Gratis lezen! BONS, DIE GELDIG ZIJN BOTER, MARGARINE en VET. Van 10 Maart tot en met 16 Maart geeft de met 07 genummerde bon van de boterkaart en van de vetkaart recht op het koopen van een half pond boter, of een half pond margarine, of twee ons vet naar keuze (ook geldig tot 23 Maart). BROOD. Van Maandag 10 Maart tot en met Zondag 16 Maart a.s. geeft elke der met 07 genummerde bonnen van de tolroodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram felrood. Voorts geeft de met „5" genummerde bon van de bloemkaart tot en met Zon dag 23 Maart a.s. elk recht op het koo pen van 50 gram felrood. GEBAK. Bon „07" van de broodkaart een rantsoen gebak. Van „05" van de bloem- kaart een half rantsoen gebak. EIEREN. Van 10 Maart tot en met 16 Maart bon „91" (algemeen) één ei (ook geldig tot èn met 23 Maart). SUIKER. Van 17 Febr. tot en met 16 Maart bon 06 (algemeen) (1 k.g.) VLEESCH en VLEESCHWAREN. Van 10 Maart tot en met 19 Maart (ook geldig tot en met 22 Maart) bonnen 07 vleesch voor 100 gram vleesch (been inbegrepen) of een rantsoen vleeschwaren. Bonnen „07 worst vleeschwaren" zelfde periode voor een rantsoen vleeschwaren. KAAS. Van Maandag 10 Maart tot en met Zondag 23 Maart a.s. geven de met 61 en 71 genummerde bonnen van de „bonkaart algemeen" elk recht op het koopen van 100 gram kaias. De felonnen, welke op 9 Maart nog niet gébruikt Zijn blijven voorts nog geldig tot en met Zondag 6 April. (De bonnen, die na afloop van een veertiendaagsche periode nog niet ge bruikt zijn blijven daarna nog 2 weken geldig. Hierdoor (blijft de mogelijkheid bestaan om voor vier bonnen tegelijk kaas te koopen). RIJST. Van Maandag 24 Februari tot en met Zondag 23 Maart a.s. geeft de met „11" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koopen van 250 gram rijst of iijistenDeel of rijstebloem of rijstgries of gruttemeel (gemengd meel) HAVERMOUT. Van Maandag 24 Februari tot en met Zondag 20 April a.s. geeft de met „07" genummerde b|on van de „felonkaart algemeen" recht op het koo pen van 250 gram havermout of haver vlokken of haverlbloem of aardiaippetaeel- vlokken of gort of gortmout of grutten. Men mag daarom veronderstellen, dat alles zal geschieden om zooveel en zoo spoedig mogelijk rubber uit de Zuid- Oost-Aziatische productiegebieden naar de V.S. te brengen. De houding der Neder- landsch-Indische autoriteiten brengt ech ter ook mede, dat bij de leveranties Japan zijn aandeel krijgt, al is, uit den aard der zaak, het Japansche rubberver- bruik maar een klein gedeelte van het Amerikaansche. Voor de rubbermaatschappijen in Ne- derlandsch-Indië feletëekent een en ander natuurlijk groote verschepingen, die ge durende een vrij langen tijd gehand haafd zullen kunnen worden, mits steeds voldoende scheepsruimte ter beschikking staat. In hoever dit inderdaad het geval zal zijn, kan van hier uit niet beoor deeld worden. De omzetten in rubberaandeelen waren den laatsten tijd zeer gering, maar in de dividendbewijzen (claims) Bandar Rub ber ging nog wat om; zij konden zich vrij goed op een peil van ong. f86.— handhaven, hetgeen overeenkomt meteen koers van pl.m. 172 pet. voor de, sinds de dividenddeclaratie voor het eerst Woens dag j.l. tegen 1771/s pet. verhandelde, ge wone aandeelen. De publicatie van de gunstige resul taten door de Bandar Rubber in de eer ste drie maanden van 1940 behaald sindsdien ontbreken gegevens vorm de een grootere verrassing dan die door talrijke Nederlandsche industrieele onder nemingen, waarvan als laatste die van de Vereenigde Blikf abrieken, van Stokvis en Van Gelder Papier genoemd kunnen worden. Ook het hypotheekbank- b e d r ij f schijnt over het doode punt heen te zijn, al zullen juist hier, ten gevolge