ACHTER DE BOSSEN Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Zondag 8 December HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch Programma. 8 KRO. 1— 7,15 AVRO. 8 nieuwsberichten ANP; 8,15 Wij beginnen de dag; 8,30 gram.; 10,30 Hoogmis; 12 „De H. Maagd in de Neder- landsche poëzie"; 12,15 Concertgebouw orkest (gr.pl.); 12,45 nieuws- en econo mische berichten ANP; 1 AVRO-Amuse- metsorkest; 1,45 Wie en wat waren onze voorouders; 2 Concertgebouworkest; 2,50 —3,15 causerie „Jan de Lapper";; 4 gram.; 4,40 cabaretprogramma (opn.); 5,10 sport nieuws ANP; 5,15 Wekelijksche gedach- tenwisseling ANP; 5,30 verkorte opera „Si j'étais roi"; 6,30 orgelspel; 6,45 actueele reportage of gram.; 7—7,15 nieuwsbe richten ANP, sluiting. HILVERSUM II, 301.5 M. 8 NCRV, 8,30 VPRO, 9 30 NCRV, 1 KRO, 4 NCRV, 5,15-7 KRO. 8 nieuwsberichten ANP; 8,10 orgelconcert (opn.); 8,30 Studiodienst; 9,30 gewijde muziek (opn.); 10 gram.; 12 zang met orgelbegeleiding; 12,25 „Kent gij uw Bij bel" (gr.pl.); 12,45 nieuws- en economi sche berichten ANP; 1 gram.; 1,45 Mid denstandspraatje; 2 Adven.tsuitzending; 2,20 gram.; 2,30 R.K. HaarlemscheOra- toriumvereeniging, KRO-symphonie-orkest 3 causerie „Bruckner"; 3,15 symphonie- orkest; 3,55 gram.; 4 Wijdingswoord; 5,15 wekelijksche gedachtenwisseling ANP 5,30 radiotooneel; 6,15 gram.; 6,45—7 ac tueele reportage, sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. VARA. 7 berichten Duitsch; 7,15 gram.; 7,30 berichten Engelsch; 7,45 gram.; 8 nieuwsberichten ANP, gram.; 10 berich ten Duitsch; 10,15 orgelspel; 10,45 gram.; 11,30—11,45 berichten Engelsch; 12,30 be richten Duitsch; 12,45 nieuws- en econo mische berichten ANP,; 1 gram.; 1,30—1,45 berichten Engelsch; 22,15 berichten Duitsch; 2,30 berichten Engelsch; 2,45 verkorte opera „Der Freischütz" (gr.pl.); 3,30 uit Berlijn: 51e verzoekconcert voor de Duitsche Weermacht; 6 gram.; 6,30 be richten Engelsch; 6,45 gram.; 77,15 nieuwsberichten ANP, sluiting. Maandag 9 December HILVERSUM I. 415 M. Nederlandsch programma. VARA. 8.00 nieuwsberichten ANP, gram.in de pauze VARA-Almanak; 10 VPRO: morgenwij ding; 10,20 declamatie; 10,40 zang met pianobegeleiding; 11,10 declamatie; 11,30 orgelspel; 12 Esmeralda en solisten; ca. 12,30 VARA-Almanak; 12,45 nieuws- eit economische berichten ANF\; 1 VARA- orkest; 2 voor de vrouwen; 3 viool en piano; 3,40 gram).); 4 gram.; 4,30 voor de kinderen; 5 orgelspel;'5,15 nieuws-, eco nomische- en beursberichten ANP; 5,30 VARA-orkest; 66,15 „De lichamelijke op voeding van "het Nederlandsehe volk"; 6,43 VARA-Almanak; 6,45 actueele re portage; 7—7,15 economische vragen van den dag en nieuwsberichten ANP en sluiting. HILVERSUM II. 301 M. NCRV. 8 nieuwsberichten ANP; 8,10 schriftlezing en meditatie; 8,25 gewijde muziek (gr.pl.); 8,35 gram.; 10,30 mor gendienst; 11 De .