Uil Stad en Provincie TWEE NEVEN en TWEE NICHTEN RADIO-PROGRAMMA i Zaterdag 25 Januari HILVERSUM X. 416 M. 1 Nederlandsch programma. VARA 8 gram.; 8,30 nieuwsberichten ANP; 8,45 gram.; 10 VPRO: morgenwijding; 10,20 voor de kinderen; 12,00 Esmeralda; c.a. 12,30 VAR A-Almanak; 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 VARA-or- kest; 2 „Beeldende Kunsten"; 2,15 gr.; 3 tuinbouwhalfuurtje; 3,30 zang met pianobegeleiding; 4 Residentie-orkest; 4,45 „De lichamelijke opvoeding tijdens de kleuterjaren"; 5,05 gram.; 5,15 nieuws-, economische- en beursberichten ANP;5,80 VARA-orkest; 6,15 „Van Staat en Maat schappij"; 6,30 gram.; 0,42 VARA-Alma- nak; 6,45 actueele reportage; 7 vragen van den dag (ANP); 7,15 orgelspel; 7,30 berichten Engelsch; 7,45 orgelspel; 8,00 nieuwsberichten ANP; 8,15 Puzzle-uitzen- ding; 8,30 berichten Engelsch; 8,45 vroo- lijke voordracht; 8,50 bont studio-pro gramma; 9,45 Engelsche berichten ANP; 10—10,15 nieuwsberichten ANP, sluiting. HILVERSUM H. 301 M. KRO 8 Wij beginnen den dag; 8,30 nieuwsberichten ANP; 8,45 gram.; 11,30 Godsdienstig halfuurtje; 12 berichten; 12,15 Rococo-octet; 12,45 nieuws- en eco nomische berichten ANP; 1 orgelspel; 1,15 Musiquette; 1,45 gram.; 2 voor de jeugd; 8 Onze Zaterdagmiddag; 5 VPRO: Bijbelvertelling; 5,15 nieuws-, economi sche- en beursberichten ANP; 5,30 repor tage; 6 sportpraatje; 6,15 gram.; 6,30 Overpeinzing met muzikale omlijsting; 6,45 actueele reportage; 7,00—7,15 Gro- ningsch praatje (ANP), sluiting. VERSCHILLENDE BERICHTEN Werving leden S S. Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld, heeft men in Zeeland een aanvang gemaakt met het werven van leden voor de Nederlandsche S.S. Dit keurkorps werd in September 1940 opgericht door den Leider der N.S.B., ir. A. A. Mussert; en wordt gecomman deerd door haar voorman Feldmeijer. Jonge mannen van 18—30 jaar, welke lust tot toetreding gevoelen, kunnen zich wenden tot de bevoegde autoriteiten. Ir. Mui«art te Mu^chen Dezer dagen zijn enkele leidende fi guren der NSB voor besprekingen naar Duitschland vertrokken. Uit München meldt het DNB thans, dat de plaatsvervanger van den Führer, Rudolf Hess, in tegenwoordigheid van den Rijkscommissaris voor Nederland, Rijksminister Seyss-Inquart, Dinsdag 21 dezer in de Senatorenzaal van het Bruine Huis te München, den leider der NSB, ir. A. A. Mussert, ontvangen heeft. Naar wij vernemen, wordt ir. Mussert, einde dezer week, in ons land terug verwacht. (A.N.P.) Griep te Spakenburg Wegens de griep zijn de scholen te Spakenburg voor een week gesloten. Ongeveer tweederde der bevolking ligt te bed. De dokters kunnen het werk bijna niet meer aan en nog steeds breidt de ziekte zich uit. Gelukkig komen er geen ernstige gevallen voor. Engeliche bommen op ons land Gedurende verscheidene dagen vonden geen Engelsche luchtaanvallen op ons land plaats. In den afgeloopen nacht zijn echter eenige Engelsche vliegtuigen ons land binnengevlogen of deden pogingen daartoe. Op enkele plaatsen voorname lijk in het Zuiden van het land, werden brisantbommen neergeworpen van welke de meeste in het water vielen of op den akker terecht kwamen. In een klein dorp werd eenige schade toegebracht voor namelijk aan pakhuizen. 