SS SS SS se SS SS SS SS SS TWEE NEVEN en TWEE NICHTEN Uit Stad en Provincie Kou - Griep - Pijn. RADIO-PROGRAMMA Zondag 9 Februari HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch programma). 8 NCRV. 8,45 VPRO. 9,45 NCRV, 2 VARA 8 Schrift- lezing en meditatie; 8,15 gewijde muziek (opn.); 8,45 Studio-vroegdienst; 9,15 voor de kinderen; 9,45 Arnherasche orkestver- eeniging (opn.); 10 orgelconcert (opn.); 10,30 Doopsgezinde kerkdienst; 12 ge wijde muziek (opn.); 12,25 „Eens Chris- ten's reize naar de Eeuwigheid in dezen tijd" (gr.pl.); 12,15 nieuws- en econo mische berichten ANP; 1 gram.; 1,45 „Wie en wat waren onze voorouders?"; 2 gram.; 2,45 radiotooneel3,20 gram.; 3,30 uit Berlijn: 60e verzoekconcert voor de Duitsche Weermacht; 6 voor de kin deren; 6,30 VARA-koor ,.Pro Musica"; 6,42 almanak; 6,45 Een plaatje en een praatje; 7 De Ramblers; 7,30 berichten Engelsch; 7,45 „Gezondheid in den vroe gen morgen" en „Zanglust" met piano begeleiding; 8 nieuwsberichten ANP; 8,15 Nóg een plaatje en nóg een praatje; 8,30 berichten Engelsch; 8,45 gevarieerd programma; 9,45 Engelsche berichten ANP; 10 nieuwsberichten ANP en sluiting. HILVERSUM II. 301.5 M. 8 VARA. 2 AVRO. 4 NCRV. 5,15—7,15 AVRO. 8 gram.; 9,45 VARA-orkest; (10,10—10,30 declamatie); 11.30 uit Leip zig: Bach-cantate; 12 pianovoordracht; 12,18 VARA-almanak; 12,20 VARA-kinder- koor „De Krekels"; 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 Esmeralda en „The Mata Pua's"; 2 orgelspel; 2,10 „Schiller's Don Carlos"; 2,30 verkorte opera „Un ballo in maschera"; 4 Geref. kerkdienst; 5,15 wekelijksche gedachten- wisseling ANP; 5,30 koor „Zanglust"; 5,55 Amusementsorkest, solisten en de Hawaïan-Serenaders; 6,45 Een plaatje en een praatje; 7—7,15 gram. en sluiting. Maandag 10 Februari HILVERSUM I. 415 M. Nederlandsch programma. NCRV. 7,30 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 7 55 gram.; 8 Schriftlezing en meditatie; 8,15 zang met orgelbegeleiding (opn.); 8,20 ochtendgymnastiek; 8,30 nieuwsberichten ANP; 8,45 gram.; 9,50 Quatre-mains en gram.; 10,30 morgendienst; 11 gram.; 11,30 Christ, lectuur; 12 gram.; 12,15 reportage of muziek? 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 Canzo- nette-sextet; (1,25—1,35 „Paul Kruger in Nederland"); 2 voor scholen; 2,35 Can zonetta-sextet; 3,15 voor tuinliefhebbers; 3,45 gram,; 4 voor de jeugd; 4,30 Stichtsch strijkkwartet; 5,15 nieuws-, eco nomische- en beursberichten ANP; 5,30 orgelspel; (6—6,05 berichten); 6,20 gram.; 6,42 almanak; 6,45 actueele reportage of gram.; 7 Friesch praatje ANP; 7,15 gram.; (7,80—7,45 berichten Engelsch; 8 nieuwsberichten ANP; 8,15 gram.; 8,30 berichten Engelsch; 8,45 Utrechtsch Sted. orkest (opn.); 9,10 „Als U zeiven De zelfliefde, die God eischt"; 9,30 Chr. gemend zangkoor „Ora et labora" (op namen); hierna: Schriftlezing; 9,45 En gelsche berichten ANP; 10 nieuwsberich ten ANP en sluiting. HILVERSUM II. 301.5 ML VARA. 7,30 gram.; 7,45 ochtend gymnastiek; 7,55 gram.; 8,20 ochtend gymnastiek; 8,30 nieuwsberichten ANP, gram.; 10 VPRO: morgenwijding; 10,20 gram.; 11 declamatie; 11,20 pianovoor dracht 12 berichten; 12,15 orgelspel met gram.; 12,45 nieuws- en economische be richten ANP; 1 VARA-orkest en solist; 2 