Tba, Griep "AKKERÏJES. 33 33 33 33 33 33 33 SS 33 33 TWEE NEVEN en TWEE NICHTEN Uit Stad «n Provincie Die GRIEP-aaival wordt gestat! AKKER'S Abdijsiroo RADIOPROGRAMMA Donderdag 30 Januari HILVERSUM L 415 M. Nederlandsch programma. AVRO 8 gram.; 8,30—8,45 nieuwsberichten ANP; 10 morgenwijding; 10,15 gram.; 10,30 zang en orgelconcert; 11,10 declamatie: 11,30 Ensemble Jonny Kroon12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 orgelspel; 1,20 AVRO-Amusementsor kest; 2 „In den schijnwerper"; 2,15 Syl- vestre-trlo; 3 voor de vrouw; 8,10 Om roeporkest; 5,15 nieuws-, economische-en beursberichten ANP; 8,30 Puszta-orkest 6 „Sport en lichamelijke opvoeding"; 6,15 gram.; 6,45 actueele reportage; 7 vragen van den dag ANP; 7,15 gram.; 7,30—7,345 berichten Engelsch; 8 nieuwsberichten ANP; 8,15 gram.; 8,30 berichten Engelsch 8,45 Concertgebouw-orkest en soliste (op namen); 9,30 dialoog; 9,45 Engelsche be richten ANP; 10 nieuwsberichten ANP en sluiting. HILVERSUM H. 301.5 M. KRO 8 Wij beginnen den dag; 8,30 nieuwsberichten ANP; 8,45 gram.; 9,30 kamermuziek (opn.); 10,05 gram.; 11,30 Godsdienstig halfuurtje; 12 berichten; 12,15 KRO-orkest; 12,45 nieuws- en eco nomische berichten ANP; 1 gram.; 1,15 KRO-Melodisten; 1,45 gram.; 2 orgelcon cert en zang; 2,45 gram».; 3 Rococo-octet; 3,30 Cabaretprogramma (gr.pl.); 3,45 Musiquette; 4,15 gram.; 4,30 ziekenpraatje 4,45 gram.; 5 VPRO: Cyclus „Lezen in den Bijbel"; 5,15 nieuws-, economische- en beursberichten ANP5,30 voor de jeugd; 5,50 gram.; 6 Cabaretprogramma; in de pauze: Hoorspel t.b.v. de W.H.N.; 6,45 actueele reportage of gram.; 7—7,15 persoverzicht voor binnen- en buitenland ANP en sluiting. Als gevolg van de overstrooming van de rivieren Guadiana en Guadanez, die in de omstreken van Medellin (Spanje), eeen breedte van drie kilometer heeft be reikt, zijn 800 hectare bouwland over stroomd en vernield. Talrijke runderen, schapen en geiten zijn verdronken, Vele boerenhofsteden werden volkomen door het water ingesloten. Een deel der be woners moest drie dagen lang op de daken verblijven, voordat zij gered wer den. Volgens berichten uit Bergen (Noor wegen) zijn daar in den nacht van 26 op 27 Januari om drie uur 20, aardschokken geregistreerd, welker centrum slechts 125 tot 150 kilometer van Bergen verwij derd lag. Naar de wetenschappelijke lei der van het museum te Bergen verklaard zijn dit de hevigste en de plaatselijk dichtstbij voorvallende aardschokken, wel ke men tot dusver in Noorwegen heeft kunnen waarnemen. Tusschen de stations Jimena en San Pablo (Spanje) zijn twee goederentreinen als gevolg van het weigeren der remmen in volle vaart tegen elkaar gereden. Tal rijke wagons en de locomotieven werden vernield. Het juiste aantal dooden en gewonden kon nog niet worden opge geven. Men heeft tot dusver zes lijken en verscheidene zwaar gewonden uit het puin gehaald. (D.N.B.) Neem dadelijk 'n "AKKERTJE" (lol 4 per dag) en kruip onder de wol. Ze bekorten de ziekte, v verdrijven koorts en pijnen! Tegenspoed is een gelegenheid om in nerlijke kracht te ontwikkelen. FEUILLETON 19 Gedurende enkele ©ogenblikken spra ken ze niet en Jeanne stond stil, met onstuimig-kloppend hart. Nog nooit had zij haar neef zóó zien kijken. Onge twijfeld verkeerde hij onder den invloed van sterken drank. Hij was nu bleek en zijn oogen hadden een onnatuurlijken glans. Zijn haar hing hem in alles-be- halve bevallige wanorde over het voor hoofd. Er lag een glimlach over zijn geldat; maar een lach, die alles-behalve vroolijkheid beduidde. Wat doe je hier? vroeg hij; en zelfs de toon van zijn stem klojnk vreemd. Met bovenmenschelijke inspanning her won zij haar