33 33 33 33 33 33 SS 't Geluk begeeft hem nooit, Die 't omdraagt in zijn ziel. Ontplcfl 'ng In een smederij Dinsdagmiddag heeft in de smedierij van den heer C. van Driel te Zo®ter meer een hevige ontploffing plaats ge. had, (waardoor een groot deel van de smederij en van de aangrenzende wo ning werd vernield. De 27-jarige knecht raakte onder het puin bediolven. Nadat hij was bevrijd (bleek zijn rechterbeen op twee plaatsen te zijn gebroken. Hij is per ziekenauto naar het ziekenhuis aan den ZuidWal in den Haag overge bracht Omtrent de oiorzaak van de ex plosie tast mien nog in het duister. Andermans varken geslacht Tot nog toe onbekende personen heb ben onder de gemeente W i 1 n i s (U.) een diefstal gepleegd. Een gezin aldaar had een varkentje gekocht met het doel, dit dier op te flokken. To-en mlen gister morgen het dier. dat al ieen gewicht; van ongeveer zeventig piomd had, (wilde gaan voederen, bleek het gestioilien te zijn. Men heeft verschillende bloedspioren aangetroffen. Iwaaruit viel af te illeiden. dat mien het varken in het hok heeft gedood en daarna vervoerd. De politie is er «nog niet in geslaagd de daders op .te sporen. Vlsesch in d«n tchui'k<*lder Ambtenaren van den crisiscontrole- dienst hebben huiszoeking verricht bij een landbouwer te Horst (L.) Toen de ambtenaren niets vonden breid den zij hun onderzoek uit tot de woning van den buurman, terwijl ook diens in de nabijheid der woning gelegen schuil kelder werd geïnspecteerd. Niet gering was de verbazing der ambtenaren, toen zij in dezen schuilkel der een frauduleus geslacht varken aan troffen, hetwelk aan den eersten land bouwer bleek toe te behooren. Het vleesch is in beslag genomen. Te gen den landbouwer is proces-verbaal opgemaakt. O/ertrading van de lotonjwet De Haagsche politie heeft Dinsdag een inval gedaan in het gebouw van de Ne derlandsche Werkgemeenschap, dat onder leiding staat van dr. E. G. H. V., en ge vestigd in Bezuidenhoutscheweg 85a te 's-Gravenhage. Er was vermoeden gere zen van overtreding van artikel 2, eerste lid der Loterijwet 1905. In dit artikel wordt verboden, een andere loterij aan te leggen of te houden, dan. de zooda nige, tot het aanleggen en houden waar van de bij deze wet vereischte toestem- ming is verleend. De Nederlandsche Werkgemeenschap exploiteert o.m. het z.g. Nederlandsche Werkfonds. Een aantal personen heeft daar geld in gestort, n.L f 1,50 in een rentelooze leening; bij loting werden later aangewezen, wie voor een extra- uitkeering in aanmerkfng kwamen. De administratie, hierop betrekking hebben de, heeft de politie in beslag genomen en tegen dr. V. is procesverbaal opge maakt. In deze Nederlandsche Werkgemeen schap speelde een 38-jarige administra teur een groote rol, Hij is een goede bekende van de politie in verschillende landen wegens oplichterij en verduiste ring en heeft verscheidene vonnissen te zijnen laste. NOORDGOUWE. Zondag 11 uur ds van Griethuijzen. OUD-VOSSEMEER. Ten nadeele van dhr. H. de Gr. alhier, zijin in den nacht van Zondag lOp Maandag 3 HL. anthra- ciet en een hoeveelheid eierkjoEHen ont vreemd. Van de(n) da der (s) ontbreekt elk spoon. THOLEN. Woensdag had te Tholen de kerning plaats van 3-jarige hengsten voor het Ned. Trekpaard Stamboek. Aange voerd waren 6 paarden. Goedgekeurd: Baron, eigenaar Gebr. v. Tilburgh, Oud-Vossemeer; Prins en Jo- FEUILLETON 16 Mevrou'w Werner ging nog door over de Gildehuisen in Steenvoioirt maar ter- Iwille van Elizabeth bracht Dick het ge sprek op iets anders. Het longedwlongeoe (was nu echter van het onderhoud af(. Een paar ochtenden later, tqen Dick vóór zijn moeder beneden 'was '©n den stapel brieven doorkeek, die op de ont bijttafel lag, trof hem lop één daarvan het poststempel „Kattenhove". Kijk, daar is een brief van onzen neef aan moeder! Neen. hij' is aan u, juffrouw' Gildehuis. Bettie zag den verrasten blik in zijn Oiogen en antwoordde met ieen kleur: O, ja, ik Weet wel van wie hij is. Ze zag wiel, dat