lilt Stad en Provincie VERSCHILLENDE BERICHTEN Bruidspaar g«dup«erd Zaterdag is ingebroken aan de Rem- brandtlaan te IJ m u i d e n, in de woning van een jeugdig paar, dat deze nog moest betrekken. Bruid en bruidegom waren al dagenlang bezig om hun a.s. huis aan de Rembrandtlaan te installeeren. Zaterdagmorgen wipte de bruidegom, de heer D., nog even vlug naar binnen om iets te brengen. Wie beschrijft zijn schrik, toen hij zag, dat dieven zich van een groot deel van het meubilair hadden meester gemaakt. Ook de slaapkamer hadden zij niet vergeten. Zelfs het bed was weggehaald. Ceféhoudtr doodgeschoten Op den heer B., caféhouder aan den Wijker Straatweg te V elzen (N.), werd Vrijdagavond door een der bezoekers een schot gelost. De caféhouder zakte ach ter de toonbank ineen. Onmiddellijk werd medische hulp ingeroepen, waarna het slachtoffer naar het Roode Kruis-zieken- huis te Beverwijk werd overgebracht. Al vorens men den kogel uit zijn lichaam kon verwijderen, gaf het slachtoffer den geest. Rijksvaldwacht bestaat niet meer Met ingang van Zaterdiag heeft het korps Rijksve'tdwacht opgehouden te toe staan. Daarmede is uit de NederTamdsehe samenleving €en instituut verdwenen, dat in de 83 jaren en twtee maanden van zij'n toestaan een eervolle plajaits heeft ingenomen. Tot de oprichting van bet corps Rijksveldwacht werd toesloten biji Kon. Besluit van 11 Nov. 1856 en het trad op 1 Januari 1858 in dienst. Het korps gaat grootendeelis over na,ar het wapen der Marechaussee, voortaan de ©enige Rijkspolitie. De inspecteurs krij'gen den rang van officier, die ma joors worden opperwachtmeester en de torigadiers wachtmeester. Voor de lagere rangen züjtn nog geen definitieve besl'is- singen genomen. Voor Zeeland, schrijft de PZC, zal de opheffing speciaal ini de majoorrangen verschillende overplaat singen tot gevolg hebben, terwijl waar schijnlijk ook andere overplaatsingen te verwachten zijin. .Rijcke Trek" loten Een advertentie in dit numlmier ver meldt nadere bijzonderheden omtrent da gehouden toeidie trekkingen van de Rij'öke Trek Verloting. In vele plaatsen waren de loten sedert toegin Februari al uit verkocht. hetgeen miede een reden voor het Comité der Verloting heeft gevormd een derde serie ook op korten termijn te doen trekken en wel op 21 Maart. Deze Verloting biedt eveneens ©en hoofd prijs t.w.v. f6000 en een serie diverse prachtige prijzen. De loten zijln inmid dels verkrijgbaar bij' de b'ekende adres sen in de plaats en om'geving- Oude man vermoord Staphorst is opgeschrikt door een moord, gepleegd op den 80-j. Harm Piel, die geheel' alleen woonde in een oud (bouwvallig huis nab'ijl de kerk te Ro li ve en. Men vermoedt, dat de moord m der. nacht van Zondag op Maandag is gepleegd. Maandagmlorgen misten omwonenden den bejaarden irustenden landbouwer. Den geheellen dag werd naar heim gezocht doch eerst tegen den avond werd het lijk van Piel in zij'n wioning, onder een partijtje stroo gevonden. Zijn schedel bleek te zijn ingeslagen. De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen. doch voorl'oopig tast men nog in het duister wat de beweegredenen tot den Haffen overval konden Zijln. Wal' is gebleken, dat bet slachtoffer de vo,- rige week een partij' boomen had ver kocht en daarvoor een vrijl belangrijk bedrag ontvangen had, hetwelk hij' in huis bewaarde. Vermoedelijk is dif den dader(s) bekend geweest. Reorganisatie