ss se se se se ^e DiT nacht-hoest zal ophouden I akker's Abdijsiroop Uil Stad en Provincie Ll'IBl.ULl.g RADIO-PROGRAMMA Donderdag 27 Februari HILVERSUM I. 415 M. Nederlandsch programma. AVRO. 7.30 uur gram.; 7.45 ochtendgymnastiek7.45 graan; 8.20 ochtendgymnastiek; 8.30 Nieuwsbe richten ANP; 8.45 gram.; 10.00 Morgen wijding; 10.15 orgelconcert en zaïng; 11.00 1 Declamatie; 11.20 Ensemble Jomny Kroon en gram.; 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP; 1.00 Omroeporkest; 2.00 „Moeders in de dierenwereld"; 2.15 Viool en orgel; 2.40 Pianovoordracht; 3.00 Voor j de vrouw; 3.10 Zang met pianobegeleiding 3.30 gram.; 3.45 Disco-causerie; 430 AVRO Aeoüan-orkest; 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP; 5.30 AVRO-Amu sementsorkest; 6.00-6.15 „Sport en licha melijke opvoeding"; 6.42 Almanak; 6.45 Toespraak over Winterhulp; 7.00 Vragen van den dag ANP; 7.15 gram.; (7.30-7.45 beriChten-Engelsch) ;8.00 Nieuwsberichten ANP; 8.15 gram.; 8.30 Berichten (Engelsch 8.45 Bont programma; 9.45 Engelsche be richten ANP; 10.00 Nieuwsberichten ANP sluiting. HILVERSUM II. 301.5 M. KRO. 7.30 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 gram.; 8.20 Ochtendgymnastiek; 8.30 Nieuwsberichten ANP; 8.45 gram; 9.30 Geestelijke muziek (gr. pl.) 10.00 gram.; 11.30 Religieuze muziek (gr. pl.); 12.00 Berichten; 12.15 KRO-Melodisten12.45 Nieuws- en economische berichten ANP; 1.00 Accordeonvoordracht; 1.15 KRO-or- kest; 2,00 Orgelconcert; 2.45 „Nederland en zijn bodemrijkdonif"; 3.00 gram.; 3.45 Musiquette en gram.; 4.30 grami; 5.00 VPRO: „Lezen in den Bijbel"; 5.16Nieuws economische- en beursberichten ANP 5.30 Voor de jeugd; 5.50 gram.; 6.00 RioöO- co-octet(in de pauze: Interview over „Hendrik Isaac en het Innsbrucklied") 6.45 Aetueele reportage of gram.; 7.00- 7.15 Persoverzicht voior binnen- en buiten land ANP. sluiting. Matsoeoka heeft in het Japansche La gerhuis bij de behandeling van vestigings problemen verklaard, dat z.L het groote gebied O c e a n i met zijn 1200 mijl van Noord naar Zuid en 1000 mijl van West naar Oost als vestigingsgebied voor de Aziaten moet worden beschouwd. Dit gebied kan nog 600 tot 800 millioen men- schen bergen, want' er zijn voldoende grondstoffen voorhanden. „Ik ben vast overtuigd", zoo vervolgde Matsoeoka, „dat wij hier het ons door de Godde lijke voorzienigheid geschonken recht tot vestiging hebben". De beroemde Grot van Lourdes is thans door de Fransche regeering te- rucrcreeeven aan de Roomsch-Katholieke Kerk. De grot was dij ae ïeeKexuwctgo-ïing van 1906 in het bezit van den Franschen staat overgegaan. Volgens de Fransche pers rekenen Fransche geleerden er op, dat binnen af- zienbaren tijd de ontsluiting van Noord- Af rikaansche kolen vind plaatsen ondernomen zal worden, welke tot dus verre nog volledig onaangetast zijn. Vol gens meening van deze geleerden bevat de Sahara belangrijke kolenreserves, die zich in de toekomst mogelijk tot een belangrijke „bron" zullen ontwikkelen. Het Turksche telegraafagentschap ver spreidt een onderhoud dat die Turksche minister van buitenlandsehe zaken, Sa- rapoglu, aan het officieuze blad „UJJus" heeft toegestaan. Sar>a<?oglu zeide in dat onderhoud, dat in de Turksche po litiek geen enkele wijziging is ge(- komen. Turkije blijlft trouw aan zijn bondgenootschappen. Het wemscht goede betrekkingen met alle mogendheden en vooral met die buurstaten. Een mensch heeft vaak spijt, dat hij heeft gesproken,' zelden dat hij zijn mond heeft gehouden. I FEUILLETON vindt het geluk Een modern aprookje van Maria Sawersky 11 nadruk verboden) Dan is 't goed Annekind. Verberg het dan maar goed in je hart, zoo dat de menschem er niet aan kunnen koimiein en het bezoedelen, zooals dat nu eenmaal in hun aard ligt. Nu zullen we die prach tige japon maar eens uittrekken en haar zoo goed verstoppen dat niemand