Uit Stad en Provincie BONS, DIE GELDIG ZIJN BLOEM. Van 2 tot en met 29 December 'bon 2 vain de bloemkaart: 35 gr. tarwe meel of tarwebloem, roggebloem of rog gemeel of zelfrijzend bakmeel of boek- weltmeel. BOTER, MARGARINE EN VET. Tot en vmiet 20 December geeft tobn 20 van de toto-ter kaart -en 'bioin 20 van de vetkaarfc recht op het kioppen van 2 ons vet- of 1/2 piomd boter of miargarine. Tot 20 Deceiriber Won 21, zotowlel van dei boter- als van de vetkaart V2 pond bb- ter of margarine. Van 14 t/m. 20 Deel (event, t/m. 27 Deo.) bton 21: 1/2 ft©sdh slaolie (aflevering slaolie t/'ml. 31 Jan.) BROOD. Van 16 tot en met 22 Dec. broiod- bonnen 19 (geldig tot en mset 29 Dee".) Bon 2 van de bloemkaart geeft tot en met 29 Dec. bovendien recht op 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood GEBAK. Bon 18 van de broodkaart en bon 2 van de bloemkaart voor 1 rant soen gebak. EIEREN. Van 16 tot -en m-et 22 Dec). to'Oinr 22 één ei (-ook ge'bdig tot en met 29 Dec.) SUIKER. Van 7 tot en met 20 Dec., bon 30 (algemeen) (1 kg.) THEE EN KOFFIE. Van 9 Nov. t/m. 20 Dec. bon 81 (algemeen) 75 g. thee of 1/2 pond koffie. KAAS. Van 2 tot en met 29 December a.s. geeft elke der met 49, 50, 62 en 63 genummerde bonnen van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 100 gram kaas. Van 16—29 December geeft bon „35" van het algemeen distri butiebonboekje recht op 125 gram kaas extra, VLEESCH en VEESCHWAREN. Va-n 16 Dec. tot en met 25 Dec. (ook geldig t/m., 29 Dec.) Vleeschkaart bonnen „12 vlbesch voor vleesch of vleesch'wlaren, „12 worst". PEULVRUCHTEN. Gedurende het tijdvak van Dinsdag 17 December tot en mlet' Zondag 12 Januari 1941 geeft de met, „103" genummerde bon van het algemeen distributietotonboekje recht op het koopen van 1/2 k.g. peulvruchten. BRANDSTOFFEN. Voor de derde periode welke loopt van Zondag 15 December 1940 tot en met Vrijdag 31 Januari 1941, zullen de met 08, 09 en 10 gemerkte bonnen van de bonkaart distributie vaste brandstoffen-haarden, kachels, alsmede de met 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 en 24 gemerkte bonnen van de bonkaart distributie vaste brandstoffen-centrale verwarming, elk recht geven op het koopen van één eenheid vaste brandstof fen. PETROLEUM. Van 16 D-ec. tot 19 Jan. zegelperiode C, wlelke recht geeft ;oip 2 L. petroleum voor verlichting in het huishouden. ZEEP. Van 7—31 Dec. a.s. geeft de met »17" genummerde bon van bet algemeen distributiebonboekje recht op het koo pen van 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of 200 gram zachte ,zeep of 250 gram zeeppoeder of voor zoover voorradig 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep. ONDERWIJS ZIERIKZEE. Op dien 12, 13 en 14 De. cemlber gehouden Nat. K^anijlnen Tentoon stelling te Fijlnaart (N.-Br.) behaalde onze stadgenoot J. H. Bakker met negen in zendingen drie 1ste, twee 2de, een 3>e en (een 4e prijs. 183 dieren waren inge zonden. NOORDGOUWE. Onze dorpsgenoot de heer O. C. den Engelsman is met ingang van 16 December blenoemd to-t Rijksveld wachter te Buiderveen. Naaar aanleiding van het 40-j;arig be. staan van den Ned. Landarbeidersbton-di, iwterd aan de kinderen van de leden der afd. Nopirdgoufwe, Zaterdagmiddag een feestje aangeboden. De koepel van Can- nooi Iwas goed gevuld, toen de voorzitter de aanwezigen verwelkomde. Het afd.