Tjïferveus O AKKER***5. ACHTER DE BOSSEN fr RADIO-PROGRAMMA Woensdag 11 December HILVERSUM I. 415 M. Nederlandsch programma. NCRV. 8 nieuwsberichten ANP8,10 schriftlezing en meditatie; 8,25 gewijde muziek (opn.); 8,35 gram.; 10,30 morgendienst; 11 gr.; 11,30 zang met pianobegeleiding; 12,15 reportage of muziek; 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 Stichtsch Salonorkest; 2,80 gram.; 3 Christ, lec tuur; 3,30 Zangclubje van het Blinden instituut; 4 gram.; 4,30 voor de jeugd; 5 gram.; 5,15 nieuws-, economische- en beursberichten ANP; 5,30 berichten; 5,35 orgelconcert6 Oratoriumvereeniging „Kerkgezang"; 6,45 actueele reportage; 7—7,15 economische vragen van den dag en nieuwsberichten ANP, sluiting. HILVERSUM II, 301.5 M. VARA 8 nieuwsberichten ANP, gr.; in de pauze: VARA-Almanak; 10 VPRO: morgenwijding; 10,20 voor arbeiders in de Continubedrijven; 12 Sylvia-Amuse- mentsorkest; 12,45 nieuws- en economi sche berichten ANP; 1 Sylvia-Amuse- mentsorlcest; 1,30 orgelspel; 2 voor de vrouw; 2,30 gram.; 3,15 voor de kinde ren; 5 VPRO: „Het geestelijk karakter van ons volk"; 5,15 nieuws-, economische- en beursberichten ANP; 5,30 gram.; 5,45 reportage; 6,05 Esmeralda; 6,43 VARA- Almanak; 6,45—7 actueele reportage, sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. KRO. 7 (berichten Duitsch; 7.15 Wij! be ginnen den dag; 7.30 'berichten Bngelsch 7.45 gram; 8 nieuwsberichten ANP; 8.15 gram.; 99.15 berichten Duitsch; 11.30 be richten Engelsch; 11.45 gram; 12 berich. ten; 12.15 gram.; 12 30 berichten Duitsch; 12.45 nieuws- ien ©oonoimische berichten ANP; 1 gram.; 1.30 berichten Engelsch; 1.45 gram.; 22.15 berichten Duitsch; 2.30 idem Bngelsch; 24.5 Musiquette en „Het Vnoolijke Klaverblad", opn.; 3.40 berich ten Engelsch; 3.45 gramt; 4 militaire or kesten; 5 berichten Duitsch; 5.15 mieuWs- economisehe- en beursberichten ANP; 5.30 „Meteorologie voor den binnenschipper"; 6 militaire orkesten; 6.30—6.45 berichten Engelsch; 7—7.15 Brabantsch praatje en nieuwsberichten ANP; sluiting. In goed ingelichte kringen te Londen, aldus United Press, is men er van over tuigd, dat in de naaste toekomst drasti sche (wijzigingen zullen worden aange bracht in het [Oppercommando van de Britsehe vloot. Daar in den laatsten tijd de vernieti-» ging van Engelsche vrachtschepen dus danige afmetingen heeft aangenomen, dat mlen er op kan rekenen, dat in ééjn, jaar tijd minstens 4 millioen ton scheeps- ruimte tot zinken gebracht twlordt, is de kwestie v.ajn de bescherming der En gelsche zeeroutes en die v.an de verkrij ging v.an nieuwe scheepsommage een der dringendste vraagstukken van Engeland geworden. Zondagnacht zijn, naar aan het D.N.B wordt gemeld, 700.000 kilo dynamiet- bommen en ongeveer 80.000 a 100.000 kilo brandbommen op Londen geworpen. Van Duitsche zijde wordt er op gewezen, dat de afweer van Londen reeds na enkele uren ineengestort is. De in de tweede helft van den nacht aanvallende vlietuigen werden bijna niet beschoten. F.Prikkelbaar en opgewonden? Neem 'n "AKKERTJE" - hel fwerkl kalmeerend op Uw ge- heele gestel en.... in korten tijdl FEUILLETON 40 een roman uit Siberië door Fr. Enskat Nadruk verboden Het mleisje twist zich' vrij! goed te be- heerschen. Dat is on zin,'Lansky. Waarvoor zou je mij willen halen? Stel toch miet zulke lotverbodige vra gen! Waarvoor Waarvoor?! Je bent toch geen klein kind meer. Waarvoor zou een man een meisje komen halen, vooral als ze zoo verdraaid aardig is als jijt....? Kare keek verschrikt op. Hote'wiel Ze iets dergelijks had verwacht voelide zij zich fcoCh onaangenaam) getroffen, niet het minst dooir den toon, (welke de Rus zich veroorloofde. De afsdhulwi, Welkte duidelijk op haar gezicht hvas te lezen Iwiekfce Lansky's