ÏZ ÏZ SS 33 TWEE NEVEN en TWEE NICHTEN Uit Stad en Provincie RADIOPROGRAMMA Dinsdag 28 Januari HILVERSUM I. 416 M. Nederlandsch Programma. KRO. 8 Wij beginnen den dag; 8,30 nieuws berichten ANP; 8,45 gram.; 9,30 Concert gebouw-orkest; 10,15 Nederlandsch solis tenprogramma (opn.); 10,45 gram.; 11,15 Rotterdamsch Philharmonisch orkest (opn.); 11,30 Godsdienstig halfuurtje; 12 gram.; 12,15 Gerard Lebon en zijn or kest; 12,45 nieuws- en economische be richten ANP; 1 gram.; 1,15 vervolg van 12,15; 1,45 gram.; 2 voor de vrouw; 3 gram.; 3,30 zang met pianobegeleiding; 3,40—3,50 gram.; 4 KRO-orkest (opn.); 4,30 „De betrekkingen met het Neder- landsche muziekleven van groote figu ren uit de muziekgeschiedenis"; 4,45 pianovoordracht; 5,15 nieuws-, economi sche- en beursberichten ANP; 5,30 RVU: Cyclus „Wat leert ons de ontwikkelings gang der dieren omtrent het leven op onze aarde en het levensvraagstuk?" 6 KRO-Symphonie-orkest; 6,45 „Waarom Germaansch?"; 7 vragen van den dag ANP; 7,15 Rocooo-octet (opn.); 7,30berich ten Engelsch; 7,45 gram.; 8 nieuwsbe richten ANP; 8,15 reportage; 8,30 be richten Engelsch; 8,45 KRO-symphonie- orkest en soliste; 9,30 gram.; 9,40 Wij sluiten den dag; 9,45 Engelsche berichten ten ANP; 10 nieuwsberichten ANP en sluiting. HILVERSUM H. 301 M. 8 gram.; 8,30—8,45 nieuwsberichten ANP 9 orgelspel; 9,20 gram.; 10 morgenwijding 10,15 gram.; 10,25 voor de vrouw; 10 30 omroeporkest; 11—11,20 huishoudelijke wenken, 12 berichten, eventueel gram.; 12,15 omroeporkest; 12,30 gram.; 12 45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 AVRO-amusementsorkest; 1,25—1,35 Cy clus „Groote Nederlanders"; 2 gram.; 2,15 Philharmonisch kwartet; 3 reportage; 3,15 cabaretprogramma; 4,30 ensemble Pali; 5 VPRO: Jeugduitzending; 5,15 nieuws-, economische- en beursberichten ANP; 5,30 Aeolian-orkest; 6,15 zang met pianobegeleiding en een inleiding; 6,45 „Waarom Germaansch?", lezing; 7—7,15 vragen van den dag ANP en sluiting. Botsing tusschen vrachtauto en bakfiets Op den Nistelrodeschenweg te Heesch is een ernstig ongeluk gebeurd. Een vrachtauto, bestuurd door een chauffeur uit Kerkrade, die onder invloed van sterken drank verkeerde, reed hier links door de bocht en greep daar een bak fiets, waarin de 30-jarige P. van den Berg brood vervoerde. De botsing kwam zoo hevig aan, dat van den Berg op slag dood was. Hij laat een vrouw en een kind na. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis te Heesch vervoerd. De chauffeur, die de aanrijding veroor zaakte, is gearresteerd. Naar verboden zender geluisterd Dezer dagen zijn twee inwoners van Schiebroek, R. en K., aangehouden wegens het luisteren naar Engelsche zen ders. Beiden zijn opgesloten, de toestel len zijn in beslag genomen. Een jaloersche hond Een niet alledaagsch ongeval heeft zich Donderdag in een woning aan de Loos- duinschekade in Den Haag afgespeeld. Het 19-jarige meisje M. J. S. bevond zich in de huiskamer in gezelschap van een poes en een herdershond. Zij aaide de poes en hierdoor bleek de hond jaloersch te worden. In ieder geval sprong hij op het meisje toe en beet haar finaal de neus af. Het beklagens waardige slachtoffer is door den ge neeskundigen dienst naar het r.k. zie kenhuis aan het Westeinde vervoerd. Wat onherstelbaar is, wordt met geen rouw geboet. FEUILLETON 17 Mevroulw; Gildehuis had haar 'bij zich binnengeroepen, tioiem zij toevallig langs de kamer ging. Jeanne had haar in geen iweken gezien; want eigenlijk 'leefde Zij geheel afgezonderd; zij werd alleen be diend doioir Sien. Haar gelaat (was nog grover en paarser van tint gewloirdsn; haar oiogen leken verglaasd. Ze l'as een roman, in kleurigen band, dien ze echter dadelijk