RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 4 Maart HILVERSUM I 415 M. Nederlandsch Programma. AVRO. 7,30 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek;7.55 carillonbespeling (opn.); 8 gram.; 8,20 ochtendgymnastiek; 8,30 nieuwsberichten ANP; 8,45 gram.; 10 morgenwijding; 10,15 gram.; 10,25 voor de vrouw; 10,30 orgelconcert; 11,10 huishoudelijke wen ken; 11,30 De Romancers en soliste; 12,30 almanak (opn.); 12,33 orgelspel; 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 AVRO-Musette-ensemble; 1,30 Uw hond en de mijne"; 1,40 AVRO-Aeolian-orkest 2,20 voor de huisvrouw; 2,40 cabaret-pro gramma; 3,40 „In den schijnwerper"; 4 gram.; 4,15 vragenuurtje voor de kinde ren; 5 gram.; 5,15 nieuws-, economische en beursberichten ANP; 5,30 RVU: boek bespreking; 6 AVRO-amusementsorkest 6,42 almanak (opn.); 6,45 actueele repor tage; 7 vragen van den dag ANP; 7,15 Duitsche les; 7,30—7,45 berichten Engelsch 8 nieuwsberichten ANP; 8,15 gram.; 8,30 berichten Engelsch; 8,45 omroeporkest en soliste; 9,45 Engelsche berichten ANP; 10 nieuwsberichten ANP en sluiting. j HILVERSUM H. 301.5 M. 7,30 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 7,55 gram;.; 8 Wij beginnen den dag; 8,20 och tendgymnastiek; 8,30 nieuwsberichten ANP 8,45 gram.; 11,30 religieuze gram.; 12 berichten; 12,15 Gerard Lebon en zijn orkest; 12,45 nieuws- en economische 'be richten ANP); 1 gram.; 1,15 Gerard Lebon en zijn orkest; 1,45 gram.; 2 vrouwenuur; 3 gram.; 3,30 zang met pianobegeleiding; 3,40—3,50 gram.; 4 gram.; 4.15 KRO-Sym- phonie-orkest; 5 VPRO: Jeugduitzending; 5,15 nieuws-, economische en beursberich ten ANP; 5,30 gram.; 6 KRO-Symphonie- orkest; 6,45 actueele reportage; 7—7,15 vragen van den dag ANP en sluiting. e=——5——S—=SS=SSB 1 ONDERWIJS Lichamelijk* opvoeding in nieuwe banen i De reorganisatie van de lichamelijke opvoeding, die zich onder leiding van prof. J. van Dam, den secretaris-generaal van het departement van Opvoeding, We tenschap en Cultuurbescherming voltrekt, verkeert, naar de Tel. verneemt, reeds in een ver gevorderd stadium. Een dezer dagen zal overgegaan worden tot den oproep van consulenten, die bij de uit voering een belangrijke taak te vervul len krijgen. ~lfËBKNIEUW8 Tianjaariijlctch* stemmingen i In het Weekblad der Ned-. Herv. t kerk wordt op vele ingekomen vragen medegedeeld, dat de tienjaarlijksche stemmingen, bedoeld in art. 4 van het Synodaal Reglement op de Benoeming enz. gehouden zullen worden tusschen 1 Januari en 1 Maart 1942, dus niet in 1941. j Een vulkanische beving heeft de bewoners van het Portugeesche stadje Manteigas opgeschrikt. In de onmiddel lijke nabijheid van deze plaats zijn groote massa's steen en water omhooggewoeld. Daarna brak een zware storm los, die vele olijfboomen ontwortelde en groote schade aan moestuinen aanrichte. Vele straatsteenen werden losgewrikt en de electrisehe leidingen zijn op vele plaat sen onklaar geraakt (S.P.T.) De Grieksche stad Larissa, ongeveer halverwege tusschen Athena en Saloniki, is door een aardbeving getroffen. Volgens de tot dusver bunnengekomen berichten zijn vele huizen ingestort. Voor zoover werd bekend gemaakt zouden twee personen gedood en vijf gewond zijn. 3e 3S SS 3S Zoek de waarheid zelf, dat is vracht' hoarder, dan de onwaarheid van anderen in het licht te stellen. I FEUILLETON vindt het geluk Een modern sprookje van