van de oorlogsschade toegebracht aan onderpanden, de resultaten niet uni form' zijn. De combinatie Friesch-Gro- ningsche Hypotheekbank en Nederland sche Hypotheekbank kon met een ge zamenlijke winst van f835.500 (v.j. f 924.900) een behoorlijk resultaat boeken. De gemiddelde rente der hypotheken onderging bij beide instellingen nauwe lijks een verandering; zij ligt beneden het nieuwe wettelijke maximum van 41/2 pet. De dividenden, 22 pet. bij de Friesch- Groningsche en 12 pet. bij de Nederland sche, bleven ongewijzigd. De gezamenlijke reserves der beide instellingen stegen met f 0,31 mill, tot f 11.83 mill. (Róbaver). LAND- EN TUINBOUW VERKEER EN VERVOER Coördinatie van dienstregelingen Onder leidiing van Ged. Staten en van den Inspecteur van de Rdjlksverkeers-iiii- spectie Zijln verschillende besprekingen gevoerd, teneinde zooveel' mogelijlk te geraken tot oen coördinatie van de dienst regelingen van de verschillende vervioier- londernemingen, met name van de tram- en autobusandernemingien, voor zoover deze oorresp ondeeren op de provinciale Iblootdiensten. Daarbij1 is contact gezocht niet de Nederlandsche spoorwegen en de Inspectie van het spoorwegpostkantoor. AIS gevolg hiervan Wordt met ingang van 22 Maart een nieuwe dienstregeling ingevoerd van de provinciale Iblootdien sten, zoowel als van de aansluitende) vervoermiddelen. Zooials uit de nieuwe dienstregeling blijkt, is een aanmerkelijke verbetering bereikt. Zoo is onder meer via Breskens, Perkpoider en Zierikzee aansluiting verkregen op de eerste uit Zeeland vertrekkende trein naar Holland. Het is te hopen, dat (blij! het lengen! van de dagen, na een paar maanden, nog betere verbindingen voor het door gaand verkeer kunnen 'wiorden verkregen. UITKNIPPEN DER RUPSENNESTEN Nogmaals wordt de aandacht van be langhebbenden gevestigd op de noodza- kelijkheid, zooveel mogelijk de rupsen- 1 nesten van den Ibbstaardsatijinvlinder in de maand Maart uit alle loofhoutgewas- i sen te verwijderen en te verbranden. Het blijkt, dat nog lang niet iedereen van de wenschelijkheid van dezen maatregel doordrongen is en dat velen de, thans j nog uitvoerbare, handeling nog achter- wege hebben gelaten. J De rupsennesten zijn aanmerkelijk tal- rijker, dan zij in de laatste jaren geweest zijn en nalatigheid inzake de bestrijding zal een niet onbelangrijke vreterij door rupsen in de boomen en struiken tot gevolg hebben. Men kan zich, door nog in deze maand de nesten onschadelijk te maken, voor deze schade behoeden en daarbij gelijktijdig zijn medewerking verleenen aan het in toom houden van de ontwikkeling dezer insecten, welke bij algeheele nalatigheid in de bestrijding gemakkelijk tot een werkelijke „plaag" kan uitgroeien. Wanneer ieder in zijn tuin en in boom gaarden, aanplantingen en hagen de nes ten verwijdert en verbrandt, kan indezen zonder groote moeite nog veel bereikt worden. I Financieel Weekoverzicht Tengevolge van de niet onverwachte beslissingen van het International Rub ber Regulation Committee van einde Nov. 1940 en einde Februari 1941 zal de rub- beruitvoer der restrietielanden in de eer ste helft van 1941 niet minder dan 100 pet, van de basishoeveelheid beloop en. Dit pèrcentage werd in de' geschiedenis van de rubberrestrictie slechts éénmaal vastgesteld, n.l. in de eerste beide maan den van de restrictie (Juni-Juli 1934). Maar toen had het betrekking op een jaarlijksche hoeveelheid van 996,500 tons, terwijl thans de basisquote 1.554.700 tons beloopt. Bovenvermelde beslissing werd in de eerste plaats met het oog op de wenschen van de Amerikaansche ver bruikers genomen. De productie van syn thetische rubber zal, ook al wordt zij met „Amerikaansche energie" ter hand