SS 33 S3 33 33 33 SS 33 SS Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Vrydag 21 Februari HILVERSUM I. 415 M. Nederlandsch programma NCRV. 7,30 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 7.55 graiml.; 8 schriftlezing en meditatie; 8.15 zang met orgelbegeleiding (opn.); 8,20 ochtendgymnastiek; 8,30 nieuwsberichten ANP; 8.46 gram1.; 9.80 Spaarne-sexfcet 10,15 gram.; 10,30 morgendienst; 11 Spaar- ne-sextet; 11,40 zang met pianobegelei ding; 12,15 gram.; 12,42 armanak; 12 45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 NCRV-orkest; 2 gram.; 2,30 reportage; 2,45 viool en piano.; 3,15 huisvrouwenprac- tijk; 8,45 Molto Cantabile; 4,15 voor de kinderen; 4,45 Marcando-ensemble5,15 —5,30 nieuws-, economische- en beursbe richten ANP; 6 berichten; 6,05 land- en tuinbouwcauserie; 6,25 gram.; 6,42 alma nak; 6,45 actueele reportage; 7 econo mische vragen van den dag ANP; 7,15 gram.; 7,30—7,45 berichten Engelsch; 8 nieuwsberichten ANP; 8,15 reportage;8,30 berichten Engelsch; 8,45 NCRV-Harmonie- orkest (opn.); 9,15 declamatie; 9,35 orgel concert (opn.); hierna: schriftlezing9,45 Engelsche berichten ANP; 10 nieuwsbe richten ANP en sluiting. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO. 7,30 gram.; 7,45 ochtendgymnas- tyiek; 7,55 gram.; 8,20 ochtendgymnastiek; 8,30 nieuwsberichten ANP; 8,45 gram.; 10 morgenwijding; 10,15 gram.; 10,25 voor de vrouw; 10,30 ensemble Jack der Kin deren; 1111,20 declamatie; 12 berich ten; 12,15 gram.; 12,45 nieuws- en eco nomische berichten ANP; 1 AVRO-Musette ensemble; 1,35 orgelspel; 2 „Sociaal-eco nomische evolutie"; 2,20 Amabile-sextet 3,05 gram.; 3,20 omroeporkest en soliste; 4—4,15 reportage; 5 WRO: Gesprekken met luisteraars; 5,15 nieuws-, economische en beursberichten ANP; 5,30 AVRO-amuse- mentsorkest; 6,15 zang met pianobegelei ding; 6,45 actueele reportage of gram.; 77,15 economische vragen van den dag ANP en sluiting. GEMEENTERAAD TE NIEUWERKERK Jaaroverzicht van dan burgemeester Uitbreidingsplannen en onbewoon baar verklaring van woningen In de Dinsdagmorgen gehouden ver. gadering vam den Gemeenteraad was de heer H. C. v. d. Zande met kennisgeving wegens verhindering afwezig. Voorzitter de burgemeester, de heer A. A. v. Eeten. Na opening op de gebruikelijke Wijze spreekt de voorzitter, daar dez® verga dering de ©erste in het nieuwe jaar :s, een korte Nieuwjaarsrede uit. Z E.Achtb'. herinnert er o.m. aan dat als gevolg van den oorlogstoestand in het afgeloopen jaar vele werkzaamheden (moesten blijven liggen, zoodat ook het aantal besluiten door den raad genomen en het aantal werken, dat dank zij' (baar initiatief of miet haar goedkeuring is uitgevoerd, niet groot is. Buitengewone omstandigheden brengen echter ook bui tengewone werkzaamheden mede en veel van hetgeen ons eertijds bezig hield moet nu blijven rusten omdat de uitvoerings mogelijkheid veelal ontbreekt. 