BONS. DIE GELDIG ZIJN BLOEM. De met „4" gen. bonnen van de bloemkaart geven gedurende het tijdvak van Maandag 27 'Januari tot en met Zondag 23 Februari a.s. recht op het koopen van 85 gram tarwemeel of tar webloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel. BOTER. MARGARINE en VET. Ge durende het tijdvak van Zaterdag 25 Januari tot en met Vrijdag 31 Januari geeft de met 27 genummerde bon van de boterkaart en van de vetkaart recht op het koopen van een half pond boter, of een half pond margarine, of twee ons vet naar keuze. BROOD. Van 27 Jan. tot en met 2 Febr. broodbannen 25 (geldig tot en met 9 Februari). Bon 4 van de bloemkaart tot en met 23 Februari geldig voor het koo pen van 50 gram brood, 35 gram meel of bloem of 1/2 rantsoen gebak. GEBAK. Bon 25 van de broodkaart en bon 4 van de bloemkaart voor gebak. EIEREN. Van 27 Jan. tot en met 2 Febr. bon £(9 een ei (ook; geldjg tot en,, met 9 Februari). SUIKER. Van 18 Jan. tot en Met 14 Februari b!on 91 (algemeen) (1 k;.g.) THEE EN KOFFIE. Van 21 Dec. t/m. 31 Jan. bon 18 (algemeen) 75 g. thee of 1/2 pond koffie. VLEESCH en VLEESCHWAREEN. Van 27 Jan. tot en met 5 Febr. (ook geldig tot en met 9 Februari) bonnen „16 vleesch" voor 100 gram vleesch (been inbegrepen) of een rantsoen vleeschwaren. Bonnen „16 worst vleeschwaren" zelfde periode voor een rantsoen vleeschwaren. KAAS. Gedurende het tijdvak van Maan dag 27 Januari tot en met Zondag 23 Februari a.s. geeft elke der met „19", „32", „45". en „58" genummerde bonnen van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 100 gram kaas. RIJST of rijstemeel, rijstgries of rijste bloem of gruttenmeel van 25 Januari tot en met 21 Februari, ï/o pond top bon 92. Bon 44: uitsluitend 1/2 pond Gort of gortmout of grutten, van 28 December tot en met 21 Februari. VERMICELLI of macaroni of spaghetti, van 28 December tot en met 21 Februari, 1 ons op bon 31. MAÏZENA of sago of aardappelmeel, dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoeder, welke 100 gram zet meel bevat. Van 28 December tot en met 21 Februari, 1 ons op bon 87. ZEEP. Gedurende het tijdvak van Woens dag 1 Januari tot en met Vrijdag 31 Jan. geeft de met „113" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 150 gram. toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huis houdzeep of 150 gram zachte zeep, of 300 gram zeeppasta of 250 gram zeep poeder ot 600 gram waschpoeder. SCHEERZEEP. Gedurende het tijdvak van Woensdag 1 Januari tot en met Woensdag 30 April a.s. geeft de met „117" genummerde bon, welke tegelijk met de textielkaart is uitgereikt, recht op het koopen van 50 gram. scheerzeep, of een tube, dan wel een pot scheer- crême. PETROLEUM. Gedurende het tijdvak van Maandag 20 Januari tot en miet Zon dag 23 Februari geeft het met „periode D" gemerkte petroleumzegei recht lop het koopen van twee liter petroleum. 6. Gezamenlijke aanschaffing van werktuigen en hulpmiddelen voor een rationeele bedrijfs-exploitatie. 7. Intensiveering van de melkcontrole 8. Bevordering van de fokkerij en be strijding van veeziekten. 9. Overheveling van pluimvee van de grootere naar de kleine boerenbedrijven. Uitbetaling voor melk naar kwaliteit Naar het Officieele Orgaan van den FNZ mededeelt, acht het bestuur van den Bond van Coöperatieve Zuivelfabrie ken den tijd gekomen, dat de aangeslo ten fabrieken algemeen overgaan tot uit betaling van de melk naar de kwaliteit. Geadviseerd wordt reeds thans het nieuwe systeem voor te bereiden, zoo- dat het mogelijk is dit 12 Mei a.s. vol ledig in werking te stellen. In Mei 1938 is reeds met de noodige onderzoekingen