1 Uit Stad en Provincie JIM DE ZOON VAN BOBBY RADIO-PROGRAMMA Vrjjdag 14 Maart HILVERSUM I. 414,4 M. Ned. programlma. 6.45 gram.; 6.50—7 ochtendgymnastiek; 7.30 gram.; 6.45 och tendgymnastiek; 7.55 graml.; 8 Chr. Raj- dio-Stichting: schriftlezing en medidatie; 8.10 gram.; 8.30 nieuwsberichten ANP; 8.46 gram.; 11 voordracht; 11.20 omroep orkest; 12 gram.; 12.10 Esmeralda; 12.42 Almanak; 12.45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 amusementsorkest; 1.45 gram.; 1.55 reportage; 2.15 gevarieerd programma; 3.30 voor de vrouw; 3.40 vocale duetten; 4 Vrij'z. Pirot. Kerkcomité: „Lezen in den Bijbel"; 4.20 coincertgej-t 'bouworkest, opn.; 5 graml5.10 Uit Ber. lïj'n„Gruss aus der Heimat", program ma voor de leden van de Duitsche weer macht; 6 Esmeralda; 6.42 almanak; 6.45 „Protestantisme op den tweesprong"; 7 Economische vragen van den dag ANP; 7.15 pianospel; 7.30 berichten Engelsch; 7.45 pianospel; 8 nieuwsberichten ANP; 8.15 gram.; 8.30 berichten Engelsch; 8.45 omroeporkest; 9.40 Vrijfc. Pret. Kerkco mité: AvondWijiding; 9.45 Engelsche her. ANP; 10 nieuwsberichten ANP. HILVERSUM II. 301.5 M. Ned. programma. 6.45 gram.; 6.50—7 ochtendgymnastiek; 7.30 gram.; 7.45 och tendgymnastiek; 7.55 gram.; 8.30 nieuws berichten ANP; 8.45 gram.; 10.30 ensem ble Jonny Kroon; 11 gram1.; 11.20 En|~ Semble Jomny Kroon; 12 berichten; 12.15 orgelspel; 12.45 nieuws- ion economische berichten ANP; 1 AmabiTe-sextet en so liste; 1.45 gram).; 2 Gooisch Symiphomie- orkest; 2.40 „Schilders van het Holland- sche 'landschap"; 3 Gooisch Symphjoinie- orkest; 3.30 gramj.; 4 SS Harmonie-orkest 4.55 gram.; 5.15 nieuws-, economische- on beursberichten ANP; 5.30 omroeporkest; 6 Chr. Radio-Stichting: Causerie „De ar beidersbeweging in haar strijd tegen de tuberculose"; 6.15 gram.; 6.20 omroepor kest; 6.45 „Protestantisme op den twaeh sprong"; 7 Economische vragen van den dag, ANP; 7.15 Hilversumson vrouwen koor en Oirgelsoli; 8—8.15 nieuwsberichten ANP. in het hotel. Randell zelf werd niet ge troffen. Kort voordat de ontploffing plaats vond, waren de Britsche gezant te So fia, Randell, zijn dochter en het perso neel van de Britsche legatie in het hotel gearriveerd. Drie leden hiervan, onder wie de legatie-secretaris Lambert, be- hooren tot de gewonden. In het hotel logeerden verder verschei dene Engelschen, onder wie eenige diplo maten uit Roemenië. De politie heeft onmiddellijk na den aanslag een uitge breid onderzoek ingesteld. De omtrek van het hotel is afgezet. Nog in den loop van den nacht is een aantal arrestaties verricht, doch de politie weigerde hier omtrent iets mede te deelen. De explosie geschiedde in de bagagekamer van het hotel. In' het sousterrain brak onmiddel lijk brand uit, die echter snel kon wor den gebluscht. Uit het voorloopig onderzoek zou zijn gebleken, dat de bommen zich in koffers van leden van de voormalige Britsche legatie te Sofia hebben bevonden. Het is n.l. nog niet zeker, of er zich één dan wel twee ontploffingen hebben voorge daan. Het gerucht gaat verder, dat nog een derde, niet ontplofte helsche ma chine in een koffer is gevonden. De bom men zouden van vrij zwaar kaliber zijn geweest, men spreekt van 25 kg. De politie tast nog volkomen in het duister omtrent de wijze, waarop de aan slag is gepleegd en voorbereid. Van de daders is tot nu toe geen spoor gevonden Randell, die evenals zijn dochter geen verwondingen heeft opgeloopen, heeft di rect na den aanslag in zijn kamer lang durig met de politie-autoriteiten gecon- se 33 S3 S3 se $3 33>3 Pas op uw gedachten, als gij alleen zijt, pas op uw humeur, als gij in den huiselijken kring zijt, pas op uw woor den, als gij in gezelschap