TWEE NEVEN en TWEE NICHTEN AKKER'S Abdijsiroop Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Donderdag 2 Februari HILVERSUM I. 415 M. Nederlandsch programma. KRO. 8 Wij beginnen den dag; 8,30 nieuwsbe richten ANP; 8,45 gram.; 11,30 Gods dienstig halfuurtje; 12 gram.; 12,15 KRO- orkest; 12,45 nieuws- en economische be richten ANP; 1 gram.; 1,15 KRQ-Melo- disten; 2 orgel en cello; 2,45 grom.; 8 pianoduetten; 3,15 gram.; 3,80 piano duetten; 3,45 KRO-Melodisten; 4,30 zie- kenpraatje; 4,45 gram.; 5,15 nieuws-, eco nomische- en. beursberichten ANP; 6,80 „Vorming van de rijpere jeugd"; 5,45 gram.; 6 cabaretprogramma; 6,46 actueele reportage; 7 vragen van den 'dag ANP; 7,15 gram.; 7,30 berichten Engelsch; 7,45 gram.; 8 nieuwsber. ANP; 8,15 gram.; 8,30 berichten Engelsch; 8,45 gram.; 9 amusementsprogramma; 9,40 Wij sluiten den dag; 9,45 Engelsche berichten ANP, sluiting. HILVERSUM II. 301.6 M. AVRO. 8 gram.; 8,30 nieuwsberich ten ANP; 8,45 gram.; 10 morgenwijding; 10,15 gram.; 10,30 declamatie; 10,40 cla- vecimbel; 11 declamatie; 11,15 ensemble Jack der Kinderen; (12—12,15 berichten); 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 A VRO-amusementsorkest1,45 pianosoli; 2 gram.; 2,15 omroeporkest; 3 causerie „Nuttig en noodig"; 3,10 Om roeporkest; 4 reportage; 4,30 ensemble Rentmeester; 5 VPRO: „Lezen in den Bijbel"; 5,15 nieuws-, economische- en beursberichten ANP; 5,30 Puszta-orkest 6 „Sport en lichamelijke opvoeding"; 6,15 zang met orgelbegeleiding; 6,45 actueele reportage of gram.; 7—7,15 persoverzicht voor binnen- en buitenland (ANP), slui ting. i VERSCHILLENDE BERICHTEN Varboden zanders Van Duitsche zijde wordt nog eens de aandacht gevestigd op het verbod tot het luisteren naar buitenlandsche ra diozenders. Bij de jongste zittingen van het landgerecht kwamen weer vele ge vallen van overtreding van dit verbod op de rol Voor. Tot dusver zijn, zoo wordt gezegd, de straffen nog tamelijk mild uitgevallen, doch dit zal in de toe komst anders worden. Afgezien van een verzwaring der straffen zijn er ook nog andere mogelijkheden, welke niet alleen de in overtreding zijnde luisteraars, doch het geheele volk zouden treffen. Daarom wordt er nogmaals aan her innerd, dat men alleen mag luisteren naar uitzendingen uit: 1. Duitschland; 2. het protectoraat Bohemen-Moravië 3. het generaal-gouvernement Polen; 4. de stations in de bezette gebieden. En hoewel het natuurlijk in de be oordeeling door den rechter een verschil zal maken of iemand nu geluisterd heeft naar een Engelschen zender of naar een concert uit Boedapest, vastgesteld moet worden, dat het alles verboden is. Maar banzina voor doktoran De afdeeling benzineverstrekking van de Rijksverkeersinspectie heeft geduren de de maand Jaüuari een grootere toe wijzing van benzine gekregen ten be hoeve van de medische verzorging van het publiek, aldus meldt het Vaderland. In verband hiermee is de benzinetoewij zing over Februari voor dokters in vrij belangrijke mate verhoogd. Het is een gelukkige omstandigheid, dat deze verhooging juist samenvalt met de heerschende griepepidemie, waardoor vrij wel alle doktoren het bijzonder druk hebben lem dus meer van hun auto ge bruik moeten niaken dan onder normale omstandigheden. Dlavanbanda geknipt Dezer dagen is de gemeente- en rijks politie te Goudswaard, in samen werking met de politie van de gemeen ten Piershrl en Zuid-Beijerland er in ge slaagd, de hand te leggen op een geor ganiseerde dievenbende, bestaande uit vijftien personen, die zich in hoofdzaak bezig hield met het stelen van binder- touw. Alleen aan touw