begonnen. Gedurende de daarop volgende jaren heeft de Bacteriologische Dienst dit systeem beproefd en de uitkomsten getoetst aan die, verkregen met andere gebruikelijke methoden van onderzoek. BEVAT BOTER NOG ONBEKENDE VITAMINEN? Bekend is, dat boter de .vitaminen A en D. bevat. Om ook wat het voorkomen men van deze edelstoffen betreft, de margarine op boter te laten gelijken, voegt de marmarine-industrie ze welaan haar product toe. Kan men nu zeggen, dat, wat de vitaminen betreft, marga rine gelijkwaardig is aan boter? Proefnemingen, welke in Amerika heb ben plaats gehad, laten hieromtrent twij fel open. Daar hebben Schantz, Elvehjem en Hart, volgens een onlangs verschenen publicatie, voederproeven geniomen met jonge ratten, die gevoed werden met „kunstmelk", verkregen door in onder- melk verschillende vetten te emulgeeren en wel werden ter onderlinge vergelij king de volgende vetten toegevoegd: botervet, cooosvet, soyaolie, maisolie en kateenzaadolie. Om te voorkomen, dat een tekort aan vitaminen aanleiding zou geven tot verschillen in groei werden aan het voedsel gepaste hoeveelheden vitaminen A en E toegevoegd en werden (ter opwekking van vitamine D) de proef dieren bestraald, terwijl de melk boven dien werd „gemineraliseerd" met kleine hoeveelheden ijzer, koper en mangaan. Het belangrijkste resultaat is wel, dat de jonge ratten, wier voedsel botervet bevatte, een duidelijk sterkeren groei ver toonden gedurende de eerstei 2 a 3 we ken, dan de dieren, welke in plaats daarvan verschillende plantenvetten in hun voedsel ontvingen. Na ongeveer 3 we ken werden de verschillen minder op vallend. Een ander opmerkelijk verschijnsel bij deze proeven was, dat de met botervet gevoede dieren er welvarender uitzagen en een betere beharing bezaten dan de overige proefdieren. Men zou hieruit de conclusie kunnen trek ken, dat botervet nog onbekende vitaminen bevat. Toch moet men, aldus schrijft het Nerl. Weekblad voor Zuivelbereiding en -Handel, voorzichtig zijn met het maken van gevolgtrekkingen uit dergelijke op ratten genomen proeven met betrekking tot de v-oeding van den mensch of het jonge kind. I In elk geval leeren we uit het boven- j staande echter wel, aldus dit blad, dat i het voorbarig zou zijn te beweren, dat ge- vitaminiseerde margarine in alle opzichten I gelijk is te stellen met natuurboter. LANDBOUW EN VEETEELT DE NOOD DER KLEINE BOEREN Ons land telt ongeveer 170,000 land bouwondernemingen beneden 10 ha. Van deze 170,000 ondernemingen zijn niet minder dan 30,000 bedrijfjes tusschen 2 <en 5 ha oppervlakte, waarvan de sociale positie der boeren in de laatste jaren zoo slecht is, dat zij van overheidswege financieel moeten worden gesteund. In een rapport, dat een commissie uit het Ned. Landbouw Comité, den Kath. Boeren- en Tuindersbond en den Chr. Boeren- en Tuindersbond over den nood toestand van de kleine boeren heeft uit gebracht, worden de middelen, waarmee deze bedrijven te helpen zouden zijn, in het kort als volgt samengevat: 1. Uitbreiding van de individueele voorlichting, gekoppeld aan credietver- leening. 2. Het invoeren van meer-arbeidwra- gende en loonende cultures. 3. Bevordering van het scheuren van grasland door het toekennen van een verhoogde scheurpremie. 4. Grondverbetering door doeltreffen de ontwatering en bemaling, eventueel herontging en ruilverkaveling. 5. Verbetering van de bewaring van verschillende akkerbouwproducten door aanleg van silo's, poterbewaarplaatsen en gierkeldere, tig werk te vervolgen. Voorts heeft men bij de Zuiderzeewerken een plan ont worpen om tijdens het schutten van sche pen door sluizen in den afsluitdijk min der zout naar binnen te krijgen en be staan er ook plannen om voor andere zoute schutsluizen" het lekwater te be strijden. Sommige schutsluizen kunnen wat dit aangaat nog belangrijk worden verbeterd. 