zelfbeheersching. Ik rook een brandlucht en ben naar beneden gekomen, om daarnaar te kijken. Ik zag, dat het gordijn brandde en bluschte de vlam. Reinier stapte over de vensterbank. Heb ik niet gezegd, dat ik niet verlangde, dat je in mijn kamer kwam? Maar hier dreigde gevaarBin- VERSCHILLENDE BERICHTEN LefU overval Naar eerst thans bekend wordt, heeft Zondagavond onder Princenhage een laffe overval plaats gehad. Het Was (omstreeks 10 uur dat de 21-jarige hovenierszoon J. Kleemans uit Princenhage per fiets van zijln in de buurschap Erne Wonende ver- lojoifde terugkeerde. Op den zeer stijlen Cageldonkscheniweg gekoimien, kreeg hij plotseling zulk een slag met .&en knup pel op het hoofd, dat hijl van zijn rij;- wiel viel|. Direct daarop werd hij! be sprongen door twee mannen, van wie een hemi den mond dichtsnjoerde en de tweede op zijn beenCn ging zitten en\ zijln armen tegen den -grond drukte. Een derde sneed vervolgens de knjoopen van zijln jas en roofde zijn portemonnaie en armbandhorloge. Tensllotte kreeg de (hor venierszöiOin van de 'drie mannen nog eenige slagen, Waarna zij in de .duister- nis verdwenen. Kleemans begaf zich naar de politie, die een uitvoerig onderzoek instelde. Lq jidatl* van da V.A.R.A. De vereenigingsraad van de V.A.R.A. aldus meldt de Radiogids heeft met algemeene stemmen het voorstel van het hoofdbestuur om tot liquidatie van de vereeniging over te gaan goedge keurd. Deze liquidatie betreft niet al leen de geheele omroepvereeniging, maar ook de plaatselijke afdeelingen, federa ties en districten. Het denkbeeld van het hoofdbestuur om tusschen de gewezen leden het con tact te bewaren door de oprichting van een stichting, vond bij den vereenigings raad zoo goed als algemeene instem ming. Het stichtingsbestuur zal gevormd worden door de thans zittende leden van het hoofdbestuur daarnaast zal een stichtingsraad worden gevormd van ver tegenwoordigers uit de voormalige vijf tien districten en federaties. Van warlcloozensteun wordt gaan loonbelasting afgehouden Naar „Werk en Steun", het tijdschrift voor steunverleening en werkverschaf fing, mededeelt, heeft de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten aan haar leden als aanvankelijke meening van het de partement van financiën medegedeeld, dat steunuitkeeringen aan werkloozen niet aan loonbelasting zijn onderworpen. Evenmin behoeft loonbelasting te worden inge houden op de uitkeeringen aan werk loozen, die z.g. voor den steun werken. Aan de loonbelasting zijn slechts on derworpen de loonen, welke aan de te- werkgestelden in de werkverruiming be taald worden. Tegemoetkomingen in den vorm van goedkoope levensmiddelen en van den z.g. B-steun behoeven ooik ten aanzien van de tewerkgestelden niet tot het loon te worden gerekend. Busdienst Middelburg Goes Binnen enkele weken zullen de -auto bussen van den dienst Middelburg— Goes v.v. op tuyfgas gaan loopen Waar schijnlijk zal dan ook een uitbreiding aan de bestaande dienstregeling worden ge geven. De ondernemers, die een ver gunning hadden aangevraagd voor hout gas als drijfkracht van haar wagens, verkregen van de Rijksverkeersinspectie verlof om bij gebrek aan hout ook turf- briketten te stoken in hun nieuwe hout- gasgeneratoren. (Crt.) KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Bedankt voiop Sta ven is se, dsi. C. C. T. Postma te Jaarsveld. Geref. Kerk. BRUINISSE. Zondagmiddag heeft men afscheid genomen van den ouderling J. G. de Waal, die wegens hoogen leeftijd en den diaken W. van den Berg Dz., die wegens verplichte aftreding hun ker kelijke functie hebben neergelegd. De heer J. G. de Waal Gz-, die vorigen zomer den 80-jarigen leeftijd mocht bereiken, nen een minuut zou het gordijn geheel vlam gevat hebben. Dat was jou zaak niet! Wat gaat het jou aan, of het heele huis al ver brandde en wij er bij? Dan zou de wereld van ons verlost zijn! Dat is de eenige manier, om van zulk opkruid af J te komen! Jeanne zette de karaf weer op tafel I en hoopte maar, dat hij niet zag, hoe haar handen trilden. 