"^AKKERTJE KRUSCHEN Hoofdpijn? KiespijnjSp Zenuwpijn Boekhandel Rheumatische pijnen Uit Stad en Provincie RADIOPROGRAMMA Zaterdag 23 November HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch programma. KRO 8 nieuwsberichten ANP; 8,15 Wij beginnen de dag; 8,30 gram.; 10,30 KRO-Sympho- nie-orkest (opn.); 11,30 Godsdienstig half uurtje; 12 Rococo-octet; 12,45 nieuws- en economische berichten ANP1 Musiqu- ette; 2 voor de jeugd; 3 „Onze Zater dagmiddag"; 5,15 nieuws-, economische- en beursberichten ANP; 5,30 „Uit de wereld van de film"; 5,45 reportage; 6 gram.; 6,10 „Wat in Nederland ver scheen"; 6,30 Overpeinzing; 6,45 actueele reportage; 7—7,15 vragen van den dag en nieuwsberichten ANP, sluiting. HILVERSUM II, 301.5 M. VARA 8 nieuwsberichten ANP, gr.; 10 VPRO: morgenwijding; 10,20 voor ar beiders in de Continubedrijven; 12 or gelspel; 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 gram.; 2 letterkundig overzicht; 2,15 gram.; 3 tuinbouwhalf- uurtje; 3,30 De Ramblers4 „Ons volks leven"; 4,15 VARA-orkest; 5,00 VPRO: Bijbelvertellingen; 5,15 nieuws-, economi sche- en beursberichten ANP; 5,30 VARA- orkest; 6 causerie „Van Staat en Maat schappij"; 6,15 Esmeralda; 6,45 actueele reportage; 7—7,15 Groningsch praatje en nieuwsberichten ANP, sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. NCRV 7 berichten Duitsch; 7,15 gr.; 7,30—7,45 berichten Engelsch; 8 nieuws berichten ANP; 8,10 schriftlezing en me ditatie; 8,25 gewijde muziek (gr.pl.)9 berichten Duitsch; 9,15 Cymbaal-sextet 10,30 gram.; 11,30 berichten Engelsch; 11,45 gram.; 12 berichten; 12,15 De „Postillons"; 12,30 berichten Duitsch; 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 gram.; 1,30 berichten Engelsch; 1,45 gram.; 2—2,15 berichten Duitsch;2,30 berichten Engelsch; 2,45 Marcando-en- semble; 3,30—3,45 berichten Engelsch; 4,30 gram.; 5 berichten Duitsch; 5,15 nieuws-, economische- en beursberichten ANP; 5,30 berichten; 5,35 gram.; 6,30 berichten Engelsch; 6,45 gewijde muziek (opn.); 7—7,15 Groningsch praatje en nieuwsberichten ANP, sluiting. GEMEENTERAAD TE NOORDGOUWE Bouwverordening aangevuld Hoofd der school benoemd Ontheffing afvalvarordening gevraagd In de Dinlsdagimlorgen gehouden ver gadering van! den gemeenteraad warOm alTe leden tegenwoordig. Voorzitter: de :burgeanieester, de heer J. J. Geluk, Ingekomen is <een schrijven van den [hear H. P. Staal, hmofd Van de dis tricts-arbeidsbeurs te Middelburg, inzake het ontslag vam landarbeiders, waarin deze er op aan dringt zoo wei nig mogelijk landarbeiders te iontslaan, otmdat anders in? het a.s. voorjaar het gevaar dreigt dat niet genloeg arbeiders beschikbaar zull'en zijlni. De voorzitter is van rheenSng dat de raad hieraan weinig zal kunnen doen; reden waarom B. en) W. voorstellen het schrijven in handen te stellen van het bestuur der Landbouwvereeniging, op dat dit de leden dier vereeniging ervan in kennis zal steltlen. De raad gaat hiermede accootrd, waarop wethouder v. Gastel toezegt er voor te zullen zorgen dat het schrijven te dier plaatse komt. Gedeputeerde Staten verzoeken aan de Bouwverordening enkele bepalin gen toe te voegen, waarin is vastge legd dat B. en W. het gebruik van een ander materiaal