„Consonanten"; 1215 reportage of muziek; 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 orgel spel; 1,45 gram!,; 2 voor de scholen; 2,35 Quatre-mains; 3,15 orgelconcert (opn.); 3,30 gram.; 3,45 Bijbellezing; 4,15 gram.; 4,30 voor de kinderen; 5 VPRO: „Het gezin in onze tijd"; 5,15 nieuws-, econo mische- en beursberichten ANP; 5,30 be richten; 5,35 Molto Cantabile; 5,55 gram.; 6,10 NCRV-orkest; 6,45—7 actueele re portage of gram., sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. AVRO. 7 berichten Duitsch; 7,15 gram.; 7,30 berichten Engelsch; 7,45 gram.; 8 nieuwsberichten ANP, gram.; 9 berichten Duitsch; 9,15 gram.; 10 morgenwijding; 10,15 gram.; 10,30 solistenconcert; 11,30 berichten Engelsch; 11,45 gram.; 12 be richten, eventueel gram.; 12,15 gram.; 12,30 berichten Duitsch; 12,45 nieuws- en FEUILLETON 38 een roman uit Siberië .y door Fr. Eoskat Nadruk verboden Hij dreef het sjokkende paard in die richting van het Winddal. Langzaam otnt. iwikkelde zich een bepaalld plan in zijn verward breinHij zou naar Nanglu gaan Nanglu, de eenvoudige, eerlijke natuur, apensoh Hiji was iwiel de eenige, die leem incident als dit vooruit had zier* fffln komen. De revolver, die hij Hal als waar delos had beschouwd, Was dus toch nog irnet een enkele patroion geladen geweest? Eigenaardig! Nu was hij Ontmaskerd, ujtgestoioten En een moordenaar had men hem ge noemd. Dat had Lansky wel verduiveld geraffineerd in scène giezet. Allies was tegen hem. De anderen konden immers niet weten, dat Lansky Iwiaarheid en ver. dichtsel handig dooreen had gevllodhbeni juist, zooals hij dat voor Zijn duistere plannen noodig had. Maar met dat all had hiji Hal voor de bewoners van het Proeska-dal afgedaan. V,oor altijd Bessin... Kare-..? Hoe zouden die» nu over hem denken? Lieve, kleine Kara? Hij hield vajn haar. Meer dan hij oioit economische berichten ANP; 1 Russisch programma (opn.); 1,30 ber. Engelsch; 1,45 gram.; 2—2,15 berichten Duitsch; 2,30 berichten Engelsch; 2,45 Sylvestra-trio; 3,30 berichten Engelsch; 3,45 gram.; 4 verzoekconcert voor en door de Duitsche Weermacht;. 55,15 berichten Duitsch; 6,30 berichten Engelsch; 6,45 gram.; 7— 7,15 Friesch praatje en nieuwsberichten ANP, sluiting. Onze vleeschvoorziening Binnenkort weer volledig rantsoen Van bevoegde zijde wordt medege deeld: Bij de vleeschvoorziening in Nederland zijn voorbijgaande moeilijkheden gere zen, welke voor niet ter zake kundigen aanleiding zijn geweest, de meest ver schillende onjuiste beweringen te uiten voor wat de oorzaak betreft. Voorop moet worden vastgesteld, dat de vleeschproductie in Nederland voor langen tijd toereikend zal zijn om de voorziening der bevolking van de toe gezegde rantsoenen te kunnen verzeke ren. Het zal zelfs mogelijk zijn, een hoe veelheid vee aan te houden, welke niet in overeenstemming is met de voeder- basis. De bewering, dat van de afgeleverde hoeveelheden vee het grootste deel voor export naar Duitschland bestemd wordt, is in geen enkel opzicht juist. Gedurende vijf maanden werden door de bevoegde instanties voor paarden- en vee-aankoop te zamen rond 15,000 rundvee, dus 0,6 pet. van den Nederlandschen veestapel op de vrije markt gekocht, in hoofdzaak (13,000 stuks) dragende dieren. De tot nu toe gevolgde praktijken in den veehandel en de vaststelling van den prijs hebben er niet toe bijgedragen de bereidheid van de boeren om te le veren te bevorderen. Het is in het alge meen niet juist, de oorzaak voor het on voldoende aanbod daarin te zoeken, dat naast de Veehouderijcentrale een reeks handelaren als bijzondere vertrouwens mannen kleine hoeveelheden vee recht streeks hebben opgekocht tegen van over heidswege goedgekeurde prijzen. Nadat de