haar ziet. Heb je al wat gegeten, Anne? Dat héb> ik helemaal vergeten, Eten moet een tmlensoh, zelfs al be leeft hij sprookjes. Ga nu maar naar je kamer en naar bed, Anne. Ik zal thee zetten en dan breng ik jie meteen een paar boterhammen. Anne lag reeds in haar smal mleisjesbed toen Ursel met het theeblad binnen klw'ami Ursel zei ze, manna heeft zich van avond met den consul verloofd. Zoo, dan heeft ze haar doel toch weten te bereiken! was het laconieke antwoord en innerlijk voegde de oude gedienstige er aan toe: Het is maargoed, dat juffrouw Bratt haar adres heeft VERSCHILLENDE BERICHTEN Oplichtst*r aangehouden Tal van geestelijken te Amsterdam zijn den laatsten tijd opgelicht door een vrouw, die met allerlei leugens bedragen van tien, twintig en vijf en twintig gul den los wist te krijgen. Zij klopte 'bij de geestelijken aan en vertelde met een zielig gezicht, dat haar man door een ongeval was getroffen en in een ziekenhuis buiten de stad was opgenomen. Zij zou hem zoo graag willen bezoeken, maar had geen reis geld om er te komen. Als men haar aan reisgeld wilde helpen, zou zij eeuwig dankbaar zijn Bij een anderen geestelijke sprak zij over een kind of een familielid, dat een ongeluk had gehad en in het gast huis lag. Ook daar vroeg zij reisgeld. In de meeste gevallen kreeg men mede lijden met haar en gaf haar het ge vraagde geld. Op deze wijze wist de oplichtster in totaal een flink bedrag bij elkaar te krijgen. Toen één der geestelijken de vrouw niet vertrouwde en de politie waarschuwde, slaagde de centrale re cherche er spoedig in de oplichtster te pakken te krijgen. Onfortuinlijk* lnbr*k*r Maandag heeft de politie te 's Her togenbosch den negentien jarigen ar beider v. K. gearresteerd, die zich aan inbraak heeft schuldig gemaakt. Tus- schen half twaalf en twaalf uur Zon dagavond heeft v. K. ingebroken in het filiaal van een Waalwijksche grossiers firma, Hij was binnengekomen door het indrukken van een ruit, doch doordat hij werd gestoord, heeft hij het niet verder kunnen brengen dan het door elkaar gooien van verschillende voor raden. Het bewuste filiaal, dat door drie dames wordt gedreven, is 's nachts on bewoond. De inbreker is hiermede na tuurlijk op de hoogte geweest. Hij heeft een ruit met groene zeep besmeerd en haar vervolgens ingedrukt. Door het ge rinkel van de glasscherven werden even wel de buren gealarmeerd. Zij waar schuwden de politie en toen deze ter plaatse kwam, was de inbreker nog in het magazijn aan het rondscharrelen. Ter wijl de politie voor de ingedrukte ruit stond te kijken, sprong de dief dwars door een ander venster van het maga zijn naar buiten en ging aan den haal! De politie ging hem direct achterna; het werd een race over straten en plei nen, waarbij de politie schoten in de lucht loste. De vluchteling slaagde er evenwel in te ontkomen. Nu kwam echter het geluk een handje helpen. L8to1* Uo» Iiauhl Kreeg Ue pontie bericht, dat er in een huis aan den Casterenwal een man was binnen gedragen, die door glasscherven ernstig aan het been was gewond. De E.H.B.O. van de Luchtbescherming had den man daar verbonden. De politie begaf zich naar het opgegeven adres en spoedig bleek, dat de gewonde met den inbre ker indentiek was. Hij werd eerst naar het ziekenhuis gebracht om afdoende te worden verbonden en daarna in het politiebureau opgesloten. Winkeldittvtggen op pad Twee inwoonsters van 's Graven- hage van resp. 20 en 21 jaar stapten Maandagmiddag een zaak van gramo,- phoonplaten binnen op de Laan van Meerdervoort aldaar. Een van haar had een meisje van drie jaar aan de hand en vroeg een keus te mogen maken uit een aantal platen. Hoewel de verschei denheid die hun getoond werd, groot was, konden zij maar niet besluiten. Het kleine meisje was bovendien erg lastig en zat overal San, zoodat het winkelpersoneel met het kind haast