Esmeralda en solisten; 2,50 keuken praatje; 3,15 fluit en piano; 3,45 cyclus „De vrouw in haar beroep"; 4 gram.; met toelichting; 4,30 voor de kinderen; 5 VPRO: „Het gezin in onzen tijd"; 5,15 nieuws-, economische- en beursberichten ANP; 5,30 De Ramblers; 6 Esmeralda; 6,45 actueele reportage of gram.; 7— 7,15 economische vragen van den dag ANP en sluiting. Vele menschen handelen niet naar hun principes, maar maken principes in over- eenstemming met hun daden. FEUILLETON 26 Vraag imlij niet, fwiat ik meen! Ik zou alles 'willen geven als het anders', Was. Ik wilde wel1, dat ik hier nooit gekoimen Was! O, laat mij gaan! Toen ze eens de gang doorkeek, zag ze Sien, im'et haar verraderlijk'-Zachten tred nadeiib'ij kom)en. En daar Jeaninet •bang was, dat die so:ms iets hoor en ■mlocht. trad ze ijlings langs Reinier heen en sloot zich in haar kamler op;. Hier vond Minnie haar eenigön tijd later te 'bed liggen, tjoiön ze haar kwam Iwiaarschuwen, dat er ierband was, om haar te spreken. Ik kan niemand ontvangen, luidde het antwoord. Ik Ib'en ziek, Minnie. Roep maar een dokter voor mij. Vraag of dokter Karpimaal 'bij mij komt. Dit wias geen uitvlucht; ze had zich nog nooit zoo ziek gevoeld. Haar hoofd Ibonsde; haar ledematen deden pijn. Min. mie schrikte er van, zooals zij er uit zag en haastte zich wieg. Toen Jeanne twintig minuten later de pogen opsloeg, zag ze dokter Karpmaal pij haar bed staan. DE VEEVORDERING Waarmee bij de definitieve regeling rekening moet worden gehouden Welke regeling er ook zal komen, alle deskundigen zijn het er over eens, dat daarbij in ieder geval rekening zal moe ten worden gehouden met de aantallen van die tot dusver reeds aan de Vee houderijcentrale zijn geleverd. De huidige voorloopige regeling houdt slechts rekening met de levering na 25 Novem ber. Dit wordt algemeen onjuist geacht, omdat thans de veehouders, die vóór dien hun slachtrijp vee hebben afgezet de dupe worden! „Deze veehouders aldus schrijft, b.v. het „Agrarisch Nieuwsblad" wor den zoo gedwongen tot het leveren van koeien, die ze niet hebben en dienten gevolge dragen de meest kapitaal-krach- tigen den leveringsplicht over, hetgeen hun een flink bedrag kost, terwijl de minst draagkrachtigen dat niet kunnan en als gevolg daarvan geen slacht-, doch melkkoeien leveren en op deze wijze hun bedrijf ontwrichten". Heelemaal eens met dit laatste zijn we het niet, schrijft het Hbl., omdat de huidige verordening wel degelijk be doelt, dat ook de oudste generaties melkvee voor de slachtbank worden ge leverd. Graf Grothe, de land'bouwdes- kimdige van het Rijkscommissariaat, heeft er onlangs nog op gewezen, dat juist om den melkveestapel zoo snel mogelijk van 11/2 tot 11/4 millioen stuks terug te brengen (het oude, doch nooit be reikte doel van kalverteelt!béperkmg én afslachting), het tot 1 Maart te vorderen aantal runderen zoo hoog nl. op 200,000 stuks, hetgeen ongeveer de dub bele afslachting van normaal is werd vastgesteld. Dit feit neemt echter niet weg, dat 25 November een zeer willekeurig ge kozen datum is, die absoluut scheeve verhoudingen schept. Werd als datum van waar af de levering van slachtvee werd medegeteld, b.v. 1 October on geveer het begin van den najaarshandel