directeur-generaal voor de voedselvoorziening bekend heeft gemaakt, hoe hoog de aflevering door de verschil lende bedrijven in de toekomst moet zijn, kar. worden verwacht, dat door den handel het voor de voedselvoorzie ning vereischte slachtvee op de markt zal worden gebracht en dat nog in den loop van December, na gevolgde reor ganisatie, de volledige weekrantsoenen weer zullen kunnen worden uitgegeven. VERSCHILLENDE BERICHTEN Aanwijzing bonnèn Met nadruk wordt er op gewezen, dat het in het voornemen ligt eenige bonnummers van de brood-, vleesch-, boter- en vetkaart niet aan te wijzen. Sommige bonnummers zullen dus niet geldig worden verklaard voor het aan schaffen van de onderscheiden levens middelen. Een half pond kaas extra Blijkens ©en mededeeliing, die het ANP van bevoegde zijde heeft lOtntvangen, zal Met bet oiog op bet aanstaande Kerslt*, feest, d© bevolking éénmaal1 een bijzon dere toewijzing van kaas lomtvamgen, ter grootte van ie©n half pond. Een redding in den storm Op de reede van Den Helder is het Zweedsche stoomschip „Ossian" aange varen en in zinkenden toestand op den Zuidwal gezet. Gistermiddag werden noodseinen ge- heschen, waarop de motorreddingboot Dorus Rijkers van de Noord- en Zuidhol- landsche Redding Maatschappij bij vlie gend stormweer ifitvoer onder schipper Koen Bot. Men slaagde er in de geheele bemanning van 22 koppen behouden aan wal te brengen. van iemand gehouden had. Dat beseft© hiji eerst nu. Eigenaardig, dat deze over tuiging zich nu, op dit oogenblik, zoo onweertaanbaar aan hem opdrong. Zou hiji nu zijn tüjldelijk onderbroken vlucht uit Rusland weer voortzetten! Neen neen! Lansky bevond zich nog in het Proeska-dal. Wie weet. Wat hij nog in zijn schild voerde. De bewoners van het dal vermoedden niets van zijln* duistere praktijken. Hal ztou in de na bijheid blijven en een opg in bet zei'D houden. Misschien had mien vandaag of morgen, zijn hulp nopdig. Het was maar goed, dat hiji het ge weer, to©n Peter Bessin hem kiwlam roe pen, 'bijl Nanglu had adhter gelaten. Nu bezat hij! tenminste .een fblehoorlijk wa pen. Maar overigens had hiji dan ook alles verloren. Was dat wel Zoo? Had hiji (werkelijk allies verloren? Neen plotseling drong miet verrassende zekerheid het besef tot hem) door dat hiji toch iets had ge wonnen, namelijk zich zelf! Nu Iwas hij immers weer Hal Lörne! Een gevoe|l( van voldoening verdreef zijln sombere) gedachten. Ja! Hiji was |W©er zichzelf. Leugen en bedrog behoorden tot het verleden. Dat was npk iWat waard en stellig niet Zoo heel wieinig. Toen Hal het in duister gehulde Wind- dal inreed, slloten zijn handen zich voor bet eerst sinds hij van Bessin-hoe Vei wegreed, vast o)m de teugels. Nader wordt vernomen dat het voor schip van de Ossian lek geslagen en ge zonken is. Het water reikt van den voorsteven tot aan de brug. Het schip, dat eigendom is van de Rederia a.b. te Helsingborg, is in 1892 gebouwd en meet circa 1600 ton. O/arreden en gtdood Gisteravond gebeurde te Surhuizum een ongeval met doodelijken afloop. De 45- jarige gehuwde F. Kooy, kruidenier te Surhuistewveen (Fr.) reed daar met een met een paard bespannen wagen, toen het lemoen van den wagen uitviel. De daardoor stuurloos geworden wagen reeds links van den weg in de sloot