even veel te stellen had als met de beide cliënten. Na geruimen tijd verliet het drietal den winkel, zonder iets gekocht te hebben. Vervolgens bezochten zij een choco lateriezaak aan den overkant met het- achtergelaten. Binnenkort zal wiel blijken (wat or uit dat armie kind hier Zal worden1 Hébl je ook een. flesdhjie voor mij in den koeler laten zetten, hoogheid De aangesprokene schrok uit zijln over peinzingen op en keek in het vergenoegde gezicht van Zijn vriend. Daar stond Grott- kau: zjijn oogen glinsterden van pleziier en in zijn rechterhand zfwaaide hij isen stuk papier, dat vol stond met namen. 'tls alles keurig in orde gekomen! beantwoordde hij den vragenden blik van Zijn vriend. Ik héb me met Waldiémar, den ouden huisknecht van den consul in verbinding gesteld. De goeie man heeft om onbegrijpelijke redenen een Zwak voor me. Hij was direct bereid imSj de liijlst van genoodigden ter inzage te geven. Het is heel vriendelijk van je, dat je zooveel moeite hebt gedaan, Jens. Niet zoo plechtstatig, alsjeblieft, broeder. Het heeft me niet de minste moeite gekost. Grottkau wierp de donkere cape, wlelke hij over zijn witte uniform droeg, op een stoel en nam zelf naast zijin vriend pHaats Beiden hadden zij het feest vroegtijdig, verlaten. Grundtvig twas (niet meer in de stem ming geweest om langer te blijven en nadat Grottkau van het avontuur had gehoord, had hij1 zijn vriend vooruit ge stuurd met de afspraak, dat hij in de bodega van den ouden Danner op hem Zou wachten. Hij wilde trachten van Ésch- zelfde negatieve resultaat: er werd niets gekocht. Na het vertrek van de meisjes miste de winkelier eenige reepjes cho colade en daarom ging hij naar buiten en zag nog juist, dat zij in een bloe- menzaak verdwenen. .Even later kwamen ze weer naar buiten en nu besloot de eigenaar van de chooolateriezaak eens een praatje te maken met den bloemen- winkelier. Deze vertelde hem, dat hij het trio de bloemenwinkel hadden zij ook onverrlchterzake verlaten uit den gramophooonwinkel had zien komen en eenige-pakjes zien verdeelen. De winkelier uit de chooolateriezaak volgde de meisjes en kwam aldus achter haar adres. Nu waarschuwde hij de politie en spoedig daarna verscheen een re chercheur. die 'bijB een van haar aan belde. „Ik wilde gaarne de gramophoon- platen terug hébben, welke u straks hebt weggenomen", aldus meldde zich de re chercheur. Het meisje was even onthutst doch antwoordde toen: „Ik zal ze even voor u halen". De agent was hier evenwel niet te vreden mee en zeide gaarne even mee te gaan. Hij ging het kamertje van het meisje binnen en vond hier een groote partij gestolen goederen, zooals japon nen, byouteriéën; beeldjes, boeken, zak lantaarns, enz. Het meisje werd ge arresteerd; de goederen werden in be slag genomen. Bij de andere vriendin werd een soortgelijke ontdekking ge daan, met hetzelfde gevolg. Het kindje, dat een dochtertje was van een familie, waar het eene meisje in betrekking was, werd gebruikt om het winkelpersoneel af te leiden, terwijl de meisjes steeds een mantel over den arm hadden, waar de buitgemaakte goe deren dan onder werden verborgen. Dievenbende gearresteerd Na lang speuren is de A r ri h e m s c h e politie op het spoor gekomen van een wijdvertakte dievenbende, die den laat sten tijd op uitgebreide schaal in de stad werkzaam is geweest. Reeds zijn twaalf personen gearresteerd, terwijl bij ver richte huiszoekingen een deel van den belangrijken buit, bestaande uit rijwielen, costuums, mantelstoffen, kachels, brand stoffen en tal van andere voorwerpen van den meest uiteenloop enden aard, voor den dag is gekomen. De laatste weken bereikten de politie herhaaldelijk klachten van den diefstal van kolen en andere goederen vam het spoorwegemplacement en uit in den Rijn liggende schepen. Bij het eerste onder zoek bleek, dat de diefstallen werden