DOOR TE LATE INZENDING TWEE NEVEN en TWEE NICHTEN RADIO-PROGRAMMA Vrydag 17 Januari HILVERSÜM I. 415 M. i Nederlandsch programma. AVRO. 8 gram.; (8,30—8,45 nieuwsberichten ANP); 10 morgenwijding; 10,15 gram.; 10,30 voor de vrouw; 10,36 orgelconcert en zang; 11,20 „De schilders van het Hollandsche landschap"; 11,35 Amabilé-sextet(12— 12,10 gram.); 12,30 gram.; 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 AVRO^ Amusementsorkest; 2 Disco-variété; 3 „Vrouwenberoepen in Nederland"; 3,25 Omroeporkest; (4,15—4,35 reportage); 5 gram.; 5,10 Uit Berlijn: „Gruss aus der Heimat", programma voor de Dultsche Weermacht; 6 „Sport en lichamelijke op voeding"; 0,15 De Speellieden; 6,45 ac- tueele reportage of gram.; 7 economische vragen van den dag (ANP); 7,15 gram.; (7,30—7,45 berichten Engelsch); 8 nieuws- b9erichten ANP; 8,15 gram.; 8,30 ber. Engelsch; 8,45 Puszta-orkest9,10 decla matie; 9,20 Omroeporkest; 10—10,15 nieuwsberichten ANP en sluiting. HILVERSUM II. 301.6 M. NCRV. 8 Schriftlezing en meditatie; 8,15 gewijde muziek (gr.pl.); 8,30 nieuws berichten ANP; 8,45 gram.; 10,15 gewijde muziek (opn.); 10,30 morgendienst; 11 gram.; 11,15 Celesta-ensemble; 12 berich ten; 12,15 reportage of muziek?; 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 Celesta-ensemble; 1,45 gram.; 2,15 zang met pianobegeleiding; 3 hobo en piano; 3,25 vrouwenhalfuurtje; 3,45 Bijbellezing; 4,15 gram.; 5 VPRO: Gesprekken met luisteraars; 5,15 nieuws-, economische-en beursberichten ANP; 5,30 berichten; 5,35 clavecymbelvoordracht; 6 NCR V-orkest; 6,45 actueele reportage ot gram.; 7—7,15 economische vragen van den dag (ANP) en sluiting. Met steun van die Duitsdie overheid heeft de te Parijs opgerichte SLowaakl- sche repatrieeringseommissie toft dusver reeds 3500 Slowaken, lomder wie dui zend kinderen, uit Frankrijk en België naar hun land kunnen terugbrengen. In Slowakije zijn de terugkeerenden in tij delijke kampen ondergebracht, vanwaar zij1 in het arbeidsproces iwioirden op ge- nomen. Het aantal der nog in Frank rijk en België wonende SJjowaken wordt geraamd op 20.000. Naar, ,Het Volk" verneemt, is .op 72- jarigen leeftijd te New-York overlieden de vroegere wereldkampioen schaken d r. Emar.u1 Lasker. Als men bedenkt, dat Lasker nog kortgeleden aan een. An lerikaanschen Wedstrijd heeft deege- nomen en daarbij nog blijk gaf van' zijn grcote belangstelling voor 't schaak spel, dan komt dit einde vrijl tofuveb-; (wacht. Radio MacKay heeft een S.O.S.-sein opgevangen van het Nederlandsche ss. „Buitenzorg", dat door Engeland over genomen is. Het schip seinde dat het aan den grond geloopen was en snel zonk. De positie werd niet opgegeven. De „Buitenzorg" jmeet 7098 brt., is in 1916 bij „de Schelde" gebouwd en be hoort aan de Rotterdamsche Lloyd. Bij het plaatsje Tirano zijn een goe derentrein en een personentrein in bot sing geraakt. Tot dusver zijn 21 gewon den naar het provinciaal ziekenhuis over gebracht. Omtrent dooden is niets bekend. Volgens 'een bericht uit Vichy heeft men in de buurt van Aries twee herders met hun kudde van 800 scha pen doodgevroren aangetroffen. Zij zijn een slachtoffer g&wiotrden van zWare sneeuwstormen, die de laatste dagen een deel van Zuid- en Zuidoost Frankrijk hebben geteisterd. SS 33 33 33 33 De eenige weg om gelukkig te zijn Is: zich bezighouden met het geluk van hen die om ons zijn. i AANMELDINGSPLICHT VOOR JODEN in verordening voorgeschreven Het Verordeningenblad bevat een ver ordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betref fende den aanmeldingsplicht van personen van geheel of gedeeltelijk Joodschen bloe de. Volgens deze verordening moeten de genen, die geheel of gedeeltelijk van Joodschen bloede zijn en hun verblijf hebben in het bezette Nederlandsche gebied, aangemeld worden overeenkom stig de navolgende bepalingen. 