ACHTER DE BOSSEN DOOR TE LATE INZENDING SS SS RADIO-PROGRAMMA Zondag 6 Januari HILVERSUM I. 416 M. Nederlandsch programma. 8 KRO, 1 10,15 AVRO r 8 Wij beginnen den dag; 8,15 gram.; 8,30 nieuwsberichten ANP; 8,45 gram.; 9,30 KRO-kamerorkest (opn.); 10 gram.; 10,45 Hoogmis; 12 Zuid-Afri- j kaansche gedichten; 12,15 „Die GelreSan- gers"; 12,30 pianovoordracht (opn.); 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 AVRO-Musette-ensemble; 1,30 orgel- spel; 1,45 „Wie en wat waren onze voor- ouders"; 2 gram.; 2,15 vroolijk Zondag- j middagprogramma; 3,30 Uit Berlijn: 55e verzoekconcert voor de Duitsche Weer macht; 6 Omroeporkest; 6,45 actueele re portage of gram.; 7 gram.; 7,30 berichten 1 Engelsch; 7,45 gram.; 8 nieuwsberichten j ANP; 8,15 gram.; 8,30 berichten Engelsch 8,45 Omroeporkest; 9,35 Kerstprijsvraag (herhaling); 9,55 gram.; 10—10,15 nieuws berichten ANP, sluiting. HILVERSUM II. 301 M. 8 NCRV, 8,45 VPRO, 9,45 NCRV, 1 KRO, 4 NCRV, 5,15—7,15 KRO 8 gew. muziek (opn.); 8,30 nieuwsberichten ANP; 8,45 Studio-vroegdienst; 9,45 orgelcon cert (opn.); 10,05 gram.; 11,20'NCRV-klein- koor en -orkest; 12,05 zang met orgelbe geleiding; 12,25 „Kent Gij Uw Bijbel"; (opn.); 12,45 nieuws- en economische be richten ANP; 1 „Die Gelre Sangers"; 1,10 gram.; 1,30 Middenstandspraatje; 1,45 gram.; 2 KRO-kamerorkest; 2,30 Stede lijk orkest van Maastricht; 4 Ned. Herv. Kerkdienst; 5,15 wekelijksche gedachten- wisseling ANP; 5,30 KRO-Melodisten 6,45 actueele reportage; 7—7,15 gram. Maandag 6' Januari HILVERSUM I. 415 M. Nederlandsch programma. VARA 8 gram.; 8,28 VARA-Almanak8,30 nieuws berichten ANP, gram.; 10 VPRO: morgen wijding; 10,20 declamatie; 10,40 viool en piano; 11,10 declamatie; 11,30 orgelspel; 12 Esmaralda; 12,45 nieuws- en econo mische berichten ANP; 1 VARA-orkest; 2 voor de vrouwen; 3 Sweelinck-kwartet; 3,45, 4 en 4,30 gram.; 4,45 voor de kin deren; 5,15 nieuws-, economische- en beursberichten ANP; 5,30 orgelspel; 6,00 Friesch halfuurtje; 6,30 Esmeralda; 6,45 actueele reportage; 7 economische vragen van den dag (ANP); 7,15 Esmeralda; 7,30 berichten Engelsch; 7,45 gram.; 7,55 VARA Almanak; 8 nieuwsberichten ANP; 8,15 gr.; 8,30 berichten Engelsch; 8,45 VARA- orkest; 9,30 radiotooneel10,00—10,15 nieuwsberichten ANP, sluiting. HILVERSUM II. 301 M. NCRV 8 schriftlezing en meditatie; 8,15 gewijde muziek (opn.); 8,30 nieuws berichten ANP; 8,40 gram.; 10,10 koor- en solozang (opn.); 10,30 morgendienst; 11 pianovoordracht; 11,40 gram.; 12 be richten; 12,15 reportage of muziek; 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 Celesta-ensemble; 2 gram.; 2,15 piano, viool en cello; 3,25 gram.; 3,45 bijbel lezing; 4,15 gram.; 4,30 voor de kinderen; 5 VPRO: „Het gezin in onze tijd"; 5,15 nieuws-, economische- en beursberichten ANP; 5,30 berichten; 5,35 orgelconcert; 6,10 Utrechtsch Stedelijk orkest (opn.); 6,25 gram.; 6,45 actueele reportage; 7 7,15 Friesch praatje (ANP), sluiting. Generaal Sir Walter Kirk heeft een radiorede gehouden, waarin hij d e D u i t- sche blokkade tegen Engeland zeer gevaarlijk noemde. Engeland zal, aldus zeide hij, op dit gebied nog het een en ander beleven, waarvan de voorva deren nauwelijks hebben kunnen droo- men. Wat baten Engeland de mooiste leveranties van overzee, als er geen schepen voor het vervoer zijn en als de zeeën rondom Engeland door de Duitschers zijn afgesloten? In geheel Spanje woedt een hevige storm, die aan de Noordkust, in Estre- madura, in het Duerodal en aan den bovenloop van de Ebro gepaard gaat met zwaren regenval. Het centrum ligt aan de kust van de Middellandsche Zee. Aan de Cantabrische kust staat de zee hol, zoodat de visschers niet konden uit varen. De