bedraagt de buit ruim f 1300. De „zaken" gingen echter te goed, schrijft de Tel. De dieven wer den overmoedig, dronken en praatten te veel. Nu zijn de hoofddaders te Dord recht ter beschikking van de Justitie ge steld. Militair* tarrelnan Van bevoegde militaire zijlde Wordt aan het ANP medegedeeld: Bijl het (betreden van een afgesloten (militair terrein is een burger door scho ten van een Iwachtpost dioodelijlk ge- Wond. Dit geval geeft aanlleiding, /op nieuw dringend tegen het betreden van afgesloten militaire terreinen, die door bordjes met het verbod in de Duitsche en Nederlandsche taall kedbaar zijln, te (waarschuwen, De wachtposten hebben opdracht teger. personen, die zich niet aan het verbod houden, zonder pardon van hun schietwapens gebtruik te ma ken. Men geve aan den aamroep van| een wachtpost jomi stil te (blijven staan onmiddellijk gevjoilg. Slaolie De secretaris-generaal van landbouw en visscherij maakt het volgende bekend in verband met het afleveren van slaolie. Zooals indertijd is gepubliceerd, moch ten de winkeliers de flesschen slaolie, welke op de met 21 genummerde, bonnen van de boter en vetkaarten waren ge kocht, uitsluitend gedurende het tijdvak van 14 December 1940 tot en met 31 Januari 1941 aan hun klanten afleveren. Deze afleveringstermijn is thans verlengd tot en met Vrijdag 28 Februari a.s. Critiek van de kinderen op hun ouders komt later, maar eenmaal komt ze. FEUILLETON 23 Elizabeth deed de lenveiioppe lopen. Mevrouw Werner was maar haar stu deerkamer gegaan. Dick was Ibezig met Zijn eigen correspondentie. Bij Wilde iets tegen Bettie zeggen, maar niet nu: zijin .moeder kon immers ieder oogenblik binnen kernen. Ineens hoorde hij een onderdrukten, uit. roep. Bettie, die in haar stoel bij' dei tafel zat. hief haar doodsbleek gezichtje op- Slecht nieuws? vnoeg hij1, naderbij tredende. O, ik imloet dadelijk gaan! riep zie fwonhopig. Ik had ar al eerder moe ten zijn. Bettie, in 's hemlelsnaam, Wat is het? Mijh neef.... en ook de uwte... Rei- nier. - Relnier Gildehuis? Wat is er miet hem? Bettie Wat Is hij! jou? Waarom) schrijft hij je? Zij zat ralet het hoofd op de hand' BECHTZAKEN LUCHTVAART De Pan-American Alrwayi De luchtvaartmij. Pan-American. Air ways, die een verbinding tusschen New York en Lissabon over de Barmudas en de Azoren onderhoudt, heeft Zaterdag medegedeeld, dat zij het volgende jaar een non-stop dienst met land-vliegtuigen I naar Europa zal beginnen. De president J van de maatschappij, Juan Trippe, had j hier reeds eerder op gezinspeeld. Men zal machines met een zeer groote snel heid of sub-stratospherische vliegtuigen gebruiken. De groote concurrent van de Pan-Ame rican Airways, de American Transport Airlines, deelt mede, dat zij voornemens is hei volgende jaar een dienst op Europa met watervliegtuigen te openen. (S.P.T.) Een Stratoipheervlucht In de Argentijlnsche pers en bij de bevolking bestaat grioote belangstelling voor de stratospheervlucht, die twiee Argentijnséhe officieren blmmiemkioirt Wil len ondernemen. Ln Argentinië is dn-, langs een Vereeniging opgericht miet het doel stratospheervlhchten te bevorderen. Verscheidene Zuid-Amierikaansche weten, schappelijke persoonlijkheden van naam steunen dit streven. Het Noorsche handels- en scheepvaart blad meldt uit Bergen, dat zes in En gelschen dienst varende Noorsche schepen, met een gezamenlijken in houd van 39.000 brt., in December ten gevolge van oorlogshandelingen verlo ren zijn gegaan. Hierbij zijn 93 zee lieden om het ïeven gekomen, onder wie 79 Noren. Een zevende schip van 8198 brt. is over tijd, zoodat