neerlegde, zoioidra haar hulp zich vertoonde, en op sportenden toioin be gon zij: Dus u is op 'iweg, al heel gjoiede vrienden te worden imlet Reinier? Ik heb' getracht, mijnheer Reinier en Eddie onderling tjoft goede vrienden te maken. Mevrouiw1 Gildehuis lachte weer: Dat zul u anders nooit lukken 1 Maar als Reinier en beter zijn doel mee bereiken kan, dan iwdl hij misschien wel voorgeven, dat hij' belang stelt in zijn broertje. Ik herinner mij nog den dag, dat zijn vader zooi dikwijls met hem kwam spelen en ons beiden mee Hit rijden nam. Dit iw'as dan onik de HET PACT VAN DRIE Leidenen en ordenen doel Het D.N.B. meldt uit Washington: De nieuwe Britsche ambassadeur, Lord Ha lifax, is op Amerikaanschen bodem ge land. President Roosevelt is het slag schip, King George V, waarmede Lord Halifax den overtocht had gemaakt, tegemoet gevaren aan boord van het presidentieele jacht „Potomac". Hij ver gezelde den Britschen ambassadeur naai de federale hoofdstad. Volgens gelijkluidende berichten uit Hanoi en Bangkok, zijn zoowel de Thailandsche regeering als het gouver nement-generaal van Fransch Indo-China bereid tot een vreedzame regeling van het conflict. Dr Karl Megerle schrijft in „Berlin- Rom-Tokio" dat nauw contact onderhoudt met de Wilhelmstrasse over het drie- mogendhedenpact. Hij behandelt eerst de voorgeschiede nis van het pact en keert zich scherp tegen de verwijten van president Roo sevelt, die de beteekenis van het pact bewust misvormde, toen hij den drie bondgenooten een expansieprogram, dat naar wereldheerschappij streeft, in de schoenen sc-hoof. Geen der beginselen of artikelen van het drie-mogendheden- pact, zoo betoogt daarentegen Megerle, behelst een aggressief element, geen streeft naar wereldheerschappij. De in het pact verbonden mogendheden willen samenwerken met allen, die van goeden wil zijn. Allen zijn uitgenoodigd om zich te vereenigen in het streven dat den wereldvrede als einddoel heeft. De geografische omheining is evens dui delijk. Zij geldt evenzeer voor hetEuro- peesche als voor het groot-Aziatische gebied. Mill Leiden en ordenen, niet veroveren en tyranniseeren, een einde maken aan de tweedracht, geen vernieling der onaf hankelijkheid en vrijheid is het doel. Megerle wijst er voorts op, dat het Roosevelt spijt, dat de landen van het drie-mogendheden-pact zich niet hebben laten uitdagen en weigerden hem ook maar een gram der verantwoording af te nemen voor het feit, dat hij zonder eenige zakelijke reden zijn volk tegen drie groote mogendheden heeft opgezet. Tusschen Duitschland en de Vereenigde Staten bestaan er geen geschilpunten wat betreft grondgebied, of in strategisch, oeconomisch en politiek opzicht. Duitsch land eerbiedigt de Amerikaansche levens belangen, maar wenscht hetzelfde voor zich zelf. Het heeft zich van elk vijandig gebaar jegens de Vereenigde Staten ont houden, maar heeft geen dienovereen komstige houding van de Vereenigde Staten ontmoet. De lotvcrstnoomingen in Portugal heb ben de laatste dagen catastrophall© vor men aangenomen. De geheel© beneden- loioip van de Taag is een watersnood- gcbïed. Ruim! 1500 huizen staan onder water. Met bootjes heeft men de be woners van de daken moeten afhalen. Heele dorpen zijd sinds dagen nioig Slechts eilanden^ in een groote wateroppervlakte Vele huizen zijn ingestort. Verscheidene personen zijn verdronken. De correspondent van de Giomale d'Ita- lia te New Yiork seint, dat een vooraan staande Amerikaan hem verklaard heeft dat president Roosevelt van Hopkins, zijn afgezant in Londen, een rapport zou ontvangen hebben, hetwelk tot de con clusie komt, dat Engelland. thans aan het eind van zijn krachten is en dat de) Amerikaansche hulp in ieder