WINTERHULP#NEDERLAND BONS, DIE GELDIG ZIJN BLOEM. De met „3" gen. bonnen van de bloemkaart geven gedurende het tijdvak van Maandag 30 December tot en met Zondag 26 Januari a.s. recht op het koopen van 35 gram tarwemeel of tar webloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel. BOTER, MARGARINE en VET. Geduren de het tijdvak van Zaterdag 4 tot en met Vrijdag 10 Januari geeft de met „24" genummerde bon van de boterkaart en van de vetkaart recht op het koopen van een half pond boter of een half pond margarine of twee ons vet naar keuze, voor zoover voorradig. De met „24" genummerde bonnen, die op 10 Jan. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Vrijdag 17 Januari. BROOD. Van 6 tot en met 12 Januari broodbonnen 22 (geldig tot en met 19 Januari). Bon 3 van de bloemkaart tot en met 26 Januari geldig voor het koo pen van 50 gram brood, 35 gram meel of bloem of 1/2 rantsoen gebak. GEBAK. Bon 22 van de broodkaart en bon 3 van de bloemkaart voor gebak. EIEREN. Van 6 tot en met. 12 Januari "bon 33 één ei (ook geldig tot en met 19 Januari). SUIKER. Van 21 December 1940 tot en met Vrijdag 17 Januari 1941 bon 86 (al gemeen) (1 kg.) THEE EN KOFFIE. Van 21 Dec. t/m. 31 Jan. bon 18 (algemeen) 75 g. thee of 1/2 pond koffie. VLEESCH en VLEESCHWAREN. Van 6 tot en met 15 Januari (ook geldig tot en met 19 Januari) bonnen „14 vleesch" voor 100 gram vleesch (been inbegrepen) of een rantsoen vleeschwaren. Bonnen „14 worst, vleeschwaren" zelfde periode voor een rantsoen vleeschwaren. PEULVRUCHTEN. Gedurende het tijdvak van Dinsdag 17 December tot en miet Zondag 12 Januari 1941 geeft de met „103" genummerde bon van het algemeen distributiebionboekje recht op het koopen van 1/2 k.g. peulvruchten. RIJST of rijstemeel, rijstgries of rijste bloem of gruttenmeel van 28 December tot en met 24 Januari, 1/2 pond op bon 108. 1 HAVERMOUT of havervlokken of haver- bloem of aardappelmeelvlokken of gort of gortmout of grutten, van 28 Decem ber tot en met 21 Februari, 1/2 pond op bon 57. Bon 44: uitsluitend 1/2 pond Gort of gortmout of grutten, van 28 December tot en met 21 Februari. VERMICELLI of macaroni of spaghetti, van 28 December tot en met 21 Februari, 1 ons op bon 31. MAÏZENA of sago of aardappelmeel, dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoeder, welke 100 gram zet meel bevat. Van 28 December tot en met 21 Februari, 1 ons op bon 87. ZEEP. Gedurende het tijdvak van Woens dag 1 Januari tot en met Vrijdag 31 Jan. geeft de met „113" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 150 gram. toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huis houdzeep of 150 gram zachte zeep, of 300 gram zeeppasta of 250 gram zeep poeder of 600 gram waschpoeder. SCHEERZEEP. Gedurende het tijdvak van Woensdag 1 Januari tot en met Woensdag 30 April a.s. geeft de met „117" genummerde bon, welke tegelijk met de textielkaart is uitgereikt, recht op het koopen van 50 gram. scheerzeep, of een tube, dan wel een pot scheer* crème. 1 HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking valn 6 Januari. f25000: 15587. f1000: 3852, 14950, 20534. f400: 11163, 21024. f200: 6186. f 100: 1834, 3820, 5158, 11648. 15731, 19307, 19913. ir J. Th. WEST EO FF: 11 Een krachtige, niet te stuiten drang tot eenheid leeft thane in ons volk. Winterhulp Nederland is hiervan een der eerste uitingen". INGEZONDEN STUKKEN (Van ingezonden stukken, geplaatst of ongeplaatst, wordt de copy niet terug gegeven. Op anoniem of zonder duide lijk geschreven handteekening toegezon den stukken wordt geen acht geslagen. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden stukken te verkorten, iof te veranderen op een wijze, die naar haar meening ze geschikt maakt voor opne ming, zonder dat de bedoeling gewij zigd wiordt), j Financlëel Weekoverzicht De eindindruk van het uiteraard bewogen koersverloop in een zoo bewogeu jaar als j 1940 kan in weinige woorden aldus worden samengevat: Zoowel Nederlandsohe obli gaties als aandeelen verlaten het jaar op een belangrijk kooger peil dan zij het be gonnen, terwijl de laagste koersen meestal genoteerd werden kort voordat Nederlano in den oorlog betrokken werd of kort na de heropening van de beurs (15 Juli). De hoogste aandeelenkoersen zijn in de meeste gevallen tegen het einde van het jaar tot stand gekomen. Op de oorzaken van dit verloop kan thans niet verder worden in gegaan, en evenmin op de koersbeweging van buitenlandsohe waadden, waarin de handel zioh in de laatste maanden welhaast uitsluitend tot certificaten van Amerikaan- uhe aandeelen en Duitsehe fondsen be- derkte. Nederlandsohe vaste rentedragende fond sen noteerden in Mei en Juli, voor zoover het leeningen van openbare lichamen be trof meestal eenige punten lager dan einde 1939. Sindsdien herstelden zij zioh vrij krachtig, zoodat de slotkoersen dioht bij de hoogste keersen van het jaar en boven die van het vorige jaar liggen. Nog sterker was de daling, maar daarna ook het herstel der Pandbrieven, die, gerekend over de laagste noteeriDgeD, tot een vijfde der waarde konden winnen. Het koersverloop der Industrie- enz. obligaties was met dat der overige min of meer in overeenstemming, al speelde de waardeeriog der niteenloopende voor uitzichten der debitrioes een rol, zoodat de koersbeweging niet nniiorm was. Op de aandeelenmarkt kooden Bank aandeelen, onverschillig of het in Neder land of het in Nederland oi voornamelijk in Iodië werkzame instellingen betrof, na een aanvankelijke daling, krachtig mon- teeren. Eerstgenoemde, die zioh een jaar geleden ongeveer op het koerspeil van 3 of 31/2 °/0 staatsobligaties bewogen, no- teeren thans ODgeveer 25 °/0 boven pari. Verreweg de sterkste koersstijzing boek ten in 1940 de Industrie-aandeelen stij gingen met twee derde of meer van het koersniveau van Mei waren, vooral bij de //lichtere" soorten, geen zeldzaamheid. Maar ook onder de meest oourante en zwaardere soorten, vielen soortgelijke avances te boeken. Veel stabieler, alhoewel eenigzins on regelmatig, gedroegen zioh de aandeelen van de in overzeesohe gebieden werkende maatschappijen voor Electriciteits- en Gasvoorziening De koersverbeteringen van aandeelen in Handelsvennootschappen waren niet onbelangrijk. Hetzelfde kan ook van de meeste Kolo niale fondsen worden gezegd, waarvan de grootste koerswinst echter nooh door snikeraandeelen, maar door de tabaksaan- deelen werden behaald. Het geringst waren de winsten der suikeraaodeelen, belang rijker, maar vooral pas in den laatsten tijd, die van rnbberaandeelen. Blijkbaar was hier. alhoewel de rubber- I maatschappijen zeer behoorlijke winsten moeten maken, de onzekt-rheid een rem mende factor en men ontmoet d«-zen fac tor ook met betrekking tot fondsen zooala Billiton en Koninklijke. Een en ander is ook van toepassing op de scheepvaartrabnek. (Robaver) TELEGRAMMEN TELEGRAAFVERBINDING MANILLA-HONGKONG VERBROKEN De Anstral-Asian China Telegraphoom- pany deelt mede dat het kabelverkeer tussohen Honkongen Manilla (Philippijnen) is gestaakt. De kabel is waarsohijolijk in de baart van de Philippijnen verbroken. De reden hiervan is onbekend. DE LUCHTAANVALLEN OP ENGELAND De EDgelsohe berichtendienst deelt over de bedrijvigheid van het Daitsohe luoht- wapen in den afgeloopen naoht mede, dat de Daitsohe aanvallen voornamelijk op Londen waren geconcentreerd. De aan vallen hebben versoheidene uren geduurd. De neergeworpen braod- en bryeantbom- men hebben een aantal huizen en gebouwen beschadigd en een aantal branden veroor zaakt. Ook op andere, ver uit elkander gelegen gebieden van Eogeland zijn