Dick's nieuwsgierig heid daarmee niet bevredigd was en besloot onver-w^M aan Jeanne to schrij1- ven en haar permissie te vragen de feiten toe te lichten aan haar werk geefster. Dick twos overtuigd, dat dit aantrek kelijke kind zich bezwaard voéikle door het een of ander gehejm, dat verband nas, eigenaar E. J. Kosten, Tholen. Voor premiekeuring aangevoerd 3 hengsten. Goedgekeurd en priemiewaardig: Ma jeur van 't Kerkje, 10 j., eigen. Brooymans en gebr. v. Tilburgh, Oud-Vossemeer; Primera van Firma, 7 j., eigen. M. J. Stoutjesdijk, Tholen. Op de konijnententoonstelling te Nieuw-Vosmeer behaalde J. A. v. Zetten alhier met een gr. Chincilla (j.-ram), het kampioenschap, een lauwertak, geschon ken dóór den burgemeester van Nieuw- Vosmeer voor het mooiste konijn der tentoonstelling. Verder een beker voor de mooiste Gr. Chincilla. Dinsdagnacht is in de schuur van den heer E. P. de H. alhier, ingeslopen en een mud bruine boonen ontvreemd. De majoor der Rijksveldwacht, heeft reeds twee verdachten gearresteerd. Door dat een gaatje in een der zak ken was, kon het spoor gemakkelijk wor den gevolgd en werd het ontvreemde gevonden op den zolder van een loods aan de haven. Ook door een tweetal slagers alhier is de mosselinmakerij ter hand genomen. Door den slager Meerman zijn proeven genomen met mosselworst. De smaak van deze bekruide en gerookte worst is prima en de voedingswaarde groot. STAVENISSE. Met 'blijdseha- namen de ingezetenen keiunis van het feit, dat an dermaal iemand tot burgemeester is be noemd, die geb|o,ren en getogen is op ons djo.rp. Dhr. W. Hanssens, die zijh opleiding in ide gemeente-administratie, hoofdzake lijk genoten heeft van zijn vadier, die verleden jaar het ambt van burgemees ter neergelegd heeft, is ruim dertig jaar oud. De benoemde behoort tot de Ned'. Harv. gemeente en is momenteel nog ongehuwd. WESTELIJK SCHOUWEN Nu de brandstoffen schaarsch zijn, ziet men de bevolking van onze streek in veel sterker mate dan andere win ters het geval is, het houtgewas rooien. Dit is begrijpelijk, want als brandstof heeft dit hout zeker waarde. Er is evenwel een gevaar aan deze houtkapperij verbonden, n.l. deze, dat daardoor het natuurschoon van onze streek ernstig dreigt te worden aangetast. Dit is te meer het geval, om dat vaak in het wilde weg gerooid wordt, waardoor groote schade wordt berokkend. Zooals bekend verondersteld mag worden, heeft men voor het rooien een vergunning noodig. Of de overheid hieraan wel de noodige aandacht beste den kan is in deze tijdsomstandigheden misschien niet mogelijk. Daarom doen wij een beroep op de bezitters van houtgewas om bij het rooien met eeniig overleg te werk te gaan. Tegenwoordig vallen veel boomen ten offer omdat zij z.g.n. iepenziek zijn, ter wijl in andere jaren werkelijk zieke boomen, die een gevaar voor andere op leverden, niet gerooid Verden. Laat men toch bedenken, dat houtgewas niet alleen meewerkt aan 'de verhooging van het -natuurschoon van een streek, doch dat er ook nog andere gunstige invloeden van uitgaan, om maar te zwijgen van de .waarde van hout als werk- of brand hout, hetgeen nu wel duidelijk tot uiting komt, nu ongekend hooge prijzen besteed worden. We zouden daarom degene die rooit willen verzoeken, om direct op nieuw te planten, hetgeen ook door het Staatsboschbeheer als eisch wordt ge steld, wanneer verlof tot rooien wordt gegeven. Dat ook andere instanties van het nut van aanplanten overtuigd zijn, blijkt wel hieruit, dat door de Provincie langs de nieuw aangelegde wegen, waar dit maar eenigszins mogelijk is, beplantingen wor den aangebracht, waardoor