besparing ttw Uit Stad en Provincie Die GRIEP-aanval ^wordt gestuit! AKKER'S Abdijsiroop Kou - Griep - Pijn. RADIOPROGRAMMA Zondag 16 Februari HILVERSUM I. 415 m. Nederlandsch programma. 8 KRO, 1,00 AVRO 8 Wij beginnen den dag; 8,30 gram.; 10 Hoogmis; 11,30 gram.; 12 de clamatie; 12,10 KRO-Symphonie-orkest (opn.); 12,30 „De nieuwe Zuiderzeepol ders in verband met de expansienood van onze jonge boeren"; 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 AVRO- Amusementsorkest (opn.); 1,45 „Wie en wat waren onze voorouders?", lezing; 2 Concertgebruw-orkest; 3 „Enkele pun ten van cultuurgemeenschap tusschen het Duitsche en het Nederlandsche volk";3,20 gram.; 3,30 Uit Berlijn: 61e verzoekcon- cert voor de Duitsche Weermacht; 6 or gelspel; 6,20 Voor Nederlandsche jonge mannen van 18—23 jaar; 6,42 Almanak; 6,45 actueele reportage of gram.; 7 gr.; met toelichting; 7,30 berichten Engelsch; 7,45 gram.; 8 nieuwsberichten ANP; 8,15 sport van den dag; 8,30 berichten En gelsch; 8,45 Concertgebouw-orkest (opn.); 9.20 Dialoog;9 9.35 gram9.45 Engelsche berichten ANP; 10 nieuwsberichten ANP en sluiting. HILVERSUM II. 301.5 M. 8 NCRV, 2 VARA, 4 VPRO, 5.15—7.15 VARA. 8 orgelconcert, opn.; 8.45 mor genwijding; 9.45 NCRV-kleinkoor en -or kest opn.; 10.05 gram; 11.30 gewijde muziek, opn.; 12 rondom het orgel; 12,10 „Kent gij' uw bijbel" gram.12.30 rondom het orgel, vervolg; 12.45 nieuws- en, eco nomische berichten ANP; 1 Wognum's zangkoor; 1.25 cyclus „Eens Christen's reize naar de Eeuwigheid irn dezen tijd" gram).; 1.45 Trompet en orgel, opn.; 2 Almanak; 2.03 Esmeralda; 2.40 gram.; 8.10 kinderkoor „De Merels"; 3.30 cello en piano; 4 boekenpraatje; 4.15 studio- dienst met Bach-cantate; 5.15 wekeiijk- sche gedachtenwisseling ANP; 5.30 voo,r de kinderen; 6 VARA-orkest; 6.30 piano- voordracht- 6.45 actueele reportage of gram.; 77.15 pianovoordracht en slui ting. Maandag 17 Februari HILVERSUM I. 415 M. Nederlandsch programma. VARA. 7,30 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 7,55 gram.; 8,20 ochtendgymnastiek; 8,30 nieuwsberichten ANP; 8,45 gram.; 10 VPRO: morgenwijding; 10,20 orgelspel; 11 declamatie; 11,20 fluit en piano; 11,50 gram.; 12 Esmeralda; 12,42 almanak; 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 gram.; 1,15 VARA-orkest; 2 viool en piano; 2,35 keukenpraatje; 3 gram.; 3,15 „De vrouw in haar beroep"; 3,30 gram.; 4 gram.; 4,30 voor de kinderen; 5 gram.; 5,15 nieuws-, economische- en beursbe richten ANP; 5,30 Esmeralda; 6,10 De Ramblers; 6,42 almanak; 6,45 actueele reportage of gram.; 7 Friesch praatje ANP; 7,15 orgelspel; (7,30—7.45 berichten Engelsch); 8 nieuwsberichten ANP; 8,15 gram.; 8,30 berichten Engelsch; 8,45 VARA-orkest; 9,45 Engelsche berichten ANP; 10 nieuwsberichten ANP. en sluiting. HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV. 7,30 gram.; 7,45 ochtendgym nastiek; 7,55 gram.; 8 Schriftlezing en meditatie; 8,15 Marmenkwartet met or gel (opn.); 8,20 ochtendgymnastiek; 8,30 nieuwsberichten ANP; 8.45 grami.; 9.40 Celesta - ensemble10.15 gewij de muziek, iopn10.30 morgendienst; 11 Celesta-fcn- tsemlble; 12 berichten; 12.15 gram.; 12.45 nieuws- en eoonomiische berichten ANP; 1 NCRV-ark est. opn.; 1.15 orgelconcert 2 voor scholen; 2.35 Ned. pianokwartet; 3.30 bijbellezing; 4 girafmu; 5 VPRO: H^t gezin in onzen tijd"; 5.15 nieuws-, 'eco nomische en beursberichten ANP; 5.30 pianovoordracht; 6 berichten; 6.05 Bel Canto; 6.45 actueele reportage of gramj. 