van niat-commerciêele vereenigingen Men deelt van Duitsche zijde aan de N.R.C. mede, dat door de verordening 145 van den Rijkscommissaris van 21 September 1940 meer dan 100,000 niet-: commercieele vereeniigingen en stichtin gen zijn bestreken. Voor de eerste maal is daardoor in Nederland een overzicht over deze soort vereenigingen en stich tingen verkregen. De zifting en bewer king van het verkregen materiaal leid den tot de gevolgtrekking, dat bij ver schillende organisaties en stichtingen in het belang van het Nederlandsche volle een schoonmaak noodig is. In het ver ordeningenblad dd. gisteren is een ver ordening van den Rijkscommissaris op genomen krachtens welke een nieuwe ordening op het gebied van de niet- commercieele vereenigingen en stichtin gen wordt getroffen. Met de uitvoering van deze taak is de commissaris voor de niet-commércieele vereenigingen en stichtingen in Nederland, de heer Müller Lehning belast. Welke bons kunnen worden vernietigd In verband met de onlangs nieuw uit gereikte distributiebescheidenligt het in de bedoeling, in den vervolge alleen op de bons van deze nieuwe serie distri- butiegoederen beschikbaar te stellen. De nog niet geldig verklaarde toons van de oude kaarten zullen iniet meer worden, aangewezen. Volledigheidshalve volgt hieronder een opsomming van de btonmummers van de oude kaarten, Welke nog niet Zijln aan gewezen en thans kunnen worden ver nietigd: Algemeen distributiebonb'oekje 1 tm. 13, 96, 97, 101, 106, 107 en 112; Ibloterkaart 29 en 30; vetkaart 29 eni 30; vleesóhkaart 17 tm-. 20. Bovendien kunnen van de nieuw'e, thank in gebruik Zijinde distributiekaarten, de volgende toonnummers worden vernie tigd: boterkaart 1 en 4; vetkaart 1 en 4; vleeschkaart 3 eni 4 ©tn broodkaart 4. Van de Iblonkaart distributie vaste brand stoffen „haarden en kachels" kan men blon 14 en van de vaste brandstoffen, kaart „centr|al,e verwarming" de nos. 33 en 34 vernietigen. De punten van de vorige textieltoeslagkaarten hebben huur geldigheid behouden. Men geve zich nauwkeurig xlekenschap dat (men de juiste ibtons vernietigt. Inbraak in gemeente-secretarie In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben ongenoode gasten een bezoek ge bracht aan de villa Dorpzicht te Ede, waar de eerste afdeeling van de gemeen te-secretarie is ondergebracht. Door ope ning van een raam heeft men zich toe gang tot het perceel verschaft, waarna de vertrekken werden geïnspecteerd. Om trent de beweegredenen van deze inbraak tast men nog in het duister, want hoe wel veel papieren dooreen werden ge haald, werd geen vermissing van be scheiden geconstateerd. Een vrij belang rijk bedrag aan geld, dat zich met een hoeveelheid sigaretten in een bureau be vond, werd onaangeroerd gelaten, zoo dat alles er op wijst, dat hier geen- geroutineerde inbrekers aan het werk zijn geweest. IJs op het IJsselmeer Het stoomschip Friesland van n.v. ree- "derij Koppe te Amsterdam, dat alleen den overtocht Amsterdam—Lemmer heeft ondernomen, kwam om 16,30 uur te Lem mer aan. Volgens mededeeling van den kapitein ging de tocht goed zonder dat men noemenswaardig last had van het ijs, ,tot ongeveer 12 km van Lemmer. Daar raakte de boot vast in een bijna km breede, dikke ijslaag. Na ongeveer een uur vast te hebben gezeten, gelukte het ten slotte toch met veel manoeu vreeren de boot weer los te krijgen en door te kunnen varen