ACHTER DE BOSSEN RADIO-PROGRAMMA Zondag 24 November HILVERSUM I. 415 M. Nedorlandsch programma, 8 KRO, 1— 7.15 AVRO. 8 nieuwsberichten ANP; 8.I5 Wij beginnen den dag;- 8.30 graait.; 10 heiogmïs; 11.30 gram.; 12 Declamatie 3 12.15 De Meesterzangers; 12.30 Allies zeI reg kom! 12.45 nieuws- en economische bericihten ANP; 1 Amabile-sextet1.45 schilderij-bespreking; 2 oumjoieporkest; 2.40 radiotiooneel; 3.20 Koor van de Nederl, Bach.vereeniging; 4 Onze volksdichters; 4.20 het AVRO-amusementsorkest; 5.10 sportnieuws ANP; 5.15 Wekelijksche ge. dachtenwisseling ANP; 5.30 AVRO-amu- sette-enseanbie; 6 Het Nieuw-HoHatndschj strijkkwartet; 6.45 actueele reportage; 7— 7.15 nieuwsberichten ANP, sluiting. HILVERSUM II. 301,5 M. 8 NCRV» 2 VARA, 4 VPRO. 5.15-7.15 VARA. 8 nieuwsberichten ANP, 8.10 gr.; 8.30 morgenwijding; 9.30 gewijde muziek opn.; 9.50 gram.10.25 (orgelconcert, opn.; 11 gram.; 12 reportage; 12.25 Causerie „Kent gij uw Bijbel?" opn.; 12,45nieuws- >etn econiomische berichten ANP; 1 NCRV. orkest en solisten, opn.; 1.40 Eens Chris- ten's reize naar de eeuwigheid in deze tijd, oplm; 2 gram; 2.15 iresidentieiorkest; 3 radiotooneel imiet muziek; 3.30 Esme. ralda; 4 boekenpraatje; 4.15 studiedienst 5.15 wekelijksche gedaichtenwissellmg ANP 5.30 voicr de kinderen; 6 bravour en. charme; 6.30 vroolijke voordracht; 6.45 actueele reportage; 7—7.15 nieuwsberich ten ANP, sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. 7 berichten Duitsch; 7.15 graim.; 7.30 We. richten Engelsch; 7.45 graan).; 8 nieuws- berichten ANP; 8.15 graiihl; 10 tblerichten Duitsch; 10.15 morgenwijding; 10.30 cton- certgebouwiorkest en solist; 11.30 berich ten Engelsch; 11.45 gram!.; 12.30 berichten Duitsch; 12.45 nieuws- en iedomio|mische berichten ANP; 1 Amiabile-sextet en so liste; 1.30 berichten Engelsch; 1.45 graan.; 2 berichten Duitsch; 2.15 gram.; 2.30 be richten Engelsdh; 2.45 H.aJwaiïan Serena- ders- 3.30 49e verzoekclolnoert voor de Duitsche Weermiaeht; 6 gram.; 6.30 bier. Engelsch; 6.45 gram.; 7—7,15 nieuwsber. ANP, sluiting. Maandag 25 November HILVERSUM I 415 M. Nederlandsch programma,; 8 nieuwsber. ANP, gram.; 8.30 orgelspel1; 9 gram.; 10 VPRO: morgenwijding; 10,20 declamatie; 10.40 VARA.orkest; 11.15 declamatie; 11.30 VARA-orkest; 12 Esmeralda; 12.45 nieuws ien economische berichten ANP; 1 De Ramblers; 1.30 gram).; 2 vjoior de vrouwen 3 orgelspel'; 3.30 zang en pianioi; 4 gram.; 4.30 graim.; 5.15 nieuws-, economische - en beursberichten ANP; 5.30 Esmeralda; 6 Hugo Verriest-herdenking; 6.15 Sylvia- amusementsorkest6.45 actueele repor tage; 7—7.15 econioimische vragen van den dag >en nieuwsberichten ANP, sluiting. HILVERSUM II 301,5 M. NCRV. 8 nieuwsberichten ANP; 8.10 schriftlezing en meditatie; 8,25 gewijde muziek, opn.; 8.35 graan9.30 piamexvoor- draicht en graml.; 10.10 orgelconcert, opn. 10.30 morgendienst; 11 gram.; 11.15 Ge- lesta-ensemlble; 12.15 reportage; 12.45 nieuws- 'en economische berichten ANP; 1 Celesta-ensemble; 1.45 gram-; 2 vooir de scholen; 2.35 kwiairtet- 'en triiojconcert; 3.45 bijbellezing; 4.15 gram,'; 4.30 vooir de kinderen; 5 VPRO: „Het gezin in onzen tijd"; 5.15 nieuws-, economische en beurs berichten ANP; 5.30 berichten; 5.35 Chi1, Dubbelmannenkwartet De Westerzangers; 6 gram.; 6.15 NCRV.HarmOnie-ioirkest; opn 6.45 actueele reportage; 7—7.15 Friesch praatje en nieuwsberichten ANP, sluiting. KOOTWIJK 1875 M. AVROI. 