genomen, toch in 1941 nog geen groot gewicht in de schaal kunnen leggen. In de V.S. is men zich volkomen van de beteekenis van voldoende voorraden van dit „strategisch product" bewust, evenals van het feit, dat de voorraden bij het uitbreken van den oorlog zeer gering waren, n.l. 150.200 tons einde September 1939, hetgeen iets minder dan een vierde van het thans als normaal te beschouwen jaarverbruik is. Thans be- lioopen de voorraden 318500 tons (31 December 1940), zoiodat zij weliswaar ver dubbeld konden worden, maar blij' een verdere verscherping der situatie in den Pacific zouden moeilijkheden met den aanvoer kunnen (Ojitstaan, WETENSCHAP EN TECHNIEK PHILIPS OP DE JAARBEURS Klein als eem sigarenaanste ker, precieus alls een uurwierk1, handig, licht en gedistingeerd, Ziedaar de kenmerkende eigen schappen van de nieuwste dy- namloi-zaklantaiarn, die Philips voioir bet eerst op de Jaarlbleurs te Utrecht toont. Deze, van Ib'atterijlen onafhankelijke en automatische verbeterde miniatuur-licht. Iblroin, die iedere damle zonder bezfwlaar in haar taschje kan meedragen en waar- voer iedere heer een plaatsje in z)ijn vestzak vindt, zal: ongetwijfeld zieer in den smhak vallen. Deze Philips' „Bijl 101 u" Werkt vol gens het principe der bestaande knijfr:- dynamio's, maar zijl is naar een anderl schema gefelouiwd, waard ooir het mogelijk was het geheel1 op veel kleinere schaal te vervaardigen. Het mieChanismie, dat uit spéciale staal soorten is gefabriceerd, is ragfijln en doet denken aan hiet [binnenwerk van een horloge. Echter, hoe minuscule len fij(n deze moderne zaklantaarn ooit is uitgevoerd, het nuttig lichteffect is waarlijk verbluf fend, daar het venmiogen dat deze dy namo, levert, gelijk is aan dat van het lb(estaande type, n.l. 2.5 V,. 0.1 A^ De uitstekende, in lagers van z!elfl- smierend Iblnons jloopende dynamo, dié door een liöhtein druk van den duim' op den hefboom reeds voldoende wordt aan gedreven, wekt zooveel electr. stroom op, dat de lichtbron een prachtig helder licht voortfolrengt. Grootscheepsch Irrigatieplan Nu de drooglegging van de Pontijn- sche imioerassen practisch gesproken een feit is geworden, heeft de Duce opdracht gegeven tot het uitvoeren van een groot - scheepsch irrigatieplan in de vlakte van Emfilia-Romagna, in het Noord-Oosten van Italië. Deze vlakte, die zich ken merkt door (buitengewone droogte van den Iblodem, zal voortaan van water worden voorzien door een kanaalsysteem!, dat in verbinding staat imlet de Po. Na poleon heeft daartoe needs een verg&ef- sche poging gedaan. Thans echter zal dit denkbeeld worden verwezenlijkt. Men zal bijl den aanleg van dit irri gatie-systeem' gefelruik maken van de nieuwste ervaringen op dit gebied. Het Ibtovenste kanaal zal door het ondierste van water worden voorzien, door mid del' van een 17 K.M. lang tusschenkanaal. Langs mechanischen weg zal het water omhoog Worden gevoerd. De eigenlijke irrigeering geschiedt ech ter niet door de beide kanalen, doch door mliddelf van een wijid vertakt irri gatiesysteem1. Een groot aantal Zijkana- len on -kanaaltj,es zal bet water overal door de dorre vllaktg verspreiden. De voorbereidingen z'ijin reeds zoo ver ge vorderd, dat mlet den aamilleg van beü onderste kanaal spoedig kan worden begonnen. Dit wordt het eerste gegraven, omdat het de grootste oppervlakte van Water zail voorzien, namelijk 220.000 hec tare. De oppervlakte, die door het bo venste kanaal van water zal worden voorzien, wordt geschat op 150.000 H.A. HET TELEN VAN AARDAPPELEN T/~ ROEGE AARDAPPELEN worden in de tweede helft van Maart uitgepoot.. Hiervoor worden steeds poters genomen, die al zyn begonnen te werken" Kwee kers, die grootere oppervlakten