2, Zooals de Commissie „Drinkwater voorziening W. d. L. 1940" aanraadt, kun nen onderhandelingen worden geopend met buurstaten en dan daarbij mogelijk worden bedongen, dat in tijden van droogte het Rijn-, Maas-, Vecht- en.ander water niet boven een bepaald chloprge- halte, b.v. 150 mg/1, uitkomt Het Rijnwater kunnen wij, desnoods met behulp van stuwen, zoodanig distri- bueeren en het misschien zelfs voor een deel in onze meren oppotten, dat wij- met zuinig beheer een zwaren drogen tijd kunnen doorstaan. (Dit is een reden om niet al onze meren droog te leggen). 4. Misschien kunnen regenwaterreser voirs worden aangelegd, b.v. pp Schou wen en andere plaatsen, die van zoet water verstoken zijn. Er bevinden zich te Schouwen aan de Zuidkust reeds bas sins in den vorm van"'verlaten inlaag polders, die mogelijk vpor het doel ge schikt zijn. Bij veel regen zullen sommige der sloten zoet water bevatten en dit kan dan in de reservoirs worden ge pompt). Q~l Hoewel deze mogelijkheden eenige uit komst tot in een betrekkelijk ver ver schiet in het vooruitzicht stellen, is en blijft het zoutprobleem vpor ons land een vrij netelige kwestie. HET ZOUTGEHALTE IN DE BENEDENRIVIEREN In het tijdschrift van het Nederlandseh Aardrijkskundig Genootschap schrijft dr. ir. J. van Veen over de toeneming van het zoutgehalte in de benedenrivieren. Tal van graphieken zijn aan het uitvoeri ge artikel toegevoegd. Hij komt tot de volgende conclusie: Nu wij in den loop der jaren meer besef hebben verkregen van het voor het Westelijk deel van ons land lang niet denkbeeldig verziltingsgevaar, wordt het tijd dat wij ons gaan bemoeien met de vraag of voor de toekomst in tijden van groote droogte voldoende hoeveel heden zoet water beschikbaar zijn en hoe de beschikbare hoeveelheden Rijn water over het Zuiden, het Noorden en het midden van ons land verdeeld moeten worden. Ruw gemeten hebben wij in ons land ongeveer 1 millioen ha. laagliggend land en water, dat in tijden van droogte met Rijnwater „doorgespoeld" zou moeten worden. Hierbij komt nog de drinkwater voorziening, waarvoor een hoeveelheid van 1 millioen m3. per etmaal of 11 m3/sec. geschat is door de desbetreffende Commissie voior het Westen des lands, zoodat /omstreeks het jaar 2000 te reke nen is op een benoodigde hoeveelheid" zoet water van circa 230 m3/sec. De noodzakelijkheid, zpo niet voor on middellijk dan toch voor de naaste toe komst, om aan de bedreiging van het zout het hoofd te bieden, voert ons tot de volgende mogelijkheden om ons te gen het zout te verweren. 1. Wij kunnen de kustlengte gaan ver korten en bovendien de z.g. zoute slui zen gaan verbeteren en zoodoende de kwel en den lek van zout water doen afnemen. De afsluiting van de Zuider zee verkortte onze kustlijn van onge veer 1500 km. tot ongeveer 1150 km. vroeger werd deze kustlijn opk de eeuwen door steeds verkort, terwijl nog eenige mogelijkheden bestaan om dat nut BOEKEN EN BROCHURES LIBELLE Dames Weekblad. Wanneer er -een tijdschrift is dat ge liefd en gelezen wordt onder een tal rijke schaar dames en jonge dames, dan is het wel Libell-e, dat in korten tijd een groote populariteit wist te veroveren door zijn vorm en inhoud. Het laatste het allermeest, omdat de lezeressen daar in letterlijk van alles aantreffen wat van hun gading is, terwijl natuurlijk een boeiend verhaal de aantrekkelijkheid- zeer verhoogt. Het