ABDIJSIROOP Uli Stad en Provincie By CR! EP en INFLUENZA JIM DE ZOON VAN BOBBY i RADIO-PROGRAMMA Donderdag 6 Maart HILVERSUM I. 415 U. Nederlandsch Programma. KRO. 7,30 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 7,55 gram.; 8 Wij beginnen den dag; 8,20 ochtendgymnastiek; 8,30 nieuwsberichten ANP; 8,45 gram.; 11,30 religieuze gram.; 12 gram.; 12,15 Rococo-octet12,30—12 33 almanak;- 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 gram.; 1,15 KRO-orkest; 2 orgel en viool; 2,45 voor de vrouw; 3 KRO-orkest; 3,45 gram.; 4 KRO-Melodis- ten; 4,80 gram.; 5,15 nieuws-, economi sche- en beursberichten ANP; 5,80 gr.; 5,45 KRO-Melodlsten6,42 almanak; 6 45 actueele reportage; 7 vragen van den dag ANP; 8,15 chansons met pianobege leiding; 8,30 berichten Engelsch; 8,45 radiotooneel; "b,16 Musiquette; 9,40 Wij sluiten den dag; 9,45 Engelsche berich ten ANP; 10 nieuwsberichten ANP en sluiting. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO. 7,30 gram.; 7,45 ochtendgymnas tiek; 7,55 gram.; 8,20 ochtendgymnastiek; 8,30 nieuwsberichten ANP; 8,45 gram.; 10 morgenwijding; 10,15 gram.; 10,30 om roeporkest; 11 declamatie; 11,20 Ensemble Jonny Kroon; 12—12,15 berichten; 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 AVRO-amusementsorkest; 2 voor de vrouwen; 2,15 Amabile-sextet; 3 voor de vrouw; 3,10 zang met pianobegeleiding; 3,35 pianovoordracht; 4 orgelspel; 4,15 Disco-causerie; 5 VPRO: cyclus „Wij le zen in den Bijbel"; 5,15 nieuws-, econo mische- en beursberichten ANP; 5,30 om roeporkest; 6—6,20 gram.; 6,45 actueele reportage; 7—7,15 persoverzicht voor binnen- en buitenland ANP en sluiting. BURGH. In deze gem'eemte heeft de collecte voor de Winterhulp f26.50 op gebracht. HAAMSTEDE. De collecte voor de Win terhulp heeft in deze gemeente f60.45 (Opgebracht. DUIVENDIJKEE. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken is de heer J. Padmos, op zijn verzoek, met ingang van 28 Februari 1941, uit den dienst als burgemeester van de gemeente Duiven dijke eervol ontslagen. POORTVLIET. Donderdagmiddag vond in de O.L. School een Oudermiddag plaats, welke onder leiding stond van den voorzitter der Ouderootmim., den heer A. Verburg. Deze sprak een hartelijk welkomstwoord tot de aanwezigen, in het bijzonder tot burgemeester en wet houders en de raadsleden. Besloten werd de verkiezing van enkele bestuursleden aan te houden. Hierna volgde een wed strijd in het opzeggen van gedichtjes door een 12-tal leerlingen der hoogste klassen, waarvoor het onderwijzend per soneel als jury fungeerde. Deze wed strijd viel zeer in den smaak en ook de toegekende prijsjes werden met blijd schap in ontvangst genomen. In de pauze bestond gelegenheid het werk der leer lingen te bezichtigen. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt, waarbij bleek dat verschillende leerlingen keurig werk had den geleverd. Na de pauze kwam het voornaamste punt der agenda aan de orde: „Af scheid nemen van het hoofd der school, den heer J. van Brummelen". Als eerste spreker werd het woord verleend aan burgemeester van Oeveren. Na een woord van dank te hebben ge sproken voor de uitnoodiging hier aan wezig te zijn, en gewezen te hebben Dal uw blijdschap of uw kracht wan kelen kan, is niet erg, indien de bodem waarop gij staat, maar onwankelbaar blijft. I FEUILLETON vindt het geluk Een modern sprookje van Maria Sawersky 16 (nadruk verboden) Even woedend was zij op Gnottkau en diens leugens over de „zilverpriinses", maar het Wioedendst van iatl was ze op haar (moeder, die