1 Nu het vuur gedoofd is, kan ik ook weer gaan. Ze maakte een beweging naar de deur maar Reinier versperde haar den weg. 1 Neen, zei hij, nu je eenmaal hier bent, zal je blijven ook en met mij spreken. Wees maar niet bang; ik zal je niets doen!... Al in geen week heb ben wij samen een praatje 'gemaakt, Jeanne; juffrouw Carleton. Laat mij gaan, Reinier! riep zij. Ik dénk er niet aan! Je bent voor je eigen genoegen gekomen; nu zal je j blijven voor het mijne! Ik ben op z'n minst zoo'n goede kameraad als Pel! Je bent voor niémand goed ge zelschap op het .oogenblik! Laat mij gaan! Ze zijn allemaal in bed in huis. Als mevrouw George i Mevrouw George!, lachte hij. Moet dié waken over je?Die heeft het recht niet, een woord tegen je tè zeggen! Als ze mij hier in deze kamer vond, wélWaarschijnlijk zou ze mij heeft 30 jaar lang zijn kerk in het ambt van ouderling gediend, de heer van den Berg is 15 jaar als diaken werkzaam geweest. Ds. Unger heeft beiden toegesproken en bedankt voor den arbeid door hen tot uitbreiding van Gods Koninkrijk ge daan. De gemeente heeft hen staande toegezongen Psalm 134 3. GEREF. KERKEN IN NEDERLAND Aan het zooeven onder redactie van prof. dr. K. Schilder te Kampen en ds. F. C. Meyster te Rotterdam verschenen Jaarboek 1941 ten dienste van de Gere formeerde Kerken in Nederland, ontlee- nen we dat het aantal kerken met in begrip van die in Ned.-Indië, de classes Buenos Aires, Oostfriesland en de Graaf schap Bentheim over 1940 steeg van 791 tot 793. Het aantal dienstdoende predi kanten met inbegrip van de missionaire predikanten steegs van 817 tot 833, ter wijl het aantal vacaturen daalde van 88 op 74. Het zielenaantal steeg over 1940 van 652826 tot 662566 het aantal belij- 1 dende leden van 331615 tot 336735. Het aantal kerken vermeerderde met 3. Het aantal dienstdoende predikanten ver- j meerderde met 32; het aantal emeriti-, predikanten bedraagt thans 163. GEMEENTERAAD ZIERIKZEE Kort v*rslag In de Dinsdagmiddag gehouden verga dering van den Gemeenteraad, waarin alle leden tegenwoordig waren, hield de voorzitter bij de opening zijn Nieuwjaars rede, welke door het oudste raadslid, den heer A. van den Houten werd beant woord. i Aan de Tuinbouwfederatie op Schou- wen-Duiveland „D.E.S." werd een subsi die verleend van] f 75,—, terwijl besloten werd het noodzakelijk geachte brand weermateriaal in één jaar tijds aan te schaffen. Een voorstel van B. en W. om inzake de rioleering met de M.A.B.E.G. gewoon door te werken, werd met 12 tegen 1 stemmen aangenomen. Tot regent van het Burgerlijk Armbestuur werd her benoemd de heer A. den Boer tot regent van het Burgerweeshuis de heer P. F. Wittermans tot lid der commissie van plaatselijk toezicht op het 'lager onder wijs de heer P. J. Beekman tot lid der commissie van plaatselijk toezicht op het Middelbaar Onderwijs Mr. Chr. F. M. de Witt. Tot afgevaardigden naar de verga deringen der N.V. Waterleidingmaat schappij „Schouwen-Duiveland" werden de voorzitter, wethouder Catshoek en de heer Enzlin opnieuw benoemd, terwijl ook alle vaste raadscommissies met algemee ne stemmen' werden herkozen. Aaiu Ucil Ijlteci N. L-. Droviwo»- Vw.4 ingang van 1 Februari eervol ontslag ver leend als collecteuir-afslager-keurmeester der gemeentelijke vischmarkt. Voor de va cante