nieuwste nummer van bovenstaand tijdschrift bevat o.m. arti kelen over Haardrachten, de Cocktail, Levensernst, mode, gymnastiek, handen arbeid, verstellen, breien, haken, enz. enz, Aardige illustraties verduidelijken den tekst. - WETENSCHAP EN TECHNIEK CELWOL Blijkbaar bestaan er nog vele twijfelaars, die de celwol niet willen erkennen als een vol- .waardige ruwe grondstof, doch die ze nog steeds blijven beschouwen als „het kleinste van twee kwaden" en als een middel, om voor- Ioopig de plaats van iets beters in te nemen. Hoe verkeerd zij de zaak beoordeelen, blijkt wel het beste uit het voorbeeld, dat de Vereenigde Staten bieden. Ook daar te lande wordt de katoen meer en meer verdrongen door celwol, of schoon de Vereenigde Staten pan zoo te zeggen in de katoen stikken. Het is waar, dat de uitvoer van katoen aanmerkelijk teruggeloopen is. In het eer ste kwartaal van het nieuwe katoenjaar 1940—'41, d.w.z. in de maanden Augus tus tot November, hebben de Vereenigde Staten slechts een half millioen balen katoen uitgevoerd, tegen bijna drie maal zooveel (2,34 millioen balen) in hetzelfde tijdvak over 1939—'40. In het jaar 1937 had de productie niet meer bedragen dan 9185 ton. In het jaar 1938 bedroeg deze reeds 10.508 ton, in het jaar 1939 ruim het dubbele, na melijk 21.291 ton. De invoer heeft na tuurlijk in 1940 een geweldige knauw ge kregen door den porlog in Europa. Deze heeft op zijn beurt ook ongetwijfeld groo- ten invloed uitgeoefend"^) de eigen pro ductie. Toen bleek, dat' de mogelijkheid om dit materiaal te importeeren was af gesneden, wierp de Amerikaansche indus trie zich zelf op de fabricage van het artikel. Ook hieruit blijkt weder, dat voor de cel wol een groote toekomst is weggelegd. Na afloop van den huidigen oorlog zal Amerika weder een vooraanstaande plaats innemen bij den invoer van een voortaan voor de samenleving onmisbaar geworden artikel. EEN MODERNE NACHTPIT Door 'de Philips' Laboratoria te Eind hoven is een nieuwe glimlamp vervaar digd, welke een zacht lichtgroen schijn sel geeft en gedachi. is voor toepassing als nacht- of sleaplamp. Hoewel deze Neon-lamp met fluoresceerenden ballon tweemaal zooveel en bovendien witter licht geeft dan de reeds bestaande glim- lampen, is het stroomverbruik uiterst ge ring. Dit lege stroomverbruik, ca. 2,5 Watt maakt het mogelijk om de lamp den ge- heelen nacht 0? avond te laten brande^ hetgeen b.v. op slaapkamers, waar men zich bij luchtalarm onmiddellijk moet kunnen oriënteeren, evenals op behoor lijk verduisterde trappen, gangen en por talen, van bijzonder gropt belang is, ALUMINIUM UIT BAUXIET Een van de voornaamste grondstoffen voor de moderne oorlogvoering is het aluminium. De geweldige vooruitgang van de luchtvaart-industrie heeft het alu minium de vooraanstaande plaats doen innemen, welke het thans vervult in de grondstoffenproduetie van de wereld. Het heeft trouwens lang geduurd, voor dat het zoo ver was, want men kent het aluminium reeds sedert 110 jaar. Het was een Duitsch scheikundige, die het thans vöor tól van industrieën onont beerlijke metaal in 1827 ontdekte. Daar mede was voor het oogenblik dan ook alles gezegd, want de productiekosten waren zoo hoog, dat het nieuwe metaal bijna tegen goud opwoog. Nog in het jaar 1854, dus een kwart eeuw na de ontdekking, kostte het kilogram alumi nium niet minder dan 2400 Mark. Aluminium wordt verkregen uit het z.g. bauxiet. Bij den aanvang van den we reldoorlog was de alumrnium-productie in Duitschland nog zeer gering, zoodat de eigen behoeften op geen stukken na gedekt konden worden. De voornaamste landen, die het