1. In den zin van de verordening wordt een persoon als geheel of gedeeltelijk van Joodschen bloede beschouwd, indien hij van ten minste een naar ras vol jood schen grootouder stamt. 2. Een grootouder wordt zonder meer als voljoodsch aangemerkt, wanneer deze tot de Joodsch-kerkelijke gemeenschap be hoord heeft of behoort. Bij twijfel of een persoon als geheel of gedeeltelijk van Joodschen bloede moet worden aangemerkt, beslist daar over op gedaan verzoek de rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche ge bied of de door hem aangewezen instan tie. Tegen deze beslissing is geenerlei voorziening toegelaten. Tot het doen van een dusdanig verzoek is gerechtigdiedere Duitsche instantie in het bezette Nederlandsche gebied; de ambtenaar voor de aanmelding; de be trokkene. Tot aanmelding is gehouden de per soon, die aangemeld moet worden. De aanmelding moet binnen vier weken te rekenen van den dag' van inwerkingtre ding van deze verordening af, plaats vin den. VERSCHILLENDE BERICHTEN Brand In school Woensdagochtend omstreeks half 9 werd de brandweer te Roosendaal gealarmeerd voor een grootte brand, iwielke was uitgebroken in de gnootlei gemeente-ULO .school aan de Nieuw- straat Personeel van het schoolgebouw en voorbij gangers, die het vuur en de rookontwikkeling bemerkten, waarschuwt den het hoofd der school, dat op zijn beurt de politie en tbrandjweer allar- (mleerde. In verband met geblrek aan (Water in de nabijheid Moest de to'rand- j weer zich aanvankelijk bepalllen tot drie slangen op de Iwlaterüleidlng, waardoor het vuur echter onvoldoende kon worden bestreden Toen van de stopiralbtrand- spuit en van de 'moderne motorbrand- spuit 'met Magirusladder gebruik kon Worden gemaakt, had het vuur zich reeds over de geheeie kap van 'het drie verdiepingen hoioige gebouw verspreid en het duurde niet lang pf 'het had hieti middengedeelte van de schoof bereikt!. Hier Werd het vuur gestuit door een betonnen vloer. De aanwezigheid van deze laag heeft de sdhpp)l: voor een al1- geheele verwoesting gespaard. De schade Iwprdt top zestig duizend gulden geschat. Varlc«ri Q««tol*n »ri getlacht De landbouwer H. te Heiho kwam 's morgens tot de ontdekking, dat eert varken uit het .hok was gestolen. Bloed sporen wezen er óp, dat het dier ter plaatse was gedood. Aanstonds' stelde de politie een onderzoek in, waarbij zij er in slaagde den dief te Zwolle te achterhalen. Daar is ook het varken, dat inmiddels was geslacht, in beslag geno men. moesten enkele advertenties tot morgen wachten. Wij herinneren er onzen adverteerders nogmaals aan dat de Inzending 's morgens 8 uur op den dag van uitgifte wordt gesloten. Indien men zeker wil zijn van plaatsing dan is het gewenscht zooveel mogelijk daags te voren op te geven. DE DIRECTEUR FEUILLETON 9 HOOFDSTUK VII. „Beste Zus, Je klaagt, dat je miet zo<ot dikiwijls van imljl hoort, als je dit twiéll Zou dit (Wienschen. Mag ik er je even opmerk zaam! op maken, dat ik mijn. tijd niet geheel aan mij' heb? Het meest iwerd ik nog in beslag genomen door de garderobe van Ed1- die; maar met schitterend resultaat! Ik ben er trotseh pp, als ik het kind' nu zie; ik voel Mijn aanwezigheid hier gerechtvaardigd. Ik 'ben Iblij1, dat ik niet onmiddellijk met pak en zak terugge gaan ben. Eddie en ik Zijtn de beste vrienden, hij volgt mij als een hondje en heeft aangeboden Mij! te trpuWen als hijl groot is. Er is mij niets overkomen; mijn le ven is heerlijk vrij en gemakkelijk; maar niet opwindend. Ik. ga nergens heen en