1940 was geen voorspoedig jaar. maar toch past. ondanks alles, een zeer groote dankbaar heid omdat zoowel de gemeente in haar geheel als al haar inwoners tot dusverre zijn gespaard gebleven voor het oorlogs geweld. Spir. hoopt dat deze geluk kige omstandigheid ook voor de toekomst bestendigd zal mogen blijven. Hoewel er ook voor het heden en voor de toekomst weinig reden tot optimisme is moet ook het gemeentebestuur het werk doen, waartoe het geroepen is. Met den wensch dat dit zal 'mogen geschieden in .een drachtige samenwerking, eindigt de voor zitter zijn rede. Wilt gij een zaak geheim houden, vertel haar dan niet; wilt ge, dat een zaak niet lekend wordt, doe haar dan niet. I FEUILLETON vindt het geluk Een modern sprookje van Maria Sawersky 5 nadruk verboden Ik zal die madame Staniecki eens een poets bakken, waar zij van opkijkt, mompelde ze, terwijl ze zich omkeerde en naar een wandkast liep. Hieruit haal de ze een groote lederen koffer te voor schijn, waarin ze ijverig begon te woelen. .Weldra scheen zij gevonden te hebben, wat zij zocht, want met een goedkeu rend knikje keek ze naar een opvallende japon van zilverkleurige stof, welke zij op een armlengte van zich afhield. Ik zal Asschepoester naar het bal sturen. Wat een geluk, dat ik dit cos- tuum heb meegenomen. Daar ben ik, zei een zachte meis jesstem. Anne stond in de kamer en staarde verbaasd naar het glinsterende gewaad. Wat hebt u daar, juffrouw Bratt? In plaats van te antwoorden, wees de aangesprokene met haar hoofd naar het raam. Hoor je die kostelijke dansmuziek, Anne? Schiet je dat niet in 'je jonge Als oudste raadslid dankt de heer Stoutjesdijk den voorzitter voor zijn wooirden, waarbij hïj! zich geheel aansluit. Spr. drukt de hoop uit dat ook in dit jaar de werkzaamheden weer zullen mo gen zijn in het belang der gemeente en in de gunst des Heeren. Naar aanleiding van de gelezen notu len, informeert de voorzitter bij den heer Steendijk hoe het met het weide- spitten gaat, waarop deze mededeelt dat er dezer dagen maar weinig werk- loozen komen spitten. Spr. geeft toe dat dit een gelukkig verschijnsel is, maar wat de karrenhuur aangaat geeft het wel eens moeilijkheden, ook financieel. De voorzitter zegt, wat de laatste betreft toe, te zullen onderzoeken wat hieraan van gemeentewege gedaan kan worden. Ingekomen zijn de rekening en de be grooting van den Keuringsdienst van Vee en Vleesch in den kring Oosterland. De rekening wijst een batig saldo aan van f 131,59. De bijdrage van deze gemeente bedroeg over het afgeloopen jaar f 538,72. Voor 1941 wijst de begrooting een bij drage van f627,10 aan. Z.h.s. stelt de raad de rekening en de begrooting met de aangeboden cijfers vast. Het verslag van de Commissie tot Wering van School verzuim over 1940 wordt voor kennisge ving aangenomen. Aan G. Viergever wordt voor een half jaar ontheffing van school geld verleend. I I M i Van de Vereeniging „School met den Bijbel" is een verzoek ingekomen om een voorschot over 1941. Het gemiddelde aantal leerlingen bedroeg in 1940 125 2/3. Over 1941 is het bedrag per leerling ingevolge art. 65 der L.O.-wet bepaald op f7,73, zoodat de vereeniging een be drag toekomt van f970,40. Z.h.s. besluit de raad dit bedrag toe te staan. Daar de bedragen op verschillende pos ten van de begrooting '40 niet voldoende bleken te zijn, «toeten verschillende uit gaafposten verhoogd worden, o.a. de post voior bescherming der bevolking tegen luchtaanvallen -miet f880. Toteal belbopen deze verhoiogingen 'n bedrag van f 1898.15 B. en W. stellen vooir dit van de post voor onvoorzien af te schrijven. Deze bedroeg f 1901.73 ©n zöu dan dus wor den f3.58. Z.h.st. hecht