tootrn. Grijkizeind Ibtoog bijt zich over haar heen. Nu geen gekheid, Kare! Ik ben ge- Wend mijn wil dootr te zetten.... ook bij" jou! Kare trachtte op te staan, mmr reeds hield Lansky haar handen in Zijln beide vuisten. VERSCHILLENDE BERICHTEN Inbrekers aan het werk In den nacht van Zaterdag op Zondag is op een viertal plaatsen te Amersfoort ingebroken. In vrijwel alle perceelen zijn de inbrekers binnengekomen door het indrukken van ruiten aan de voordeuren. In een perceel waren de daders binnen gedrongen door een kelderraam. Hier zijn zij gestoord geworden en hebben de vlucht moeten nemen. In een ander per ceel hebben zij de telefoonleiding door gesneden. Vermist worden kisten siga ren, doozen sigaretten, flesschen wijn en wollen stoffen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Engeltcha bomman op ons land Engelsche vliegers hebben Vrijdagnacht op enkele plaatsen van ons land bommen geworpen. Al deze bommen misten het doel en de aangerichte schade is, op uit zondering na, van geen beteekenis. In dat eene geval raakte een bom een woon huis, dat totaal werd vernield. Een der bewoners is gedood, twee personen zijn zwaar en drie licht gewond. Vele ruiten van nabijgelegen woningen sprongen. (A.N.P.) Da samenstelling van ons brood Het Centraal Bureau voor het Bak kersbedrijf te 's-Gravenhage deelt het volgende mede: Het hardnekkige gerucht doet de ronde, dat bloembollen mede verwerkt worden bij de vermaling van tarwe en rogge tot bloem en meel als grondstof voor de broodbereiding. Het Centraal Bureau spreekt deze ge ruchten met de meeste beslistheid tegen en deelt mede, dat de samenstelling van het tegenwoordige brood is als volgt: Wittebrood 65 pet. tarwe en 35 pet. rogge. Bruinbrood 75 pet. tarwe en 25 pet. rogge. Roggebrood 100 pet. rogge. De overheid doet, in samenwerking met het bakkersbedrijf, alles wat moge lijk is om den consument een gezond en voedzaam stuk brood voor te zetten. Projectiel ontploft Zondagmiddag is door onvoorzichtig heid van een aantal Scheveningsche jon gens, die op het strand aan het spelen waren met een aangespoeld projectiel, een ernstig ongeluk gebeurd, waardoor twee jongens werden gedood, tec wijl een jongen en een meisje gewond werden Het zal omstreeks vier uur geweest zijn, toen op het stille strand spelende kinderen een voorwerp ontdekten, dat tijdens den storm was aangespoeld. Zij waren er mee aan het spelen, toen een burger passeerde, die zag, dat de jon gens blijkbaar een projectiel, vasthiel den. Hij waarschuwde hen uitdrukkelijk het voorwerp te laten liggen, daar hei- best kon zijn, dat het een gevaarlijk projectiel was. Na den jongens nog maals op het hart gedrukt te hebben er van af te blijven, vervolgde hij zijn weg langs het strand. Volgens zijn later aan de politie afge legde verklaring zal hij nauwelijks 75 meter van de plaats weg geweest zijn, toen op de plek, waar de jongens aan het spelen waren geweest, een ontplof fing geschiedde met het noodlottige ge volg, dat de kinderen ter aarde waren geworpen. Direct werd de politie en de eerste hulpdienst gewaarschuwd, die consta teerden, dat twee jongens op slag ge dood waren, namelijk de tienjarige G. den H., en de 13-jarige J. van D. Beide lijkjes waren zwaar verminkt. Voorts werden gewond de 11-jarige C. L. den H., gelukkig niet ernstig, zoodat hij naar huis kon gaan en het 14-jarige meisje M. J. van den B., dat eveneens niet ern stig werd verwond. FraudeuUuz* varkenulachtingen Zaterdagnacht werd de aandacht van een inspecteur van politie, die met een ondergeschikte op surveillance was, ge- Laat mie los, lafaard! Lansky zWaaide eerst zlijtn heenen en schoiotf daarna Zijln lidhajarai over de ta fel. Nu stomd hiji tegenover Kare. Haar