- to;estuur heeft zich uitnemend van zijn taak gekweten. Op ruime wij'ze werden de kleinen onthaald, terlwlijÜ intussdhen- cenige spelletjes twferden beoefend en voorts door den voorzitter, uit een aan allen uitgereikte, hiervoor speciaal sa- •miengesteide krant, een deeül wierd voor gedragen, aangevuld met een stukje pro. zai door -een der bestuursleden, (waar- naar gretig werd geluisterd. Na afltoop dankte een der moeders top pittige Iw'ij&e het bestuur vo;o(r den prettigen middag den kind-eren bezorgd. SIRJANSLAND. De opbrengst d-er Iw'in. terhulpcoMeete. gebonden door die dames J. I. Ji. Hajne Fd. en L. de Ronde Md., bedroeg f 14.72. ST.-PHILIPSLAND. Vrijdagavond hield de Ooöp. Boerenleenbank een algemieene vergadering tot Wijziging van statuten en huishoudelijk reglement. Beide door het Bestuur voorgestelde wijzigingen wierden im.a.st aangenomen. Na een korte mede deeling, «over de noodzakelijke v^rhqoging voor -eventueele (winst, zalli óp toekomend crediefcneming ien omzet d0or rekPning. couraintbOuders -een achtste procent be taald imoieten iw,orden. Uit de meded-eeling van -d-er. v0|0)rz., dhr. J:. A. Stols, bleek, dat de toestand van de Bank i\og steeds safe is. In v-erband met de algemeene toestand kregen de ledietn van de zijlde van het bestuur de verzekering dat vqar- lOiopig daarin nog geen Wantrouwen is te KERKNIEUWS De 21-j-arige No-orsche Laila Schou Ni-ei sen is een veelzijdig ontwikkeld spo-rt. mleisje'. Op het gebied van athletiek en söh-aatseinsport leverde zij reeds ge'w'el- Idige prestaties. Bovendien is zij Nopr- w'egen's beste tennisspeelster en ook op het gebied van de handbalsport is zij uitstekend thuis. (PIB). Geen insignes op da rcholen De secretaris-generaal van bet depar tement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming heeft aan de gemeen tebesturen in ons land een roindschrijiven doen toekomen, Waarin medegedeeld iwtordt, dat het aan leerlingen van de ver. sehiHlende onderwijsinrichtingen verboden is, in de schoolgeboulwen of in de on middellijke omgeving daarvan, een insigne of ander londercheidingsteeken t© dragon, Chr. Geref. Kerk. Bijl de te Zierikzee gehouden stemming voioir een oudeiimg en diaken Wlerd-enl herkozen de hoeren M. van As -en J. van Burg. WAT IS DE KERK? In het Geref. kerkblad van Leeuwarden wordt duidelijk gemaakt wat het kerk gebouw niet en wat het wèl is. „Wat de kerk niet is?" Het kerkgebouw is geen slaapkamer, waar men gaat zitten om er te dutten, half of heel. Geen collegezaal, waar men alleen voor het verstand voedsel zoekt. Geen modewinkel, waar men nieuwe hoe den en japonnen bewondert, afkeurt en elkander benijdt. Geen bewaarschool, waar men de kinderen heenstuurt, om ze anderhalf uur kwijt te zijn. Geen con certzaal, waar men komt alléén voor zang en orgel. Geen gerechtsgebouw, waar men over anderen oordeelvellin gen aanhoort. De kerk is: Wèl een Godshuis, waar men God ontmoet en eert. Wèl een bedehuis, waar men zijn ziel voo- God mag uitstorten. Wèl een rust huis voor vermoeiden en belasten. Wèl een troosthuis voor elke neergebogene ziel. VOOR ONZE PLU MVEEHOUDERS Het selecteer en van kippen eischt veel. meer kennis en ervaring dan waarover de gewone pluimveehouder in het alge meen beschikt, Strenge selectie moet derhalve met be hulp van een deskundige geschieden, doch een zekere mate van selectie is door iedereen toe te passen. Zeer veel pluimveehouders schenken er pas aandacht aan dat een kip ziek is, wanneer de ziekte in het laatste stadium is en het dier zich haast niet meer kan voortbewegen en dan wordt dik wijls nog niet eens de moeite genomen het dier te vangen en af te maken. Men bedenke wel, dat uit het beperkt aantal dieren, dat wij nog mogen aan houden, stra-ks, wanneer de toestand weer norma-al geworden is, de pluimveestapel opnieuw zal moeten worden opgebouwd. Dit in oogenschouw genomen, zal men inzien, welk een groote noodzaak het is de grootst mogelijke zorg aan den pluimveestapel te besteden. Zorgt