de raad zijm goed keuring hieraan. De pensioensgrondslag van den gemeentewerkman J. Stoutjes dijk wordt vastgesteld op f655. Dan komt aan de orde ieen voorstel inzake een uitbreidingsplan] voor de gemieente. De voorzitter geeft hierop een uitvoerige toelichting, waaruit om blijkt, dat de inspecteur voor de volks gezondheid de noodzakelijkheid heeft uit gesproken dat er voor de gelmieentenl Oosterland, NieuWerkerk en Zierikzee een uitbreidingsplan wordt vastgesteld. Een. aanleiding hiertoe is o.a. de aanleg vain den nieuwen Rijksweg, die achter de ge- Imleente om zal loopen. De voorz. ver klaart zich een sterk voorstander vanl een uitbreidingsplan, daar dit ordening in de bebouwing zal geven en tollen meer eischen aan de (bebouwing kan gaan stel len De inspecteur achtte 'het verder wen schelijk dat er ieen deskundige werd aan gewezen, die voor de 3 gejmleenten zal werken. Voor deze gemeente zouden de kosten hiervoor f 400 bedragen, n.l. f 350 honorarium en f50 reis- en verblijfkosten Weth. van Klinken spreekt er zijn te- leursteling over uit dat er nu weep een nieuw bouwplan touoet komen, daar van gemeentewege een mooi terrein bouwrijp is gemaakt Spr. staat verder, wat de toekomst betreft, er zeer sceptisch tegen over. De voorzitter (merkt hiertegenover op dat de menschen niet gehouden zijn om op het gemeentelijke bouwterrein, waar hoofdzakelijk arbeiders- en mlidden- standswotoingen zullen komen, te bouwen Naast de Oirdening in de be bouwing heeft men het voordeel dat het bouwen tot de kom der gemeen te beperkt blijft en dat het natuurschoon gespaard wordt Dhr. Overbeeke merkt op, dat voor1 een uitbreidingsplan de bouwverordening gewijzigd zal mioeten worden en dit kan zi. zonder een uit breidingsplan ook. Bovendien is de ge meente al «enigszins in de richting van beenen? Zou je niet ook eens naar har telust willen dansen? Bijna tegen haar wil knikte Anne. Dan ga jij vanavond .dansen, mijn kind! Dat is mijn verjaarsverrassing voor jou. Ik zal je mjjn uitnoodiging voor het feest van den consul geven en dan moet je dit costuum aantrekken. - Maar dat gaat immers, niet, juf frouw Bratt! Dat gaat uitstekend, Anne! Wij zul len het sprookje van Asschepoester een voudig in een daad omzetten. Hier is je prinsessengewaad. Ik heb het me eens voor een model aangeschaft, maar nooit het juiste type kunnen vinden. Jou zal het voortreffelijk staan. Maar, juffrouw Bratt, .ze zullen me toch direct herkennen! Niemand zal je herkennen, om de eenvoudige reden', dat niemand je kent. Je bent voor Elmshorn nu eenmaal het bloempje, dat in het verborgene bloeit. Bovendien is het een gecostumeerd feest. Vooruit, Anne, kleed je gauw om. Ik zal je haar wel in orde maken. Wat er het volgende halfuur gebeurde, had ook later voor Anne nog steeds iets onwezenlijks.Zij stond plotseling voor den spiegel en zag zichzelf ge kleed in een kostelijk, zilverkleurig ge waad, dat haar armen en schouders vrij liet. Op het losse haar prijkte een fon kelende diadeem, haar voeten staken in zijden sehoentjes en haar armen waren tot de ellebogen in een netwerk van uitbreiding werkzaam gcwe©st. De voor zitter antwoordt hierop dat dit laatste door de vingers is gezien, maar dat dit zonder uitbreidinsplan niet mag. De he'^r Overbeeke