ieI« niemand, behalve, dat ik een- of tweemaal ben gaan thee-drinken bij! me. YTpuw Karpmaaal, de vrpuw van den Op h«»terdaad betrapt I Maandagnacht bemerkte een nachtwa- j ker dat een poort, die toegang geeft tot de distributielokalen in de van Lennep- straat te Amsterdam, open stond. Hij waarschuwde de politie, die dadelijk een onderzoek instelde, waarbij men in de lokalen den 42-jarigen chauffeur M. v. B. aantrof. De man had uit een bureau eenig geld gestolen en had zich daarna in het bezit gesteld van een aantal dis tributiekaarten. v. B. is in arrest gesteld Brand gesticht in ••n'*brievenbuf Eenige jongens hebben te Gronin gen een brandend voorwerp in de brie venbus der P.T.T. aan het Zuiderdiep geworpen. De inhoud van de bus is daardoor voor het grootste gedeelte ver nietigd, zoodat verscheidene personen ge- dupeerd zijn. De jongens "zijn door de recherche aangehouden en ter beschikking van den officier van justitie gesteld. IJtdrsma In d» dieranwmreld j Eer. Zonderlinge Vondst deden danige schaatsenrijders op het ij's van de Groote Kreek onder Axel. In een dichtgevroi- ren bijt ontdekten ze een gnoote doo.de ,'meeuW. Toen ze deze uit het ijs loft Wilden maken, billeek -de buit groioiter te zijn, dan aanvankelijk verwacht werd. De im'eeuW was ml', haaf opgesl/okt door een flinke snoek, die dien vogel) mietj heeft kunnen verwerken en zijn gulzig- beid wok anet den dood' (heeft moeten; bekoopen. I Waarschijnlijk hébben jongens een gat in het ijs gekapt om visohjies t|ej vangen en ook de meeuW hieeft hier van blijkbaar willen profiteeren, want in zijn snavel werd een klein vischjlej aangetroffen. Terwijl de meeuw dit vischje in het gat te pakken kreeg» heeft waarschijnlijk ook de snoek op hetzelfde moment toegehapt naar hot vischje ©n daarbij ojok den kop vanj de meeuw half naar binnen gewerkt, Waarbijl de snoek tenslotte is -gestikt' en 'met de half naar binnen gewerkte vpgel in het gat is vastgevroren. (PZC) dokten- Het zijn alDe twee charmiantei Menschen, Van onzen huisdokter, die jong en longctrouWd is, kan ik niet het- zelfde zeggen. Ik heb all! met hem ken- j nis gemaakt, maar ik verlang niet deze voprt te zetten, j Wijl krijgen hier rnpiodt bezoek, mis schien dat de dominéé ambtshalve, zoo nu on dan eens komt; maar zijn vrouw in ieder geval niet, want die heeft een kolossaal! gezin. En de mensehen hier uit den om trek voelen waarschijnlijk niet veel voor de Gildehuisen. wat ik hun dan ook niet kwalijk nemen kan. De moeder van Eddie heeft mijl geen enkelen keer Meer bij! zich laten ko men; maar ik kan nu niet zeggen, dat mij dit zoo bijzonder spijt! Ik geloof;, dat ze de helft van haar tijd door brengt met patiencespelen; On dit is dan zeker de best bestede helft! Mijn heer Aindré Gildehuis heeft mijl ©óns la. ten vragen, of ik hem de krant wilde voorlezen, maar het scheen, dat ik dit niet naar Zijm genoegen deed zoodot het voot ons beiden een uitkomst was, toen Sien mij afloste. De kamlenier schijnt de vertrekken hier boven als haar particulier eigen dom te beschouwen, waar Zij' alleen den soep ter Zwaait. .....Ik geloof, dat ze mij' niet kan uitstaan* Ze is mij te poes lief! Ik Wieet, dat ze 'Mij graag hieii HET GEBRUIK VAN DEN BODEM II. In een nationaal plan nu zullen de verschillende belangen nauwkeurig tegen elkaar moeten worden afgewogen. Want al is het werken het belangrijkst, ook de andere onderdeelen zijn voor een so ciaal en cultureel volwaardige maatschap pij onmisbaar. Men kan het maatschap pelijke leven zien als éen organisme, dat met ons lichaam gelijkenis vertoont. Als wij het werken zien als de stofwisse ling, noodig om het geheel in stand te houden, dan