BONS. DIE GELDIG ZIJN BLOEM. Bon „4" van de bloemkaart geeft tot en met Zondag 23 Februari a.s. ïecht op het koopen van 35 gram tarwemeel of tarwebloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel. BOTER, MARGARINE en VET. - Van 10 Februari tot en met 16 Februari geeft de met 02 genummerde bon van de boterkaart en van de vetkaart recht op het koopen van een half pond boter, of een half pond margarine, of twee ons vet naar keuze. BROOD. Van 10 Febr. tot en met 16 Febr. broodbon 02 (geldig tot en met 23 Februari). Bon 4 van de bloemkaart tot en met 23 Februari geldig voor het koo pen van 50 gram brood, 35 gram meel of bloem of 1/2 rantsoen gebak. GEBAK. Bon 02 van de broodkaart en bon 4 van de bloemkaart voor gebak. EIEREN. Van 10 tot en met 16 Febr. bon 04 (algemeen) een ei (ook geldig tot en met 23 Februari). SUIKER. Van 18 Jan. tot en met 14 Februari bon 91 (algemeen) (1 k.g.) KOFFIE en THEE Gedurende het tiid- vak van Maandag 3 Februari tot en imet Zondag 16 Maart a.s. geeft de met „02" genummerde 'bjon. van de mieulwl uitgereikte „bonkaart algemeen" recht op het koopen van 125 gram koffie of 50 gram thee. VLEESCH en VLEESCHWAREN. Van 6 Febr. tot en mlet 16 Febr. (ook geldig tot en mlet 19 Fe'br.) bonnen 01 vleesch. voor 100 gram vleesch (been inbegrepen) of een rantsoen vleeschwaren. Bonnen „01 Iwlorst vleeschwaren" zelfde periode voor een rantsoen vleeschwaren. De nog resteeriende bonnen 17, 18, 19 en 20 van de „oude" vleeschkaarten ko men te vervalen. KAAS. Tot en met Zondag 23 Februari a.s. geeft elke der met „19", „32", „45". en „58" genummerde bonnen van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 100 gram kaas. RIJST of rijstemeel, rijstgries of rijste bloem of gruttenmeel van 25 Januari tot en met 21 Februari, 1/2 pond pp bon 92. Bon 44: uitsluitend i/g pond Gort of gortmout of grutten, van 28 December tot en met 21 Februari. PEULVRUCHTEN. Van 27 Januari— 16 Februari a.s. geeft de met „102" ge nummerde bon van het algemeen distri butiebonboekje recht op het koopen van Va peulvruchten. VERMICELLI of macaroni of spaghetti, van 28 December tot en met 21 Februari, 1 ons op bon 31. MAÏZENA of sago of aardappelmeel, dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoeder, welke 100 gram zet meel bevat. Van 28 December tot en met 21 Februari, 1 ons op bon 87. BRANDSTOFFEN. Van Zaterdag 1 Febr. tot en met Vrijdag 28 Febr. geven de met „brandstoffen, een eenheid, vierde periode" en de met „cokes, een eenheid, vierde periode" gemerkte bonnen recht op het koopen van een eenheid vaste brandstoffen. PETROLEUM. - Tot en met Zondag 23 Februari geeft het met „periode D" gemerkte petroleumzegöl recht ioip het koopen van twee liter petroleum. ZEEP. Tot en met 28 Felblruari geeft de met „01" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 150 gram. toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huis houdzeep of 150 gram zachte zeep, of 300 gram 'zeeppasta of 250 gram zeep poeder ot 600 gram waschpoeder. SCHEERZEEP. Tot en met Woens dag 30 April a.s. geeft de met „117" genummerde bon, welke tegelijk met de textielkaart is uitgereikt, recht op het koopen van 50 gram scheerzeep. KORT EN BONDIG Een zeer hevige koude heerscht mo menteel in alle Noordelijke staten van Amerika. Naarmate het kwik in den thermometer zakt, stijgt het aantal slacht offers van de vorst. lederen nacht wor den gemiddeld 20 daklooze personen doodgevroren aangetroffen. (S.P.T.) Kingsley Wo,od, de Engel'scbe imSnisi- ter van financiën, 'heeft iin het Lager huis verklaard, dat wanneer het Huis het dooir hemi voorgestelde aanvullende hedrag van 600 mlllioen pond sterling voor het loopend© dienstjaar goedkeurt, de