WINTERHULP ^NEDERLAND TWEE NEVEN en TWEE NICHTEN RADIOPROGRAMMA Woensdag 22 Januari HILVERSUM I. 415 M. Nederlandsch programma. NCRV. I 8 schriftlezing en meditatie; 8,15 gewij- de muziek (opn.); 8,30 nieuwsberichten ANP; 8,45 gram.; 10,30 morgendienst; 11 gram.; 11,30 cello en piano; 12,15 repor tage of muziek; 12,46 nieuws- en econo mische berichten ANP; 1 orgelspel; 1,40 Amsterdamsch Salonorkest; 3 Christelijke lectuur. 3,30 gram.; 3,45 orgelconcert; 4 zangklasse „Zanggenot"; 4.30 vioor de jeugd; 5 gram.; 6,15 nieuws-, economi sche en beursberichten ANP; 5,30 taalles en cursus over meteorologie; 6 berich ten; 6,05 Marcando-ensemble; 6,45 actu- eele reportage of gram.; 7 economische vragen van den dag (ANP); 7,15 gram.; 7,30 berichten Engelsch; 7,45 gram.; 8 nieuwsberichten ANP; 8,15 ,,Kan het ge vaarlijk zijn te vergeven?"; 8,30 berichten Engelsch; 8,45 Arnhemsohe Orkestver- eeniging; 9,45 Engelsche berichten ANP; 10—IC,15 nieuwsberichten ANP, sluiting. HILVERSUM II. 301.5 M. I VARA. 8 gram.; 8,30 nieuwsberichten ANP, gram.; 10 VPRO: morgenwijding; 10,20 Esmeralda; 10,50 declamatie; 11,10 orgelspel en zang; 11,40 gram.; 12 berich- j ten: 12,15 De Ramblers; ca. 12,30 VARA- Almanak; 12.45 nieuws- en economische j berichten ANP; 1 VARA-orkest; 2 naai- en knipcursus; 2,30 en piano; 3 Gemengde Zangvereeniging „Kunst en Strijd"; 3 40 declamatie; 4 kinderliedjes; 4,15 vraag- 5 uurtje; 5 „Het geestelijk karakter van ons volk"; 5,15 nieuws-, economische- en beursberichten ANP; 5,30 Esmeralda en solist; 6 „Het arsenaal van den modernen astronoom"; 6,15 Esmeralda; 6,42 VARA- Almanak; 6,45 actueele reportage of gr.; 7—7,15 Brabantsch praatje (ANP), sluiting DE NIEUWE BELASTINGEN Het Duitsche stelsel tot voorbeeld De nieuwe regeling der belastingen in Nederland, waarvoor het Nederlandsche departement van financiën het Duitsche belastingstelsel in groote mate tot voor beeld heeft genomen, vormt het onder werp eener in de „Deutsche Steuer Zeitung" verschenen beschouwing. Het blad merkt hierbij op, dat het ook hier j een principieele vernieuwing van een ver- ouderd s telsel betreft, zooals die voor het eerst na 1933 in de Duitsche financieele politiek is toegepast. De primaire gedachten van de nieuwe inrichting der belastingen beoogen een 1 vereenvoudiging van he t stel sel; verder' het elastisch en krachtig te maken en het aan economische en so ciaal-politieke doeleinden dienstbaar te maken. Onder deze gezichtspunten wordt de vernieuwing der inkomstenbelasting voorbereid en de nieuwe loonbelasting beoordeeld. Ook de wijziging van de vennootschaps- grond- en omzetbelasting sproten uit de zen gedachtengang voort. Voor Nederland wordt bijgevolg een belastingrecht geschapen, dat met de mo derne grondbeginselen overeenkomt en een werkelijke versterking van de Neder landsche financieele capaciteit ten doel heeft, omdat de opbrengst der Nederland sche belastingen met ruim de helft zal toenemen. De nieuwe verdeeling der lasten is bovendien uit een oogpunt van economi sche politiek opmerkelijk, daar bij de juis te beocrdeeling der belasting-capaciteit, thans ook van de vennootschap, die met een zeker kapitaal werkt, als een bron van belastingopbrengst, lasten naar een bepaalden maatstaf worden geheven. Ten slotte moet in sociaal-politiek opzicht de overneming van de Duitsche tariefbases, welke de zorg voor en het behoud van het volk ten doel hebben en de verze kering der toekomst van het Nederland sche volk dienen, met instemming wor den begroet. S3 SS ss se SS Dikwijls worden wij smartelijker ge pijnigd door wat niet is, dan door wat wel bestaat. i FEUILLETON 13 Een aller-onaangenaamste gewaarwor ding vond zij dit. Maar wat was hij sterk. Hij droeg