handen hield hij! nog steeds in 'die zijne. Je zult gehoorzamen begrepen?! Kare probeerde zich los te rukken. Tevergeefs! Langzaam trok hij haar naar zich toe. Zij zag zijn walgelijk onbe trouwbaar gezicht reeds vlak voor zich. Een razende angst maakte zich van haar meester en in een laatste poging om hem te imponeeren, beet ze hem toe: „Laat me los... direct!" Een oogenblik keek hij haar met ver beten woede aan. Toen sloeg hij' zijn 'beide artnen om haar lichaam, tilde haar op en droeg haar als een kind door de keuken naar buiten. Hij sprak daarbij geen enkel woord.. Ook Kare ver mocht geen protest over haar lippen te brengen. In Bessin-hoeve lieten de mannen zich vermoeid in een stoel aan tafel vallen. Gura bracht den avondmaaltijd binnen. De oude Bessin hief het hoofd op en keek zoekend de kamer rond. Nu wierpen ook de anderen Gura een vragenden blik toe. Ik heb de juffrouw den geheelen middag niet gezien. Toen ik uit het bosch terugkeerde, was zij er niet. Zwijgend nuttigden de mannen het trokken door een lichtstreep, die uit het kelderraam bij den caféhouder W. 'i te Ede kwam. De inspecteur, rekening houdende met de mogelijkheid, dat in brekers daar hun slag trachtten te slaan, kroop voorzichtig naderbij en wist, plat op den grond liggende, een blik te wer pen in de verlichte kelderruimte. Al spoedig bleek, dat geen verdachte per sonen aanwezig waren, doch dat men blijkbaar verzuimd had het licht uit te draaien. Hel scherpziende oog der po litie constateerde echter nog iets anders en wel de aanwezigheid van een vrij aanzienlijke hoeveelheid versch vleesch, hetgeen gelet op de tijdelijke stagnatie in de vleeschvoorziening en de vele clan- destiene slachtingen op de Neder Veluwe, zeer zeker verdacht was. De caféhouder werd eruit gebeld en toen een nader onderzoek-te zijnen huize was gehouden, gaf de man al spoedig toe, dat hij het aanwezige vleesch clandestien had be trokken van zekeren H. te Ede, die, on dervraagd door de politie, op zijn beurt S. te Lunteren als bron van hérkomst aanwees. Een onderzoek, dat aldaar on middellijk werd ingesteld, had tot re- sultaat, dat bij S. een groote hoeveel- t heid varkensvleesch, afkomstig van frau- i duleuze slachtingen, werd gevonden, j Het vleesch werd in beslag genomen; tegen de bij de zaak betrokken perso nen is procesverbaal opgemaakt. I Verdeeling opbrengst kinderpostzegels De idetotral© pnopaganda-csomtaiissie voor dien verkoop der kinderpostzegels schrijft oms: I Voor" wiie gaarne weten wil, wat er nu precies gebeurt miet de opbrengst van ide zegels en kaarten Voor hetj Kiind, imioige het volgende een aanwij zing zijn. Het aandeel is vioioir elke instelling verschillend, het kan uiteenlbiopen van. het minimum van f 5 tot f 12000 toldi Een leenvoudig voorbeeld mjoge dit dui delijk maken. Veneenigimg A, een vaoan- itiekoloniehuis, (herbergt in 1 jaar 100 kinderen, ieder gedurende 30 dagen. Ver eniging B, een opvoedingsgesticht, her bergt in 1 jaar 100 kinderen, ieder ge- durende 300 dagen. Dan kTij'gt B tien- tonaal zoioveéll als A. Verschillende instellingen miet eenzlslfde doel londergaan dezelfde blerekeming. Er wordt slechts één onderscheid gemaakt, fni-l'. tusscihen .instellingen die een bij ziender kostbare verzorging moeten geven 'aan de haar toevertrouWide kinderen en die, Welke oen normale verzorging ver schaffen. Honderd diopfjstomlmo off ge brekkige kinderen kosten mlger 'aan me dische hulp, aan 'leermiddelen enz., dan aan honderd verwaarloosd1© of zwakke kinderen. Paarom! krijgen de „kostbare" instel lingen leOn iets honger percentage uit 'de opbrengst; ook hier ledhter geldt bin nen dezelfde rubriek instellingen vloor allien dezelfde maatstaf. Uit de Nieuwsbode van vóór vijfentwintig jaar Van 9-15 Dec. 1915. Tot leeraar in het «Smeden enz. aan de Ambachts school te Hilversum werd benoemd, de heer R. de Jong, leeraar aan de A.B.S. te Z i e r i k z e e. Te Batavia slaagde voor 2e stuur man, groote stoomvaart, de heer A. van Dijke Johz., geb. te Oosterland. Tot onderwijzeres aan de school in de kom der gemeente St.