ook weer meegewerkt wordt aan de bevordering van het natuurschoon van de desbetref fende streek. H. H. Bezo'dglng p.r«on.el opbouwdl.mt BONS, DIE GELDIG ZIJN i Blijkens besluit van den secretaris-ge neraal van algemeene zaken betreffen de de voiarloopige bezoldiging van het personeel van den lapbou'wdicnst zijn eenige (Wijzigingen in die bezoldiging aan- 1 gébracht, twtaaibij het volgende is be paald De bezoldiging van (officieren op non- activiteit. ingedeeld op den lopbou'wdienst, zal bedragen de activiteitsblezoldiging, 'welke zij bij de 'landmacht zouden (heb ben genoten. Kindertoelage (Wordt in ^rekening ge bracht De bezoldiging van (officieren ien mili tairen beneden den rang van officier, ontslagen (onder toekenning vam Iwacht- geld en ingedeeld bij dén opbjou'wdienst, zal bedragen voor personeel van de iliapdinilacht de activiteitsbezoldiging, [Wellke het Ib'ij de landmacht zou héblblen genioiten; voer personeel van de zeemacht het bedrag van den (wachtgeldgrondsllag', eventueel vermeerderd met periodieke en andere bezoldigingsverhioogingen, waar op iqp of na den datum' van op'wacht- geldstefing recht zou zijn verkregen en verminderd met het 'bedrag, (waarop de vrije geneeskundige hulp enz., ten aian- i zien van den pensioengrondslag is Jge- I schat vqoir Zoover in artikel 3a niet anders (wordt bepaald. Kindertoelage Kvlordt in rekening (ge bracht =f= hield met de Gilldehuisen in Steenvoioirt en steeds iwerd zijin verlangen groiater om tioch iets te hooren van dien be- wusten neef. Na ie»en paar dagen schreef Reinier dan ook een korten, nietzeggenden brief, die al imet andere correspondentie van zijn moeder verscheurd Iwias, eer Dick dien gezien had. Reinier had er alleen in meegedeeld, hoe er niet veel kans bestond, dat hij ooit Ibïjl hen zou komen en de belangstelling van zijn imoeder voioir de Gildehuisen in Steenvoort was dan oiok (weldra op den achtergrond' ge drongen. HOOFDSTUK X. Dus dan is Schoonheid toch met Beest getrouwd, Jeanne? Ja, maar hij was immers eerst altijd een prins geweest. Dat weet ik, maar hij zou altijd een Beest gebleven zijn, als Schoonheid hem weer niet in een Prins omgetoo- verd had. Dat vind ik een heel mooie geschiedenis. Jij niet, Reinier? Die mompelde enkel iets binnens monds en trok den hoed verder over de oogen. Het was nu al zoo ver ge komen, dat hij er bij zat en dat hij nummer drie van het gezelschap was, als Jeanne en Eddie elkaar sprookjes vertelden. Eddie was air niet meer bang voor zijn broer. Heet rustig en tevreden lag hij in de hangmat, die Jeanne voor hem onder de bommen bevestigd had. Zij ge noot van die verbeterde houding tus- schen de broers, zonder geheel te be seffen, in hoeverre dit haar werk was. Een week-lang na het verstuiken van zijn voetje had Eddie volkomen rust moeten nemen. Het was heerlijk zomer weer en iederen dag had Reinier hem naar buiten gedragen en had hij uren lang doorgebracht in den tuin, onder de boomen, terwijl Jeanne las, of naaide of praatte, of geschiedenissen vertelde en zelfs wel eens liedjes voor hem zong, onder begeleiding van de banjo. Wie van de broers met de meeste aandacht luisterde, of wie er het meest van genoot, die vragen kwamen niet eens bij haar op. Zij wist alleen maar, dat ze zich heel gelukkig voelde in dezen tijd. Ze had er nooit bekoor lijker uitgezien; stralend van jeugd en opgewektheid. De eenige schaduwen op dezen ge lukkigen tijd waren de bezoeken van den dokter, die onnoodig veelvuldig wa ren, volgens Reinier's opvatting. Jeanne's afkeer van den dokter was nog maar gering bij dien van Reinier. Ik