Uit Stad en Provincie BONS, DIE GELDIG ZIJN BLOEM. De met „3" gen. bonnen van de bloemkaart geven gedurende het tijdvak van Maandag 30 December tot en met Zondag 26 Januari a.s. recht op het koopen van 35 gram tarwemeel of tar webloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel of bóekweitmeel. BOTER. MARGARINE en VET. Ge durende bet tijdvak van Zaterdag 11 Januari tot en met Vrijdag 17 Januari geeft de met 25 genummerde bon van de boterkaart en van de vetkaart recht op het koopen van een half pond boter, of een half pond margarine, of twee ons vet naar keuze. De met 25 genummerde bonnen, die op Vrijdag 17 Januari nog niet gebruikt zijn, blijven voorts geldig tot en met Vrijdag 24 Januari. BROOD. Van 13 tot en met 19 Januari broodbonnen 23 (geldig tot en met 26 Januari). Bon 3 van de bloemkaart tot en met 26 Januari geldig voor het koo pen van 50 gram brood, 35 gram meel of bloem of 1/2 rantsoen gebak. GEBAK. Bon 23 van de broodkaart en bon 3 van de bloemkaart voor gebak. EIEREN. Van 13 tot en met 19 Januari bon 111 één ei (ook geldig tot en met 26 Januari). SUIKER. Van 21 December 1940 tot en met Vrijdag 17 Januari 1941 bon 86 (al gemeen) (1 kg.) THEE EN KOFFIE. Van 21 Dec. t/m. 31 Jan. bon 18 (algemeen) 75 g. thee of 1/2 pond koffie. VLEESCH en VLEESCHWAREN. Van 6 tot en met 15 Januari (ook geldig tot en met 19 Januari) bonnen „14 vleesch" voor 100 gram vleesch (been inbegrepen) of een rantsoen vleeschwaren. Bonnen „14 worst, vleeschwaren" zelfde periode voor een rantsoen vleeschwaren. PEULVRUCHTEN. Gedurende het tijdvak van Dinsdag 17 December tot en met1 Zor.dag 12 Januari 1941 geeft de met „103" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 1/2 k.g. peulvruchten. RIJST of rijstemeel, rijstgries of rijste bloem of gruttenmeel van 28 December tot en met 24 Januari, 1/2 pond op bon 108. HAVERMOUT of havervlokken of haver- bloem of aardappelmeelvlokken of gort of gortmout of grutten, van 28 Decem ber tot en met 21 Februari, 1/3 pond op bon 57. Bon 44: uitsluitend 1/2 pond Gort of gortmout of grutten, van 28 December tot en met 21 Februari. VERMICELLI of macaroni of spaghetti, van 28 December tot en met 21 Februari, 1 ons op bon 31. MAÏZENA of sago of aardappelmeel, dan wel een hoeveelheid- puddingpoeder of puddingsauspoeder, welke 100 gram zet meel bevat. Van 28 December tot en met 21 Februari, 1 ons op bon 87. ZEEP. Gedurende het tijdvak van Woens dag 1 Januari tot en met Vrijdag 31 Jan. geeft de met „113" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 150 gram. toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huis houdzeep of 150 gram zachte zeep, of 300 gram zeeppasta of 250 gram zeep poeder of 600 gram waschpoeder. SCHEERZEEP. Gedurende het tijdvak van Woensdag 1 Januari tot en met Woensdag 30 April a.s. geeft de met „117" genummerde bon, welke tegelijk met de textielkaart is uitgereikt, recht op het koopen van 50 gram. scheerzeep, of een tube, dan wel een pot scheer- crême. Het Londfnycho telefoon- en telegraaf- verkeer gaat als gevolg van de door de Duitsche luchtaanvallen aangerichte scha de met grocte vertragingen gepaard, al dus meldt de New York-Tribune uit de Britsche hoofdstad. Om den talrijken za kenlieden, wier telefoons niet meer wer ken, gelegenheid te geven telefoonge sprekken te voeren, zijn in Regina House en in Nortbgftc House talrijke telefoon automaten in dienst gesteld. Verder is in de City een groot aantal boden aan het werk gezet om op straat telegrammen aan te nemen, die dan verder verzorgd zullen worden. De Spaansche correspondent van D.A.Z. deelt aan zljln tóad mede, dat de even beroemde als... beruchte Barrio, Chino" van Barcelona zal gaan verdwijnen. Deze „Chtneezen'w'ijk", waarin overigens de Chineezen ver in de minderheid waren, bestaat uit een groot aantal nauwe, don. kere en beruchte straatjies vlak bij! de haven. Gelegen tusschen de twiee be roemdste hoofdstraten van Barcelona, de Ramlbla en de Paraillelilo, Iwas de „Bar-, rioi Chino" vóór den Spaans Chen burger oorlog één groote verzameling kroegen en alm'usem entslokalenWiaar men zich tot diep in den nacht kon „vermaken", In een Winkelzaak aan de Fith Ave nue t© New York hébben bandieten een roofoverval gedaan. Zij slaagden er in imlet de kas te ontkomen. De Winkel!