-Philips- land, werd benoemd mej. J. P. Quak- kelaar. Met ingang van 16 Dec. werd tot postbode te Kerkwerve benoemd de heer C. M. Bossaert. Tot gemeente-ontvanger te Sint M a a r t e n s d ij k werd benoemd de heer A. W. Fermie. 1 Aan de Hoogeschool te Leiden slaag de cum laude voor candidaat in de rechtswetenschappen, de heer Joh. van Loon te Tholen. sobere maal. Eindelijk stond Michel Bessin op. Hij voelde zich ten prooi aan een hevige onrust. Kare is anders toch altijd met eten thuis. Hier moet iets niet in orde zijn! Ik zou niet weten, waar zij zich op het oogenblik nog moest op houden. Is hier vanmiddag misschien iemand geweest? Wacht eens.... mijn hemel! Lansky! Die is hier al eens meer binnen gedrongen, zonder dat hij ge vraagd was. En ook toen is er uit zijn bezoek niel veel goeds voortgekomen. 5 Bessin's gezicht kreeg een kommer volle uitdrukking. Opgewonden liep hij met groote stappen de kamer op en neer. Alexi scheen plotseling tot een besluit te komen en haastte zich naar de deur. Waar ga je heen, Alexi? vroeg Bessin. j Ik rijd even naar de barak. Mis schien kan een van Lansky's mannen mij wat wijzer maken. Bessin knikte toestemmend en Alexi spoedde zich de kamer uit. Even later maakte ook Peter aanstalten om weg te gaan. En jij, jongen? I Ik, vaderik geloof, dat het ge- wenscht is onze buren bijeen te roepen. We zouden hen vanavond wel eens noodig kunnen hebben op de een of andere manier! ZEEUWEN LENIGEN ZEEUWSCHE NOOD V er deeling der Winter hui p g e 1 d e n. Hoewel de eerste collecte voor de Winterhulp niet voldoende kon worden voorbereid de tijd van voorbereiding was te 'kort en het propaganda-apparaat was nog niet ten volle in werking heeft zij, wat Zeeland betreft, alleszins aan de verwachtingen beantwoord. De Zeeuwen hebben opnieuw bewezen toegankelijk te zijn voor de nooden die on der de bevolking leven. Dit bleek ons uit het onderhoud, dat we dezer dagen had den met den provincialen directeur voor Zeeland van de Winterhulp Nederland, Mr. W. K. H. Dieleman, die ons een aantal inlichtingen over de eerste col lecte en over de verdeeling daarvan ver schafte. De opbrengsten in alle gemeenten, al dus Mr. Dieleman, zijn nog niet bekend, maar van verreweg het meerendeel der plaatsen hebben we de opgaven toch ql binnen. Daaruit blijkt, dat in 74 steden en dorpen van ons gewest door middel vjan inzamelingen met bussen f 15.134.54 yoor de Winterhulp bijeen is gebracht, it komt neer op een gemiddelde bij rage per hoofd van 7,2 cent. In enkele plaatsen is dit gemiddelde aanzienlijk j lager, elders weer verblijdend hooger. Het hoogste gemiddelde leverde de ge- meente Waarde met 171/2 cent. Mr. Dieleman verwachtte, dat de ge- heele opbrengst in Zeeland om en bij f 17000 zou beloopen. Althans wat de bus-collecten betreft. Hierbij dienen dan nog te worden geteld de bijzondere gif ten, b.v. f2000 van het correspondent schap Middelburg van de Nederlandsche Bank, f 1000 van den heer P. W. M. Hoegen van Hoogelande te Serooskerke en een nog nader te bepalen som van de firma Vroom en Dreesman te Mid delburg, die n.l. in het geheel f50.000 beschikbaar heeft gesteld. De heer Dieleman achtte, gezien de noodzakelijkerwijs onvoldoende voorbe reiding van de eerste collecte, haar op brengst bevredigend. Bij hooge uitzon dering, zoo zeide hij, is in Zeeland wel eens meer bijeen gebracht, maar deze eerste Winterhulpeolleete