temperatuur is opnieuw ge daald. In de noordelijke provinciën bij de Pyreneeën liggen alle wegen en berg passen diep onder de sneeuw. GEMEENTERAAD TE BURGH Hat schoolartianinitituut Ver- i zakoring tegan oorloguchade j Da luchibascharmingsdienit Aanwezig 6 van de 7 raadsleden; de heer Landegent was zonder kennisge ving afwezig, i Van den Secretaris-Generaal van hel Departement van Binnenlandsche Zaken was bericht ontvangen, dat de gemeen- ten Burgh, Haamstede, Renesse en Se- rooskerke een gemeenschappelijken ont vanger zullen hebben. Nog was ingekomen het verslag i over 1940 van den waarnemenden schoolarts. Uit dit rapport bleek wel de noodzakelijkheid van dit instituut. Het gaf den voorzitter gelegenheid er op te wijzen, dat de slechte toestand der gebitten bij schoolgaande kinderen een algemeen Nederlandsch verschijnsel is. In breeden kring wordt dan ook de behoefte aan betere tandverzorging der schoolkinderen gevoeld. Ook de bur gemeester van Burgh geeft er zijn volle aandacht aan. De voorzitter doet mededeeling van de verhuring der gemeentëwoning, eertijds bewoond door den Rijksveldwachter, aan den heer Versluijs. De huurprijs, die eer tijds was verlaagd tot f2,50 per week, is weder teruggebracht op 't vroegere peil van f 3 per week, in verband met aangebrachte belangrijke verbeteringen. De raad hecht aan deze huurverhooging zijn goedkeuring. In verband met het feit, dat oorlogs schade aan gemeente-eigendommen niet door het Rijk wordt vergoed, komen B. en W. met het voorstel, het schoolge bouw, de gemeente woningen en den toren tegen molestrisico te verzekeren. Na beni ge discussie over de maatschappij, waarin zal worden verzekerd, besluit de raad in principe tot het verzekeren der eigen dommen tegen oorlogsschade, aan B. en W. overlatende bij welke maatschappij deze verzekering zal worden gesloten. Besloten wordt tot de navolgende wij zigingen in de gemeentebegrooting van 1940. post telefoon, verhoogd met ruim f 7 brandbluschmiddélen verhoogd met 75 c.; plantsoenen met f89,75; luchtbescherming met f118; -verlichting gemeentehuis met f6,20; Staats- en Provinciebladen met f 23,69. De voorzitter deelt mede, dat zich in het gemeentehuis de behoefte doet ge voelen aan eën behoorlijke, moderne WC. De eigenaar is bereid deze te doen aan brengen, indien de gemeente bereid is jaarlijks 4 pet. rente der gemaakte kosten te betalen. Dc heer Hartog verklaart zich tegen betaling van rente voor aangebrachte, noodzakelijke verbeteringen, omdat de huur toch reeds zeer hoog genoemdkan worden. De voorzitter is het hiermede niet eens en vindt de huur volstrekt niet aan de hooge kant. Bij stemming over het voorstel of de raad accoord gaat met de gestelde voor vaarde, staken de stemmen (3 voor—3 tegen) zoodat het de volgende verga dering wederom in stemming moet wor den gebracht. Bij de rondvraag vraagt de heer Beije uit welke post de verbetering aan de gemeentewoning moet worden betaald „Uit de post onderhoud" antwoordt de voorzitter. De heer Beije haalt een voorbeeld aan van buitengewoon slechte werking van de ophaaldienst der G.K.R O. De voor zitter beaamt deze klacht ten volle. De heer Kloet brengt ter sprake de benoeming bij den luchtbescher mingsdienst en zegt dat deze zaak nog al door de ingezetenen is bespro ken; de grief is, dat er geen oproep voor gegadigden is gedaan. De voorzitter zegt, dat hij geen oproep heeft kunnen doenL omdat alleen werk- loozen daarvoor in aanmerking mochten komen. Bij de benoemden zijn 2 werk- loozen, terwijl één der anderen in zijn inkomen dusdanig 'door de omstandig heden was achteruit gegaan, dat hij ze ker voor een benoeming in aanmerking kon komen. Dj heer Overbeeke wijst