zijt. I FEUILLETON vindt het geluk Een modern sprookje van Maria Sawersky 24 'nadruk verboden) Kijkt u zelf maar, juffrouw Bratt, het zit aangegoten. Werkelijk keurig, prees de schilderes het eenvoudig zijden toiletje, dat Anne's slanke figuurtje omsloot. Je ziet er allerliefst uit, Annekind. Anne Falke sloeg met een spontaan gebaar haar armen om den hals van haar gastvrouw en kuste haar op beide wangen. Een zorgvuldige verpleging en liefde volle behandeling tijdens haar kort ver blijf in de hoofdstad hadden van de be deesde Asschepoester uit den huize Sta- niecki een van vreugde stralend jong meisje gemaakt, dat zelfs het lachen weer had geleerd. De blijde glans in haar blauwe oogen getuigde van nieuwe levensmoed en in haar wat voller geworden wangen jagen grappige kuiltjes. Ik ben u zoo dankbaar, juffrouw fereerd. Aan de bijeenkomst die tot na middernacht duurde, namen ook leden 1 der legatie deel. Het is een raadsel, waar en op welke wijze de helsche ma- j chines in de koffers zijn gedeponeerd. De dooden, aldus een nader bericht, zijn allen Turken. Twee van hen waren portier van het hotel, de andere was een voorbijganger, die toevallig het hotel passeerde. MINISTERS VAN KLEFFENS EN WELTER NAAR NED.-INDIË Reis vla da Var. Statan De „Deutsche Zeitung in den Nieder- landen" publiceert een Associated Press- telegram uit Stockholm, waarin wordt medegedeeld, dat de ministers Van Klef- fens en Weiter uit Londen zijn vertrok- j ken op weg naar New York. Voor hun doorreis naar Nederlandsch-Indië zouden zij in Amerika de voorstellen van de I Japansche handelsdelegatie willen bespre ken. Volgens dit bericht zouden de Ja panners aandringen op de verdere toezeg gingen van Batavia, w.o. de toestemming tot het aanleggen van een overzeesche kabel Tokio-Bangkok-Batavia. Voorts zou den zij aandringen op een verlenging van het spoedig expireerende olie-accoord De Nederlandsch-Indische regeering overweegt voorts bij den Volksraad een voorstel in te dienen om een crediet van tien millioen gulden beschikbaar te stel len voor den bouw van een aantal fa brieken. In deze fabrieken zal de ver- j vaardiging van aluminium-, staal-, ijzer-, sulfaat-, glas- en textielproducten ter i hand worden genomen. Met den bouw is reeds een aanvang gemaakt. Voor de nationale verdediging zal voorts drie mil- lioen en voor werkplaatsen ten behoeve van de marine vier millioen gulden wor den gevraagd. TEGENGAAN VAN PRIJSOPDRIJVINGEN D« ganomen en nog te nemen maatregelen Ondanks de maatregelen, die door de overheid zijn genomen om prijsopdrijving tegen te gaan, kan nog steeds wiorden geconstateerd, dat de prijzen van een groot aantal artikelen aanzienlijk zijto ver hoogd. Bovendien loopen de prijzen van een en hetzelfde artikel in verschillende zaken sterk uiteen, zoodat het publiek niet weet, of nu voor een bepaald ar tikel al dan niet een prijsverhooging is toegestaan. Bovendien is er in verschei dene artikelen een bloeiende sluik- en kettinghandel, waarbij enorme prijzen van in normale tijden betrekkelijk goed- koope goederen worden gevraagd. Het Volk heeft over deze materie een onderhoud gehad met den gemachtigde voor de prijzen, mr. H. C. Schokker, die met zijn medewerkers bezig is aan den opbouw van een organisatie, die het mo gelijk moet maken het prijspeil te beheer- schen en aan den teugel te leiden. Mr. Schokker wees erop, dat prijsver hooging in sommige gevallen noodzake lijk is, doch dank zij1 een aantal bepalin gen en beschikkingen wordt het mogelijk, ze in de hand te houden en een groo- tere verhooging dan strikt noodzakelijk is, tegen te gaan. Hier komt de taak van de prijsvorming naar voren. Alleen werkelijke