wordt aange nomen dat het verloren is gegaan. Onder deze schepen bevindt zich ook het pas sagiersschip „Oslo Fjord" van de Noor wegen—Amerika Lijn. Beleedlgende geschriften Niettegenstaande reeds tal van von nissen zijn uitgesproken wegens het ver spreiden van voor Duitschland en den 1 Flihrer beleedigende geschriften of ge dichten, blijken er nog steeds sommige personen te zijn, die zich daardoor niet hebben laten afschrikken. Dat zij hun straf niet ontloopen, hebbfïp gisteren voor het Duitsche landgericht te Den Haag de gebroeders Baron van B„ uit Bilt- hoven, ondervonden, die wegens versprei ding van een dergelijkpamflet tijdens een samenzijn in het Jaarbeursrestaurant, ieder tot vier maanden gevangenisstraf werden veroordeeld. J Bommen Ten slotte werd de 34-jarige slager P. J. F. B., uit Helmond, veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Deze beklaagde heeft op 25 Augustus tijdens een taxirit van Venray naar Helmond tegenover zijn medepassagiers beweerd, dat de eenige dagen tevoren op Hel mond geworpen bommen niet van de Engelschen, doch van de Duitschers af komstig waren, hetgeen hijzelf zou heb ben geconstateerd. j Bij zijn uitspraak wee? rechter Joppich er op, dat ook tegen dit soort laster praatjes ten sterkste stelling dient te worden genomen. Dergelijke uitlatingen worden gedaan met de bedoeling om een verkeerde stemming te verwekken, ook al moet voor een ieder het onzin nige vaststaan, dat Duitschland na den oorlog nog bommen op Nederland zou gooien. KERKNIEUWS geleund, terwijl' haar lelegante avomdmlani- tel half open viel. Ik heb hem nooit gezien, antwoord de ze. Die brief is van mijn zuster!, Jeanne. Ze verkeeren in vreeselijke droef heid op de nood-steenen Schuur en daar is zijl; daar is ze aldoor geweest. We konden geen andere plaats vioor haar vinden; toen heeft xze haar achternaam imiaar veranderd en is (bij1 de Gildehuizen ingetrokken, als „hulp voor de moeder" Ze wilde niet. dat ik er van spreked zon.. Ze v;ond het maar- een speiuetjej En nu. O, 't is afsehu'wel'ijk! Ik moet er haar dadelijk 'weghalen. Maair tante is in, het buitenland en ik 'weet geen1 huis. 'waar ik haar brengen kam'. Dick Ir,ad nog nader, legde de hand op den r,ug van haar stoel en zei zacht: Bettie... Ibreng haar hier! Naar het huis van je mioeder? vroeg ze, naar hem) (opkijkend. Neen, naar het m'ijne! O, kind* je weet. dat ik je liefheb. Heel deni avond heeft imiiju blik je dat geziegd! Trouw met mijl en breng je zuster dan I hier; naar je eigen huis. Naar ons huis, Bettie! HOOFDSTUK XV. Jeanne zal noodt het toomeel verge ten dat haar mogen trof, toen ze, adem loos. Eddie's kamer binnenliep, onmid dellijk gevolgd door Relnier. Geref. Gem- ST.-PHILIPSLAND. Donderdag 6 Febr.. 's avonds 8 uuir, ds>. Visser van Aagte- 1 kerke. VISSCHERIJBERICHTEN De vorige Week werden door te B r u i- nisse wonende exporteurs naar Hol land ongeveer 750 ton imlossellen ver zonden Dit cijifer zou ongetwijfeld grob- ter zijln geweest. wanneer de export niet enkele dagen per Week wegens het ont. blreken van vervoergeleganheid stil1 ge legd was geweest. Rechtstreeks naar Bel gië had geen verzending plaats, terwijl' ook geen mosselzaad werd aangevoerd. Via de bekende losplaatsen vonden om- geveer 4850 ton hun weg naar België ien Duitschland. Het is te hopen, dat de opneuW' ingevallen votrst de mossel- export niet (opnieuw belemmert. De (Wapeningsuitgaven van de Ver- eenigde Staten in de tweede helft van 1940 hebben, volgens een mededee- ling van Taylor, voorzitter der credie- tencommissie van het Huis van Afge