i SUIKER GEMEENTERAAD HAAMSTEDE. Terugblik van dan burgamaastar Lokaal an hulpmiddelen voor gym nastiekonderwijs Gemeamchap- pelijka Gamaante Ontvangar Woonforaman krijgan balafrlng- varlaging. Onder voorzitterschap van den Burge meester Jhr". R. J. H. Q. Röell! kwam Vrijdagnamiddag de Gemeenterraad vol tallig in openbarè vergadering bïjlaen'i. De voorzitter opent de vergadering, waarna hij' de aanwezigen als vol'gt toe spreekt: „In tegenstelling met andere, jaren 'wil ik ditmaal! in de eerste ver gadering van 1941 geen uitvoerige terug blik 'werpen op de gebeurtenissen ia 1940, die 201O1 'weinig te 'b'eteekenen heb ben. tegenover de vreeselijken ramp van den oorlog met alle gevolgen van dien. die Nederland getroffen heeft. Gode zij1 dank, bleef Haamstede tot heden voor veel ellende gespaard, hee lwel een ingezetene op het velld van: eer viel. Ook twerd heliaas vrij' veeli oorlogsschade aangericht. Dat de moeilijkheden zeer veile iwaren in het bijzonder in deze gemeente met haar belangrijke militaire bezetting is be grijp el ijle. En dan passen mij woorden van dank aan de heeren Wethouders!, den Secretaris, het Secret^iepersoneel de Politie en alten die pip teenigerlei' wijze met het verrichten van werkzaam heden belast zijin geweest, voor de groo te hulp die ik steeds vhn hen moicht ondervinden. Het moet erkend worden, dat 1940 een ongunstiger verloop had kunnen heb ben voor de gemeente, die geheel de inkomsten moest derven van vreemde lingenverkeer en vliegveld-exploitatie. Ge lukkig echter Icon den de ambachtslieden en den middenstand zich in stand hou den. Naast betere prijzen voor den land- bbu)w en fruitteelt, stond echter een met verlies 'werkende bloembollenteelt. Ook het werkloosheidsvraagstuk gaf geen aan- leiding tot moeilijkheden, aangezien vol doende vraag naar aibeidskrpchten be stend. Hoe het beeld der gemeentefinaociën zich zal ontwikkelen is nog onbekend; btelangrijke hervormingen op beilasting!- gebïed zijn zich op het pogenblik aan het voltrekken. _U en de Uwen. waarvan enkelen iin hun huiselijk leven zoo zlwaar getrofr fen twerden, wensch ik een bteter 1941 toe en ik spreek de hoop uit dat /wij} ook dit jaar ongestoord onzen arbeild! in het belang der gemeente Haamstede zullen mogen blijven uitoefenen. Wij gedenken het oude jaar, dat ons tranen en vuur bracht; Iw'iji hopen iopi het Nieuwe, dat het ons bestendige de vrijheid van ons Nederlaodsöhe Vollik en dat wij' eeh nieuwe lPtappe naar een ge. lukkiger toekomst tezamen mogen gaan, zonder verdeeldheid, zonder haat en verblindheid". Hierna fwordt het door B. en W. op gemaakte suppletoir-kohier hondenlbtelias- tiing 1940 zh.st. vastgesteld, terwijl' op voorstel van B. en W. eveneens z.h.slt. wordt besloten de gronden bestemd voor nieuwe begraafplaats wederom voor een jaar te verpachten aan den tegenWOOirdi. gen pachter J. J. Goudzwaard, een er ander onder dezelfde condities aljs vorig jaar. Hierna 'wordt gelezen een verzioek van dhr. C. A. Hartog hem reductie te ver-i leenen in de door hem te betalen abon nementskosten Waterleiding. Als motief noemt dhr. Hartog het Wonen in een verplehte amlbtswonng en het feit dat hij vroeger water iom niet betrok van de tuinbouwschool. De Raad is echter de meening toegedaan dat de huurprijs van de ambtswoning niet aan den1 ho,o gen kant is. Ook valt verzoeker niet! onder de door den Raad vastgestelde