kunnen wij bij het wonen denken aan de celvorming, het verkeer vergelijken met den bloedsomloop en de ontspanning (spel- en sportterreinen, par ken en natuurmonumenten) beschouwen als de ademhaling. Zooals ook in het menschelijk leven geen van deze functies kan worden ge mist, zijn al deze verrichtingen in het maatschappelijk leven noodzakelijk. Zij houden onderjiing verband en men kan miet zonderschade voor het geheel één van deze functies onvoldoende tot haar recht laten komen. Maar ditezifde geldt ook voor de verschillende gebieden van het werken. Veeteelt, landbouw, tuinbouw, industrie en handel kunnen elk alleen dan een topprestatie leveren, wanneer de daar voor beschikbare gronden deze mogelijk maken. Van „nationale plannen" op een be perkt terrein zijn er in ons land meer dere voorbeelden. Deze zijn echter ge richt op één bepaald doeleinde en zijn veelal niet tot stand gekottien door het in onderling overleg afwegen van ver schillende belangen tegenover elkaar. Daarbij kan b.v. worden gedacht aan het rijkswegenplan, aan het plan-Westhoff op cultuurtechnisch gebied, aan de inventa risatie van natuurschoon door het Staats- boschbeheer, aan het rapport van de Commissie voor de drinkwatervoorzie ning in het Westen des lands, enz. Maar dat is niét voldoende. Wanneer b.v. wordt gesproken over cultuurtech nische werken (verbetering van de af watering, inpoldering, landaanwinning), moet er tevens aan worden gedacht, welke belangen van natuurschoon, afval- wateringzuivering, drinkwatervoorziening, verkeer, huisvesting, enz. daarbij betrok ken zijn en op welke wijze deze be- zou weg hebben. Minnie, die altijd be* Iwieert. dat zijl, niets weet, maar die inr tusschen uitstekend top de hoogte isf, van iwiat hier voorvalt, heeft mijl ver teld, dat Sien haar invlOed bij mevnotuwi George heeft trachten aan te wenden omi miji iwieg te krijgen; maar hierin heeft mevrouw zich toch niet door haar laten leiden. Ik geloof, dat ik dit tel danken heb aan de nieuwe „overalls", die ik voor Eddie maakte en die dan ook het hart zouden stelen van iedere moeder. Ik ben intusschen ibHIj', dat Sien in déze haar zin niet iheeft kunnen door drijven. iwant ik wil nu nog niet op „de rood-steenen Schuur" Weg. Ik lijk er 'mij' niet misplaatst en ik voel er mij5 niet ongelukkig. Dien eersten avond had ik hard lust. om dadelijk al de vlucht te nemen, toen ik er, Ingeeren moest in dat grooite ledikant en in de kamer iwaar het „spookt",... Maar in m'ijln nieu we kwartier héb ik nette koperen gren dels Haten aanbrengen, zoowel op mijn kamer, als op die van Eddie. Ik' 'belm nu dus geen enkelen keer gekWélld door die geheimzinnige verschijning in dien1 nacht Ik eet en slaap goed en als ik nu (mijn zuster Elizabeth maar bij mij had, dan zou ik zeker de gelukkigste ter Wereld zijn! JE JEANNE. langen in onderlinge harmonie tot hun recht kunnen worden gebracht. En wan neer het scheppen van gunstige schep pingsgelegenheid voor de industrie wordt overwogen, mogen deze belangen daarbij evenmin uit het oog worden verloren. Maar ook andere groote problemen doen zich voor: het vervoer langs den weg, langs den spoorweg en langs de waterwegen in onderling verband, de verdeeling van het goederenvervoer over onze verschillende havens, de verhouding tusschen het platteland en de stad, mede in verband met de neiging van de stads- menschen om „buiten" te gaan wonen, de herziening van de administratieve in deeling van ons land door wijziging van gemeente- en waterschapsgrenzen, enz., enz. j Voor al dergelijke groote problemen is veel voorstudie noodig. Want gaat men maatregelen nemen zonder vol doende inzicht in de feitelijke verhou dingen