bebouwen, passen dan ook de methode van voor- kiemen toe. Met dit voorkiemen wordt soms al begin Februari begonnen door de poters in platte kistjes in half donkere,^matig verwarmde ruimten te plaatsen. Het voorkiemen kan ook nu nog ge beuren; het materiaal wordt dan één of twee weken later uitgepoot, doch de oogst komt dan toch vroeger, dan wan neer we in het geheel niet zouden voor kiemen. Wie niet op een paar meter grond behoeft te kijken, doet verstandig door' ruim te poten en afstanden te nemen van 40 tot 50 centimeter. Afstanden van 30 tot 40 centimeter zijn meer gebruike lijk, maar het gewas mag nooit te dicht op elkaar staan. Het uitpoten doen we liever niet met een z.g. poothout; veel beter is het, om de poters uit te zetten met behulp van de spade. Hierbij wordt de spade lood recht in den grond gestoken en daarna naar voren geduwd, zoodat een gat vrij komt om er de poter in te leggen. Natuurlijk poten we uit langs de poot- lijn en drukken de gaten pas dicht zoo dra we een volgende rij hebben gelegd. Let er vooral op, dat de poters zooveel mogelijk met de oogen naar boven komen te liggen. Voor beginners is het dikwijls de vraag, hoeveel poters er noodig zijn. Bij normale grootte worden er c.a. 20 liters poters gebruikt op ongeveer 100 vierkante meter (di. 7 roeden), hetgeen een oogst op kan leveren van gemiddeld 3 mud aardappelen. Voor zoover nog voorradig kolope men gekeurde poters. Deze zijn wel wat duur der, maar in de oogst zit straks ook veel minder gewaaid". Bij het bestellen van poters is het verstandig, om tevens de grondsoort op te geven. De ervaren handelaar kan dan voor b eginners poters leveren, die voor dien grond het meest geschikt zijn. De late aardappelen worden niet voor- gekiemd, maar worden toch eind Maart- begin April uitgepoot. Vooral op lichtere gronden moet niet later worden uitge poot; alleen op de vette klei kan het wat later nog gebeuren. Thans nemen we de bedekking van de rozen weg en na half Maart kunnen we snoeien. Van onze kamerplanten1 is de Clivia in bloei gekomen, of zij zal spoedig bloeien. Er wordt dus geleide lijk meer water gegeven, terwijl ook weer kamerplantenmest mag worden toe gediend. Komt er geen bloem, dan geven we pas 2 a 3 weken later wat meer water. (Nadruk verboden). TELEGRAMMEN SPORT VOETBAL. - N.V.B. Afdeeling I. RFC—DOS 2—1 (0—0) VUC—Xerxes 4—3 (2-2) CVV—VSV 4-8 (3-5) Afdeeling III. AGOVV-Quick 2-0 (1-0) NEC-Ge Ahead 3-1 (1-0) Ensch. Boys—Wageningein 7—4 (4—0) Afdeeling IV. NOAD—NAC 2-4 Willeml II—Héhmond 3—0 (1—0) Juliana—Roermloind 4—1 (1—0) BVV-LONGA 2—0 (2-0) MVV-PSV 0-3 (0-1) Afdeeling V. HSC—Achilles 4-2 (1-1) Leeuwiardein—WW 6—3 (4—0) Be Quick—Sneek 4—0 (0—0) Velbcitas—Heeienveem 3—2 (1—1) PAUL HYMANS OVERLEDEN. Naar uit Vichy wordt gemeld is de vroegere Belgische Minister, Paul Hy- mans, Zondag te Nizza overleden. (Met oud-Minister Hymans, die den leeftijd van bijna 76 jaren bereikte, is een bekende figuur uit het vroegere Bel gische politieke leven heengegaan, die veel invloed op de buitenlandsche poli tiek van België heeft uitgeoefend. Paul Hymans begon zijn loopbaan als advo caat en werd in 1900 hoogleeraar in het staatsrecht aan de Universiteit van Brus sel. In 1915 werd hij Belgisch gezant te Londen, welken post hij tot Februari 191 7 heeft bekleed. In 1918 werd hij! Minister van Buitenlandsche Zaken, waar bij hij bekendheid verwierf door zijn an- nexionistische politiek t.a.v. Nederlandsch Limburg en Zeeuwsch Vlaanderen, waar bij hij echter geen succes had. In 1923 verving hij in het kabinet-Theunis, Jas- par als minister van buitenlandsche za ken. In Maart 1925 afgetreden, werd hij in 1926 minister van Justitie en in Nov. 1927 Minister van Buitenlandsche Zaken in het kabinet-Jaspar. Hij behield de leiding van de buitenlandsche politiek in de kabinetten Renkin (1931—1932), de Broqueville (1932—1934), Theunis (1934- 1935) en werd Minister zonder Porte feuille in het kabinet-van Zeeland, dat in October 1937 aftrad. Hierna is Hy mans niet meer als politicus op den voorgrond getreden. Red.) SPOORWEGONGELUK IN SPANJE. Op het traject Sabtiago—Antefegasta, ten Noorden van La Calera, zijn de locomotief en 7 wagons van een trein ontspoord en omgevallen. 