RADIO-PROGRAMMA Woensdag 6 Maart HILVERSUM I 415 M. Ned. programma NCRV. 7.30 gram.; 7.45 ochtendgymnastiek; 7.55 gram.; 8 schriftlezing en. meditatie; 8.16 gewijde imuziek. gram.; 8.20 ochtendgymnastiek 8.30 nieuwsberichten ANP; 8.45 gram.; 10.30 morgendienst; 11 Spaarne-sextet; 12.16 gram.; 12.42 almanak; 12.45mieu'ws en economische Weriohten ANP; 1 gram. 1.25 consonanten; 3 chr. 'lectuur; 8.30 zang met pianobegeleiding; 4.10 gram.; 4.80 voor de jeugd; 5 grani; 5.16 nieuws economische en beursberichten ANP; 5.30 onderwijsfonds voor de scheepvaart; 6 berichten; 6.05 orgelspel; 6.42 almanak; 6.45 aetueelé reportage; 7 Brabantsch praatje ANP; 7.15 gramJ.; 7.80 berichten Engelsch; 7.45 NCRV-harm(omle-oirkest, op name; 8 nieuwsberichten ANP; 8.15 gr.; 8.30 berichten Engelisch; 8.45 Utrechtsch Stedelijk orkest, opm.; 9.15 „Aldfaars Erf"; 9.35 orgelconcert, opname; hierna Schriftlezing; 9.45 Engelsche berichten ANP; 10 nieuwsberichten ANP en sluiting HILVERSUM II. 301.5 M. VARA. 7.30 gram.; 7 45 ochtendgytmlnas. tiek; 7.55 gram.; 8.20 ochtendgymnastiek; 8.30 nieuwsberichten ANP; 8.45 gram'.; 10 VPRO: morgenwijding; 10.20 gram.; 11 declamatie; 11.20 zang met piano begeleiding; 12 berichten; 12.15 Esme ralda; 12.45 nieuws- en economische be richten ANP; 1 VARA-harmionie-orkest; 1.45 gram.; 2 voor de vrouwen; 3 or gelspel; 3.30 Utrechtsch Stedelijk oirkest; 4.35 gram.; 5 VPRO: „Het geestelijk ka rakter van ons volk"; 5.15 nieuws-, eco nomische en beursberichten ANP; 5.30 Esmeralda en solisten; 6.15 gram.; 6.45 actueele reportage; 77.15 economische vragen van den dag ANP >en sluiting1. BURGERLIJKE ARBEIDSPLICHT INGESTELD Het Verordeningenblad van gisteren bèvat een verordening van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende de verplichting tot het verrichten van diensten en betref fende de beperking ten aanzien van het veranderen van betrekking. Deze verordening luidt Artikel 1. 1. Bewoners van het bezette Neder landsche gebied kunnen door het ge westelijk arbeidsbureau (hierna „arbeids bureau" te noemen), worden verplicht voor - een bepaalden tijd op een hun aan gewezen plaats binnen het bezette Ne derlandsche gebied diensten te verrichten 2. Hiertoe kan door het arbeidsbureau aan particuliere en openbare bedrijven en besturen worden opgedragen arbeids krachten af te staan. A r t i k e 1 2. 1. Worden degenen die in loondienst werk verrichten aangewezen voor het verrichten van diensten, dan worden zij voor den duur dat zij diensten verrichten, beschouwd als waren zij met verlof. Tij dens den duur van dit verlof hebben zij geen aanspraak op loon en andere in komsten, voortspruitende uit hun tot nu toe bestaande dienstbetrekking. Overigens worden zij wat betreft den tijd, dat zij ingevolge deze verordening diensten ver richten, beschouwd als verrichten zij hun werk in hun tot nu toe bestaande be trekking. 2. Ten aanzien van de dienstbetrek king van dengene, die aangewezen is voor het verrichten van diensten, zijn de arbeidsvoorwaarden, welke voor het nieuwe werkbedrijf gelden, van kracht. 3. De dienstbetrekking mag slechts met toestemming van het arbeidsbureau worden ontbonden. XXXXXX De kleine gave wordt groot, als zij uit de gulheid des harten komt. I FEUILLETON vindt het geluk Een modern sprookje van Maria Sawersky 15 nadruk verloden) Dat behoef je toch eigenlijk niet te zijn, Remus, zei hij behoedzaam. Je hebt toch nog altijd de dochter van je zoon. Waarom neem je haar niet bij je? Dat is niet in twee woorden te zeg gen Christian. Hoe vaak ik daarover al niet heb gedacht maar ik ben het met mezelf nog steeds niet eens. Vaak ver lang ik werkelijk naar het kind, maar