geval1 te laat zal komen. De 30.000 Fransehe soldaten, die in Zwitserland werden geïnterneerd, zullen in de allernaaste toekomst naar huis terugkeeren. De 12000 tegelijk geïnter neerde Polen blijven voorto,opig nog in Zwitserland. eenige tijd, dat hij naar den jongen! emïkeek en Reinier was een tongezeg- gelijk, ongemanierd kind, dat noioit eens: „Dank u" zei. tegen ieen van ons bei den. Eddie is heel anders. Hij sdhijtnt dol op u te zijtn! Jeanne wilde iets zeggen, maar be dacht zidh. waarop mlevroiuw Gildehuis vroeg: U hoioirt mij zeker niet graag op deze wijze spreken, hé? Ik donk, dat dit niet strookt unlet ulw' begrippen van „fatsoen"; imlaar ik verzeker u, juffirpiuw Carleton. dat ik een. gopde vriendin van u ben! Velen in imüjm geval zouden u allang weggestuurd hebben. Sien heeft daar ooik genoeg op aangedrongen. Maar mijn stelregel is eenmaal: loven en la ten leven! Als u Reinier iwilt hebbed, kunt u hem! krijgen, ofschoon het geen froote aanwinst zal zijln. Vooreerst is ij niet de solide jonge man van de soioirt. die u zeker tot nog toe ontmdet zult hebben en dan heeft hij een heeill lastig humleur. Alls u hem eens ibfeliee. digt. hebt u vooir goed bij heml afge daan. Hij zal natuurlijk geen geld heb ben ©n hij' kèn niets. Dus veel vooruit zichten zijn er niet. Maar dit mtoet u dan zelf maar twieten! Ze lachte weer, knikte Pens en nam haar boek op, iwaanmiee ze dus te ken nen gaf, dat ze het onderhjotud als af- gelotopen beschodwde. Voor Jeanne (was het echter als een DEELNEMING AAN DE 4 PCT. LEENING 1941 vrijwaart tegen 2Vs pet. gedwongen leening Van bevoegde zijde wordt gemeld: Uit van verschillende zijden bij het departement van financiën ontvangen vragen is gebleken, dat niet ieder zich een voldoend duidelijke voorstelling heeft gevormd van het verband tusschen de vrijwillige 4 pet. staatsleening, waarop thans de inschrijving is opengesteld en een bij mislukken daarvan uit te geven gedwongen 21/2 pet. leening. Zooals in het prospectus der 4 pet. staatsleening 1941 is uiteengezet, zullen de inschrijvers op de 4 pet. staatsleening, ingeval het tot een gedwongen leening uitgifte mocht komen, tot het volle be loop van hun inschrijving op de vrij willige leening in feite worden vrijgesteld van hun verplichte deelneming in de 21/2 pet. leening. Technisch zal dit kunnen geschieden door het inleveren van de stortingsbe wijzen, welke zich aan de stukken der 4 pet. staatsleening bevinden. Men behoudt aldus zijn stukken in de 4 pet. staatsleening. Van de verplichte deelneming in- de 21/0 pet. leening is men derhalve tót het' bedrag zijner vrijwillige inschrijving vrijgesteld. Wendell! Wjllkie, die Vrijdagmiddag in het ClipperviLiegtuig te Lissalblom is aan gekomen, is in een extra-vliegtuig naar Londen doorgereisd. Aan den correspon dent van het Ib'lad O Seöoilioj verklaarde Willkie, dat hij1 niets beeft toe te voiegen aan de verklaringen, iwelke hij' yoioir zijn vertrek inzake' het doel van .zijln Lom- densche reis beeft afgelegd. Met eigen oiogen iwil hij constateenen, wat ier ge. bieurt Waarschijnlijk zal hij! op 12 Febr. naar dc Ver. Staten terugkeeren. De traditiioineele volkstelling, die sinds 1850 iedere tien jaar in Zwitserland ■wordt gehouden, is voor onlbdp aaiden tijd uitgesteld. In 1930 telde Zwitser land 4.056.400 inwoners. Op het ©pgen- blik 'wordt het aantal' inwoners op 4.2 millioen geschat Een volkstelling zou verder uitgewezen hebben, of de som bere voorspellingen pver de veroudering van het ZWitsersche volk juist zijn. De nieuwe Duitsche gezant te Boeka rest. von Killnger, is dopr staatsleider generaal Amtonescu in gehpor ontvan gen. Uit de berichten in de Bulgaarsch© bladen blijkt, volgens