of het toepassen vlanj een andere bouwstof of een andere wijze van constructie ,of uitvoering, dan in de bouwverordening is voorgeschreven, kun- imen toestaan, mits omomstootelijk vast staat, dat de vervanging niet toit min dere deugdelijkheid van het werk kan leiden. Na toel'idhting dopr den voor zitter wordt z.h.s. beslaten de verorde hing in dien zin aan te vulllem Dan is aan de orde de benoem'in van een hoofd van de openbare lagere school. De voordracht hiervoor luidt: 1 :A. C. Priem, onderwijzer aan de O.L.S. te Brouwershaven; 2 Tj. ten Walde, on. derwijzer aan de O.L.Si, te Gnooit Am' miers; 3 C. Bakker, onderwijzer aan oen particuliere school te EgmOnd aan Zee. Alvorens tot de benoeming wordt over gegaan wijst de voorzitter op de be langrijkheid van doze benoeming vooT de gemeente en haar inwoners. Voorts'' deelt de voorzitter nog mede, met welke jmoeilijkbeden B. en W. te kampen "heb ban gehad, om! uit de 18 sollicitanten (van wie er één zich terugtrok) eem goede voordracht op te mlaken. De heer Rentier vraagt naar de ver schillende acten, die de op de voordracht staanden, bezitten, waarvan de voorzit ter uitvoerig mededeeling doet. Voorts verzekert spr. den heer Rentier, dat de voordracht er een is van B. en W. en niet van den Inspecteur, die ze even wel direct na ontvangst goedkeurde. Hierna werd tot benoeming overgegaan. De heer Priem verkrijgt 3 stemmen en de heer ten Wolde 4 stemmen, zoodat laatst genoemde is benoemd. De voorzitter zegt, 'dat B. en W. zullen trachten het nieuwe hoofd per 1 Januari a.s. in dienst te doen treden. Van het Departement van Binnenland- sche Zaken is een schrijven ontvangen waarbij worden toegezonden besluiten be treffende afvallen van levens middelen enz. en dierlijke afvallen. Blijkens deze besluiten moet de raad een verordening vaststellen betreffende het bewaren en ter beschikking stellen van afvallen en van cadavers van hon den en katten. Daar hiervan ontheffing mogelijk is, stellen B. en W. voor van beide besluiten ontheffing te vragen, daar men hier toch aan de gestelde voorwaarden voldoet. Met de „Gekro" te Hans weert is een regeling getroffen voor dierlijke afvallen en van afvallen van levensmiddelen enz. gaat hier niets verloren. Wel moet worden bekend ge maakt, dat doode honden en katten ter beschikking van de „Gekro" moeten wor den gesteld, waarover nog nader over leg zal worden gepleegd. Z.h.s. besluit de raad ontheffing te vragen. De voorzitter deelt dan nog mede dat voor deze gemeente nog steeds een schrobverbod bestaat. Dit zal nog eens worden aangeplakt, in de hoop dat de menschen er zich beter aan zul len houden dan tot nu ,toe het geval is. Verder zullen de brandkranen in >de ge meente wit worden geschilderd. Bij de rondvraag informeert weth. van Gastel naar de boomenplanting. De voorzitter antwoordt dat zal worden nagegaan welke boomen dood zijn en dat voor de winter geplant zal worden. Beuken zullen evenwel niet meer wor den aangeplant. De heer den Engelsman wijst er op dat, nu er een nieuw hoofd der school komt, aan de woning verschil lende reparaties noodzakelijk zullen zijn. De voorzitter zegt dat B. en W. hier over met den nieuwen functionaris over leg zullen plegen