genomen, dan zou dit véél (billijker zijn! Inmiddels moet men erkennen, dat de onlangs afgekondigde bepaling, dat ook goed bevleesde pinken mogen worden geleverd, ten deele aan die geschetste moeilijkheden tegemoet komt. Trouwens ook in ander opzicht is de regeling soe peler gemaakt. Bepaald is ml., dat al het bij de December-telling aanwezige mestvee bij de definitieve regeling gele verd moet zijn. Hiedoor hebben de pro vinciale voedselcommissarissen de gele genheid gekregen, wat te „schipperen" en kunnen zij den bedrijven, die door de veelevering het ergst gedupeerd drei gen te worden, wat tegemoet komen. Een verdere tegemoetkoming is, dat de levering van fok- en gebruiksvee voor Duitschland op de verplichte slachtvee- levering in mindering wordt gebracht. Ook financieel schuilt hierin waarschijn lijk een voordeel, daar deze dieren naar gebruikswaarde worden betaald, terwijl melkvee, dat aan de Veehouderijcentrale wordt geleverd, slechts de slachtvee- waarde opbrengt. In verband met dit laatste feit wordt er trouwens van landbouwzijde sterk op aangedrongen hierin wijziging te bren gen en dit leveringsvee ook werkelijk als gebruiksvee te waardeeren en uit te betalen. Alleen vragen we ons af, merkt het Hbl. ten slotte op, waar het geld vandaan moet komen. Een verklaring van minister Eden, "be treffende de rechten van Haile Selassie op den troon van Albessinië en de (bereidwilligheid dier Engéische regeering pimi hem na den oorlog met raad '©rij daad ibij' te staan, 'wordt in Italiaansche kringen niet 'ernstig opgevat. Voor Ita lië (bestaat er op deze verklaring waar mede Engeland ie©n nieuwe hypotheek op Abessinië wil nemen, géén ander ant woord, dan de voortzetting van den oorlog. Het deed haar goed, om een vriende lijk gezicht te zien van iemand die in geen betrekking stond met de tragedie, die daar in huis was afgespeeld! En, hoe wonderlijk het ooit klinken moge, nóg grooter verlichting Was Ihet haar, om te hooren, dat zij een aanval van iinr fluenza had, die ze zeker al dagenlang onder de leden droeg, maar die nu tot een uitbarsting was gekomen én waar door zij misschien w'ekenlang het Ibfed zóu moeten houden. Door zoo'n openlijk erkende ziekte zou ze tenminste ©enigen tijd van alle verantwoordelijkheid ontslagen zijn. Maar, doordat zij zich lichamelijk zoo ellendig voelde, Waren haar gedachten koorts,- tig gejaagd. Af en toe viel zie in een onrustigew sluimer en Word dan steeds gekwelld door omaangename droomen over Rei nier, Waarin hij' haar verwijten deed, ioif althans verwijtende billikken toewierp Als ze Iwleer wat kallmer was, voelde zij zich overtuigd, dat Reinier toch on mogelijk kon beschuldigd Worden van zijn broertje den dood te hebben aan gedaan. Maar, naarmate het uur van het verhoor naderbij Wwlam, herleefde toch de angst in haar en verwieet zij! ziehzelve, dat, als zij mlaar als getuigö had kunnen verschijnen, ze dan wol haar uiterste best zou hebben gedaan om hem vrij1 te pleiten van al Wat nu argwaan wekte; maar Zóó Zou die smet van1 VERSCHILLENDE BERICHTEN De maximumprijzen voor brandhout Aangezien is gebleken, dat in enkele gevallen brandhout wordt verhandeld te. gen prijzen, 1 welke hooger zijn dan de vastgestelde maximumprijzen, 