7 berichten Duitsch; 7.15 graan.; 7.30 berichten Engelsdh; 7.45 graan.; 8 nieuwsberichten ANP, graait.; 8.40 prgel- wy *535 'o F^Ï Cöo De leermeester leidt alleen tot de deur; gij moet zelf verder gaan. FEUILLETON 30 Nadruk verboden een roman uit Siberië door Fr. Enskat Nu het gebouw gereed was gekomen, had Lansky volop tijd. Den ganschen dag snuffelde hij in het dal rond. Alles scheen hem te interesseeren, maar toen deze ontdekkingstochten zonder resul taat bleven, werd hij steeds prikkel baarder en brommeriger. Het ergerde hem, dat de aangelegenheid, waarvoor hij naar het Proeska-dal was gekomen, zoo weinig vorderde. Hij moest beken nen, dat hij tijdens zijn verblijf hier nog niet veel wijzer was geworden. In deze critieke dagen was het niet geraden Lansky in den weg te loopen, want menigeen kreeg, zonder dat hij daartoe aanleiding gaf, een veeg uit de pan. Kare wijdde zich weer geheel aan haar huishoudelijke plichten, waarin zij trouw door Gura werd bijgestaan. De avontuurlijke toicht naar het Ellbir- gebergte haid haar goed gedaan, vooral psychinisch. Kare's gezondheidstoestand liet over het algemeen'niets te wenschen over. Allen den laatsten tijd waarin Lans ky haar herhaaldelijk had lastig gevallen Was zij wat (onrustig 'en nerveus gewjorden spel1; 9 berichten Duitsch; 9.15 graim.; 10 morgenwijding; 10.15 graan.; 11.30 berich ten Engelsch; 11.45 gnaan.; 12 berichten; 12,15 gram.; 12,30 berichten Duitsch; 12,45 nieuws- en econiomische berichten ANP; 1 AVRO-amusementsorkest; 1,30 berichten Engelsch; 1.45 gnajmJ.; 2 berichten Duitsch 2.15 gram-; 2.30 berichten Engelsch; 2.45 Concertgebouworkest; 3.30 berichten En gelsch; 3.45 AVROjaimusementsorkest; 5 berichten Duitsch; 5,15 nieuws-, economi sche- en beursberichten ANP; 5.30 om roeporkest 'en soliste; 6.30 berichten En gelsch; 6.45 gram.; 7—7,15 Friesch praatje en nieuwsberichten ANP, sluiting. VERSCHILLENDE BERICHTEN Brabant avonds drooggelegd Ingevolge een besluit van den com missaris der Provincie Noord-Brabant zal in de Brabantsche café's des avonds geen sterkedrank meer mogen worden getapt. De commissaris heeft den burge meester in de provincie verzocht onver wijld een daartoe strekkend verbod uit te vaardigen en op nauwkeurige naleving van dit verbod toe te zien. De bevoegde autoriteiten der bezettende macht stem men met dezen maatregel in. Engelsche bommen richtten weinig schade aan Donderdagnacht zijn weinig Engelsche bommenwerpers boven ons land actief geweest. Wel hebben Engelsche machi nes dien ochtend in de vroegte, op en kele plaatsen bommen neergegooid, waar door echter weinig schade is'veroorzaakt. Een woonhuis is verwoest en in de omgeving was nogal wat glasschade. Slachtoffers waren ditmaal gelukkigniet te betreuren, maar wel is door deze aanvallen in den vroegen ochtend weer duidelijk de noodzakelijkheid gebleken om overeenkomstig de hiervoor gestelde voorschriften, de verduisteringsmaatrege len ook inderdaad tot zonsopgang te doen voortduren. Levertraan alleen voor jonge kindaren Voor prophylactische doeleinden mag levertraan uitsluitend worden voorge schreven ten behoeve van kinderen van een half tot en met 3 jaar. Voor kin deren van een half tot en mèt 2 jaar kan tot een hoeveelheid van 300 cm.3 per vier weken worden voorgeschreven en voor kinderen van 3 jaar tot 300 cm.3 .per acht weken. Van levertraan emulsie en samengestelde levertraan- emulsie kan 21/2 maal deze hoeveelheid worden voorgeschreven. Voor therapeutische doeleinden mag le vertraan voor oudere kinderen en vol wassenen slechts worden voorgeschreven indien daartoe goede medische gronden aanwezig zijn. Nadere regelen hiervoor zullen door de medische hoofdinspectie der volksgezondheid