haar verwend doch tertje bij den consul' niet zóó op den voorgrond plaatste als Veria dat had! meenem te mogen verwachten. Vandaag Was Vera al' heel slecht te spreken. Het was een troosteloozie, regenachtige dag. Buiten lioeide de eerste herfststorm), die de bladeren van de boomen rukte' en ze op hoopen in den tuin bijeen dreef. Binnenshuis was het ontzettend verva lend. Bovendien had haar mioeder om de een of andere onnaspeurlijke reden Anna en Ursel met een lange lijst 'boodschap pen naar de stad gestuurd, zood'at Vera nu de huishoudelijke plichten moest na- lioopen. Ze deed het morrend en onver schillig en streed intusschen Tniet haar innerlijke woede, waaraan ze dreigde te stikken. Ze was nu bezig de theetafel! op het nut van nauw oontaot tusschen ouders en school, richtte Z.E.A. zich tot het scheidende schoolhoofd, wien hij namens het gemeentebestuur dank zegde voor de vele goede diensten het onder wijs bewezen. Zijn heengaan beteekent een groot verlies, niet alleen voor het onderwijs, doch ook voor de geheele gemeente, daar hij ook buiten de school op verschillend gebied (Groene Kruis, Ziekenhuisverpleging, enz.) werkzaam was. Spr. eindigde met het uitspreken van den wensch dat het den heer v. Brummelen in zijn nieuwe standplaats goed zou mogen gaan en dat God's zegen rijkelijk op zijn arbeid zou mo-gen rusten. Ook mevr. v. Brummelen wenschte spr. met haar gezin in Epe het beste toe. Weth, Krijger voerde hierop als tweede spreker het woord. Herinnerend aan het woord van den Spreukendichter, dat er een tijd van komen en een tijd van gaan en een tijd van vreugde en een tijd van droefheid is, wees spr. er op dat Poortvliet en zijn inwoners den heer van Brummelen met leedwezen zien ver trekken. Deze had zich in Poortvliet vele vrienden verworven en speciaal wilde spr. hierbij wijzen op de goede ver slandhouding die er bestond tusschen de beide plaatselijke schoolhoofden, wat al tijd zeer is gewaardeerd. Na den heer van Brummelen ook dank te hebben ge zegd voor het vele dat hij op ver- eenigingsgebied heeft gedaan, eindigde weth. Krijger met het uitspreken van de beste wenschen. De volgende spreker, de heer M. C. van Ast, verklaarde hier het woord te. willen voeren als lid van den gemeente-, raad en als oud-wethouder, daar spr. krachtens deze functies in aanraking kwam met de school en het personeel. Spr. gaf uiting aan zijn groote voldoe ning voor het werk van den heer v. Brummelen op onderwijsgebied, maar ook voor diens werk buiten de school. Deze heeft als burger onder de burgers ge woond en had voor een ieder een woord, een geopend oor en een geopende deur, wat tot groote dankbaarheid stemde. Noode ziet Poortvliet dit schoolhoofd na een achtjarig verblijf heengaan. Met het uitspreken van de hoop dat met het benoemen van een opvolger een even goede keuze zal worden gedaan en de beste wenschen voor den heer van Brum melen en zijn gezin eindigde de heer van Ast. Ten slotte richtte de heer L. Blaas, namens het onderwijzend personeel, woorden van dank tot den heer van Brummelen, wien hij dankte voor den aangenamen omgang gedurende diens verblijf alhier. Als herinnering aan PoorU vliet bood spr. het vertrekkende hoofd, namens het personeel en de kinderen, een fraai schilderstuk, benevens eenige kleine geschenken aan. Den sprekers dank zeggende voor hun woorden, richtte de heer van Brummelen zich allereerst tot den burgemeester, waarbij hij herinnerde aan wijlen burge meester Dronkers en aan de oud-wet houders v. d. Slikke, M. Krijger en