zegt ook d« kosten hoog te vinden in vergelijking (met de noodzake lijkheid van een dergelijk plan. De voorzitter bestrijdt dit en wijst er nog eens op dat het nieuwe plan de geheele gemeente betreft. Na nog eenige bespreking besluit de raad z.h.s. tot het vaststellen van een uitbreidings plan en het voteeren van het bedrag van f400. Dan komt aan de orde het onbe woonbaar verklaren van verschillende woningen. De Voorzitter licht ook dit voorstel uitvoerig toe en merkt op dat de tijdsomstandigheden niet toelaten dat dit kan geschieden, zooals wenschelijk zou zijn. Spr. geeft hierna een opsomming van de betrokken perceelen. Dit zijn te Capelle de perceelen B 3, 4, 6, 12, 13, 17, in den Saspolder een arbeiderswoning van B. A. Steendijk en verder in het dorp de woningen bewoond door Aal- bregtse en K. Eerland. Na eenige dis cussie besluit de raad z.hs. genoemde woningen onbewoonbaar te verklaren. Bij de rondvraag vraagt de heer Over beeke of het distributiekantoor voortaan een of twee avonden per week kan open blijven. De voomtter antwoordt hierop, dat hierover nog overleg zal worden gepleegd met den nieuwen agent, maar dat zulks wel het geval zal zijn. De heer Overbeeke wijst verder op het nieuwe aanplakbord aan de muziek tent, wat hij daar niet op zijn plaats vindt, daar het de omgeving ontsiert. Spr. zag het bord liever aan de schuur van Slootmaker aangebracht, wat zoo veel niet zal kosten. Verschillende leden geven hierover hun meening te kennen, waarna ten slotte besloten wordt het bord aan genoemde schuur aan te bren gen. Daar niemand verder meer het woord verlangti^Volgt hierna sluiting der vergadering. HAAMSTEDE. De heer F. Boersmia te Zeist is benoeimid tot (onderwijzer aan de (bijzondere schopjl alhier. ZONNEMAIRE. Dinsdag hield de Land- bouw-sociëteit „Ceres" in hotel v. Splun- ter haar jaarvergadering. Zeer tot ge noegen van den voorzitter, den heer N. A. Deïst, kon hij in zijn openingswoord een vrij groot aantal leden begroeten. De presentielijst wees de helft van het aantal aan. De gewone punten der agenda werden vlot afgehandeld. De rekening wees aan een inkomst van. f 3914,30 en uitgaaf van f 3880, een goed slot van f 34,30. Uit het jaarverslag blijkt, dat de vereeniging thans 61 leden telt. Reeds vroeg in het voorjaar wendde het bestuur krachtige pogingen aan, om kolen voor de ver eeniging, dat is in dlit geval ongeveer de heele gemeente, op te doen. Het gelukte niet meer. In de poterbewaarplaats zijn door de leden 648 hl. poters in bewaring ge geven, door niet-leden ongeveer 150 hl. Ontvangsten voor dat instituut waren f660,21, uitgaven f654,20, goed slot f6,01. Op voorstel van den heer L. C. Berman zal de schuld van f 400, die nog op de bewaarplaats rust, in twee jaar afgelost worden met twee keer f 200, in plaats van f 400 in eens, zoóals het bestuurs voorstel luidde. In verband daarmee kan het bewaarloon 60 cent in stede van 75 cent per mud worden. Met de sproeimachine zijn 765 gemeten aardappelen bewerkt; dat kostte f 1706,04 en bracht op f 1733,95, dus een tegoed van f 27,91. Daaraan kan tegevoegd wor den het bgzit van een goede hoeveel heid ontsmettingsstoffen, terwijl de aan wezige soda als waardeloos mloet be schouwd worden. Bij de coöperatieve aan- koopverëeniging is een bedrag