het DNB, dat het in Roemenië rustig is. Alle bladen mel den. dat generaal Antonescu de orde hersteld en het Hand zijtn ev©n!wieht her geven heeft. In de begrotingscommissie van het Japansche Lagerhuis heeft de minister van buite'nlandsche zaken in antwoord op een desbetreffende vraag verklaard, dat de voorgenomen mieulw© ordening van Oost-Azië in het kader van het geo grafisch afgebakende oeconomiscbe ge bied de voorwaarde vorrnlt voor d© al gemeen© veiligheid van Opsf-Azië. Het opbouwende werk zal meer dan vijftig jaar vereischen. Naar Europapress uit Parijs meldt, stelt men pogingen in het werk om d e Fransehe aluminiumproductie op te voeren, hetgeen met het oog op het gebrek aan talrijke niet-ijzerhoudende metalen dringend noodig is. In verband met de groote bauxietlagen, die in Frank- j rijk voorkomen, behoeft aan een derge lijke stijging van de productie bijha geen grenzen te worden gesteld. j Een te Vichy verschenen verordening stelt een Fr anschen Nationalen Raad in, die de functie van een raadgevende kamer heeft, welke ongeveer 200 leden telt. De zittingen zijn geheim. De ver slagen worden aan het staatshoofd voor gelegd, die alleen over de. openbaar making kan beslissen. 1 schokkend© openbaring gcWe^st; èn, wat nog erger Was: ze ging nu zelve oiok wantrouwen viotelen jegens haar neef. Toch had zij zelve niets geen slechten Wandel van hem gemerkt In het eerst, na hun kennismaking, Was hij' stug en onaangenaam geweest, maar had haar vol komen met oust gelaten. Hij leidde geen nuttig bestaan, vooir zoover zij er over Pioirdeelen kon; imlaar, och, in hoeverre, weten wij, menschen, dit van elkaar? En toch had er van haar kant, eenige verkoeling plaats in de houding tegenover haar neef. Sinds Eddie's afwezigheid was er een eind gekomen aan hun ongedwon gen omgang: de verbindende schakel was uitgevallen. Het weer was nu ook kil en regenach tig, zoodat ze elkaar buiten maar wei nig ontmoetten. Kortom, terwijl ze dien middag daar zoo verlaten aan den oever van de rivier zat, dacht ze, troosteloos, hoe de wereld haar een paar weken te voren toch zoo heel anders had geleken! Het was drukkend; er zat onweer in de lucht. Ze had een boek bij zich, maar achteloos sloeg ze slechts nu en dan een blad om. Midden onder haar overpeinzingen stond ineens Reinier vóór haar. Met een kleur liet ze het boek vallen. Verschrikte ik u?... Dat spijt mij Ik dacht, dat u mij wel gehoord had. Hoe zou dat kunnen, terwijl u zoo doodstil aangeslopen kwam? WINTERHULP NEDERLAND j Naar wij vernemen zal de heer C. Piek, Directeur-Generaal van de Stich ting Winterhulp Nederland in de eerste dagen van Februari, vermoedelijk 3, 4 en 5 Februari a.s. Zeeland opnieuw be zoeken, teneinde met de Plaatselijke Directeuren kennis te maken en bespre kingen te voeren over het Winterhulp- werk en voorlichting te geven. Dit geldt bijzonderlijk voor Zeeuwsch- Vlaanderen, Oostelijk en Westelijk ge deelte, alwaar de onvermoeide leider van dit sociale werk, ook al wegens de mo menteel nog moeilijke verbindingen, met de Plaatselijke Directeuren nog niet in persoonlijk contact kon komen. i De juiste data en plaatsen der bijeen- komsten worden uit den aard der zaak nog nader bekend gemaakt. t Het is voor beide partijen van belang, deze bijeenkomsten zoo vruchtbaar mo gelijk te maken, zoodat men zich, zoo eenigszins doenlijk, voor den aangege ven tijd zal willen vrijhouden. Aan de mededeelingen van den voor zitter der financieele commissie van de Winterhulp ontleenen wij: Voor de sprookjesspeldjes voor de tweede collecte werd een opdracht aan een Nederlandsche firma verstrekt. Toen het deze firma bleek, dat ze onmoge lijk op zulk eén korten termijn in