- chef en een politieagent, die hen ach tervolgden, schoten zij! neer. Z1ERIKZEE. In ons nummer van 6 Jan. J.l. namen we eenige mededeeüïn.- gen op over distributievraagstukken, waarbij verzuimd werd te vermelden, dat deze uit de Poov. Zeeuwsche Crt. Waren overgenomen. Gaarne herstel!,en twie dit. BRUINISSE. De vorige week werden wegens het vele ijs geen mosselen ver zanden, althans geen mosselen zooals Moeder Natuur ze aflevert. Wel mocht het aan de inmakerijen gelukken nog enkele orders uit te voeren en een aantal vaatjes gekookt te verzenden. Bij de in de Gereformeerde Kerk alhier gehouden stemming in de vacature wegens het bedanken van den heer Jo hannes de Waal Gz., als ouderling, werd gekozen de heer C. KoeLmans met 36 stemmen. Zijn tegencandidaat, de heer J. A. van 't Leven, verkreeg 4 stemmen. Als diaken Wegens verplichte aftreding van den heer W. van den Berg Dz., werd gekozen de heer M. Leendertse met 28 stemmen. Zijn tegencandidaat, de heer S. Beekman, verkreeg 10 stemmen. - De ijzeren motorkotters Br-u. 5 en Bru. 139 hebben gistermiddag het ijs in de haven alhier opgebroken. Dit karwei, j dat verleden jaar door bijna alle ijzeren kotters werd opgeknapt, moest thans, wegens afwezigheid der anderen, door deze vaartuigen alleen gebeuren. (Houten vaartuigen zijn uit den aard der zaak minder geschikt als ijsbrekers op te treden). Buiten den dijk vertoonde zich gisteren weinig ijs, zoodat, wanneer de dooi aanhoudt, de aflevering van mos selen weer kan beginnen. Tot verzamelaar van eieren voor deze gemeente is aangesteld de heer Jac. Padmos alhier. SCHERPENJSSE. In do gehouden raads vergadering werd wethouder C. G. Har- tog aangewezen als vertegenwoordiger der gemeente bij de N.V. Waterleiding maatschappij' „Tholem". Op een verzoek van het Burgerlijk Armbestuur om de subsidie tmiet f800 te verhoogen, zal na der worden beslist. Aangewezen w©rd vervolgens een kindeihijsLagregeiing voor allle gemeente-ambtenaren, voor de ar beidscontractanten en den gemeente veld - Wachter. In verband met de invoering! van lichamelijke oefening op de lagere school werd in principe besloten om) de hiervoor bemoedigde aanschaffingen en herstellingen te doen tot oen bedrag van pl.m. f 2000.—. POORTVLIET. Bijl de Gebr. Krijger, varkenshandelaren alhier, heersdit een ziekte onder de varkens, die veel slacht offers eischt. welke ziekte niet door den veearts kon worden geconstateerd. Dhr. J. J. Dronkers, agent van do arbeidsbemiddeling, heeft met ingang van heden voor deze functie bedankt. STAVENISSE. Ook onze getijhaven is momenteel zoo propvol met ijs, dat de scheepvaart aan banden ligt. Kwialmen vorige winters de mosselschippers al hier lossen, thans hebben nog slechts; enkele vaartuigen aan den Provincialen steiger gelost. Het grootste vraagstuk is wel het vervoer van onze gemeente naar Tholem. Ook de bootdrenstem inaar en op Rot terdam en Middelburg 'liggen stil. Alle aanvoer voor het eiland irboet daardoor plaats hebbbn via Bergen op Zoom. De veerdienst op Séfoofu'wien-Duiveland is nog steeds intact. Uit onze gemteente z'ijln ebn tiental 1 werkelozen naar Noord-Frankrijk ver- j trokken oml aldaar te, werk gesteld te 1 worden. KERKNIEUWS D«. J. J. TIMMER Ds. J. J. Timmer, Ned. Hervormd pre dikant te Ermielo, viert iop 23 Januari zijn zilveren ambtsjubileum. Ds. Timmer, geboren