radioprogramma kort en bondig voor de huisvrouw Uit Stad en Provincie BONS. DIE GELDIG ZIJN BLOEM. Van 4 Nov. tot en met 1 Dec. bon 1 vapi de bloemkaart: 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood of i/2 rantsoen gebak of 30 gram meel of bloem. BOTER, MARGARINE EN VET. Bon 17 (boterkaart) 1/2 pond boter van 16 tot en met 22 Nov., bon 17 (vetkaart) 1/2 Ponc* margarine óf boter van 16t/m. 22 Nov. Niet gebruikte tons geldig tot en met 29 November. BROOD. Van 18 t/m- 24 Nov. broodblont- nen 15 (geldig t/mt 1 Dec.) GEBAK. Bon 14 van de broodkaart en ben. 1 van de bloemkaart voor 1 rant soen gebak. EIEREN. Van 18 Nov. t/m. 24 Nov. bon 64 één ei (ook geldig t/mi. 1 Dec.)- Bon 38 nog geldig t/m. 24 Nov. GRUTTERSWAREN. Bon 82: 1/2 pond rijst of rijstemeel of rijstebloem, iOf gruttenmeel van 2 Nov. tx>t en mei 29 Nov. Bon 83: y'a havermout, havervlok ken, gort 'Cxf grutten valni 2 Nov. tot' en 'mét 27 Deo. Bon 88: uitsluitend Va g°rt of gortmoait. of grutten van 2 Nov. tot en met 27 Dec. Bon 98: 1 .ons vermicelli, of maca roni van 2 Nov. tot etoi met 27 Deo. Bon 93: 1 ,oins maïzena of griesmeel^ of sago, of aardappelmeel, dan iwel een hoeveelheid puddingpoeder of pudding- sauspoeder, wélke 100 gram zetmeel 'be vat. PEULVRUCHTEN. Van 19 Nov. t/m. 16 Dec. op bon 56 van het algemeen dis tributiebonboekje 1/2 kg peulvruchten. BRANDSTOFFEN. Bons 04, 05, 06, 07 (brandstoffenkaart, haarden en kachels) per bon één eenheid steenkolen, anthra- ciet, enz.; bons 08, .09, 10 en 11 één eenheid turf; eventueel worden deze bons nog aangewezen voor steenkolen of an dere vaste brandstoffen. Geldigheidsduur gedurende November. PETROLEUM. Van 4 Nov. t/m. 29 Dec. zegel periode 7. Vajn 11 Nov. t/tm. 15 Dec. op bonperiode B 2 liter petroleum voor verlichting. SUIKER. Van 26 Oct. t/m. 22 Nov., bon 42 (algemeen) (1 kg.) THEE of KOFFIE. Vajn 9 Nov. t/m. 20 Dec. bon 81 (algemeen) 75 g. thee of 1/2 pond koffie. KAAS. Bon 51 één ons kaas van 18 tot en met 24 Nov. Bon 25 geldig tot en met 24 Nov. VLEESCH en VLEESCHWAREN. Van 18 tot en met 24 Nov. (ook geldig t/m. 1 Dec.) Vleeschkaart bonnen „09 vleesch" voor vleesch of vleeschwaren, „09 worst". ZEEP. Van 13 Nov. t/m. 6 Dec. bon 29 (algemeen) 150 g. toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 100 g. huishoudzeep, of 200 g. zachte zeep of 250 g. zeeppoe der of 125 g. zeepvlokken of 250 g. zelfwerkende waschmiddelen of 200 g. vloeibare zeep. KERKNIEUWS Chr. Geref. Kerk. ZIERIKZEE. Woensdag 20 N,ov. dank dag, 10,30 en 3,30 uur, ds. Meijnhont van Vlissingen. Geref. Kerk. ZIERIKZEE. Woensdag 20 Nov. dank dag 10.30 en 3 uur, ds. Leeme. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Z o n n e m a i r e (toez.) ds J. P. v. Steenbergen te Biezelinge. Kunsten en Wetenschappen Zuidpoolexp»ditie voorloopig gettaakt i.Little America", het kamp van de expeditie van admiraal By.rd iop het ap-i (arctische continent, zal in Januari of Februari 1941 worden ontruimd. Het ex peditieschip „Bear" is reeds de vorige week van Philadelphia uitgevaren, naar de Walvischbaai. Dit schip za!l een aaini- tal 'leden van de expeditie en van het' materiaal aan hoofd nemen. Over enkele dagen vertrekt iook het tweede schip van Byrd, de „Polar Star" (om de rest vain de expeditie, die iim Little America, heeft overwinterd, af te halen. De twee sdhepen zullen elkaar in Wal vischbaai ontmasten en gezamenlijk te gen leimide Januari terugvaren, wanneer de weersomstandigheden daartoe het gunstigst zijn. Het besluit om het werk der expe ditie te staken moest wonden genomen daar het Congres geweigerd heeft de voor de voortzetting vao de onderzoe kingen nodige cnedieten uit te trekken. De departementen van Marine, van Bin- nenlandsche Zaken en van Economische Zaken helpen bij' de organisatie van den terugkeer der expeditie. Admiraal Byrd! zelf bevindt zich op het oogedbllik irf> het Verre Oosten. Hij heeft verklaard!, dat hij het onderzoekingswerk in het Zuidpoolgebied na den Europeesehen oor log hoopt voort te zetten. (SPT) Dinsdag 19 November HILVERSUM I 415 M. fiederlandsch Programma. VARA. 8 nieuwsberichten ANP, gram.; 10 VPRO: morgenwijding; 10,20 voor arbeiders in de continubedrijven; 1,30 orgelspel en zang; 12 gram.; 12,15 nieuws- en econo mische berichten ANP; 1 VARA-orkest; 2 voor de vrouwen; 3 voor de kinderen; 5 gram.; 5,15 nieuws-, economische en beursberichten ANP; 5,30 orgelspel; 6.00 „Beter en meer gras"; 6,15 NCRV-Har- monie-orkest; 6,45 actueele reportage of gram.; 7—7,15 economische vragen van den dag en nieuwsberichten ANP, slui ting. HILVERSUM II 301,5 M. NCRV. 8 nieuwsberichten ANP, 8,10 schriftlezing en meditatie; 8,25 gewijde muziek (gr.pl.); 8,35 gram.; 9,35 zang met pianobegeleiding; 10,15 gram.; 10,30 morgendienst; 11 gram.; 11,05 Stichts strijkkwartet en gram;1915 reportage; 12,45 nieuws- en econofSche berichten ANP; 1 orgelspel; 1,45 de „Consonanten"; -3,-1^- -NCRV^Harmonie-orkest (opn.)3,30 Chr. liederen (gr.pl.); 3,45 bijbellezing; 4,15 gram.; 4,30 voor de jeugdj; 5 VPRQ: .Het geestelijk karakter van ons volk"; 5,15 nieuws-, economische- en beursbe richten ANP; 5,30 berichten; 5,35 kinder zangklasse; 6 Christ, politie-muziekver- eeniging „Crescendo"; 6,45 actueele re portage of gram.; 7—7,15 Brabantsch praatje en nieuwsberichten ANP, sluiting KOOTWIJK 1875 M. AVRO: 7 berichten Duitsch; 7,15 gr.; 7,30 berichten Engelsch; 7,45 gram.; 8 nieuwsberichten ANP; 9 berichten Duitsch 9,15 AVRO-Aeolianorkest (opn.); 10 mor genwijding; 10,15 gram.; 10,30 orgelcon cert en zang; 11,30 berichten Engelsch; 11,45 gram.; 12—12,15 berichten; 12,30 berichten Duitsch; 12,45 nieuws- en eco nomische berichten ANP»; 1 Puszta-orkest; 1,30 berichten Engelsch; 1,45 gram.; 2— 2,15 berichten Duitsch; 2,30 berichten Engelsch, 2,45 AVRO-amusementsorkest; 3.30 berichten Engelsch; 3,45 omroepor kest: 5 berichten Duitsch; 5,15 nieuws-, economische- en beursberichten ANP;5,30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart; 6 „De Speellieden"; 6,30 berichten Engelsch 6,45 gram.; 77,15 Brabantsch praatje en nieuwsberichten