9 personen kwamen om het leven. Velen werden gewond. j j ITALIAANSCHE VERLIEZEN IN FEBR. Volgens officieele berichten van Ita- liaansche zijde zijn tot heden over de maand Februari de volgende Italiaansche verliezen bekend Grieksche front: gesneuveld 2386, ge wond 4841, vermist 5590. Albaneezen ge sneuveld: 14, vermist 42. Oost-Afrika: gesneuveld 127, gewond 530, vermist 136. Noord-Afrikagesneu veld 68, gewond 98, vermist 12230. Ma rine: gesneuveld 35, gewond 20, vermist 142. Luchtmacht: gesneuveld 37, gewond 87, vermist 165. De lijsten der gesneu velden zullen in een extra-nummer van het tijdschrift van de Italiaansche weer macht gepubliceerd worden. THAILAND EN INDO CHINA. De Fransche ambassadeur Henry heeft hedenmiddag 12 uur een bezoek gebracht aan den minister van buitenlandsche za ken Matsoeoka, ter regeling van de pro cedure t©r onderfceekening van de over eenkomst, die tot stand is gekomen als resultaat van de bleimiddelingsoonferentie tusschen Thailand en Fransch Indo China. Naar verluidt had de ambassadeur op instructies van de regeering te Vichy een onderhoud aangevraagd met Mat soeoka. De onderteekening der overeen komst zal vanavond of morgen geschie den door de gedelegeerden. Alvorens den ambassadeur te ontvangen, heeft Mat soeoka vanochtend om half 11 een be zoek gebracht aan het keizerlijk paleis en den keizer rapport uitgebracht be treffende de laatste ontwikkeling der diplomatieke onderhandelingen, AARDBEVING IN DEN BALKAN. Het seismlologiséh lolblservatoirium te Belgrado deelt nnedie, dat Zondagavond oml 19.31 M.E.T. een' krachtige aardible- ving is geregistreerd. De grootste schok ider (beving, 'welks epicentrum pl.m. 230 K.M. ten Zuiden van Belgrado is ge legen, aan den toegang tot het histjor rische Amlselfeld, had leen kracht van 10 im!icriO|nen. NIEUW VOORSTEL VAN HOOVER AFGEWEZEN. De Engelsche ambassade te Washington heeft officieel medegedeeld, dat het nieuwe voorstel van Hoover, die bij wijze van proef, soepkeukens in België wilde inrichten, door Engeland is afgewezen. In de motiveering wordt gezegd, dat het toelaten van levensmiddelen in de bezette gebieden op een verkeerd humaniteitsbe- ginsel berust. De Engelsche regeering blijft daarom op het standpunt staan dat zij de Brit- sche blokkade niet verzwakken of on dergraven kan door het toelaten van levensmiddelen in het bezette gebied. Tegelijkertijd heeft Hoover een ver klaring gepubliceerd, waarin hij op nieuw wijst op den noodtoestand in België en er den nadruk op legt, dat het zeker geen verkeerde menschelijk- heid is, wanneer het leven van kin deren, die door den hongerdood wer den bedreigd, worden gered. IN NEW-YORK DREIGT BUS- CHAUFiFEURSSTAKING. Het gemeentelblestuur van Newi - York (heeft 600 man van het politiepersoneel aangewezen om dienst te doen blijl een staking van de autolbbsbestuiurders. Na dat de laatste bemiddelingspoging van burgemeester La Guardia was mislukt, (hébben 3500 bestuurders verklaard on verwijld in staking te zullen gaan, in dien hun eischen niet twiorden imge|wi| ligd. Zij, die zioh vanaf heden op ons blad abonneeren, ontvangen de lot 1 April ver schijnende nummers gratis Met 60 tegen 31 stemmen