haar met een gemak of zij zoo licht was als EddieMen ziet graag kracht in een man. Toen hij haar voorzichtig op den oever neerzette en haar in het dogkarretje hielp, was Jeanne in het geheel niet geneigd, om te praten. Een heelen tijd bleven ze zoo zwijg zaam naast elkaar zitten, tot de stilte haast benauwend werd en zij vroeg: Moet ik u nu bedanken, dat u mij het leven hebt gered? Neen, zeker niet, dat hoeft u niet te doen en als het u onaangenaam is, om te voelen, dat u aan mij het leven te danken heeft, dan is u niet eens verplicht, dit te denken. Maar is het dan zoo? Was het water diep genoeg, dat ik verdronken zou zijn? Anderen, die verdronken op die gevaarlijke plek, konden ook zwemmen. RANTSOENEERING VAN i GAS EN ELECTRICITEIT De rantsoeneering van electriciteit en van gas moet worden beschouwd als een uitvloeisel van de distribu- 1 tie van vaste brandstoffen. Aangezien rantsoeneering van de vaste brandstoffen noodzakelijk is, mag niet worden toegelaten, dat de aan het pu bliek ten opzichte van verwarmingsdoel einden opgelegde beperkingen in het ge bruik van vaste brandstoffen door een ruimer verbruik van electriciteit en/of gas werden gecompenseerd. In dezen ge dachtengang is dan ook voorloopig het gebruik van electriciteit en van gas voor eiken verbruiker gerantsoeneerd op 100 pet., d.w.z. op de hoeveelheid, die voor den datum waarop het rantsoeneeringsbe- sluit van kracht is geworden, door eiken verbruiker in een overeenkomstige pe riode van het vorige verbruiksjaar werd afgenomen. De rantsoeneeringsbasis Aangezien de rantsoeneering gebaseerd is op twee-maandelijksche meteropnemin gen, blijkt dus uit het bovenstaande, dat het verbruik, b.v. over 15 December 15 Februari 1941 moet worden vergeleken met het verbruik over de periode 15 December 1939—15 Februari 1940. Het rantsoeneeringsbesluit houdt er, nu reke ning mede, dat voor tal van verbruikers tusschen de perioden 1939—1940 en 1940 —1941 wijzigingen zijn opgetreden in den aard en den omvang van het verbruik; in het bijzonder moet rekening worden ge houden met het uitvallen van de zeer belangrijke hoeveelheden petroleum wel ke het publiek vóór den oorlog in hoofd zaak voor kookdoeleinden gebruikte. Op die gronden zijn daarom uitzonde gen op den algemeenen regel van 100 pet. toegelaten. Het is derhalve begrijpe lijk, dat eenerzijds in hoofdzaak voor ver lichtingsdoeleinden, anderzijds voorkook- doeleinden den verbruiker een minimum rantsoen gegarandeerd moest worden, ten einde in de dagelijksche energiebehoefte van het gezin te kunnen voorzien. 15 December startpunt De datum van 15 December is beslis send voor het van kracht worden van de rar.tsoeneerings voorschriften, doch het om redenen van uitvoerbaarheid in de practijk voor eiken verbruiker individueel de beperking, die uit het toekennen van een rantsoen voortspruit, ingaat op den dag waarop de eerste meteropneming plaats vindt na 15 December 1940. Voor een verbruiker, wiens meter bij voorbeeld op 20 November 1940 werd opgenomen, ging dus de rantsoeneerings- plicht eerst op 20 Januari 1940 in. Aangezien de rantsoeneering rekening houdt met meteropneming om de twee maanden, geldt het na 15 December 1940 toegekende rantsoen telkenmale voor on geveer 60 dagen. Uit de vaststelling der minimum-rantsoenen blijkt, dat de rant- soeneering voorloopig rekening houdt met een duur van 2 maal 60 dagen. Omtrent de nadere rantsoeneering na afloop van deze periode van 4 maanden, is nog niets bekend en kan dus thans nog niets met zekerheid worden méde- gedeeld. Electriciteit Het minimum-rantsoen voor electrici teit bedraagts a. voor verlichting en huishoudelijk ver bruik, behalve koken: ingeval de eerste meteropneming na 15 December 