tZ ZZ ZZ 33 S3 $Z STÜ DE KERKEN EN DE WINTERHULP Coll«cUplann«n Men schrijft van de zijde der Stich ting Winterhulp Nederland aan het ANP: ln het Nederlandsch Dagblad van 6 Januari jJ. is een artikel verschenen, waarin de inhoud van het rondschrijven der procureurs-generaal aan de gemeen tebesturen betreffende de inzamelingen in de kerken met de Winterhulp Ne derland ter sprake wordt gebracht. Ter vermijding van misverstand stelt de Win terhulp Nederland er prijs op, tegen dit artikel stelling te nemen. De verordening 109/40, welke de in zamelingen regelt, is voor de oprichting van de Winterhulp Nederland uitgevaar digd en regelt het geheele gebied der inzar elingen. Door den aanvang van de inzamelingen voor Winterhulp is zeer zeke? op het gebied der openbare in zamelingen een verandering ontstaan. In het kader van de ter zake uitge vaardigde bepalingen van den secreta ris-generaal van het departement van Justitie, is ook het begrip openbare en niet-openbare inzamelingen behandeld. Hierbij heeft de procureur-generaal ook bepaald, dat de kerken collecteplannen voor de inzamelingen in de kerkgebou wen moeten indienen. Wanneer thans gesproken wordt van een protest tegen een inbreuk op de rechten van de kerk, omdat men in de indiening van een collecteplan een op geen recht steunende inmenging in de aangelegenheden der kerk ziet, dan moet er op worden gewezen, dat de Winter hulp Nederland zelf onder volledige con trole van de staatsorganen staat, en wel niet alleen wat betreft de inzamelings termijnen, doch zelfs in haar geheele fi- nancieele beheer en in haar uitgaven. Zij ziet daarin ook in het geheel niet een inbreuk op haar arbeid, doch stelt zich vrijwillig onder deze controle, daar zij immers slechts in het belang van het volk haar middelen besteedt. Waarom men echter zelfs in de indiening van een coliecteplan een bevoogding of zelfs een inbreuk in den arbeid der kerk ver moedt en daarmede zelfs de Winterhulp in verband brengt, is onbegrijpelijk. De ter zake bevoegde secretaris-generaal, die de bepaling over de indiening van het coliecteplan heeft vastgesteld, zal daarvoor zijn redenen hebben gehad. De Winterhulp heeft hij daaromtrent niet geraadpleegd, noch wil deze geraadpleegd worden, omdat zij in het geheel niets met deze zaak te maken heeft. Bij deze gelegenheid wordt er op ge wezen, dat de Winterhulp Nederland niet het minste belang heeft de kerk en haar instellingen in haar arbeid te benadeel en, maar integendeel zich er over verheugt, wanneer met alle ande ren ook de kerk aan het welslagen van het winterhulpwerk medewerkt. Dit komt het best tot uiting door de bepaling van den landelijken directeur der Win terhulp, waarin hij ondanks het collecte verbod den kerken de mogelijkheid ver schaft, in naam der Winterhulp, de tot nu toe gebruikelijke collecten tot on derhoud van haar instellingen en an-^ dere acties op charitatief gebied te be houden en voort te zetten. Het heeft den schijn, alsof door arti kelen, zooals het genoemde van 6 Jan., de indruk moet worden gewekt, dat tussehen Winterhulp en kerken een te genstelling zou bestaan. In werkelijkheid bestaat echter bij de Winterhulp, zooals door de maatregelen van den landelijken directeur het best wordt aangetoond, geenerlei meeningsverschil met de ker ken, die van haar kant ook steeds de zekering te zullen samenwerken gegeven hebben. Het zal ook in de toekomst ten allen tijde het streven van Winterhulp Nederland zijn, met de kerken gemeen schappelijk voor het Nederlandsche volk te arbeiden. Wie zich in een of anderen vorm daartegen keert, is tegen het volk. FEUILLETON TWEE NEVEN en TWEE NICHTEN Maar dat zou toich vreeselijk on rechtvaardig zijn! riep Jeanne, innig ver ontwaardigd. Ik gelopf eigenlijk dat hij het niet kan doen! Overtuigd zei Minnie: „De Tioiod-steenen Schuur" is