worden gegeven. De ze zullen in de medische vakpers wor den gepubliceerd. Stookverbod voor wermoezerijgewaisen in kassen Volgens een in de Nederlandsche staats courant gepubliceerd besluit van den secretaris-generaal van landbouw en vis- scherij is het telen van warmoezerij ge wassen in kassen, serres en warenhuizen, waarin gestookt wordt, verboden. Dit verbod geldt niet, indien het telen uitsluitend geschiedt voor het verkrijgen van plantgoed van warmoezerij gewassen. Dit verbod geldt tot) 1 Januari 1941. Zout genoeg Van bevoegde zijde verzoekt men ons mede te deelen, dat de van tijd tot tijd' opduikende geruchten over schaarschte aan zout in strijd zijn met de feiten en iederen grond missen. De zoutrijkdom van eigen bodem en de ongestoorde aanvoer van buitenlandsch ruw zout als grondstof voor de zoutziederijen, zoo mede de productiecapaciteit der Neder landsche zoutfabrieken, waarborgen de voorziening van de Nederlandsche be hoefte aan zout. Nu echter hielden haar gedachten zich nog steeds bezig met de kostelijke uren,' wielke zij in het vrijie velld irnet de man nen en de kudde rendieren had doorge- braicht..2ij; 'voelde zich opgewekter dan voor dien. het leven in die vrije natuur I had 'haar innerlijk gesterkt, ana ar des- j ondanks had zij mk nu nog wel eens mo menten, waarin haar stemming plotseling omsloeg. Er kwamen 'dan uren, wiaarinf 1 zij' het niiet Zichzelf niet eens kon worden ien dootr een nerveuse onrust werd voort, gedreven. Herhaaldelijk trachtte Zijl hier voor een verklaring te vinden, maar wan. neer zij' ,er eens diep over nadacht en alle mogelijke '.oorzaken wat nader ontleedde, idainja dan beving haar gewoonlijk een zonderlinge verwarring en wist zij niets beters t© doen dan zich hals over kop in het werk te steken Ook Peter Bessin had Zijln dagelijjkscbe bezigheden weer hervat. Hij Ibtewerktel het land en wijdde alle zorg aan Zijn, veestapel. Wanneer dan de avond viel] was hij vaak zoo vermoeid, dat hij! weldra in;aar zijn bed verlangde. Nochtans konden zijn vele werkzaam heden hem) niet beletten van tijd to[t tijd eens met Lansky te spreken en deze duistere fig„ur voortdurend scherp Ln- het oog te houden. Voorloiopig echter bracht dit hem niet veel verder. Benige dagen later bevonden Micheli Alexi ien H,ail Löme zich op de plaats^ waar de eerste klpiotf van het Elbjr-ge- bérgte in het Proieska-dal overging. Hun paarden liepen OP de grens van het dal! D* «ioBr*pprijz*n Op het oogenblik wordt overwogen, ten aanzien van de sigarenindustrie een overeenkomstige gedragslijp voor te schrijven als inmiddels voor de sigaret- tenfabrikanten is geschied, n.l. een quo teering der prijsklassen. Slechts op deze wijze is een prijsopdrijving te voorkomen, die zou ontstaan, wanneer de fabrikanten vrij waren, met veronachtzamen van de goedkoope soorten, alleen dure sigaren af te leveren. Mocht deze maatregel van kracht wor den, dan zal hij, evenmin als dit bij de sigaretten het geval was, nog niet dade lijk te voelen zijn. Ten aanzien van de sigaretten kan men sedert een of twee weken constateeren, dat ook de' goed- j koopste merken die van 21 cent weer in omloop zijn gekomen. GEMEENTERAAD TE POORTVLIET Geen herhalingionderwiji De subsidie aan het Groene Kruit Tijdelijk gem.