Maria Sawersky 14 nadruk verboden) Nou Remus, da/t zal nog wel schik ken, troostte Grottkau. Ik zal je den brief eens voorlezen. Het is werkelijk vermakelijk. Het schijnt trouwens al zoo ver te zijn. Wat zou zoover zijn? Dat een van de jongens zijn hart heeft verloren. Niet Jens, maar de ge woonlijk nogal bedachtzame graaf Grundt vig. Luister maar: Beste Vader! Ik zou kunnen beginnen.' met je aller nederigst om excuus te vragen voor mijn lang stilzwijgen, wanneer ik daaraan in derdaad schuld had. In werkelijkheid is dit echter geenszins het geval. Ik heb het namelijk razend druk gehadLach niet, beste aller pipa's. Het was niet de dienst, die mij met zijn bekende ijze ren klauwen vasthield en mij belette ein delijk weer eens in mijn vulpenhouder te klimmen, maar een liefdesgeschiedenis, waarin vriend Ernst op hopenlooze wijze GEMEENTERAAD SCHERPENISSE. B«noamingakw«fti0 In hat Burgarl. Armbaituur Tijdelijk* toelage gehuwd gam. perionael Onder wijl in lichamelijke oefening. Woensdag 26 Febr. kwam de raad vol tallig onder voorzitterschap van burge meester W. L. Klos, bijeen. Het Burg. Armbestuur had een schrij ven ingezonden, waarin het verklaarde, dat 'sraads benoeming tot lid van hun bestuur in den persoon van J. C. Men- heere, onwettig is, daar dit is geschied op voordracht door B. en W., buiten het reglement om. Indien voor 4 Jan. 1941 deze benoeming niet zou worden herroe pen, dan zou het bestuur zelve maat regelen nemen. Weth. Vos zeide, dat B. en W. niet ten onrechte hébben gehandeld, omdat het bestuur zelve geen candidaten had gesteld. Nu wordt er als 't ware een blaam geworpen op den benoemde, op wien niets te zeggen valt. Maar de oor sprong ligt dieper en vindt haar oorzaak in Bakkersdijk. De heer van Ast merkt op, dat het Burg. Armbestuur al een heel jaar ge sukkeld heeft met een lid. De oorzaak van de niet-overeenstemming tusschen B. en W. en het Burg. Armbestuur zit niet Bakkersdijk, maar dateert al van 1934. In 1939 is niet geantwoord op het be danken als lid van den heer D. Brand, omdat dit mondeling en niet schriftelijk overeenkomstig het reglement was ge schied. Nu is er een commissie uit Ged. Staten hier geweest om te trachten een verzoening tot stand te brengen. Volgens inlichtingen uit het Armbestuur is ko men vast te staan, dat een aanbeveling door het bestuur voor den raad niet bindend is; evenwel is het wenschelijk, dat met B. en W. overleg wordt gepleegd over te stellen candidaten, in plaats van dit college, die zelf stelt, op grond van de meening, dat de gemeente, die uitslui tend dit bestuur financiert ook daarin zeggenschap heeft. De stelling van Ged. Staten ten aanzien hiervan is, dat de uitgaven van het Armbestuur niet af hankelijk zijn van de samenstelling van de gemeentebegrooting, maar naar de eischen, gesteld door de Armenwet. Als men aanstuurde op een verzoening, dan rekende men zeker op de toepassing van het Christelijk beginsel van weth. Vos en ook hierop, dat, nu Gods oordeelen over de aarde gaan er eerder reden tot ver zoening dan tot verwijdering moet zijn. Komt deze tot stand dan mag het als een succes van deze conferentie worden beschouwd, die de reis overwaard is, maar komt ze niet tot stand, dan is die conferentie als een mislukking te be schouwen. Weth. Vos repliceert, dat, toen de con ferentie gehouden is, de deuren dicht waren, in die beteekenis, dat