zijn eigendom; hij kan hem nalaten aan w.'jÉ hij 'wil. Hij en imiijlnhear Reiinier kun nen het toidh al niet best vinden. Mijn heer George Iw'as altijd ijverig, imaar sinds hij een paar jaar geleden e©ni beroerte heeft gehad en alilas 'aan an deren moest loverlaten, is hij sllechts be dacht op sparen en n;og eens sparen! Hij heeft zich nu eenimlaal in het hoofd gezet, dat (mijnheer Reinier veel te roekeloos zou wezen, alls hij hier baas w'as. En imevrouw dóet niets, dan den heelen dag rniaair mee praatjes aanko men van hoe veel mijnheer Reinier uit geeft. Tenminste, dat zegt Sien. Ik vind het afschuwelijk. Wat is dat hard voor mijnheer Reinier, fwiant to-t zijn broertje geboren iw'as, be schouwde hij zich zeker als de èenige erfgenaam? VERSCHILLENDE BERICHTEN Eng«lfch« bopimèn op oni land Gebruik makend van het gunstige Weer heeft het Engelsche lucht wapen in d©n nacht van Donderdag |op Vrijdag op een groot aantal Nederlandsche plaatsen aanvallen gedaan, 'waarbij veel 'brisant en brandbommen zijn uitgeworpen. Het grootste gedeelte van deze 'bommen kwam buiten de bebouwde kommen neer. Bij de slordige wijze van boariblardee- ren welke de Engelsche vliegers toe pasten, kon het niet uitblijven dat tal van hulzen, boerderijen en schuren schade opliepen. Tw'ee wioonhuizen werden ge heel vernield, verschillende andere zeer beschadigd. In een gemeente werd de lichtleiding eenige uren buiten toedriji gesteld; er was qok veel glasschade, Een klein aantal personen werd licht gewond. Het aantal slachtoffers zou ge ring zijn geweest, indien niet in e©ni plaats in het Zuiden des lands, Hvelke bizonder aJWaar met brisantbommen be stookt 'w'erd, verschillende boimlmien ge vallen 'waren op een R.K. ziekenhuis. Zij vielen op een kapel waar juist de zusters voor een godsdienstoefening ver zameld Waren. Drie zusters werden ge. dood, een Zw'aar gewond en een dienst meisje licht gewond. Door luchtdruk Werden nabij gelegen huizen beschadigd. Als een middel om de burgerbevolking te termriseeren Wordt het feit aange zien dat miljtaire doelen nauwelijks zijn aangevallen en dat op verschillende be woonde plaatsen imitrailleurvuur is ge opend. Zoo zijn blv. in Den Haag de 'woningen in de Thojemschestraat 59 en 61 door imitrailleurvuur getroffen. Een Engelsch vliegtuig is door een DuitsChen jager neergehaald. Vier inzittenden 'wer den gedoiod. (ANP) Streekplannen in Zealand Ged. Staten hebben het voornemen zes kerncommissies voor streekplannen in. Zeeland op te richten, nl. voor Walche ren, Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, West- Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid- en Noord- Beveland, Tholen en St.-Philipsland, en Schouwen en Duiveland. Deze commissies zullen allen worden gepresideerd door hetzelfde lid van Ged. Staten, onder wien het streekplanwerk ressorteert. (P.Z.C.) Weogaloopen irinifja aangehouden Woensdagavond heeft de politie te Utrecht een 19-jarig meisje aangehou den. dat niet voldoen kon aan de identifi catieplichten en Weigerde haar naaim) op te geven. Het meisje is overgebracht naar het hoofdbureau en allereerst eenige uren in arrest gesteld. Daarna bleek zij wel degelijk genegen zich bekend te maken en toen kwam vast te staan, dat haat- na am genoemd was in het politieblad var. 1 Augustus, in welk blad de com missaris van politie te Zeist de opsporing en aanhouding veftocht van een meisje, dat weggeloopen was uit het rijksopvoe dingsgesticht te Zeist. Het meisje is op transport gesteld naar deze inrichting. Aangeraden en gedood Woensdagavond is op den Rijksweg te Beek (L.) even buiten de kom der ge meente, een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de 46-jarige W. S., gisthandelaar te Maastricht, het slachtoffer is geworden De heer S. keerde met zijn echtgenoote van de zilveren bruiloft van zijn broer