M. C. van Ast. Spr. dankte hen allen voor den steun, aan het onderwijs verleend. Voorts dankte spr. weth. Krijger voor zijn aan wezigheid en zijn woorden. Spr. roemde hierbij de goede verstandhouding, die er tusschen de beide scholen bestaan heeft en wenschte ook den heer Krijger en de Bijzondere School alle goeds toe. Ook den heer van Ast dankte spr. voor zijn woorden en den steun van dezen in zijn periode van wethouderschap ver leend. Den heer Blaas dankte spr. voor het mooie souvenir en de gesproken woorden. De herinnering aan Poortvliet en de school zal bij hem nog lang blijven voortleven. Ten slotte richtte spr. zich tot den voorzitter en de leden van de Oudercommissie, hen en de school alle goeds toewenschende. De voorzitter sprak hierna het slui tingswoord, waarin hij de oudercommissie dank zegde voor het werk in het afge- loopen jaar verricht en de aanwezigen dankte voor hun opkomst. in de huiskamler in Kwde te maken. Ook Weer zao'a zat idéé van haar mbeder loml juist vandaag een keurig gedekte ta fel! te verlangen. Waarvoor eigenlijk? De consul kwant toch niet; die was vandaag eveneens naar de stad. j Pllotseling kon Vera zich niet meer beheerschen. Ze wierp de zilveren lepel tjes imet een smak top tafel! ©m begaf zich met opgeheven ho|Ofd naar de kamér van haar (mbeder. j Mevrouw Staniecki zat aiam haar schrijf - tafel'. Zij' had een stapel papieren en brieven voor zich en keek op, toen Vera binnentrad. Ze zag er bleek en zichtbaar vermloeid uit. imiaar dat scheien Vera, die geheel in beslag Wierd genohien door haar eigen ergernissen niet op te vallen. Ik zou je wel eens even willen spre ken mama, zei ze kort. j Ik zou jou pok even willen spre ken, Vera. Permitteert u, dat ik het eerst het wioord voer? Ga je gang, antwoordde mievrouw Staniecki gelaten, terwijl! ze in een doos je sigaretten grabbelde en er met ge forceerd e kalmte een opstak. Juist die oogemsOh'iJnlïjke gfemfoedsrust prikkelde Vera riog mleer. Zijl liep biet gebalde vuisten op haar hïoeder toe en riep, buiten zich zelf van woede: Mamia, over een week of vier is ons lieven hier ten einde. Je kunt imlet Eschen- tal' trouwen, dat laat mie volkbmen koud, ST.-MAARTENSDIJK. Aan een 40-tal daarvoor in aanmerking komende behoef tige gezinnen is door het winterhulp comité alhier voor een waarde van f 550 aan bonnen uitgereikt. Ten behoeve van het ziekenfonds is in de Ned. Herv. Kerk een bedrag gecollecteerd van f 41,16, waaronder een gift van f25. THOLEN. Herbenoemd tot ouderling bij de Herv. kerk alhier, de heer W. de Korte; tot diaken de heer J. Bal. De verzending van mosselen uit Tholen bedroeg vorige week plm. 2600 ton van 100 kg. De kwaliteit der mos selen gaat minderen en de omzet neemt geregeld af. Ook oesters worden niet druk verzonden. STAVENISSE. Zaterdag j.l. heeft dhr. L. E. Roozemond zijn betrekking als we ger aan de fairbank „Luctor et Emergo" neergelegd. Ruim 41 jaar heeft dhr. Roo zemond deze betrekking bekleed. Het be stuur heeft hem, mede namens de aan deelhouders, een leuningstoel aangebo den. Dat „Liza de weger" gedurende zijn veeljarige ambtsperiode in totaal een respectabel gewicht op de fairbank heeft gewogen, moge wel. uit onderstaahde op gave blijken. In het tijdvak van 1 Sept. 1899 tot en met "28 Febr. 1941 heeft dhr. R. gewogen in totaal 407.943.434 k.g. suikerbieten, aardappels, enz. Voorts 7056 stuks vee en tenslotte 206 vaten met diversen in houd. Aan weegloonen incasseerde dhr. R. over genoemd tijdvak een bedrag van f29767,19. Burg. Stand over