en ook de huurprijs onder het oog zullen zien. Verder wijst de heer den Engelsman op de schuilkelders en vraagt of deze opgeruimd kunnen worden als er werkloozen komen. De kelders hebben nu weinig zin meer, terwijl er bovendien een is ingestort en een vol water staat. De voorzitter zegt toe dit te zullen be kijken. De heer Rentier stelt voor de woning van het nieuwe schoolhoofd tot ambtswoning te maken om eventueele moeilijkheden te voorkomen. De voorzitter zegt hiervoor wel iets te voelen en zou hier dan direct een besluit in willen zien genomen. Ook de wethouders verklaren zich er voor. Na eenige bespreking wordt z.h.s. besloten de woning als ambtswoning aan te wij zen. De voorwaarden zullen nader onder het oog worden gezien. Hierna sluiting der vergadering. GEMEENTERAAD THOLEN. Uniforme regeling voor personeel op arbeidsovereenkomst Het werk van den brugcont'oleur De brug is een gemeentebelang Dinsdag 19 Nov. opende de voorzitter, mr. A. J, v. d. Hoevan na gebed de voltallige vergadering. Aan de besturen der biz. scholen werd een voorschot verleend van f 978,18 en f249,90 en f125. Besloten wordt de Paulinastraat tever- breeden en van den heer Haayer een stuk grond te koopen voor afronding. Een verzoek van C. Kegge tot ont eigening zijner vernielde woning, wordt in handen gesteld van B. en W. ter af doening. Op een desbetreffende vraag van den heer Wolfensberger, deelt de voorz. mede, dat de waarde van bedoeld huis door twee partijen is getaxeerd op f1500 en f1300. De gemeente heeft het gemiddelde aangeboden, zijnde f1400 met dien verstande, dat de schade door Kegge opgegeven f1000 bedraagt en de gemeente de resteerende f 400 zal bijbe talen. De heer K. schijnt een en ander niet goed te hebben begrepen. De heer Wolfensberger wilde tevens al de andere woningen aan de Vosmeerschepoort ont eigenen. De raad voelt daar niet voor. Ter tafel komt een voorstel tot vast stelling eener verordening als bedoeld in art. 23 Ambtenarenreglement, alsmede een besluit regelende het loon voor per soneel op arbeidsovereenkomst. De voor zitter deelt mede, dat dit wordt voor gesteld, teneinde een meer uniforme re geling te krijgen voor al het personeel. De heer v. Vessem is het er niet over eens, dat een stoker gelijk staat met een brugwachter. Immers de brugwachter heeft vrij bovenkleeren en de stoker moet meer doen en heeft vuiler werk, dus meer slijtage. De voorzitter acht dit een kwestie van appreciatie van ieders werk. De een ziet het zus, de ander zoo. De heer Wolfensberger betoogt, dat hij het zoo laat wist en geen vol doende tijd heeft gehad alles te be zien. Met de opzet van dit voorstel kan hij niet meegaan, daar alles1 zeer onduidelijk en onoverzichtelijk is. Er is met hem als lid van georgani seerd overleg geen contact gezocht en de groote lijnen van dit voorstel kan hij niet goedkeuren. De post van f 10 marktmeester acht hij overbodig. De post f 250 voor de havenmeester-controleur, nu 12 jaar uitbetaald, eveneens, daar hij niet weet, wat daarvoor in deze 12 j. is gedaan. Het salaris-voorstel voor de brugcontróle met 'n verhooging tot f 600 met 6 j. verhoogingen van f 50 acht hij evenmin noodig. Waarom komt men daar nu mee en kon het voor