te O u d-Viois se me er. is te Waarder predikant geworden; van daar is hij' twee jaren later naar Momtfioort gegaan. Sinds 1922 dient hij zijn tegen woordige gemeente. Ds. Timmer is voorts oi.a. als 'leeraar aan het Ohr. Lyceum! te Harderwijk verrbomden. RECHTZAKEN GEKNOEI MET BELASTING De Hooge Raad heeft het cassatiebe roep verworpen van J. W„ adjunct- ooimmies bij: de directe belastingen te) Dordrecht tegen het arrest van het Haag- sche gerechtshof, waarbij hij wegens Ihlet als ambtenaar een gift aannemen, we tende dat ziji hem gedaan Wordt lotml in strijd fmlet Zijn plicht, in zijn bedie ning iets te doen, zoo'mede Wegens ver duistering van bescheiden, iwielke hij in Zijh bediening onder zich had, beide fei ten bij herhaling gepleegd, tot een ge vangenisstraf van acht maanden Was ver oordeeld. Het betreft hier het achterhouden van belastingaanslagen van een ingezetene van Dordrecht, omdat deze den ambte naar met die bedoeling een of meer malen een gift had verstrekt. De Hooge Raad verwierp eveneens het cassatieberoep van den hierbedoelden in gezetene, den grossier C, A. D„ die ter zake door het gerechtshof te 's-Graven- hage tot vier maanden gevangenisstraf Iwias veroordeeld. VERKEER EN VERVOER DEUTSCHE REICHSBAHN De Deutsche Reichsbahn heeft naar ANP uit Berlijn meldt, zooeven haar verslag over 1940 gepubliceerd. Er blijkt uit, dat de onderneming bij het begin van het jaar beschikte over een geïnvesteerd vermogen van bijna 39 milliard mark en een eigen kapitaal van circa 20 milliard mark. Het karakter van het bedrijf brengt mede, dat een waardeering van de pres taties op grond van de ontvangsten, of zelfs van de netto overschotten, niet mo gelijk is. Dit geldt reeds in normale tijden en des te meer natuurlijk, in tijd .van oorlog. Het verslag merkt verder op, dat in 1940 aan de Reichsbahn ongekend hooge eischen werden gesteld. De onderneming had niet alleen het hoofd te bieden aan het zeer groote algemeene verkeer, maar moest ook de taak overnemen van de waterwegen, die in het begin van het jaar door de vorst maanden achtereen buiten werking waren gesteld. Verder moesten de geweldige kolenleveringen aan Italië (per maand ongeveer een mil- lioen ton) worden bewerkstelligd en aan de hoogste eischen van de weermacht worden voldaan. Als gevolg van een en ander zijn de totale ontvangsten meer dan 30 pet. ge stegen, n.l. van 5,8 milliard tot 7,6 mil liard. Een heette reeks van spoorwegnet ten, zooals het Luxemburgsche, het BI- zasser, het Lotharingsche en dat van Eupen en Malmedy moesten in het ver keer worden ingeschakeld. Natuurlijk hebben ook de uitgaven een verhooging ondergaan. Het verslag merkt op, dat de rekening in ontvangst en uitgaaf in evenwicht is. Daarbij heeft de onderne ming niet onaanzienlijke rechtstreeksche voorschotten aan de Rijksfinanciën ge daan. Zij draagt elk jaar een zeer be langrijk bedrag (ver over de 100 millioen Mark) in den vorm van aandeel in de winst aan de Rijkskas af. Daarbij komt dan nog de opbrengst van de vervoer- belasting, die zoowel van het personen- als van het goederenvervoer wordt ge heven. Deze financieel© prestaties waren aanzienlijk hooger dan het jaar te voren. GENERATOR-AUTO'S IN ZWEDEN Voldoende brandstof uit de enorme bosichen Ook in Zweden lijken de pleinen en straten leeg, nu de auto's er niet meer j in lange, glimmende rijen geparkeerd staan, zooals verleden najaar nog, aldus I de Haagsche Courant. En die sfeer wordt versterkt door de rookerigè lucht van brandend hout. die overal in de stad hangt, een scherpe geur, die doet den- 1 ken aan rookende houtskoolmijten in de eenzaamheid van besneeuwde naaldbos- schen. aan wildernis en kolenbranders bijgeloof en heidendom. Dat is de geur van de gasgeneratoren van auto's en bussen, van de houts koolkacheltjes, die de leege