1940 plaats vindt: i voor 16 Januari 1941: in de 2 opeen volgende perioden van 60 dagen, volgende op den dag van meteropneming, resp. 55 en 41 KWU.; na 15 Januari 1941in de 2 opeenvol gende perioden van 60 dagen, volgende op den dag van meteropneming, resp. 47 en 31 KWU.; b. voor electriseh koken: voor hen, die in hoofdzaak electriseh koken, wordt het minimum-rantsoen, ge noemd onder a., verhoogd met 150 KWU per periode van ongeveer 60 dagen. Gat Het minimum-rantsoen voor gas bedraagtj De stroom daar is snel en verraderlijk i en er zijn heel wat ongelukken gebeurd. Eigenaardig is het ook, dat geen poging om de rivier op dat punt te over bruggen tOfOdt geslaagd is, dat twill zeg gen, voor eenigen tijd dan. De tegen woordige brug is niet heel oud en u ziet, ze is nu al bijna vergaan. Ik ge loof, dat ze zeggen, hoe er een vloek rust op de plek. U kunt de geschiedenis daarvan lezen in onze locale gids. Hoe interessant! Gelooft u er aan? In de vloek niet. Er zal wel een natuurlijke oorzaak bestaan. Gedurende de rest van den rit heersch- te er een onverbroken zwijgen. Toen Jeanne dien avond, nadat ze Eddie naar bed had gebracht, alleen op den drempel van de deur stond, kwam Reinier door den tuin bij haar en begon uit eigen beweging te praten over zijn broertje: Het is een wonderlijk kind! Hij is zoo bang als een wezel. Hij is buitengewoon gevoelig en schuchter. In plaats van rekening te hou den met deze zwakheid, schijnt iemand er genoegen in te hebbbn gevtoinden, out' hem in zijn vrees te versterken. Wat bedoelt u? vroeg Reinier. Wie heeft hem vrees aangejaagd? Met een ernstigen nadruk vroeg zij: U heeft het toch niet gedaan? 60 M3. per periode van ongeveer 60 da gen, waarvan de eerste periode aanvangt bij de eerstvolgende meteropneming na 15 December 1940. VERSCHILLENDE BERICHTEN Een vasten slager In een ledenvergadering van de Nieu we Leeuwarder Slagersvereeniging deel de de voorzitter (mede, dat varkemsvleesch in de nabije toelqolmlst niet meer ver krijgbaar zal zijn. BesUotgn is dan mok de varkensvleeschcjoan'missie jofp te hef fen; kolm'en er tioich nog varkens, dan zullen die dojoir de plaatselijke tóetwij1- zingsocim'missie (w|o|rden verdeeld. Ook de kwastje van de l|oisse klanten is met de Duitsche en Nederlandsche autoriteiten besproken. Men Iwfil de tljosse klant een vasten slager doen kiezen en diens naaim komt dan io|ok op de vleesch- kaart Dit (wlacht nog op goedkeuring uit Den Haag, schrijft de PZC. Dit is gedaan oim nbg klwialiteitsvee te krijgen, .boewföl het al! aardig den kant van de eenheidskoe uitgaat. Koffie op vsirvalichte bonnen De politie te Haar lie'ml heeft een. 47-jarige koiopmjan Aangehouden; toert hij probeerde in een Iwiinkel koffie te kom pan op vervalschte b|ohnein. De imam Iwierd meegenomen naar het politiebureau en bekende bijl zijn verhofofr. dat hij dergelijke feiten ireeds eerder op verschillende data en in verschillende Winkels had gepleegd De koffie, Iwielke hij) ioip deze manier bemlachtigde, verkocht hij! Weer tegen verhoogden prijls en Zonder bon. Bij het verdere doior de politie ingestelde on derzoek kwam aan het licht, dat pok de vrouw' van den kfotoponlan en Zijln schoon dochter zich schuldig hadden gemaakt i aan het uitgeven van valsche hompen. De eigenlijke vervailschingen Werden ge pleegd dofor den koopman en Zijln zoor». Tegen allen is proces-verbaal (opgemaakt. 