er op, dat er feitelijk geen enkele werklooze had behoeven te zijn, omdat plaatsing in de duinen altijd mogelijk was. Indien dit met de betrokkenen was gebeurd, was FEUILLETON 55 een roman uit Siberië door Fr. Enskat Nadruk verboden - - Het meisje booig zich over 'hem heen. Hal ho'Oirde een fuisterend „Eindelijk!" Het volgende oioganblik lag hij' weer al leen; Kare Was de ka'mer uitgeslopien. Hal keek om zich heen. Eir was geen twijfel mogelijk: hij l'ag in de kam-efr van Bessin's dochter. Bepaalde meubel stukken wezen daarop. Maar h'oie kwaim hij' eigenlijk hieir? En waarom'? Zijn blik dwaalde naar het naam. Daar was het stralende licht weer, dat zoo- even nog iets verblindends had gehad, doch dat hem nu slechts even met zijn pogen deed knipperen. Een schitterend blauwig-witte streep lag daar binnen zijn gezichtskring. Ach ja: het Elbir-geberg- te met sneeuw bedekt. Het was dus Winter. Was het ook geen winter ge weest. toen hiji unlet Lansky's troep door tneeuW en ij» Met een slag keerde nu bij! Hal' Löme de zoo lang geschokte herinnering terug: Hij' had im'mers gevochten met Lansky, tot hijl viel zijn eigen mites... Nu Wist hij alles weer. Hij imoest heel lang huiten lbte,wustzSjln zijh geweest. Nu keerde hij' dus weer langzaajm tot het leven terug. Wat zou het hem! brengen? De deur Werd geopend. Michel Bessin trad op z'ijn teenen de kalmer binnen. Hal beste jongen! Lome Wilde zich oprichten; hij1 pro beerde te spreken iets te vragen. Behoedzaam1 duWde B.essin hem in de kussens terug. Sssst! Rustig blijven liggen, mijn jongen. Niet praten. Daar is later nog tijd genoeg voor. Eerst volkomen gezond probeeren te Worden en sterk. De hartelijke Woorden van den ouden Bessin deden Hal oneindig goed. Over gelukkig viel hij! in slaap. De daarop volgende dagen brachten prettige verrassingen. Er kwam bezoek. De een na den ander gaf van zijn be langstelling blijk: Peter, Alexi, Gura en ook Nanglu. een oproep toch zeker noodzakelijk ge weest. Waar, zooals één der wethouders opmerkt, de benoeming aan den burge meester was, wordt op deze zaak niet verder ingegaan. Voor de zitting wordt gesloten spreekt de voorzitter de wensch uit, dat het komende jaar èn voor ons land èn voor de gemeente Burgh èn voor de raads leden en hunne gezinnen, een gelukkige periode moge zijn. ,1L ENGELSCHE BOMMEN VEROORZAKEN BRANDEN Het ANP mleldt: Ln den nacht van Donderdag on Vrij dag hebben Bngelscbe vliegtuigen op ver schillende plaatsen van het land bommen geworpen. In het bijzonder waren twee plaatsen van deze aanvallen het fm'ikpunl. In een dezer plaatsen was de schade aan burgereigendommen niet aanzienlijk, daar de bomnffen buiten de bdbjo-uiwde kom in het (open veld vielen. Een koe werd daar gedooid. De andere plaats, gelegen in het Noor den des lands kreeg aanzienlijke schade. Verschillende gnoiote branden braken uit en verschillend^ woonhuizen werden vernield. Onder' de burgerbevolking vie len vier doodeh, een zWaar gewonde en verschillende licht geWonden. Gevreesd Iwordt. dat lornder het puin nog tm'eer per sonen Zijn bedolven. Door de plaatselijke Nederl. autoritei ten en van Duitsche zijde zijn alle maat regelen genomen tot blussching van de branden, hetgeen met snel succes Iwerd bekroond en tot nasporing naar ver misten. VERSCHILLENDE BERICHTEN Een smakeloos lied verboden Naar de Tel. verneemt is van hooger- hand opgetreden tegen het verspreiden van de gramofoonplaten met het smake- looze lied over de oorlogsgebeurtenissen „Op den Grebbeberg". Er zijn gramofoonplaten in beslag ge nomen en maatregelen getroffen om ver deren verkoop stop te zetten. Den chansonnier is verboden het lied verder ten gehóore te brengen. Het: verbod treft uitsluitend den Ne- derlandschen tekst en niet de melodie, die met de oorspronkelijke Duitsche woorden uiteraard gespeeld en gezongen kan worden. Da.ij«gang in da rivieren Het A.N.P. meldt: De hoofdingenieur directeur van den rijkswaterstaat, in de directie bovenri- vier te Arnhemt verzoekt mede te deelen, dat in verband met den ijstoestand op de rivieren de betonning van en de wrak- aanduiding op de Waal, de boven-Mer- wede, den Nederrijn, de Lek en den Gelderschen IJsel, zijn weggenomen. DijV"»l od Noi<-d B'"^1«r«d In den Leendert-Abraham-polder, ge legen aan de Noord-Oostelijke zijde van Noord-Beveland, heeft Donderdagnacht 'n belangrijke dijkval' plaats gehad. De zee- W'ering werd over een afstand van on geveer 100 M. verwijderd. Terstond ziin maatregelen getroffen :om verdere ver nielingen te voorkomen, o.a. Werd de binnenberm met zandzakken versterkt'. Geschat Wordt, dat; .ongeveer één mill, kub. meter grond is verschoven. De schade wordt op meer dan f 100.000 ge raamd. Daar de wind pal op de zeewe ring staat, vreest men, dat de aange richte schade nog uitbreiding zal :onder- gaan. (NRCt), Te--p«nlijn «n lijnolie De secretaris-generaal van handel, nij verheid en scheepvaart 'maakt bekend, dat de hoeveelheden terpentijn on lijn olie, welke tOfp de door de plaatselijke distributiediensten aan schilders uit te reiken bonnen kunnen worden betrokken, voor de periode van 1 Januari tot 1 Februari als vólgt zijn vastgesteldtwee liter kunstterpentijn per bon voor terpen tijn en twiee liter rauwe lijnolie ioif ge kookte olie of standolie per bon v|otph lijnolie. V-. v. Lörne belmferkte, hoe allen aan hiemi hingen. Dat deed hem' goed. Van dag tot dag ging het beter met hem'. Hij' herstelde spoedig. Michel' Bies- sin verzekerdehem1, dat de steekwond weldra geheel' zou genezen en waarschijn lijk slechts een lidteeken zou achterlaten. Er kwam een tijd, waarin Hal's be langstelling uitging naar de dingen bui ten de vreedzame atmosfeer van de zie kenkamer. Reeds lang had hij! er zich] over verwonderd, dat allten, die hem be zochten zich zop ongedwongen en opge- 'wekt toonden, zoo heel anders dan in den tijd vóór zijn verwonding, toien mten gebukt ging ónder de vreemde over- heersching. De blijmoedige stemming, waarin allten schenen te verkeeren, deed iemand bijna vergeten, dat er nog een, Lansky en een Wachtmeester Koljin be stonden. Herhaaldelijk oojk dwaalde Lörne's ge dachten af naar al -die plaatsen, welke hem1 tijdens zijn verblijf hier zoo ver trouwd waren geworden. Hiji reed langs den voet van het Elbir-gdbtergte len hij! zag zichzelf in den Bilbn^ketel, Welke rotswanden een roodachtigen gloed ver- toonden. Het volgende oogenbllk strekte het breede Winddal zich voor hem' uit. moesten enkele advertenties tot Maandag wachten. Wij herinneren er onzen adverteerders nogmaals aan dat de inzending 's morgens 8 uur op den dag van uitgifte wordt gesloten. DE DIRECTEUR Schaatiprel ln Friesland De schaatsenrijders bij uitstek, de Frie zen, kunnen hun geliefde sport gaan be oefenen, want het wintert reeds eenige dagen streng in Friesland. IJzig koud blaast de stormachtige Noordooster over velden en dorpen en doet de wateren verstijven. Op tal van plaatsen wordt doo- de schaatsliefhebbers dan ook al weer druk gereden, al blijft voorloopig oppassen de boodschap. Als gevolg van den hoogen waterstand wordt met alle sluizen op volle capaciteit gespuid, ter wijl de harde wind op tal van plaatsen wakken heeft veroorzaakt, die nog slechts met een uiterst dun ijslaagje zijn bedekt. Vooral in de smalle vaarten en bij de bruggen heeft het ijs sterk door den trek van het water te lijden. Dat het met het rijden