vaardigden, ongeveer 1,7 milliard dollar bedragen, tegenover (omtrent de 690 mil1- Üoen in denzelfden. tijd van 1939). Die totale uitgaven (waren in de tweede helft van 1940 gestegen, tot circa 5,15 mil liard dollar tegenover in ronde cijfers 4,48 miliard in 1939. Een wonder middel tegen PRIKKEL-hoest I is de vanouds beproefde Akker's Abdij siroop, daar de werking in hoofdzaak berust op de geneeskraoht van reeds in oude tijden bekende „genees kruyden". Apotheker Dumoot heeft daaraan nu toe gevoegd de resultaten der hedendaagsohe wetenschap. Nog meer dan vroeger is nu het beproefde hoest-geneesmlddel 1 Per ffifton 90 ot., f 1,50, f2,40. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voor- deeliger het gebruik. In het eerst dacht .zijl, dat het bed; leeg Wsi Mevrouw George stond aan het voeteneinde, met loshangend haar en een blik, ajis versteend van schrikt Het "dek was geheel scheef getrokken, de kussens lagen over den- vloer, en half daar tusschen verborgen, rperlbos en stil. lag Eddie, zacht kreunende. Naast hem lag een gebroken gllas en een plasje 'water. Hij vroeg om drinken en ik wilde het hem al geveh, zei z'n moeder, op schrillen huilerigen toon, die Jeanne ver schrikkelijk in de ooren klonk. Waar om wilde hij het van mij niet aannemen? Hij is toch mijn eigen kind en hij zou niet zoo bang zijn geweest voor mij, als anderen hem niet opgestookt hadden. Hij schreeuwde en wrong zich in aller lei bochten, tot hij tenslotte uit het bed viel en toen brak het glas. Ik denk, dat hij er zich aan bezeerd heeft. Onder het spreken boog zij zich over het gelaat. Zag u er zóó uit, toen u hem te drinken wilde geven? vroeg Jeanne on willekeurig. En de gedachte flitste haar door het hoofd van de „spookhistorie" van de vrouw met haar, dat haar over het ge laat viel. Maar al te goed begreep zij nu zijn ontzetting bij het ontwaken. Ze knielde op den grond naast hem en zag, dat hij een gapende wonde in ZIERIKZEE. De Inspecteur der Directe Belastingen vestigt de aandacht op het volgende le. herinnering aan de werkgevers, die nog niet hebben voldaan aan het in zenden van de werknemersverklaringen; 2e. het tijdig inzenden van loonbelas tingaangiften door hen, die een nega tieve aangifte behooren te doen en door hen, die loonbelasting moeten storten en dat per giro hebben gedaan; 3e. wordt verzocht irt alle correspon dentie betreffende de loonbelasting hë\ stamnummer te vermelden, indien een stamnummer is toégekend. BRUINISSE. Burgerlijke Stand over Ja nuari. Geboren: 3. Marinus, z. van J. Kostense en P. van Papering; 25. Jaarna Koirnelia, d. van H. Dorst en L. valn der Panne; 26. Tannetje. d. van A.,- van den Ouden en M, Bal. Overleden': 2. Maatje var» den Berg, 81 j., ongehuwd; 13. Geertruida Zoeter, 77 j., echtgolvan Jacob de Waal; 14. Johannes Ptóter Bossers. 78 j., Wedn. van Helena jOk-* kerse; 14. Janna van den Berge, 63, j., eehtg.e van Adriaan Jum'elet; 29. Wfll'em Stein. 69 j., echtg. van Lena Visser, - Voor- de maand Februari is voor deze gem'eente vanwegde de Winterhulp Nederland beschikbaar gesteld een» be drag van f330.—. Bij' de hier gehouden paardenvor dering Werden van de 23 voi.oirgejeide dieren 9 stuks behoudeni. OUDi-VOSSEMEER BemoSmld tost ambte naar pp het distributiekantoor te Tholen onze dorpsgenoot B. Vroegop L.Czn. Ten nadeele van dien brandstoffen- handelaar G. L. zijln uit zijn pakhuis, staande aan den PatrijlzenWeg, een hoe veelheid brandstoffen (ontvreemd. De po litie heeft de zaak in onderzoek. POORTVLIET. Dhr. J. Koppenhoi had het ongeluk met de flets in een sloot te vallien. iwaardoioir hiji miet zijn boven lip op een afgehakten boomstam terecht kwam, met het gevolg dat hij zoodanig verwond werd dat geneeskundige hulp imloiést worden ingeroepen. De wond Ward imiet vier steken gehecht. Van de 31 paarden Welke bijl de gehouden voorkeur voor aflevering wa ren aangewezen, werdeo er 7 gevorderd STs.