gepleegd door in de omgeving van het goederenstation en de Rijnkade wonende personen. In verband hiermede surveil leerde een aantal rechercheurs eenigen tijd ochorp op- dp. nlaatsen. waar de dief stallen het meest werden gepleegd. Zoo konden eerst vijf personen1 en daarna nog eens twee worden aangehouden, ter wijl zij bezig waren met het stelen van kolen. In de woning van de arrestanten werden huiszoekingen verricht, die aan wijzingen opleverden omtrent het bestaan van een uitgebreide dievenbende. Meer huiszoekingen werden verricht, o.m. bij familieleden van de eerst aange houdenen. Hierbij kwam een groot aantal gestolen goederen voor den dag, dat slechts een deel van den aanzienlijken buit van het complot dieven schijnt te zijn. Wederom konden vijf personen wor den aangehouden. Nauwelijks hebt Ge U ter ruste begeven, of die kwellende naohthoest begint weer! Neem daarvoor nu de vanouds beproefde Akker's Abdijsiroop, welke door een nieuwe toevoeging van Apotheker Dumont thans DÓg sneller en nóg krachtiger werkt. Begin vandaag nog en vannaoht reeds zult Ge rustig kannen slapen door de bekende hel beproefde hoest-geneesmiddel. Ib'erg's buisknecht de lijkt van genoodig den los te krijgen. Aam. de hand daar-, van moest het al heel gemakkelijk zijn de identiteit van de geheimzinnige vreem delinge vast te stelllen. Ik geloof, dat ik je schoone onbe kende al gevonden heb, Ernst, zei hij'. Maak geen gekheid. Ik denk er niet aan bij zoo'n ern stige aangelegenheid. Kijk maar eens hier. Grundtvig boog zich over het vel pa pier. De meeste gasten zijn uit de stad gekomen, ging Grottkau voort, maar zooals ik al zei, moet die dame in het zilver uit Elmshorn zijn geweest. Het aantal Elmshorners is zeer beperkt, zoo als je ziet. Daar heb je mevrouw Sta- niecki en haar begeerenswaardige doch ter Vera. Dan de dominé en diens vrouw, twee dochters en een zoon, de dokter met zijn betere helft, de apothe ker en echtgenoote en nog een paar notabelen, allen vergezeld van hun vrouw, dus paarsgewijze optredend en, ondanks hun masker, zoo bekend als de bonte hond. Nu volgen de enkelingen, waar toe ook onze betooverde prinses be hoorde. Schiet nou alsjeblieft eerf beetje op! riep Grundtvig ongeduldig. Rustig. Ik moet m'n conclusie ten slotte ook kunnen motiveeren. De en keling, dat zijn de ongetrouwde palet- Het onderzoek wordt met kracht voort gezet en het vermoeden bestaat, dat nog meer arrestaties zullen volgen en een belangrijk deel van de ontvreemde goe deren achterhaald kan worden. Verschei dene personen, die de van diefstal af komstige goederen hebben gekocht, zul len zich wegens heling hebben te ver antwoorden. De hoofddaders zijn inmid dels ter beschikking van de justitie gesteld. ;Een drieste overval met roof, waarbij den daders 3,7 millioen francs in handen viel, is Maandagmiddag in het centrum van P a r ij s gepleegd. Drie em- ployé's van de Credit Commercial, die met een kleine handkar dit bedrag van de Bank van Frankrijk hadden gehaald om het naar het hoofdkantoor te bren gen, werden op slechts enkele meters afstand van het bankgebouw door vier bandieten overvallen, die uit een auto waren gestapt. Verscheidene revolver schoten werden gelost, waarbij een der employé's op slag werd gedood1 en een tweede zwaar werd gewond. De daders slaagden er in de vlucht te nemen en, zonder herkend, te zijn, te ontkomen. i Tot dusver werden parachutes uit sluitend van natuurzijde gemaakt. De Amerikaansche Celanese Corp. is het thans gelukt een kunstzijdesoort, F o r- tisan genaamd, te vervaardigen, welke voor parachutes geschikt is. Wellicht zal derhalve, naast het Nylon, ook deze zijde een concurrent voor de Japansche natuur zijde blijken te zijn. Naar Reuter meldt, heeft de Britsche minister van levensmicldelenvoorziening, Lord Woolton, meegedeeld, dat in alle restaurants en andere