Ne derland gemaakt konden worden, heeft zij deze in Duitschland doen vervaardi gen. De prijs van deze speldjes was ongeveer f 3,75 per 100 stuks. Nadrukkelijk heeft de directeur-gene raal order gegeven, dat de vervaardi ging van alle volgende speldjes in Ne derland moet geschieden. Overeenkomsten zijn ter zake reeds afgesloten tegen een gemiddelden prijs van circa f 4,36 per 100 stuks. Tot 1 Januari van dit jaar zijn 14 auto's aangeschaft, waarvan voor den dienst in elke der 11 provincies een en voor het hoofdbureau drie. In aan merking genomen, dat de Winterhulp nog in haar opbouwperiode is en voorts, dat het normale verkeerswezen ontred derd is, wil het der commissie voor komen, dat het aantal auto's althans voor het ©.ogenblik niet overdreven groot is. WEDUWEN EN WEEZEN VAN GESNEUVELDEN De pensioenen van de weduwen en weezen van de gesneuvelde militairen hebben een onderwerp van overleg ge vormd tusschen het hoofd van het af wikkelingsbureau van het departement van defensie en den secretaris-generaal van het departement van financiën. Deze pensioenen zijn als gevolg van de totstandkoming van het uitvoerings besluit van het hoofd van het afwik kelingsbureau van het departement van defensie van 27 Augustus 1940, no. 115, voor het meerendeel der nabestaanden reeds met ruim 40 pet verhoogd. Niettemin is de wenschelijkheid ge bleken, aan de gezinnen, waarvan het hoofd, die in dienst van het vaderland zijn leven liet, voordat hij in militairen dienst kwam, een inkomen had, hetwelk hooger was dan f 1000 per jaar, indien de financieele omstandigheden zulks noo dig maken, om redenen van billijkheid, een bijslag te verleenen boven het reeds toegekende pensioen. OOK BOONEN EN CAPUCIJNERS VERKRIJGBAAR De secretaris-generaal van landbouw en visscherij maakt het volgende be kend Gedurende het tijdvak van Maandag 27 Januari tot en met Zondag 16 Febr. a.s. geeft de met „102" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koppen van 1/2 kg peul vruchten. In verband hiermede wordt er de aan dacht op gevestigd, dat de Nederland sche inkoopcentrale voor akkerbouwpro- Ik sloop niet! Mijn voetstappen verschrikten zelfs de visschen. Wat deed u, dat u mij niet hoorde? Ik las. Ze bukte zich, om het boek op te rapen, maar haar neef was haar reeds vóór geweest. Laat eens zien, wat u las? U was er dan wel zeer in verdiept, dat u zoo doof was! Zij strekte de hand uit en zei gebie dend" Geef het mij, als-het-u-blieft! Wacht even, ik moet eerst zien, wat u zoo graag vjo.or mij verbergen wilt. Geef mij het boek! Het gaat u niets aan, wat ik lees! Maar Jeanne, je bent toch niet boos op mij? Neen, natuurlijk niet. Ofschoon het eigenlijk net zoo goed kon. Want u is ook zoo dikwijls boos op' mij voor niets. Ja, soms. Zoo even, bijvoorbeeld. Ik wilde u juist zeggen, dat het mij speel.... Kunt u het mij vergeven? Ja, maar geef mij nu het boek. Wat is er toch met dat boek, dat ik het niet mag aanraken? Was het een cadeau van hem? Ik weet niet, welken „hèm" u be doelt. Van dien bewusten neef? Jeanne zweeg en trok wat grashalmen af van den. heuvel, daar ze eigenlijk niét wist, wat ze zeggen moest. Ze zag ducten behalve erwten, ditmaal ook bruine boonen, witte boonen en capu- cijners ter beschikking van den handel heeft kunnen stellen. De detaillisten heb ben derhalve met de reeds aan hen uitgereikte toewijzingen behalve erwten ook boonen en capucijners van de gros siers kunnen betrekken, of zullen dit, voor zoover zij de toewijzingen nog in hun bezit hebben, nog kunnen doen. Het publiek zal dus met den thans aange wezen bon 102 behalve erwten ook boo nen en' capucijners, voor zoover voor radig, kunnen koopen. Uit de Nieuwsbode van vóór vijftig Jaar Van 27 Ja mi.