en de bestuurder geraakte tusschen de sloot wal en het voertuig zoodanig bekneld, dat de dood vrijwel onmiddellijk intrad. Visichersvaartuig«n in nood Gistermiddag werd de motorredding boot Dorus Rijkersvan de NZHRM in Den Helder gealarmeerd voor een aantal visschersvaartuigen, die benoorden Wie- ringen in nood verkeerden. Tijdens den vliegenden storm voer de Dorus Rijkers uit om haar plicht boven de gronden van de Waddenzeis^te gaan. vervullen. De stormwind, welke de kracht van een orkaan had, zwiepte de golven hoog op en joeg het stuivende water door de lucht. Nog voor het invallen der duisternis slaagde de bemanning van de reddingboot er in, drie man van een in nood verkeerend visschersvaartuig over te nemen, hetgeen met zeer groote moeilijkheden gepaard ging. Het begon inmiddels reeds donker te worden, hetgeen het zoeken naar de in- dere in nood verkeerende vaartuigen zeel bemoeilijkte. Na eenigen tijd werd een onderstboven liggend1 visschersvaartuig ontdekt. Toen achtte schipper Bot het raadzaam, het zoeken naar de andere vermiste vis schersvaartuigen te staken tot het aan breken van den dag. Na een zware reis over de Waddenzee, waarbij de redding boot verscheidene malen in gevaarlijk water kwam en op banken stootte, werd Den Helder bereikt. Droeve balans Het aantal verdrinkingsgevalilein is doioir de duisternis en belaas, doiotr drankge bruik van velen, in November zeer boiog geweest. Er verdronken niet minder dan 6 jongens beneden 16 jaar, 1 meisjes, 94 mannen ien 18 vrouwen, te Zamen 119; bovendien vendnonken in auto's 6 per sonen; in totaal in één maand 125 doo- den. (November 1939, 40). Tengevolge van de duisternis verdnon- ken niet minder dan 70 mannen en 18 vrpiulwen, in totaal' 88. Waarschijnlijk is dit getal nog hooier, omdat van meer. derie opgehaalde lijken bet tijdstip van> te Iwater raken niet kon worden vast gesteld. Onder de pimlgekjomenen behoor den 3 jongens ©n1 meisje beneden 6 jaar. Er Iwierden in November gered of wis ten zidh1 te redden: 6 jongens beneden 16 jaar, 7 meisjes, 120 mannen en 18 vrouiWen, te zanjen 151; bovendien w.er- fdeo uit auto's gered 12 personen, inj totaal gered: 163. (Nptvemlber 1939: 75), Bij duisternis raakten te water: 2 [meis jes beneden 16 jaar, 104 mannen en 15 vrouwen, in totaal 121. November tel'de dus te zaïmien 125 dooiden en 121 gered- den 246 Iwla terslachtoffers Da suikarcampagne De campagne aan de suikerfabriek Din- teloord is geëindigd. Verwerkt werden 290 millioen kg. suikerbieten. Er kon zonder onderbreking worden gewerkt. Botsing tuischan trein en autobui Gistermorgen heeft op den overweg aan de Kapellerlaan te Roermond een ongeluk plaats gehad, waarbij twee doo- den en drie gewonden te betreuren zijn. Om ongeveer 5 uur reed een autobus In de verte flikkerde een klein vuur. Daar zou Nanglu wel zijn, de tmulwiel Osseet. Hal had zijln zwaarmoedigheid al W©er afgelegd. l i I Lansky stond in het midden van de ruimte, welke in de barak als conversa tiezaal dienst deed. Zijn metgezellen dron gen opgewonden om hem heen. Zijn ruwe stem klonk echter boven alles uit. Ik weet heèl goed, wat ik doe. Dat behoeven jullie mij niet te vertellen. Wie heeft jullie heerheen gebracht, hè? Wien zal je het te danken hebben, als de roebels je