reductieverordening, terwijl voorheen ve len in het geval verkeerden hun water om niet <of tegen lage kosten te betrek- ken. Z.hst. besluit de Raad dan ook afwijzend op het verzoek van dhr. Har. tog te beschikken. Als vertegenwoordi gers van den Gemeenteraad voor het jaar 1941 in de vergaderingen van de Waterleiding-Mpij. „Schouwen_Dui vteliand' 'worden hierna aangewezen de Burge meester Jhr. R. J. H. Q. Röell en de Wethouder M. den Boter. Vervolgens Wordt op voorstel van B en W. vastgesteld een kimderbijlslllagver!- otrdeming, beginnende bijl het 3de kinc'j, terlwij'l eveneens besloten w'ordt aan de daarvoor in aanmerking komende lagerte salarissen een tijdellijke duurtetoeslag te verleenen van 6 pet. Dan komt in behandeling een verzloiek van het Bestuur der VereOnigifig voor Geref. Schoolonderwijs tot vote eren der gelden voor aanleg betegelde schoolspeel plaats en lokaal en hulpmiddelen voor lichamelijke oefeningen, Waar. van de invoering per 1 Jan. verplichtend is geworden. B. en W. züjh van meening dat eerst getracht moet Worden, 'het ge- 'wOne ion derwijs normaal op gang te krij gen. Zoowel de openbare alis de bij zondere scholen zijn niet beschikbaar, zoodat reeds gedurende geruimiem tijd', het onderWijls in andere kleine en ver spreide vertrekken 'wondt gegeven. Niet alleen zal het vak lichamelijke oefening moeten Worden onderwezen op de bij zondere school, doch ook op de open bare lagere school. De volledige inrich ting tot het geven van dit londlariWijsi zal pijn. f4000 kosten plus het terrein. Naar d« meening van B. ten W. zal dan ook getracht moeten Worden maar samenwerking tusschen de scholen in deze gemeont» en zop) mogelijk ook met Burgh. Indien een ook voor de ge meente Burgh geschikt gelegen terrein gevonden zou kunnen worden, zouden de kosten bteter te dragen zijn. Op voor stel van B. en W. wordt in principe besloten mede te werken torn tot het, geven van genoemd vak iqjp de scholen te geraken. Allereerst zal echter ge tracht worden het gewone onderwijs normaal op gang te krij'gen. Gelezen 'wiordt een brief van den Se cretaris-Generaal van Bhinenlaiidsche 2ja- ken houdende verzoiek tot gemeenschap pelijk Genteente-OntvangCr te willen be noemen den Ontvanger der gemeenten Burgh, Renesse en Serooiskerke. Waar volgens m'ededeeling van B. en W. de gemeënte verplicht zal' zijln tot deze be noeming mede te Werkten, wordt voor gesteld te benoemen tolt Ontvanger dhr. L. Kloet. De Raad betreurt het tten zeer ste dat hier niet van een „vrije" benoe ming sprake kan zijln- Waar van hooger. hand 'wordt aangeduid welke persoon benoemd moet Wbrden, acht de Raad het beter dat o(ok de benoeming van hpogerhand zou geschieden. Ook geeft de Raad te kennen den Wensch dat de nieuwe ontvanger in deze gemeente met tertijd zlijln kantoor zal vestigen; ook volgens het ambtenarenreglement is elke ambtenaar- dezer gemeente verplicht in deze gemeente te wonen. Dhr. van Waveren vraagt naar de zittingsuren van den Ontvanger, waarop de voorzitter zegt, .dat deze' dooir B. en W. zijn vastgesteld op ölke Woensdag en Zaterdag des voormiddags tusschen 11 en| 1 uur ten gemeentehuize. Hierna tot stemming overgaand blijkt dat zijln uitgebracht 4 stemmen op dhr. L. Kloet en 3 stemmen blanco, zoodat dhr Kloet is benoemd met ingang van 1 Februari 1941. Op voorstel van B. en W. Wordt hier na zh.st. besloten aan de kast