heb een hekel aan den man! betuigde zij met klem. Waarom haat u hem zoo? RECHTZAKEN BeUpdiging geitrolt Het Duitsche Landsgerecht te 's-Gra- venhage behandelde Dinsdag een aan klacht tegen vier jeugdige personen, een kantoorbediende S., een meisje Van B., dat thans thuis in de huishouding be hulpzaam is, een typiste M. K .en haar zuysje C. K. De kantoorbediende had een voor lei dende personen van het Duitsche Rijk be- leedigend geschrift doorgegeven aanmej. van B., die daarvan eeii afschrift had gemaakt en dit weder had doorgegeven 1 aan de gezusters K. De jongste van deze zusters had een door haar gemaakt af schrift aan enkele medeleerlingen op school laten lezen. Toen echter de Duit sche politie op deze school een onderzoek instelde, heeft zij getracht het geschrift in een kachel te verbranden, hetgeen evenwel door de politie werd verhinderd. Bovendien was aan dit meisje ten laste gelegd, dat zij naar een Engelschen zen der had geluisterd. 1Alle beklaagden bekenden zich aan de genoemde feiten te hebben schuldig ge maakt. Staatssnwalt dr. Koblitz wéés er in zijn requisitoir op, dat wel is waar thans jeugdige personen terecht staan, die wel licht nog niet ten volle de draagwijdte van hun handelingen beseffen, doch daar naast bestaat de noodzakelijkheid om te gen acties als de onderhavige, waarbij Duitsche leiders en de Duitsche weer macht op grove wijze worden beschimpt en beleedigd, met kracht op te treden. Dr. Koblitz wees er vervolgens op, dat gelukkig de overgroote meerderheid van het Nederlandsche volk van derge lijke acties niet is gediend, omdat het weet, dat, nadat de strijd met de wapenen is beëindigd, deze strijd niet mag wor den voortgezet in-een zg. papieroorlog, i Rekening houdende met den jeugdigen leeftijd der beklaagden, wenschte spre ker thans nog geen hooge straffen te vragen, weshalve hij veroordeeling vroeg van den kantoorbediende tot vier maan den en van de beide meisjes tot ieder drie maanden gevangenisstraf, waarbij voor de 16-jarige mej. C. K. met een i proeftijd van twee jaren. Rechter Joppich ging in zijn vonnis in het algemeen met dezen eisch mede, doch verlangde de straf voor den kan toorbediende tot drie maanden en voor de meisjes Van B. en M. K. tot twee maanden. De reden zou ik niet kunnen ver klaren. Maar ik wèl, hij is net een rat! Misschien is hij dat in een vorig bestaan ook geweest. En dan was u zéker een terrier. Me dunkt, ik zie al, hoe u hem tusschen de tanden heen-en- weer schudde. Was het maar waar! klonk het snakkend van Reinier. Nu waren ze het niet betreffende ieder onderwerp zoo onvoorwaardelijk eens; maar de onderlinge goede ver standhouding tusschen het drietal bleef en Reinier begon al wat stoutmoediger te worden in den omgang. Zoo vroeg hij haar een® Wat was je vader, Jeanne? Bij die gelegenheid stond hij aan den buitenkant op het kozijn van het keu kenraam geleund, terwijl zij aan het strijken was, Minnie had haar „uitgaans dag". Het was heerlijk zonnig en toch frisch in de keuken. Jeanne was aan het invochten van enkele blouses van Eddie en blijkbaar was zij daar zóó in verdiept, dat het eenigen tijd duurde eer ze antwoordde: Vader was hulp-predikant, maar ik geloof niet, dat hij de gave van het woord bezat, althans den eenigen keer dat ik hem heb hooren preeken viel ik binnen een paar minuten in slaap. BLOEM. De met „3" gen. bonnen van de 'oloemkaart geven gedurende het tijdvak van Maandag 30 December tot en met Zondag 26 Januari a.s. recht op het koopen van 35 gram tarwemeel of tar webloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel. BOTER. MARGARINE