ACHTER DE BOSSEN RADIO-PROGRAMMA Vrydag 22 November HILVERSUM I. 415 M. Nederlandseh programma. AVRO. 8 nieuwsberichten ANP, gram.; 9,10 Om roeporkest (opn.); 10 morgenwijding; 10,15 gram.; 10,30 voor de vrouw; 10,35 Ensemble Jonny Kroon; 11 letterkundige causerie; 11,15 Ensemble Jonny Kroon; 12,15 gram.; 12,45 nieuws- en economi sche berichten ANP; 1 AVRO-Amuse- mentsorkest en soliste; 2 reportage; 2,15 Concertgebouworkest3,30 biologische causerie; 3,45 orgelspel en zang;' 4,30 gram.; 5,05 voor de jeugd; 5,15 nieuws-, economische- en beursberichten ANP; 5,30 Omroeporkest; 6,25 „De geest van onzen tijd"; 6,45 „De zelfmoord van het kapitalisme"; 7—7,15 economische vragen van den dag en nieuwsberichten ANP, sluiting. HILVERSUM II. 301,5 M. NCRV. 8 nieuwsberichten ANP; 8,10 schriftlezing en meditatie; 8,25 gewijde muziek (opn.); 8,35 gram.; 10,30 mor gendienst; 11 gram.; 11,15 Solistencon cert; 12,15 reportage; 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 gram.; 1,30 Molto Cantabile; 2,20 zang met pianobegeleiding; 3 voor de vrouw; 3,20, Apollo-ensemble4 bijbellezing; 4,30hobo en piano; 5 VPRO: Gesprekken met luisteraars; 5,15 nieuws-, economische-en beursberichten ANP; 5,30 berichten; 5,35 graim; 6 Utrechtsch Stedelijk orkest; 6,45 lezing „De zelfmoord van het kapitalis me; 7—7,15 economische vragen van den dag, nieuwsberichten ANP. en sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. VARA 7 berichten Duitsch; 7,15 gr.; 7,30—7,45 berichten Engelsch; 8 nieuws berichten ANP; 9—9,15 berichten Duitsch; 10,30 orgelspel; 11 gram.; 11,30 berich ten Engelsch; 11,45 gram.; 12 berichten; 12,15 gram.; 12,30 berichten Duitsch12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 gram.; 1,30—1,45 berichten Engelsch; 2—2,15 berichten Duitsch; 2,30—2,45 be richten Engelsch; 3,30 berichten Engelsch 8,45 „Paljas", opera (gr..pl.)5 berichten Duitsch; 5,15 „Gruss aus der Heimat", een programma voor de Duitsche Weer macht; 6 orgelspel; 6,30 berichten En gelsch; 6,45 gram.; 7—7,15 economische vragen van den dag en nieuwsberichten ANP, sluiting. LANDBOUW EN VEETEELT Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Onrust en Zenuwachtigheid, gebrulke men de Zenuwstlllende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. Zeeuwsche Landbouw-Maatscheppij Onder leiding van den voorzitter, den heer Mr. P. Dieleman, vergaderde Maan dag te Goes, het Hoofdbestuur der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij, ter bespreking van verschillende belangrijke aangelegenheden. 1 Op grond van de stijging der produc tiekosten sinds het intreden van den oorlogstoestand heeft het Dag. Bestuur aangedrongen op een hoogeren prijs der landbouwproducten, in het bijzonder van tarwe en groene erwten. De wnd. secre taris, de heer Ir. Versteeg, deelde mede dat het nog niet is gelukt, deze verhoo ging tot stand te brengen. Wel is toe gezegd, dat wanneer er verhooging komt, deze zal gelden voor tarwe, rogge, aardappelen, en groene erwten. Dit be richt komt voor de wintertarwe te laat. Sommige boeren hebben minder tarwe uitgezaaid dan vorig jaar. Erkend moet worden dat de aardappelprijzen hier te lande aan den hoogen kant zijn in vergelijking met Duitschland, waar men niet zoo het verschil kent tusschen de goede en de mindere soorten. Spr. heeft den indruk dat de verbouw van schokkers niet zal worden aangemoe digd, eerder die van groene erwten. Bij de akkerbouwcentrale zal worden aan gedrongen op spoedige uitbetaling van ZBR nr +&X *BR TBR stH rJ3R rsR. Wanneer wij werken, doen wij niet all&pn iets aan ons werk, maar het werk doet ook tets aan ons. FEUILLETON 29 Nadruk verboden een roman uit Siberië door Fr. Eoskat de aardappelen oogst 1939. De voedsel- commissaris, de heer Ir. Dorst, meende dat omstreeks half December zoo goed als alle betalingen zullen zijn gedaan. 