echter ernst begint te worden, blijkt wel uit bet feit, dat de Friesche IJsbond is begonnen met het verstrekken van officieele in lichtingen, betreffende den toestand der ijsbanen in de provincie. Meer dan 70 rijderijen zijn aangekondigd met duizen den guldens aan prijzen. D >0r d«n ftroom ondood Toen het zesjarig zoontje vain den heer P. Pelaerts te Groningen gisteren in de huiskamer het electriscbe kacheltje wilde inschakelen, ontstond er kortslui-, ting. Het gevolg was, dat het kind door den stroom wprd getroffen en op slag werd gedood. Een nader onderzoek wordt ingesteld. RADIONIEUWS Da nieuw» situatie in d« omroepwereld In -de „Radiobode" van deze week wijdt de heer W. Vogt een artikel aan de nieuwe situatie in de omroepwereld. Als een der punten, welke voor de A.V.R.O. van het grootste gewicht zijn, noemt hij dat deel der rede van ir. v. d. Vegte, waarin deze zeide: „Verder is aan de orde het samenstellen van voor schriften voor hen die gerechtigd zullen zijn de officieele radio-programma's uit te geven in den vorm van een periodiek, zooals het tot nu toe gebruikelijk was. In de eerste plaats komen hiervoor in aanmerking de kernen der huidige om- roepvereenigingen, om zoodoende in de toekomst den band met haar vroegere leden aan te houden." „Wij hopen twee dingen," zoo schrijft de heer Vogt dan: „Eerst, dat deze voorschriften mild mogen zijn, opdat ook onder de nieuwe omstandigheden het uitgeven van de Radio-bode mogelijk zal blijven. In de tweede plaats, dat onze leden en onze abonné's deze mogelijk heid om den band met de A.V.R.O. toe- gestrikt te laten, niet zullen verzuimen. Er valt ten slotte nog iets te zeggen over de vrijwillige bijdragen. Reeds vóór de bepalingen van j.l. Vrijdag bekend waren, meenden wij, dat het vragen om bijdragen voor het eerste halfjaar van 1941 geen zin meer zou hebben. De Ge machtigde (voor de .concentratie van den omroep) bevestigde deze meening door ons te schrijven, dat „waar inderdaad de radioheffing op 1 Januari 1941 van kracht zal worden, geen leden meer ge worven moeten worden en de leden dus ook geen bijdrage aan de A.V.R O moeten zenden". Men houde zich hier dus aan yoor zoover men nog niet heeft gestort en wanneer men dit wel gedaan heeft, krijgt men zijn geld van ons terug; hetzij in zegels, hetzij in contanten. Verdwijnt de NCRV. uit dnn aeth»r? In de „Omroepgids" wijst de leiding van de N.C.R.V. er op, dat thans dui delijk in de krant en voor de microfoon bekend is -gemaakt, wat de overheids- plannen met den omroep voor een ver dere toekomst zijn. im'et den aan natuurschoo|n zloo rijken, zuidelijken kant van de Aynon-hoogvlakte, Iwaar hij eens in dwaze vermetelheid ge dacht had voor zeker iem'and -een huis te kunnen bobwerv.. En dan Zag hij. iweer het bleek-gnoene water van de Irbytsch Al deze herinneringen namen hem ten slotte zoodanig in besllag, dat hij zijn, h'ezloekers voorzichtig Iblegon te polsen over hetgeen ziclh tijidens zijln ziekte had afgespeeld. Wat hiji te (hóioiren kreeg), fwekte in niet geringe im'ate zijn ver ve rwion der in g iO.p- H-et Proeska-dal (was vrijl. De -bezet ting door -d-e rooden iwas opgeheven. Hoe dat imjogelijk iw<as? G-regor was alis red der in den nood verschenen. Michel Bessin beschreef de onverwach te komst van -de troep ruiters, die ver schenen Iwas op h©t 'moment, waarop Hal, door Lansky ernstig geiwond, ineen was gezakt. De nieu'w aangekomenen vorm den de hoofdgroep van bet regiment,, waartoe ook wachtmeester Koljin be hoorde. Deze laatste had van Zijn Unte nant bevel gekregen den verren omtrek van Bakul te inspecteer en. De praatjes van den herbergier Gritschka hadden hem er toe gebracht zijn taak Iwat