oorlog Engeland in het dienstjaar dat op 30 Maart eindigt, 3,.3 milliard, pcind sterling gekost heeft. Een enkele oorlogsdag kost Engeland 12.5 miJlioen pond sterling. Een ernstig vliegtuigongeluk heeft zich in de nabijheid van Armstrong (Manitoba) voorgedaan, naar Reuter uit Winnipeg meldt. Een trans-Canadeesch verkeersvliegtuig stortte neer, men weet niet tengevolge waarvan, en viel te plet ter. Negen passagiers en drie leden van de bemanning kwamen om het leven. UIT VROEGER DAGEN HET SCHUTTEN VAN VEE Ik heb het vroeger in deze courant al eens gehad over het schutten van vee. Elke gemeente had vermoedelijk weleer een schutskooi. Ik wil het nu eens hebben over de boeten, die eventueel moesten warden betaald en het salaris, hetwelk werd genoten ter zake van het schutten van vee. Ik neem daarvoor een uittreksel uit de ordonnantie op het stuk van sa laris, gearresteerd bij de gezamentlijke Heeren Ambachtsheeren van den Lande van Schouwen, annexe Parochiën van 1 Januari 1701". J „Voor schutboeten van Beesten van binnen het Ambacht zal betaald worden: Van een paart f -.40van een osse of koeije boven de 2 jaren f-,20; van een jaarlink f -.14van een kalv of schaap f-,10; van eon gespeent lam f-.08; van een suighlam f-.04; van een Varchenf-.40 Zoo diverse Beesten, één man toebe- hoorende, geschut werden, zal nooijt meer betalen voor schutten hoeveel daar oock mogte weze, dan f -.80. Beesten uit een ander ambacht overgekomen, als mede die uit boomgaarden, plantagies of ook geduijrende den oogst, geschut worden, zullen betalen Dubbel. Voor het sluijten of onsluijten van ij der persoon zijn beest of beesten eens f-.20. Voor het taxeeren van schade aan Vruij- ten of anders gedaan, zal betaald wor den: Aan den Schout f-.50; aan de Sche penen ieder f -.26aan den Secretaris voor zijn comparitie en het vergaderen van Schepenen f -150. En voor copie der Acte van Taxatie f -.20. Den Bode ;of Pluijm- graaf f -.10. Dat het echter niet altijd even gemak kelijk ging, zoowel het schutloon als het taxatieloon te innen, leert ons de vol gende geschiedenis uit 1826, die ik er gens vond opgeteekend. Onderscheidene houders van schapen ontzagen zich niet hunne schapen zonder toestemming der eigenaars op particuliere gronden te doen grazen. Zulks heeft dan ook ruim 14 dagen geleden (20 Juli 1826) binnen deze ge meente plaats gehad door zekeren schaapherder te Serooskerke, welke goed gevonden heeft om zijne schapen zonder toestemming in het land van een ander te doen graazen, die aMaar groote schade aanrigte, plaatsend den hond aan het bek van dat land, teneinde dezelve te bewaken; de Veldwachter dezer ge meente, die met de surveillance hierover belast is, zulks vernomen hebbende, be gaf zich derwaards en kon uithoofde van de waakzaamheid van. den hond, dewelke in den dam van het land vast lag, niet bij dezelve komen, waarom hij als toen na het huis van den schaapherder zich begaf, en hem niet thuis vindende, wederom terugkwam, en als toen ge- melden schaapherder tegenkwam met zijn kudde schapen, die hij intusschen uit de weije gebaald hadde en volstrekt weigerde om daarvoor schutgeld te be talen". Aan Beekman wordt nog het volgende ontleend: In de keuren van de Krimpe- nerwaard van 1807 vinden we ook een uitvoerige bepaling -omtrent het schutten van beesten; hooge boeten worden be dreigd (f5 tot f 10 per beest), de Bode van de Waard jnlaeht schutten „op onder van Dijkgr. of één der Hoogh- en ook de Boden van de Ambachten waren daartoe gerechtigd. Alleen als de boeten niet dadelijk werden voldaan, mocht de schut ter de beesten in de schutskooi doen of ze besteden; lossing binnen 24 uren na de insinnatie aan den eigenaar; was