rekkers! hoofden van gezinnen! en kostwinners een kas toeslag te verlteenen van f3 per 'week. Betreffende woram f or eins en- bel as tin g 1940 hebben B. en W. zich afgevraagd of het billijk is dat van de belanghebbende personam over dat jaar het volle bedrag Wordt geheven. Vele zomerwoningen toch zijln in beslag ge nomen, terwijl bezitters van buiten Zee land niet naar hunne woningen mochten komten Op voorstel van B. en W. Wordt besloten den aanslag op te leggen tot de helft van het nbrtnlaillê bedrag in die gevallen dat de bezitter in de 'woning heeft gewoond of een schadevergoeding daarvoor ontvangt. Hierna ontspint zich een breedvoerige discussie over houtverkoop door het Burgerlijk Armbestuur. B. en W. zou den liever zien 'dat dit hout ter beschik king bleef oim in geval van ktoïennood de behoeftigen te kunnen helpen. In het algemeen is de afWeider Wegens hopge prijzen niet blij machte hout te kjoopen. Indien de gemeente het btedoelde hout zou rooien met iwerkloozen 'en daarna ter distribueering zou stelllen met het armbestuur zou aan eventlieel kjoflitenté- kort tegemlotet gekomen kunnen 'worden tegen gereduceerde pifij'zen. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Tenslotte Oiegt de nieu'wi Ibtepotemtie ge meente-ontvanger dhr. L. Klioet in 'han den van den voorzitter de vereischte eeden af. De voorzitter feliciteert den benoemde en hoiopt op eten aangename samenwerking. De heer Kloet dankt voor het in hem gestelde vertrouwen en voor de door den Voorzitter gesproken 'woor den. waarblijl hij' eveneens de hoop uit spreekt op een aangename samenwer king. Hierna sluiting. bede. Deze kon het ook niet zonder bidders, dus hoe zou hij, het als jonge man, onvolmaakt en met veel gebrek, het volle-rijke evangelie der genade kun nen brengen, als de gemeente niet voor hem bidt. Indien dit niet gebeurt, kan hij als predikant niet met blijdschap en vrijmoedigheid prediken. Spr, deed een beroep op de liefde en trouw der gemeente, want hij gevoelde zich een gebondene, een gezant in ke tenen, van alles beroofd, doch die wil de brengen, alleen de boodschap van Jezus, die zijn gehoor niet zelf kan brengen tot Hem, indien er niet is, een biddende leeraar en biddende gemeente. Dan alleen zal hij vrijmoedigheid hebben, te prediken, dat Jezus Christus in de wereld gekomen is, om zondaren zalig te maken. Als gezant heeft de prediker te leeren, dat de Heere allen krachten kan geven en helpen. De gemeente moet bidden tot God, om hem getrouw te doen zijn in het verantwoordelijke werk dat hem op de schouders wordt gelegd. Spr. hoopte ook, dat, waar in Tholen 4 kerken zijn die zich Gereformeerd noemen en waar hij geloofde, dat overal Gods kinderen waren, de gemeenschap der heiligen in Tholen mocht gevonden worden, opdat zij allen, elkaar moch ten opdragen aan den Heere. Als wij allen voor elkaar bidden, zoo zal de Heere verheerlijkt worden en wij geze gend. God geve vele arbeiders uit te stooten voor de uitbreiding van zijn Koninkrijk. Spr. richtte in zijn toespraak verder het woord tot zijn bevestiger, kerkeraad en kerkelijke autoriteiten, alle die een kerkelijke functie bekleedden, tot de jeugd er hen die voor hen ar beiden, want de jeugd heeft de b.z. liefde van zijn hart. Tot de hoofden en per soneel der scholen, waarbij hij opmerkte, dat de liefde van zijn hart uitgaat tot het Christelijk onderwijs en tot B. en W. dezer gemeente, die in beide dien sten tegenwoordig waren. Tot den nieuw benoemden burgemeester van en de vele aanwezigen uit zijn vorige standplaats, zijn ouders en schoonouders en verdere familie en tenslotte tot alle aanwezigen. Namens den kerkeraad sprak ouder ling S. de Korte Az. den nieuwen leeraar toe, waarna de gemeente staande zong ps. 75 v. 2. Ds. Batelaan eindigde deze predikatie, waarvan riïet den mensch, doch Jezus alleen, het middelpunt was, met gebed en dankzegging. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Bevestiging ds. Batelaan Zondagmorgen had in een tjokvolle kerk te Tholen de bevestiging plaats van ds. Batelaan, overgekomen van Sta- venisse, door dr. Jacobs van Boskoop, met een predikatie over Openb. 2 v. 1. Spr. bepaalde zijn gehoor: le. bij den toestand der gemeente; 2e. de opdracht aan den engel der gemeente; 3e. bemoe diging van den engel. Na een ernstige prediking, werd de leeraar staande toe gezongen ps. 119 v. 9 (gewijzigd). Nog voller was het mooie Gotische kerkge bouw, toen ds. Batelaan des namiddags zijn intrede deed. Onder het zingen van ps. 68 v. 10 en plechtig opgeleid dooi den bevestiger en den kerkeraad, betrad de nieuwe leeraar den kansel. Na votum, zegen en gebed, zong de gemeente ps. 27 v. 5 en 7. In zijn proloog wees spr. er op, dat het samengaan van gemeente en leeraar, een mislukking zal worden indien dit geschiedt in eigen kracht, daar èn prediker èn gemeente onvolmaakte menschen zijn. Het gemeenschappelijk gebed moet opgaan van gemeente en predikant. ^Onze hulp zij in den naam des Heeren" dan, ja dan, zal het begin goed zijn. Ons aller richtsnoer moet Gods Woord zijn, dat ons een toetssteen moet zijn op onzen weg en ons doet stellen onder de tucht van het woord Gods. Spr. bepaalde zijn gehoor daarna bij .Efeze 6 v. 18 tot 20. Hij wees op twee rijke gedachten hierin vervat: le. de eenige goede houding der gemeente; 2e. de eenige goede plaats van den pre diker. Een biddende gemeente is van on schatbare waarde voor een predikant, want: het gebed des rechtvaardigen ver mag veel. Zelfs de begaafde Paulusi vraagt in het tekstwoord om de voor j VERVOERSKOSTEN EN GOEDERENPR'JZEN 1 Hoe hoog is in het geval van een sigaar of een sigaret het aandeel in de vracht op tabak? Hoeveel heeft een krenten broodje 'bij te dragen in het vervoer van krenten en sucade? Wat zit er in een boterletter aan transportkosten voor zoover het vulsel van amandelpers be treft? Ook zonder statistische analyse mocht m,en in normale tijden gevoegelijk aanne- men dat dergelijke percentages te gering uitvielen dan dat hun uitwerking op den verkoopsprijs van het eindproduct in gangbare munt kon worden uitgedrukt, j Enkel bij den import in het groot maakte de vracht op die benóodigdheden een I factor in de berekening uit. Uitgespreid over den detailverkoop was dit aandeel echter nagenoeg onzichtbaar geworden. En zoo behoort het natuurlijk ook te zijn. Tenminste zoolang de betrokken goe- j deren vrijelijk het meest economische I vervoermiddel en den meest voordeeligen l transportweg kunnen kiezen. Gaat het echter, uit welke oorzaak ook, met die vrije keuze van de vervoerswijze hape ren, dan ziet men al spoedig een geheel ander beeld ontstaan, waarbij de vracht den verkoopprijs omhoog doet snellen. In de hierboven als voorbeeld aan gehaalde gevallen is de mteest eoowoimi- sche 'weg