7—7.15 Economische vragen van den dag ANP en sluiting. ZIERIKZEE. Met het oog op de a.s. collecte voor de Winterhulp zij een krachtig beroep gedaan op alle werk gevers aan hun personeel toe te staan in hun arbeidstijd enkele uren te col lecteeren voor het Win terhulp werk, zon der dat het loon wordt ingehouden of zulks van hun verlof wordt afgetrokken. Donderdagavond gaf in de Con certzaal ons stedelijk muziekcorps „Kunst en Eer", onder leiding van den heer A. v. d. Houten J.Jz., en het groote operakoor met strijkorkest, onder leiding van den heer Jac. Luijkenaar, een bui tengewone uitvoering, waarvoor groote belangstelling bestond. De buitengewon. omstandigheden waren dezen winter oor zaak dat lezingen en concerten achter wege moesten blijven. Van uitgaan kwam zoo goed als niets. Vandaar wellicht ook, dat de zaal zoo goed als geheel bezet was. De oudste vereeniging in Zierikzee concerteerde voor het eerst in de nieuwe Concertzaal. Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer Koevoets, kreeg „Kunst en Eer" het woord. Wie gemeend had, dat ons muziekcorps zijn tijd, dat het niet in het openbaar optrad, ver- droomd had, is bedrogen uitgekomen. Immers de stukken, die het verklankte, gaven blijk van ernstige en gedegen studie. Zoo al onmiddellijk het eerste nummer „Dans la Forêt", in vier deelen. Het derde deel, „Dilllgence sur bois", werd buitengewoon fraai en levendig vertolkt. Een fantasie over Lortzing's ppera „Czar und Zimmerman" wekt ver wachtingen voor een wellicht niet te verre toekomst, als deze opera hier zal kunnen worden opgevoerd. In het me nuet van Bizet's 2e Arlesienne-suite heelt men kunnen genieten van de fluit-solo van den heer E. A. de Looff, die een verdiend hartelijk applaus kreeg. Onder leiding van den heer Luijke naar kregen we voor de pauze een- reprise van een deel der opera „De klokken van Corneville", waarmede het vorig jaar zoo'n succes werd behaald en dat ook thans weer met vuur en toewijding werd vertolkt. De solisten, bestaande uit de dames Coumou-Groenen- dijk en Bos-Okkerman, en de heer J. C. Johgmans, zongen ook thans op ver dienstelijke wijze hun partijen. Maar ook het koor liet zich van den goeden kant hooren, al zal een versterking der bassen den dirigent niet onwelkom zijn. Het strijkorkest was uitstekend. Dat is een club waarmede, bij voortdurend oefenen, heel wat te bereiken is op muzikaal gebied. Dit bleek vooral ook in de na de pauze gegeven „Kleine Nachtmuziek" van Mozart en vooral ook bij de ver tolking van het „Oesterkoor" uit Mas- cagni's opera „Cavalleria Rusticana". Het slot van het programma vermeldde een drietal nummers voor het muziek corps, waarvan no. 2 „L'arriveé de la Poste" wel zeer voldeed door de uit nemende samenhang tusschen hout en koper. Een aparte vermelding verdient de bespeling van de twee pauken door den heer v. d. Houten, welke instrumen ten den donkeren ondertoon vormden bij de veriolking van enkele nummers. De beide dirigenten kunnen met groote voldoening op dit buitengewoon concert terugzien. Het was een uitstekende mu ziekavond! BURGH. De Vereeniging van Oud-leer lingen van lanidbouwcursussen, V.Z.O.D., hield Dinsdagavond in hotel „De Koster" haar jaarvergadering, die door verschil lende omstandigheden zeer slecht be zocht was. In zijn openingswoord her- dacht de voorzitter het overleden lid, de heer B. Goudswaard, die als secretaris j van de Proefveldcommissie zooveel nut- tig werk voor de vereeniging heeft ver- richt, waardoor hij bij de leden van de vereeniging in dankbare herinnering zal blijven voortleven. De vereeniging heeft, aldus de voorzitter, in het afgeloopen jaar door de tijdsomstandigheden niet ten volle aan haar doell kunnen beantwoor den, want er kon geen excursie buiten het eiland worden gemaakt, doch wel een naar Schuddebeurs e.o. Ook het aan tal proefvelden was aanmerkelijk minder dan voorgaande jaren, n.l. slechts één suikerbietenproefveld. Doordat er zoo weinig voorgevallen was, kon geen jaar verslag worden