te Geleen terug. Bij een huis, waar de Rijksweg een flauwe bocht maakt, zette hij zijn wagen op het rechter gedeelte van den weg voor het vullen van zijn radiator met water, dat hem aldaar werd verstrekt. Op het oogenblik, dat hij in de auto wilde stappen, kwam uit de tegenover gestelde richting op het andere rijvlak Bedenk, waar vreesachtig uw oogen zich richten op dreigende wolken, dat boven die wolken de klare hemel zich welft met zijn zon en zijn sterren. Net zioioi toin als nu; jongeheer Alfred (beefde toen oog; 'dat Iwas die; oudere broer van jongeheer Eddje. Hij' zou zoowat veertien jaiair zijn, als hij1 nog in leven iwas. Het zal nu twee jaar geleden zijn, dat hij gedoiod Iwierd. Gedoiod? herhaalde Jeanne. De jongeheerien waren gezamenlijk uit rijden en ze hadden een kwaadaardig paard van mijnheer Reinier voior de dogcart. Precies bovenop den heuvel ging .mijnheer Reinier er uit, liet de jongens saim'en en ze zeggen, dat hiji de Imlerrie een slag gaf en die kon .de Zw'eep niet verdragen. Ze rende den heuvel af en toen ze bij de oude stee- incn brug den hoek irim'ging, (werden beide jongens er uitgeworpen en jonge heer Alfred Iwierd op de pillek gédlood. Ontzettend! Miniuio zei niets; ze schikte de bord jes en kopjies bij elkaar en er iwnsi zóó iets veelfoeteekenends in haar stil zwijgen, dat Jeanne ontsteld vroeg: Je bedoelt toch niet.,... dat iem'and het voor iets anders dan toe val hield? O, de mienschen dachten van alles; mijnheer Reiinier zelf zei, dat hij uit gestapt Was, oim naar een hfoef te kij ken van het paard en dat de jongen uit ondeugendheid doorreed. Openlijk W'erd er niets tegen hem gezegd; oiok niet 'bij het verhoor van het gerechte.' lijk onderziOiek; maar mijnheer Reinier een tot nu toe onbekend gebleven vracht wagen aanrijden, welke den heer S. bij het openen van het portier greep en tegen den grond smakte. Vermoedelijk heeft de chauffeur tengevolge van de duisternis niemand opgemerkt. Mevr. S die in de auto was blijven' zitten, kon door de bevroren ruiten en de duisternis niets zien. Wel hoorde zij een hevigen smak en zij vond diaar echtgenoot in bewustelobzen toestand, bloedend uit mond, neus en ooren, achter de auto langs' den weg liggen. Hij is omstreeks middernacht overleden. Steun tengevolge van weersgesteldheid De secretaris-generaal van het Depar tement van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen een brief gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat arbeiders, gedurende de periode, dat zij tengevolge van de weersgesteldheid werkloos zijn en geen loon doorbetaald krijgen, inge volge de steunregeling kunnen worden gesteund, mits zij aan alle terzake ge stelde voorwaarden voor opneming vol doen en indien hun namen voorkomen op de door de werkgevers samenge stelde en via de betrokken arbeidsin specties aan de gemeentebesturen ge- .zonden lijsten. Uiteraard dient, alvorens tot steunverleening wordt overgegaan, te wórden vastgesteld of de werknemer voor het doormaken van een wachttijd in aan merking kan worden gebracht. Voor wat betreft de landarbeiders wordt medegedeeld, dat voor deze cate gorie van werknemers, indien zij in bo vengenoemd geval komen te verkeeren. niet de eisch behoeft te worden gesteld, dat hun namen op de meergenoemde lijst moeten voorkomen. WETENSCHAP EN TECHNIEK SNELHEDEN VAN DIEREN Een kleine lijst in de Rhein- umd Ruhr- zeitung noemt de boerenzwaluw het snel ste dier ter wereld, het bereikt in zijn vlucht de 90 m. in de seconde. Dit beant woordt aan 324 km per uur, dus meer dan een normaal verkeersvliegtuig. De zgn. huiszwaluw is veel langzamer, ze legt „maar" 60 m. in de seconde af, de gierzwaluw brengt het niet verder dan tot 36 m. en wordt derhalve door eiken hedendaagsche auto ingehaald. De koning van de lucht, de adelaar, kan evenmin met de middelen der