eetgelegenheden van 10 Maart af nieuwe beperkende bepalingen inzake de verstrekking van s p ij z e n in werking zuilen treden. Lord Woolton verklaarde, dat hem volmachten verleend waren op grond waarvan hij alle levensmiddelen kon controleeren om de sociale gelijkheid te kunnen waarbor gen. Er zijn nieuwe verordeningen op komst. BOEKEN EN BROCHURES Boekenweek 1—8 Maart Van de Boekencomlmlssie ontvingen we een exemplaar Novellen-Gedichten"het geschenk 1941, dat gedurende de Boeken week van 1—8 Maart door ,alle erkende boekhandelaren aangeboden wordt aan de koopers. die ten minste f 2,50 voor Neder- landscihe- of DuitsChe boeken besteden. Ditmaal bevat het Geschenk ook gedichten waarmede een oud verlangen is bevredigd hoewel het een waagstuk is; want populair (bij de massa der boekenkoopers is onze dichtkunst helaas nooit geweest. Gelukkig is die toestand wel verbeterd: De bé- langstel'lüng is algemeener geworden. De dichters van dezen tijd hebben spontaan hun medewerking verleend om ook onge schoolde, ongeoefende lezers aan te spo- iren Zich voor die soort litteratuur wat meer te interreseeren. Behalve om deze gedichten zijn wijl met dezen jaargang ingeniomlen om de bij'ziondere waardeering, waarop wijl mee- nen dat het proza mag aanspraak maken. Bizonder willen wij1 de aandacht vestigen iop een debuut: „Oerwoud" van den jeug digen Hidde Heringa. Boeiend ook in hooge mate is voorts het kleurige historische verhaal „Muziiek voor Potemkin", waarin Theun de Vries op Zijn bekenden overtuigenden, meesle- penden trant, de figuren van Zijln ver beelding tot levende miensehen voor ons oproept. Een kleine schets van Hemriette van Eyk, „Goden op aarde", half ironisch, half weemoedig, en zeer karakteristiek voor haar zoo persoonlijke schrijfwijze, com pleteert de voorstelling, welke de lez-r zich hier van de veelzijdigheid onzer prozakunst zal kunnen vormen. ridders, die in Elmshorn wonen en wer ken, louter mansvolk. Er is maar een enkel vrouwelijk wezen onder en dat kan dan ook niet anders dan de ge zochte zijn. Grottkau keek zijn vriend triomfan telijk aan en diens gezicht verried duide lijk de spanning, waarin hij verkeerde. Wie is het? Hoe heet ze, Jens? Senta Bratt, schilderes! antwoordde Grottkau met het noodige aplomb. Hij was geweldig trotsch op zijn ont dekking, welke naar zijn meening, Grundtvig's volle erkentelijkheid wet tigde en het was dan ook, of hij een klap in zijn gezicht kreeg, toen zlijn vriend plotseling in een hoonend ge lach uitbarstte. Waarom lach je zoo griezelig? vroeg hij geërgerd. Senta Bratt ken ik, antwoordde Grundtvig. Weet je, wie Senta Bratt is, jij ongelooflijke ezel? Allicht! Hier staat het: een schil deres. Ja, ja, maar daarnaast ook een dame met grijs haar, van ongeveer vijf tig jaar! Ik heb haar eens bij mijn tante in Kopenhagen ontmoet. Je weet, dat tan te Klara zich bijzonder voor de schoone kunsten interesseert. Die lijst van je is een hopelooze mislukking, Jens! Wat beginnen we nu? vroeg Grott kau, zichtbaar terneer geslagen. Tja, er zal me wel niet veel anders BURGH. Onze dorpsgenoot, de heer I. W. Bakker, die tijdelijk onderwijzer is te Goes, is mei ingang van 1 Maart benoemd tot tijdelijk hoofd der Ö.L. School te Poortvlie t. ELLEMEET. Uit goede bron verne men we, dat het aloude Strërijden dit jaar (niet achterwege zal blijven. We willen hen die in de gelegenheid zijn aan de Str&rit deel te nemen, opwekken, a.s. Zaterdag mee te doien. Het is wel jam mer dat het muziekgezelschap, dat niet meer repeteert, zijn gewaardeerde me dewerking niet zal kunnen geven, maar (ondanks dat hopen we dat, ook onderi de tegenwoordige omstandigheden, dit Oude Schouwsche géblruik in eene zal W|oirden gehouden. SEROOSKERKE. Dinsdagavond hield de Rijvereeniging „Serooskerke en omstre ken" een .vergadering ter bespreking voor het Strafeest op