luchtaanvallen ondernomen. VEEL SCHADE TE SALONIKI Naar het Joego-Blavisohe blad //Vreme" uit Leskoviteje verneemt is de door het jongste Italiaansohe luchtbombardement op Saloniki aaDgeriohte sohade zeer aan- zienlijk geweest. De door dit bombardement veroorzaakte schade wordt geraamd op in totaal meer dan 1 milliard draohmeD. Het blad legt er den nadruk op dat bij alle bombarde menten het gebied van de Joego-Blavisohe vrijhaven niet gesohonden is. Nijverheid en Techniek Gas-coniulentan In Doitsobland is een nieuw beroep voor vrouwen opgekomen dat van raadgeefster in gaszaken. Ze is aan huis te ontbieden voor alle gevallen, waarin een huisvrouw met het komfoor in de war zit en zelfs komt ze ongeroepen, wanneer iemand zioh xoo'n fornuis beeft aaDgesohaft. Voor de beproefde consulenten bestaat uitsioht, de beschikking over een leerkeuken met gas te krijgen, waar ze de proeven op leer gangen toelioht. Cursussen dienen om hnn de vernieuwingen inzake techniek én voe- dingswetensohap bij te brengen en jaarlijks komen deze oonsnlenten bijeen om van gedaohten te wisselen. Houtgaiganeratoren in Zwtdan Naar het A.N.P. uit Stockholm meldt, is kortgeleden te Gotenburg een tentoon- stelling van houtgasgeneratoren gehouden. Ongeveer 80 fabrikanten waren hierbij vertegenwoordigd. Onder de voertuigen kwamen zelfs met houtgas aangedreven motorrijwielen voor. De overgang van benzine op houtgas geschiedt in een zeer snel tempo. Op 1 December liepen er on geveer 22.000 voertuigen op die brandstof tegenover pl m. 15000 een maand daarvoor. Het Zweedsohe verbruik aan houtskool als motorbrandstof wordt thans op ODge veer 7 000 ton per week geschat. Men beeft meer economische methoden inge voerd om de brandstoffen te winnen. Over het heele land is een netwerk van tank stations opgericht, waar de automobilisten houtskool en hont voor hun wagens kannen krijgen. DISTRIBUTIE-VRAAGSTUKKEN Niauwa distributiekaarten Nadat het geraimen tijd stil is geweest met het afhalen van nieuwe kaarten, staan thans met het nieuwe jaar vele uitgiften voor de deur. Het oentraal Distributie kantoor heeft, rekening hondende met de vele moeilijkheden, die aan een veelvuldig verplicht bezoek aan de distributiekantoren voor het publiek zoowel als voor de dis- dributiediensten zelf verbonden zijn, een groot aantal bonkaarten tegelijk ter uit reiking beschikbaar gesteld. Hieronder bevinden zioh o.m. het nieuwe di8tributiebonboekje, de broodkaart, de bloemkaart, de vleesohkazrt benevens de verschillende bijslagkaarten, voor degenen, die daarvoor in aanmerking komen. Zooale men ziet is dit een geheele vernieuwing van de nu in gebruik zijnde bonkaarten. Een nieuwe boterkaart is er nog niet bij, evenals een nienwe textielkaart. De huidige textieldistributie loopt evenwel op IFebr. teneinde, hetgeen tengevolge heeft, dat kort na het eiode van de uitreiking der nieuwe distributiekaarten weer een begin mo4 worden gemaakt met de textielkaarten. Wij zouden het publiek willen aan bevelen om nauwkeurig kennis te nemen" van de offioieele publicaties, die vanwege de verschillende gemeentebesturen aan gaande de uitreiking der nieuwe kaarten in ons blad zullen verschijnen. Als ieder zioh houdt aan de daarin voorgeschreven gang van zaken dan zal de uitreiking ongetwijfeld vlot kunnen verloopen met een minimum wachttijd. En neem vooral uw distributie-stamkaart mede, die voor iedere uit te reiken kaart moet worden afgestempeld. Wann®«r niauw® zaepbonnan? Herhaaldelijk wordt de vraag gesteld wanneer de nieuwe zeepbonnen voor kleine kinderen weder worden uitgereikt. Wat de uitreiking betreft, die komt spoedig genoeg. De in gebruikneming wordt echter uitgesteld tot 24 Januari a.s., op welken datum de nu geldende zeepdistributie afloopt, nadat deze dan 21 weken heeft