1 -• Aan dein anderen Revier regelde Hall de snelheid van de aan land klimimende, dieren, waardpjo-r de overigen gemak kelijk konden aansluiten. Niet minder dan vier uren duurde deze overtocht, maar toen bevond de kudd/ei zich dan pok volledig aan den anderen; oever. Het passeeren van de IrbytschJ iwas hoven verwachting geslaagd. De tocht werd voortgezet. Niets kon de wel langzaam, maar toc'h gestadig voortschrijdende kudde weerhouden ©n zoo bereikten zij laat in den middag den voet van het Elbirgebergbe. Michel Bessin toonde zich zoo blij als ie/en schooljongen. Voor dezen dag was1 het werk gedaan; het was allies ever* vloit van stapel' gölioopen. Den volgenden ipidhtemd zaten allen ireeds bij het krieken van den dag 'in het zadel. Wederom bewiopg de kudde) zich duwend en dringend voor hen uit. Het terrein werd geleidelijk heuvel, achtiger, zoadat uitkijken de boodschap Da aardappelprijzen Wat de aardappelprijzen betreft, acht te het Dag. Bestuur de prijsver- houding der soorten onderling niet juist. De Zeeuwsche blauwe en bonte en Rood© Star zouden hooger dienen te worden gewaardeerd. Ook het bewaar- loon werd te laag geacht. De heer Ir. Dorst geloofde niet, dat er voor ,de j genoemde, betere soorten een hoogeren 1 prijs zal komen. Men stelt op die soor- j ten geen bijzonderen prijs. Overigens be- j hoeft men zich over de aardappelen geen 1 zorg te maken. Zij zullen wel tot de laatste worden geconsumeerd. Wat het j bewaarloon aangaat, werd besloten i aan te dringen op een bedrag van 3 cent per week tot 1 Maart en daarna op invoering van de PICA-regeling. Bij het Landbouw-Comité zal worden aan gedrongen op opheffing van het uitvoer verbod van goedgekeurd pootgoed der vroege aardappelen. Medegedeeld werd, dat waarschijnlijk een zeer aanzienlijk kwantum naar Duitschland, België en Frankrijk zal worden geëxporteerd. Over de prijzen en de maten weet men echter niets. Hiernaar zal worden geinformeerd Het Dag. Bestuur zal diligent zijn. B«p«rking varkensstapel Wat de beperking van den veestapel betreft, is verzocht, dat de beperking dient te worden nagestreefd1 door de voe- derdistributie zelf en niiet van boven af zal worden opgelegd. Ir. Dorst deelt nog een en ander mede over de beper king van den varkensstapel. Toe wijzing van extra krachtvoer kan alleen geschieden als de boer alle granen heeft ingeleverd. Deze bepaling was noodig. Alleen zaaigraan verbouwers zijn van deze voorwaarde vrijgesteld. Spr. dringt bij de boeren aan op krachtige medewerking bij het naleven der voorschriften. Het is niet onmogelijk dat binnenkort het ver voeren van bepaalde granen als mis drijf zal worden beschouwd. De vergadering verklaarde zich niet tegen een verbod van vlasteelt in Zee land, maar wel voor een sterke beper king gezien de thripsaantasting en het niet voldoende beschikbaar zijn van Der- ris-praeparaten ter bestrijding. Medege deeld werd, dat dit jaar veel minder vlas zal worden verbouwd dan vorig jaar. Gezien de weinige fabrieken en het moeilijke vervoer is aan den secretaris generaal verzocht voor Zeeland niet over te gaan tot standaar disatie van de consumptiemei k. Vernomen werd dat men hiermee voor Walcheren zal doorgaan, maar volgens den heer Ir. Dorst is dit in overig Zeeland niet mogelijk. Economischs werkopjacten Naar aanleiding van een toelichting van den heer Ir, de Vink, inspecteur der Werkverschaffing in Zeeland, werd be sloten te trachten pogingen in het werk te stellen, om gedaan te krijgen, dat verschillende economisch noodzake lijke werkobjecten als „vrij werk" te beschouwen. Dergelijke objecten zijn er vele in Zeeland. 