moderne techniek wedijveren, ofschoon hij een snelheid van 24 m. in de seconde haalt. De normale vaart van een postduif wordt volgens de nieuwste onderzoekingen op 20 m. aangegeven, maar enkele weten dit tot 30 op te voeren. Bij de vliegende dieren zijn de insec ten het langzaamst, al heeft de vlieg een gangetje van 1,6 m., zoodat ze een uur lang over ongeveer zes km een flin- ken voetganger best kan bijhouden. Het tempo van de olifanten is dikwijls over schat, zelfs in opgewonden staat komt hij niet hooger dm 55 km in het uur. Van de roofdieren gaat het Indische lui paard met den palm strijken en wel met 100 km in het uiir, waarbij de leeuw, die zelden de 50 km te boven komt, stuk ken achterblijft. HELDERE METEOREN WAARGENOMEN ïn de avonden van 23, 25, 26 en <27 December 1940 en 3 Januari 1941 zijn in ons land zeer hölldere meteoren, resp}. zeer sterke lichtverschijnselen 'waargeno men. Het meteorologisch instituut ontving verschillende vaak vrij uitvoerige en nauw keurige beschrijvingen van deze hemel verschijnselen. Uit de ontvangen mede- deelingen kon afgelleid worden, dat het hierbij in het algemeen meteoren betrof, welke schenen uit te gaan (radie©ren) van een gebied, dat in of nabij het ster renbeeld „de visschen" gelegen was en waarvan de meesten zich in Oostelijke of Noordoosteijke richting beWogen. Het verlicht, dat zij uitstraalden, wordt als zeer helder, geelgroen opgegeven. De ver schijnselen duurden slechts enkel© sector- den; enkele berichten spreken van een lange groenachtige staart. In het geval van 3 Januari werd het verschijnsel ongeveer 16 minuten vóór zonsondergang gezien, dus bij vrijt wel helderen hemel. Het deed zich voor aan I den Zuidelijken hemel'. j Aangezien de opgaven der tijdstippen van optreden een weinig uiteenliepen I en het aantal gevallen, Waarin de baan van den meteoor ten opzichte van de sterren 'w'erd vastgelegd, gering was 'w'as het niet mogelijk voldoende be trouwbare berekeningen te maken om trent het verloiop van de banen over ons land, alsmede over de hoogte in den- dampkring. De verschijnselen hebben geen betrek king op in bepaalde (maanden regelma tig jaarlijks voorkomende meteorenzlwier- imen. LAND- EN TUINBOUW Pootaa- d tppelen voor Frankrijk Naar Europapress heeft vernomen zul len binnenkort 100,000 ton pootaardap- pelen naar Frankrijk worden geleverd. Deze aardappelen zullen voor de helft uit Duitschland en voor de helft uit Ne derland komen. De aardappelen uit Ne derland worden dezer dagen in Frankrijk i verwacht. De aardappelen uit Duitschland zullen met het oog op de vorst pas in het voorjaar worden geleverd. Van de 100,000 ton aardappelen, die Duitschland voor voedingsdoeleinden aan Parijs zal leveren, zijn reeds 17,000 ton aldaar aangekomen. Binnenkort zullen nog 30,000 40,000 ton worden verzon- den en de rest zal in den loop van de volgende maanden, al naar de weersom- standigheden, worden geleverd. De Britsche berichtendienst heeft, naar het DNB meldt, bekend gemaakt, dat Lord B aden-P owell, de leider van de padvindersbeweging, Dinsdag in den ouderdom van 84 jaar op zijn landgoed in de Britsche kolonie Kenya over leden is. Robert Baden-Powell werd in 1857 te Oxford als zoon van een pro fessor in de theologie geboren. Hij koos een militairen' loopbaan en diende in Indië, Afghanistan en Zuid-Afrika. ■V Bij deze berichten wij dat van af heden geen ongelezen couranten meer verkocht kunnen worden. De Directeur. KORT EN BONDIG De bladen van Milaan melden uit Bei roet, dat onbekenden Zondag j.I. een aanslag gepleegd hebben op Emir A b d a 11 a h van T,ransjordanië. Deze aanslag mislukte. Toen de Emi,r van een jachtpartij terugkeerde, slingerde in de buu,rt van Petra een onbekende een hand granaat naar hem. Iemand uit het gevolg werd zwaar gewond en liet het leven. Het paard van den Emir