benzinetanks moeten vervangen in dezen tijd, dat de nauwelijks meer aan te vullen voorraad benzine in den lande geheel gereser veerd blijft voor militaire behoeften en voor brandweer, politie, en ziekentran sport. nu zelfs dokters en vroedvrouwen in uiterst dun bevolkte streken maar enkele tientallen liters benzine per maand kunnen krijgen voor spoedgevallen, en vrachtauto's, bussen, taxi's en particu liere auto's uitsluitend aangewezen zijn op „gas", op gas, dat in smeulende kacheltjes gestookt wordt uit hout en houtskool uit de eigen, eindelooze wouden Van 15 October tot 15 November be droeg de toeneming van 't aantal ge controleerde installaties 6.623 (van 11.602 tot 18.225) en op grond van de be stellingen kon men verwachten, dat het aantal gas-auto's op Nieuwjaar j.l. de 30.000 gepasseerd zal zijn. Stockholm alleen had op 15 November 3200 op gencratorgas rijdende voertuigen, name lijk 186 bussen, 370 particuliere auto's, 475 taxi's en 2170 vrachtauto's. Dit be- teekent. dat het vrachtautoverkeer weer vrij normaal is. dat we opnieuw per taxi ter comedie mogen, dat er op dans avonden als vanouds luxe-wagens voor Royal geparkeerd plegen te staan en dat de vuurroode autobussen op de meeste lijnen en volgens de oude dienst regeling het verkeer hervat hebben. Maar zelfs nu 1941 inzet met dertig duizend auto's, voorzien van een gas generator, is van het totale aantal auto's in Zweden nog slechts een zesde deel weer in bedrijf. Maar aangezien deze gas-auto's veel intensiever gebruikt worden dan vroeger over 't algemeen met auto's het geval was, zal de verkeerscapaciteit dan onge veer gelijk zijn aan die in 1928 en bijna de helft van die in 1938, wat volgens de deskundigen maar een procent of 15 minder is dan de „nuttige behoefte" van het oogenblik. Tegen het a.s. voorjaar zal er ruw geschat pér dag 85,000 hectoliter houts kool en 45,000 hl. hout in de gasgenerai- toren verbruikt worden. I Sean Lemass, de minister van de voed selvoorziening, gaf uitdrukking aan zijn bezorgdheid dat de toekomst van Eire ernstig was, indien het land er niet in slagen zou zijn eigen productie te verdubbelen. De minister wees er op, dat het importeeren van levensmiddelen bijna onmogelijk was. Hij kondigde dis tributie van meel aan (S.P.T.) Nijverheid en Techniek DE BRANDBOM In hoe sterke mate in den wereldoor log reeds gebruik werd gemaakt van vliegerbommen, kan blijken uit de statis tiek. Door Duitsche vliegers werden niet minder dan 1.072.957 bommen uitgewor pen, met een gewicht van 27.386.010 kg. De fabricage van bommen is met reu zenschreden vooruitgegaan. Door invoe ring van electrische ontsteking is het mogelijk geworden om op zeer gemak kelijke wijze nog kort voor het afwer pen van -de bom de ontsteking te regelen. Zoo kan men kiezen tusschen onmiddel lijke ontsteking, ontsteking met vertra ging, ontsteking als tijdbom, enz. De vertraagde ontsteking wordt toegepast bij duikvluchten, om te .verhinderen dat het vliegtuig schade oploopt door het sprin gen van de bom, die het zelf heeft af geworpen. Bij tijdbommen worden langs chemischen weg scheikundige substanties ontstoken, die de bom eerst na enkele uren of ook na een paar dagen doen ontploffen. Naast de bommen, gevuld met ontplof bare stoffen, speelt de gevreesde brand bom een groote rol in den modernen luchtoorlog. De Duitsche brandbom, die een cylindrischen vorm heeft, bestaat uit electron, dat een hitte van bijna 2000 graden ontwikkelt. De Engelsche brand bom daarentegen is zeshoekig en iets grooter van formaat; zij heeft een ge wicht van 1.7 kg. De Duitsche brandbom is lichter, waardoor het mogelijk is, grootere hoeveelheden er van mede te nemen. Het geringere gewicht van de Duitsche brandbom is desniettegenstaande voldoende om haar genoeg kracht te geven, om door het dak heen te