51/2 pond koffie, Iwielke op vervaHschte bannen Was gekolcht. maar nog niet ver kocht. is in beslag genioimen. Uit de Nieuwsbode van vóór vijftig jaar Van 20—26 Januari 1891. Te H a aims tede overleed dr. H. W. Fer- ldmlan, lid van den raad te Burgh en later lid van dien raad en Wethouder der gemeente Haamstede, in den ouder- dolm) van 73 jaar. De strenge Winter veroorzaakte tal van moeilijkheden in het verkeer met ons eiland. Piost en kranten konden lang niet altijd te Viane over. Ami verschil lende artikelen ohtstomd groote behoef, te. De post die te Stavenisse en Viane de reis had mjoeten staken, Werd pyer Zafpe vervoerd. Qoik bracht de post gist mede, zoiodat Weer versdh gebakken felrood op tafel kwam). To>t burgemleester der gemeente Wiss©kerke Werd de he©r W, J. Vader herbenoemld. De heer G. J. de Vulder Vam Noorden, burgemeester van Tholen fin lid van het VissCherijbestuur, vierde als zoodanig zSjh zilveren jubiHJeuiml. De gemeenteraad te OuW'erkerk benoemde tot onderwijzer aan de O.L. School ajjdaar de heer A. Heulle te Vnou- wepo-kler. Te Sero-loskerke brandde de (woning van den herbergier-timmerman E. Padmlos af, alsmede de schuur van den landbouwer en herbergier L. Hans®. De inter-Amerikaansche neutralititeits- doimlmissie heeft het. door de regiering van Uruguay ingediende voorstel inzake het instellen van een ztg. „territo- rial© zee" in studie genomen. D© be doeling is vollgens het SPT de territo- t rial© Wateren van het westeilÜjk half!- :rond van 3 tfoit 24 ankjl uit te breiden, j De 'commissie zal haar besljuit Ibbinert- kort bekend maken. Neen, zoo waar niet! Ik mag dan al geen ideaal oudere broer voior hem zijn geweest, dat weet u; en waar schijnlijk weet u ook de reden, waarom dit zoo was. Maar het ergste, dat ik het ventje ooit gedaan heb, was, dat ik mij in het geheel niet met hem bemoeid heb. - Zij twijfelde niet aan de waarheid van die woorden. Toch is Eddie het bangst voor u! Dat hebben anderen hem ingepraat met de verhalen, die ze hem van mij vertellen. Die kent u toch zeker ook? Ik heb er enkele van gehoord. En u slaat er geloof aan? Niet aan de ergste. Ik weet nu, dat u Eddie geen leed wilde toebrengen, want u wilde hem niet alleen de brug laten oversteken. Geloofde u toen waarlijk, dat ik het kind in het water wilde laten vallen en verdrinken? Goede hemel, dacht u ook al zoioi over mij O, neen, neen! riep Jeanne nu vol zelfverwijt. Ik heb er waarlijk niet over gedacht. Ik was zeker, dat ze zich ver gisten. Ik stelde u alleen op de proef om hem van de onwaardigheid van hun opvatting te overtuigen. De menschen, die u die dingen van mij hadden verteld? Hij zweeg enkele oogenblikken met sombere uitdrukking DE DECEMBER-COLLECTIE IN ZEELAND Men schrijft vanwege het prov. bureau Zeeland van de W.H.N. aan de P.Z.C.: De tweede winterhulpcollecte heeft min der opgebracht dan de eerste: f 12.727,06 tegen f 18.533,96iets meer dan twee derde gedeelten dus, een stand, die er nog niet zoo kwaad uitziet, wanneer men vergelijkingen maakt met andere pro vinciën. Naar de oorzaken behoeft niet gezocht te worden; men kan er dadelijk eenige noemen. Een heel belangrijke is ver moedelijk deze, dat velen bij de eerste collecte niet hebben geweten of althans niet bedacht, dat elke wintermaand een collecte zou brengen; zij gaven dan hun gift ten behoeve van de goede zaak voor geheel het winterseizoennatuurlijk moest hun December-bijdrage dan geringer uit vallen-of misschien wel geheel 1 jwg - vallen. i Zeeland kreeg een extra bijdrage Men moet evenwel bedenken, de plaat- selijk-directeuren zullen dat reeds heb ben geconstateerd, toen zij aan het uit- deelen gingen, dat veel en veel meer dan de opbrengst van ééne collecte noo- dig is, om althans eenigszin^ te voor zien in de behoeften. De bevolking moge uit de omstandigheid, dat in Zeeland een bijdrage let wel een extra-bij drage! van.pl.m. f28.000 (over het geheel© land pl.m. f800.000) zoo grif en gemakkelijk werd opgenomen onder hen, die tekort komen, daarin eigenlijk zon der meer verdween, dat een