verhan deld van f 35722,87. handschoenen gehuld, die met schitte rende steenen bezet waren. Ben ik dat heusch? mompelde het meisje, terwijl zij haar stralend spiegel beeld aanstaarde. Natuurlijk riep Senta Bratt, een en al geestdrift. Anne, je bent werkelijk een schoonheid; je zult de koningin van het feest zijn. Ze'zullen me er uit gooien! Onzin! Ze zullen je voor de be- tooverde prinses houden. Wat heb je daar voor een mooie medaillon, Anne? Dat is een zeldzaam kostbaar kleinood. Echt empire. Ik heb het nog nooit bij je gezien. 1 Ik draag het altijd onder m'n jurk. Het is een erfstuk uit de familie van m'n vader en het bevat zijn portret. Wilt u het eens zien? Senta Bratt knikte bevestigend en Anne drukte op het knopje, waardoor een miniatuur, op ivoor geschilderd, zichtbaar werd. Het was het knappe, maar wat te bleeke gezicht van een man, die veel op Anne geleek. Buitengewoon knap werk, prees de schilderes. Je vader moet een knappe man zijn geweest, Anne. Ik weet het niet. Ik kan hem niet meer herinneren. Ik was nog heel klein, toen hij stierf. Ach, juffrouw Bratt, ik heb toch eigenlijk geen moed om naar dat bal te gaan. Het idéé is al te avon tuurlijk. •Maar nu scheen Senta Bratt het wei- De bestuursverkiezing verloopt ook zeer eenvoudig. De aftredende heren, N. A. Deïst en Joh. van der Bijl, worden bij acclamatie herkozen. Na deze agendapunten krijgt de heer Den Engelsen het woord. Hij zal een causerie houden over de „Veevoede- riing in deze dagen". Duidelijk wordt aangetoond, dat met de vele aan- wezige voedingsmiddelen en de ten dien ste staande krachtvoeders er toch wel rantsoenen zijn samen te stellen, die de drie categoriën melkvee, mestvee en jong vee op peil houden, zeker nog dit jaar nu er nog eenig krachtvoer beschikbaar is. Herhaaldelijk stelt spreker zijn hoor ders in de gelegenheid over eenig on derdeel vragen te stellen of inlichtingen te vragen. Een dankbaar en veelvuldig gebruik wordt daarvan gemaakt. Op ge lijke wijze wordt zoo ook het paard besproken in zijn voedingsrantsoenen als veulen en werkpaard. Gevraagd naar zijn meening over het nieuwe amyde kern- voer, verklaarde spreker op verschillende door hem ontvouwde gronden daar zeker nog geen enthousiast voorstander van te zijn. Voor de aanwezige belanghebbenden werd zeer zeker een nuttige lezing uit gesproken. Alleszins verdiend was dan ook wel het woord van hartelijken dank door den voorzitter aan den heer Den Engelsen gebracht voor zijn leerzaam betoog. 1 BRUINISSE. In de mosselexport is het de laatste dagen opmerkelijk stil, een stilte zooals wij het laatste seizoen niet meer gewoon zijn. Schreven wij deze week, dat de oorzaak te wijten zou zijn aan de verhoogde spoortarieven, thans vernemen wij dat de eigenlijke oorzaak gezocht moet worden in een ergerlijk geval van dumping. Een exporteursfirma uit Yerseke schijnt de mosselen franco Rotterdam te leveren voor f2,50 per ton, dit is een prijs die lager is, dan de prijs die men aan het Centraal Verkoopkan- toor betaalt. Wat deze firma daarmee voor heeft, vooral nu het seizoen bijna is afgeloo pen is niet duidelijk en evenmin, is dui delijk waarom het Centraal Verkoopkan toor, dat immers prijsregelend moet op treden, hier niet ingrijpt. Vooral waar men de laatste maanden