het ver handelde tusschen de muren bleef. Nu het echter toch openbaar geworden is, wil hij opmerken dat er heel wat din gen gezegd zijn, die anders luiden, dan wat dhr. van Ast nu zegt. Zoo zijn B. en W. niet naar beneden gehaald en niet, onder het armbestuur geplaatst, maar boven op den troon verheven. Wat het beroep van den heer Van der Wart (Ged.) betreft op sprekers Christelijk beginsel, zegt hij, dat tegenwoordig op alles een Christelijk stempel wordt gezet, maar het gaat dm1 het recht en dat is opto Christelijk. Voor dat recht komt hij' op in het college van B. en W., in den raad, in den polder, ja, waar hij ook vertegen- woordigd is en waar het pas geeft. Door den zijdelingschen wenk om den heer Kleppe weer lid van het B. A. te maken, wordt een blaam geworpen op den geheellen raad. Als mijnheer van der Wart zegt tot het Armbestuur: gaat naar het gemeentehuis, ook al is die gang zwaar, dan wil spr. verklaren, dat nog altijd die gang niet is gedaan, j De heer van Ast kan dit begrijpen daar het twee zelfstandige lichamen zijn, waar- j van de een aan de andere niet onderge schikt is. Verder werd medegedeeld, dat de heer D. Brand, die mondeling ontslag had genomen als lid van voornoemd bestuur, verstrikt is geraakt. We beleven hier niet meer of minder dan een sprookje! Wat doen- ze? viel F.alke zijn gast veibaasd in de mede. Tja, die passage heb ik ook twee maal gelezen, R-etrrïus. Luister maar, dan zal het je wel duidelijk worden. Op een gekostumeerd feest van een prominent ingezetene van Eilmshonn heeft die brave Grtundtvig z'n kostbare hart aan een in louter zilver gehuilde onbekende verlorlen. die hem als dank voior idit omgaan niets anders dan een, handschoen heeft achter gelaten. Ze omt. vlood zijn brandenden blikken Zotndei" haar masker te lichten. Waarschijnlijk heeft het lievie kind de consequenties l van haar handelwijze niet overzien, want juist deze desertie is het. die den ver liefden Ernst heeft bewogen tot den, duren eed, dat hij de uitverkorene ziijfns harten zal terugvinden. En het lergste van alles is We'll, dat ik hem daiarbijl moet helpen. Uit het diepst van mjijln zié!1 betreur ik den dag, waamop ik hem! baar dit ge- oostumieerde feest heb meegetroond Door hoeveel thee, koffie, spiritualiën, gé- bak en andere Zoetigheden om van de wagonladingen hartige hapjes nog imlaar niet te gelwagenIhleb ik mij: sindsdien imloéten heenWerken! Mijlnmaag is een ruïne en het is tenslotte slechts de il'angzamlerhand berucht geworden goe de constitutie van de Grottkau'S, die mfij dat heeft ingetrokken en thans schrif telijk ontslag verzoekt ingaande' 1 Jan. 1941, hetgeen met alg. st. werd ingewil ligd. De heer J. C. Menheere Pz gaf kennis voor een gelijke benoeming te bedanken. Naar aanleiding van een verzoek van de diverse maatschappijen, die in deze gemeente benzinetanks hebben op geslagen te worden ontheven van de overeengekomen retributie van f 25, we gens noodwendige sluiting van die tanks, werd besloten over 1940 van af het tijd stip der sluiting ontheffing en voor 1941 vrijstelling te verleenen tot tijd en wijle die tanks weder zullen kunnen worden opengesteld. Naar aanleiding der rekening over 1939 is het quotiënt voor deze gemeente be paald op 6.8174. Aan het bezoldigd gehuwd gemeente- personeel, wier bruto-loon f1900 niet te boven gaat, werd een tijde 1 ij:ke toe- la ge toegekend van 6 pet. van het netto-bedrag, ingaande 1 Dec. 1940. Ten aanzien van dat van den gem.