deze onbekend dan Kerkgebod en aan plakking en lossing binnen 6 dagen daar na, anders in beide gevallen verkoop. Na aftrek van boeten, schutgeld en on kosten kan de rest der opbrengst ter secretarie van de Waard door den eige naar worden gelicht, kwam er te kort, dan moest deze bijbetalen. Het gebeurde ook wel odat het ge schutte vee werd ontjaagd; dan moest toch de boete worden voldaan en werd de schutter geloofd. Soms stonden op het ontjagen min of meer zware straf fen zoo- bijv. in een keur© van Rijnland 1 correctie bij Hoogheemraden „naer exi- gentie van der saacke". Wegneming van geschut ve© 'Werd eer tijds als roof beschouwdverhindering J der schutting tmlet gewield werd zwaar I beboet Speciaal van de varkens scheen -mien Iwieleer veel: last te hebben. Zoo lees ik in een (oud'6 keur van 1680;:! „Van Verekens te scquttem: „Ende alzjoio bevonden 'wlest dat d' var- ck-ens groote seqade sijn -do-end© ae^de van ij,mans landen, -dijckeiu ende Sloten, soo sal van nu voortaan iniemlant eenige ver ekens vermlo-gen t© laten lloop en langs de straten of scq-eere Iwiegen 't sij in de soimler of winter maar ijcler zal di© imloeten gouden, besloten o-p Zijln glof of erve sooi Iwiel te ffiand© als Ibltnn-eni den dorpe om allie voirdere scgaden te vergoeden of sullen bij' d©n sequtter Worden gesequt, end© sal van e]!ck ver. eken genieten ©en boete van twiee pon den swiarten soo menigmaal -desefltve op de straet of scgeerén Wiegen sullen b'e- 1 vonden 'wio-rden". I Vermoedelijk zijn op het platteland de mbeste chutkiooien opgeruimd; af -en toe kan imlen ook in deze courant Wiel ad vertenties lezen, imleldende, dat onbeheerd aangetroffen vee op ©en bepaalde hof. stede kan Iwtoirden afgehaald-. Dat ook in het (buitenland vroeger „schuthokken" aanwezig waren bjMk mij uit het volgende verhaal: Twaalf paarden graasden op ©en per ceel fweiland, waarvan de eigendom door een ander werd betwist. Deze, het ge val vernemende, ging met. zijn perso neel naar de bewust© weide, waarna de paarden wierden gevangen -en in het „schuthok" geleid. Zoo de eigenaar der paarden deze terug 'wilde hebben, moest hij de zaak eerst -miet den blew-aker van den stal; schikken. Inderdaad, de eigenaar van d© pabo den had Woedend tegen den bewaker van den „schutstal" uitgevaren, maar hij imloest eerst het verschuldigde schutgelld betalen voior hij zijn paarden, terug kon bekomen. De geschiedenis, een gevolgt van jarenlange buren twisten, speelde zich af in het buitenland in 1631. B., 3-2-1941. W. G. B. VOOR DE HUISVROUW KOKEN OP GAS Wees bijl het koken pp gas zoo, econo misch mogelijk. a. Gebruik altijld pannen valn geschikte grootte; djw.z. dat ze goed gevuld -moe ten zijn, imlet de spijzen, die ge wiltl kok-én. ib|. Steek het gas niet eerder aan dan Wanneer dat mondig is. Laat de vlam niet buiten den bo- deml van de pan uitkomen,» Er ga,ab anders veel Warmte verlbren-. d. Roer tijdens het koken allleCm in de spijlzen als dat mondig is. La,at het deksel anders dicht. e. Gebruik pannen van practisch1 mo del. djw.z. pannen [mlet recht omboog gaande wanden. f. Zet niet imleer Jw'ater op dan ge voor het een of ander mopdig zult hebben. g. Verwilder ketelsteen uit panmén én ketels. b Houd de branders schioon en i. Géblruik spaarbrander, hooikist, kook- zak' en kranten, Waar -dit mogelijk is. SMAKELIJK BOEKEN EN BROCHURES WEEKREVUE DE PRINS. De hypotheek banken hebben als gevolg van den oor log practisch nog geen schade geleden. Ziedaar de kern van het artikel „De situatie der hypotheek banken" door J. H. Wijnand, waarmee het jongste num mer van de Weekrevue De Prins opent. Te betreuren valt, aldus betoogt de schrij ver, de voortdurende inkrimping