kostenstij gingen mogen aanleiding geven tothoo- gere verkoopsprijzen. Ieder verzoek tot prijsverhooging wordt nauwkeurig be zien. Verder geldt als norm, dat kleine kostenstijgingen zooveel mogelijk door't bedrijf moeten worden gedragen en der halve ten laste komen van de winsjt. In de practijk kan men echter niet al leen gesanctionneerde prijsverho.ogingen constateeren, doch ook niet toegestane verhoogingen en prijsstijgingen door het laten wegvallen van de lage prijsklassen of goedkoopere kwaliteiten, het brengen van nieuwe merken of het ten verkoop aanbieden van goedkoope kwaliteiten in dure verpakkingen. De fabrikanten zijn op dit gebied zeer vindingrijk. Mr. Schokker deelde mede, dat reeds eenige honderden overtredingen van de Bratt, fluisterde ze, terwijl ze zich als een klein meisje tegen de schilderes aanvleide. Senta Bratt streelde haar zachtjes over het blonde haar. Waarvoor kind? Voor die jurk, die ik voor een prikje kon krijgen? Ik ben zelf blij, dat je er zoo aardig in uitziet. Niet alleen voor die-jurk, maar voor alles, wat u voor me doet en dat ik bij u mag blijven. Mijn beste Anne, daarmee heb ik toch miezel f dgn grootsten dienst he- wiezen. Ik hefb' immers niets anders dain iml'n wierk. Sinds jiji hier bent. heb ik! veel' Imieför ieen bezigheid, als ik het zOiO noemien /mag, voor mijin gemoeds leven. Jij ble/nt nog jong (en daaroimi karn je inog niet wieten van hoeveel belang dat voor een eenzaam! smiensdh is. Men mioet nu eenmaal een (bleetje liefde kun nen geven ion neuten anders verkilt een Im/ensöh van bünnien. Diat zult u nooit van uZelf kunnen zeggen, juffrouw Bratt. Laat dat stijVe juffrouw? nu einde lijk Imaar eens weg en noem me kort weg Senta. Dat is trouwens ook noodig, wanneer ik je beneden bij' de gravin' als Anne Farö, de dochter van mijn ioveriiede/n vriendin mJoet voorstetien. Sta je er werkelijk nog altijd op, dat ik dat doe? Ik smeek je er om, Senta. prijsbepalingen zijn geconstateerd. En men kan verwachten, dat dit aantal in de naaste toekomst in belangrijke mate zal toenemen. Maatregelen zijn overwogen om bij het publiek de onzekerheid over de sterk uiteenloopende prijzen weg te ne men. Zoo zullen door middel van adver tenties kleinhandelsprijzen van belang rijke gebruiksgoedeten worden bekend ge maakt. Ook werkt men in de richting van een verplicht aanbrengen van prijzen op verpakte artikelen, VERSCHILLENDE BERICHtEN Engelsch* bommen op ons land In den nacht van Dinsdag op Woens dag zijn eenige Engelsche vliegtuigen bo ven Nederlandsch grondgebied waarge nomen. Er is een aantal bommen gewor pen. In een plaats zijn twee gebouwen zwaar beschadigd. In het midden des lands werden door bomscherven een man gedood en 13 personen gewond, terwijl ook schade aan huizen werd toegebracht. In een andere plaats is een jongen-, die niet tijdig dekking had gezocht, door scherven van granaten van het afweer geschut, licht gewond. Frauduleus geslacht vee Ambtenaren van dén erisisoipsporkigS- dienst te Edie hebben gisteren i/n sa menwerking met die gemeentepolitie «en onderzoek iiLestélld Iblij! den landbouwer M. te Vioorthuizem, daar mJen diezen ver. dacht vUeesch van clandestiene slachting afkomstig in voorraad te hebben. B,ij! on derzoek wend achter in het land in een kippenhok, dat iwias gecamoufleerd, een gno.ote hoeveelheid vleesch en spek ont dekt. in totaal 1400 pond. De voorraad vleesch, die leigendoh bleek te zijln van zekeren P. te Voort- huizen, is in tbleslag genomen iem naar het abattoir te Barnevield gebracht. Oplichter H»d Z'ch vergist De 28-jarige schildeT en behanger van V., te Utrecht, die geldgebrek had, ging op een geraffineerde wijze te werk om aan