vanouds de zeenout© geweest. Het is nog steeds als de vioordedigste [manier bevonden |0jm het graan van de Domaumioindiog, de krenten van Grieken land de Vijgen van Smyrna, de sinaas appelen van Spanje, de amandelen van Zuid-Portugal, het marmer van Italië enz. enz. per schip over eten grootten oimiwteg via lojize zeehavens aan de Noord zee te vervoeren. to,t diep in Europa's vasteland, ja tot aan den bovenloop van diezelfde Donau aan !wier bewedenbedi- ding het bedoelde graan groeit. Rondom een heel 'wierteliddeel worden die goe deren gesleept, 'tenkel ter 'wille van de groote 'besparing aan transportkosten. De krenten van Patras hebben nimmer de route van den Orient Express gevolgd, noch iook Iheeft het marmer ven Car rara den koristen 'weg door de A 1 p '3 n- tuin he Is gekozen. Zelfs het binnenschip, hetwelk althans theoretisch een vaargeul van de Z'warte Zee via Donau en Main naar den Rijn en verderop kan vinden, koimt in mor1- imale tijden niet voor het op Middeni- Europa gerichte graanvervoier in aanmer king, omdat het zeeschip, 'welk een groo(- ten afstand over tal van zeeën «en, stra ten het ook te overlwiiuien heeft, dit zelfde transport tegen veel lagere prijl- zen en bij veel gnootere hoeveelheden tegelijk op zich nemen kan don het' binnenvaartuig- In den laatsten tijd was een zorgvul dig uitgecijferde mengvorm tusschen zee- en binnenschip aan het pogen, zich ten koste van deze beide scheepvaartsoorten een eigen plaats te veroveren door een combinatie van een niet al te zware zeereis met een vaart over groote rivie ren .en kanalen. Deze zgn. kustvaart, waarop vooral de Groningers, met hun oude traditie van kofschipperij, zich heb ben toegelegd, weet ongebroken transpor ten uit te voeren van Londen naar Keu len, van Rotterdam naar Parijs enz. Zelfs heette het dezer dagen dat de Hongaar- sche Donaureederij op deze wijze tus schen Boedapest en Buenos Aires zou gaan varen. Welnu, indien aldus inder daad een betere service bij lagere vrach ten te leveren is, dan zal deze nieuwste hybridiseering het pleit winnen schrijft de ANVF, althans zoolang er niet weer iets nog beteTS verschijnt. HET BEWAREN VAN LEVENSMIDDELEN Door het onoordeelkundig opbergen van levensmiddelen gaat veel waardevols ver loren. De Voedingsraad geeft de vol gende wenken voor het doelmatig be waren van eetwaren. Me:i zorge er voor, geen nieuwen voor raad bij een oude rest te storten, omdat een begin van bederf zich dan aan het geheel zou mededeelen. In een schoonen jampot of bus bewaart men het versche product totdat de oude hoeveelheid op is. Grutterswaren kan men beter in katoe nen zakjes bewaren dan in bussen of flesschen, omdat zij in die zakjes nog wat nadrogen. Als men de zakjes op een luchtige droge plaats ophangt, dan op een goed geventileerden zolder. De kans op bederf is dan uiterst gering Bovendien kan men die zakjes, als er nog eens een vorstperiode komt, een poosje buiten hangen. Het blijkt n.l. dat mijten en andere insecten, die wel eens van een voorraadje mee eten en het daarbij zeer onaangenaam veranderen, een vorst-kuur van een goede week niet overleven. Men kan het meel, de grutten, gort of andere waar daarna gerust weer gebruiken. De aangeschafte peulvruchten ko men soort bij soort in katoenen zakjes op een droge plaats te hangen. Is de kelder goed droog, dan is die geschikt anders is de zolder beter. Gedroogde