dikwijls ook haat ik het! Dat is onrechtvaardig! —Het is de dochter van de vrouw, die den dood van mijn zoon op haar geweten heeft! Daar kan je het kind toch niet verantwoordelijk voor stellen. Bovendien is het ook de dochter van je zoon. Ze is van zijn bloed. Ze zal jong, vroolijk, knap en goed zijn. Probeer het kind toch eens op te sporen! Je weet, dat ik al twee jaar gele den notaris Hamsen daaTtoe opdracht ENGELSCHE LUCHTAANVAL OP 's GRAVENHAGE 9 dood on en 16 gewonden Het A.N.P. meldt: In het afgeloopen weekeinde is het Nederlandsche grondgebied vrij heftig aangevallen door Engelsche vliegers, die op vrij veel plaatsen brisant- en brand bommen hebben geworpen. Verscheidene dozijnen woonhuizen zijn op verscheidene plaatsen des lands min of meer be schadigd, talrijke andere gebouwen en woonhuizen hebben glasschade opgeloo- pen. Op een plaats is een groote heidebrand veroorzaakt door brandplaatjes, waar door 70 hectaren zijn afgebrand. Ver schillende brandplaatjes zijn teruggevon den, in verband waarmee de bevolking eraan wordt herinnerd, dat dergelijke brandplaatjes, wanneer zij gevonden wor den, met de noodige voorzorgen moeten worden ingeleverd. Bijzonder zwaar is dezen keer Den Haag geteisterd, waar op de binnenstad in een zeer bevolkte wijk zes brisantbom men neervielen en daar eenige woon huizen vernielden of zwaar beschadigden. Hierbij zijn negen bewoners en wel zes mannen, een vrouw en twee kinderen ge dood, 16 personen zwaar gewond en 11 licht gewond. Het r.-k. ziekenhuis Joan nes de Deo, dat zeer dicht bij de plaats van de bominslagen lag, verkreeg glas schade en schade door scherf werking. In verband met dezen luchtaanval is twee maal luchtalarm gegeven. Hierbij werd opgemerkt, dat verschillende ver keersmiddelen doorreden en vrij veel burgers zich op straat bleven ophouden. Van bevoegde zijde wordt er de aandacht op gevestigd, dat tijdens luchtalarm een ieder dekking moet zoeken en vooral ook vermijden moet, dat door het openen vam ramen of deuren licht naar buiten straalt. Ook andere plaatsen des lands hebben onder de luchtaanvallen geleden. In een plaats in het Westen des lands is een aantal huizen vernield, waarbij een bur ger is gedood en een jongen is gewond. Ook is ergens benedenwaarts gericht mi- trailleurvuur afgegeven, dat gelukkig geen slachtoffers maakte. Eenige schade aan broeikassen was er het gevolg van. In totaal zijn over het afgeloopen weekeinde tien dooden. en 28 gewonden, o.w. 16 zwaar gewonden, als slachtoffers van Engelsche luchtaanvallen te betreuren Regeeringscommissarissen voor Amsterdam, Hilversum en Zaandam Het Verordeningiemblad vain gisteren be vat oen verordening krachtens welke be paalde gemeentelijke organen buiten wer king kunnen worden gesteld iön regee- rmgscoimlmissarissen in de pl'aats daar- van kunnen worden Nenoetmjd. Een tweede verordening verklaart de zen 'mlaatregeï van. toepassing op Am sterdams Hilversum iew Zaandam. Aan den tekst van de eerste verorde ning (betreffende buitengewione maatre gelen op staats- en administratief rech telijk gebied, wordt ihet volgende ont leend: Gemeenten, voor welike de Rïjfcscfofm- imiissaris voor het bezette Nederlandsche gebied zu'lks noodzakelijk acht, worden op den voet van devpïgende bepalin gen bestuurd: De gemeenteraden, de 'coilileges van burgemeester en wethouders, mitsgaders alle gemeentelijke commissies Zijn. ont bonden. De bevoegdheden en verplichtingen, Welke aan de ontbonden.' lichim'en inge volge wettelijk© bepalingen en ingevolge bepalingen uit overeenkomst behoorden, alsmede de functies van den burgemees ter, gaan op een regeeringsconi'missaris over. De werkzaamheden vain d© Wethouders in het gemeentelijk bestuur worden door de ontbinding van de colleges van bur gemeester en wethouders overigens niet aangetast, voor zoover in bepaalde ge vallen niet anders wordt bepaald'. heb gegeven. Hij heeft me ook het re- sultaat meegedeeld. 