'Werden deze uit gevoerd, dan zou volgens den voorzitter voor alle Zeeiiwsche arbeiders werk zijn. Verschillende der aanwezigen zegden hun medewerking toe om zooveel mogelijk arbeiders op het bedrijf te houden in het vertrouwen dat de prijzen der produc ten redelijk zouden zijn. Op spoedige bekendmaking dezer prijzen zal nogmaals worden aangedrongen. Hierna werden de Overheidsmaatregelen voor den landbouw enz. besproken. Ook werden mededeelin- gen gedaan, omtrent de kunstmest- voorziening. Die van kali staat er goed voor. Op fosforzuur behoeft men niet meer te rekenen dan is toegewezen, terwijl voor stikstof 70 pet. zal worden toegewezen van vorig jaar. Misschien komt nog een-'tweede toewijzing voor sommige bedrijven. De ontslagverordening In bespreking kwam de ontslag verordening in den landbouw. De voorzitter deelde mede, dat een circu laire is uitgegaan tot de burgemeesters en de landbouworganisaties, waarin wordt medegedeeld, dat voor het ont slaan van een arbeider, die langer dan drie weken in het bedrijf heeft gewerkt, toestemming van de arbeidsinspectie noo dig is. Ook wordt gewezen op het ge vaar, dat werklooze landarbeiders naar Duitschland worden bemiddeld, zoodat er in het voorjaar gebrek zou zijn aan land arbeiders. Daarom wordt een beroep ge daan op de landbouwers om dezen win ter zooveel mogelijk arbeiders in het bedrijf te houden. Dit verzoek vond bij velen in de vergadering een sympathiek onthaal. In antwoord op enkele vragen werd geantwoord, dat als men een werk wil laten uitvoeren, dat langer dan drie weken duurt, men goed doet daarvan vooraf kennis te geven aan de arbeids inspectie. Voor zuiver seizoen-werk geldt de ontslagverordening niet. GEMEENTERAAD TE ELKERZEE Ontheffing van afvalragaling gevraagd Benoeming lid B. A. Bouw- en woningtoezicht in één hand Openbare raadsvergadering, gehouden op 19 November. De heer Dorreman is metkennisgeving afwezig. Voorzitter de burgemeester. Deze deelt mede, dat het Departement van Binnenlandsche Zaken heeft voorgeschreven, dat een rege ling moet worden ontworpen voor de wijze, waarop afvallen, zoo van huishoudelijken aard als die van dier lijken oorsprong, zullen worden bewaard en ingezameld. B. en W. vinden, voorna melijk met het oog op de kosten, aan. een ophaaldienst verbonden het maken van een zoodanige regeling bezwarend en bo vendien niet noodzakelijk voor onzè ge meente. Onze landbouwende bevolking en de velen, die hiermee in verband staan, gebruiken alle afval, wat slechts eenige waarde heeft, als voedsel voor vee, de Gekro belast zich met de dierlijke afval len en de voddenkoopman ontfermt zich over diverse andere producten, door ons buiten gebruik gesteld. Zij stellen der halve voor ontheffing te verzoeken van de verplichting' een regeling té ontwer pen. De voorzitter leest een concept-ver zoek in dien geest voor.dat z.h.st. wordt goedgekeurd. Goedkeuring wordt verleend aan een voorstel van B. en W. van Brouwersha ven tot wijzigjng van de gemeenschap pelijke regeling inzake den vleeschkeu- ringsdienst. Thans komt aan de orde de benoeming van een 1 i d van het burgerlijk a rm- bestuur, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer heer.J. M. de Vrieze. B. en W. dienen de volgende aanbeveling in: 1. L. R. Blom; 2. W. J. de Vrieze. De heer Kristelijn ver wondert zich over deze aanbeveling. De heer