slaat vrijwel alle Zeeuwsche collecten met glans. Ten aanzien van de volgende collecten was de provinciale directeur optimistisch ge stemd. Men is thans in nagenoeg alle gemeen ten, die er nog geen, hebben, bezig werk gemeenschappen op te richten, zei hij. Deze werkgemeenschappen, die bij voor keur dienen te bestaan uit personen van allerlei richtingen, die hun sporen op charitatief gebied al verdiend hebben, zullen de hulpbereidheid van hunplaats- gonoöten stimuleeren, en er in hooge mate toe bijdragen, dat het Winterhulp- werk nog beter tot zijn recht komt, dan nu reeds het geval is. Verder zal men bij de komende collecten meer rekening houden met plaatselijke gewoonten. Waar het te doen gebruikelijk is voor lief- i dadige doeleinden met inteekenlijsten te werken, zal ook voor de Winterhulp met lijsten worden rondgegaan. In den loop van deze en de volgende maand zal de provinciale directeur alle gemeenten in Zeeland bezoeken, om con tact met de werkgemeenschappen te ma ken, deze nader te instrueeren en al lerlei maatregelen te treffen, die noo dig blijken voor de tweede collecte, wel ke zooals bekend, op 27 en 28 December zal worden gehouden. Zeeuw sch geld voor Zeeuwen. 'Mr. Dieleman was uiteraard zeer ver heugd te kunnen meedeelen, dat de gan- sche opbrengst van de eerste collecte aan de inwoners van Zeeland ten goede zal komen. Het geheele bedrag wordt ter beschikking gesteld van de gezinnen in onze provincie met een kind of meer kinderen, die voor hulp in aanmerking komen. De verdeeling van het bedrag geschiedt door den provincialen direc teur in overleg met de burgemeesters. Per gezin kan per kind worden gere kend op een bedrag, dat varieert tusschen Wat bedoel je daarmee, Peter? Wel, als Kare niet gauw terug komt, zullen wij het geheele dal naar haar moeten afzoeken. Daarvoor zullen zelfs alle beschikbare menschen nog niet voldoende zijn. Bovendien is het ook niet onmogelijk. Peter aarzelde even, het is ook niet onmogelijk, dat wij onze vrienden noodig hebben om assistentie te verleenen. Jongen?! Ja, vader! Tegen Lansky en zijn kornuiten. Michel Bessin stond als aan den grond genageld. Zijn armen hingen slap langs zijn lichaam. Hevig ontsteld staarde hij Peter aan. Jongenwil je daarmee zeggen Een klein uur, nadat Peter vertrok ken was, kondigde het getrappel van paardenhoeven buiten de nadering van ruiters aan. Het bleken Donald en zijn drie zoons te zijn. De mannen zagen er verhit uit, alsof zij zeer hard hadden gereden. De oude Donald trad met een strak gezicht op Michel Bessin toe en reikte hem de hand. Weet je het al? vroeg deze. Donald knikte. Daarop ging hij zwij gend aan tafel zitten. Geleidelijk kwamen nu steeds meer mannen op de hoeve aan. Bessin's zoon scheen hen tot grooten spoed te heb- f2,50 en f5. Het ligt niet in de bedoe- ling geld uit te keeren; er zullen bonnen worden verstrekt, die in de winkels kun nen worden ingeruild tegen levensmid delen en goederen. Hoewel aan de billijke verdeeling van het totale bedrag een geweldigen arbeid is verbonden, hoopt men reeds in den loop van deze maand de opbrengst van de eerste collecte onder de bevolking te hebben geplaatst. Mr. Dieleman deelde ons ook nog een en ander mede over de verdere plannen tot hulpverleening door de Winterhulp. In onze provincie is een sociale com missie in oprichting, die speciaal de me dische verzorging van de Zeeuwsche be volking ter harte zal nemen. Gebleken isj|n.l., dat het tb.c.