uitgebracht. Na voorle zing der notulen, deed de voorzitter, na mens den penningmeester, die ongesteld was, rekening en verantwoording. De ontvangsten hadden bedragen f68,41, de uitgaven f 6,98, zoodat er een goed slot was van f 61,43. Nadat deze rekening door een commissie was nagezien en in orde bevonden werd zij goedgekeurd. Als bestuursleden werden herkozen de heeren C. A. Hartog en M. O. Hanse. Vervolgens deelde de voorzitter de uit slag van het suikerbietenproefveld, het welk door de Gebr. de Vrieze was aan gelegd, mede; Vergeleken waren Kuhn P., Hillesbog en KI. Wanzleben. De opbrengst bedroeg per ha: Kuhn P ^250 kg bieten met een gehalte van 19.2 pet.; Hillesbog 43160 kg bieten met 18.6 pet. en KI. Wanzleben 43590 kg bieten met 18.3 pot. of een suikeropbrengst resp. van 8112 kg., 8028 kg. en 7997 kg., waarüit dus blijkt dat in dit geval de Kuhn P de grootste opbrengst geeft. De proef nemers hebben het plan deze proef in 1941 te herhalen. I Hierna volgde een bespreking over de nieuw aan te leggen proefvelden-. Door dat er niet voldoende kunstmest beschik- baar zal zijn, zullen alleen rassenproef- velden aangelegd worden en wel de vol gende: een erwtenproefveld ter vergelij king van Unica groene erwten tegen over Zelka schokkersbruine boonen, waarbij Ceka, Noord-Hollandsche en een zoo mogelijk een landras zullen worden vergeleken. Ook zal nog eens een proef" met korrelmaïs genomen worden, terwijl door een der aanwezigen werd toegezegd zoo mogelijk een proef op suikerbieten te nemen ter vergelijking van patentkali tegenover kalizou-t 40 pet. Daar het reglement der vereeniging momenteel zoek is, zal daarnaar bij enkele oud-leden geïnformeerd worden en in dien dit niet gevonden kan worden, zal een nieuw reglement ontworpen worden. Het aantal leden en donateurs bedraagt momenteel 35, zooals de voorzitter mee deelde, doch hij sprak de hoop uit dat dit aantal uitgebreid zou warden, vooral met actieve leden. Hierna sluiting. De verieeniging van varkenshouders „De opgaande Zon", hield Woensdag avond [n café Bakker haar jiaiarverga-' dering. welkie Iblezocht Was door onge veer 25 leden. Voorzitter de he'^r Joh. Bevelander. De heer D. Dijkgraaf bracht naimlens de finantieeie commissie rap port uit otmltrent de rekening, waarna hij' tot goedkeuring adviseerde, De re kening, die vervolgens door den penining- imleester ter tafel werd gdbiracht. gaf de volgende Cijfers: omtv. f301.49, uitg. f338.05, nadeelig sllot f36.56, waardoor de reserve verminderde tot f 1308.71. Vervolgens bracht de controleur, de heer O. A. Overbeeke, verslag uit van de door hem1 gehouden controle. De con. tributle werd 'weer vastgesteld op 25 VZ/, STROOM De grootste besparing op Uw stroomrantsoen verkrijgt U door het gebruik van de beste en zuinigste lampen ooit door Philips vervaardigd: PHILIPS Duizenden hebben reeds vroeger de ver rassende werking van Akker'a Abdijsiroop bij griep-senvallen ondervonden. Door haar hoest-Btillende werking, baar adektekiem- doodende eigenschappen, baar gunetigen invloed op de borst, keel en ademhalings organen, is de bekende vanouds geprezen het beproefde hoest-geneesmiddel. Cent per !m!aa(nd en pier varken*. De ver goeding voor gestorven varkens werd Bepaald op 60 cent pier kg., terwijl! het Ibedirag voor biggen werd vastgesteld op 10 tot 15 gulden per stuk. Alls Iblestuiursi- leden wierden herkozen de hcerein B>. Groenleer en Joh. Bevelander, terwijl! als controleur 'de heer C. A. Overlbleke w^rd herbenoemd. Tot leden van de Gamiri. van Toezicht werden Ibtenoömid: M. Vis eer. G. v. d. Bijl en G. Slager. Tot sllot van deze vergadering werden nog en kele punten van ondergeschikt bellang besproken, waarna sluiting volgde. NOORDWELLE. Op een