-MAARTENSDlJK. De heer C. Priem heeft voor zijn functie van ouderling in de Ned. Herv. Ketk bedankt. Eind vorige Week is vanwege de steunverleening aam 65 gezinnen onder stand verleend tot een bedrag van f 225. ST-ANN AL AND. De Vereeniging tot be striding der musschenplaag vergaderde Vrijdag onder voorzitterschap van den heer J. Slager Hz. Het aantal leden bleef onveranderd, n.l. 35 en 5 begunstigers. Hiervan voldeden 18 leden aan hun verplichtingen (het inleveren van minstens 20 musschen) 5 leden leverden te weinig in en 9 heelcmaal niets, zoodat in totaal voor f 11,40 aan boeten werd gevorderd. Inge leverd werden 1793 musschen, 452 eitjes en 43 kraaien. Omgezet in musschen be droeg het aantal dus 2234 (2 eitjes 1 mus en 1 kraai 5 musschen). Hierbij waren 845 z.g. wintermusschen. Over 1939 bedroegen deze aantallen respec tievelijk 7347 en 2567. Koning werd voor het tweede achtereenvolgende jaar de heer W. van der Klooster met 611 mus schen. Opvolger de heer J. van der Male met 366 musschen. Deze personen ont vingen de uitgeloofde premies ad f5 en f2,50. De rekening werd goedgekeurd met de navolgende bedragen: inkomsten f93,20; uitgaven f95,24; tekort 1940 f2,04; reserve was f 10,23; deze bedraagt nu f8,19. Door de vereeniging „Landbouwbelang" werd wederom een subsidie ad f 100 toegezegd. Tot bestuurslid werd herko zen de heer J. Slager Hz. Het salaris van den bode blijft bepaald op f30.— Tot bode wordt bij acclamatie herbe noemd de heer W. van den Boogaart. de dij had, waar het bloed uitgutste. In een ommezien stond Reinier naast haar en hield, met kracht de vingers te gen de wonde, terwijl hij beval: Stuur Lutters een dokter! dadelijk; anders zal het kind nog dood bloeden. In een oogenblik was heel het huis houden op de been: Sien stond gereed en gekleed in de kamér en verontschul digde zich, dat zij niet voldoende had gelet op haar meesteresse. Minnie, met haar mantel over haar nachtjapon ver scheen op den drempel. Overal brandde licht, werden voetstappen en stemmen vernomen en in den stal klonk hoefge trappel. Het Was Jeanne, als imlaakte zij', e€n nachtmierrie dotOir! Deze verschrikking Was zqoi onheilspellend gauW gevolgd op dien langen, droeven dag!.... Slechts enkele minuten geleden had ze op de breede vensterbank lm de keuken gezeten, al luisterend naar de 'woioirden van. Rei nier, die haar in eens (het leven zooi zeer „vermooid" hadden en nu Was dit allles vergeten, in de geduchte 'worste ling met den dotod. Slechte met oogen voor hóór knielde Reinier bijl het bedje en bleef de vin gers imfet kracht tegen de Wonde druk ken. 'waarin immers het eenig behoud van Eddie gelegen had. Nog nooit Was Jeanne zóó blij ge- BONS, DIE GELDIG ZIJN BLOEM. Bon „4" van de bloemkaart geeft tot en met Zondag 23 Februari a.s. recht op het koopen van 35 gram tarwemeel of tarwebloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel. BOTER, MARGARINE en VET. - Van 1 Februari tot en miet 9 Februari geeft de miet 28 genummerde bon van de boterkaart en van de vetkaart recht op het koopen van een half ppnd boter, of een half pond margarine, of twee ons vet naar keuze. BROOD. Van 3 Febr. tot en miet 9 Febr. broodbon 1 (geldig tot en met 16 Februari). Bon 4 van de bloemkaart tot en met 23 Februari