a.s. Maandag 3 Maart, welke vergadering een vlot ver loop had. Besloten werd om 's middags half twee (o.t.) een rondrit te maken om daarna over te gaan tot ringsteken voor de Strarijders. Ook zal de mond- harmonicavereeniging „O.B.K." eenige mu zieknummers ten gehoore geven. Des avonds zal een gezellig zitje plaats heb ben, waarbij de „The Merry Boys" voor muziek zullen zorgen. OUWERKERK. De Groene K'ruis-ver- eeniging vergaderde Maandagavond in café Slager. Na opening door den .voor zitter. burgemeester Roimleijn, en lezing der notulen, volgde het jaarverslag, •waaruit we vermelden, dat het door de zuster afgelegde aantal bezoeken be droeg 2205, waarvan in Ouwerkerk 671. Het vorige jaar waren deze cijfers 3066 en 814. Deze vermindering vindt zijn oorzaak in de benzinesohaairste, waar door de zuster haar visites moest be perken. Aantal zuigelingeinbezoekem 138 (vorig jaar 136). Controlebezoeken TBC 74 (vorig jaar 81). Uit het magazijn (werden 33 maal artikelen aangevraagd en verstrekt (vorig jaar 66 maal). Fi nancieel deden zich geen moeilijkheden voor. daar alle subsidies ontvangen zijn. De voorradige artikelen zijn aangevuld met een ledikant, een thermometer en een bedzeü. Het ledental1 bedroeg het vorige jaar 142, nu 143. Enkele cijfers van de rekening zijn :ontvangstengoed slot 1939 f 388,11; contributie 1940 f 309; van afdeeling Nieuwerkerk ontvangen f 808,14, totaal f 2288.84. Van de uitgaven vermelden wij de post kraamverpleging n.l. f 77,10 en het totaal n.l. f 1904.39, zopdat het goed skxt bedraagt f 384,45. D© heer A. Kuyper was aan de beurt van aftreden als bestuurslid. Hij werd herkozen met bijna algemieene stemmen en verklaarde het werk weer gaarne op zich te willen nemen. De rondvraag leverde geen bijzonderheden op, waarna sluiting. Wij namen den indruk mede. dat de vereeniging ler, ondanks de bij zondere omstandigheden, nog zeer so lide voor staat. Te hopen is, dat deze indruk in de toekomst m)og© worden bestendigd. ST.-MAARTENSDIJK. Met ingang van Maandag j.l. zijn uit deze gemeente we derom een 30-tal personen tewerkgesteld bij" de contrale werkverschaffing te Tho- len. Het aantal tewerkgestelden bedraagt thans 70 in totaal. I POORTVLIET. Vrijdagavond ontstond een schoorsteenbrand bij burgemeester v. Oeveren. Door een slang op de water leiding te plaatsen, had men spoedig den brand gebluscht. I Zondagmorgen sprak na de gods dienstoefening ds. J. v. d. Heuvel een kort woord van dank tot dhr. J. van Brummelen, hoofd der O.L. school, we gens diens vertrek naar elders. Spr. schetste zijn dienstjaren die hij als hoofd van de O.L. school had waargenomen, waarin hij als een waar hoofd zijn plicht j had vervuld, zoowel op kerkelijk als op overblijven dan als wijlen de prins uit het sprookje zij het dan gewapend met een handschoen, in plaats van een muil tje, naar de onbekende eigenares te gaan zoeken. Ik wil en ik moet haar terug vinden. Is 't zoo ernstig, m'n waarde? Veel ernstiger dan jij je in je jeugdige onervarenheid kunt voorstellen Dat meisje is niet meer of minder dan mijn noodlot. Een noodlot, waarvan je het gezicht nog niet eens hebt gezien. Het kind kan wel een aardappelneus en kalfs- o«o gen hebben. Een aardappelneus zou onder hel kaïntein masker, dat ze droeg, onmid dellijk Zijn opgevallen en haar oogen ach, haar oogen wiaren de mooiste blau- fwe kijkers, die ik ooit in m'n leven ge zien' heb'. Je toestand lijkt me Zeer gevaar lijk, Ernst je. En hij zal nog veel gevaarllijker, worden, als je nu niet eindelijk eens je vervelendeai mond houdt, luidde het korte antwoord. Neem je cape. Het wordt tijd, dat we naar huis gaan. Twee slanke, in wopperende capes ge hulde gestalten, begaven zich in de rich ting van het parkeerterrein, waar Jens Grottkau zijn kleinen wagen had onder gebracht. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2