naar Lemmer. BROUWERSHAVEN. De ©ojllecte voor Winterhulp heeft alhier pip j.J'. Zaterdag f30.06 opgebracht. NOORDGOUWE. Burgeirl. Stand over Februari. Geboren: 12. Gerard Comelis, Z. van Jan Hillemlan en Gormeliai W'e^-i diorp; 18. Carnelis Jacobus, z. van Mar diieli Gomelis de Koster en Lena J.Oi- IbÜna Limdhout (van Burgh); 25. Jaoo- müjintje, d. van Dirk Hamse en Adrian© Berman (van Oostarland). Overlieden: 15 Johanna Schilperopird, 50 jaia/r, echtg.e van W. C. de Vin. Lpop der bevolking. Ingekölmien: 10. L. M. Rioimieijln van Amsterdam; 12. J^ J. A. Geluk van Delft; 25. J. G. S- Wa genaar van Kloetinge; 22. Tj. ten Walde en gezin van Groot-Aimtaiers; 24. T. J. de Moor van Vlissingen. OOSTERLAND. Burgerl. Stand over Februari. Geboren: 25, Jacomijntje, d. van D. Hanse en A. Berman (te Noordgouwe) Overleden: 18, Willemina de Graaf, 76 j., echtgen. van W. de Bruine. Ingekomen: 6, A. Krijger van Sluis; 20, A. Zwaai van Rotterdam; 27, N. A. Bal: van Bergen op Zoom. Vertrokken: 6, Joha. van der Haven naar Zierikzee; 6, Mach.. P. de Visser; 7, I. J. van der Have naar Amsterdam; 12, C. Siese naar Zierikzee; 28, K. van Hoeve naar Wie- ringermeer Wieringerwerf BRUINISSE. Met de mosselexport wil het nog niet erg. Het ware te wenschen, dat men nog eenige weken den uitvoer naar België toestond, dit zou ongetwijfeld leven in de brouwerij brengen. Naar Holland gingen pl.m. 100 zakken, terwijl via Tholen en Yerseke ongeveer 500 tonnen werden verzonden. Voor in dustriedoeleinden gingen naar Arnemui- den ongeveer 1500 tonnen. Prijs f 2,— per ton. Prijs consumptiemosselen voor Tholen en Yerseke fl,70 a f,95 per ton. Burg. Stand over Februari. Geboren: 16. Cornelis, z. v. M. van der Sluis en D. C. de Waal; 24 Jannetje Krina, d. v. J. D. Geluk en S. D'. Jumelet; 25. Dinge- men Jacob, z. v. Jac. Labeur en P, de Ronde; 25. Jan en Wouter, zoons v. S. Schikker en A. de Ronde. Gehuwd: 7. A. C. Labeur, 21 j. j.m. en C. A Dorst, 17 j. j.d. Overleden: 4. Jan Aar- noudse, 64 j., weduwnaar van Engeltje Blom; 17. Bartholina Jumelet, 67 j weduwe van S. Roukema. Op 28 Februari stonden bij den Agent der Arbeidsbemiddeling alhier in- geschreven 61 werkzoekenden. Voor het meerendeel waren zij tewerkgesteld bij cultuur-technische werkobjecten. Door het toenemen van werkzaamheden in het landbouwbedrijf kan spoedig nog wel eenige daling worden verwacht. SINT-MAARTENSDIJK. Woensdag 5 Maart a.s., des aivonds half negen, hoppt in gebouw „Rehoboth" alhier, voor te gaan ds. Postmia uit Schare. De gelmieentesdhulldiein toedroegen p^r 1 Januari 1941 in totapfll f350155 off 12.60 per inwoner. Tot boekhoudster van de brandstof- fönvereeniging „AUgemleen Belang" alhier is in de pllaats van haar vader benoemd tmlej. P. J. Bierens. POORTVLIET. De gehouden, collecte WHN heeft in deze gemeente f 28.10 op gebracht. In het afgelloopen jaar werd op de weegbrug „Recht voor allen" te Strien- hami alhier gewogen 4.433.914 k.g. bleten. 324.192 k.g. pulp, 216.809 k.g. aardappe len en 466.240 k.g. diverse landiblouw.- producten. STAVENISSE. In hotel P. J. Hen- drikso werd de jaarvergadering gehou den van de plaatselijke afdeeling van de sehippersvereeniging ,Schuttevaer". De vergadering werd geleid door dhr. S. Stoel. Nadat deze in zijn openingswoord een kort overzicht had gegeven van den tijd veriaopen sinds de vorige jaarvergade ring in 1939, werd door dhr. M. van Zuien, notulen en jaarverslag voorge lezen. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging 93 leden telt. Aan W. H. N. werd een bijdrage van f 10 verleend. De rekening werd, conform het adres, vastgesteld met een batig saldo van f 102,11. In de plaats van het aftredende be stuurslid, de heer D. van Dreunen, werd gekozen dhr. J. Moerland Mz. De be noeming van een bestuurslidin de vaca- ture-IJsseldijk werd aangehouden. De voorzitter sprak hartelijke woor den aan het adres van den afgetreden voorzitter. Aan hem is de plaatselijke afdeeling zeer veel verschuldigd. Geto gen in de binnenscheepvaart en daarbij bedeeld met de gave van het woord, was hij de rechte man op de rechte plaats. Zeer zeker zal het niet gemak kelijk vallen de opengevallen plaats te vervullen. Ondertusschen was de burgemeester ter vergadering verschenen. De voorzitter verwelkomde hem en gaf te kennen, dat het bestuur er met genoegen kennis van had genomen, dat de burgemeester zich dezer dagen had laten inschrijven als lid der afd. Hij hoopte, dat de burge meester in dezelfde mate als zijn vader, met de vereeniging mede zal leven. De burgemeester dankte voor deze woor den van welkom en zegde zijn mede werking toe. Als voorstel voor de alg. verg., die te Utrecht gehouden zal wor den, werd ingediend het richten van een verzoek tot de Rijksverkeersinspectie te Den Haag, om te bevorderen, dat schip pers met de hun toegewezen hoeveel heid brandstof naar eigen goedvinden en wenschelijkheid mogen handelen. Voorts werd de wensch uitgesproken, dat schip pers, die om eeri veilige ligplaats te heb ben gedurende den nacht tegen den wal meren, van betaling van havengelden vrij gesteld zullen worden. THOLEN. De crisis-ambtenaren hebben vorige week in deze gemeente een kleine partij varkensvleesch in beslag ge nomen van een frauduleus geslacht var ken. Tegen verschillende personen welke hierbij waren betrokken, is proces-ver baal opgemaakt. Het vleesch is aan be hoeftige groote gezinnen op de vrijbank verkocht. Geboren: Pieter Anthony, z. van B. W. Baaij en N. J. Vroegop. Overleden: C. Schot, 77 j. Jaarvergadering van de afd. „Groene Kruis" op Vrijdag 28 Februari, in de zaal van mej. wed. Hoek. Na opening door den voorzitter, dr. Duinker, werd voorgelezen het rapport van de kascon trole, waaruit bleek, dat boeken en be scheiden in orde waren bevonden. Uit het fin. verslag bleek, dat ontvangen was f4308,65 en uitgegeven f3979, alzoo een batig kassaldo van f332,29. Op 31 Dec. 1940 vertegenwoordigde de waardie der bezittingen een bedrag van f9032,91. Uit de verlies- en winstrekening bleek, dat er een verlies was van f363,48. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 1940, 636. Uitleeningen hadden 285 keer plaats. Het tarief der hoogtezon is 10 cent, terwijl armlastigen gratis worden behandeld. Behandeld werden op het consultatiebureau 52 zuigelingen met 352 consulten. Het verslag van wijkzuster en magazijnmeester werden ter inzage ge legd. Door de zuster werden 72 gezin nen met 744 patiënten bezocht met een totaal van 5311 bezoeken. Voor t.b.c. 12 patiënten en 156 bezoeken. Tot bestuursleden weTden herkozen de heeren Vis en Zaltbommel. Daar de heer Zaltbommel juist 25 jaar zitting had in het bestuur, werd hij door den voorzitter hiermede gecomplimenteerd. De begroo ting 1941 werd vastgesteld op ontv. en uitg. van T 2864,04, met een post van onvoorzien