de Vrieze is, volgens hem, voor i een dergelijk ambt nog te jong en de heer Blom is raadslid. Wanneer deze j mocht worden benoemd, zijn alle leden i van het armbestuur tevens lid van den gemeenteraad. Dit acht hij' niet gewenscht, j liever had hij gezien, dat de aanbeve- I ling bestond uit personen buiten den raad en niet uit landbouwkringen. De voorzitter geeft toe, dat de heer de Vrieze nog jong is, doch dit wordt met den dag beter. Bovendien, hij behoeft toch niet direct op te treden als voor- I zitter; hij kan zich rustig in het ambt in werken, als hij mocht worden benoemd. Bovendien kan hij niet erkennen, dat i het verkeerd is een^ aanbeveling te doen, bestaande uil twee' landbouwers. Thans heeft geer. enkele landbouwer in dit college zitting en gezien het tamelijk Werd. Zij1 bogen (o-m' de Oostelijke hel ling vam dit gebergte heen. Na -e©n halï uur kwam die Noordelijke wand, dus) de laidhterzijde van het gebergte, inzicht; de kudde werd daar,op in eenolgsZina Westelijke richting gedreven. Hal tuurde voor zich uit -en nu besef- te hij plotseling de grioote beteekenisi Van Bessin's plan. Achter het Elbirge*. bergte ien daardoor eerst thans zicht baar, verhief zich een tweede bergrug'* welke zich naar het Noorden, uitstrek te, doch niet dezelfde hiopgte bereikte. Toen Bessin Hal's verbazing bemierkte^ Zei hij glimlachendDat is de Ayro|ni Hoogvlakte. Tot dusver is haar bestaan) voor je verborgen gebleven, Frans, om dat zij ziéh in zekeren zin achter het; Elbirgebergte verschuilt. Tusschen de Ayron hoogvlakte en den Elbirbergketen lag een Zeer breed© kloof: het Winddal, dat in het sappigste groen prijkte. Het was allies gras en bloemen/, wat het oog ontwaarde. Laag kreupel hout over het algemeen jonge ber ken e|n wat kleine boschjes maakten, het geheel inog levendiger. Ja! Bessin had gelijk. Hier zóu de kudde uitstekend geborgen zijn. Er was volop voedsel en water konden de die- iren in de nabije Irlbytsch vinden, welke langs de' Oostzijde van het dal stroomi de. Voor alles echter bood het Winddal ieen ideale beschutting bij1 iruw weer. De Noordenwind kon hier onmogelijk bin nen vallen Het drijv,en - kon gestaakt wiofrden. De kudde verdeelde zich geleidelijk in groe pen ien begoh vlijtig te grazen. De mannen hadden het zich i,n hét/ gras geanaakkelijk gemaakt. Kare kwfam naast Hal zitten 'en1 légde haar hancJI vertrouwelijk iop de Zijlne. Is het 'hier niet heerlijk, Frans? Zij' wees naar den Zuidkant van da hoogvlakte, waar de helling vrijwel tot de helft begroeid was met sappig gras. Duizenden bonte bloemen schenen hier op te Zijn gesprenkeld en deze werden weer afgewisseld dolor kleine berken'l jsneeuwd.eoinefn, spa-rnen en kreupelbosoh- j'65. En dit alles baadde in de gouidertl stralen van de zomerzon1. Hal hief Kane's 'hand mee op, toien) hij, in de verte wijZenld, zei: Daar ginds moesten we een- huis bouwen! Nanglu stoorde hen in hun - bewon dering v-oor deze grootsohe natuur. HeY..,! Namglu niet terug naar de mannen van Lansky. Hier blijven bij kudde. Oppassen op rendieren. Melk afhelmlan- kalveren telenf,- Hal begreep onmiddellijk de beteekë- fciis vam dit voorstel. De Osseet hadi gelijk. Hier was hij vóilkjotmen op zij-ni plaats. Hallo! Qom'! Bessin kwia-m naderbij. groote grondbezit, is een deskundige op dat gebied dan wel zeer op zijn plaats. De heer de Jonge kan zich met de aanbeveling zeer goed vereenigen en on derschrijft de meening van den voor zitter, ten opzichte van de benoeming van een landbouwer. Weth. Padmos vraagt: waarom geen raadslid? De heer Kristelijn antwoordt, dat verkeerde in vloed kan