leest over die theorie van de gebonden economie die heeft plaats gemaakt voor de vrije con currentie, ware het nu wenschelijk, dat door de betrokken instanties thans eens een voorbeeld werd gesteld en het be derven van de markt onmogelijk werd gemaakt. .THOLEN. Aan ds. Batelaiato is door een gezin uit deze geimjeeinte, een gift van f50— overhandigd voor diaconie en kerk, uit dankbaarheid voor zijh over- kolmlst naar Tholen. In deze getoleente heerscht momen teel erg de griep. Geheele gezinnen 'lig gen ziek. terwijl ook wlegens ziekte van het personeel, eenige klassen der lagere school vrij hefbben gekregen. Gelukkig Zijin er tot op heden geen sterfgevallen voor- DE BEDRIEGERS BEDROGEN Waar kolennood toe leiden kan Zeg ik U in imiijn lied, 't Geen 'k zeg is pure werklijkheid, Want 'tis Ib'ij (orns geschied. Drie man gewapend met een zaag, In 't schemerlicht der maan, Toiog, sluipend door een stille dreef Op 'topen weiveld aam. Daar stond een 'bfooim, wel niet van hen. Maar ruim1 het vellen waard. Een 'bloom die hitte brengen kan In kachel of in haard. Weldra was 't drietal: aangeland Waar d' iepenbbotmstam stond, Het voelde zich, alls was /men daar Op eigen erf en giond. En na inspectie van den stam, Leek hij' hun naar den zin En weldra Weet de scherpe zaag Er fel haar tanden in. De zaag ging links en dan w-eer rechts, De arlbleid ging niet loohï En weldra viel) imlet zacht gekraak, De oude iepenbloom. Toen 't lijk op 't dorre weiland lag, Zoo 't drietal had (behaagd, Werd dit nog onet het grootst plezier Tot klein (blokkeel I Opbrengsten Winterhulpcollecte Bij het provinciaal bureau van de Win terhulp zijn tot heden de volgende op gaven van de opbrengst van de collecten op Vrijdag en Zaterdag binnen gekomen: Schouwen en Duiveland Brou wershaven f 32,18Dreischor f 50,40Ei kerzee f 11,27; Ouwerkerk f21,60; Zonne- maire f 24,62. Tholen: St-Maartensdijk f 82,66Oud- Vossemeer f55,22; St. Philipsland f57,72 Scherpenisse f53—. 1 MARKTBERICHTEN Boterprijs-commissie f 1,01. ST.-ANNALAND. Uienveiling van 18 Febr. 900 balen Rijnsb. gewone f5.50; 80 balen id. grove f4,50; 40 balen id. driel. f 4,50. Totaal verkocht 1020 balen ad 50 kg. Alles per 100 kg. letjes te vinden. Ze pakte het jonge meisje bij haar schouders en schudde het door elkaar. En nu geen woord meer, Anne! j Denk je, dat iik het sprookje van Assche- poester geënscèneerd heb om je op het laatste oogenblik te laten terug krab- beien? Je zult nu gaan, tot den morgen I dansen en je schoen verliezen, zooals dat een behoorlijke Asschepoester be- taamt. Ik blijf intusschen wakker om op je verslag van het avontuur met den prins te wachten. Minder dan een prins 'mlag het niet zijn. hoor Anne. Goed be grepen j Het meisje, aangestoken door de uit gelaten stemlmimg van de schilderes, lachte. I Goed! Ik beloof het u. Maar ik 1 heb geen masker! j Dat is waar ookWe moeten nog een masker hebben! Senta Bratt rommelde wat in een lade en diepte daar een kanten doekje uit op. Binnen enkele seconden had zij er een paar ooggaten ingeknipt en Anne het doekje voor gebonden. Zoo, daar heb je een zeer apart masker, kind. En maak nu, dat je weg komt! Vergeet niet om me straks alles eerlijk op te biechten. Amuseer je! I Daarmee duwde Senta Bratt het jonge meisje de deur