er voor, dat er steeds voldoende ruimte beschikbaar is voor de jonge hen nen; zij zullen zich daardoor veel beter kunnen ontwikkelen. Daarom moet men niet in Augustus, zoodra de dieren in de rui vallen, beginnen met het opruimen, maar in April, dan loopen er reedsi vele dieren tusschen, die de kost niet meer opbrengen. De meeste pluimveehouders hebben de verzorging van het pluimvee maar al te dikwijls veel te licht opgevat. Het was ook zoo gemakkelijk voor hen: een droogvoederbak in het hok, die gere geld maar vol ochtendvoer werd ge houden, in den namiddag een emmer gemengd graan en 's avonds de eieren ophalen. Men vroeg zich niet eens af of het aantal eieren wel voldoende was en zoo neen, wat dan gedaan kon wor den om dit op hooger peil te brengen. Daarbij kwam dan 'nog, dat slechts eens in de twee of drie maanden paard en kar voor het hok werden gezet-om het kippenhok toch eens uit te mesten. Of schoon de kippen soms paleizen van hokken hadden (van buiten dan altijd), aan verpleging werd maar al te weinig aandacht geschonken. Onder de tegenwoordige omstandighe den zullen wel de meeste pluimveehou ders hun overjarige dieren hebben op geruimd, omdat ze van de jonge hennen de meeste verwachting koesteren. Het gebeurt momenteel dikwijls, wan neer een pluimveehouder naar zijn ge voelen niet genoeg eieren raapt, dat direct de schuld geworpen wordt op het Regeeringsmengsel. Heusch het mengsel is wel goed. Wel is waar is de voeding één der belang rijkste factoren, ten eerste om het dier in staat te stellen zijn lichaam uit de voedende besta-nddeelen op te bouwen, ten tweede om stoffen, die verjoren gaan tijdens het leven, weer opnieuw aan te vullen en ten derde om eieren, en vleesch te produceeren, doch dat wil nog niet zeggen, dat we met de voeding alleen alles kunnen bereiken. Als we niet voldoende eieren rapen, moeten we allereerst onderzoeken of de dieren wel de verzorging ontvangen, die ze behooren te hebben. Daarom is het thans werkelijk van groote waarde lede ren da-g een kwartiertje aan den pluim- veestapel te wijden en' de dieren eens rustig gade te slaan. Ter controle is het verder gewenscht de dieren geregeld om( de 2 of 3 maan den op te vangen, om na te gaan of ze in een behoorlijke conditie zijn, of ze stevig dan wel slap aanvoelen of andere ongewenschte afwijkingen vertoonen; kortom, de slechte dieren (boeten ver dwijnen. Bij de selectie van de jonge hennen va-n plm;. 6 maanderi en van de andere dieren in het voorjaar zou men de hulp vam 1 een ervaren selecteur kun nen inroepen. De selectie heeft dus tot doel om die dieren, welke voor de fokkerij en de productie ongeschikt zijn, zoo spoedig mogelijk te verwijderen. Dit komt den pluimveehouder niet alleen financieel ten goede, -doch hij behoudt hiërmede een gezonden pluimveestapel. VOOR DE HUISVROUW Voor melk zijn licht ah lucht uit dan booza Licht, Lucht: Leven! Dit is het parool, hetwelk reeds zooveel jaren door de doctoren wordt verkondigd, dat wel nie mand meer aan de waarheid daarvan zal durven twijfelen. Licht én lucht im mers kunnen inderdaad wonderen ver richten voor onze gezondheid. Maarop alle regels zijn uitzonde ringen en zoo is het ook mogelijk, dat licht en lucht o.a. op bepaalde voedings middelen een minder goeden invloed uit oefenen. Dit geldt b.v. voor de melk, welke men zoo veel mogelijk moet be schutten voor de inwerking va-n zon en daglicht. Het is niet gewenscht, dat dit veelzijdige doch tevens gevoelige na tuurproduct in de zon wordt bewaard, want daardoor verliest de melk voedings waarden, die we noodig hebben. Door de inwerking van het licht en vooral van het zonlicht gaat namelijk een