dit salaris nu 12 jaar lang. Als het tot onteigening komt, moet ook deze ver hooging erin worden verwerkt. Nu het slecht met de brug gaat, gaat men ver- hoogen. De verhouding salaris-vroedvrouw en gemeentearts acht hij niet juist, kort om, de heer W. kan met deze grillige regeling niet meedoen. De. heer Bogert zegt, dat de heer W. een uitnoodiging heeft ontvangen. Toen kon hij alles naar voren brengen, doch steeds is hij dan afwezig. De voorzitter merkt op, dat reeds vo rig jaar is toegezegd dat er een andere regeling zo:i komen. Dat de heer W. hiervan niets weet, bevreemdt spr. Wat betreft de uitnoodigingen, deze zijn tij dig uitgezonden, doch de heer W. schit tert altijd door afwezigheid. De post marktmeester is altijd betaald, omdat deze des Zaterdags voor de reizende kooplui marktgelden moet ontvangen. De post f250 voor den heer Bal, was in het gemeentebelang, doch vervalt doordat hij met pensioen gaat. Dat de heer Wolfens berger tegen de post voor den brug- controleur opkomt, bevreemdt hem niet. Deze post is niet met f5,40 verhoogd doch met ruim f300. Het werk dat aan deze controle is, is door B. en W. en den raad reeds, jaren te laag gevon den. Nu doet ziéh een geschikte ge legenheid voor tot herzien zonder veel kosten. De post vroedvrouw zal waar schijnlijk verdwijnen, daar deze ambte nares pensioen zal aanvragen. Bij de post gemeentearts is een bedrag van ruim f200 voor medicijnen inbegrepen. De post verlichting kan niet worden gemist. Weth. v. d. Berg wijst op het vele en verantwoordelijke werk van den con troleur. Indien de heer W. niet altijd schitterde door afwezigheid op de com missievergaderingen, zou hij alles beter weten. Spr. vraagt den heer W. of hij durft verklaren, dat de post brugcon tróle te hoog is voor het werk. Nu talles wordt herz'iem, is 'het zieer billijk dat oioik deze post omder de loupe wordt geniamiem. Het is niets dan spijkers! op laag water zoiekein. De btrug schijlnt het stokpaardje te wiezen, van den heer W., steeds konilt hij' dan in actie. De heer W. merkt op, dat de schulden ider brug 90 pot. van aH|e schuld deri gemeente vormen en dat de gemeente boet de brug ier op lof er onder gaat1., Nogmaals acht 'hij' geen reden vioor ver- hooiging van het salaris aanwezig. Weth. v. id. Berg vraagt jnoglmaals aan den heer W. pf hij' het salaris van f600 tot; f900 te h|0|0!g acht. W. merkt op, of 't soms veroorzaakt is, doordat hij den voorz. en den controleur aansprakelijk heeft gesteld voor de schade ontstaan, idoio,rdat zij1 niet geheel hun plicht dedeni (dit betreft het al of niet betaJJem van raadsleden, waarover de clotntrolieoir viers (maal op den (Openharen weg door mr, Wolfensberger is gemolesteerd en ge legd, dat hij helm (de controleur) zou laten ontslaan (Of schorsen indien hij de raadsleden geen bekeuring gaf, waarop! de controleur, deze behandeling op den openbaren weg zat, hem zeide, dat hij niets met mr. W. als zoodanig heeft te maken, dat hij zich moet vervoegen bij' de instantie die hem als controleur bevelen geeft dcfor den Raad als zoo danig of door B. en W. als zijn tsu^ perieuren). De voiorz. zegt dat hij eindelijk eens blij' is te hoornen, dat ook de heer W, (nu inziet dat de brug oiolk een ge meentebelang is. Spr. protesteert tegen de bewering vatn den heer W./ dat de raad de uitgaven der brug over drijft. Niets minder is waar. Jammer dat de heer W.