1 Van het resultaat heb je me nooit iets verteld. Het was ook eigenlijk niet volledig, want de zaak interesseerde me plotse ling niet meer en daarom liet ik de na sporingen staken. In elk geval weet ik, dat die de weduwe van mijn zoon voor de tweede maal in het huwelijk trad. Zij trouwde een man uiit haar krin gen, een tenor. Ook deze tweedie echt genoot is inmiddels overleden. Verder wist ik niets van de vrouw tot op heden. Hoe bedoel je dat? Je zoon Jens schrijft over een ze kere mevrouw Staniecki en haar dochter. Staniecki was de naam van den tweeden man van die vrouw. Christian Grottkau keek zijn vriend verbaasd aan en legde daarna zijn hand met een veelzeggend gebaar op diens schouder. Dat is een wenk van het noodlot, Remus, zei hij ernstig. Jens schrijft im mers, dat die vrouw op het punt staat opnieuw in het huwelijk te treden Wat moet er dan van dat meisje te recht komen? Falke, je mag niet toe staan, dat het kind in het huis van dezen vreemde trekt. Ze behoort hier op den Falkburcht. Neem je kleindochter bij je en je zult weer een blijmoedig De regeeringsoommissaris Is met be trekking tot zijln gezamenlijk© ambts werkzaamheden onderworpen aan het toezicht van den commissaris der pro vincie en van den secretaris-generaal' van het departement van binnenlandsehe za ken; hij! is gehouden hun aanwijzingen K>p te volgen. De regeeringsooralmissaris benoemt en ontslaat wethouders naar goeddunken. In de hoofdsteden der provinciën en in gemleenten rniet meer dan 50.000 inwoners behoeft de benoeming en het ontslag door den regeringscommissaris de goed keuring van den secretaris-generaal van het departement van Iblnnenlandsche za ken. De regieeringscomlmissaris benoemt vier tot acht mannen, die hem bij1 de uitoefening van zijtn taak van raad die nen. Zij- voeren den titel van „raadsman van den regeerlngsc©m!m1ssaris". SCH'APENVLEESCH OP DE BON Zooals men zich zal herinneren, werd met ingang van 9 November 1940 het slachten van schapen tot nader order verboden. Oorzaak van dit slachtverbod was het feit, dat door de rantsoeneej-ing van rund- en varkensvleesch de vraag naar het „vrije" schapenvleesch zóóda nig toenam, dót Ook het fokmateriaal dreigde te worden geslacht! Intusschen beteekent dit slachtverbod, dat de consument nu reeds ruim drie maanden van schapenvleesch verstoken is gebleven, hetgeen nog sterker gevoeld wordt door het feit, dat er ook al sinds wekein geen of weinig varkensvleesch verkrijgbaar is en het vleeschrantsoen dus wel wat eenzijdig op alleen rund- vleesch is ingesteld. Met voldoening zal daarom worden vernomen, dat er bin nenkort weer schapenvleesch in de sla gerswinkels verkrijgbaar zal zijn. Met ingang van Maandag a.s. is de Veehou derijcentrale begonnen met het overne men van voor de slacht bestemde schapen De regeling der overneming komt vrij wel geheel overeen met die, wélke on langs voor het rundvee is ingevoerd. Zoo zal de levering alléén mogen ge schieden door erkende markthandelaren, die zich hiertegenover dienen te ver plichten. oiml wekelijks eein bepaalld quan tum schapen (tenminste 10) te leveren. De maximum-verkoopprijzen voor schapenvleesch zijn als volgt vastgesteld: bout met been schouder met been 1,45 carbonaden idem zonder been 1,60 borst en nek 1,25 rauw schapenvet 1,25 Deze prijzen gelden in guldens voor vleesch per kg. af winkel en inclusief omzetbelasting. Bij