be langrijk percentage van het zoo gewich tige vitamine C verloren. Nu onder de tegenwoordige omstandigheden sinaas appelen en citroenen, welke rijk zijn aan vitamine C, minder gemakkelijk te krij gen zijn dan anders, is de aardappel de voornaamste bron die ons rest en we dus zeer zeker met zorg en op de juiste wijze zullen behandelen. Maar ook aan de melk zullen we op dit punt onze volle aandacht willen schenken. In een halve liter consumptiemelk komt ruim 5 mg vitamine C voor, die bij een" doelmatige behandeling van de melk ons geheel ten goede kan komen. Wanneer in onze voe ding bepaalde onmisbare voedingsstoffen namelijk niet zoo volledig mogelijk voor komen, daalt het weerstandsvermogen, het arbeidsvermogen en het gevoel van gezondheid. Wie geen gepasteuriseerde melk in flesschen koopt, dient de losse melk te koken, doch vooral kort, want ook door langer verhitten dan strikt nood zakelijk is, loopt het vitamine-C gehalte achteruit. U wilt een paar voorbeelden om U van de waarheid van het bovengenoemde te overtuigen? Uit proeven, welke W. Lo- jander genomen heeft in het Hygiënisch Instituut der Finsche Universiteit blijkt dat melk na 1/2 uur in de zon te hebben gestaan ruim de helft van het oorspron kelijke gehalte aan vitamine C heeft ver loren. Hetzelfde is het geval na 2'/2 uur staan in gewoon daglicht, terwijl na 4 uur nog slechts een onbelangrijk deel Is overgebleven. Proeven van De Haas en Meulemans töonen voorts aan, dat melk, welke 2 uur verwarmd is op 60^ 70 gr. C. evenveel in vitamine-C-gehalte is teruggeloopen als melk, welke 2 uren heeft gekookt. Het is dus ook uit den booze, melk te lang te koken of op een zacht vuur te laten staan. Dlstricts-Arbaldibeuri Middelburg Staaid der iw'erkloioshe d per 30 Nov- Middelburg 108 (151); VTissingen 105 (79); Arnemuid-em 8 (60; Baarland 9 (1); Borssele 13 Brou'w rshavieai 2 Bruinisse 32 (10)Colijk spla-at 10 Domburg 2 Elïeswio \tsdijk 1 )- Go-es 21 (15); 's-Gravenpj 'der 13 Grij'pskerké 1 'sAbts erke 2 's-Heer Artondskerke 22 (1); 's-HeerenlWk 14 Heinkenszamd 13 Hoödekens- kerke 13 Ierstekfe 6 (4 Kaptollle 11 Kats 15 Kloteting a 6 (5); Kart- g-ene 2 (1); Kioudtokerke 13 (17); Krato- bandijlke 29 Kruininge - 32 (34); Nieu- 'vverkerk 12 Nieuwlair i{ 7 Nisse 1 Oosterland 25 (---); Oiostkapelle 3 Ouwierkerk 5 Ovezaude 2 (-); Rill'and-Bath 3 Sdhoire 1 Seroioskerke (W.) 2(—St,-Laurens 2 (2); Souburg 30 (24); Waarde 12 (-); Wemeldinge 4 Westkapelte 14 (12) Wolphaartsdijk 9 Zierikzee 72 (15); Zout-elainde 1 Totaal stonden op 30 November 1940 als iwierklofos ingeschreven 708 personen, W-a-ar van 51 in werkverruiming. De tussdh-en geplaatste cijfers ge ven d-e a-antallien aan per 31 Oütolbjer,, SPORT VOETBAL. - Schou wsche competitie. Afdeeling II. IVO INoordgoufwto II 41. DOSKO I—Zierikzee II uitgesteld. ZiERlKZEE l/lll TADS 4-1 Als scheidsrechter Cashoek ruim een half uur over tijd aanvangen blaast, blijkt dat de gasten over 9 man beschikken, welk aantal nog voor de rust tot 10 stijgt en dat Zierikzee het zonder Cats- hoek moet doen. Voor den wedstrijd biedt de aanvoer der der gasten zijn Zierikzeeschen col lega bloemen aan, wa tzeer op prijs werd gesteld. Daar het terrein zeer hard is, vooral bij de doelen, is van goed spel bijna geen sprake. Zierikzee is in de meerder heid en weet voor de rust dan ook drie maal het net te vinden, n.l. door Pairoux, Volkeri en v. Doorn. Na de rust zijn de vliegvelders com pleet en al-s hun spil van verre een schot op het doel loet grijpt van Westenbrugge mis en het is 3—1. Volkeri slaagt dan er ten sotte nog in den stand op 41 te brengen waarmede ook het einde komt De Wedstrijd werd in de