uitvoerden, waren des tijds Frankrijk, Engeland en Zwitserland; doch vooral de Vereenigde Staten speel den daarbij een groote rol. De productie van aluminium over de geheele wereld beliep in het jaar 1913 68,000 ton; in 1938 echter was zij reeds gestegen tot 567,000 ton. In het jaar 1938 bereikte de Duitsche industrie haar recordcijfer met 180,000 ton. Daardoor werd Duitschland de belangrijkste alu- minium-producent van de wereld. Eerst op verren afstand volgden de Vereenigde Staten met 110.000 ton. Hoewel in Engeland de 'behoefte aan aluminium reeds was gestegen tot 66,000 ton in 1938, slaagde de Engelsche indu strie er niet in, meer dan 22,000 ton te leveren. Aangezien Groot-Brittannië 't bauxiet van overzee moest laten aan voeren, is het niet waarschijnlijk, dat zich in den loop van den 'tegenwoordi- gen oorlog verbetering in den toestand heeft voorgedaan. Burgerlijk* Stand van Zlarlkxaa Geboren: 10. Anna, d. v J M. de Oude en M. Bil; 12. Cornelia Martha Wil- helmina, d. v. P. Staal en G. J. F. v. d. Bijl; 15. Johanna Cornelia, d. v. H. Smits en J. C. Verschuur; 17 Neeltje, d, v. B. Kloet en S. Bil; 18. Cornells, z. v. J. P. Schot en J. P. Berrevoets; 20. Pieter Adriaan, z. v. J. A, Gillesse en D. J. van Vessem. Gehuwd: 22. P. C van Westenbrugge, 26 j. j.m. en J. W. Struijk, 20 j. j.d. Overleden9. Levenlooze zoon van J. C. Berrevoets en J. H Duson; 10. Leven- looze dochter van J. M. de Oude en M Bil; 16. Levenlooze zoon van A. Ber- revoets en C. van de Sande; 16. Neeltje 1 Snaauw, 89 j., ongehuwd; 20. Isabella Colette Eugènie Meijer, 60 j., echtg. van P. Coerdes; 21. Hendrika Cornelia Kra keel, 81 j., ongehuwd; 23. Leendert Beije, 77 wed.r van N. de Vos. Het Fransche ministerie van binnen- landsche zaken heeft een verordening uitgevaardigd, waarbij meer dan zestig gemeenteraden ontbonden worden. Een bijna even groot aantal burgemeesters, plaatsvervangende burgemeesters, wet houders en raadsleden worden van hun functie ontheven. De ontbindingsbesluiten worden grootendeels hierdoor verklaard, dat de betrokken lichamen en personen het werk van den nationalen wederop bouw saboteerden. (D.N.B.) MARKTBERICHTEN ST-ANNALAND. Uien veilig van 23 Jan. 165 balen Rijnsb. gewone f5; 20 balen idem grove f5; 6 balen idem driel. f4; 10 balen id. stek f 1,75; totaal 201 balen ad 50 kg. Alles per 10G kg. SPORT VOOR DE HUISVROUW Oude kaas heeft meer voedingswaarde dan jonge Voioir de. fmleesten van ons is het zui ver een k!w>estie van islmlaak, waarom1 We de vioioirkeur geven aan oude dam IWd aan jonge kaas. De een vindt nu eenmaal het pittige aroma van ioudC soorten lekker, ter'wtijl! de ander den zachten, Toiowiiigen smaak, die jongen kaas soorten eigen is, verkiest. „Over smiaak valt niet te Üwistem", zegt het oude, Iwtijze spreekwoord dan ook en van beide fijnproevers mogen iw'ij' daaroiml slechts opmerken, dat ze er uit voedingsoiogpunt ook goed aan doen van kaas te houden, daar immers kaas, hetzij oud of jong, de vaste vorm is van imielk en evenals deze alle voedingswaar den bevat (waaraan ons lichaam (behoef te heeft In verband Imlet den bijzonderen tijd', waarin wij' leven en de daaruit voort vloeiende rantsoieneeringen, moet het ons evenwel tóch van het hart, dat wij dian- gene, die zijn rantsoen thans besteedt aan oude kaas, verstandiger vinden, want Wanneer imien van een bepaalde kaas- bijvoo:rbeeld volvette Goudsdie, 40 plus Edammer, 20 plus Leidsche die oude kiest inplaats van jonge, dan krijgt men ntéér voedingswaarde voor zijn ,,'bon" en besteedt men dus. Zijn rantsoen pp de best Mogelijke wijze. Dit is gemakkelijker te begrijpen dan gijl iwellldht zopi oppervlakkig denkt...'