straks in de schoot worden geworpen? Nu?! Een oogenblik Irad stilte in. Daarop echter zei een van het troepje: Ik moet die roebels eerst nog zien. Op het oogenblik ben je hard bezig de menschen hier tegen ons in het har nas te jagen. Het zal zeker niet in ons belang blijken te zijn, als wij ons de vijandschap van den ouden Bessin op den hals halen! Je spreekt naar dat je verstand! hebt, gromde Lam;ky. Laat dat nu maar aan mijl over. Hel komt er in de eerste plaats op aan eei beetje verder te zien dain je neus lang is ©n de 'llengfce van' jullie neuzen is nu ©emlmiaal wiel heel abnorlmaal! Luister e©ns even! Het was Grtegar, die zich aandiende, Zijln stem klonk Tuid, maar vol kornet" over deze laan naar de grens met een groot aantal meisjes, die naar hun werk gingen. De chauffeur wilde juist den overweg passeeren, toen hij tot de ont dekking kwam dat van links uit de rich ting van het station Roermond een goe derentrein naderde. Door de duisternis en het slechte weer was het zicht slecht. De chauffeur, die gezien had dat de slagboomen niet gesloten waren, achtte het verkeer veilig. Toen hij echter op het laatste oogen blik den trein bemerkte en zag dat een botsing niet meer te vermijden was, wist hij de bus nog in de richting van den rijdenden trein naar rechts te sturen, desondanks raakte de machine de bus en sleurde haar een eind mee langs de lijn. Een van de slagboomen werd vernield en de daar staande houten keet stortte krakend in elkaar. De machine kwam ongeveer 25 meter voorbij den wachtpost tot staan. Bij de «botsing werden twee van de 30 inzittenden meisjes uit de bus ge slingerd en op de rails geworpen, waar zij op slag door den. rijdenden trein werden gedood. De lichamen waren deer lijk verminkt. Drie andere meisjes liepen min of meer ernstige verwondingen op. De chauffeur en de andere inzittenden kregen geen noemenswaardig letsel. De gewonden en de lijken der slachtoffers zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Omtrent de oorzaak van het ongeluk vernemen wij, dat de baanwachter, die op dit oogenblik dienst deed, niet wel was geworden en zich dientengevolge even verwijderd1 had, die paar oogen- blikken zijn fataal geworden. BURGH. Dezer dagen slaagde onze dorpsgenoote mej. Corrie v. d. Moor, voor het diploma Kinderverzorgster en Kinderjuffrouw, als leerlinge van de ASSO-cursus te Arnhem. BROUWERSHAVEN. Burgerl. Stand November. Gehuwd: 29, L. Bevelander, 28 j., jm. (van Duivendijke) en J. van Zuidland, 21 jaar, j.d. Ingekomen: 7. N. J. Schiettekatte van 's-Gravenhage. Vertrokken: Wed. J. Zoeter (geb. van den Berge) naar Rotterdam. ST.-ANNALAND. In verband met de distributie van eieren is als verzame laar van eieren voor deze gemeente aan gesteld dhr. M. J. den Engelsman Pz. Burgerl. Stand over November. Geboren: 2 Aagtje Lena, d. 'van J. Goé- degebuure en E. M. Polderman; 10, Maatje, d. van P. Bazen en Abramina van Vossen; 21, Adriaan Cornelis, z. van P. Scherpenisse en G. C. Westdorp; 26, Marius Johannes, z. van J. Baas en J. P. T. Nelisse. Ingekomen: A. J. Schippers en gezin van Stavenisse; M. C. van den Berg van Rotterdam; J. C. van der Kleijn en echt- genoote van Oud-Vossemeer; Abramina van den Boogaart van Amsterdam; Pie- ternella van den Boogaard van Rotter dam. Vertrokken: C. M. Elenbaas en echtgenoote naar St.