. Aan de gemeente wloirdt in overweging gege. I ven ten aanzien.1 van hiaiar lager, (blezol- 1 zoildigd personeel in overieenkoimstigemi zin' te handelen. Ook hiertegen hebben B. en W. geen Iblezwaar ien ook de raad vereenigt zich er imlede z.hst. Een1 en ander zali gerekend worden te zijd in gegaan op 1 Januari 1941, zooals ook bijl de provincie het geval is. I Dan1 zijln aan de orde enkele wijzü!-; gi'ngen in de begroeting 1940. De secre taris leest de betrokken posten met de bijbehoorende bedragen voor, wiaarmai de raad na ampele bespreking hieraan zïjfn goedkeuring hecht. De begroeting 1941 moet worden gewij'zigd en wel in verband mlet dei wij'zi gingen in de verschillende belastin gen. Ook hiervan geeft de secretaris een uitvoerige uiteenzetting, waaruit büijlktdat de.- gemeente uit een ten ander een finan cieel voordeel zal hebben van f711.65, Wat op den post vpior onvoorzien Zal kunnen wiorden overgebracht. De raad Imladhtigt B. en W. de inoodige wijzigin gen aan te brengen. een, die hier in huis komt, zich te on derwerpen. We zijn allen doodnieuws- gieriig naar, het, resultaat. Ik weet niet, of juffrouw Farö er zelf wel mee n ccoord gaat. De professor aarzelde, maar het was hem duidelijk a,an te zien, dat hij niets liever wenschte. De gravin echter riep verbaasd; Ernst, ik ken je niet meer terug! Wa,arom wil je nu persé dat arme meisje tot een slachtoffer van de astrologische aspiraties van den professor te maken? Je bent toch anders niet zoo! Dat doet m'n strijdlustige Mars, tante. Maar natuurlijk trek ik mijn verzoek onmiddellijk in, als het juffrouw Farö onaangenaam is. Zoo erg zal het met m'n karakter wdl niet gesteld zijn, dat het 't licht der openbaarheid niet zou kunnen verdra gen, lachte Anne. Gaat uw gang maar, professor. Ik ben al even nieuwsgierig als de anderen. Zij, die in het teeken van de Maagd staan, zijn verstandig, vlijtig, kalm en taktvol. Zij bezitten rechtvaar digheidsgevoel en een groote dosis zelf- beheersching. Zij lijken vaak een geslo ten karakter te hebben, omdat zij van nature eenigszins verlegen zijn. Van nu af aan ga Ik de astrologie belijden, liet Senta Bratt zich ontvallen. De pensioensgrondslag van den haven- imJeester. dien heer A. L. van de Ve£dei wordt vastgesteld op f487.—. Als afgevaardigden naar de vergade ringen van de N.V. Waterleidingmaat schappij' „Sebouwen-Duiyedand" w orden 'Opnieuwi aangewezen de 'burgemleester en de heer J. L. Kuijlpier, die zich (beide hiertoe w'eter bereid verklaren. Biji de rondvraag mlerkt de heer Hoek op dat de toestand van de wiaiteril'elding bij de woning van dhr. v. d. Bos nog de zelfde scbijfnt te zijn. Spreker vraagt of daar al werk van is gemlaakt. DU voorzitter antwoordt dat hij) er met den directeur van de waterleiding-mlaiaitschap- pijl over gesproken heeft, imiaar dat hij dezen er nu nog eens op zal wijlzern. De heer Hoiek merkt nog op, dat als daar een goede duiker wordt geplaatst, die goed geïsoleerd is, de leiding daar nooit kan bevriezen. Verder bespreekt de heer Hoek do toestand van den torein. De toestand v,ain den liinker-pilaster acht spreker hoogst gevaarlijk, vooral voor de woning v,an den heer Giljamse. Spr. adviseert niet lang met herstellen te wachten, daar de gemeente