hier gehouden bijeenkomst is besloten te trachten het aloude straf eest, met het daaraan verbonden „strarijden" weer in eere te herstellen. Getracht zal worden het feest van den na naar den voormiddag te verplaatsen en om 12 uur (w.t.) een aanvang te doen nemen. Liefhebbers van paardrijden kunnen zich opgeven bij H. v. d. Maas, waar verdere inlichtingen te bekomen zijn. NIEUWERKERK. Woensdagavond werd in „Rehoboth" de algemeene jaarverga dering van het Groene Kruis ge houden. Aanwezig waren met het be stuur 52 leden. De voorzitter Ds. Wester hof was door ziekte verhinderd de ver gadering bij te wonen. Als zoodanig fun geerde thans de secretaris, de heer C. L. de Jonge. In zijn openingswoord, voor afgegaan door gebed, memoreerde de voorzitter, hoe in de maand Mei een gedeelte van het materiaal van het Groene Kruis in gebruik werd genomen en het werk dat in die dagen is verricht door de beide dokters, de zuster en de E.H.B.O. Achtereenvolgens werden de notulen en het jaarverslag gelezen. Hieruit blijkt dat de vereeniging 458 leden telt, 21 bedank ten, 6 vertrokken; 3 overleden, terwijl 12 nieuwe leden werden ingeschreven en 3 van andere gemeenten werden over geschreven. De verpleegartikelen wer den 137 maal uitgeleend. De wijkzuster bracht 2205 bezoeken, waarvan 671 te Ouwerkerk en 1534 te Nieuwerkerk, ver der 138 zuigelingenbezoeken en 74 t.b.c.- huisbezoeken. Bij het Consultatiebureau zijn 23 zuigelingen ingescheven. Het aan tal bezoeken is aanmerkelijk minder als vorig jaar, waaruit geconcludeerd mag worden, dat de gezondheidstoestand af geloopen jaar gunstiger was. Uit het jaarverslag van den penning meester blijkt, dat de ontvangsten be dragen f 1814,29; de uitgaven f 1262,04. Saldo alzoo f 552,25, benevens nog een te goed van f 16 van de wijkverpleging te Ouwerkerk. De aftredende bestuursleden de heeren N. P. Cats en C. J. v. Westen werden herkozen. De voorzitter sloot de vergadering met dankgebed. OOSTERLAND. Tot Volontair ter Se cretarie is benoemd mej. J. Verhoek Fd., alhier. POORTVLIET. Geref. Kerk. Bedankt 1 als ouderling M. Uijll en C. N. Krijger Als diaken J. Uijll' en B. A. Reedbrs. Het WeeZen-Arimlbtestuur alhier heeft !bij' inschrijving verkocht33 boomen, staande op de hofstede Dorp zicht, be woond door den landbouwer Lindhouh De hoogste inschrijver voor f 1100 was houthandelaar Van Aarden te Zeven bergen. W oenslag avond werd door le ver eeniging „Het Groene Kruis", alhier in het Café de Graaf, haar algemeene jaarlijksche vergadering gehouden. Aan wezig waren 64 leden. De voorzitter, dhr. J. v. Brummelen, opende deze ver gadering met een welkomstwoord, inzon- heid tot den Burgemeester, die deze ver gadering bijwoonde. Uit het jaarverslag van den secretaris, dhr. L. Blaas, bleek dat door de wijk verpleegster, mej. Hartog, 2051 bezoeken waren afgelegd en dat door de patiënten 127 maal een instrument 'bij den maga zijnmeester A. Luijk was afgehaald. Het ledental op 1 Januari 1941 bedroeg 375. Verder werd door den penningmeester rekening en verantwoording gedaan wat- met een nadeelig saldo van f 111,79 sloot. Dit tekort kan nog worden gedekt uit het reservefonds. De controlecommissie bracht gunstig verslag uit, bij monde van dhr. C. v. d. Maas. De heeren P. J, van Houdt, Anth. Heij- boer en C. v. d. Maas, zullen weer deed uitmaken van de controlecommissie. De begrootmg voor het jaar 1941 is in ontv. en uitg. door het bestuur vastgesteld de isom van f948,85, wat door de leden werd goedgekeurd. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren L. Blaas, G. K. Krijger ein; G. K. J. Krijger werden «resp. im'et 61, 58 en 58 stemmen herkozen. Vervolgens werd een vrije stemming gehouden wa gens het bedanken van de heeren W. M. Slager, L'. C. Slings ten J. van Bruim- imlelen. Bij' de eerste vrije stemming werd jmlet 55 st gekozen de ^reer B. J. van'. Oeveren. Bij teen derde ste|mlming \tus- schen J. J. v. d. ,Slikke, E- Endihioven, P J. Vrioegiop en M. C. \van Ast, werden ïïriet meerderheid van stemmen gekozen J. J. 'v. d. Slikke en E- Endboven, resp. Imlet 33 en 40 st Dr. Poortvliet blraeht ■een woord. van hulde aan den voorzitter J. van Rruimhielen, daar deze £lls voorz. der vereeniging heeft bedankt wagens het vertrek naar Epe. Daarna 'sluiting. STAVENlSSE. Bij controle van den varkensstapel bij een inwoner alhier kwamen de controleerende ambtena ren tot te ontdekking, dat wel het aantal krulstaarten klopte, maar niet het gewicht. Er bleek een zwaar zwijln verdwenen te Zijn. Natuurlijk ver- (mloedden de controleurs, dat één en an der wel niet in orde zou Zijtn. Een. huis zoeking leverde tot resultaat op, dat •een kuip, waarin het vleesch en spek van den verdwenen krulstaart reeds ge. zouten waren, in beslag werd genomen. STAVENISSE. Dinsdag j.L werd in hos tel van Dalten onder voorzitterschap vam dhr. C. L. Potappel de vergadering ge houden van aandeelhouders van de fair- bankvereeniging ma 1. Uit het jaarover zicht bleek, dat in het afgeloopen jaar gewogen zijln 8.883.621 k.g. diverse land. bouwproducten wx>. 4.778.987 k.g. suiker, bieten en 2.166.214 k.g. aardappelen. Voorts 74 stuks vee en 28 varkens. Aan weegloon was ontvangen e®n bedrag van f 898,76. Met inbegrip vain het •goedö saldoi vorig jaar en (blijlgeschreven rente, hadden de inkomsten bedragen f 1151.09 en de uitgaven f867, alzoo goed slot van f 283.89. Besloten werd, dat behalve de beta ling van 4 [pet rente wan het aandeeLeni- kapitaaV tep elk aandeel! f2.50 (afgelost zal worden^. Aain den weger werd over 1940 een gratificatie van f 25 toegekend1. Het aftredende htestuurslid, dhr, C. Steen- dijk, werd bij! acclamatie herkozen;. Het weegloon voor het jaar 1941 werd vast. gesteld óp 10 cent per 1000 külograiïi Dhr. A. G. van IJseldijk, die lange jaren het voorzitterschap heeft blek leed van de afd. Stavenisse van de Sehip- persvereeniging „Schuttevaer", heeft als zoodanig zijh ontslag genomen. Door hun kou, koorts en pijouit- drijvende werking helpen hierbij altijd veilig en vlug een poeder of cachet vao Mijubardt te Zeist. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ot. Oaohets, genaamd „Mijn hard! jaa" Doos 10 en 50 ot. «EENDRACHT MAAKT MACHT» De Onderl. Brandwaarborg-Mij. „Een dracht maakt Macht" te Noordwelle hield haar jaarvergadering onder leiding van dhr. C. Blom. Nadat de voorzitter eeni- ge woorden had gewijd aan de nage dachtenis van dhr. L. J. Blom, die van de oprichting af commissaris der ver eeniging is geweest, werd door den secr.- penningm., dhr. T. L. Jonker, verslag uitgebracht over het afgeloopen boek jaar, hetwelk een normaal verloop had. De brandschade was gering en bedroeg f145,—-. De nu volgende rekening wees BONS, DIE GELDIG ZIJN BLOEM. Bon -„4" van de bloemkaart geeft tot en met Zondag 23 -Februari a.s. recht op het koopen van 35 gram tarwemeel of tarwebloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel. BOTER, MARGARINE en VET. - Van 17 Februari tot en met 23 Februari geeft de met 02 genummerde bon van de boterkaart en van de vetkaart recht op het koopen van een half pond boter, of een half pond margarine, of twee ons vet naar keuze. BROOD. Van 17 Febr! tot en met 23 Febr. broodbon 03 (geldig tot en met 2 Maart). Bon 4 van de bloemkaart tot en met 23 Februari geldig voor het koo pen van 50 gram brood, 35 gram meel of bloem of 1/2 rantsoen gebak. GEBAK. Bon 03 van de broodkaart en bon 4 van de bloemkaart voor gebak. EIEREN. Van 17 tot en met 23 Febr. bon 05 (algemeen) een ei (ook geldig tot en met 2 Maart). SUIKER. Van 17 Febr. tot en met 16 Maart bon 06 (algemeen) (1 k.g.) KOFFIE en THEE Gedurende het tiid- vak van Maandag 3 Februari tot en imlet Zondag 16 Maart a.s. geeft de met „02" genummerde b|on van de nieuw uitgereikte „fobmkaart algemeen" recht op het koopen van 125 gram koffie of 50 graim thee. VLEESCH en VLEESCHWAREN. Van 17 Febr. tot en met 26 Febr. (ook geldig tot en met 2 Maart) bonnen 02 vleesch voor 100 gram vleesch (been inbegrepen) of een rantsoen vleeschwaren, Bonnen „02 worst vleeschwaren" zelfde periode voor een rantsoen vleeschwaren. KAAS. Tot en met Zondag 23 Februari a.s. geeft elke der met „19", „32", „45". en „58" genummerde bonnen van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 100 gram kaas. RIJST of rijstemeel, rijstgries of rijste bloem of gruttenmeel van 25 Januari tot en met 21 Februari, 1/2 pond op bon 92. Bon 44: uitsluitend t/g pond Gort of gortmout of grutten, van 28 December tot en met 21 Februari. PÉULVRUCHTEN. - Van 27 Januari— 16 Februari a.s. geeft de met „102" ge nummerde bon van het algemeen distri butiebonboekje recht op het koopen van V? kg peulvruchten. over 1940 een voo.rdeelig slot aan van f 1767.39. Namens de Fin. Commissie werd door dhr. M. A. Beije een gunstig rapport gebracht, naar aanleiding daarvan werd de rekening goedgekeurd en den secr.- penningm. decharge verleend. Als be stuursleden werden herkozen de heeren P. L. Vis en C. Steur en als Commissa rissen de heeren J. Steur Cz. en R. Steur Jz. In de vacature-L. J. Blom werd tot commissaris geKozen dhr. L. Hanse en tof plaatverv. lid der Fin. commissie dhr W. A. Smallegange. Besloten werd in de naaste toekomst meer publiciteit te geven aan het bestaan van deze zuiver onderling werkende instelling, welke een bij uitstek gunstige gelegenheid biedt om zich op de meest voordeelige wijze te gen brandrisico van roerende goederen te dekken. De Paardenvordering In verband met het brandmerken van de paarden, die niet door de Duitsche weermacht werden aangekocht heeft het Zeeuwsch Landbouwblad den Provinci alen Voedselcommissaris naar zijn oor deel gevraagd. Onder verwijzing naar het bericht dat de niet afgenomen paarden ter beschikking van den P.V.C. moeten blijven, zeide ir. Dorst, dat volgens dit bericht aan alle houders van paarden, van wie één of meer paarden werden ge vorderd door de Duitsche Weermacht, en indien zij kunnen aantoonen, dat zij andere paarden voor hun bedrijf behoe ven, aankoopmachtigingen zullen worden verleend. Met deze machtiging kunnen dus werkpaarden worden gekocht en ook wel speciaal paarden, die van een hoef bron dmerk zijn voorzien. Het beschikbaar blijven van alle ge brande paarden, die niet werden aange kocht door de Duitsche Weermacht, is hiermede, althans voorloopig, vervallen. Indien echter mocht blijken, dat dit vrijwillig stelsel om iedereen, die paar den heeft moeten missen, ook weer van andere paarden te voorzien, zal falen, zal door den P.V.C, een navordering van paarden worden gehouden. Voor deze vordering zullen in het bijzonder in aan merking komen de gebrande paarden, die de houder met eenigen goeden wil wel zou kunnen missen en die geen gevolg heeft gegeven aan den oproep, om een werkpaard vrijwillig af te staan. Wat verder de leveringsplicht van vee betreft wijst het Zeeuwsch Landbouwblad er op, dat vooral de laatste weken veel vee is aangeboden, dat voor de slacht nog niet geschikt is en zijn bestemming als weidevee zou moeten vinden. Thans verneemt het blad dat voor het nog niet slachtrijpe vee een regeling op komst is, waardoor aan het onrijp afleveren van vee zoo goed mogelijk een einde wordt gemaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2