worden geoefend en de zelf standigheid van het armbestuur er on der kan lijden, waarop de heer Padmos tegenwerpt, dat dit het geval zou kunnen zijn, wanneer het armbestuur subsidie genoot uit de gemeentekas, wat nu niet het geval is. De heer Dorreman vraagt: „weet Kristelijn betere buiten den raad?" Namen worden door laatstgenoemdeniet naar voren gebracht, doch hij zag liever een andere aanbeveling. De voorzitter gaat tot stemming over. De heer Blom verwerft 5 stemmen, de heer de Vrieze één, zoodat eerstgenoemde is gekozen. Vervolgens wordt ingevolge een kort geleden ingekomen schrijven van het pro vinciaal bestuur van Zeeland de bestaan de bouwverordening in dezen zin gewijzigd, dat bij dringende noodzaaK ook andere materialen kunnen worden gebezigd, dan tot heden waren voorge schreven. De voorzitter deelt mede, dat met ingang van( 1 Jjanuari a.s. de arbeids bemiddeling geheel rijkszaak wordt. Hoe het dan. zal wórden geregeld dient nog te worden afgewacht. Hij leest een schrij ven voor van den directeur der arbeids beurs te Middelburg, waaruit blijkt, dat geen ontslag mag worden verleend aan landarbeiders die meer dan drie weken bij denzelfden werkgever hebben gewerkt zonder toestemming van het hoofd der arbeidsinspectie te Breda. De directeur doet tevens een beroep op de landbou wers de menschen zoo veel mogelijk in dienst te houden, waartoe zij volgens zijne meening wel in staat zijn, teneinde ook te voorkomen, dat te veel werk krachten zouden afvloeien. De heer de Jonge vindt het wel eenigszins vreemd: de boer moet zijn personeel in dienst houden; de werknemer is vrij om heen te gaan. De heer Padmos acht het wel wat sterk, dat de directeur der arbeids beurs beweert, dat de boer het wel be talen kan. Kan hij dat motiveeren? De voorzitter is van meening, d^t het met de werkloosheid voorloopig wel zal los- loopen. Zoowel op het vliegveld als in de duinen is thans wel werk te vinden. Mededeeling volgt nog, dat met 1 Januari a.s. gymnastiekonderwijs an de scholen zal moeten worden ingevoerd, wat tot groote kosten zal leiden. Voorschriften ontbreken even wel nog. Het ligt ook in de bedoeling voor het geheele eiland het bouw- en woningtoezicht in één hand te brengen; ook de gemeente-opzichters ko men dan te vervallen. Na het opmaken der agenda voor deze vergadering is nog ingekomen een verzoek van den agent voor de distributie, waarin op betere be zoldiging wordt aangedrongen. Wijl dit verzoek niet op de agenda voorkomt, stelt ld e voorzitter voor dit aan te hou den tot een volgende vergadering, waar toe wordt besloten. Bij de rondvraag wenscht de heer Blom te vernemen hoe het nu staat met onze betaling aan de PZEM. Er brandt geen enkele lantaarn. De voorzitter antwoordt, dat geen nota's zijn ontvangen. Daarna sluiting. GEMEENTERAAD SCHERPENISSE. Verordening inzameling af/alitoffen Met den voorzitter, burg. W. L. Klos, alle leden aanwezig, behalve weth. Har- tog. Na lezing en goedkeuring der no tulen van de vorige vergadering, werd medegedeeld, dat alle huurders van de gemeente woningen accoord gaan met de nieuwe huur, ook van de tuintjes, be halve een, die daarvan geen gebruik! wenscht te maken. De heer van der Werf zegt, dat Adr. van der Werf dit tuintje H-et loopt je laUweer -mlee, oomf. Namglu ibiedt zich vrijwillig aan -oim als bewaker van de rendieren óp té treden. H-et schijnt, dat hiji daar imleer verstand van heeft dan wij wiel denken. Bessin was /enthousiast. Dat was het, waar hij1 r-eeds zoioi lang tevergeefs naar had uitgezien; /een vakkundige herder!. Verheugd nam hij Nanglu's aanbod aan, rraaar deze zielf