weri door een groote scherf getroffen. Abdallah zelf kwam er echter met eenige ontvellingen af. In een officieel communiqué van het ministerie van buitenlandsche zaken van Ecuador wordt gezegd dat oipi 3 Januari vliegtuigen van Pe.ru het grondgebied van Ecuador hebben geschonden. Voorts hebben op 4 Januari gewapende Peruanen een aanval op grensposten van Ecuado.r ondernomen. De regeering is vast besloten, aldus het communipué, het land en zijn ee.r te verdedigen. Uit Bordeaux wordt gemeld, dat daar een vrouw met de guillotine is te rechtgesteld. Zij had haar moeder en haar man vergiftigd. Sedert 25 jaar is dit de eerste maal, dat in Frankrijk een vrouw terechtgesteld is. (D.N.B.) Het Amerikaansche ministerie van bui tenlandsche zaken heeft, naar de New York Times uit Washington verneemt, het Fransche verzoek om duizenden in Frankrijk levende vluchtelingen, af komstig uit alle landen, naar het weste lijke halfrond te mogen overbrengen zoo goed als afgewezen. De Amerikaansche regeering stelt zich op het standpunt, digheden niet ordelijk kan geschieden. Besparing Motorbrandstof Grensverkeer en binnenlandich vervoer In de gehouden persconferentie heeft de gevolmachtigde van den rijkscommis saris voor het verkeer, Regierungsrat dr. Pini. mededeeling gedaan van een aantal belangrijke nieuwe verkeersmaatregelen, welke genomen moeten worden ter be sparing van motorbrandstoffen. Na over leg met het departement van waterstaat zoo zeide hij w°rden met inganê van Maandag 13 Januari a.s. de volgende .maatregelen gemmen. Het goederen- en vrachtverkeer over de grenzen tussehen Duitschland en Ne derland. alsmede tussehen Nederland en België mag in de toekomst alleen dan I nog geschieden- wanneer een bijzondere j schriftelijke goedkeuring van de bevoegde Nederlandsche verkeersinspecteurs of van i de bevoegde Duitsche of Belgische ver- keersleiders is gegeven. Een vergunning om met een vracht wagen de grens te overschrijden zal alleen worden verleend als er geen andere vervoergelegenbeid (per trein of schip) bestaat en de te vervoeren goede ren voor de oorlogvoering of in oeco- nomiseh opzicht van belang zijn. Verder zal het departement van water staat met ingang van Maandag 13 dezer een autobevrachtingsdienst (AB D) voor het binnenlandsch verkeer in het leven roepen. Deze dienst heeft de taak het goederenverkeer voor der den op de wegen te leiden en is een instelling van den staat. De leiding is in handen van het depar tement van waterstaat, dè uitvoering be rust bij- de rijksverkeersinspecteuren bij is sinds dien noodt meer bijzonder po pulair geweest. Jeanne stond |op en liep naar het1 venster. Zë 'was zóó onaangenaam ge troffen door hetgeen ze zoo juist gel- hofornd had, dat ze een oogenblik Wen- schte dat ze 'mlaar noodt op „de rood- steenen Schuur" gekomen Iw'as. Tot mibg toe had het haar nog veilig geleken, dat ze tenminste bij eigen fa milie iwias heiland, al waren de Gilide- huisen zich daar dain totoks niet van bewust. Maar nu ze in den steeds don kerder iwOrdenden tuin uitkeek, ging ze zich toch Iwel een beetje verlaten voelen. Ze sloeg geen gelloof aan dal ver haal 'tegen Reinier Gilldehuis, hield ze zich telkens .en telkens weer voor, ter- Ivvljl ze bij het keukenvenster, zat em Minnie boven de kamer, in lorde maakte; anders zou ze geen uur langer daar in huis iwillien blijven! Wat zou Bets wel zeggen, als ze dit (wist? Toen lom negen uur Minnie haar naar 'boven geleidde, vioellde ze zich erg gedrukt. Ze vond het huis s;otmber; de trap Iwlas donker; hiol weerklonken de voetstappen in de lange gangen zander loiopers. Haar eigen kamer Was een groot somber vertrek, met ouderWet!