f68,97. Hierna sluiting. Dagens Nyheter publiceert een bericht van United Press uit Eritrea, volgens hetwelk daar Fransche troepen tegen de Italianen in het veld zijn gebracht. Een deel dezer troepen behoorde tot het be kende vreemdelingenlegioen, „welks wisselende avonturen alle records van het vorig jaar slaan". Het legioen heeft namelijk achtereenvolgens gevoch ten 'bij Narvik, in Noord-Frankrijk, in Dakar, en is thans, na in Fransch Aequatoriaal-Afrika geland te zijn, van daar in dienst van Engeland naar Port- Soedan gebracht. Uit Fort Meyer (Virginia) aan het ö.N.B. De kazerne van het 166e regiment veldartillerie is door brand im de as oh gelegd. Het hébben-en-houdfcn van 160 soldaten is daarbij verbrand. Een krach tige wind deed het vuur op een andere kazerne overslaan, die eveneens bescha digd werd. Zeeuwsche Kamer van Koophandel Vrijldag 7 Maart houdt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuw,- sche Eilanden haar eerste vergadering in •dit jaar in de Raadszaal te Middelburg. Behalve een jaarnede van den vo-orz., Iblevat de agenda aillererst verschillend© verkiezingen en benoemingen die jaar lijks terug keerten. Verder de vaststel ling van de rekening der Kaarter over de periode 17 Mei—31 December. Op eerstgenoemde datum, toen laüle toescheiden van die Kamer in het Oost- Indisch huis verloren gingen, bedroeg 't kassaldo f 8634.37. Nadien werd nog ontvangen aan jaar,- Üijksche bijdragen f 1384.92, aan nieuwie inschrijVingen f2275; aan intrest f 1077.43 aan afschriften en uittreksels f27.50; aan certificaten van oorsprong f84.85; aan verhaal van pensioenbijdragen f470.05 en aan andere inkomsten f 2403.65, ailzoo totaal1 ontvangsten f 16.297.19. Zijln er onder deze ontvangsten reeds enkele posten, die een gevolg Zijln van de droeve gebeurtenissen, nog meer is dit het geval bijl de uitgaven, die totaal f 13.661.78 bedroegen. Er is tenslotte een (batig saldo van f2635.41. )J Daar het personeel dier Kamers van Koophandel onder de kindeibij'slagwet valt zullen, de Kamers, tenzij Ziji zicllt aan zouden sluiten bijl ©en© erkende be- idrijïsvereemiging, voor het Rijkskinderb'ij- sülagfonds aan den Raad van Aitoeid de premie verschuldigd Zijln, die vo.or 1941 is vastgesteld op 1 pet. van het loon. Het bureau stelt voor te besluiten om ingaande 1 Januari ji;. aan de personen in dienst der Kamer, die daarvoor inge volge de Kinderbijlslagwiet van 23 Dec. 1939 in aanmerking komen, ©en kinder bijslag overeenkomstig genoemde wet uit te keerten. TELEGRAMMEN FLINKE BRAND. Maandagnacht omstreeks half twee is brand uitgebroken in Heck's lunchroom, gelegen op den hoek van de Potterstraat en de Oude Gracht te Utrecht. Het vuur greep zoo snel om zich heen dat de gérant, zijn echtgenoote en vier kin deren, met groote moeite door de brand weer, via het dak, in veiligheid konden worden gebracht. De geheele lunchroom is door het vuur verwoest. Van de er achter gelegen fouraiturenwinkel van den heer de Groot brandde de boven verdieping uit. De brandweer had de grootste moeite om te beletten, dat het vuur oversloeg naar andere belendend© perceelen. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. Dit is de grootste brand sedert de branden in het warenhuis „Galaries Modern es" en in het Centraal Station. BOMMEN OP WEST-DUITSCHLAND. Maandagavond laat verschenen, naar het D.N.B. verneemt, een aantal Britsche vliegtuigen boven West-Duitschland. De toestellen lieten slechts enkele brisant bommen vallen. De schade is gering en blijft beperkt tot burgerlijke eigendom men. Er zijn drie slachtoffers te betreu ren. Twee vijandelijke vliegtuigen zijn door luchtdoelgeschut neergehaald. BOMMEN OP CARDIFF EN NEW CASTLE. Naar het D.N.B. verneemt hebben ster ke afdeelingen gevechtsvliegtuigen der Duitsche Luchtmacht in den nacht van '3 op 4 Maart voor den oorlog belangrijke doelen en ravitailleeringscentrales te Car diff en New Castle met succes aange vallen. Doordat het weer gunstig was, konden de bestuurders hun doelen goed onderscheiden, zoodat reeds de eerste toestellen hun bommen juist konden rich- tèn. Men heeft ontploffingen en een groot aantal branden waargenomen. Verder heeft een gevechtsvliegtuig Maandagnacht een koopvaarder van 3000 ton door recht- slreeksche treffers tot zinken gebracht. Op een vliegveld in Zuid-Engeland wer den door brandbommen in hangards en onderkomens branden teweeggebracht. TURKIJE EN BULGARIJE. Het eerste Turksche commentaar op de toetreding van Bulgarije tot het drie- mogendhedenpact, geeft d© hoofdredac teur van het blad „Oeloes", hiermede hoogstwaarschijnlijk de meening van de Turksche regeering weergevend. Het blad schrijft o.a. dat, door het toetreden- van het driemogendhedenpact, Bulgarije de nieuwe orde in EuTopa erkent en het zijn machtsmiddelen ter beschikking stelt van de spil. Dit is uitsluitend een zaak van Bulgarije zelf. Den Turken interes seert slechts de gevolgen van deze toe treding met betrekking tot den Balkan. Turkije koestert geen bezorgdheid. Bul garije is en was geroepen om een aan zienlijke rol op den Balkan te bekleeden. Ten slotte wijst het blad op de betee- kenis van het niet-aanvalsverdrag tus- schen Turkije en Bulgarije, en schrijft dat de waard© hiervan blijkt. DE VOLKSSTEMMING IN ROEMENIË. Volgens een officieel communiqué zijn Zondag bij de volksstemming in Roeme nië 1.163.095 „ja" stemmen en 1613 „neen" stemmen uitgebracht. Het percentage der „ja" stemmen bedraagt dus circa 99,9 pet. De stemming wordt heden in het geheel© land voortgezet. Financieel Weekoverzicht In de groote schare van Ameri- kaansche aandeelen, die op de beurs van Amsterdam verhandeld worden, ont breken koper aandeelen niet. Ook daarin hebben belegger en speculant ruime keuze. Zij kunnen kiezen tusschen de aandeelen van de voornaamste pro- ducente ter wereld van alle non-ferro metalen, de American Smelting, welke smelterijen en raffinaderijen voor al in de V.S. zelf bezit, en de aan deelen van een min of meer zuivere kopermaatschappij zooals de Anacon da met overwegend niet-Amerikaansche belangen, of de K e n n e c o 11, die ech ter ongeveer twee derden van haar kope- in de V.S. wint. Anaconda en Kennecott zijn de grootste koperprodu centen ter wereld. Zou men een aan deel van een maatschappij met zuiver buiten de V.S. gelegen (Peruaansche) belangen prefereeren, dan kan men aan deelen Cerro de Pasoo kiezen. Omge keerd werkt de Phelps Dodge uitslui tend in de V.S., waar zij de op één na grootste productie bezit. Een koperver- werkende, niet produceerende, maat schappij is de Revere Copper, terwijl bij de Tennessee Corp. de koperbelangen van ondergeschikten aard zijn. Deze opsomming maakt duidelijk, dat hij, die bij' koperaandeelen belang wenscht te nemen, op de uiteenloopende struc tuur der ondernemingen