heeft de Senaat der Ver. Staten Zaterdagavond de wet tot hulpverleening aan Engeland aangenomen. Zij gaat thans nog eens naar het Huis van Afgevaardigden, dat verschillende door den Senaat aangeno men wijzigingen en amendementen moet goedkeuren. j Een hevige sneeuwstorm heeft de stad New York met een sneeuwlaag van c.M. dikte bedekt. Het verkeer te land, ter zee en in de lucht is over een groot gebied onmogelijk geworden. Dui zenden auto's staan verlaten en tal van autobussen zijn in de sneeuw blijven steken. Ruim 25.000 arbeiders zijn in de weer om te trachten de hoofdstraten weer eenigs?ins begaanbaar te maken. Voor de Huisvrouw Blaten tir afwisseling Bieten bevatten vele waardevolle voe dingsstoffen, waarvan vooral genoemd dienen te worden de zotiten en vitamines, die voor onze gezondheid van zeer veel belang zijn. Een bekeDde wijze om bieten te ser veeren is wel, ze als een slaatje klaar te maken met wat olie en azijo, wat suiker, peper, zout en gesnipperde ni. Ter afwisseling zijn de volgende twee bereidingswijzen stellig de moeite waard, om eens te worden nagevolgd I. BIETEN MET APPELEN (voor 4 personen) 2 flinke bieten of 4 kleinere, 1 uitje 4 zure appelen, 30 gr. boter, iets zout, 3 kruidnagelen. Wasoh de bieten goed schoon. Kook ze in ruim water met zont gaar (ongeveer 1 uur). Neem er het vel af, rasp de bieten op een grove rasp of snijd ze in dnnne plakjes of in dobbelsteentjes. Laat ze met het fijngesnipperde uitje, de in partjes gesned§n appelen, een soheutje water, de boter, het zout en de kruid nagelen even stoven tot de appelen tot moes geworden zijn en de groente daar door voldoende gebonden is. II. STAMPPOT VAN BIETEN (voor 4 personen) Stamppot Ruim 3 kg aardappelen, 1 kg ge kookte bieten, 200 gr. ui, 200 gr. kwark, azijn, peper, zout. jus 40 gr. boter, 2 lepels taptemelkpoeder, 4 lepels bloem, 8 dl water, peper, zout, 4 bouillonblokjes of aroma. Kook de sohoongeborstelde en in. stukken gesneden aardappelen met de ui in weinig water gaar. Snijd de gekookte bieten in kleine stukjes, vermeng de kwark met de azijn, wat zont en peper en voeg alles bij de aardappelen. Stamp de massa dooreen en maak de stamppot op smaak af. Maak van de boter, de melkpoeder, de bloem, het water en de krniden een smakelijke jus. Deze maaltijd is volledig, zeer smakelijk en kost weinig aan ingrediëntep en gas. MANYA BEUKMAN LUCHTVAART De vier-motorige Focke Wulf bommenwerper Den laatsten tijd wordt in het Dnitsolie legerberioht herhaaldelijk gewag gemaakt van het bombardeeren van Eogelsohe schepen 0. a. ten Westen van Ierland. Een speciaal type bommenwerpar, bestemd voor het afleggen van groote afstanden (4000 5000 km zonder onderbreking), wordt daarvoor gebezigd. Onlangs heeft men in de dagbladpers kunnen lezen, dat dit type een vier-motorige Fooke Wulf Courier is. Bij de fabriek te Bremen is het type bekend als Fooke Wulf Fw 200 C Condor, hetgeen te begrijpen is, want het is een militaire versie van het vier motorige verkeersvliegtuig Condor, dat een paar jaren geleden opmerkelijk snelle vluohten Berlijn—New York v.v. en BerlijnTokio heeft gemaakt. Het spreekt vanzelf, dat de Condor als lange-afstands-bommenwerper een aantal zichtbare en onzichtbare wijzigingen heeft ondergaan. Zoo zijn bij de militaire versie de beide binnen-motoren een eindweegs voor de beide buitenmotoren geplaatst en heeft men den romp van een aangebouw- den gondel voorzien. Voor en achter in den gondel bevinden zioh mitrailleurposten, daartuesohen bevindt zioh de „uitlaat" voor de bommen, welke in den vliegtuigromp worden meegevoerd. Op de bovenzijde van den romp bevinden zioh nog twee mitrail-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3