-opzichter benoemd Verhooging talarit controleur steunverleenlng Na de gebruikelijke opening met het ambtsgebed, deed de voorzitter Woens dagmorgen mededeeling van diverse in gekomen stukken. De schooltijden zullen voortaan aan vangen te half elf en te 3 uur. Voorts zal elke week één dag vrij worden ge geven op een automatisch verwisselende dag, in verband met de verdeeling der leerstof. Ingevolge het advies van het onderwijzend personeel zal dezen win ter geen herhalingsonderwijs worden ge geven. Van het Dep. van Onderwijs wordt medegedeeld dat de werkelijke rijks-ver goeding in de jaarwedden van het on derwijzend personeel f8578,33 bedraagt over 1939. Het te weinig genotene ad f78,33 is bereids ontvangen. De hoofdinspecteur van den rijksdienst der werkverruiming deelt mede dat voor het tijdvak 17 Nov. 1940—17 April 1941 een nieuwe regeling is vastgesteld voor het vervoer van werkloozen. Het Alg. Armbestuur heeft in een gedocumenteerd schrijven aangetoond, dat, naar aanlei ding van eene opmerking der commis sie van onderzoek van zijne begrooting 1941, bedoeld bestuur in 1924 aan het Groene Kruis ter plaatse f 189,25heeft bijgedragen en daarna tot 1936 f250,— 'sjaars. In verband met de financiën is daarna hiermede opgehouden, doch is men niettemin bereid te steunen als bedoelde nuttige instelling dit inderdaad zou noo- dig hebben. De machtiging van Ged. Sta ten tot deze bijdrage is gegeven als zoodanig, niet totdat Ged. Staten de machtiging van hunnentwege opzeggen. De heer Boogaart bleef op zijn in de vorige vergadering ingenomen standpunt, dat de wederopzegging niet berust bij het Armbestuur, maar bij Ged. Staten, terwijl de verplichte bijdrage contrac tueel is vastgelegd, zoolang de tegen woordige Wijkverpleegster in functie is, welke verplichting ook geldt voor de gemeente. De voorzitter heeft van een contract niets kunnen vinden. De heer Van Ast ziet er in,dat de wederopzegging voorafgaat aan de machtiging. De voorzitter merkt op, dat de machtiging een gewone vergunning is en geen bevel, gelijk Ged. Staten zoovele machtigingen verstrekken. En ten slotte, wat heeft de raad hiermee te maken; het is eenvoudig een zaak tusschen het Armbestuur en 't Groene Kruis. Het schrijven werd voor kennis geving aangenomen; tegen dhr. Boogaart. Op last van het Dep. van Landbouw zullen 2 boómen in de Stoofstraat, aan getast door de iepenziekte, gerooid wor den. "Depensioensgrondslag voor den ge meente-veldwachter werd' vanaf 1 Jan. 1938 bepaald op f1904, welke alleen ver andering kan ondergaan als de jaar wedde hooger wordt. Als 'tijdelijk gem.- opzichter werd, ingaande 1 Jan. 1941, benoemd dhr. P. Heijboer voor den tijd van. 3 jaar, onder voorwaarde, dat deze functie geacht wordt te zijn beëindigd, als de geruchten over mogelijke combi neering te dezen aanzien met andere gemeenten werkelijkheid mocht worden. Als tijdelijk controleur van de steun- verleening voor 1 jaar, ingaande 1 Dec. as., werd benoemd de heer L. C. Slings, met 5 stemmen tegen 2 blanco. En als 2e ambtenaar van den Burg. Stand in de vacature-Van Ast, werd benoemd dhr. J. J. van der Slikke, met 4 stemmen, tegen 1 op elk der heeren G. Krijger Jz. en J. Jansen Lz., en 1 van onwaarde. De nu reeds eenigszins bekende afval- verordening werd ook voor deze ge meente vastgesteld. Met het oog op de zeer bescheiden voorraad bouwmaterialen werd in de bouwverordening eene i wijziging gebracht, bedoelende bij gebrek j aan materialen toe te staan dat andere worden gebezigd dan bij de verordening zijn voorgeschreven, mits dit op de deug- delijkheid van het werk en de construc tie niet van invloed zij. I Overeenkomstig het verzoek van Ged. I Staten werd een wijziging gebracht in de begrooting 1940, door het geraamd bedrag der steunverleenlng en werkverschaffing terug te bren gen van f 6000 tot f3700. I De post steun aan