-veldwach- ter werd bepaald, dat de f 30 vergoeding voor diens rijwiel in zooverre bij1 het bruto- loon behoort, dat het geheele be drag in aanmerking komt voor de 6 pet. verhooging, omdat dit rijwiel-bedrag wel niet wordt gerekend bij de pensioens grondslag, maar toch weer een andere beteekenis heeft dan een kindertoeslag. De kindertoeslag werd van f 60 tot f 75 verhoogd, verhoudingsgewijze. In verband met de wettelijke invoering van de lichamelijke oefening werd het plan van B. en W. tot wijziging van een lokaal en het schoolterrein en de aanschaffing van 'benoodigde toestellen geraamd op f 1144,60 en f 943,—, waarvan het eerstbedoelde grootendeels in eigen beheer kan worden uitgevoerd, goedge keurd, terwijl B. en W. werden gemach tigd tot het aangaan van een geldleening daartoe van f2500, tegen 4 pet., af te lossen in 10 jaar, aanvangende 1 Jan. 1942. De wijziging van het Reglement voor het Burg.- Armbestuur gaf in de eerste plaats den heer Rijstenbil aanleiding er op te wijzen, dat hij1 het beter achtte het salaris vo-or den secre taris-penningmeester nu te bepalen. De secr. gaf een technische uiteenzetting dat in het reglement de aanstelling van een secr-penningm. moet worden vast gesteld, terwijl de belooning daarna door het bestuur wordt bepaald. De heer van Ast wees op art. 3, bepalende, dat een nerigdoende geen lid van dat bestuur mag zijn. Nu zijn de beide wethouders voorgedragen, waarvan de een wel een handelaar is en de an der dus overblijft, maar de heer Vios woont tamelijk ver verwijderd van het dorp en is al enkele malen ziek geweest, zoodat de eventueele vervulling der functie van voorzitter door dezen be zwaarlijk zal zijn. Dat wordt een lastig probleem. Ook is het niet bevorderlijk voor de armenzorg als een raadslid bij aftreding niet herkozen wordende, ook terstond ophoudt lid van dat bestuur te zijn. Wethouder Vos wilde niet vooruit- loopen op een beslissing van den raad, maar achtte het gewenscht op te merken, dat hij, behoudens een enkele maal we gens ziekte, toch alle vergaderingen bij woont, waartoe hij bevoegd is. En als er bij een of andere zaak haast is, kan de secr-penningm. wel even naar hem toe komen. Bovendien zou men een ander beter waardig keuren, dan loppt men de kans, dat van de nieuwe leden er geen is, die in armenzorgzaken is ingewijd, waar tegenover hij zelve gansch niet vreemd staat. Ten aanzien van leveringen, die publiek zouden moeten plaats hebben, zeide de voorzitter, dat dit ontleend is aan de Armenwet en in de praktijk naar omstandigheden wordt geregeld. Daarna werd de verordening vastge steld, met de stem van den heer van Ast tegen. In de vacature-Kleppe, waartoe door B. en W. worden voorgedragen de hee- ren L. Vos en C. Hartog werd eerstge- melde benoemd met 6 st;., tegeni 1 blanco voor een ail'géheele physieke ineenstorting heeft Ibehoed. Grundtvig en ik hébben den Üaatsten tijld zooveel! huiselijke gezelligheid genoten dat dat een zeshoofdige familie er voor een jaar genoeg aialn zou hebben. Wijl hebben oins namelijk door alle gasten die dien naodlbttigen avond de woning van consul Eséhental bevolkten, Oiml 'de beurt laten invite-eren. We hebben den voTledigen vrouwelijken aanhang vain al! die gasten scherp onder de lloup genomien, maar hoe scherp wij haar ook, hetzij! 