'wordt er nogmaals met nadruk op gewezen, dat niet alleen het vérkoopen, respectieve lijk het ten verkoop aanbieden, doch eveneens het koopen tegen hoogere prij zen dan de maximumprijzen strafbaar is. Tegen overtredingen van dit voor schrift, lwelke onmiddellijk ter kennis! van de politie dienen te (worden ge bracht, zal imlet kracht Worden opge treden. De ingevolge artikel 1 van do „priji- zenbeschikking brandhout mo- 1" vastge stelde maximumprijzen zijn: Bij' levering loco !b|osch 2V2 cent per kilogram'. Bij levering franco, huis van den ver bruiker 4 cent per kilogram'. Overreden en gedood Bij het uitgaan van de Sint Gandul- phusschool te Maastricht is een 8-j. schooljongen op den Hertogsingel aan gereden door een vrachtauto. Hij werd zwaar gewond naar het ziekenhuis Cal- varienberg overgebracht, waar hij in den namiddag is overleden. Hinder va^ kraaien Op verscheidene plaatsen van de V e- luwe ondervindt men hinder van kraaien die bij honderden tegen het vallen van den avond het hooge geboomte, waarin zij nestelen, verlaten en zich vooral aan de nog te velde staande boerenkool te goed doen. Als zij niet tijdig gestoord worden, richten zij groote schade aan. s.f. „H««mtkark" In brand Bij1 den aanval, dien het Duitsche lluchl- Wapen heeft ondernomen op ©ein oon- vooi iop 350 miijl ten pesten van Foyines, zijn behalve op hetEngelsche vracht schip „King Edgar", ook treffers ge plaatst op het Nederlandsche stoomschip „Heemskerk". Evenals de „King Edgar" vljoog took de „Heemskerk" in brand. (De „Heemskerk" meet 6516 tomi. Het schip is in 1919 gebbuWd op de Nep^ tunuswerf in Rostock. De „Heemskerk" behoorde toe aan de N.V. Vereenigde Scheepvaart-Maatschappij) Nieuw» samenstelling tcheerzaep Naar het Vad. verneemt, zal binnen kort een onderscheid worden gemaakt tusschen scheerzeep bestemd voor de kappers en, voor het publiek. Het ligt n.l. in de bedoeling kappers zeep te ver strekken met een vetzuurgehalte van 60 procent en aan hét publiek met een vetzuurgehalte van 80 procent. Voorheen werden deze beide percen tages dooreen aan het publiek geleverd. De beteekenis voor hét publiek ligt hier in, dat dus voortaan de beste en netste scheerzeep voor het publiek wordt be stemd, zoodat het ongemak van even- tueele kleinere rantsoenen hierdoor reeds thans wordt ondervangen. Want hoe beter de zeep, hoe minder men noodig heeft. Opbrengst derde collecte Winterhulp Volgens de opgavp van het bureau Zeeland van de W.H.N. is de opbrengst van de derde inzameling in de na te noemen plaatsen geweest als het cijfer aangeeft. St.-Annaland f 171.10; Brouwershaven f65,31; Bruinisse f 91,85Burgh f95 55; Dreischor f89,20; Duivendijke f 24,73Ei kerzee f30,90; Elleméet f28,85; Haam stede f 119,08; Kerkwerve geen opgave; St-Maartensdijk f 174,51Nieuwerkerk f51,68; Noordgouwe f89,59; Noordwelle f 29,70; Oosterland f 60,45; Oud-Vossemeer f 137,82; Ouwerkerk f 50,20St-Philips- land f 195,72; Poortvliet f81,75; Renesse f 165,40; Scherpenisse f 198Serooskerke (S.) geen opgave; Stavenisse f211.35; Tholen f223,40; Zierikzee f798,49 en Zon- nemaire f61,20. de achterdocht voorgoed aan zijn naam IblijVen Weven. O, ze Was toch- 200 verlangend, om geheel op de hoogte te zijn van den loop van