kleine" boe ren wordt verhoogd met f 300 tot f 1300 Op een verzoek van de afd. Poortvliet van het landbouw-, tuinbouw- en zuivel- vakverbond, werd gunstig beschikt tot het afstaan van een schoollokaal ter vie- ring van het 40-jarig bestaan dier ver- I eeniging. Door den controleur der steunverlee- ning is het verzoek gedaan zijn beloo ning, die th,ans f2,88 per week bedraagt meer in overeenstemming te brengen met dat, wat anderen in de omgeving ge nieten en ook in verband met het zeer vele vereischte werk. I B. en W. hebben deze zaak-onderzocht en stellen thans voor, de wedde te bren gen van f150 op f250, op grond van de aangevoerde motieven, i De heer Niemantsverdriet meent dat B. en W. wel van inzicht zijn veranderd. De voorzitter zegt, dat B. en W. 't wer kelijk een karig loon vinden, en reeds in de vorige vergadering f 50 hadden willen verhoogen, maar dat is toen af gewezen. Misschien omdat een gratifi catie is toegekend van f75, hoewel dit voor heel andere werkzaamheden was. De heer Vroegop voorziet wel eerder minder werk dan meer, maar dat zal j zooveel minder niet .zijn. I De heer Boogert houdt nog staande, dat, als we naar recht en billijkheid zou den beloonen het zeker f 450 zou moe ten zijn en met terugwerkende kracht. Spr. zegt dat het oppervlak van onze gemeente, dat bewerkt moet worden, het grootste is van al de gemeenten in het eiland. De heer Van Ast heeft de gratificatie van f 75 min of meer beschouwd als compensatie in de tegemoetkoming van eenige verhooging, die men niet heeft willen vastleggen. Wie weet of niet binnenafzienbaren tijd ook deze materie in andere banen wordt geleid en zou daarom dit voorstel nog eens willen aanhouden. Behalve de heer Boogaart zijn allen hier voor en in dien tusschentijdi kan desnoods geïnformeerd worden of men eventueel zich met die verhooging zou kunnen vereenigingen, daar de Se cretaris-Generaal daaraan toch* zijn goed keuring moet hechten. De wijziging der verordening op de heffing der begrafenisrechten werd in comité-generaal besproken, met het resul taat, dat daarna met algemeene stemmen tot die wijziging besloten werd, bedoe lende ook minder-gesitueerden in de ge legenheid te stellen een eigen graf aan te koopen. De tarieven daartoe zullen verband houden met de aanslag in de rijks-inkomstenbelasting. Na de rond vraag volgde sluiting. BOB'S APENSTREKEN len, zochten ijverig naar het hier spaar zame gras. Op vden rand van de kloof kl(om! het drietal langzaam' naar boven. Toen zij ongeveer halverwege waren, keelde Bes sin zich naaf het Westen. Hier boog -een tsimal pad van den vrij breeden bergrug af. Het was zoo smal, dat twee menschen, nauwelijks naast 'elkaar konden loopen Los gesteente bedekte den grpnd. Voor zichtig baanden de imlanmen zich hien een weg. Voetje voor voetje ging het voor waarts tusschen de rotswanden, die aan beide zijden een roodachtige tint ver toonden. Geleidelijk werd het pad bree der om tenslotte te eindigen in een bijna geheel rond plateau, dat zich wijd en kaal voor de mannen uitstrekte. Op sommige plaatsen was de rotsachtige bo dem bèdelct door zwarten grond, waarop wat armzalige plaiiten groeiden. Rond om het plateau rezen de rotswanden majestueus omhoog en ook hier ver toonde het kale gesteente een roodach- tigen gloed. Alexi en Hal keken verwonderd rond. Hier ben ik nog nooit geweest, zei Alexi, die het eerst de stilte verbrak. Een zeldzaam kale streek! Dat is het, gaf Bessin toe. Maar rijk aan schatten. SchattenHal keek den ouden man verbaasd aan. Daar kan ik niets van ontdekken. Bessin