- sehe meubelen en, o, schrik, een antiek bed, met een hemel ©n gordijnen! Maar Minnie, daar (moet ik tjoch niet in slapen?, riep ze ontzet. Het meisje begreep er niets van; ieder van wie een afdeeling van dezen dienst wordt opgericht. Deze afdeeling heeft tot taak bij bevrachtingen bemid delend op te treden en goedkeuringen te verstrekken.Hierbij bedient zij zich in de afzonderlijke districten van agenten en subagenten. Voorloopig zijn van de regeling van den ABD uitgezonderd autobodediensten op vaste trajecten en transporten, die zich uitstrekken over een afstand van minder dan 15 km. Ook transporten van vee. versche visch, melk, groenten, fruit, aardappelen, eieren, bloemen en plan ten, naar en van veilingen hebben voor loopig geen bijzondere vergunning noo- dig. Alle ondernemers, ongeacht of zij voor het transport een vergunning moe ten hebben of niet, zijn verplicht hun laadruimte tot ten minste 80 pet. te gebruiken. Zij zullen ter verantwoording worden geroepen, wanneer zij meer dan 20 pet. ledige ruimte hebben. Een onvoldoende gebruik van de laad ruimte of ledige ritten mogen slechts met schriftelijke toestemming van den rijksinspecteur van het verkeer plaats hebben. Op de ondernemers rust de ver plichting tot aanmelding en tot vervoer; zij moeten de ladingen vervoeren, welke hun van de zijde van den autobevrach tingsdienst worden toegewezen. De ver laders moeten zich dus. voor zoover het niet gaat om de bevengenoemde uitge zonderde goederen (vee. visch, melk, enz.) voortaan wenden tot de organen van den Autobevrachtingsdienst om transportruim te te verkrijgen. De bepalingen van den Autobevrachtingsdienst hebben voorloopig slechts betrekking op beroeps-transport ondernemingen en niet op eigen vervoer. wat kon hier tegen Zijn; eigenlijk vond het verre boven den stand van een) „moeders hulp" loon in zooki bed te slapen en dan nog wel in déze kaïmier, die voter de beste in huis gehouden Werd! Maar, je begrijpt toch Iw'el, dat het hier spookt. Minnie. Niets zoo uit- noodigend als een bed «niet gordijnen. Vertel maar eens gauw de geschiedenis die er aan vertoonden js. Onzin! riep Minnie. Ik ben niet zooi bijgeloovig! Nu, maar vertel toch eens gauw!, wlat je gehoord hebt. Ik (beloof je. dat ik niet schreeuiwten zal. Minnie spreidde met groote zorg de lakens pver het 'bed en imlet een ion-' geduldig rukje aan de dekens zei ze: Nu, ik geloof er zelfs niets van; Imaar ze bewleren. dat zich hier Wef eens eer. v.rouW vertoont, imlet loshan gend haar, dat haar dan over het ge zicht valt. Maar er is niks van aan; hoor juffrouW! Slaapt u imaiar Dekker! Toen Jeanne alleen 'w'as, ging ze oog een tijdje op den rand van het ved- simiade bed zitten en keek naar d© kof fers unlet de etiketjes er op, die Eli zabeth mlet haar keurige hand geschré ven had. Je hoeft niet te denkeai, dat iki je hier uitpak, zei ze tegen d©ze stomme getuigen. Morgen gaan 'wie regelrecht terug naar imJevrpuW! Rutters en dan hoop ik, dat ik die griezelige „rpod|- steener Schuur" niet Weerzie! HOOFDSTUK V. I Een goede nachtrust en een zonnige richtend deden Jeanne toch van opvat ting veranderen. Ze 'w'as nog altijd 'be sloten „de rood-steenen Schuur" te ver laten; maar toch 'wilde ze geen stap, doen in deze richting vpor mevrouw! George Gildehuis terug zou zijnen dus zou ze dezen dag maar eens wijdien aan de kennismaking met haar nieuwe omgeving. i Ze bracht den imbrgen door met het huis en den tuin eens nader te b'e.. kijken. Het huis leek haar nu 'lang niet zoo somber meer en de tuin vond ze verrukkelijk. Ze zag niemand anders dan Minnie. Familiemaaltijden bestonden er niet. De tweelingbroers hulpbe hoevend als ze waren verlieten nooit hun kamérs; mevrou'w George éls ze er Was bleef ook in haar eigen vertrek en Werd bediend door haar kamenier; Reinier had zijn kamer in eëo vèrwljderd deel van het huis, waar hij zijn eenzame maaltijden gebruikte ©n af en toe eens een kennis bij' zich had. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2