Febr. Geboren: Maria Jacoba, d. v. D. Petappel en E Ponse; Pieter, z. v. M. J. Moerland en J. T. van der Kooi; Willem Martinus, z. v. G. Wielaard en E. H. van Beveren. Gehuwd: J. Hage 27 j. en J. G. Dorst 27 j.; E. M. Weèckers 24 j. en H. M. Moerland 22 j. Overleden: L. van Zuien 66 j., echtgeq. van N. Luijk; C. J. Moerland 49 j., vr. van J. J. den Braber; H. van Oeveren, 73 j., man van J. Klip- pel; J. Wesdorp .78 j., man van J. Riedijk esesgg—1t GEMEENTERAAD TE THOLEN Havenm«tit«r neemt ontslag Toelage gemeente-personeel Herstel van het brugdek De veerdienst bij ijigang In de Vrijdag gehouden vergadering van dein gemeenteraad, wajnen de voorz. en1 Ihet raadslid Wplfensbergier afwezig. Weth. van den Berg opent imiet gen bied. Ter tafel! koimit een verzoek van; dr. Vel'tenaar tot toekenning van een ver. goading voor het schrdjVem van een spe- Cialé geschiedenis. Dit wiordt in handen gestel'd van B. én. W., welke ïater mét een voorstel' zullen komen. Aan den ha,- ventmees ter L. Bal, wordt op- ver zoek met 1 Mei eervol ontslag verleend als zoodanig, met dankbetuiging voor de bewezen diensten. De heer Bogert wees pp het deskundige werk ten de trouwe plichtsbetrachting van den heer Bal. Op een vraag van den heer Bogert, of reeds gedacht is over een nieuwen functionaris, zegt de voiorz. dat dit nog niet behan deld is. Reeds meldden zich enkele ge gadigden aan. Een oproeping per ad vertentie zal! geschieden. kp zal Abdijsiroop dadelijk die nare hoest temperen en snel doen verdwijnen. De slijm komt los. Borst en keel worden verzacht. Vanouds beproefd b\j hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S j mlaar je zult er (mij! niet toie krijgen in diens villa te trekken om.' daar de brave J dochter des huizps te spellen. Ik ben jong, j ik Wil' gëzelligheid hebben, ik wil van rntijtn. lieven genieten, ik wil Ik weet wel!, Wat je wilt, vief) mevrouw Staniecki haar koeltjies in de I (rede. - Doe Imle leen genoegen «m schreeuw niet zoo, Vera. In de villa van Esöhen- tal1 zul je gezelligheid genoeg vinden. HijI is (niet iemand, die zich bij.' voorkeur van de wereld afzondert. I Nee, nee, maar ftiijl zoekt wel' bfij' voorkeur het gezellschap van dit stel] Zure dorpsnotabelien hier en ik bedank er voor om me hier in dat nest te ver kniezen. Je hebt irae beloofd den consul te bewegen, dat we het winterseizoen in Kopenhagen houden doorbrengen en ik verlang van je, dat je je belofte houdt, De consul wil daar niets van weten. Een paar toespelingen in die richting heeft hij' onmiddellijk van de hand ge- göwezen. Hij' is een man, die zijn leven lang hard heeft gewerkt en nu naar' rust verlangt. Opk ik, Vera, verlang naar rust. Maar ik bén nog lang niet irust- behoevend. Daarvopr ben ik gelukkig nog niet oud genoeg, was het onhebbelijke antwoord. Ik will iets beteekenen. Ik denk er niet aan pan' daar in de villa te blijven rondhangen en stof af te ne men, of mijn braven stiefvader de krant voor te lézen. Als je zelf niet openlijk Een Wijziging begrooting 1940 Wordt aangebracht en aan de school met den Bijbel een bijdrage verleend voor vak onderwijs van f 125. Vaststelling van toelage voor het ongehuwd perso neel beneden f1900 salaris heeft plaats gehad van 6 pet., mlet dien verstandef, dat dit niet lager zal komen, als de provincie aan bedoelde ambtenaren zall geven. Gok het hooger personeel met een inkomen beneden f1900 komt voor deze verhooging in aanmerking. Ben wij ziging heeft plaats van de kinderbijlslag- verordening, zooals de rijksregeling is. Tot