meest vriend schappelijke verhouding gespeeld -ein gaar ne zal Zierikzee -de Boskjoopers, maar dan onder gunstiger omstandigheden, nog eens terugzien. Maarschalk Pétain heeft in den loop van den ministerraad van Vrijdagavond het kabinet verzocht te willen aftreden, opdate en hervorming van het kabinet zou kunnen worden uitgevoerd. In de nieuwe regeering zal Pierre Flan- din de portefeuille van buitenlandsche zaken aanvaarden. Een latere mededeeling behelst, dat de hervorming van het kabinet noodzakelijk was geworden door meeningsverschillen van binnenlandsch-politieken aard. L a - val heeft geen zitting meer in het ka binet. De andere ministers blijven aan, behalve Ripert, de minister van onder wijs, die door secretaris-generaal Cheva lier vervangen wordt. TELEGRAMMEN DE TOESTAND TE LONDEN De Engelsohe Minister voor de open- here gezondheid Mao Donald heeft de Engelsohe moeders gewaarsohuwd niet met hunne kinderen naar Londen terug té keeren daar de toestand in de hoofdstad nog steeds zeer somber is en men er geeu onderdak kan vinden. Vervolgens richtte de minister zioh tot de liedeD, die hun buren bij luchtaanvallen weigeren in huis te nemen. Een dergelijke houding, aldus Mao Donald, is een mis daad, die even zwaar is, als wanneer men onderdak zou weigeren aan naar huis keerende troepen. ENGELSCHE STAD ZWAAR GEBOMBARDEERD Zondagavond waren verseheidene for maties Duitsohe gevechtsvliegtuigen onder weg, die een belangrijke stad in de En gelsohe Midlands op succesvolle wijze hebben gebombardeerd. De toestellen kon den, bfsohermd door het wolkendek, on belemmerd door de Britsohe afweer, hun aanvalsdoelen naderen en hun bommen met groote trefkans door de openingen in de wolken laten vallen. Weer werd de bewolkte hemel door een zee van vlammen hel verlicht. De eerste terugkeerende bemanningen konden reeds melding maken van dertig groote brand haarden. CANADEESCH MINISTER AAN DEN DOOD ONTSNAPT Volgens //Canadian Pres" heeft Lord Beaverbrook de Oanadeesohe regeering ervan in kennis gesteld, dat de Canadeeeohe Minister voor Munitie, Howl, die zioh aan boord van het getorpeteerde Britsohe stoomsohip //Western Price" bevond, gered is pUnited Pres" meldt dat ook de mede werkers van Qowl zioh onder de geredden bevinden. Financiëel Weekoverzichl Niet minder dan aobt a negen procent van het op twintig twee-en-twintig milliard gulden te ramen volksvermogen van Nederland bestaat uit beleggingen van Nederlandsohe levensverzekering maatschappijen en van de Rijksverzeke ringsbank. Immers, einde 1938 bereikten de beleggingen van eerstgenoemde, die, zooals bekend, onder toezicht van de Verzekeringskamer staaD, een hoogte van 1.33 milliard gulden, terwijl die van de Rijksverzekeringsbank 0.49 milliard, samen dus 182 milliard gulden beliepen. De beheerders dezer instellingen zien zioh, natuurlijk op geheel andere schaal, jaar in jaar uit voor soortgelijke problemen geplaatst als de particulieren, die hun kleine en groote vermogens op de meest voorzichtige wijze willen beheeren. In tegenstelling tot de leiding van de Rijksverzekeringsbank, die aan strikte voorschriften bij haar beleggiDgapolitiek is gebonden, zijn de leiders, der particuliere verzekeringsondernemingen principieel vrij in de keuze der beleggingsobjecten, en dus zullen ook wijzigingen in de algemeene opvattingen omtrent de prinoipes zioh ge makkelijker kunnen weerspiegelen. Misschien is de meest karakteristieke wijziging in de dienaangaande heersohende inziohten de geleidelijk toenemende be- teekenis van aandeelen als beleggings object. Golden vroeger alleen vaste rente dragende fondsen, obligaties, als geschikt voor