- altijd 'het belang inzag voor de brug voor ben die buitenstaan ders waren en vooir hen die deze pas seerde en nu eerst ook het belang der gemeente inziet van dit bedrijf. Bijl stem ming is mr. W. tegen en de heer van Vessem voor, met de bemerking tegen de classificatie stoker-brugwachter te wezen zoadat ,m|et 6 |t|ege(ni 1 stem het voorstel van B. en W. wordt aanvaard. Als vergoeding lover 1937 voor de bij zondere scholen wordt vastgesteld f 669.67 en f 142.62. Voorloopige vaststelling vindt plaats van de bedrijfs- en gemecnteneké. ming over 1939. De heer W. kamt nog maals met de post verlli oh ting en reiskosten vio|or de brug en eischt inzake der stukken. De voorzitter zegt, dat deze alle ter inzage hebben gelegen, dus olok door lm|r. W. konden zijn gecon troleerd. Er |o|ntstaat eenige discussie over dit onderwierp tussdhen den voorzitter ©n de heer W. De voiolrzitter verzoekt dhr. W. zich niet zo|o| dik te maken. De Raad heeft te oprdeelCn, doch hij niet .alleen. De cöimmissie welke (o|ok door hem alls raadslid is benoemld, heeft allies nagezien en volgens het rappiort goedgekeurd. Ik laat geen verdere discussie toe lofver alle mogelijke zaken |o|m nog eens te herhalleri, wat reeds besproken is, aldus de voorzitter. De voorloopige vast stelling der rekening heeft plaats als volgt: Gemeente, kapitaaldienst f57716,44, tok. f90017.71, uitgaven nadeelig sa,Ida f 32301.27, gew. dienst ontv. f 196.928, uitg. f 190.883.17, goed slat f6044 83. Gasbedrijf O'ntv. f34149.73, uitg. f35.647.38; Woning bedrijf, ontv. f 2267.20, uitg. f 1710.70, gloed slot f556.50. Brugbedrijf, Ontvangsten en uitgaven f 67592.54. De heer W. hield zich buiten stemming. Hij maakt nog aanmerking jop post 136, vergoeding van f 120, gem!eenteb|Ofuwmees- ter, voor het extrawerk aan de brug- Met 6 tegen 1 onthouding worden mu de re keningen vastgesteld. Vaststelling heeft dan plaats van de rekening Pot-Meijer- fotnds 1939 >en Vaststelling der beghbotiu- gem over 1941 en wel aljs volgt: gewone1 dienst ontv. en uitg. f 187.862.28. Kapitaal, dienst f9450. Gasbedrijf, ontvangsten en uitgaven f 40539.46. Woningbedrijf f 2137.20 Brugbedrijf f 68100i.35. Het bedrag per llieerling aan de 0|.L. School voor 1941: wordt vastgesteld dn wel' (ofp f 10.19, in bruikleen gebouw enz. |ap f8.23 per Ojeer. limg voiar de U.L.O. op f27.01. Hierna sluiting. Fa. Piet Ochtman Lange Nobelstraat De nieuwste Romans. JoDgens- en Meisjes boeken voor elke leeftijd. Tallooze lijders aan zijn trouwe gebruikers van het beroemde Krutohen Zout dat door z'o aansporende werking op de bloedzuiverende organen alle onzuiverheden, die de pijoen veroorzaken, doet afvoeren langs natuurlijken weg Bij apoth. en drog. 1.47,0.76,0.41 p. fl in cl. O B. Nad.it dhr. OudeSluijs, hofOifd van den cursus, nog eenige algemeen© opmerkin gen had gegeven, werd met de eerste les begonnen. Aan den cursus nemen 17 leerlingen deel. ZIERIKZEE. Morgen (Zaterdag)avond om half acht zal' de burgemeester, Jhr. Mr. J. Schuuibeque Bpeaje, via de ra- dioeentrale, een karte