. koopt men z'n onsje jonge kaas, dan is daar uiteraard nog een hoeveelheid vocht bij, hetgeen (bijl oude kaas lang niet in diezelfde Imlate het geval1 is. Een paar cijfers ii.Dustreeren dit zeer duidelijk: Jcnge volvette kaas bevat bijvoorbeeld ci.a. 28 pet. vet. oude daarentegen c.a. 31 pet.; bovendien is loi.a. ook het eiwit gehalte van oude kaas van 'betekenis betoger dan van jonge. Bijl 40 plus kaas Zijm de verhoudingen votoir de oude kaas idienoivereehkomstig gunstig. SAUS VAN OUDE OF BELEGEN K^AS. 1/2 ons oude of belegen kaas, V2 kooknat met melk, 2i/2 afgestreken eet lepel aardappelmeel. Meng het aardappelmeel aan met een scheutje melk en giet het in het ko kende groentennat. Voeg de geraspte kaas bij de saus en laat ze er in smel ten. Laat de uitgelekte groenten in de saus weer even aan de kook komen en dien ze dan meteen op. (Niet nastoven, want dan wordt de saus weer dunner, terwijl bovendien het vitaminegehalte noodeloos wordt verminderd). ALIDA REIDING. VOETBAL. - Schouwsche competitie. Het programma voor a.s. Zondag 26 Januari luidt: Afdeeling II. Renesse II—IVO II, 15 uur. Andere wedstrijden afgelast. Het programma voor Zondag 2 Febr. luidt: Afdeeling I. Noordgouwe I—Burgh I, 15 uur. Renesse I—Zierikzee I, 15 uur. Afdeeling II. Zierikzee II—Dosko I, 15 uur. Noordgouwe II—Burgh II, 13 uur. Zonnemaire II—Zwaluwen I, 15 uur. IVO I-IVO II, 13 uur. RENESSE II-I.V.O. II Na een rustperiode vee ees tvekau komen de Renesse-reserves a.s. Zondag weer eens in het veld en wel thuis tegen het pas toegetreden elftal IVO II. Het Renesseterrein verkeert in uit stekenden toestand en alles wijst er op dat deze wedstrijd beslist doorgang zal vinden. Renesse II zal voor deze ont moeting in de volgende opstelling ver schijnen: de Rijke I, d.; Blok en van Sluijs, a.; P. Kooman, A. Dorreman III en M. Steur, m.; W. Boot, M. Telle, C. W. de Wit, A. van de Nood en Verjaal II, v. Reserves: J. Hart en J. Blom De wedstrijd vangt aan om 3 uur (M.E.T.) en belooft zeer spannend te worden, daar het beide ploegen aan enthousiasme niet ontbreken zal. Wat den uitslag betreft geven we de thuis club een goede kans, doch onderschatting van Sehoonakker c.s. zou wel eens fu neste gevolgen kunnen hebben. Beurs van Amsterdam STAATSLEENINGEN NEDERLAND Obl. f 100 1940 I Obl. f 500 1940 I Obl. f 1000 1940 I Grootboek f 1000 Certif. TAD Insofar. Grootboek 1000 Obl. f 100 1936 Obl. f 500 Obl. f 1000 Obl. f 100 Obl. 1 500 Obl. I 1000 Obl. f 100 (31/,)" 1938 Obl. 1 500(3'/,) 1938 Oblf 1000 (3 1938 Certificaten i 1000 Grootboek f 1000 1936 1936 1937 1937 1937 V.K. 4 98%, 4 98'/; 4 98'/. 3'/, 88'/, 73'/. 73% 93 93 92% P'/l, 77'/. 83 V, 3 83'/. 3 83' 2Va 62'/, 2'/, 62'/, L.K. 997,, 998/i6 99% W/s 74'/. 91% 78% 83"/. 84'/. 84% 63'/, 63% I. HYPOTHEEKBANKEN Dordtsche Hypbk. 31/, °/o 86 Utreohteohe E 3*/, 88 Zeeuweohe t, 3ys °/0 87 Insulaire w 3Vs °/o 82 j PREMIELEENINGEN Amsterdam '74 f 100 3 I Amsterdam '74 f 1000 3 133 Amsterdam '25 f 100 3 102 Amsterdam '33 f 100 3 981/» Witte Kruis 1888 69 I INDUSTRIEELEN r. d. Bergh J. 200 A v. d. Bergh 8c J. 200 B j De Gruyter A. p. A. De Gruyter B. p. w. A. i Lever Bros 8c Unil. o.A. Nederl. Ford Autom. A. i Nederl. Kabelfabr. o.A. 1 Philips Gem. Bezit o.A. PETROLEUM Bataalsohe Petr. Obl. 4'/, 971/, SCHEEPVAART 153'/. -87 -87'/, -81 115 114 114% 140 135 147% 142% 114 118 330 334 38 lex 202 197 J»ta-China-J.p>n L. o.A. Ned. Soheepr. Unie o.A. 170 97'/. 150 171 SUIKER HandeliTer. A'dam o.A. 421 Jat» Oultnur Mij. o.A. 272

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3