dient te letten. Uit den aard der zaak moet ook de invloed der tegenwoordige bewape ningsconjunctuur voor haar ver schillend zijn. Het is bekend, dat de Amerikaansche regeering geen verhoo ging van den koperprijs boven 12 dollar- ets per lb wenscht, en Leon Hender son, hoofd van de afdeeling „Prijzen" van de National Advisory Defense Com mission, heeft heel wat kleine produ centen in de V.S. tegen zich in het harnas gejaagd door te verklaren, dat 13 dollarcts een te hooge prijs was. De regeering kan den uitvoer beper ken en heeft dit inderdaad door invoe ring van een „licensesystem" gedaan; zij kan eventueel de invoerrechten verla gen, en zij kan koper in het buiten land koopen, een maatregel, waartoe zij in den laatsten tijd tot driemaal toe, telkens voor 100.000 ton, besloten heeft. De prijs voor dit buitenlandsche koper werd op 10 dollarcts per lb, vrij New York, vastgesteld, met uitzondering van Chileensch koper (Kennecott), waarvoor 91/2 dollarcts fob Chileensche haven be taald wordt. De aankoopen geschiedden door de federale Metals Reserve Co., en hebben betrekking op Zuid-Ameri- kaansch koper. Hun totaal van 300.000 ton vertegenwoordigt minder dan een kwartaalsverbruik van de Amerikaansche industrie op grondslag van de laatst be kende verbruikscijfers (in Januari 119.700 ton tegen 113.000 ton in December 1940 en 91.000 ton in Januari 1940). Bij een Amerikaansche productie van geraffineerd koper van iets meer dan 90.000 ton in de laatste maanden overbruggen de extra- invoeren van 300.000 ton het tekort voor nog geen vol jaar. Beteekenen deze verkoopen, beteekent de grootè vraag voor de kopermaatschap pijen een sterke toeneming der winsten? Dit zal men slechts onder voorbehoud kunnen beweren. Immers is de prijsbe- perking al een ren* hoogere belastingen, zullen de verdeeltoare winsten wel wat besnoeien. Robaver. SPORT VOETBAL. - Schouwsche competitie. Het progriaimlma voor a.s. Zondag 9 Maart luidt: Afdeeling I. Burgh: Burgh IZonne!m(aire I (15 uur) Noordgouwe. Noordgouwe I—Zierikzee I (15 uur). Afdeeling II. Burgh: Burgh IIZonnemlaire II (13 uur) Zierikzee: IVO IIZierikzee II (13 uur) Zierikzee: lVO I—DOSKO I (15 uur). Ouwerkerk: Zwaluwen IRenesse II (15 uur). FINANTIEEL NIEUWS Buitenlandsch« vord®ring»n Aangifte vóór 15 Maart. Ingevolge het afgekondigde besluit van den secretaris-generaal vjain het depar tement van Financiën (nr. 35 1941), rust op ingezetenen iin den zin der Deviezem- verordening 1940 de verplichting vóór 15 Maart a.s. schriftelijk aangifte te do©n van tohitenl'andsche vorderingen en an dere, in het besluit nader omschreven niet in effecten belichaamde buitenland sche Waardien, waarvan Zijl op 1 Maart 1941 eigenaar of gerechtigde zijln. Niet onder den aangifteplicht vallen vorderingen 'en andere waarden, we'ike betrekking hebbbn op Nederi.-Indië. Su riname en Curasao, en op het Duitsche rijk, waaronder begrepen het protecto raat. Elzas-Lotharingen en Luxemburg. Vorderingen eai andere waarden, betrek king hebbende op het Generaall-Gouver- nemient, moeten dus wel worden aam-" gegeven. Bijna geheel Noord-Amerika is door zware stormen en sneeuwjachten geteisterd. Op sommige plaatsen heeft de storm een buitengewone kracht gekre gen. In den midden Atlantischen sector zijn tenminste .15 personen door het nood weer om het leven gekomen,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3