slaan. De brandbommen worden in het vlieg tuig in paketfcen van 36 stuks opgehan gen, Bij het uitwerpen valt dit pakket uiteen en de bommen verspreiden zich over een groote oppervlakte. Zooals met alles, wat op de bewa pening betrekking heeft, is voor de groote bommen met ontplofbare lading de grens van 1000 kg reeds lang over schreden. Zij hebben een reusachtigen omvang ontwikkeld en brengen enorme schade te weeg. Wat het aantal bom men betreft, dat door de Diiitsche vlie gers is uitgeworpen dit overtreft reeds thans het aantal, dat gedurende den geheelen wereldoorlog op alle fron ten door hen werd neergeworpen. LAND. EN TUINBOUW Het bewaren van aardappelen en fruit De Voedingsraad schrijft: Als bewaarplaats van wintergroenten en fruit komt de kelder in aanmerking, mits deze vorstvrij is en op een zon- nigen, milden dag gelucht kan worden. Bij strenge vorst hangt u voor het raampje een mat of iets dergelijks om de koude buiten te houden. Voor groenten en fruit neemt u, zoo mogelijk, een gescheiden ruimte, daar het fruit, samen met aardappelen en groente bewaard, sneller aan bederf on derhevig is. Is er geen kelder, dan kan een vorstvrij frisch kamertje, speciaal voor fruit,, uitstekende diensten doen. In den kelder komen dan: le. Aardappelen. Deze mogen niet nat in den kelder worden gebracht. Ze moeten op een donkere, niet te warme plaats bewaard worden, daar zij anders snel gaan kiemen. Zij blijven n.l. na het oogsten doorgroeien, halen adem en loo- pen uit. - Gaat het iolm! een kleinen voorraad', dan kunt u dezen in wat kleine kisten laten staan, de kisten niet geheel ge vuld en een paar latjes voor luchtcir- culatie er tusschen. Een grootere partij kan op stroo of losse turf worden ge legd. Regelmatig nazien en omzetten om schieten te voorkomen, is noodig. Het beste is een kist van latwerk, waar de aardappelen boven ingaan en onder uit een schuine ruif, toeloopen, zooals voor anthraciet vaak in gebruik is. De aard appelen komen dan vanzelf bij herha ling in beweging. 2e. Groenten. Enkele hiervan, als sluitkool (roodè-, witte- en savoyekool) en bloemkool' kunt u met een touwtje aan den stronk en met den kop naar be neden ophangen. Van de bloemkool ver wijdert u eerst de stugge bladeren, ter wijl de soepele binnenste als beschut ting over de bloem gevouwen worden. De ruimte mag vooral niet te warm en te droog zijn, want dan wordt alles rimpelig en slap. Uien kunt u het eenvoudigste in een onbenut kamertje leggen; ze kunnen ge rust een paar graden vorst hebben. Brusselsch lof voor eigen gebruik kan in den kelder of in een donkere kast in vochtig zand worden ingegraven, reeds bij eenige warmte loopen de wortels uit en de geel-groene losse bladeren kan men regelmatig oogsten. Fruit wordt apart gehouden. Appels kunnen, mits vorstvrij en niet te warm, ook op den zolder bewaard worden. Een verwarmingskelder is niet geschikt voor het bewaren, van fruit. Wormstekige en schurftige vruchten komen niet voor be waring in aanmerking, daarom moet u de vruchten stuk voor stuk nakijken. Voor het bewaren neemt u liefst handgeplukt fruit. Appels hebben dikwijls een min ot meer vettige schil, wat bij sommige soor ten zeer goed is te merken. Door deze eigenschap worden de vruchten beschermd en drogen minder snel uit. Niet ieder beschikt over een aparte fruitbewaar- plaats. Eenige kranten, uitgespreid op den vloer van zolder, vorstvrije kast of kamer, zijn zeer geschikt om het fruit er één laag dik op uit te spreiden, niet meer. Bij verbruik telkens contro leeren. TELEGRAMMEN VLIEGONGELUK IN ZWEDEN. Dinsdag heeft zich een vliegtuigongeluk voorgedaan bij de Zweedsche militaire vliegschool. Een 23-jarige cadet, die met een lesvliegtuig was gestart, stortte door onbekende oorzaak neer. Het toestel ver brandde en de bestuurder werd gedood- AMERIKA