geduurd. Wat ic één rantsoen tarwebloem? Na de invoering van de bloemkaarten zija de gewone rantsoenbonnen van het algemeen dietributiebonboekje voor meel vervallen, omdat men nu op de brood kaart en de bloemkaart desgewensoht meel kan koopen. Nu denken sommige mensohen op ééa bonnetje van de bloem kaart één rantsoen bloem of zelfrijzend bakmeel te kunnen koopen, welke meeniDg eohter geheel Oüjuist is. Daarom moge er op worden gewezen, dat één bon van de bloemkaart reoht geeft op 1/8 rantsoen tarwebloem, zelfrijzend bakmeel, rogge bloem of boekweitmeel. Daarnaast geeft een bonnetje van de bloemkaart reoht op het koopen van een half rantsoen brood. Bij het tegenwoordige bloemrantsoen komt dit hierop neer, dat op elk bonne'je van de bloemkaart 35 gram meel kan worden gekooht. Ieder die een half pond bloem wil hebben moet minstens 7 bloemkaartbonnetjeB af- geveD, waarbij hij dan nog 5 gram te weioig geeft Voor de zieken en andere bijzondere gevallen zijn nog wel rautsoenbonnen voor tarwebloem in omloop, waarop staat aangegeven //een rantsoen tarwebloem". Deze bonnen gaven vroeger reoht op het koopen van 250 gram bloem. Na de wij ziging is dit rantsoen geworden 8 x 35 gr. is 280 grram, waardoor het rantsoen 30. gram grooter is geworden. DE LOONBELASTING Handleiding voor werkgevers Er doen zioh in verband met de nienwe loonbelasting tal van kwesties voor. Vooral voor werkgevers zal de heffiog administra tieve moeilijkheden kunnen breDgen. De verkrijgbaar gestelde «Aanwijzing voor Werkgevers" zal stellig het grootste deel van die kwesties kunnen oplossen. Wy kannen niet alles uit dit geschrift overnemen dooh willen hieronder laten volgen de berekening van het loon in natura, omdat hiermede zeer velen te doen sullen krijgen bij den aftrek der rersohuldigde belasting van hniepersoneel. De geldswaarde van de bedoelde in komsten in natura is als volgt geregeld (1) Voor een werknemer die in geld een loon geniet van f 100 per maand (f 24 per week," f 4 per dag) of minder, bedraagt de geldswaarde a. van kost en inwoning f25 per maand (f 6 per week, f 0,85 per dag) b. van een warmen maaltijd: f 12 per maand (f2,80 per week, f0,40 per dag); 0. van een koffiemaaltijd f6 per maand (f 1,40 per week, f0,20 per dag); d. van een ontbijt: nihil. (2) Voor een werkgever die in geld een loon geniet van meer dan f 100 per maand (f 24 per week, f 4 per dag) bedraagt de geldswaarde a. van kost en inwoning f 50 per maand (f 12 per week, f 1,70 per dag); b. ran een warmen maaltijd: f24 per maand f 5,60 per week, f 0,80 per dag) 0. van een koffiemaaltijd f 12,per maand (f 2,80 per week, f 0,40 per dag); d. van een ontbijt: nihil. (3) Wordt de kost en inwoniDg of de maal tijd behalve aan den werknemer ook aan diens gezinsleden verstrekt, dan worden de genoemde bedragen verhoogd: a. voor de eohtgenoote met 80 ten honderd b. voor ieder kind dat niet onder is dan 14 jaar met 30 ten honderd; O. voor ieder kind dat ouder is dan 14 jaar met 50 ten honderd. (4) Voor een werknemer die uit zijn dienstbetrekking het genot heeft van een woning, wordt de geldswaarde van dit genot gesteld op de hanrwaarde van het te zijner beschikking gestelde, bepaald overeenkomstig artikel 10 der Wet op de Personeele Belasting 1896. De inspecteur deelt den werkgever op diens verzoek de bedoelde huorwaarde mede. (5) Indien op een loon ter zake van het genot van kost, van kost en inwoning oi van een wOning een korting wordt toege past wordt de loonbslasting berekend over het loon, verminderd met de korting en vermeerderd met de overeenkomstig de vorige leden berekende geldswaarde van het genot. (6) De inspecteur is bevoegd om, indien de werknemer aantoont, dat de overeen komstig de vorige leden berekende gelds waarde voor zijn geval aanmerkelijk te hoog is, den