'bij1 dagllicht, dian wel bijl het vertrouwde schijtnseÜ van -el-eo- trisdhe l'amipen observeerden, geen hunner beschikte over die slanke gestalte en dat kostelliijke blonde haar van de gehieimi- zipnige onbekende. En bovendien bleek geen van haar een handschoen het muiltje van onze mo derne Assehepoies te hébben verloren! Nu zitten we dan daar bis eens Kariel de Groote op de puinhopen van Carthago. Je behoeft niet te verblleeken, vader. Ik weet wel1, dat dat historisch niet (heefléntaal juist is, maar 't geeft omzien, gemoedstoestand nu eenmaal! zloo tref fend weer, dat Kareft de Groote, Carthiago en jij er alle drie'maar genoiegen mee mioeten nemen. Jongen. Christian, inlet dien zoom van jou is de appéll niet ver van den fbloicwml gevallen! lachte Remus Falke. Een ongelooflijke geschied,en is overigens. BONS, DIE GELDIG ZIJN BOTER, MARGARINE en VET. - Van 3 Maart tot en met 9 Maart geeft de met 06 genummerde bon van de boterkaart en van de vetkaart recht op het koopen van een half pond boter, of een half pond margarine, of twee ons vet naar keuze. BROOD. Van Maandag 3 Maart tot en met Zondag 9 Maart a.s. geeft elke der met 06 genummerde bonnen van de broodkaart xeéht pp bet koopen van ongeveer 100 gram btrood. Voorts geeft de met „5" genummerde 'blon van de blioemkaart tot en met Zon dag 23 Maart ,a.s. elk irecht op het koo pen van 50 gram' brood. GEBAK. Bon „06" van de broodkaart een rantsoen gebak. Van „05" van de blioam- kaart een half rantsoen gebak. EIEREN. Van 3 Maart tot en met 9 Maart bon „81" (algemeen) één ei (ook geldig tot en met 16 Maart). SUIKER. Van 17 Febr. tot en met 16 Maart bon 06 (algemeen) (1 k.g.) VLEESCH en VLEESCHWAREN. Van 27 Febr. tot en met 9 Maart (ook geldig tot en met 12 Maart) bonnen. 05 vleesch voor 100 gram vleesch (been inbegrepen) of een rantsoen vleeschwaren. Bonnen „05 worst vleeschwaren" zelfde periode voor een rantsoen vleeschwaren. KAAS. Van Maandag 24 Februari tot en met Zondag 9 Maart a.s. geven de met „13" en „14'l> genummerde blomnen van de ,/bk>nkaart algemeen" elk recht op het koppen van 100 gram kaas. De blonnen, welke pp 9 Maart nog niet gebruikt zijn blijven voorts (nog geldig tot en met Zondag 23 Maart. (De bonnen, die na afloop van een veertiendaagséhe periode nog niet ge bruikt zijn blijven daarna nog 2 weken geldig. Hierdoor blijft de mogelijkheid bestaan om voor vier bonnen tegelijk kaas te koopen). RIJST. Van Maandag 24 Februari tot en met Zondag 23 Maart (as. geeft de miet „11" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koopen van 250 gram rijst of rijlsteimieel of rijstebloem of rijstgries of gruttemeel (gemengd mieel) HAVERMOUT, Van Maandag 24 Februari tot en met Zondag 20 April a.s. geeft de met „07" genumtmerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koo pen van *250 gram havermout of haver vlokken of haveilblpem of aardappeHmeel- vlokken of gort of gortmout of grutten. GORT. De met „08" genumlmerde blon van de /blonkaart ,aJgemeen" geeft van Maandag 24 Februari tot en met Zon-, dag 20 April a.s. recht op het koopen van 250 gram gort of gortmlout of grutten. VERMICELLI. Van Maandag 24 Féblr. tot en met Zondag 20 April a.s. geeft voorts de met „09" genumimerde 'blon van de „bonkaart algemeen" recht op het koopen van 100 gram vermicelli of macaroni of spaghetti. MAÏZENA EN STIJFSEL. De met „10" genummerde