scheen er wel' het meeste plezier in te heblbbn. Tot laat in dein /middag bleven alileit in het Winddal. Men k-on het er nu 'een paar uren van neimbn. Maar weldra 'be gon Bessin naar het Prioieska-dal en Zijn hofstede te verlangen-, de ruiters ven za/mielden zich >en lieten- Namglu allecnj |miet Zijn rendieren- achter. Tijdens dein, gehaelen rit naar huis hield Hal' Lome zich in gedachten- bezig (miet een- paar woorden, die Nanglu hém bij het afscheid had toegefluisterd Namglu ziet ongeluk kjomlen voor Hal!, f— Lansky grootte scbeljmS! Alls schuilplaats noodig, dan hier in Wind dal koimien Nanglu go/ed vriend /en trouw. Lansky's imlaminen betrokken hun zelf gebouwde w/oning. Behoudens teenige klei nigheden, welke nog imioiest-en worden aangebracht, was inu alles in orde. Gura werd bestormd met verztoekert óimi weer bij z'ijin kameraden- terug te wel voor den gestelden prijs van f2,50 per jaar wil huren, waartegen geen be zwaar bestond en waartoe werd besloten Vastgesteld werd een verordening op de inzameling van huiselij ke afval en dierlijke afvalstoffen, teneinde cen traal te kunnen verwerkt worden als die- renmeel en beendermeel. Nu geschiedt die inzameling hier en daar reeds bijv. door een z.g. schillenboer, maar dat is geen motief om het niet in het alge meen te regelen. De inzameling zal, krachtens deze verordening, nu plaats vinden door iemand vanwege het gemeen tebestuur, terwijl de beschikbaarstelling zoodanig behoort te zijn, dat dierlijke afvalstoffen gescheiden zijn van huise lijke afval, als: etensresten, groenten en schillen, terwijl deze weer niet vermengd mogen zijn met haara- of kachelaseh of vloervuil. Men zal zich aan deze nieuwigheid we der moeten leeren aanpassen. Na deze zaak kwam de heer van Ast opnieuw terug op het knippen der haag van het Kerkhof, hetgeen blijkbaar nog niet heeft plaats gehad, doch waarvoor alsnog geen tijd zal zijn geweest. Daarna sluiting. BOB'S APENSTREKEN 104. En midden in 't gewoel der baren Komt hem de 'honger nog bezwaren! Nu, ieder weet: een leege maag Is. op de duur een groote plaag! Gelukkig dus, dat in de wagen Een zuigflesch ligt Vol welbehagen Drinkt hij begeerig, slok voor slok, De inhoud op met zoet geklok. 104. Terwijl voert hem de wilde zee Steeds verder op haar golven mee; Zoo komt hij aan een heel ver land En wordt geworpen op het strand: Hij kijkt in 'trond met speurend oog: Daar ziet hij palmen, forsch en hoog, En juichend roept hij: „Hiep-hoera! „Ik ben gestrand in Afrika!" keeren. Men had Zijn kookkunst leeren! waar de-enen, (maar hij bleef dolof voor1 alle tot hem gerichte sm-eékbeden. Geen haar op mijn hoofd, dat er aan denkt pim Bessin.hio/eve te verlaten! luidde Zijn bescheid. Jullie zijh mé veel te smerige kerels! Oho! En vrloteger? Toen waren we goed genioeg voor je, wat? De sukkel is verliefd! liet Sergius zich ontvallen- Natuurlijk Hiji is t/o;t (over Zijin oor en verliefd. Deo heelen dag lo/opt hijimmers achter Kare's rok. ken :aan. Hieb je oioit zoo'n ezeil gezien?! Bij Iwan! .riep Mitja, die is goed! Gura-, onze verlegen., ingetogen Gura ver- liiefd op Kare. H/oie ver zijn julliei -dan, Gura? Heb je haar 'hand al eens imogen vast houden, ofU? Het heele gezelschap barstte in eenj daverend gelach uit, iinlaar Gura liet zich niet uit zijn evenwicht brengén. Hoe ver? Wel, we Zijn het al lang saimien ee|ns De po-pe is al .on derweg. De mannen schaterden van het lachen. Houdt toch op met dien onzin! snauwde Lansky. Als hij niet wil, laat hem dan maar blijven. Hij zal er nog eens spijt van hebben. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2