zucht van verlichting kon opgaan, dat nu tenminste aan veler nood een einde scheen ge komen, opmaken, dat er voor dit sei zoen nog volstrekt geen sprake kan zijn van het einde van de bemoeiingen der W.H.N., noch mag zijn van het einde harer offervaardigheid. Er zijn nog vele duizenden in Zeeland noodig en dat alles naast de bestaande charitatieve en social© zorgen van overheid, particulieren, diaco nieën, enz. De noodzakelijkheid van Winterhulp Ziedaar de gansche noodzakelijkheid van het Winterhulp werk ontdekt en be licht, daar zij dien achterstand wenscht in te halen, aan te vullen. Daaraan moet ieder gaarne willen medewerken; men zal de W.H.N. de middelen willen ver strekken, om de ernstig vereischte uit breiding van haar arbeid mogelijk te maken. Bij den bestaanden toestand, de omstandigheden hebben het voor ieder die wil zien en een hart voor zijn mede- mensch heeft, overduidelijk gemaakt, le den nog zeer velen honger en gebrek. Dat moeten wij Zeeuwen allen samen als onvereenigbaar met onze eer achten. Daaraan moeten wij een einde maken. De giften per hoofd Maar er zou over de December-collecte worden geschreven. Wanneer wij den staat der opbrengsten inzien, frappeert het dadelijk, dat niet alleen dikwijls een lager cijfer dan de vorige maal ver meld staat, maar dat ook hoogere be dragen aan te teekenen waren. Boven aan staat Renesse met een gemiddelde opbrengst van 18.6 cent; dan volgen Zierikzee (14.2), Yzendijke (14.1), Water landkerkje (11.8) en Oostkapelle (11.3). Vervolgens komt de, laten wij zeggen, middengroep, die een gemiddelde ver toont van 10—3 cent; daarna de lagere groep van 3 cent en minder per hoofd. In de eerste groep konden zich zooals men ziet twee der vroeger hoogstge- plaatsten handhaven; die vier andere zijn nieuwe sterren, die zich uit de eerste collecte naar deze plaats in de tweede collecte naar boven „offerden". In de tweede is helaas de talrijkste. De derde groep heeft eveneens uitbreiding onder gaan; zij telt ditmaal 24 lotgenooten. „De kleiner® beurzen" Eenige trekken van de Novembercol- lecte zien wij ook in de December-col lecte; daar schijnt alzoo eenig systeem in te steken. Ook ditmaal waren de Protestantsche of overwegend Protestant- sche gemeenten in de derde groep ver in de meerderheid; ook ditmaal zijn de gemeenten dezer groep overal in onze Provincie verspreid; deze trek is zelfs nog geaccentueerd, daar zich nu ook een Noord-Bevelandsche gemeente in die rij schaarde en ook ditmaal hielden zich degenen, die gewoonlijk de beter gesi tueerden genoemd worden, meer afzijdig dan zij, die men „de kleinere beurzen" zou kunnen noemen. Deze eenvoudigen, die uit de goedheid huns harten minder beredeneerd plegen te geven of zelfs offeren, bieden daarmede aan hun tegen hanger een ietwat beschamend voor- beeeM. Moge het leerzaam blijken te zijn. Da groote gemeenten Wat de grootste gemeenten aangaat, daaraan moge nog een afzonderlijk woord gewijd worden. Vlissingen, Middelburg, Terneuzen, Goes en Zierikzee behaalden thans een gemid delde van onderscheidenlijk eerste col lecte tusschen haakjes 5.9 (8.3), 4.6 (11,—), 4.7 (7.5), 7.6 (11.7) en 14.2 (9.9) Alleen Zierikzee, het werd reeds gere gistreerd bij haar vermelding onder de uitnemendheidsgroep der hoogstgeplaat- sten, ging dus vooruit; de andere vier daarentegen belangrijk of vrij belangrijk achteruit, waarbij evenwel Vlissingen niet, Goes en Terneuzen niet bijzonder uit het algemeen beeld dezer collecte vallen, dat 2/3 der Novembercollecte vertoont. Wat Middelburg aangaat, moet bedacht worden, dat de vorige maal een bij zondere bijdrage de opbrengst eenigszins flatteerde. In het komende belastingjaar wil»pre sident Roosevelt, gelijk bekend, 10,8 mil