betrekking hadden zich twee solli citanten aangemeld n.l. de heeren J. Th. Brouwer en A. Viergever. Eerstgenoem de werd met 11 stemmen benoemd. Aan de plaatselijke vereeniging ter be strijding der T.B.C. werd m.a.s. een sub- sidieverhoogjng van f 500,— toegekend. Aan Ged. Staten zal hun medewerking worden gevraagd voor het instellen van een schoolartsendienst op het eiland. Het meerderheidsvoorstel van B. en W. inzake het leveren van drukwerk aan de gemeen te werd met 3 tegeni 9 stemmen verwor pen. Het crediet ter bestrijding van de kosten van het opmaken van een uit breidingsplan werd m.as. toegestaan. Betreffende de verbouwing van school A. ten behoeve van het gymnastiekonder wijs werd een voorstel-Groenendijk, om het bedrag hiervoor met f500,— te ver- hoogen, aangenomen. B. en W. zullen evenwel alsnog het voorstel bij de Com missie van Fabricage aanhangig maken, welke commissie zoo spoedig mogelijk haar advies zal geven, waarna B. en W. in hun eerstvolgende vergadering een be slissing zullen nemen. Hierna kwam de GemeenteWegroloting in behandeling. Naar aanleiding vam een (opmerking van de dojnmissie van oinder- dan uit huis jagen. Ik ben ook van plan, te gaan zoodra ik dit kan? maar ik zou niet graag op oneervolle wijze weggezonden worden. Ben je van plan, hier weg te gaan? Ja. Terug naar je neef?... Ga je met hem trouwen? Neen, nooit. Dan zou ik nog liever sterven! Wat?.... Heb je met hem dan ook gekibbeld?... Geef je hem op? Is dat de manier waarop je iederen man behandelt, die dwaas genoeg is, om liefde voor je op te vatten? Wacht je eerst, tot hij zijn hart aan je voeten legt en schop je het dan uit den weg? In eens trad hij dichter naar haar toe en pakte haar ruw bij de schou ders, terwijl hij riep, met heesche stem: Weet je wat mij deze heele week heeft doen lijden? Denk je, dat het verstandig was, om te spelen met het hart van een man, zonder eenigè zelf beheersching?... Dus nu ga je weg, zoodra je daartoe de kans schoon zult zien? Denk je, dat ik je zal laten gaan, dat je mij dan later zoudt kunnen uit lachen en vergeten? Denk je, dat je nu terug kunt keeren tot je neef; dat je met hem trouwen kunt, terwijl je aan mij niet meer denkt, dan aan het vee, dat je in de wei zag grazen? Als je weggaat, dan zal er iets zijn, dat zoek zullien B. en W. aan Géd. Staten verzoeken lof zij de Wethouderssalarissen met f 100 willen verho(ogen. Een voorstel. Enzlin oan den gemeenteblad1© W. Sies een salarisverhoging van f100 toe te kennen werd m'a.st. aangenomen, tri principe vereenigde de raad zich iml.a.st. imiet een votorstel van B. em W. om de kindervoeding op de bewaar- en lagere scholen van gemeentewege ter hand te ineimlen, In verband met de distributie»-, moeilijkheden zal! voorloopig enkele ma len per (week OnJelk worden verstrekt. Een voioirstel-van Duin, oari in verband met het feit, dat het contract met de RTM in het af ge leppen jaar is geëin digd, (wederom! f100 subsidie 'sjaars toe te kennen, Werd m(2lt 4 tegefii 9 stemmen verworpen. De biegrsopting w.erd vervol gens mas. goedgekeurd. Na de rond vraag, Waarbij' o.lmJ. de slavenkas, de gasverwarming en de tijldelijke leerkracht op school B, de gladde straten ter sprake kwamen, volgde sluiting der ver gadering. .J t |jfill NOORDWELLE, In de Godsdienstoefe- van Zondag j.l. Werd voor de diaconie een bankbiljet van f 10 geqoilllecteeird. Har. tel'ijk dank aan gever of geefster. ST.