appeltjes enz. wor den eveneens, het liefst in katoenen zakjes, op een luchtige plaats gehangen. Blo e m blijft in de origineele ver pakking. Losse bloem komt in niet ge heel afgesloten bussen. Havermout mag o!ok niet geheel van de lucht afgesloten worden. Men bewaart ze op een koele, luchtige plaats. Is de havermout sterk verpulverd, dan is de kans op mijt erg groot. In vele Deensche havensteden is de rattenplaag zoo onrustbarend geworden, dat nu de strijd tegen dit schadelijk gedierte nog energieker zal moeten wor den gevoerd dan tot nu toe gedaan werd. In Kopenhagen is de eerste rat- tenvangersschool opgericht, waar de leerlingen over de levensgewoonten der knagers worden ingelicht en prac- tische wenken worden gegeven voor de rattenjacht. Uit betrouwbare bron verluidt, dat Ro ger Langeron, de prefect van poli tie te Parijs, van zijn functie onthe ven is wegens zijn sympathie met ge neraal de Gaulle en dat zijn secretaris in verband met Britsche propaganda in Frankrijk is gearresteerd. In een voorstad van Parijs zijn vele vuurwapens gevonden ondanks het feit, dat de burgerbevolking er niet in haar bezit mag hebben. In de bergwouden van Zuid-Argentinië, aan de Chileensche grenzen, woedt een hevige boschbrand. Tot nu toe zijn plm. 1000 H.A. bosch, voor een groot deel bestaande uit edele houtsoorten, een prooi der vlammen geworden. Dorpen en nederzettingen moesten ontruimd worden door de geweldige hitte. VOOR DE HUISVROUW MOSSELEN VRAGEN DE AANDACHT Er zijn voedingsmiddelen en gerech ten. die door velen Iworden miskend; fwiaar ze niets van willen weten, ookl al hebben ze ze nog nimmer geproefd. Zooi hebben sommigen een tegenzin in mosselen. En toch vormen deze met hun hoog eiwitgehalte een uitnemend voed sel. Om! producten van veel geringere wiaaxde in verhouding bojt den prijs te verkrijgen, 'wordt allerlei moeite gedaan en nog 'weinige huisvrouwen zien wat zooi nabij ligt de mogelijkheden van een smakelijk mosselgenecht in velerlei variaties. De angst voor ziek Iworden door ,mlos. seiengebruik behoeft niet te bestaan, 'wan neer mien de voorzorg neemt, alléén ge- kotokte. gestoofde of gebakken mosse len te eten Ongtewtenschte verschijlnselleni. die zich bij1 sommige mosselen gebruikers kunnen voordoen moeten toegeschreven •worden aan de overgevoeligheid van den gebruiker en iniet aan de mossel; het is een verschijnsel, dat verbtend houdt met de overgevoeligheid voor mosseien-ei'wit Iemand die nog nooit mosselen gegeten heeft, doet dus verstandig eerst enkele mosselen te eten en dan de gevolgen! af te .wachten, BlijVen deze uit, dan kan! hiji gerust de volgende maal ge- iwototn mede eten. In verreweg de fmleeste gevallen kun nen Iwe echter miet een gerust 'hart ons mosselen-gerecht gebruikten. En dam zullen we ze waardeerten om hun hooge voedingswaarde en |om de vele varia ties voo.r aanvulling van verschillende geneehten. Hier volgt een beproiefd recept ter navolging: Benoodigdheden (voo.r 4 personen): 2 k.g. aardappelen; 1 k.g. (mosselen; 2 mid delmatig groote stoofbieten; 100 gram molslia; 2 afgestreken eetlepels boter; 100 gram kwark; 1 ui, 1 appel'; 1 kopje ttnelk; zout; water. Bereiding: Borstel de imlossellen schoon en kook ze in een weinig water tot de schelpen open gaan- Voeg 15 gram1 zout per halve liter water toe. Neem de mosselen uit de schelpen. Boen de aardappeen schoon, snijd ze in