werkgever op te dragen, een geringer bedrag als geldswaarde in aan merking te nemen. Bestaat het loon geheel of gedeeltelijk uit verstrekkingen in natura en overtreft de loonbelasting het in geld uitbetaalde loon, dau heeft de werkgever het reoht vau den werknemer te vorderen, dat deze hem dat ontbrekende terugbetaalt. ROTTERDAM HEEFT 27 MILLIOEN TEKORT Inkomstan stark geslonken De ontwerp-begrooting der gemeente voor 1941 vertoont een nadeelig saldo van i 27 300.000. In hun toelichting schrijven B. en W., dat de omstandigheden, waarin Rotterdam verkeert, uiteraard grooten invloed hebben gehad op het financieel bestel. Reeds het vorig jaar had de achteruitgang in het scheepvaartverkeer zijn stempel Op de begrootiag gedrukt, dooh thans moet bovendien rekening worden gehouden met nieuwe uitgaven tot herstel en weder opbouw van gemeentelijke diensten en bedrijven, maar vooral ook met een sterke vermindering van inkomsten. Niettemin zijn B. en W. van meening, dat met de uitvoering van vele groote werken, ook van die, welke niet onmid dellijk met herstel van ooriogsgeweldsohade verband honden, moet worden doorgegaan, waarbij gedacht moet worden aan de uitbreiding van de waterleiding, de eleo- trioiteitefabriek, het graven van de nieuwe petroleumhaven, den afbouw van den tunnel en de verbetering van de Waalhaven. B. en W. vertrouwen, dat het de instemming van den raad zal heb ben, dat met de uitvoering van deze werken, in weerwil van den deplorabelen fiuanoieelen toestand, waarin de gemeente zioh bevindt, wordt doorgegaan. Vergeleken met 1940 toont de dienst der belastingen een mindere opbrengst van f 3.418 800. De vervanging van de dividend- en fanFèmebelasting door de winstbelasting zal een mindere opbrengst van f 1.000000 veroorzaken. De inkomsten uit de grond-, straat- en personeele belasting zullen in sterke mate worden beïn vloed door het feit, dat 15 van het aantal woniDgen werd verwoest, alsmede tal van groote gebonwen, kantoren, magazijnen, hotels, cafe's, winkels, biosoopen, enz. Het na deelig saldo van bet gemeentelijk haven bedrijf is van f 744 498 in 1940, opge- loopen tot f 5.078.235. De begrootiDg zal in sterke mate den invloed ondervinden van hoogere uitgaven, DE DIJKVAL OP NOORD-BEVELAND Da schade op mear dan aan ton geraamd De groote dijkval in den Leendert Abraharopolder, gelegen op Noord-Beve land, blijkt nog ernstiger dan aanvankelijk gevreesd werd. Met man en maoht wordt thans gewerkt om den polder, die 146 ha, groot is, te behouden. Over een lengte van 100 meter is een steenglooïiog in het water verdwenen, de buiten berm en het buitenbeloop van de zeewering zyn grooten- deels vernield en ook de krnin van den dijk is voor een groot gedeelte wegge vallen, zoodat de afstorting reikt tot in het binnenbeloop. Het zal voornamelijk van het werk der komende dagen afhangen of de besohadigiogen zioh nog verder zullen uitstrekken en of de polder behouden zal blijven. Ruim 30 personen zijn bezig 't geslagen gat te diohteo. Op de binnenberm laogs de dijksloot wordt een d$m van zandzakken opgeworpen. Aan de zeezijde wordt deze dam met sohorgrond versterkt en daarna zal getraoht wgrden den sohorgrond aan de bniteDzijde van den dijk te bekleeden met rijsbeslag. Alles wordt ingezet om te probeeren op den dijk een waterkeering tot stand te brengen van 1.50 boven dagelijksoh hoog- waterpeil. Het werk vordert eohter lang zaam, daar de sohorgrond van ver met door paarden getrokken wagens moet worden aangevoerd. De vorst heeft n.l. den kleigrond bij den dijk zoo hard ge maakt, dat deze voor diohting van het gat niet gebruikt kan worden. Door den dijkval worden 12 huizen en 5 landbouw- sohuren bedreigd. Als de val zioh mooht voortzetten loopt zelfs het dorp Eats nog eenig gevaar. L>e hoofdingenieur van