-Maartensdijk; J. J. Soeters naar Sommelsdijk; Cornelia van Oeveren naar Stavenisse; Kaatje Slager naar St.-Maartensdijk. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den Modernen Landarbei- dersbond werd door het bestuur van de afdeeling St.-Annaland een feestje georganiseerd voor de schoolgaande kin deren van de aangesloten leden. In het verduisterd lokaal van de Openbare Lag. school werden ze op feestelijke wijze ont haald. Onderwijl vertoonde de heer F. M. Boogaard eenige door hem zelf op genomen films van het familieleven en het dorpsgebeuren. Dit onderdeel van het programma viel buitengewoon in den smaak. Na afloop kon elk kind nog een pakketje, waarin spelletjes enz., in ont vangst nemen. blehieersdht. Ook mliji staat je houding niet aan, Lansky. Dat grove joptreden tegen. Aiexi was djwlaas en onverstandig. En waarom moest Lörne vertrekken? Wat kan het ions schelen, ;of hij1 zichi Hal |of als Frans uitgeeft? Dacht je dat, Gregor? Laat ik je dan mogen vertellen, dat het zoo niet verder door kon gaan. Die knaap werd gevaarlijk voor ons allemaal. Boven dien ben ik er achter gekomen, dat hij Frans Mertens heeft vermoord. Zoo Zou hij dat gedaan hebben? Ja! Of twijfel je daar soms aan? Gregor gaf geen antwoord en Lansky vervolgd Hal Lörne moest verdwijnen. Hij stond ons maar in den weg. We mogen niet uit hét oog verliezen, dat dat zaakje hier zóó niet lang meer mag voortgaan. Wij hebben nu een behoorlijke hoeveel heid Bilun-ijzer geproduceerd en Michel Bessin zal dan ook wel reeds met plan nen rondloopen om zich vandaag of mor gen voor den vérkoop met de buiten wereld in verbinding te stellen. Als wij dat zonder meer toelaten zijn wij krank zinnig. Van het begin af aan is mijn streven er op gericht geweest deze winst gevende onderneming geheel in eigen handen te krijgen. Bessin en die anderen moéten uitgeschakeld worden. Reken maar eens uit, wat er dan voor ons te verdienen valt! Op een of andere manier moet de oude Bessin worden ge dwongen de exploitatie aan ons over OPBRENGST WINTERHULP COLLECTE Nu het overgroote deel van de op brengst in de verschillende gemeenten van Zeeland bij de directie Zeeland van de Winterhulp al of niet officieel bekend zijn, laten wij een lijst van bekende bedragen volgen: Middelburg f 1995,34; Vlissingen f 1901,50; Goes f 1144,56; Noord-Beveland: Colijns- plaat f 105,35; j<ats f35,20; Kortgene f75,38; Stad Tholen f 144,17; St.-Philips- land f 155,95; St.-Maartensdijk f177,— Zierikzee f566,71; Burgh f 64,93Kerk- werve f58,62i/2; Ellemeet f34,38; Noord- gouwe f61,91; Zonnemaire f67,67. De geheele Balkan is thans tot aanj Turkije met een dikke sneeuwlaag be dekt en aan den benedenloop van den Donau is het verkeer door de weersom standigheden bijna volkomen lamgelegd. De meeste rivierschepen hebben thans Itfan'eden Braila een ligplaats voor denl Winter opgezocht. De lichtergebtouwde schepen zullen achter nog zoolang he1v 'wear dit ©enigszins toelaat blijiven varen. In het Roemeensche staatsblad is een {deciroet verschemèn, dat de doodstraf stelt op de gewapende omstandigheid. De verordening! ibedTeigt de aanstichters en leiders van zulk een opstandige bcWe- giing mtet den dooid, terlw'ijl zij die er aan