leidde zijn metgezellen tot aan den westelijken rand van het plateau Nu klimt hij in een tel of tien, Hoog in een palmboom, om te zien Of er ook iemand is t'ontdekken, Die hem tol tijdverdrijf kan strekken. En..., kijk, wie zit daarginds? Zoowaar, Dat is.... dat is.... zijn zusje Saar „Ach Saralief!" roept hij verheugd, „Wat onverwachte en groote vreugd!" „Knip-flap!" Hij spant z'n paraplu, Klampt zich daar stijf aan vast en nu Een koene sprong, en wel geducht! Daar zweeft hij zoomaar door de lucht, Totdat hij, buit'lend in het zand, j Beneden bij zijn zus belandt; Het wederzien is hartverheffend, Aandoenlijk, schoon en waarlijk treffend! 108 Men hoort nu niets dan kus op kus, En „lieve broer" en „lieve zus"; De babykleertjes uit de wagen Mocht zusje Saar nu voortaan dragen; Bob bleef bij zijn papa en ma In 't schoone land van Afrika, En nu, hoe jammer het ook is Hier eindigt de geschiedenis. waar een zwart gat in den rotswand gaapte. Hij kroop er in en keerde even later terug met een handvol los ge steente, dat tallooze zwarte punten en streepen vertoonde. Hal en Alexi keken geïnteresseerd toe. Bessin glimlachte veel- beteekenend. Let nu eens goed op! Hij klopte met een der stukken steen licht op den rotswand, waarbij de von ken in het rond sprongen. Alexi en Hal bogen zich met stijgende belangstelling over zijn hand. Hun nieuwsgierigheid was opgewekt.. Vragend staarden zij Bes sin aan. Dat is interessant, wat? Kijk eens hier! Hij grabbelde in zijn zak en haalde een klein, zwartgrijs staafje te voorschijn, ongeveer ter lengte van een vinger. Wat jullie hier zien, is de opbrengst van een dergelijk stuk steen Door een toeval ontdekte ik al lang ge leden dezen bergketel, waar de natuur dit gat schijnt te hebben gevormd. Een tweede toevalligheid leerde mij, dat dit gesteente, zoodra het met een vast voorwerp in aanraking komt, een regen van vonken ontwikkelt. Het spreekt van zelf, dat ik niet minder nieuwsgierig was dan jullie nu en in de hoop, wat bijzonders te hebben ontdekt, zond ik een monster van het gesteente naar een mijnbouwkundig instituut in Noord-Ame- rika. Pas maanden later ontving ik ant woord. In een brief, welke van groote belangstelling voor mijn vondst getuigde, werd mij meegedeeld, dat het metaal, hetwelk men uit het door mij gezonden monster had gewonnen dit kleine staafje hier een tot dusver onbekend product vormde. Weliswaar vertoonde het veel overeenkomst met gietijzer, maar het door mij gevonden erts bleek J eigenschappen te bezitten, die hét veel waardevoller maakten. Het instituut gaf het den naam Bilun-ijzer en dit tus schen haakjes daarnaar heb ik deze verlaten streek hier den Bilun-ketel ge- noemd. De man, die het gesteente had onderzocht adviseerde mij dringend tot exploitatie over te gaan. Hij meende mij een volledig succes te kunnen garan- deeren, omdat het een omwenteling zou beteek enen in de metaalindustrie, j Hal en Alexi hadden in gespannen! aandacht naar de verklaringen van den ouden Bessin geluisterd. Beide waren kennelijk «onder den indruk van deze verrassende mededeolingen. j Maar hoe wil je dat aan met de j ontginning? vrog Alexi aarzelend. Er zal toch heel' wat voor koimlen kij- ken p.m het zuiverie metaal er uit te halen- j Dat lijk't jmioeLl'ijker dan het inl werkelijkheid is. liet nu Löime zidh hoo- 1 ren- - Bijzondere mlaidhines tof andere werktuigen zijln, dunkt mie, niet mopidig. iHoe staat het eigenlijk imiet de aan- wezigheid van dat bilun-ijzer op deze i plaats, oiotm? (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2