radiotoiespraak houden lolver de Winterhulp. Voor het te Middelburg ge houden examen voor het diploma al- gemeene handelskennis slaagden o.a. de heeren W. Heuseveldt alhier en A. Krijnse Locker te Renesse. BRUINISSE. Bij het te Rotterdam ge houden examen voor het Middenstands diploma Algem. Handelskennis 'slaagde o.a. de heer W. Jumelet Dz. alhier. Onze dorpsgenoot A. Schraver Johz. is aangesteld als maréchaussée te 's-Her- togenbosch. De matroos der RTM W. Zondervan alhier, varende op het s.s. „Minister; Lely", had te Numansdorp-haven bij het laden van een lier het ongeluk »zijn vingers zoodanig te klemmen, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen en een zijner vingertoppen zal moeten missen. ST.-PHILIPSLANDTot leden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk zijn her kozen de heeren A. Guiljam en J. C. van Dijke. POORTVLIET. HerkoZeh tolt kerkvoog den der Ned. Herv. kerk: Bi. J. vami Oevaretn en E. C. W. A. Geuze. De schade, die bij' den storm' vam' 13 op 14 November aam de zeewering alhier over een Dengte van 365 mieter werd iaamgeridht, wordt geraamd op f 2000. In de maanden October em Novem ber werden alhier bot heden 153 huis- sLachtiingen aangevraagd. Woensdag had in het hotel Keste- loo alhier door het Ondersteuningsfonds een buitengewone algemeene vergadering plaats. Dhr. J. 0. Vos, vice-voorzitter, deelde mede waartoe het doel van deze vergadering eigenlijk leidde, n.l. dat dhr. L. C. Slings voor zijn functie als voor zitter dezer vereeniging heeft bedankt, In de2e vacature moet dus worden voor zien. Uitgebracht werden 21 stemmen, waar van 17 stemmen werden uitgebracht op dhr. L. Blaas, zoodat deze als voor zitter der vereeniging werd gekozen, j Tot tijdelijk gemeente-opzichter met ingang van 1 Januari 1940, benoemde j de raad de heer P. Heijboer. Als tijde lijk controleur van de steunverleening werd met 1 December a.s. voor een I jaar benoemd de heer L. C. Slings en 1 tot tweede ambtenaar van den Burgerl. Stand, de heer J. J. v. d. Slikke. J De schooltijden zullen half elf en te drie uur aanvangen. Voorts wordt elke week 1 dag vrij gegeven in verband met de verdeeling i der leerstof. STAVENISSE. Dinsdagavond j.l. had in leiem dar tokatai der (Openbare lagere schaal de officieelie opening plaats van het eerste cursusjaar vain den Alg. Lamd- houWcUbsus. De voorzitter vam de Commissie van Toezicht, dhr. J. C. DpoogCndijk, bracht I het aanwezige college van B. en W~ hartelijk dank v|0|ar de groote medewer king inzake het beschikbaar stellen van .een schoollokaal. Den leeraren aan d©n cursus, de heeren Oudesluijs en StoOll wenschte 'hij succes toe, terwijl do cur sisten aangespoord werden om1 de lessen trouw te volgen tem ijverig iem nauw gezet hum best te dpen. De waanniemend burgemeester, de heer Vam IJsseldijk, deed duidelfijk uitkolmlen, het groote belamg, dat er voor eem land bouwende bevolking aan een dergelijke cursus verbonden is. Het gelmieemtefble- stuur werkte vanzelfsprekend dam ook gaarne (mede. om het geven van den, cursus (mjogelijk te maken. BONS, DIE GELDIG ZIJN BLOEM. Van 4 Nov. tot en met 1 Dec. bon 1 vam de bloemkaart: 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood of 1/2 rantsoen gebak of 30 gram meel of bloem. BOTER, MARGARINE EN VET. Boin 18 (boterkaart) 1/2 Piand bloter van 23 tot en mugt 29 Nov., ban 18 (vetkaart) 1/2 pond imargarine óf boter van 18 t/m. 23 Nov. Niet gebruikte bions geldig tot en met 6 December. BROOD. Vam 18 t/m. 24 Nov. broodbom!