—1 FeW-r. 1890. Met ingang van 1 Felblr. (werd bewoennld tot adspirant.verificateur te Vlissingen, dhr. J. M. van Stapele te T hol en. Aan imiej. I. S. Franken twerd met ingang van 1 April eervol ontslag ver leend als onderwijzeres aan de O.L.S. te S eirpi'.os ke rke (S.) De stoomlbfoot „De Schelde" ver trok van Zierikzee dolor den ni.eu'w©n 'waterweg naar Rotterdaiml Vopo de (betrekking van gemeente veldwachter te Zomnemjaire meidden zich 80 sollicitanten aan yopr een salaris van f 375 en f 50 viojoir Meeding. Te Klaaswaal overleed pp ruim! 33- jarigen leeftijd de heer C. Groenevelt de Kater, arts aldaar. De spoorboot, die de reis van Veer© via Catsche veer deed, pndervpind voor en in de haven van Zierikzee zo-o,- veel ijs, dat de wielen zeer beschadigd werden. POST-TELEGRAAF-TELEFOON Controle op radio-toestellen Van bevoegde zijde vestigt men er de aandacht op, dat de controle welke, in verband met de betaling van de luister bijdrage, op de bezitters van radio- ont vangtoestellen zal worden uitgeoefend, uitsluitend zal geschieden door ambte naren der PTT. Deze ambtenaren zijn in het bezit van een PTT-legitimatiebewijs, dat op ver langen moet worden getoond. Menvrage dus bij controle-bezoek naar legitimatie. WETENSCHAP EN TECHNIEK Buigzame houten zolen Onder de voorjaarsmonsters van de schoenenindustrie zullen zich, naar de Frankfurter Zeitung uit Berlijn verneemt, ook dames- en heerenschoenen met vol komen buigzame houten zolen bevinden. Reeds op de laatste Leipziger Messe heeft deze uitvinding van een fabriek te Chemnitz opzien gewekt. De zool is thans op den langen afstand onder alle wegomstandigheden bij goed en slecht weer op kilometerslange marschen ge probeerd en door de bevoegde instanties goedgekeurd. De houten zool wordt in tegenstelling met de tot nu toe gebrui kelijke houten zolen op een onderzool van leer of leervezelstof geplakt. Bij zondere kleefmachines en kleefstoffen zijn hiervoor echter niet noodig, zoodat men aan mag nemen, dat de nieuwe elastische houten zool ook voor repara ties kan worden gebruikt. ZIERIKZEE. Rijks- en gemeentepolitie hebben in samenwerking met ambtena ren van den C.C.C.D. alhier proces-ver baal opgemaakt tegen een inwoner we gens het frauduleus slachten van een pink, terwijl tegen een anderen inwoner proces-verbaal is opgemaakt wegens het ten verkoop voorhanden hebben van on gekeurd van dit rund afkomstige vleesch. Het vleesch is inbeslag genomen. in, dat ze heel dwaas had gedaan, met zijn nieuwsgierigheid te wekken, wat be treft het boek. Ze kon hem heel een voudig hebben geantwoord: Het was een geschenk van mijn jongste nichtje Irene. En had zij Reinier het boek nu maar laten zien en ook het inscriptie op het schutblad: „Voor mijn liefste Jeanne van René", dan had hij er uit kunnen opma ken wat hij wilde. Maar ééns had zij op datzelfde blad haar handteekening gezet op verschillende wijzen: „Jeanne Gildehuis" „Jeanne, Carleton Gilde huis". Wat zou Reinier nu wel denken, als hij die namen allemaal zag?Of zou hij diezelfde achterdocht gaan koesteren als zijn moeder, dat ze zijn naam wilde gaan dragen; of 'ze moest ineens voor de waarheid uitkomen wat betreft haar naam en haar verwantschap. En dat zou alles bederven Terwijl de gedachten haar pijlsnel door het hoofd flitsen, las hij de regels, die onderlijnd waren op de open bladzijde van het boek, dat hij in de hand hield. Liefste, als gij wist Wie heeft die streep daar gezet? Degene, die mij het boek gegeven heeft. Uw neef? Dat zal ik u zeggen, als u het mij teruggeeft. Jeanne strekte reeds de hand uit. Maar Reinier werd ineens vuarrrood

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2