stukken en koiok ze .met een bodempje water en een (weinig zout gaar. Doe de mosse len. de mellk en de boter erbij' en stoof de massa gedurende 10 minuten op een zacht vuur, het liefste in een vuurvasten schotel. Stroop het vel' van de bieten en schaaf ze in dunne plakken. Snipper de ui, zoek de molsla uit en wasch ze goed schoon. Snijd de appel in kleine blokjes. Werk de bieten met de ui, de appel de molsla en de kwark dtooi' elkander en maak het mengsel op smaak met (wat zout en desgewenscht een wei nig peper. Dien de stoofpot kokendheet op en geef de gemengde salade er bij'. Wegens het vele ijs in de Oostzee heeft men het scheepvaartverkeer tus schen Stockholm en Helsinki volkomen moeten staken, meldt het Zweedsche persbureau T.T. Ook het scheepvaart verkeer met het in de Oostzee gelegen eiland Gotland ondervindt groote moei lijkheden. Beurs van Amsterdam STAATSLEENINGEN L.K. NEDERLAND V.K. Obl. f 100 1940 I 4 99 Obl. f 500 1940 I 4 99 Obl. f 1000 1940 I 4 991/. Grootboek f 1000 3i/s 83 Certif. van Insohr. 3 74V( Grootboek 1000 3 Obl. f 100 1936 3 TELEGRAMMEN AMERIKA EN DE STEUN AAN ENGELAND. Het Amerikaansche Huis van Afgevaar digden is Maandag begonnen met het debat lover de 'wet pp de ondersteuning 1 van Engeland. De democraat Subath, die het debat opende, verdedigde het stand punt. dat het ontwerp een verdedigings maatregel en geen oorlogsmaatregel is; de democraat Bloom verdedigde hetont- 'werp eveneens. Als eerste spreker der oppositie voerde de republikein Vish het 'woioird. Hiijl zeide, dat de Ver. Staten! binnen de eerst volgende zes maanden gewikkeld zullen zlijln in een o/orlog in Europa en Azië, 'wanneer het Congres de 'wiet ongewijzigd zou aannemen. Bo vendien zou de Amerikaansche regee- ring allle belangrfijlke industrieën over nemen en de burgerlijke rechten ophef fen De V.S. zouden dm e&n uitgespro ken dictatuur hebben. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van 3 Februari, f 1500: 14182. f 10003496, 136861, 19621. - f400: 4277, 12690, 14514, 18998 f200: 2858, 3419, 6980, 9548, 12454,*. 12511, 12605, 14101. 16449. f100: 8078, 9428, 12612, 14397, 15820, 16912, 17514, 21266. Trekking vja|n 4 Februari, f 1000: 21780. - f400: 9122, 19515. - f200 5008, 11248, 12481, 12899, 19478. f 100 4007, 7503, 7684, Ü773, 12509, 17278 17381, 17700, 20821. 741/, 93 93'/, 9°8/4 811/, 82V4 IT'' 84% 99gb 74% 89% 97' 7* 78% 84% 84% Obl. f 500 1936 3 Obl. f 1000 1936 3 Obl. f 100 1937 3 Obl. I 500 1937 3 Obl. 1 1000 1937 3 Obl. f 100 (3%) 1938 3 Obl. I 500 (3'/,) 1938 3 Obl. f 1000 (31/,) 1938 3 84%-5%gl 84»/4-5%, Certificaten f 1000 2% 63% 63V. Grootboek f 1000 2% 63% HYPOTHEEKBANKEN Dordtsohe Hypbk. 3% 87 —87% Utreohtsohe E 4 94%_94i/ ZsonwBoho n 3% 86%—86% Insulaire 4% 98 98 PREMIELEENINGEN Ameterdfi» '74 f 100 3 Amsterdam '74 f 1000 3 132 Amsterdam '25 f 100 3 102?l 102 Amsterdam '33 f 100 3 9913/„ Witto Kruis 1888 67 112 114% Ui) 137% 437% 4g' 143% 117 116 325 321 385 388 199 196 IHDUSTRIEELEN t. d. Bergh J. 200 A r. d. Bergh J. 200 B Da Gruytar A. p. A. Da Gruytar B, p. w. A. Layer Bros Dnil. o.A. i Nederl. Ford Autom. A, Nodorl. Kabalfabr. o.A. Philips Gam. Beiit o.A. PETROLEUM Bataalsoha Patr. Obl. 496% 96% SCHEEPVAART JaTi-Cbina-Jspsn L. o.A. 148 Ned. Scheep r. Onle O.A. 173 171% HandelsTar. A'dam o.A. 420% Jara Cultuur Mij. o.A. 262

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3