bezorging aan huis mogen zij worden verhoogd met ten hoogste 5 cent per 1/2 kg. of gedeelte van een 1/2 kg. per bezorging. Hoewel dit officieel nog niet bekend gemaakt is, schrijft het Hbl., mag wor den aangenomen, dat het schapenvleesch onder de gewone vleeschdistributie zal vallen en dus in tegenstelling met de situatie voor het slachtverbod alleen op vleeschbonnen verkrijgbaar zal zijn. Verplichts levering van vee verlengd tot 1 Juli Het rijksbureau voor de voedselVioor,- zieming in ©or]|oigstij!d tmJaakt bekend, dat, aangezien ook na 1 Maart een iregelr (matige vfeesdivtoorziienimg noodzakelijk ls, de verplichte levering van vee, welke imet ingang van 25 November 1940 werd ingesteld, is verlengd en wel tot 1 Juli 1941. Naderebij'zonderheclen Worden biji afzonderlijke publicatie bekend gemaakt. De overstroomingeïi m bet Zuiden van Servië duren voort. De vlakte van Pe- 'llagonië, een der vruchtbaarste gebieden i van Zuid-Servië, is in een unieer veran derd. Ruimi 30.000 H.A. land staan tonder Wiater. De Save en zijrivieren alsook de Dpnau stijlgen voortdurend. De Mo- rava is bij1 de imfonding buiten de oevers getreden len beeft vel|e dorpen over- j stroomd. en gelukkig mensch worden. Je verlangt immers zelf naar haar. Geef het toch toe! drong hij aan, Falke knikte toestemmend. Je hebt gelijk. Toen ik nog gezond en sterk was, won mijn wil het van mijn wenschen. Maar nu voel ik mij oud en zwak. Ik verlang naar wat liefde, naar een vrouwelijke hand, naar wat jeugd en zonneschijn om me heen. Mis schien deed ik verkeerd zoo lang te aarzelen. Nog is het niet te laat, Remus. Bedenk toch eens, wat er nog alles kan gebeuren: je kleindochter hier op den Falkburcht en over een poosje weer bij mij op het landgoed wij, twee ouwe kerels temidden van de uitgelaten jeugd! En, .wie weet, r aken ze niet verliefd op elkaar mogelijk heeft Jens nu al sym pathie voor het meisje opgevat! Dan zullen we op den Falkburcht nog een verloving, een huwelijk en wie weet wat nog meer vieren! Jij met je dolle fantasieën! lachte Falke. Die intusschen heel gauw werke lijkheid kunnen worden! Geef me m'n schrijfmap eens aan, Christian. Ik zal direct aan notaris Ham sen schrijven om die zaak weer op te nemen. Persoonlijk wil ik met mevrouw Staniecki niets te maken hebben. Ham sen moet alles maar regelen. Als die BONS, DIE GELDIG ZIJN BOTER, MARGARINE en VET. Van 3 Maart tot en met 9 Maart geeft de met 06 genummerde bon van de boterkaart en van de vetkaart recht op het koopen van een half pond boter, of een half pond margarine, of twee ons vet naar keuze. BROOD. Van Maandag 3 Maart tot en met Zondag 9 Maart a.s. geeft elke der met 06 genummerde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. Voorts geeft de met „5" genummerde bon van de bloeonlkaart tot en met Zon dag 23 Maart a.s. elk irecbt op het koo pen van 50 gram brood. GEBAK. Bon „06" van de broodkaart een rantsoen gCbak- Van „05" van de blbam- kaart een half rantsoen gebak. EIEREN. Van 3 Maart tot en met 9 Maart bon „81" (algemeen) één ei (ook geldig tot en met 16 Maart). SUIKER. Van 17 Febr. tot en met 16 Maart bon 06 (algemeen) (1 k.g.) VLEESCH en VLEESCHWAREN. Van 27 Febr. tot en met 9 Maart (ook geldig tot en met 12 Maart) bonnen 05 vleesch voor 100 gram vleesch (been inbegrepen) of een rantsoen vleeschwaren. Bonnen „05 worst vleeschwaren" zelfde periode voor een rantsoen vleeschwaren. KAAS. Van Maandag 24 Februari tot en (met Zondag 9 Maart a.s. geven de met „13" en „14* genummerde bonnen van de „bonkaart algemeen" elk recht op het koopen. van 100 gram kaas. De boinnen, (welke op 9 Maart nog niét gebruikt zijn blijven voorts