zaken. Maar, I waarschijnlijk voor het grootste deel uit vrees voor besmetting, scheen Minnie haar stelseli- imatig te vermijden. De zuster die den (ouden heer André verpleegd had, ver zorgde haar nu; miaar, daar Jeanne haar voor een Iblondgenoote van dokter Pel hield, praatte ze zoo Wieinig mogelijk met h^ar. Minnie kreeg ze alléén te zien, leven voordat die het verhoor ging bijwonen. Ze vond haar bijzonder terughoudend en dit Iwös haar een bewijs, hoe de Openb'are meening Wlas, dat Reinier een Wrok koesterde tegen zijn broertje. Ja, den laatsten tijd had dit nu 'wiel! iets Ibeter geleken; maar, nu het wias haar zaak ook niet,. Sien had ge zegd, dat mijnheer Reinier „dol" Was op juffrouHv! Carleton en dat hij zich enkel maar gehouden had, of hij zijn broertje Wlat beter lijden mocht, om in haar gezelschap te zijn. Maair, Minnie, dat is niet wiaar, iriep Jeanne Wanhopend. Als ze je op het verhoor iets vragen, dan moet je zeggen dat dit niet zoo is! Dat mijnheer Reinier geen liefde vooir u voelde? Wat hij voor mSj voelde, had niets uit te staan mét Eddie. Hij hield van Meubelzaak uitgebrand In het groote meubel- en manufacturen- magazijn „De Ooievaar", van den heer J. v. d. B., in de Stationsstraat te Box tel, heeft Donderdagmiddag een hevige brand gewoed. Het geheele pand met zijn groote voorraden is in asoh gelegd, maar het ergste is wel, dat een der kinderen van den heer v. d. B., een tienjarig zoontje één van een twee- 1 ling vermist wordt. Men neemt aan, 1 dat het in de vlammen is omgekomen. De schade wordt op ongeveer een ton geschat. De familie v. d. B., die op een der bovenverdiepingen woonde, kon zich ter nauwernood in veiligheid stellen. De kinderen, voor zoover men ze vinden en bereiken kon, werden door buren over een plat dak in veiligheid gebracht. Uit het afgebrande pand heeft men slechts een klein gedeelte van de groote voorraden kunnen redden en de schade is dan ook zeer groot. Bovendien moet een zeer aanzienlijk bedrag aan geld er is de laatste dagen in verband met het afloopen van de textielpunten zeer veel gekocht verloren zijn ge gaan. Materialen van de Naderl. vettinowarken Het hoofd van het afwikkelingsbureau van het departement van defensie heeft de aandacht van den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken er op gevestigd, dat de bevolking zich niet overal voldoende rekenschap geeft van het feit, dat materialen, af komstig van vroegere Nederlandsche ver sterkingen, zooals hout en metalen, eigen dom zijn van den Nederlandschen staat of van de Duitsche weermacht. Eigen dunkelijk wegnemen of verknopen door particulieren is derhalve ongeoorloofd en stelt hen, die zich daaraan schuldig ma ken, aan het gevaar van strenge straffen bloot. Engaliche bommen Het A.N.P. meldt: Enkele Britsche vliegtuigen zijn Woens dagnacht in het Nederlandsche luchtge bied binnengevlogen. Zij wierpen op ver scheidene plaatsen bommen uit. Ongeveer twaalf woonhuizen zijn beschadigd. Per sonen zijn niet gekwetst. ZIERIKZEE. Mej. A. A. Vogelaar is benoemd tot kweekelinge met acte aan de Chr. school te Zonnemaire. BURGH, De heeir I. W. Bakker is tot tijdelijk onderwijzer aangesteld te We- tmeldinge. OUD-VOSSEMEER. Burgerl. Stand over Januari. Geboren: Adriaan Johannis, z. van P. A. Gunst en J. Moerland; Corne lia Maljerina, d. van J. C. Vaders en M. v. Driel; Magdalena, d. van L. Istha en A. Geuze; Marinus Jacobus Cornelis, z. van C. J. Ampt en F. M. Geluk. Overleden: Cornelia den Engelsman, 64 j., vr. van J. van Dijke; Josias Meijll, 87 j., man van W. M. Birkhoff; M. K. de Wilde, 80 j., man van D. Rogge band; P. J. Rijstenbil, 27 j., z. van J. 1 W. Rijstenbil en J. van Dijke. I Loop der bevolking. Ingekomen.' J. C. E. de Koning van Bergen op Zoom M. P. de Graaf van Rotterdam; G. W. Roth van Axel; Vertrokken: L. A. Ampt naar Merzenich (Did.); C. J. Havermans naar Bergen op Zoom; M. A. M. van Tilbeurgh naar Steenbergen. POORTVLIET. Op 14 Februari a.s. zal ten Gemeentehuize alhier, zitting wor den gehouden voor het kosteloos inen ting tegen pokken. SU-MAARTENSDIJK. Vrijdag 12 Fcbr. al s. des avonds 8 uur (w.t.) hoopt in geblouW „Rehoboth" alhier voor te gaan ds. M. Bons uit Ierseke. Voor den vasten luchtbeschenmings- dienst in deze gemeente zijn aangewe zen: H. Franke, G- P. Gunst, I. P. Pol derman en Hi. M. van Houdt. hem', om der Wlllte van het kind zélve. Je hebt ze immers samen gezien? En je begrijpt toch ook iwel, dat (mijn heer Reini er on mógelijk dat teere, ge voelige kind üteed Icon aandoen? Dat moet je hun aan het verstand Ibbengén,. Zal je het doen?,.... O, dat zal je toCh doen? Smieekend hield ze het meisje Ibïj den arm) terug en Minnie, die van nature goedhartig Wias, beloofd© te doen, wat ze kon. Jeanne 'wierd all'een gelaten, terwijl het verhoor plaats vond. Misschien was het (rhaar goed, dat niemand zag, hoe hoog haar temperatuur steeg door de opge wondenheid, waarin zij verkeerde. Het leek haar of de tijd kroop, zóó lang duurde het haar. tot Minnie terugkwam). Zoodra ze haar hoorde, ging ze over eind zitten in bed en met van, koorts schitterende oogen nam' ze de uitdruk king Waar op het sprekende gezichtje van het meisje. Minnie zag bleek en haar oogleden. Waren gezwollen; mlaar toch leek zij niet onaangenaam beroerd door hetgeen: zij had meegemaakt en ging geheel uit eigen bewieging verslag uitbrengen. Verschrikkelijk was het! Ik zag dadelijk Waar dokter Pel heen wilde! De manier waarop hij getuigenis afleg, de, Was heel regelrecht een beschuldi ging van mljkiheer Reinier. Eb zie wisten allés af van het testament. Nu de ge tuigenis van Sien maakte het ni©t veel Door hun kou, koorts en pijoult- drijvende werking helpeD hierbij altijd veilig en vlug een poeder of oaohet vao Mijohardt te Zeist. Mijnhardi's Poeders per stuk 8 et. Doos 45 ot. Cachets, genaamd Mijn hard» ja»" Doos 10 en 50 ot. en hen verlatende Matth. 16. Jezus is eens boos weggeloopen. Dat was toen Hij nogal de aandacht trok en veel bezoek kreeg. Toen heeft Hij al die heeren eens even de waarheid gezegd. U kunt het lezen in Mattheus 16. Er staat zoo teekenend voor Zijn temperament, na dien uitbrander: En hen verlatende, ging Hij weg. De persoon van Jezus wordt nogal eens lief en zoetelijk voorgesteld. Daar om is zoo'n staaltje van geërgerd op treden bepaald opfrisschend. De oorzaak van dit merkwaardige voorvalletje ligt dieper dan dat van een booze bui. Dat hebt U wel begrepen. Booze buien hield Hij er niet op na. Dat lag