Idealmemlen en het doéll nastreven, een, revolutie te ontketenen, op levenslangen, dwangarbeid kunnen rekenen. Overeenkomstig de traditie is |op 6 December de scheepvaart op den Donau Officieel gesloten, aldus ,'meldt het DNB uit Boekarest. Zoo lang de Weersomstan digheden het toestaan, zal de scheepvaart echter voortgaan. Ook enkele lijndien sten blijven zoo. Hang open. Op de Be- inieden-Dionau vindt het scheepsverkeer nog normaal voortgang. Een milliard mark is ingelegd bij de spaarkas van de stad Berlijn. Het aantal' spaarders is ongeveer 1.586.000. In het Joopende jaar steeg het aantal' rekenin gen. met ongeveer 120.000 tegen 55.000 verleden jaar en de kdeggingen imet on geveer 210 miltioen mark tegen 45 mil lioen verladen jaar. SPORT I.V.O. I-D.O.S.K.O. I Zondagmiddag1 3 uur speelt het eerste elftal van IVO voor afdeeing II van de Sclhobwisöhe competitie thuis tegen DOS- KO I. Deze Wedstrijd tusschen de twee sterk ste ploegen uit deze afdeelïng zal lOmge- tWijfeld veel1 belangstelling trekken, te Iraeen ook daar er op dat uur in Zie- dzee niet gevoetbald Wlordt. Als DOSKO volledig utikolmt kan een spannende strijd Wjoirden verwacht. Wijl geven IVO, dank zijl haar terreinvoordeel, de beste kansen, doch dan Zal er van het begin tolt het einde tmjoeen Worden aangepakt. De IVO- ploeg is als Volgt samengesteld: J. Dpeij'er d'.; M. V|. d. Werff en L. de Ronde a.; J. de Looze, J. den Engelsman en J,. van der Westen lm|.; C. v. d. Werve, K, Sa-aman. L. Kraak, H. ten Haaf en Abr, Kraak v. Scheidsrechter is dhr. P. L. vain Doorn. TELEGRAMMEN VLIEGTUIGONGELUK MET GEVOLGEN Naa^ het Zw|e©dsche Persbureau T.T. meldt, is Vrijdag tijdens oefeningen We^r een. Zweedsch vliegtuig door onbekende oorzaak neergestort. De bestuurder, die al'lleen in het vliegtuig zat, vond dep dood. Het vliegtuig ging in vlammen op .en het vuur sloeg over op in de buurt staande Woonhuizen. Daarbij: kwam een ■oude vrouW', die Zich niet snel genoeg uit de voetOn kon (maken om het leven. Toesnellende bewoners wisten uitbreiding van den brand te voorkomen. te laten. Dan hebben wij de handen vrij en eerst dan zullen wij een behoor lijke belooning ontvangen voor de moei lijke reis, die wij ons getroost hebben. En dat moeten we zien te bereiken vóór de oude Bessin zich met eventueele af nemers in verbinding stelt. Anders is het te laat! Maar dat gaat imknérs niet! Denk je, dat Bessin daar ooat in zal toe. stemlmen? Geen sprake van! Stomlmelingen zijn jullie! Hij moet eenvoudig! Ik heb een handig planne tje in 'elkaar gedraaid. En dat belletje met Alexi Iwias mijln eerste zet op het schaakbord. Begrijpen jullie het nu? Als je je vingers maar niet brandt. Lansky! Ik ziou je in ieder géval raden Hal Lörne mede in dat moiode plan netje van je te betrekken! Wees maar niet bang, Gregor! Ik ben (waarachtig niet over een nacht ijs gegaan- Br is geen speld tusschen te krijgen! En Iwiat Löime betreft, ha,, dien had je eens moeten zien kijken! Hiji heeft zich zooi gauWi mogelijk uit de voeten gemaakt en (waarschijnlijk 'loopt hiji nu op een piaar honderd kilometer afstand met de vraag rond of hij' zich van liefdeskomlmer Zal! ophangen of dood schieten. Löime? Bah, die heeft afgedaan! (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2