nog geldig tot en met Zondag 23 Maart. (De bonnen, die na afloop van een veertiendaagscbè periode nog niet ge bruikt zijn blijven daarna nog 2 weken geldig. Hierdoor (blijft de mogelijkheid bestaan om voor vier bonnen tegelijk kaas te koopen). RIJST. Van Maandag 24 Februari tot en met Zondag 23 Maart m.s. geeft de met „11" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koopen van 250 gram rijst of rijStefmeel of rijstebloem of rijstgries of gruttemeel (gemengd mieel) HAVERMOUT. Van Maandag 24 Februari tot en met Zondag 20 April a.s. geeft de met „07" genumlmerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koo pen van 250 gram havermout of haver vlokken of haverbloem of aardiappeümeel- vlokken of. gort of gortmout of grutten. GORT. De met „08" genumlmerde Won van de „bonkaart algemeen" geeft van Maandag 24 Februari tot en met Zon dag 20 April a.s. recht op het koopen van 250 gram gort of gortmout of grutten. VERMICELLI. Van Maandag 24 Feblr. tot en met Zondag 20 April a.s. geeft voorts de met „09" genurnjmerde Won van de „bonkaart algemeen9' recht op het koopen van 100 gram vermicelli of macaroni of spaghetti. MAÏZENA EN STIJFSEL. De met „10" genummerde Won van de „bonkaart al gemeen" geeft van Maandag 24 Feblr. tot en met Zondag 20 April a.s. recht op het koopen van 100 gram maizena of griesmeel of sago of aardappelmeel of rijststijfsel of kookstijfsel of glansstijf- sel, dan wel een hoeveelheid pudding poeder of puddingsauspoeder, welke 100 gram zetmeel bevat. PEULVRUCHTEN. Van Maandag 24 Fe bruari tot en met Zondag 30 Maart as. geeft de met „15" genumlmerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koo pen van 500 gram peulvruchten. ZEEP. Van 1 tot en met 30 Maart geeft de met „16" genummerde bon van de algemeene kaart, recht op het koopen van 150 gram toiletzeep (nieuwe samen stelling) of 120 gram huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oude samenstel ling) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling) of 250 gram zeeppoeder. BRANDSTOFFEN. Van 1—31 Maart geven de bonnen 15, 16 en 17 van haarden en kachels, de bon 35 haarden en kachels, en de bonnen 35, 36, 37, 38, 39, 40 en 41 van de bonkaart centrale verwarming, alsmede de met brandstoffen een één- heid vijfde periode en de met cokes een éénheid vijfde periode gemerkte bonnen, elk recht op het koopen van een één heid vaste brandstoffen. De bonnen no. „14" van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen haarden, kachels" en no. „33" en „34" van de bonkaart distributie vaste brandstoffen centrale verwarming" zijn komen te vervallen en kunnen worden vernietigd. RECHTZAKEN W«g«ni geweldpleging ter dood veroordeeld Het A.N.P. meldt: Het S.S. en Politie-veldgerecht in Den Haag heeft op 27 Februari een Jood wegens geweldpleging ter dood veroor deeld. De voltrekking van het vonnis door middel van den kogel is op 3 Maart in de vroege morgenuren geschied. De veroordeelde had met een spuit met zure vloeistof, een aanslag op man schappen der Sieherheitspolizei gepleegd die ter uitvoering van een politioneel onderzoek zijn lokaal in het Jodenkwar- tier te Amsterdam wilden doorzoeken. Het lokaal was de verblijfplaats van een terreurbende, welke volgens te voren be raamde plannen overvallen op Nederland sche nationaal-socialisten deed. De veroordeelde had ook een deel der terreurbende met slagwapens uitgerust. Zijn medeleden van de bende werden wegens verstoring van de rust in het land gevangenisstraffen en tuchthuis straffen tot 10 jaar opgelegd. Talrijke schiet-,' slag- en steekwapenen konden in beslag worden genomen. ONDERWIJS Uit La Rochelle (Fr.) wordt gemeld, dat van