-MAARTENSDIJK. Iin deze gelmleen- te Zulllen in totaal1 51 paarden voor vor dering imloeten Worden afgestaan. Gedurende het jaar 1940 kwamen in totaal 225 vaartuigen de haven dezer gemteente binnemloippen om te. la dein en/ of te lossen Deze hadden een gezamen lijke inhoud van 331.200 torn. LANDBOUW EN VEETEELT Mindar maitvarkens Dit jaar zal het aantail' tie houden, ■mlestvarkens belangrijk kléiner zijn dan voorgaande jaren. In vertond daatnmiee zuLLen voor het verkrijgen van toewij zingen vooir hethouden van (mestvar kens in de eerste plaats sllechts land-. Ibtou'wers en landarbeiders in aanmerking komen. Andere bevolkingsgroepen mae. ten in het algemeen (worden uitgesloten!. Het is zelfs te bezien of ail© landarbei dersgezinnen toewijzingen kunnen krij gen. Een aantal specialle toelwijzingen zaï echter verstrekt iworden aan personen, die kunnen aantoionen, dat Zij de var kens kunnen mesten' met het voeder van eigen land en van huiselijk afval. (NRCt). LAND. EN TUINBOUW COLOr»AnnifP\rD-BFSTR'JO'Me Blijkens een publicatie van den Plani- tenziektenkundigen Dienst zijtn vorig jaar slechts in 54 gemeenten Coloradokevers gevonden tegen 121 en 161 in de twee voorafgaande jaren jEr is dus een daling te eonstateeren. Hetzelfde geldt van het aantal vindplaatsen (607, 271 en 119) en van het aantal „haarden'' (224, 58 en 434). De kosten der bestrijding hebben f149 duizend gevergd Waarvan 116. duizend; gulden vooir aanschaffing van cail'cium- airsenaat en f 26.000 vopr controle op de uitvoering der bespuitingen. De dienst kocht 370.000 kilp calcium-airsenaat waar van 295.000 kilo kost^bos is gedistribu eerd onder de boeren. In het algemeen kan de toestand gun stig (worden genoemd; dit jaar zal de ibiestrijding op denzelfden vpet Worden vpoirtgezët. VERKOOPINGEN WERKVROUWEN EN DE LOONBELASTING Ln de Nederlandsche Staatscourant is opgenomen de derde uitvoeringsbeschik king Loonbelasting 1940 van den secreta ris-generaal van het departement van Financiën. De beschikking bevat in de artikelen 1 en 2 een aantal voorschrif ten welke voor vele werkgevers en werknemers van belang zijn. In artikel 1 is een regeling gegeven hoe moet worden gehandeld, indien uit dezelfde dienstbetrekking, naast een re gelmatig wederkeerende belooning, te vens over een ander tijdvak een andere belooning wordt genoten b.v. een maan- delijksch salaris en een driemaandelijk- sche provisie. Voor dat geval is bepaald, dat voor de provisie in principe het tarief van artikel 10 van het besluit op de loonbelasting van toepassing is. Den werkgever is echter de bevoegheid gegeven, de belasting welke over het maandelijksch salaris verschuldigd is, te herrekenen, indien zulks tot gevolg heeft dat een geringer bedrag aan belasting van de provisie verschuldigd is. Hij be hoort dan een evenredig deel van de provisie bij het maandelijksche loon te voegen ei^ het bedrag dat aldus achter af. blijkt op de salarissen te weinig te zijn ingehouden, op de toegekende pro visie in te houden. In artikel' 2 is een regeling gegeven ten aanzien van werkvrouwen, huisnaai sters en dergelijke werknemers. In dat artikel is bepaald, dat de werkgever voor werknemers die uitsluitend worden gebezigd voor huiselijke diensten en niet langer dan twee dagen per week bij hem in dienst zijn, geen loonbelasting behoort in te houden. Indien een werkvrouw slechts gedu rende korten tijd van het jaar b.v. ge durende de schoonmaak meer dan twee dagen in dienst is, behoeft evenmin inhouding plaats te vinden. De werkgever is in al deze gevallen bovendien ontsla gen van de verplichting om een. loon- belastingkaart aan te leggen, een loon- staat bij te houden en een loonbelasting- aangifte te doen, de genoemde werk nemers behoeven geen werknemersver- klaringen im te léveren. ZIERIKZEE, 28 Januari. Ten overstaan j van notaris J. J. van den Einde en ten! verzoeke van familie J. den BoerBil(, Werd alhier op1 (heden in het openbaar verkocht: Huis en Erf te Zierikzee. aan de Verrenieuwstraat wijk B 121b1. Koioper de heer I. den Boer alhier q.q. vjoolrt f 3120.