ANP, sluiting. De geheele Noordkust van Spanje aan de golf van Biscaje en ook een deel van de Fransche Westkust, met name Boulogne sur Mer, worden geteisterd door hevige regens en zware stormen. Ook te Madrid heeft d'e storm danig huisgehouden. Hier ging hij vergezeld van hevige regens, waardoor kelders onderliepen en tram- en metro verbindingen verscheidene uren verbro ken werden. Urenlang stonden de Ma- drileensche hoofdstraten onder water. Tal van personen werden gewond. In Boulogne sur Mer, in het Noorden van Frankrijk, werd de storm vooraf gegaan door een korte aardbe ving. In alle deelen der stad werd groote schade aangericht. Daken werden van de huizen gerukt, vensterruiten .ver nield en muren omvergeworpen. Een wolkbreuk, die kort na het begin van den storm losbrak, zette een deel van de stad en groote oppervlakten van haar omgeving onder water. De schade wordt tot nu toe op verscheiden millioenen francs geraamd. De Daily Telegraph and Morning Post meldt, dat de Londensche autoriteiten op het oogenblik de kwestie van beper king van het vrije vervoer in Lon den des avonds laat en des nachts bestudeeren. De politie-autoritedten ne men aan, dat deze maatregelen de actie tegen overvallen met roof en het op treden van de politie tijdens luchtaan vallen belangrijk zullen vergemakkelij ken. Naar het blad meldt, neemt het aantal overvallen met roof in Londen van dag tot dag toe. (A.N.P.) MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 19 November. Veemarkt. Aanvoer: 1249 dieren, n.l. 131 paarden, 13 veulens, 975 stuks gebruiksvee, 11 varkens, 119 bokken ën geiten. Prijzen per kg: slachtpaarden f 1,05, 0,90, 0,80. Prijzen per stuk: slacht paarden f425,325,240; werkpaarden f 650, 500, 400; hitten f480, 375, 285; kalf- koeien f430, 310, 260; melkkoeien f440, 320, 275; vare koeien f275, 215, 180; varkens f265, 210, 150; pinken f200, 150, 130; bokken en geiten f50, 35, 15. De aanvoer van paarden was kleiner met kalmen handel. Prijzen van slacht paarden prijshoudend. Werkpaarden en hitten hooger in prijs. Melk- en kalf- koeien korteren aanvoer, stillen handel. Stijgende prijzen. Vare koeien iets klei neren aanvoer, handel matig, prijzen iets hooger. Varkens en pinken aanvoer kor ter, handel tamelijk en omhooggaande prijzen. Bokken en geiten aanvoer ruimer, handel vlug, prijzen hooger. Vlasmlarkt, 18 No(r. Aanvoer 2510 k'.gi, ÏJlauw fl a f 1.40; 700 kilb geel fl iè' f 1.40; 450 kilo dauwiropt f 0.80 f 1(10. Weinig animo tot koopen. Aardappelen. Bintjes f3.25; Kllei-eigen heimers f 3.60; Zand-Eienheimers f 3.07s; Eerstelingen f 3.25; alles per hectoliter. De Stockholmsche bladen gewagen in hun eigen/ berichten uit Londen van de vernietigende kracht van het Duitsche vergeldingsaanjvallen op het belangrijke centrum der Britsche oorlogsindustrie, Co. Ventry. Dagans Nyheter meldt, dat de Duitsche vliegers iedere 3 /minuten kwa men opzetten om de industriestad aan te vallijn. Van het centrum der stad zijni nog slechts puinhoop en over, De stad tmaakt den indruk, alsof er een aardbe