geld te komen. De schilder had gehoord, dat jongelui, wier ouders in In- dië zijn en die thans moeilijk uit Indoe geld kunnen betrekken, geholpen worden door verschillende menschen in ons land. Daarom schreef hij naar een heer, die iin een inrichting daar ter stede ter verple ging was opgenomen en van wien hij wist dat deze wel een menischen, die in nood zaten, placht te helpen. In zijn brief schreef de sch/iiLder, dat zijn vader op 'een theeplantage zat, maar dat deze, tengevolge van de omstandigheden, niets van zich liet hooren, terwijl de „zoon" in geldnood zat; De eersten keer slaagde de opzet:.de schilder kreeg een bedrag aan geld. Den tweeden keer zou hét weer gelukt zijn en zou de oudeheer nogmaals geld hebben overgemaakt, ware het niét, dat de schilder een groote fout gemaakt had. Hij had n.l. om den inhoud van zijn brief meer geloofwaardig te doen schijnen, een brief van zijn vader uit Indië er bij ingesloten. In dezen brief stond dat „vader" het geld wel zou wil len verzenden naar Holland, maar dat dit met mogelijk was tengevolge van den oorlog. Ongelukkigerwijze lag de zooge-, naamde brief uit Batavia, die op 28 Februari gedateerd was, op 1 Maart al in de bus van de inrichting, waar de oude heer werd verpleegd. In een dag van Batavia naar Utrecht en dan in oorlogs tijd is wel' heel gauw, dacht een goede bekende van den ouden heer, die dien brief in handen kreeg, en zoo werd de oplichting ontdekt. De politie heeft toen een onderzoek ingesteld en den schilder kunnen arres teeren. Hij heeft bekend zich aan op lichting te hebben schuldig gemaakt. Tl«n winkeliers opgelicht Een gevaarlijk jongmensch is in han den van de politie gevallen. Het is een zestienjarige loopknecht, die meer dan tien winkeliers te Utrecht heeft opge licht. Hij vervoegde zich bij hen met een fantastisch verhaal over groote partijen koffie, thee en cacao, welke hij van een Niou, in vredesnaam.' dan maar! Ik vind het miet bepaald prettig mfn oude vriendin wlat op de imouW te spelden, imlaar als je hét dan bepaald wilt, dan! imloet het maar gebeuren- Tenslotte be- nadeelen wie niemand met die kleine coimiedie. -Nietwlaar? Ik zou too, graag alles wlat achter 'mie ligt, Willem vergeten en p robeeren toilet dien nieuwen naam ook een ander tmiensöh te worden. Je bent een beetje romantisch aan gelegd. kind. Maar daar schiet mie wiat te Iblnnen! We ontmbeten vanavond Jeins Grottkau bijl de gravin. Die is toch een paar Imiaall1 in Elmslhorn bij jullie geweest? Wat zal1 ar gebeuren, als Wijl je herkent? Dat zal' Wijl zeker, mlaair hij kent imfijln naam niet. Voor hem was ik, even- alk voor alle anderen, juffrouw Anne, de hulp in de huishouding. Senta Bratt bromide iets, dat stellig geen compliment voor mevrouw Staniecici inhield. En hoe staat het mét graaf Grondt, vig, den neef van de gravin? vroeg ze. Ik zou me met die juffrouw Farö-come- idie liever niét in imfn vingers snijden, Anne. Tot Senta Bratt's veibaztng bloosde het meisjeover het geheefl'e gezicht. De graaf kent me niet? .Het leugentje viel Anne niet gemék'- imaar rij had er tot dusver nog goeden kennis zou hebben gekocht en nu van de hand wenschte te doen. Deze vriend moest plotseling naar Frankrijk en had nu de levensmiddelen overgedaan. De winkeliers hadden In den regel wel ooren naar de schoone beloften van den jongeman. Zij gaven het noodige geld en de jongeling verdween met de mededee- ling, dat de levensmiddelen zoo gauw mogelijk zouden worden gezonden. Er kwam echter niets. Hij is nu gearresteerd en zal zich voor den rechter te verant woorden- hebben. ZIERIKZEE. Bij' het IJ. gehouden exa men voor waterbouwkundig opzichter, af genomen do.or den Bond