van de invloedssferen der hypotheekbanken. In de „Literaire Grabbelton" wijdt G. H. W. een bijdrage aan het aanstaande „Geschenk" tijdens de Boekenweek (van 1—8 Maart) en de schrijver prijst het initiatief van de Boekenweek-commissie en de Geschenk-redactie om dit jaar voor het eerst ook poëzie op te nemen en zich niet tot het verhalend proza te beperken. D. M. Huizinga had een aardig gesprek met den kunstenaar Pau-1 Huf, die op 2 Februari jl., zijn 50sten verjaardag en zij-n 25-jarig jubileum als voordrachts kunstenaar vierde en Bob Lens vertelt in zijn filmkroniek over het werk van den regisseur. Hij zet o.m. uiteen, waarin de arbeid van den filmregisseur verschilt van diens collega uit de tooneelwreld. M. J. Adriani Engels schrijft in zijn sportkroniek over „Voetbal en machine geweren", een aardig verhaal over de sport in de Amerikaansche Sing-Sing-ge- vamgenis. TELEGRAMMEN Kook kool op da modern* manier 1 Ieder rechtgeaard Nederlander heeft zijn hart verpand aan onze vermaarde boerenkool, die ons vooral op koude winterdagen het behagelijke gevoel ver mag te geven, iets „stpvigs" in de maag te hebben. Ook zuurkool, witte, roode en savoyekool zijn in deze lage landen zeer populair maaralles heeft een schaduwzijde, zoo ook kool. Waarom, zullen sommigen zich afgevraagd heb- - ben, waarom moet iets zóó kostelijks I en smakelijks bij het koken zulk een onaangename geur verspreiden? 1 Welnu, lezers, verwijt dit niet zoozeer de kool, doch slechts de kookster! De sterke geur ontstaat n.l. bij te lang koken, door het vrij komen van zwavelverbin- dingen. En kool behoeft ook volstrekt niet „zwaar op de maag" te liggen, wanneer ze op de moderne maliier wordt bereid. Bovendien besparen we -dan brandstof en winnen we belangrijk aan voedingswaarde. We zetten namelijk de goed fijngesne den kool op met niet meer dan hét aanhangende water (dit geldt voor de waterrijke boerenkool; andère koolsoor ten koken we met een bodempje water) en koken ze in een goedgesloten pam, eerst op een flink vuur tot het water kookt, daarna op een zacht vuur, niet langer dan een half uur. Daarna mengen we er de boter of het vet door. Het - „stoven" of „sudderen" laten we n-a, daar dit totaal overbodig is, onnoodige brand stof kost en de voedingswaarde aan merkelijk vermindert. Een half pond van de op deze wijze bereide boerenkool bevat een even groote hoeveelheid eiwit als ruim een half ons rundvleesch en bovendien komt er een flinke dosis kalk,, ijzer en vita minen in voor. Waar evenwel aanvulling van plantaardig eiwit met dierlijk eiwit zeer gunstig is, wordt kool eerst met recht tot een buitengewoon gezond ge heel, wanneer we ze bereiden met wat- melk of melkpoeder erdoor, hetgeen de i „siriieuïgheid" en de fijne smaalt zeer ten goede komen. Restjes va-n een koolstamppot kunnen we goed verwerken tot een voedzame soep, door ze al roerende te vermengen met een bodempje water en daarna te verdunnen met melk, of met half melk- half water, tot de gewenschte soepdikte; daarna voegen we wat zout, geraspte ka-as of een paar bouillonblokjes toe, en fijngehakte peterselie of selderij. 1 MANY A BEUKMAN l l INGEZONDEN STUKKEN (Van ingezonden stukken, geplaatst of ongeplaatst, wordt de ooipy niet terug gegeven. Op anoniem of zonder duide lijk geschreven handteekening toegezon den stukken wordt geen acht geslagen. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden stukken te verkorten, of te veranderen op een wijze, die naar haar meening ze geschikt maakt voor opne ming, zonder dat de bedoeling gewij zigd wordt). BRITSCH OPPERBEVELHEBBER NAAR AUSTRALIË. De ©ppe,rlblevelh©blbler van de Britsehe strijdkrachten in het Verre Oosten, Sir Rolbiert Brooke Popham', is in Singapore aangekomen om 'vervolgens door t© rei zen naar Australië. LUCHTAANVAL OP FRANSCHE KANAALKUST, Naar het DNB verneemt [heeft de Rio>yal Air Foroe in den nacht van 7 op 81 Februari tijdens mist gepoogd storingsi- aanvallen te onderniemen op de kust van Het Kanaal. De door ziwakke kradi- ten ondernomen aanvalspogingem strand den op -de Duitsch© -afiwie©j\ AMERIKA EN DE STEUN AAN ENGELAND. Het Amerikaansche Huis van Afge vaardigden heeft Vrijdag met 183 tegen 123 stemmen het voorstel van den Re- puMik-einschen afgevaardigde Fish vér worpen, waarin verlangd werd dat geen Amerikaansche schepen aan oorlogvoe rende landen zonder toestemming van hét Congres zullen worden afgestaan. BPORT Frfesche Elfitadantochf De zesde elfstedentocht is alweer his torie geworden; na harden strijd ging Donderdagmiddag Auke Adema uit Fra- J neker te 3.04 als eerste over de streep, J welke het einde beteekende van twee honderd zware kilometers. I A. Adema won in een rijtijd van 9 1 uur 10 min.; het oude record, dat stond op naam van de Vries, gereden in 1933, was 9.05. Dit werd dus niet verbeterd maar wel benaderd. 2e was Bosman uit Breukelen, die om 3.07 arriveerde; 3e Geveke, Leeuwarden, aankomst 3.09; 4e A. de Vries uit Fra- neker, aankomst 3.097i0; 5e A. de Vries, Giethoorn (winnaar uit 1933) aankomst 3.16 uur. 1 De eerste dame die in Leeuwarden aankwam was de jeugdige mejuffrouw Wopkje Ko-oistra uit Warga, een dorps- geno.ote dus van mej. Sjoerdje Faber, die verleden jaar als eerst aankomende vrouw werd gehuldigd. FINANTIEEL NIEUWS roor onroerende goederen. Door de waarde- vermeerderingsbelastiDg behoeft de hendel in onroerende goederen eren wel geensiins tot volkomen stilstand te komen, immers, zeken tussohen personen, die els nieuwe koopers zonden wensohen op te treden en zij, die onroerende goederen bezitten, welke tegen hoogere prijzen den op 9 Mei 1940 zijn gekocht, blyven nog steeds mogelijk. Het esneeren der uitstaande leeniogen, dat vele hypotheekbanken in de afgeloopen jaren voor tal van moeilijkheden plaatste, zal thans in verband met de gestegen waarde der onderpanden een veel gemak kelijker verloop hebben en reeds gehad hebben in de laatste helft van 1940, schrijft J. H. W., de Prins. Dit geldt ereneens voor de ingekochte onderpanden, welke bij sommige instellingen een zeer grooten omvang hadden bereikt en steeds een groot gevaar voor de fioaooieele positie vormden. De waarde van deze onderpanden is na tuurlijk eveneens belangrijk gestegen, zoo dat hiervan waarsobijulijh een groot deel van de hand zal ziju gedaan vóór de waardevermeerderingsbelasting werd inge voerd. Bij verkoop na invoering van deze be lasting zal echter in veie gevallen deze belasting wel verschuldigd zijn, omdat de meeste dezer onderpanden werden inge kocht tegen lage prijzen in de orisisjaren. De verhooging der opcenten van de winstbelasting is ook een ongunstige factor van de hypotheekbanken, omdat zij met een klein gestort kapitaal werken, zoodat de winst meer dan 8 °/o het gestorte kapitaal zal bedragen, in de laatste jaren voerden de hypotheekbanken steeds een conservatieve dividendpolitiek en vele in stellingen keerden over 1939 geen of slechts een klein dividend uit. Zeer waarschijnlijk zullen de hypotheekbanken deze politiek in de toekomst blijven volgen, teneinde het bedrijf zoo sterk mogelijk te maken en eventneele schokken, evenals in het fgeloopen jaar, zonder ondermijning van de financieel© structuur te kunnen op vangen. Welke taak voor het hypotheek- bedrijf bij den wederopbouw is weggelegd, is thans nog niet te zeggen. Er loopen reeds eenigen tijd geruchten over besprekingen inzake een groot