lieden der comlmissie tot wering van schoolverzuim' worden herbenoemd de heeren van Liere, Geluk, Dracht, H. Jansen, V. Lalblan, J. Overbeeke en Jac. Baaijl Vastgesteld Wordt een verordening op heffing van hondenbelasting. Aan de school! met den Bijbel wordt een voor schot verlleend van f293.33, en aan die op Ger. grondslag van f 1132.99. Besloten wordt een bedrag van f7500 te bestemmen voor herstel van 't brug- d ek, dat voortaan in beton zia,L komén. Op de vraag van eenige Heden (aangaan de het oude mlateriaal, merkt de voor zitter pp, dat dit in de Ib'rug zal wor den verwerkt. Het voetpad zal! straks weer in orde komen. Dit wordt van hout gemiaakt. Wijlziging politieverorde ning heeft plaats, miet dien verstande, dat voortaan geên honden meer buiten de wandelpaden in „het Boschje" mo.- gen romdlloopen. Bijl de rondvraag informeert de heer Diijksl'ag of er al wterk gemaakt is van de singel!, een schuilhuisje aan de brug en een bord is geplaatst voor maximum - draagvermogen 'van de pont. Tevens imierkt hij1 loip, dat bijl de ijsgang op de veerpont soms geen goede leiding was, daar de een van 'het vearperspneel dit en de ander dat wilde. De voorzitter merkt top, dat alles gedaan is wat ge daan kon worden om den dienst aan den gang te houden, dat er wel eens ver schik van inzicht kan zlijln geweest, doch de omstandigheden waren abnormaal. DikwijlLs Wilde het publiek meespreken. Bij! ide diensten op de pont heeft van der Linde ais oud-veerbaas bij! de één© ploeg de leiding en (bliji de andere Mar. Schot. Geen gelid is iontzien omi denj dienst gaande te houden, zoodat er in klie Weken geld bijl móest. Na de zitting verklaarde de heer Dfijk- sllag, niet de persoon van den comtrp- lleur te bedoelen, Want deze is geen veer- imlan ©m diens taak is het absolfuut (niet hiervoor te ziotrgen. Hierna sluiting. zen, wenschelijk. Te dien einde is dit besluit opgemaakt, waarbij het verwer ken van stroovlas en het verhandelen van stroovlas en vlaslinten zoo geleid worden, dat de bij de stichting „BuVlas- lint" aangesloten groothandelaren de be schikking over alle in Nederland ver werkt vlaslint krijgen. De stichting „Bu- vlaslint" verzorgt dan den verderen afzet. DE MERRIEKEURINGEN De stamboekkeuringen voor merries voor opname in het keurstamboek zijn voor Zeeland vastgesteld op 5, 6, 7, 8, 9, 10, 13 en 14 Mei. De gewone merrie-premie-keuringen van de Z.L.M. zijn als volgt vastgesteld: 7 Juni: Axel; 9 Juni: Goes en Middel burg; 10 Juni: Kortgene en Zierikzee; 11 Juni: St. Philipsland en St. Maartensdijk; 12 Juni: Kruiningen en Hulst; 13 Juni: Terneuzen en IJzen- dijke; 14 Juni: Oostburg. Veertien dagen geleden zijn, naar eerst thans mag Worden bekend gemaakt, op acht kilometer van Newcastle om Tyne j zes treinen, waarin duizend passagiers l hadden plaats genomlen, i in g e s n e e u wd j In totaal' Warem het 75 wiagoms. De j sneeuwstorm, die deze treinen verraste, iwas de hevigste, dien Noord-Engeland sinds 1888 heeft gekend. Vijftig uur lang viel de sneeuw; zij! 