van Water bouwkundige Ambtenaren in Zeel', slaag de n.a.de heer C. J„ Taillie te Anna,- PaulQiwina, vroeger alhier woonachtig. Hij was de jongste candidaait die aan het exambn deelnam. KERKWERVE. Dinsdagavond verga ler- de in het Café van den Bout, de vereeni- ging „Groene Kruis". Het waren slechts weinigen die de voorzitter, de heer van der Cltigel, het welkom kon toeroepen. Van het bestuur waren met kennisge ving afwezig de heeren van der Sluis en van der Wekken. De laatste, die we gens ziekte verhinderd was, werd door den voorzitter een spoedig herstel toe- gewenscht. Zooals de secr.-penningm., de heer C. J. Heijboer, het in zijn jaaroverzicht uit drukte, is de vereeniging in staat geweest in het afgeloopen jaar haar zegenrijk werk in orde en rust voort te zetten. De uitzending van twee patiëntjes naar het Zeehospitium „Zonneveld" werd voor een groot deel door de vereeniging be kostigd. Evenals vorig jaar werd de steun van het Postzegelfonds met dankbaarheid gememoreerd. De rekening van het Groene Kruis sloot met een batig slot. groot f 59.97, bijl een ontvangst van f 825.30. De afd». tjbl.e. vertoiondie een nadeel'ig sllot van f 31.18 en een lomtvangst van1 f 1215.50». De vereeniging telt 190 leden en 3 dof inateurs. In het jaar 1940 Werden 38 ar tikelen voor 2090 dagen in gebruik ge geven aan 24 patiënten. De Wijkverpleeg ster legde 855 bezoeken af. Bovendien 61 huisbezoeken en 138 bezoeken bij! zui gelingen. Voor het vele goede Werk werd de zuster Wederom door den» voorzitter dank gelegd. Met op 1 na algemleane stemmen» werd de voorzitter ppmieuW herkozen. Met de wiensch dat de vereeniging ook dit jaar Wieder in1 staat mlag zdjh halar taak tot voldoening van een ieder te verrichten, werd de verg. geslioten. BROUWERSHAVEN. Te Rotterdam overleed op 60-jarigen leeftijd de heer J. Straub, hoofd eener school aldaar. De heer Straub was, na onderwijzer te Sint Maartensdijk en te Her- kingen te zijn geweest, op 1 Juni 1904 benoemd tot onderwijzer te Rotterdam. Op 1 Juni 1922 was hij hoofd van een school geworden. In verband met het bereiken van den 60-jarigen leeftijd was de heer Straub tegen 1 Mei a.s. op grond van het reglement voorioopige pensionneering onderwijzers eervol ont slag verleend. OUWERKERK. De varkénshoudersver. eeniging „Elkaar tot Steun" hield Dins dagavond j J. haar algemeens vergade ring bijl imlej. Slager. Na (Opening door den voorzitter, dhr. C. Hoogerland, volgde de rekening over 'het boekjaar 1940. Die ink. Waren f 1713.32, gespecificeerd als volgt: goed slot 1939 f816.97; rente boerenleenbank f 19.41; ren te f2000 Gr.Bl. 3 pet. NWS f57.90; ont vangen van onteigende varkens f262.04; „ontri'b'uties f 557de uitgaven bedroegen f788.49, wjo. f540.65 voor gestorven var kens. Het goed slot *s derhalve f 924.83 en f2000 Gr.B. 3 pet. NWS, dj. -ruim f 100 meer dan vorig jaar. Vervolgens Wordt de contributie Wieder, oiml vastgesteld op f0.50 per vorken en niet toe kuunén komen haar bescherm ster het avontuur op het gecostumieerdè feest blij' den consul' te vertellen. Ook nu w'as het haar lonmogeliijk erover te <be|- ginuen. Ze had nooit gedacht, dat ze Grundtvig nog eens zou terugzien. Het toeval' had gew&ld, dat ze in hiet huis! van zijfn tante haar intrek nam en zoo z|ou ze dan vottkomen onverwachts voor de twieedie Imlaal tegenover 'hem komen te staan. InnerilÜjk rilde Anne, als ze er aan dacht. Een kléine pendule in het vertrek liet vlijf slagen hooren. Kom' mee, Anne, wie moeten naar beneden. De gravin heeft niet graag, dat (wie te il'aat komen. In de eetkamer gelijkvloers stak Jens Gnottkau tmiet de noodige plechtigheid de kaaresn van den edventkrans aan. Hij) morste