vijftien visschersschepen met een bemanning van in totaal meer dan hon derd koppen, die twee weken geleden en gedeeltelijk nog vroeger zijn uitgeva ren, tot dusverre niets is vernomen. Men vreest, dat de schepen door den storm zijn afgedreven. Onder de bevolking der visschersdorpen heerscht groote onge rustheid. vrouw tpch weer gaat trouwen, zal ze er wel niets tegen hebben dat meisje aan mij over te laten. Eventueel kan Hamsen een financieel accoord treffen. Hier is je pen ren papier, Remus. Breng ihet HamSem braaf goed aam zijn verstand. Hoe gaifwier bet meisje hier is, boe (beter. Terwijl1 Falke schreef wandelde de oude Grottkau vergenoegd die kantor op en neer en flootSlechts leennr'aal bloeit in 'tjaar de Mei, slechts eenmaal Ln 't léven de liefde! Een uur Tater zat hij! weer in het Zadel rnlet den brief aan den motaris in zijln* zak. Hij1 (wilde bemi zelf ter post bezor gen. Mevrouw Ol'ga Staniecki toonde zich in alle opzichten de gelukkige verloofde Ze straalde in tegenwoordigheid van haar aanstaanden 'echtgenoot, las hem eiken Wernseh van zijn lip pen en paste ziclrJ geheel1 Ibij' hem) aan, Dat alles was 'eer lijk gemleend. Minder eerlijk echter was 't stralende gezicht, dat mievrouwi Staniecki tegen over de blrave Elimtshornsohe ingezetenen ten toon spreidde. Natuurlijk was ze blij, dat haar verloving tmlet Eschental tot stand was gekoimlen, telmeer, omdat de datumi van het huwelijk reeds was vast gesteld. Nog vóór Kerstmis de consul had dat zoo gewènscht z!ou de trouw hUt ondarwiji in d« Nederlandsch* taal Bij beschikking van den secretaris-ge neraal van opvoeding, wetenschap en cul tuurbescherming is ingesteld een commissie, die, voor zooveel betreft het onderwijs in de Ne derlandsche taal, advies zal hebben uit te brengen omtrent de leerplannen en de urentabellen voor de onderscheidene openbare scholen voor voorbereidend hooger en middelbaaT onderwijs en om trent de afwijkingen, die daarvan voor gesubsidieerde of/en aangewezen bijzon dere scholen voor voorbereidend hooger en middelbaar onderwijs zullen kunnen worden toegestaan. KERKNIEUWS Ghr. Geref. Kerk. ZIERIKZEE. Bij de gehouden stemming werden gekozen tot ouderling de heeren M. den Boer en M. Goudswaard. THOLEN. Woensdag 5 Maart, Biddag voor het gewas. Preekbeurten. Herv. kerk: 10,30 en 3 uur, ds. Batelaan. Geref. kerk: 10,30 en 3 uur, ds. van Egmond van Yerseke. Geref. gemeente: 10,30, 3 en 6,30 uur, ids. van Neerbos van Rilland Bath. Vrije Geref. gemeente: 10,30, 3 en 6 uur, ds. Baaij. e— plechtigheid plaats hebben en daiar iwas van haar kamt uiteraard geen enkel be- zKvaar tegen geweest. Desondanks 'echter had Ze haiar ge heim© zorgen. De grootste Zong was Anne. De tweede zorg haar lievelingsdochter Vera. En de derde zorg was een briefwisseling, welke Ze sinds eenigen tijd voerde, alsmede een plan, dat daarmee samenhing-. Een vrouw1, die onder zooveel1 mloeilijk- heden gebukt ging, was het tenslotte niet kwalijk te nemlen. dat zij zich bin nen de vier miuren van haar eigen huis Wel1 eens wat mJinder opgewekt gedroeg dan in de Elmshornsche samenleving. Daarbij kwami nog, damt ook Vera's stémlming sinds eenigen tijd veel' te wen schen overliet. Verschillende dingen, die zij1 zich an ders gedacht had ontwikkelden zich niet overeenkomstig haar wenschen. Graaf Grundtvig Bagessen en Jens Grottkau hadden zich, sinds de laatste theevisite, niet meer in den huize Staniecki laten zien- Vera Was innerlijk woedend op Grundtvig. Zijn dwaze nasporingen, zoo- alS Zii' het noemde, naar de schoon© om bekende van het bal, ergerden haar in niet geringe imiate. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 5