anders voor hooge kosten Zalll komen te staan. De voorz. zegt toe dat B. en W. hieraan hun aandacht zul len schenken lan verzoekt den raad hen te machtigen ijn deZe te handelen, zo O r alis het hun het bleste voorkomt. De raad heeft hiertegen geen bezwaar. De heer J. L. KuijlpCr wijst op denj toestand van de zate aan de Oostzijde' te Viane. De voorzitter antwoordt dat imlen te Viane juist Iblezig is vette grond aan te brengen, zoodat deze zate meteen kan worden opgeknapt. D;6 heer Zoirge brengt de schoolartsen-. dienst ter sprake, waarover in enkele gemeenteraden op het eiland gesproken is en vraagt of deze gemeente hieraan ook haar medewerking will! vierleenen. De voorzitter verklaart in oem derge lijke instelling veel nuttigs te zien, en zegt toe ier eens nader naar te zuilen; informleenen, waarna oioik B. en W. hun standpunt erover zullen bep allen. Daar niemand vendor meer het wioord verlangt volgt hierna sluiting der verga dering. ST.-MAARTENSDIJK.- Woensdag 19 Maart, des avonds half negen, hoopt in gebouw Rehoboth alhier, voor te gaan Ds Nicolaï uit Domburg. Bij het agentschap der Arbeidsbe middeling stonden per 15 Maart j.l. nog 72 werkloozen ingeschreven. SCHERPENISSE. Woensdag 19 Maart, Geref. Gem.: 8 juut, ds. A. Verhagen uit Middelburg. THOLEN. De bekende ien reeds jaren bestaande vereetniging tot Ueniging van armoede en .bedelarij, is geschrapt van de liijist bedoeld in art. 3 der Armenwet, wegens opheffing dezer .instelling. Burgerlijke Stand. Geboren: Frans Marinus, z. van A. Jansen en D. Klaas'- sen; Pietér Jam, Z. van P. M. Klleppe en. J. Quist: Jacob Cornells, Z. van H. Rus- sehe'r en L. Geluk. Ondertrouwd: J. PoX- il(y -en D. Jansen; B. de Hond en G. MJ-1 Jeroense. De raad van /aandeelhouders den N.V. Waterleiding Mpüjl „Tholen" heeft, j in plaats van Zijln vader, benoemd tot jlld van den Raad' van Beheer, de heer W. Hanssens te Stavenissle. De otmlzet van mosselen was vorige Week zeer laag ien bedroeg ruim 1400 ton van 100 kilogram. Ook oesters wer- den in geen groot kwantum verzonden. Naar vernemen zullen deze week eenige visschers ter batvangst uitvaren. De heer L'. de Jonge, eigenaar van het bekende höteü „De Kroon", heeft dit groote pand onderhands verkocht aan den heer Van Santen te St.-Maairtensdijk. DE RIJCKE TREK LOTEN Voor de derde Rijcke Trek Verloting, blijkt allentwege, evenals voor de beide vorige Verlotingen groot animo te be staan. De trekking is definitief bepaald a.s. Vrijdag 21 Maart, ten overstaan van Notaris J. C. J. Waldorp en zal gehouden worden in het Venduhuis der Notarissen te 's-Gravenhage. Oud-minister Posthuma in o/erheidtfuncMe 7 Naar het Nederlandsch Dagblad meldt, heeft de heer Roskam, de leider van het Agrarisch Front, in een rede, welke hij Zaterdagavond in het gebouw Hulp en Voorzorg te Naaldwijk heeft gehouden, medegedeeld, dat binnenkort de benoe ming van oud-minister dr.. F. E. Posthuma thans adviseur van het Agrarisch Front, in een belangrijke overheidsfunctie op landbouwgebied verwacht kan worden. In Minesota en de aangrenzende Noor delijke Amerikaansche Staten woedt een orkaan, welke gepaard gaat met hevige koude, welke reeds aan ten minste dertig menschen het leven gekost heeft. Het noodweer heeft groote schade toe- gebracht aan particulier bezit, het teje- foonverkeer verbroken en elk rijverkeer over uitgestrekte gebieden onmogelijk ge maakt. De meeste sterfgevallen zijn ont staan doordat automobilisten die door den storm werden overvallen, uit hun wagen stapten om ergens tegen den or kaan en de koude te schuilen. 