daarbij1 rijkelijk met kaarsvet en ging zoo onvoorzichtig te work, dat de dennenaalden met onheilspellend ge knetter vlam vatten. Pas tnaar op, dat je de heële taf eb niet in Iblrand steekt. Jens! waarschuw de de gravin. Anders zul' je nog met een léege maag die brandweer moeten alar- lmleeren. Maakt u. -zich daar mlaar niet on1- gerost over, tante, nam Grundtvig voor zSjh vriend het woord. Zoo'n ezel is hij niet, dat hij z'n eigen ruif omschopt. Als u eens wist, hoe vraatzuchtig hij is! wlorden de aftredende bestuursleden de heeren P. W. v. d. Bos en Adr. Hage Rz. met zoo goed als alg. stemmen herkozen De voorzitter memoreert het feit, dat de vereeniging thans 25 jaar bestaat. In die jaren heeft de vereeniging getoond, lévensvatbaarheid te bezitten en een on misbare instelling te zijln. De heer G. Goudzwaard geeft namens alle aanwezigen blijk van zijn groote waardeering voor het werk, dat de voor. zitter in deze jaren heeft verricht (bij1- - val). Voorts geeft de heer Goudzwaard een overzicht van de gebeurtenissen van af de oprichting. Hieruit vermelden Wij, dat bij de oprichting fungeerden, als voorzitter C. Hoogerland, secr. J. v. d. Velde, penningm'. W, Bolijin Hz,; schat ters: R. Hage en P. Lonke; commissa rissen: Chr. Boogerd en W. G. de Bruine. In het jaar 1921 nam de seor. J. v. d. Veilde ontslag als bestuurslid. In zijln plaats Werd benoiemd G. Goudzwaard., In het jaar 1924 overleed de penningm'. W. Bolijin; in zijn plaats Wérd als be stuurslid gekozen Ab!r. Vijlverberg. Dhr. G. Goudzwaard werd toen door het Be stuur als penningm. benoemd en ds heer 'R. Hage als secretaris. In 1932 nam Chr. Boogerd Zijln ontslag als bestuurslid; in zijln pl'aats werd benoemd de heer P. W. v. d. Bos. In. 1934 nam dhr. W-':G. de Bruine Zijln ontslag; Ln zijn plaats 'werd gekozen dhr. C. Heulé. In l"Ö39?oo - (meende dhr. P. Lonke dat voor hemi de tijld gekomen Was, te mbeten heen gaan Wegens zijln leeftijd en ongesteld heid. In Zijln plaats Wérd toen gekozan 1 JJ1 ijj Op koffietijd zoo tegen elven Komen de stakkers tot zichzelven, Maar o, m'n lieve kinders, daar Wordt doctor Dikbuik Jim gewaar, Die óók juist tot zichzelve kwam En nu subiet de beenen nam! Met veel lawaai gaat nu daarbinnen De groote apenjacht beginnen. Jim springt van d' een naar d' and're kant, Totdat hij bij 't plafond belandt; Hij grijpt hij wist niet wat hij deed! 't Kapotte zolderlampje beet Hu! wat is dat? Zijn oogen staren, De rook vliegt knett'rend uit z'n haren! De stroom vaart hem door kuit en schenen En vonken spatten uit zijn teenen. Waar je mee omgaat, Word je nu eenmaal1 mee besmet, antwoordde Grot*, kau gevat. Van huis uit bbn ik dé1 be scheidenheid iin persoon, maa,r sinds ik dezen knaap hier heb Heeren kennen. De gravin lachte om het dwiaze dis puut en gaf Urslél1 een Wenk om haar folij dein wijn te help/ern. Op dit oogenblik kwamen Senta Bratt en Anna de kamer (bSinnen. Gelukkig, daar hébben we Sentj, begroette de gravin haar gasten. En dat is dus je jonge vriendin? Hartelijk wel kom! Hoe gaat het er nu mee? Beniü u weer heelomlaal hersteld? De oude dame tiet haar blik vol wel gevallen op het knappe jonge meisje rusten. De schilderes stelde voor: Juffrouw Anne Farö, de dochter van mljin overleden vriendin. Anne en Ursel' wisselden snel een blik van verstandhouding. Ze hadden die naamsverandering -al1 heimelijk met eül- kaar besproken. Gravin Grundtvig nam Anne bijl haar hand om haar aan de, rest van het gezelschap voo,r te stellen. Dit is tmfijto. neef, graaf Grundtvig Anne stond tegenover een slanken joh- geanlan, dien zijl reeds eenlmaa! eerder gezien had. Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2