den provincialen waterstaat, ir. van Leeuwen deelde aan den eorr. van N.R.G. mede, dat hij den toestand vrij zorgwekkend aohtte Hij zeide de heele sohade nog niet te kuDnen overzien, omdat door het ijs dat zioh voor den polder bevindt nog geen peilitigen konden worden verricht. Vast staat eohter wel dat de herstellingskosten aanzienlijk meer dan f 100 000 zullen bedragen. De thans bedreigde polder werd in 1853 bedijkt en ligt vrij hoog. Wellicht draagt dit laatste er toe bij dat hij behouden kan worden. ONTSTAAN EN KARAKTER VAN DEN ARBEIDSDIENST De arbeidsdienst, nn ook hier te lande in een vergevorderd stadium van voorbe reiding, heeft in zijn oorsprong twee uit gangspanten. Hoewel de arbeidsdienst daardoor bij zijn verwezenlijking in de verschillende lauden door een verschillen de gedachte kon worden overheersoht, hebben de beide elementen zioh in de praotijk sterk vermengd, zoodat tooh on danks het nationaal versohillend karakter, een min of meer gelijk beeld ontstond. De beide elementen die aan den ar beidsdienst ten grondslag liggen, zijn het oeoonomisohe en het s 0 0 i a a I - paedagogisohe. Het oeoonomisohe uitgangspunt stelt de mobilisatie van de nationale arbeidskracht in dienst van de gemeenschap vooropde arbeidsdienst is middel tot het werkobjeot als doel. Het soeiaal-paedsgogisohe uitgangspunt stelt de opvoedende waarde van den arbeidsdienst voorop, waarbij het werk objeot meer middel is en de karakter- vormende uitwerking van den arbeids dienst als zoodanig als het voornaamste element wordt beeohouwd. De praotijk heeft veelal deze beide ele menten, onverschillig van het uitgangs punt, tot een harmonisch geheel samen gevoegd, waarbij de gezamenlijke dienst aan de gemeenschap belichaamd in het werkobjeot van belangrijke paeda- gogieohe waarde bleek. Overal waar de arbeidsdienst, in welken vorm dan ook, is verwezenlijkt, is deze als een samenbindende kraoht op gevat, omdat hierbij dat wat de verschil lende individuen verbindt, dat wat hen iD het particuliere leven vaak scheidt hetzij in materieel, geestelijk of politiek opzioht bewust overheersoht. De sterke vermenging van de beide oor spronkelijke vaak gescheiden elementen van den arbeidsdienst, het primair oeoo nomisohe belang van de gemeenschap en het primair persoonlijke belang vau de deelnemers wat betreft karaktervorming en scholing, bewijst de mogelijkheid van een tweezijdig nut. Dat voor een har monische vereeniging van deze beide elementen veel van de leiding afhangt spreekt van zelf. De ernst, waar mede de voorbereiding in Nederland is ter hand genomen, duidt er op, dat op dit punt bij de betreffende instanties geen twijfel bestaat. POST-TELEGRAAF-TELEFOON P.T.T.-KANTOORAGENDA Het staatsbedrijf der posterijen, telegrafie en telefonie heeft A. A. M. Btols zijn P.T.T -kantooragenda voor 1941 laten ont werpen en deze graficus heeft de opdracht met zijn bekende vakmanschap uitgevoerd. De agenda is dit jaar sober gehouden en mist de foto's en kleurigheid van vorige jaren. Alle overtolligheid is vermedeD, maar praotisoh is het zeer zeker. BOEKEN EN BROCHURES TOERISTEN EN AUTOKAMPIOEN Uitgaven van den A.N.W.B. Do toeristenkampioen releveert wat 1940 ons braoht en herdenkt A. E. Span jaard het afgetreden lid van het Dag. Bestuur J. S. Witsen Elias vestigt de aan dacht op de kunstenijwerk rertoonende oude preekstoelen in diverse vaderlandeohe kerkgebouwen. D. R Mansbolt vertelt van een antotooht in Canada, waarbij hij in 'n blizzard (sneeuwstorm) verzeild raakte. W. G. N. Overdijk vestigt de aandacht op de begrenzing over de wegen. In de Autokampioen vraagt N. de aandaoht van gasgeneratoren in den winter, terwijl Pharos op de aotnaliteit van de veredelings- prooesee van olie wijst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3