uit. Anne's satijnen schoentjes met de hooge hakken klap perden op de trap. De schilderes liep naar het raam en boog zich naar bulten. Maar toen de laatste houten Moot Al zweetend Was bewerkt. Werd door het drietal in de (buurt. Het onraad opgemerkt Baas Piet had van de (bboimenroof, Een voorgevoel gehad. Hij hoorde zagen 'en Wegaf, Zich naar 't geluid op pad. Zoodra het drietal Pie ter's stem', Zóó dicht hij zich vernam, Vluchtte ieder naar ©en windstreek heen. En Piet vond slechts de stajm, De stam, perfect gevierendeeld, En kostelijk klaar voor brand, Baas Pieter lachtte. ien riep hun na „Bedankt unlet hart en hand" Het drietal had vergeefs gezwoegd, Gezweten glad voor niet.. 'Het loon huns werks werd uitbletaald Aan vriend Arjaan en Piet. Die wannen, zich Ib'ij' felle kou, Bij 'thout dat 't drietal stelen wou. Sirjansland, FeWruari 1941. 1 Sedert het - uitbreken van den oorlog zijn 284 Amlerikaansche schepen, van een gezamenlijke tonnage van 1.200.000 W.r.t, in Engelsche handen overgegaan, of voor ravitailleering van Engeland gébruikt'. 5 Deze transactie is voor de Ver. Staten zeer voordeeiig gewekt, daar de Ame rican Shipping Board haar schepen voor negen «ïillioen dollar verkocht heeft en de particuliere eigenaars van schepen hun varend Materiaal voor 15 millioen dollar van de hand hebben gedaan. (SPT) De door den cycloon van Zaterdag in Portugal aangerichte schade bedraagt volgens voorloopige ramingen 'n milliard eseudos. In alle wouden zijn zware ver- woestingen aangericht. Ook het zaaisel is voor het grootste deel vernield. De Por- tugeesche regeering heeft een voorloop ig crediet geopend van 20 millioen escudo's voor het lenigen van den meest dringen den mooKl. Het aantal dooden dat aan het noodweer ten offer is gevallen, be- draagt 102. Bovendien zijn duizenden ge kwetst. I I Aan de Vlaamlsche kust en de kust van Noord-Frankrijk is dezer dagen een f school haringen a a n g e s p 01 e 1 d. Het hooge tij had de vangst aangevoerd en toen het water zich terugtrok, bleef een deel van de school liggen. De kustbevol king Icon daarop een ware wonderbare vischvangst meemaken. Ze zag een zilverachtig glanzende ge stalte haastig de straat oversteken en lachte vergenoegd. Dat meisje zal de koningin van het bal zijn en de Staniecki's moeder en dochter, zullen zich blauw ergeren over de aanwezigheid van die onbekende stra lende schoonheid. Dat is werkelijk een goed idee van me geweest. Op dit oogenblik werd er geklopt; de oude Ursel trad de kamer binnen. Er is een telegram voor u geko men, juffrouw Bratt. Haastig scheurde de schilderes 't for mulier open en vloog den inhoud door, terwijl de oude gedienstige zoekend om zich heen keek. Senta Bratt legde het telegram op tafel. Ik moet direct weg, Ursel. Een belangrijke mededeeling roept me naar Kopenhagen terug. Hoe laat gaat de eerstvolgende trein? Om tien uur, antwoordde Ursel, die nog steeds haar blik door het vertrek liet dwalen. Dien trein nedml ik. Ach, Ursel, z^u jij me even bij het inpakken willen hel pen? Natuurlijk, juffrouw Bratt. Jammer 'dat u weg moet. Waar is juffrouw Anne? Do schilderes lachte. Die heb ik naar het bal gestuurd. Naar het tuinfeest Ib'ij den consul nn'n beste Ursel! (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2