plan, waarbij de bypo- theekbedrijren ingeschakeld zouden worden HYPOTHEEKBANKEN Na de oorlogsdagen hier te lande heeft de markt voor onroerende goederen een l groote oplering te zien gegeven, omdat I velen hun middelen belegden in huizen I en grond als bescherming tegen kapitaals- verlies in geval van inflatie. De groote 1 activiteit heeft zich eohter niet in groote mate voortgeplant op het hypotheekbedrijf, i omdat het er velen juist om te doen was j. hun kapitaal te beleggen en niet om hun huizenbezit met vreemd geld te financieren. Integendeel men wensohte juist zooveel mogelijk de leeningen op deze huizen af te lossen. Toch gaf het bedrag aan nieuwe inge schreven hypotheken der hypotheekbanken van Juli af een verbetering te zien. De oorzaak van deze toeneming moet gezocht worden in het feit, dat de con currentie van de zijde van de spaarbanken, die hun inleggelden steeds zagen terug- loopen, en de levensverzekeringmaat- j' schappijen, die haar positie zoo liquide mogelijk wensohten te houden, zoo goed als verdwenen was. 0 Het aanbod van hypothecaire leeningen tegen lagen interest was trouwens reeds iu de laatste maanden van 1939 aanzien lijk teruggeloop©», waardoor de marge tussohen gekweekte en te betalen rente zeer zeker gunstig zal zijn beïvioed. De verhooging yan de grondbelasting en de invoering van een waardevermeer- deringsbelasting heeft uiteraard groote af- 1 hreuk gedaan aan de aotiviteit op de markt Rottardamsche Bankvaraeniging n.v. Maandstaat per 31 Jan. Debet: Kas, kassiers en daggeldlee- niDgen f 28067.794.23 Nederlandsoh nohatkistpapier f 184 786.114 06; Ander overheidspapier f 9.180.950.98 Wissels f 721062.13; Bankiers in binnen- en buitenland f 221*86.893.29 Effeoten en syndicaten f 8.122.15 *.26 Prolongatie en -oorschotten tegen tffeoten f 13.592 733.54; Debiteuren f 55 721.217.19; Deelnemingen (inclusief voorschotten) f 1.539.162.41 Gebouwen f 2.750 001. Totaal f 326.568.082.09. Credit: Kapitaal 145.000 000; Reserve f 17 000.000; Bouwfonds f 8 '0 000; Depo sito's op termijn f 9.097.361 39Crediteuren f 245 157.647.22Geaccepteerde wissels f 751.516.04; Diverse rekeningen en over- loopende saldi f 8.761 557.44. Totaal f 326.568.082 09. Beurs van Amsterdam STAATSLEENINGEN NEDERLAND V.K. L.K. Obl. f 100 1940 I 4 9ayIeS98'/,eb Obl. f 500 1940 I 4 9b»/M 98y,ib Obl. f 1000 1 940 I 4 988/4 98»/, Reoep. f 100 1941 4 97ys 97-/. Reoep. f 500 1941 4 97y,gb 97-/. Keo.p. t 1000 1941 4 97'/B 97»/, Grootboek f 1000 31/, 83 Geitif. Y»n Insohr. 3 749/le 741/, Grootboek 1000 3 741/, 74»/a Obl. f 100 1936 3 8916/I8 Obl. f 500 1936 3 89'/, Obl. f 1000 1936 3 911/, 90»/, Obl. f 100 1937 3 80y, 80i/a Obl. I 500 1937 3 80»/, 80t/a Obl. 1 1000 1937 3 78V, 77"/,. Obl.f 100(3i/,)1938 3 84»/a 84Va Obl. i 500 (3t/,) 1938 3 84'/, 841/, Obl. 11000(31/,)1938 3 84»/, 84"/la Certificaten f 1000 21/8 63»/ia 63i/a Grootboek f 1000 2y, 63»/, 63»/, HYPOTHEEKBANKEN Dordteohe Hypbk. 31/, °/0 86V,851/, Utreohteohe E 4 °/0 8785 Zeanwsoho ir 31/, °/0 8686 Insulaire i 4 93'/,—93V, PREMIELEENINGEN Amsterdam '74 f 100 3 Amsterdam '74 f 1000 3 132 Amsterdam '25 f 100 3 10-»/la Amsterdam '33 f 100 3 99'/., 987/. Witte Kruis 1888 67 INDUSTRIEELEN r. d. Rergh J. 200 A 109»/, fd. Bergh J. 200 B 110 Oo Gruyter A. p. A. 139 Do Grnyter B. p. w. A. 141»/, 143»/a LoTer Bros k Dnil. o.A. 116 118 Neder). Ford A atom. A. 320 325 Nederl. Kabelf.br. o.A. 385 391 Philips Gem. Beiit o.A. 196 200 PETROLEUM Bataaisohe Patr. Obl. 496gb SCHEEPVAART Jara-China-Japan L. o.A. 1471/, 50 Ned. Soheepr. Unie o.A. 171 1731/, SUIKER Handelsrar. A'dam o.A. 415 Jara Cultuur Mij. o.A. 256»/, 258

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3