beIegging8doeleinden, sinds de laatste jaren en niet missohien slechts de laatste weken of maanden komt de opvatting meer naar voren, dat in een behoorlijk verdeelde beleggingsportefeuille ook aandeelen volkomen op hun plaats zijn. Beschouwen wij in dit verband het verloop van de in 1934/38 de laatste vijf jaren, waarvoor volledige gegevens beschikbaar zijn bij onze levensver- zekeringmaatsohappijen ingetreden ver anderingen, dan treffen vooral drie feiten: 1. de verdubbeling van het percentage der beleggingen in aandeelen, al blijft dit uit den aard der zaak nog klein (3,6 tegen 1,8) 2. een Bterke toeneming van het bezit aan vaste eigendommen, zulks ten koste van het bezit aan hypotheken 3. een sterke stijging der leeningen op schuldbekentenis, waartegenover een over eenkomstige daling van het bezit aan Neder landsohe en koloniale obligaties staat. Ad 1). Deze ontwikkeling sluit geheel aan bij die van buitenlandsohe, vooral Engelsohe levensverzekeringmaatschap pijen, welke reeds lang goede aandeelen in haar portefeuilles hebben opgenomen. Met het oog op het feit, dat een verzeke- ringmaatsohappij steeds over tevoren reeds vaststaande jaarlijksohe niet variabele in komsten moet beschikken, zal het percen tage aandeelen zeker ook in de toekomst zeer aanzienlijk bij dat der obligaties ten achterblijven. Ad 2) De vermeerdering van het bezit aan vaste eigendommen ioplaats van hypo theken ligt in de lij a van een spreiding der beleggingen en versohaft nauwelijks minder gelijkblijvende inkomsteD, maakt eenigsrina onafhankelijk van de'schomme lingen van den rentevoet, maar natuurlijk niet van die van de waarde van on roerende goederen. Dit hoogere risioo zal echter ook in de tookomst vermoedelijk uitbreiding van deze bèleggingen, ondanks hooger rendement, remmen. Ad 3). De gedeeltelijke vervanging van obligaties door onderhandsche schuldbe kentenissen is zeker voor een groot ge deelte een gevolg van een teohnisohe (be lasting-) bijzonderheid. Coupons waren en zijn onder worpen aan de oouponbelasting, de rents van onderhaodsohe leeningen was daarvan vrij. Deze toestand is thans geëindigd. Van balan8teohnisoh standpunt bezien, speelt het feit een rol, dat dergelijke schuldbe kentenissen en hypotheken steeds met on veranderde waarde in de balans kunnen worden opgenomen, maar dat de waar deering van pandbrieven en obligaties over 't algemeen van den beurskoers afhanke lijk is. (Robaver) RADIONIEUWS Concontratia van dria Radio-Omroepen De dezer dagen benoemde gemaohtigde voor de oonoentratie van de radio-om- roep-vereenigiDgen, ir. A. Dubois, heeft in een persoonierentie een uiteenzetting gegeven. Men zal zioh ongetwijfeld afvragen, wat nu eigenlijk onder oonoentratie^zal worden verstaan. Het antwoord hierop luidt, dat onder volledige handhaving van de vrijheid op godsdienstig gebied, waar bij in redelijkheid op dezelfde wijze als dit tot nu toe gesohiedde, de godsdienstige stroomingen in ons volk tot haar reobt zullen komen, een programma zal worden gebouwd, dat «elk wat wils" zal geven, waarbij een elk zal kunnen terugvinden, wat hem tot nu toe lief was in deze pro gramma's, dooh waarbij een sterk samen voegende en oonstrnotieve tendens op den voorgrond zal staan. Dat een dergelijk plan niet tot uitvoering kan komen zonder dat een beroep zal moeten worden gedaan op de reeds in den omroep werkzaam zijnde artistieke en teohnisohe krachten, dooh dat boven dien nog een beroep op vele anderen gedaan zal worden, is niet alleen onver mijdelijk, maar ook, en vooral, verheugend. Meer nog dan tot nu toe reeds ge schiedde zal getracht worden samen te

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3