b|on van de „bonkaart al gemeen" geeft van Maandag 24 Pébtr. tot en met Zondag 20 April as. redht op het koopen van 100 gram imaizena of griesmeel of sago of aardappelmeel; of rijststijfsel of kookstijfsel of glansstijf- sel, dan wel een hoeveelheid pudding poeder of puddingsauspoeder, welke 100 gram zetmleel bevat, PEULVRUCHTEN. Van Maandag 24 Fe bruari tot en met Zondag 30 Maart a.s. geeft de met „15" genummerde blon van de „bonkaart algemeen" recht op het koo pen van 500 gram peulvruchten. ZEEP. Van 1 tot en met 30 Maart geeft de met „16" genummerde bon van de algemeene kaart, recht op het koopen van 150 gram toiletzeep (nieuwe samen stelling) of 120 gram huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oude samenstel ling) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling) of 250 gram zeeppoeder. BRANDSTOFFEN. Van 131 Maart geven de bonnen 15, 16 en 17 van haarden' en kachels, de bon 35 haarden en kachels, en de bonnen 35, 36, 37, 38, 39, 40 en 41 van de bonkaart centrale verwarming, alsmede de met brandstoffen een één heid vijfde periode en de met cokes een éénheid vijfde periode gemerkte bonnen, elk recht op het koopen van een één heid vaste brandstoffen. De bonnen no. „14" van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen haarden, kachels" en no. „33" en „34" van de bonkaart distributie vaste brandstoffen centrale verwarming" zijn komen te vervallen en kunnen worden vernietigd. en in de vacature-Brand, de heer F. van der Werf f inlet 6 St., toet wie de heer J. .Rijstenbil was voorgedragen en 1 blanco. Daarna sluiting. LANDBOUW EN VEETEELT Groenvo*r»ilo'f In Weit-Schouwen In Hötél1 Bom te Haamstede hield de Rijkszuivelciolnsulent de héér C. Zwiager- (jnan Vrijdagmiddag een Z.g. P.raiatmid-| j, welke door samenwerking van jen- kele veröenigingen in Westelijk Schou- twen toit stand was gekomen. Nadat de voorzitter van deze foljleenkjoimist uiteen gezet had hoe imlen ier toe gekotoen was deze Imiddag 'te organise)enen, verkreeg de heer Zwagerman bet Woord. Na enkele mededeelingen betreffend^ de vee vordering len het kamveibod', kwam [bijl to,t zijn eigenlijke londerwerp, m.l. de veevoeding in normale ien in deze tijlden, meer speciaal voor de duiinboer- derijlen. Hiji verdeelde deze in twee gnoe. pen, n.T. zuivere iduinbedrijVien 'eri die IbledriijVen, die ook nog anderie dam duin- gronden in cultuur hebben. Deze b'edriji- ven moeten veel krachtvoer aanknopen, [hetgeen erg duur is iem onder de te genwoordige omstandigheden niet te krijl- gen is, met het noodwendig gevolg, dat de voedingstoestand van de dieren sterk adhteruit gaat. ZSj1 rijln wiél' in staat veel voer te telen, doch dit is voer met ge ring voedervermogen, waarom1 zijl moe ten trachten het voer te veredellen. Dit kan !m!en bereiken, -do-or betere bemes- ting. verpleging en uit te gaan van b'a- Grundtvig verliefd op een meisje, dat hem ontloopt. Hébben Ze (elkaar tenslotte nog gevonden? Neen. Wil je het slof van het drama nog liooren, Rem'us Het epistel is als een1 roman Zon dik, maar ik ben direct aan het eind van dit gedeelte. Lees maar door. Die mysterieuze liefdes affaire is werkelijk de moeite waard! Gisteren hébben we onze laatste visite gemaakt, ging Grottkau voort. Eigenlijk was het overbodig om mevrouw O-lga Staniecki met een blezoiek te ver eeren, want bij! haar vertoefde onze sChoone stellig