liard dollar voor bewapeningsdoeleinden uitgeven. Maar bijna het dubbele van deze som, n.l. 21,5 milliard dollar, hebben de Amerikanen in de zeven jaren sinds de opheffing der prohibitie aan alcoho lische dranken besteed. Het gaat hier om ongeveer 40 milliard „drinks" van verschillende alcoholica, die tezamen meer dan 91/2 millioen vaten zuiveren alcohol, 270 millioen vaten bier en 2,3 milliard liter wijn vertegenwoordigden. Onlangs is een telling gehouden van de personen, die in de bioiuiwvallien van Duinkerken huizen. Er zijln thans 12.074 iniwoners, de imleesten in zwaar bescha digd© woningen. V(0©r den oorlog telde Duinkerken 35.000 inlwoners. op het gelaat. Die verhalen over mij en mijn broer Alfred zijn niet. waar. Hij was een heel ander soort jongen, dan Eddie: hij leek op zijn moeder. Ik geloioif miet, dat de Iwierelid ier voel bij gewonnen zou hebben, als hij was blijven leven. Wij lagen dikwijls overhoop. Maar ik zweer u, dat ik hem den dood niet heb aangedaan. Ik mag dan wezen, wat ik wil, maar ik ben geen moordenaar! Dat geloof ik. Hij keek haar aan en ging voort: Laatst op dien ochtend vroeg u mij, waarvoor ik u hield. Ik was driftig en het kon mij niets schelen wat u dacht. Maar ik wist toen, dat u niet hoor de tot de soort vrouwen, die iets mins, of iets laags zullen doen. Ik weet nu, dat er nauwelijks iemand hier in huis is, die het waar mag heeten, met u te spreken. U weet, wat voor soort men schen wij zijn en ik weet, dat het enkel om derwille van het kind is dat u blijft. Ik wilde u nog zeggen, dat.... het mij een genoegen zou zijn, als ik u in huis het leven wat minder moeilijk en aangenamer kou maken. - O, als u dan enkel wat vriendelij ker wilde zijn voor kleinen Eddie. Voor Eddie? Ja. Als u voor hem meer als een groote broer wilde wezen, dan zou zijn leventje zoo heel anders worden! Ik FINANTIEEL NIEUWS NIEUW MOLEST-RISICO De Wederkeerige Waarrtarg Maatpij Nieuwi Molest Risico, van de Coöp. Ver. Centraal Beheer heeft voor 30 Januari a.s. ©en ledenvergadering bijeen geroe pen. (waarin tornt een voorstel tot sta tutenwijziging aan de orde koimit. Deze Iwij'ziging heeft ten doel (otm aan de leden de gelegenheid te geven omi tus- schentijids, n.l. vóór 15 Februari 1941, het lidmaatschap op te zeggen, dat dan per 1 Maart d.a.v. zal ©indien. Dit voor stel 'Wordt gedaan in verband met de schadevergoeding, die d© regeering zal betalen en in verband waarmede som mige leden van meening kunnen zijn, dat het voortzetten van de verzekering vrijlwel overbioidig is geworden. kan niet altijd hier blijven. Het zou (mij1 zooveel geruster stemmen, alls ik ging en ik wist, dat er iemand zijn vriend zou wezen. Maar, als ik u dit nu beloof, dan gaat u toch niet dadelijk weg? Ze keek eens naar hem en kreeg nu ineens het gevoel, dat ze haar neef toch toch wel graag lijden mocht. Ze had nooit een bepaalden hekel aan hem gehad, ofschoon ze soms heel boos op hem was geweest. Hoe zeer ze ook haar best had gedaan, om hem te haten, was er toch altijd iets in de uitdrukking van zijn oogen geweest, en in den toon van zijn stem, dat haar het gevoel had gegeven, hoe hij niet zoo zeer een knor rig, dan wel een eenzaam, ongelukkig mensch was geweest. Niet op stel en sprong. Voorloopig blijf ik nog en zal ook vriendelijk zijn, als u belooft dat u vriendelijk is voor mij. En als u het niet wat aanmatigend vindt voor iemand in mijn positie, dan wil ik er u wel de hand op geven. Stevig hield hij ze in de zijne ge sloten en toen volgde er een korte tijd van stilte. De krekels sjilpten in het hooge gras en de zilveren (maan beltichtte de veer krachtige gestalten van den jongen man en het meisje. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2