en VET. Ge durende het tijdvak van Zaterdag 18 Januari tot en met Vrijdag 24 Januari geeft de met 26 genummerde bon van de boterkaart en van de vetkaart recht op het koopen van een half pond boter, of een half pond margarine, of twee ons vet naar keuze. BROOD. Van 20 tot ©n met 26 Januari broodbonnen 24 (geldig tot en met 2 Februari). Bon 3 van de bloemkaart tot en met 26 Januari geldig voor het koo pen van 50 gram brood, 35 gram meel of bloem of, i/2 rantsoen gebak. GEBAK. Ban 24 van de brioiodkaart en bon 3 van de bloemkaart voor gebak. EIEREN. Van 20 tot en miet 26 Januari bon 46 een ei (ook geldig tot en met 2 Februari). SUIKER. Van 18 Jan. tof en met 14 Februari bon 91 (algemeen) (1 k.g.) THEE EN KOFFIE. Van 21 Dec. t/m. 31 Jan. bon 18 (algemeen) 75 g. thee of i/2 pond koffie. VLEESCH en VLEESCHWAREN. Van 16 tot en met 26 Januari (ook geldig tot en met 29 Januari) bonnen „15 vleesch" voor 100 gram vleesch (been inbegrepen) of een rantsoen vleeschwaren. Bonnen „15 iwloirst. vleeschwaren" zelfde periode voor een rantsoen vleeschwaren. RIJST of rijstemeel, rijstgries of rijste bloem of gruttenmeel van 28 December tot en met 24 Januari, 1/2 pond op bon 108. 1 Beurs van Amsterdam STAATSLEENINGEN NEDERLAND Obl. f 100 1940 I Obl. f 500 1940 I Obl. f 1000 1940 I Grootboek f 1000 Certif. van Ioeohr. Grootboek 1000 Obl. f 100 1936 Obl.'f 500 Obl. f 1000 Obl. f 100 Obl. I 500 Obl. I 1000 Obl. f 100 (3x/s) 1938 Obl. i 500(3V,) 1938 Obl. f 1000 (3V,)1938 Certificaten f 1000 Grootboek f 1000 V.K. 4 97 4 97 V4 4 971/, 3V2 88V, 1936 1936 1937 1937 1937 74»/8 74V, 93 93'/j 92I/8 803/, 82V, 78i/8 82 821/, 84 27a 637/16 2i/s 63i/, L.K 98s/i6 987, 987* 731/4 738/8 19> 80 771/4 83I/8 83I/8 83b/b 62i/„ 627; HYPOTHEEKBANKEN Dordtsohe flypbk. 3i/, 87 —86 Utreohtsohe 4 °/o 100 991/, Zeeuwsohe 3i/a °/o 87 87 Insulaire 3i/s o/0 (8j) 93»/,-927, PREMIELEENINGEN Amsterdam '74 f 100 3 Amsterdam '74 f 1000 3 133 Amsterdam '25 f 100 3 102 Amsterdam '33 f 100 3 9?!/, 98i/a Witte Kruis 1888 69 INDUSTRIEELEN V. d. Bergh J. 200 A 116 115 v. d. Bergh J. 200 B 1141/, De Gruyter A. p. A. 140 De Gruyter B. p. w. A. 151 147*/, Lever Bros Unil. o.A. 121 114 Nederl. Ford Autom. A. 3301/, 330 Nederl. Kabelfabr. o.A. 404 381ex Philips Gem. Bezit o.A. 202 PETROLEUM Bataalaohe Petr. Obl. 4'/, 987, 97i/, SCHEEPVAART Java-Chioa-Japan L. o.A. J53i/, Ned. Soheepv. Unie o.A. 1737, 170 SUIKER Handels ver. A'dam o.A. 432 421 Java Cultuur Mij. o.A. 272 U gaat hier toch wel naar de kerk? j Hebt u er mij dan wel eens gezien? Laatst ging ik er voorbij, de deu ren stonden open en ik zag u juist zitten. O, dat was op dien avond dat u mij op het veld ontmoette en dat u met mij naar huis ging. Op die wandeling door de bedauwde velden hadden ze samen heel vertrou welijk gesproken van hun kindsheid en hun kinderlijke opvattingen; en toen ze bij het huis scheidden, had zij gevoeld, dat hun vriendschap veel hechter was geworden. Maar nu was zij in een luch tiger stemming, en dus zei ze achteloos: Och, ja, je moet toch wat doen met je vrijen tijd! Niet iedereen kan z'n avonden doorbrengen met biljarten in „De Hazewind". Ik ben in geen weken in „De Hazewind" geweest. Daar ben ik blij om! Waarom? Kan het u dan wat sche len, hoe ik mijn tijd besteed? Ja, zeker; toch wel! Het zou mij eenr list zijn, als ik wist dat u, tegen dat ik niet meer hier was, Eddie niet zoudt vóórgaan in het kwade. Denkt u ooit aan iemand anders, dan aan Eddie? vroeg hij spijtig. Nooit! En vooral niet als ik zijn overalls aan het strijken benl I (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2