- nen 15 (geldig t/m. 1 Dec.) (Broodbon 14 geldig t/m. 24 Nov.) Bon 1 van de bloemkaart geeft t/m. 1 Dec. bovendien recht op 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood. GEBAK. Bom 14 vam de broodkaart ©n bon 1 van de bloemkaart voor 1 rant soen gebak. EIEREN. Van 18 Nov. t/m. 24 Nov. bon 64 één ei' (ook geldig t/mi. 1 Dec.) Bon 38 nog geldig t/m. 24 Nov. GRUTTERSWAREN. Bom 82: 1/2 pomd rijst of rijstemeel of rijstebloem, .of gruttemmeel vam 2 Nov, tot en met 29 Nov. Bon 83: 1/2 pond havermout, havervlok ben, gort .oef grutten vaioi 2 Nov. tot em met 27 Deo. Bom 88: uitsluitend V2 Pbnid gort of gortmout. of grutten vam 2 Nov. tot en met 27 Deo. Bom 98: 1 otns vermicelli, of maca roni vam 2 N.av. tot dn met 27 Dec. Bon 93: 1 .ops maizöna of griesmeel; of sago, of aardappelmeel, dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of pudding- sauspoeder, Welke 100 gram zetmeel be vat. PEULVRUCHTEN. Van 19 Nov. t/m. 16 Dec. op bon 56 van het algemeen dis tributiebonboekje 1/2 ^8 peulvruchten. BRANDSTOFFEN. Bons 04, 05, 06, 07 (brandstoffenkaart, haarden en kachels) per bon één eenheid steenkolen, anthra- ciet, enz.; bons 08, 09, 10 en 11 één eenheid turf; eventueel worden deze bons nog aangewezen voor steenkolen of an dere vaste brandstoffen. Geldigheidsduur gedurende November. PETROLEUM. Vam 4 Nov. t/iti. 29 Dec. zegel periode 7. Vam 11 Nov. t/im. 15 Dcc. op bonperiode B 2 liter petroleum voor verlichting. SUIKER. Van 23 Nov. t/m. 6 Dec., bon 16 (algemeen) (1 kg.) THEE of KOFFIE. Vajn 9 Nov. t/m. 20 Dec. bom 81 (algiemieem) 75 g. thee of Va pond koffie. KAAS. Bon 51 één ons kaas van 18 tot en met 24 Nov. Bon 25 geldig tot en met 24 Nov. VLEESCH en VLEESCHWAI^EN. Van 18 tot en met 24 Nov. (ook geldig t/m. 1 Dec.) Vleeschkaart bonnen „09 vleesch" voor vleesch of vleeschwaren, „09 worst". TELEGRAMMEN AFNAME DER WERKELOOSHEID in belgië. De gunstige ontwikkeling van de Bel gische arbeidsmarkt is in de week van 29 November in vergelijking met de voorafgaande week nog aanzienlijk ver beterd. Het aantal werkloozen kon in dit tijdvak opnieuw met 21000 man wor den verminderd. BRITSCH VRACHTSCHIP GETORPE- pedeerd. Mc. Kayradio heeft noodseinen opge vangen van het Britsche vrachtschip „Cree", groot 4791 ton. Het schip deelde mede, dat het op circa 500 mijl ten Wes ten van Ierland was getorpedeerd en zich in zinkenden toestand bevond. ITAL. WEERMACHTSBERICHT. Het hoofdkwartier van de Italiaansche weermacht maakt o.m. het volgende be kend: Onze dekkingstroepen, bestaande uit twee divisies, die bij het begin der vijandelijkheden in defensieve positie wa ren opgesteld langs de grens van Grie kenland en Albanië, hebben zich na 11 dagen strijd teruggetrokken tot een lijn ten Westen van de stad Korka, welke ontruimd is. In h'et tijdvak foeWbieïi zich hardnekkige gevechten afgespeeld. Onze verliezen zijn

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2