te hebben, dan loopt men het gevaar ernstige fouten te maken. Een uitvoerig onderzoek en het verzamelen van veel statistisch materiaal kan dus niet worden ontgaan. Een nuttig gebruik zal daarbij kunnen worden gemaakt van de vele gegevens, waarover het Centraal Bureau voor de Statistiek reeds beschixt, maar dit neemt niet weg, dat verwer king van deze gegevens en bovendien het verzamelen van andere gegevens, spe ciaal voor het beoogde doel, noodig zal blijken. De rijksdienst, die biervoor in het leven zou kunnen worden geroepen, heeft voor gangers in de Vereenigde Staten (Na tional Resources Committee) en sinds 1936 in Duitschland (Reichsstelle fiir Raumordnung). Op vele gebieden worden in ons land thans reeds maatregelen getroffen, die een grondige kennis vam het bestaande bodemgebrudk voorop stellen en die een ingrijpende wijziging daarvan tengevolge hebben en in nog sterkere mate zullen krijgen. Doch ook al zou men zich op het standpunt stellen, dat opbouwend werk op dit gebied eerst na den oorlog eèn voldoende zekere basis zal krijgen, dan nog is een spoedige instelling van een dienst voor een nationaal plan ge wenscht, omdat met het verzamelen en verwerken der gegevens tijd zal zijn gemoeid. Volgens belichten uit Casablanca heeft het te Vigo thuis behioorende Sr aan-' sche stoiomschip „Gabriel Garcia" voor de Ma-rokkaansche kust schipbreuk geleden. Van de veertien lieden der be manning worden er tolt dusver drie als vermist opgegeven. Het schip, dat bij het vissdfaen dojoir den stoitm verrast iwierd en zich niet meer in veiligheid' kon brengen, is gezonken. Het Fransche sa. Mendoza, dat met een voor Frankrijk bestemde lading Vrij dag uit Buenos Aires was vertrokken, is gedwongen den steven te wenden en wordt thans in Montevideo verwacht. Naar bekend wordt, is het schip door den Engelsehen hulpkruiser aangehouden, dat verder varen verbood. Bijzonderhe den zijn nog niet ontvangen. Men ver wacht echter een stap van den Fran- schen gezant bij het ministerie van bui- tenlandsche zaken van Uruguay, aange zien de Engelsche hulpkruiser de drie- mijlszone niet zou hebben geëerbiedigd. - (D.N.B.,, P.S. „Ik hoop, dat mljinheer Werner je met dezelfde terughoudendheid be handelt. als Reinier Gildehuis toïj!. Hij is zoo correct, als ooit mijn strenge zuster het maar fwienschen kon!" Ziezoo, zei Jeanne als dat nu geen overtuigend epistel is, dan Kveet ik het niet. Wat z!ij! geschreven had, iwias de vollie iwoarheid: ze voelde zich niet ongéluk- I kig cp „de rood-steenen Schuur",. De verschrikking van den eersten avond Was voorbij1 en ze imleende ook niet}, dat Sien haar eenig kwaad zou aan doen. Mijnheer Reinier (was niet bijzonder op haar tegenwioordigheid gesteld; dit liet hij! duidelijk mlerken; maar toch kon dit op zichzelve mo|g geen kwaad,. Hijl haatte het zien van zijd stiefbroertje en alles iwat maar met hem in verband f stond. Dat hiji de hand zou hebbten ge had in het ongeluk, nu twee jaar ge leden. Iwas zeker kwaadsprekerij!. Zóó slecht kon Reinier niet zijn. Een neef blijft dan toch een neef en van zfijnj familie hoort men nu eenmaal niet graag zo>oi iets leelljks! Daa,r het zomer was, moest hij1 onwillekeurig al meer van haar zien: Jeanne in*de Weide, een een voudig kinderliedje zingend; Jeanne in den 'boomgaard, een lustigen negerdans ONZE BATTERIJEN ZulUn wij z« houden Eenigen tijd geleden heeft het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart in een aantal publicaties een op roep gericht tot het Nederlandsche publiek om vrijwillig een oude droge batterij in te leveren bij aankoop van een nieuwe. Aanleiding tot dezen op roep was het feit, dat enkele bestand- deelen