'bedolf het geheel'e gebied van het Noorden van Yorkshire tot aan de SChotsche grens onder een sneeuwlaag van anderhalf tot drie m'e- ter dikte. VISSCHER IJ BERICHTEN MOSSELZAAD In het Crisis-Mosselbesluit 1938 is een nieuw artikel opgenomen, hetwelk de strekking heeft de leveringsverplichting van mosselzaad aan het centraal ver koopkantoor van mosselen vast te leggen en het vervoer aan een vergunning te hinden. Tegelijkertijd zijn ook de half wasmosselen, bestemd voor eendenvoer en landbemesting, in de bestaande rege ling betrokken. LAND- EN TUINBOUW Extra-winteruitkearlng kleine boeren en tuinders De Wlaamemiemd secmetaris-g^neraoT van het Departement van Sociale Zaken heeft aam de Gemeenteblesturem medegedeeld, dat aan de ingevolge de steunregeling I voor kleine boeren en kleine tuinbouwers gesteunde grondgebruikers eveneems oen j extra-winteruitkeerimg mag worden ver- strekt. VLASBESLUlT 1941 De secretaris-generaal van het depar tement van Landbouw en Visscherij heeft het Vlasbesluit 1941 vastgesteld. De gewijzigde omstandigheden maken een regeling ten aanzien van het ver werken en verhandelen van vlas, in het bijzonder ten aanzien van maximumprij- met hem' durft te spriekem, dam zal' ik het Idoen. Hüj) moet (blegrijipem, dat hij tegenover zijln toekomstige dochter ver plichtingen heeft, dat hijl iets voor haar toekomst moet doen. Ik verlbüed je om miet Eschemtal' ook maar een .enkel' woord over deze Zaak te sprekem. Wat je toekomst betreft, heb ik zelf al de moedige maatregelen ge troffen. Het koimt alleen maar op jej zelf aan. Als je wilt. is je toekomstige positie verzekerd. Nu imaak je mie toch werkelijk nieuwsgierig, hoonde Vera. Moet ik soms den provisor van den apotheek trouwiem. Dit is de eenige vrijlgeze! in dit mest. sinds de schi;l|d(ers!kolomie is weggetrokken. Ik heb iin 't geheel1 geen hu'welijk voor je op het oog. Maar? Vera verkeerde inderdaad in spanning. Haar moeder keek haar zoo eigenaardig aan. Ik Iblen van plan je tot de klein dochter en eenige erfgenamle van jonk heer Remos Falke te pnomoveeren, zei (mevrouw Staniecki heersch. Je zult op den Faikburcht Wonen, geld en be dienden tot je beschikking hebben en het vertroetelde kleindochtertje van eon oud imffln Zijln. Vera !l!iet zich iop een stoel vallen en keek haar imloeder met groote oogen 1. Komt, kind'ren, luistert allemaal! 'kBegin vandaag een nieuw verhaal! Het is van Bobby's zoontje Jim, Precies als Pa zoo loos en slim; Natuurlijk is hij zeer gesteld Op alles wat papa vertelt Van wat die in zijn vroeger leven Daarginds in Holland heeft bedreven. 2. Maar op het hooren van die streken, Die op het oog zoo aardig leken, Geraakte Jimmy's apebol Zoo langzaam aan totaal op hol; „Ik wil naar Holland! O, papa, Ik hoü 'tniet uit in Afrika!" Zoo riep hij daag'lijks met een zucht, En eind'lijk nam hij stil de vlucht. Ik blegrijip je niet, mama. Hote be doel' je dat? MevrouW Staniecki's sigaret was uitge gaan. Zijl Wierp ha-air iin den aschbak en zodht haar zakdoekje, Waarmee ze haar klam' voorhoofd bette. Haar gezicht jwias Iblfeek, mlaar er lag een vastberaden trek op. Met een abrupt gebaar greep zij! naar de papieren op haar schrijf tafel'. Hier is Anne's gebloorfcebewijls, doop-, briefje, vaceinebewijls en wat verder tot de moodige identiteitspaperassen behoort. En Anna Falke, mlijln dochter uit het eerste huWiellijlk, Iblen jij'. Heb je me hé- grepen? Eerilijk gezegd: neen, mama. Over een half uur komt hier een heer, wien ik deze papieren zal over handigen en aan wien ik jou als Anne Falke zal voorstellen. Je bent niet wijs, mama. Mevrouw Stanieckie deed, af ze deze grofheid niet hoorde. Die meneer is notaris Hamsen, ging ze voort. Hij komt in opdracht van jonkheer Falke, die innig naar zijn klein dochter verlangt en niets liever wenscht dan haar tot zich te nemen. Hij wil haar geheel als zijn eigen kind beschou wen en al zijn rijkdommen, zijn huis en zijn bediendenschaar tot haar beschik king stellen. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2