23. Floep! Daar komt Jimmy aan gedoken! Zijln val wordt door een Iblooro gebroken; Omringd van appels komt h'ijl neer Net op een hek, en dat doet zeer. Een (meter of vijlf, zes vandaap^ Zit slapend Teun de molenaar Met een wiek als ruggesteuntje. Snurkt de anan een vrolijk deuntje. Al die eigenschappen heeft Anne inder daad! Verder! drong Grundtvig aan. Menschen, die in het teeken van de Maagd zijn geboren, staan zeer cri- tisch tegenover zich zelf en kenmerken zich veelal door een bescheidenheid, die aan zelfverloochening grenst. Zij passen het best bij menschen, die in het teeken van den Leeuw zijn geboren. Doddie Hesterberg kraaide van ge noegen. Ernstje, dat bem jij'! Jij bent in Juli géboren. De zon in het teeken van den j Leeuw', verklaarde ze vakkundig, i De weegschaal legt nog eens extra den nadruk op het irechtvaardigheidsgei- voel' van haar kinderen, doceerde de pro,- fessor verder. Het zijln meest verfijnde, f uiterst sensitieve naturen. Zij kunnen j zich niet altijd zoo tegen hun om'geving verweren alls' wiel moodig is. Zij1 hebben j altijd bescherming van anderen, noodig, 1 o'mldat zij teer en gevoelig zijn! Grottk'au - klapte demonstratief in zijln handen. I Een voortreffelijk karakter! Ik ben er werkelijk trotsch op kennis mjeit u te hebj- ben mógen Imlaken. juffrouw Anne! Ais ik bedenk, hoe wteinig ik daar tegenover kan stellen! Ik heb' eenvoudig een ca- rioatuur van een karakter! J Hoe ziet dat er dan wel uit? lachte Anne. 1 Vraag !m!e dat niet! Ik weet vami schaamte niet, waair ik blijven mloet. De 24. Vriend Jiim' besluit eerst w'at te „bikken"; H'ijl kijkt met hongerige blikken Naar al die appels, die in 'trond Daar straks vliak Ibjijl hemi op de grond Gevallen zijn. Maar van te voren, Opdat baas Teun hem iniet aai' storen, En hem! niet bij) zijn im'aal verrast, Bindt hij' de man eerst stevig vast. professor heeft mlij' ajjs: leen stiermenseh gebrandmlerkt. Ik ben in hooge mate materialistisch. Ik eet en drink '-graag veel en goed. ik heb weliswaar een p'riac- tischen inslag, mlaar aan har/d werken he'W ik 'een broertje dood. In een Woord: dom, lui en vraatzuchtig. Is dat geen griezelige interieuropnamie Dat kan ik nu niet direct vinden, plaagde Anne overmoedig. Ze lijkt me tamellijk normiaal. Ze heeft je door, Jens! lachte Grundtvig. Mijlnheer Grottkau inhakt er maar wat van. zei de professor verwijtend. Ik heb zijln horoscoop nog nooit getrokken en vermOedelüjk is hij' niet eens in het teeke'n van den Stier gebbiren. Overigens zou ik u nolg iets willen zeggen, juffrouw Farö, wlawneer ik daarmee tenminste geen p'ijlnliijke plek aanroer Zegt u het mlaar gerust. -- Bijl de Maagdgelblorenen bestaat ge- wtoionlijlk zeer weinig of in het geheel geen sympathie tusschen de familiele den. Anne keek den ouden heer verbaasd aan. Dat kljopt! zei Ze openhartig. Professor Hesterberg straalde van ge noegen. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2