geldig voor het koo pen van 50 gram brood, 35 gram meel of bloem of Va rantsoen gebak. GEBAK. Bon 1 van de broodkaart en bon 4 van de bloemkaart voor gebak. EIEREN. Van 3 tolt en miet 9 Febr. bon 03 (algemeen) een ej (ook geldig tot en met 16 Februari). SUIKER. Van 18 Jan. tot en met 14 Februari bon 91 (algemeen) (1 k.g.) KOFFIE en THEE Gedurende het tiid- valc vai,Maandag 3 Februari tot en (met Zondag lj> Maart a.s. geeft de met „02" gemifmimerde bbn van de tnieuW uitgereikte „bonkaart algem/seji" recht op het koopen van 125 gram1 koffie of 50 gram thee. VLEESCH en VLEESCHWAREN. Van 27 Jan. tot en met 5 Febr. (ook geldig tot en met 9 Februari) bonnen „16 vleesch" voor 100 gram vleesch (been inbegrepen) of een rantsoen vleeschwaren. Bonnen „16 worst vleeschwaren" zelfde periode voor een rantsoen vleeschwaren. KAAS. Tot en met Zondag 23 Februari a.s. geeft elke der met „19", „32", „45". en „58" genummerde bonnen van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 100 gram kaas. ZEEP. Tot en [miet 28 Februari geeft de met „01" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 150 gram. toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huis houdzeep of 150 gram zachte zeep, of 300 gram zeeppasta of 250 gram zeep poeder ot 600 gram waschpoeder. BRANDSTOFFEN. Van Zaterdag 1 Febr. tot en met Vrijdag 28 Febr. geven de met „brandstoffen, een eenheid, vierde periode" en de met „cokes, een eenheid, vierde periode" gemerkte bonnen recht op het koopen van een eenhaid vaste brandstoffen. De Roemieensche pers bevat een of- ficieele miededeeling, die constateert, dat steeds tmieer feiten tbtewij'zen, dat de ge beurtenissen van 21 tot 23 Januari lang van tevoren Waren voorbereid. Het aan stichten van de onlusten moet worden toegeschreven aan een kleinen kring van eerzuchtige politici, die van den aan vang af alle oproepen van Antones- eu tot medewerking en eendracht heb ben Naar het D.N.B. uit Stockholm meldt, heeft de Zweedsche luchtvaartmaatschap pij Aero Transport in 1940 ongeveer 32.000 passagiers vervoerd, tegenover 60 duizend in 1939. Het aantal aanvragen was steeds grooter dan de beschikbare plaatsen. In totaal legden de machines der maatschappij ongeveer 1,7 millioen kilometer af, tegen 2.9 millioen in het vorige jaar. Ruwe Buid D I I D I Ruwe Banden r W IX W U Ruwe Lippen 1„.. Doos 30 oent. Bij Apotn. en Weest Iblij: het verschijnen van dokter Pel! Zelfs Reinier vergat zlijh vijandige gevoelens jegens den man, terWijll' die zfijln medische hulp verleende!, j Maar de vrede Was slechts van kor ten duur; zoodra de Wond verbonden' Was en m!en den armen, kleinen patiënt voorzichtig te bed gelegd had, vro>eg de dokter naar de aanleiding van het ongeval; en Reinier Was zeer stnoief en kortaf in zijln antwoorden nu eindigde (met te zeggen, dat Pel maar beter deedi, nu ook ziijln aandacht te wijden aan de Imoeder van het kind en haar iets lcal- (mieererids toe te -dienen, Want dat zliji een schok had gehad. I Als allen hi-er in huisL. imleende1 de dokter. Het zal altijid een groote voldoening voor je billjven, Gildehuis, dat je toevallig nioig op was enzoo dicht binnen het bereik, zoodat je (met recht je broertje het leven hebt kunnen red den. Is zjijln leven dan gered vroeg! Jeanne. Het gezichtje op het kussen Was bljina even wit als het (linnen, waarop het rustte». Het kind had ééns de o'ogetr opgeslagen, had een zucht van verlich ting laten hooren op het zien vain Jeanne en was toen weer in half-bewustelozen half-sl-uinierenden toestand gevallen. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2