eenzijdiger GEWOGEN EN TE LICHT BEVONDEN (Daniël 5:27) Gewogen worden we allen. Maar de weegschaal is altijd anders. E* zijn menschen, die gewogen wor den op de schaal der zorgen en der moeiten. En: te licht bevonden worden. Dat zijn menschen, die God aanspra kelijk stellen voor hun kommer en zich zelf zien als de verdrukte onschuld. Of: het zijn de menschen, die den kommer niet zwaar nemen en afwen telen op de zorgeloosheid van het „laat maar waaien." Te licht bevonden, omdat de ernst van het leven geen gewicht legt in hun broze schaal. En er zijn menschen, die gewogen worden op de schaal der weelde.' En te licht' bevonden worden, omdat ze de weelde niet dragen kunnen en van die weelde een vloek maken. De weegschaal is altijd een andere Gewogen te worden op de schaal van het geduld, dat is het moeilijke wegen dat zoo licht tot wanhoop slaat. Gewogen te worden op de schaal der ziekte èn het ongemak, en te licht be vonden te worden, omdat ge een vuist maakt tegen Uw lot. Gewogen te worden op de schaal van de droefheid, aan het sterfbed van Uw besten vriend, Uw lieve vrouw, Uw kinden te licht bevonden worden, omdat go dit lijden niet verstaat dat tot heerlijkheid leidt. Gewogen te worden op de schaal der gezondheid en.... te licht bevonden te worden omdat ge U roekeloos waagt. Gewogen, gewogen En altijd te licht bevonden. Want Gods eischen zijn zwaar en zijn gewichten zijn geijkt in het lied van Paul Gerhard: Uw trouw en Uw genade, O, Vader, weet zoo goed, Wat onze ziel tot schade, Of winste worden moet. „Al zullen er in de naaste toekomst nog wel N.C.R.V.-uitzendingen blijven, aldus de Omroepgids", binnen korteren of lan-geren tijd zullen zij er vermoede lijk niet meer zijn. De N.C.R.V. zal waar schijnlijk uit den aether - verdwijnen, al wil dit niet zeggen, dat de godsdien stige uitzendingen eveneens verdwijnen-. Zoo is aangekondigd. Met onverzwakte toewijding hoopt onze vereeniging tot het laatste toe haar omroeptaak te ver richten, zoo lang haar dit vergund is en zij het met een rein geweten zal kunnen doen". bij de wisseling des jaars Hoe vaak zijt Gij dit jaar Niet tot iOins hart gekotmten Met leed -en frnet geluk, Met ziekte -en met pïjm; Maar ook: ho-c vaak 'hebt Gij' Verdriet en kwaad genomen En deed U|w stil bezoek Ons stil en zalig z'ijn! Et: nu, 'tis Imlddernacht! O! 'mocht de lotoriog twijken Met d'omzwaai van den tijd. Daal hemel' tot ,ons neer! Wij laten d'aarde Hos, Olm' zelf niét te bezfw'ijken. Ontruk ons aan onszelf En houd ons vast, o Heer! Os? Z<> <X> Z<> t<> 6<> z<> Bij lieden, die veel praten, hoort men het soms niet, als zij eens iets beweren. op to vatten -en imieer in het bijzonder naar Bessin en zijn mammen te zoeken. Doo,r een toeval (was hij' er inderdaad in geslaagd het Proeska-dal' te vinden-. O,ril' den persoon van- Gregor hing een (waas van geheimzinnigheid. Hijl was stel lig niet de eenvoudige man, v-oor <wden hiji zich in den kring zijner kameraden ■reeds had uitgegeven. Men iwas slechts zooiveel van heaö te Iweten gekomen, dat hiji na Kare's bevrij-ding, met d-e an d-eren zoo, spoedig imlogelij-k Bakul' had trachten te bereiken. Daar trof hij- het roiod-e regiment aan. Hij: vernam, dat -een afdeeling hiervan óp een inspectietocht iwas gezonden en bevreesd, dat daaruit moeilijkheden voor Bessi-n zouden voort vloeien, had hij den commandeerenden officier weten te bewegen hem met zijn mannen naar het Proeska-dal te verge- zellèn. Lansky -mlo-est gearresteerd iwor den. Gregor schee-n er op de leen of an dere manier achter te zijn gekomen, dat niemand anders dan hij -de moordenaar van Fi^ans Mertens iwas. (Slpt iMtyt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2