van z.g. droge batterijen (w.o. het zeer belangrijke bruinsteen) niet meer worden ingevoerd en er dus zonder maatregelen vroeg of laat geen batte rijen meer verkrijgbaar zouden zijn. Waar men er in Nederland op schitte rende wijze in geslaagd is om hetzij oude, uitgeputte batterijen te regenenee- ren, hetzij de bestanddeelen. van een uit geputte batterij zoo te bewerken dat zij weer dienst kunnen doen in nieuwe, is dus van groot belang, dat iedereen die een nieuwe batterij koopt zijn oude in levert. Dit werd dan ook op zeer sugge stieve wijze naar voren gebracht in de bedoelde publicaties in de advertentie kolommen van talrijke dag- en week bladen. |2| Wij gaan den goeden kant uit Waar er natuurlijk van alle zijden groote belangstelling bestaat voor het resultaat van dezen oproep, die doordat hij slechts aanspoort tot vrijwillige me dewerking, dus vrijwel nieuw in zijn soort, heeft men zich zoowel uit kringen van particulieren als van winkeliers en industrie tot de betreffende Nederland sche instanties gewend. Uit de verstrek te inlichtingen kan worden opgemaakt, dat de eerste indrukken uiterst gunstig zijn. Het lijkt er nu reeds op, dafe het Nederlandsche publiek over het algemeen zeer goed heeft begrepen, dat gebrek aan batterijen rampspoedige gevolgen zou hebben in tijden als deze en reeds zijn groote partijen bruinsteen uit oude batterijen op weg naar de fabrieken om straks weer dienst te doen in splinter nieuwe, levenskrachtige batterijen. Wel wordt er nadrukkelijk op gewezen, dat dit voorloopige oordeel slechts gebaseerd is op de allereerste resultaten van deze oproepen ornaat pas van een succes ge sproken kan worden wanneer wij geza menlijk en voortdurend onze oude batte rijen blijven inleveren. Eerst dan zullen wij het groote gevaar van de diepe on doordringbare duisternis gekeerd hebben Zeer belangrijk: Voorkom bij de ver zending van de oude platte batte rijen, dat de contactstrips elkaar raken. Buig de korte strip naar bui ten om anders wordt de batterij geheel onbruikbaar voor herbewer king. Wanneer wij op dezen weg voortgaan, dan wil dat dus bovendien zeggen, dat het Rijksbureau voor Chemische Produc ten geen dwingende maatregelen hoeft te nemen. Naar gemteld iwlordt Zajl' de Fransche Magimotlinie, iwfeKke 500 millioen dollars heeft gekost wtoirden geslecht Het land zal in kleine peroeelen werden verdeeld en ter beschikking van de bóeren wior- den gesteld ten behoeve van den lénd en tuinbouw. uitvoerend, pinder begeleiding van haar banjo, enzciovoort Maar Reinier passeerde het tweetal altijd met stoi'eijnsche onverschilligheid, zonder één Woiord te zeggen; zonder zelfs een glimlach op het gelaat te/ toiomen. Nu voelde Jeanne van nature veéll voor gezelligheid en „de Schuur" Iwias zeer afgelegen, zoodat het welt eens een en kelen keer voorkwam), als Eddie in bed lag en zijl voor het open venster zat' uit te kijken over de velden, dat zijl dan dacht aan andere zomeravonden, toen ze druk had getennist en het hof iwerd gemaakt. In haar brieven aan Elizabeth zei ze hier niets van en een blik op Eddie's gezichtje, dat nu zooveel kinderlijker en vroojijkeir van uitdrukking Was, schonk haar Weer de groioitste voldoening. Hijl leefde op in de blijde opgewekt heid van haar zonnige natuur; Zijh slaap iwas nu rustig >en niet gestooird door schrikbeelden. De verhalen, die Zij' ver- telde, vond hij ale even imlooi en imi~ teressant; maar het meest genoot 'hij' i nog van de negerliedjes, die zijl voor hem zorng, onder begeleiding van haar banjo-; yoioral het eene, dat hij' altijd- noemde: „Het Wijsje van kleinen Ali Baba". i (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2