niet. Wij' waren echter mevrouw Staniecki, die binnenkort toet consul Esschental in het huwelijk denkt te treden, toch nog een bezoek schuldig en waarom Zouden we het nuttige niet met het aangename vereenigen, nietwaar? We hébben dus bijl mevrouw Staniecki thee gedronken Wat scheelt je, Remus? Hoe was die naam, zei je? Staniecki! Voel je je niet goed, Remus? O, ja, dank je, ik ben volkomen in orde. Lees maar door. Ik zal je straks wel alles vertellen. We hebben natuurlijk ook onzen Asschepoeshandschoen laten zien, zette Grottkau zijn lectuur voort, en even na tuurlijk zonder resultaat. Daarbij beleefde ik nog eenige zeer onaangename oogen- ter zaaizaad. In dit verband Wees hij er op, hoe sommige duinboeren jaren achtereen zelf gewonnen lupinezaad ge bruiken, zonder dat een behoorlijke se- Tectie Wordt toegepast, waardoor de op brengst aan de lage kant is en zeken vo.or verihooging vatbaar is. Ook wees hij! op het aanleggen van kunstweiden, die ta|eer en beter hooi geven dan de bestaande duinweiden. Ook het stootolen van aardappelen kan medewerken oimi (meer veredeld voer voor deze bedrijnen ter beschikking te verkrijgen, terwijl! man gels en koolrapen imJede aanbeveling ver dienen. Na deze uitéénzetting kwatoen naar aanleiding van -een daartoe gestelde vraag verschillende inlichtingen en vragen uit -de aanwezigen naar voren len ontspon zich een zeer geanimeerde gedachtenwis- seling. Vervolgens behandelde de heer Zwagerman de vraag: „Zoete of bit tere fupimen?" De grp-ote verwachtin gen, die mien had van de zoete lupinen z'ijln tot heden door verschillende om standigheden niet in v-ervullimg gegaan. Vermoedelijk zijh daaraan vier oorzaken schulldig, n.l. -de moeilijkheid van de zaadafzet, wilidschade, vatbaarheid voor ziekten en groote -eischen aan- den bo dem!. Na nog enkelle gegevens omtrent lupinen medegedeeld te hebben, kwam opnieuw de practijk aan het woord en hoorde mien van die z'ijlde het voor en tegen omtrent zoete en bittere lupinen. Ook -werden énkele mlededeelingen ver strekt pmtrent de hoeveelheden die van deze lupinen gevoerd werden, alsmede de resultaten, die toen -er mee verkreeg. Hierna -deellde de heer Zwagermlan mee. blikken met de dochter van mevrouw Staniecki, omdat ik haar* over de eigena resse van den handschoen een fantastisch verhaal had opgedischt, waarvan nu geen woord waar bleek te zijn. Ja, ja, ouwe heer, ik weet het wel: Eerlijk duurt het langst. Maar je moet niet vergeten, dat elke zeeman het wel eens met de waar heid op een accoordje gooit. Dat behoort nu eenmaal bij het beroep en is lang zamerhand een heilige traditie geworden. Enfin, om met deze film kort te gaan: onze Asschepoes is en blijft zoek! Grundtvig gaat met een gezicht als een oorwurm door het leven, kijkt elke blondine onder haar hoed en gedraagt zich in een woord als een verliefde stu dent. Zijn eenige troost is, dat hij van tijd tot tijd- over mij zijn gal eens kan uitstorten, wat ik hem naar niet al te kwalijk neem. We zijn nu in Kopenhagen gedeta cheerd. Enfin, dat heb ik je al verteld, Re mus. De jongen laat je hartelijk groe ten. Wat zeg je wel van die dwaze ge schiedenis? Dat ik je om dien jongen -benijd, beste kerel. Jij weet tenminste waarvoor je leeft. Ik voel me altijd maar eenzaam. Grottkau legde zijn hand op den schou der van zijn vriend. (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2