builen Zijn innerlijk evenwicht. Het is hier: toorn. Want de menschen wilden van Hem allerlei merkwaardigs zien en naar een Hooger goed vroeg er geen. Er zit een zekere verleiding in om als Onbegrepene door middel van wonderen, en teekenen de belangstelling gaande te houden. Dat trekt. Maar hoe hoog daar boven uit staat de figuur van Jezus, waarvan wij nu lezen: En hen verlatende ging Hij weg. Vrienden om je heen hebben, is geen toer. Zoolang je klaar staat om maar alle wenschen te voldoen, zijn de vrien den je meest trouwe gezellen. Maar als je één keer eens even flink de waarheid zegt, is het mis. Beter zoo: mis, denkt Jezus, dan een ingebeelde vriendschap. Hij verlaat hen. Van iemand heen gaan kan zoo zeer doen en de pijn vreet in, wanneer je voelt, dat dat heengaan nog niet eens begrepen wordt. En nu moet gij het vervolg op het gebeurde zelf eens aandachtig lezen. Dan voelt gij ook misschien iets van die diepe tragiek van de eenzaamheid, die daar schuilt achter dat toornig-hoog: „En hen verlatende, ging Hij weg". Moeten wij misschien vandaag zelf nog niet: iemand terugroepen?! In West-Anatolië is de laatste dagen een aanzienlijke hoeveelheid sneeuw ge vallen. Op 200 km afstand van Ismir zijn alle wegen door sneeuwver- stuivingen versperd en talrijke dor pen van de buitenwereld afgesneden. Op sommige punten ligt de sneeuw zes tot tien meter hoog, zoodat ook het spoor wegverkeer herhaaldelijk wordt verbro ken. Volgens later ontvangen berichten houden de sneeuwstormen in West-Ana tolië aan. Hierdoor is opnieuw een groote schade veroorzaakt en wordt het verkeer belemmerd. VIJF GEBODEN VOOR GROOTOUDERS 1. Sta uw kleinkinderen geen dingen toe, die gij uw kinderen ,zoudt hebben verboden. 2. Geef uw kleinkinderen geen toe stemming voor dat, wat hun ouders niet willen. I I I 'j 3. Vertel uw kleinkinderen nooit, hoe stout en ongehoorzaam hun ouders vroe ger zijn geweest. 4. Sta uw kleinkinderen nooit dingen toe, waarvan hun ouders niets mogen weten. 5. Maak door al te groote toegevend heid niet, dat uw kleinkinderen het respect voor uzelf en voor den ouder dom verliezen. ibleter voor hem. Haar (werd gevraagd, of mevrouw George soms weer niet zoo ruW kon zijn geweest met het kiod{, dat door zijn worsteling met haar, de Wond opnieuw kon zijln opengegaan. Sien zwoer, dat mevrouw George in het ge- heel niet uit de kamer was geweest, wiant dat zij al dien tijd op haar gelét had. Ik héb' zoo goed mogelijk gesproken voor mijnheer Reinier, zooals ik het u immers Ibéloofd had en zei, hoe hij dien eersten avond de iwond had had dicht gehouden en later met de verpleging had geholpen en hoe kléine Eddie op hém) gesteld 'wias en dat allies! Maar ze hadden de geschiedenis van den dok ter gehoord en die had het zóó 'doen voorkomen, dat u allés had gedaan ©11 dat mijnheer Reinier enkel daar Was geweest, om om icn (blij u te zijd). Toen gingen ze over u vragen: Waar om u er niet Was en waarom u dan niet een schriftelijke getuigenis had op gesteld. Dokter Karp'méal1 sprak voor u. Maar je zag duidelijk, dat ze hoe lan ger hoe iméer tegen mijnheer Reinier gekant 'weren 'en, dat het niet veel gaf, Wat er vóór hem: gezegd werd. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2