-gevaar in Zeeland, tengevolge van ondervoeding, op onrust barende wijze toeneemt. De commissie stelt zich tot taak, door medewerking van artsen en wijkverpleegsters, te voor komen, dat gezinnen in Zeeland bij ge brek aan ged verzwakken, en dus toe gankelijker voor de gevreesde volksziekte worden. Voor haar prachtig werk zal zij echter geld behoeven. Winterhulp zal er voor zorgen, dat de sociale commissie Zeeland haar zegenrijk werk zal kunnen verrichten. Winterhulp heeft nog meer plannen. Uitbreiding geven aan de geit enho ude rij. Zeeland heeft tot nu toe 3400 geiten- houders, maar binnen afzienbaren tijd zal dit aantal, met behulp van de Winter hulp aanzienlijk oploopen. Waarom? Omdat de geit, de koe van den kleinen man, zulk een prachtig hulpmiddel is om de volkskracht te versterken. Een geit stelt geen hooge eischen aan voeding, maar niettemin geeft hij zijn houder waarden terug, die vooral in dezen tijd van niet te onderschatten be lang moet worden geacht. Hoewel de Winterhulp in ons land nog maar jn de eerste kinderschoenen staat, blijkt thans reeds van welk een ontzaglijke beteekenis zij zal worden voor onze gemeenschap. En daarom lijkt de opvatting van Mr. Dieleman, dat optimisme ten aanzien van de volgende collecten gewettigd is, van optimisme vrij! Ove. de opbrengsten van de eerste collecte laten we hieronder nog eenige cijfers volgen, waarbij alleen gelet is op de opbrengst der bussen: Middelburg verzamelde f 1995,34, d.i. 10.9 ct. per inwoners; Vlissingen f 1901.50, 8,2; Goes f 1141,56, 11.6; Tholen f 144,17, 4,7; Terneuzen f868,48, 7,4; Axel f298,82, 4,7; Hulst f411,96, 10,2; Sas van Gent f265,81, 8,1; Hontenisse f377,97, 6,9; Clinge f409,33, 11,3; Breskens f190—, 5,8; Oostburg f210,—, 7.7; Sluis f 161,69, 5,9; Aardenburg f131—, 6,4; Zierikzee f 650,71, 9,6; Wissekerke f2i4,38, 6; Kort- gene f75,38, 5,3; St.-Philipsland f 155,95, 7,3; Zuidzande f 138,15, 15,5; Waarde f92,45, 17,5. De chef van den Italiaansdhon marine staf, admiraal Dqminicioi Cavagrtairi, is op eigen verzoek van zijtn post onthe ien len eveneens van zijfi functie als; onderstaatssecretaris van Marine. Tot ziijto opvolger, als dief van den staf en te vens als onderstaatssecretaris, is admiraal Arturo RiCcardi benoemd. Tot vice-chef .van den stafis adimiraal Inigo Cam-' piome aangewezen. Tenslotte is admiraal Angeloi Jacthine tot commandant van de vloot ter zee benoemd. Het nieuwe Japansche oeconomische plan behelst de vorming van een op wederkeerigheid berustend oeconomisch gebied, waartoe Japan, Mantsjoekwo en China behooren. Het doel is verkrijging van oeconomische onafhanke- 1 ij k h e i d, betere exploitatie van de eigen grondstoffen en een gerichte volks huishouding, vooral in belangrijke be drijfstakken, in algeheele samenwerking van regeering en volk ter verkrijging van een onberispelijke structuur van de nationale defensie. 1 ben aangemaand. Met de Richters, die het verst weg woonden, trad ook Peter weer de kamer binnen. In angstige onzekerheid zaten en ston den de mannen door de kamer ver spreid. Slechts af en toe werden fluis terend eenige woorden gewisseld. In steeds toenemende spanning verbeidde men den terugkeer van Alexi. I Deze liet lang op zich wachten, maar eindelijk werd dan toch de deur ge opend en trad de lang verwachte bin nen. Zijn gezicht was ongewoon bleek. Er heerschte een beklemmend zwij gen in de kamer tot de oude Bessin tenslotte bijna toonloos vroeg: Nu, Alexi? De aangesprokene liet zijn blik ern stig over de aanwezigen dwalen. Ik heb Kare niet kunnen vinden. In de barak is zij ook niet. En... Lansky en zijn mannen zijn er even min Zij schijnen het Proeska-dal te hebben verlaten, heimelijk, want het grootste deel van hun bezittingen is uit de barak verdwenen. De buren verdrongen zich om Alexi om wat weer te weten te komen, maar deze was met het verontrustende nieuws aan het eind van zijn mededeelingen. Radeloos keken de mannen elkaar aan. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2