EN DEN OORLOG IN EUROPA. De eere-voorzitter van de Amerikaan- sche commissie tot het houden van Amerika buiten den oorlog, de vroegere President van het Amerikaansche Olym pische comité, schrijft in de „Chicago Herald American" dat een duivelachtige propaganda het Amerikaansche volk in gepraat heeft dat Amerika het leed van alle andere volkeren kan heelen. Wan neer Amerika zal ophouden oorlogszuch tige dreigementen uit te schreeuwen en andere naties voortdurend te beleedigen om zich in plaats daarvan te bepalen tot eigen aangelegenheden, zal het mis schien ontdekken dat het geen vijanden heeft. DE ROOFOVERVAL TE NEW YORK. Ten aanzien van den roofoverval op de Fifth Avenue te New York wordt ge meld, dat ae beide roofmoordenaars na een opwindende achtervolging zijn ge- arres^eer i. Een hunner werd door een schot, van ten politieagent zwaar gewond. De tweede werd bij zijn arrestatie tegen den gromd geslagen. Behalve de beide doiodelijk getroffen achtervolgers is nog een derde dioor de bandieten met een schot zwaai* gewlomd. Men twij felt er aan of de zwiaargewiomde ban diet het leven zal1 behouden. De roof overval en de bandieten jacht speelden zich af tijdens de drukste zakentijd. De jacht leidde dootr verscheidene waren!- huizen nabij' het warenhuis w,aar de over val iwieird gepleegd. Omtrent het vloiotge vecht in de MiddelLandsehe Zee op 10 Januairi heeft de Rritsehe Admiraliteit bekend gemaakt dat een toirpedolbootjager. een vliegtuig moederschip en een kruiser beschadigd lwierden. In een mijin in de gduiwi Noord.West- falen zijin 20 Itaüaansehe mijnwerkers het slachtoffer geworden van een on geluk. Dinsdag werd voor hen een. rouwdienst gehouden, waaraan o.a. Dr. Ley deelnam. Van een vliegveld in de omgeving van Moskou is Dinsdagavond een luchtballon van 2200 kubieke meter opgestegen met een bemanning van drie koppen. Deze ballloin nnoet 24 uiren in de lucht blijven oimi volgens een vastgesteld program van het meteorologisch observatorium waair- (neimingen te doen. Zij! zal daartoe tot 5000 mieter hoogte moeten stijgen. Het Hamburger Tage'blatt mëlldt uit Stockholm1, dat de schrijfster Elba MölL ler-Klleen, de echtgenoot© van den mi nister van sociale zaken, uit de gevan genis Laangholmen (Stockholm) is ont slagen. waar ze twee maanden heeft doorgebracht. Elsa Klleen had twee maanden moeten uitzitten, terzake van de publicatie van een hoek, dat ze wel iswaar niet 2elf had geschreven, doch' had doen uitgeven. Het boek was ge schreven dolor een veroordeelde, die de toestand van een gevangenis schilder de. De rechtbank achtte het boek b©- leedigend en veroordeelde de vrouw1 van den minister. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 13 Vee- Aanvoer 650 runderen. 28 schapen f 28:, 1 nuchter kalf. totaal 679 stuks. Aardappelen, per H.L., Bintjes f8.69; Eigenh.. zand f3.34; Industrie f3.69; Al pha's f3.69; alle bonte soorten f4.39; alle soorten Eigenh. f 4.04. Voorraad vol doende. Handel tamelijk. Vlas. Aanvoeren4985 k.g. blauW f 1 1.40; 3900 k.g. Holt geel f 1—1.45; 500 k.g. dauwirooit f 0.85—1.15. De aanvoeren zijn heden niet groot, omdat het meest op het land verkocht iwordt. De handel gaat zlijn gewone gang aan de vastge stelde prijzen. AMSTERDAM, 13 Jan. Marktbericht vam Jac. Knoop, makelaar in aardappelen), Admiraal de Ruijterweg 196, telefoiom 81431, Amsterdam. Heden werden de prij'zen van onder staande aardappelensoorten vastgesteld voor de week van Maandag 13 Jan. tot Zaterdag 18 Januari '40, per 70 kilo. Alle prijzen zijn vastgesteld dotor de Regeering. Zeeuwsche Eigenh. f4.01; ld. Bintjes f3.66; Bonten en Blauwe poters f3.66; IJpotlder Bevelanders f4.01; id. Bintjes f8.66; Friesche Bintjes f3.66; Flakkee- sche Eigenh. f4.01; Spuische id. f4.01,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3