—. je aan mij herinnert! Je zült mij des noods haten, maar vergeten zal je mij niet! En haar.in de armen sluitend, kuste hij haar vurig; tèlkens en tèïkens weer. Gedurende een oogenblik worstelde zij wanhopig, om zich te bevrijden uit zijn ijzeren greep. Buiten zichzelve van drift, wist ze een hand los te krijgen en sloeg hem daarmee in het gelaat. Hij liet zijn arm los en als een pijl uit den boog, vloog Jeanne naar de deur, ijlde de trap op, naar haar éigen kamer en wierp zich daar voorover te bed, in een stortvloed van tranen. Ze was zich bewust, hoe een mooi, teeder gevoelen, dat juist was gaan op bloeien in haar hart, daar nu totaal uitgeroeid was! HOOFDSTUK XIII. Dien volgenden ochtend had alles een even grauw aanzien. De lucht was zwaar bewolkt en troosteloos viel de regen neer. Ze had zich in slaap gesnikt, zóó gekleed en wel als zij zich op haar bed had geworpen. Toen zij opstond, voelde ze duidelijk, dat aan alles een einde was gekomen. Haar laatste gedachte, toen ze in slaap viel, was het besluit geweest, om zoo gauw mogelijk aan Bettie te schrijven en haar te vragen, of ze haar, met behulp van mevrouw Werna, een andere Inzake het moratorium van de Suez Kanaal Mij. meldt de Lavoro Fas- cista uit Lyon, dat de schulden der maatschappij sinds Italië's deelneming aan den oorlog met 160 procent zijn gestegen en een bedrag van ongeveer twee millioen pond sterling hebben be reikt. Het laatste half jaar heeft de maatschappij 1200 man personeel ont slagen en van de overgeblevenen het salaris driemaal verlaagd. r»~ .Wo^nnlonWcoli.TnHIÖ je; m de eerste acht maanden van 1940 aanzienlijk gestegen. In deze periode had' hij volgens Europapress eer. waarde van 608 millioen gulden, terwijl de invoer in den zelfden tijd 320 millioen gulden bedroeg. De handelsbalans tconi dus een actief saldo van ongeveer 299 millioen gulden, hetgeen in vergelijking met den zelfden tijd van het voorafgaande jaar een stijging van 126 millioen g^den be- teekent. Uuisenden hebben reeds vroeger 0^,.. rassen de werking van Akker's Abdij00p bij griep-aanvallen ondervonden. Dooyar hoest-stillende werking, haar riekte!^, doodende eigenschappen, haar guna^ invloed op de borst, keel en ademhal,, organen, is de bekende vanouds gepry het beproefde hoest-geneesmldda Per flaoon 90 et., f 1,50, f2,40. Overal vt krijgbaar. Hoe grooter flaoon, hoe voo deeliger het gebruik. werkgeefster zou kunnen bezorgen. Op( den ochtend dacht ze er nog precies zóó over. Nooit had zij met minder opgewekt heid de plichten van den komenden dag tegemoet gezien; maar ze nam zich voor, juist heel hard bezig te zijn, zoodat ze geen oogenblik vrij zou hebben om zich te kwellen met herinneringen aan dien vorigen avond. Ze moest nog pyama's maken voor Eddie. Als ze ging, dan wilde ze zijn garderobe toch 'in goeden staat achter laten. Onmiddellijk na het ontbijt haalde ze een rol flanel te voorschijn, patronen, maatstok en spelden en begon zenuw achtig te naaien. Het was veel te nat om uit te gaan, dus riep zij Eddie bij haar te spelen. Haastig kwam hij aanloopen met een brief in de hand: Dien heeft Reinier mij voor je gegeven, Jeanne, zei hij buiten adem. Zij nam het epistel van hem over, scheurde het in kleine stukjes en zei tegen het kind Breng die snippers terug aan Reinier. Is dat een spelletje?, vroeg hij, met groote oogen naar haar opkijkend. Juist, het is eenspelletje, ant woordde zij met flauwe poging tot glimlachen. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2