ving heeft gewoed. De aanval was dei hevigste sedert den in September onder- noimen aanval lop de havenwerken vami de Britsche hoofdstad. ZIERIKZEE. De heer Jac. M. Luijkenaar is opgenomen in het Nederl. dirigenten gilde, als vakdirigent. Dit gilde dient als bescherming van het vak, dat ook door den heer Luijkenaar wordt beoefend. NOORDGOUWE. De gemeenteraad be noemde heden tot hoofd der; Openbare Lagere School, de heer Tj. ten Wolde te Groot-Ammers (Z.-H.), no). 2 der voor dracht, met 4 stemmen. Op no. 1 der voordracht, de heer A>. C. Priem, on derwijzer aan.de O.L.S. te Brouwershaven waren 3 stemmen uitgebracht. Getracht zal worden het nieuwe hoofd per 1 Januari a.s. in dienst te doen tre den. OOSTERLAND. Bij de te Goes gehou den examens „Kruideniersdiploma vak bekwaamheid", slaagden o.a. de heeren A. van der Maas Hz. en A. Bolle Mz. alhier. BRUJNJSSE. Vorige week werden van hier verzonden naar Holland door diverse exporteurs ongeveer 100 zakken mosselen en per vaartuig ongeveer 300 tonnen. Voor eigen handel gingen naar België pl.m. 260 tonnen mossels, terwijl via de bekende losplaatsen te Tholen, Yerseke, Phillippine en Belhoek ongeveer 5300 ton nen verzonden werden met bestemming België, Duitschland en Holland. Prijs f 1,70 per ton. Naar Arnemuiden gingen voor industriedoeleinden pl.m. 600 tonnen. Prijs f 1,60 per ton. Geen aanvoer van mossel zaad. Het klipperschip „Eerste Zorg", schippei S. J. Bonus uit Andel, dat in den nacht van Woensdag op Donderdag geladen, met bieten op de Grevelingen nabij Herkingen zonk, is Zondagmiddag door het berginsvaartuig „Merel" van de Wits Bergingsbedrijf, Rotterdam, leeg gepompt en naar Puttershoek gesleept. Ook het nabij Sirjansland tegen den dijk kapot geslagen hou(en zeilvaartuig* Clinge 6 ligt thans achter de scheepswerf te Bruinisse. Het is echter zoover kapot, dat het waarschijnlijk niet meer gemaakt zal worden. SCHERPENISSE. Tengevolge van de schade, die aan de zeewering is ontstaan door den storm van Woensdag op Don derdag, zijn Vrijdag een; 30-tal werklui aangesteld om de scha dé voorloopig te herstellen. Vele betonblokken waren weg gespoeld en gaten in den berm geslagen Men schat de schade op ongeveer f3000. De werkman J. de J., had het onge luk bij het zetten van betonblokken zijn vinger te klemmen tusschen twee blok ken, met het gevolg, dat hij het werk moest staken en zich onder geneeskun dige hulp stellen. De werkman A. D. had het ongeluk zoodanig van zijn fiets tegen een paal te vallen, dat hij geneeskundige hulp moest inroepen. Hij had een groote wond boven zijn oog gekregen, die ge hecht moest wordén. Naar men verneemt zal de prijs der melk alhier bunnenkort ook op 14 cent per liter worden gebracht. ST.-MAARTENSDIJK. Donderdagavond 8 uur (w.tij.), in „Rehoboth", Ds. M. Bons te Ierseke. THOLEN. Dankdag op Woensdag 20 November. Herv. kerk: 10,30 en 3 uur, ds. v. de Heuvel. Geref. kerk: 10,30 en uur, dr. Vel- tenaar. tJ"' Geref. gemeente: 10,30, 8 en 6,30 uur, ds. v. Neerbosch, Vrije Geref. gemeente: 10,30, 3 en 6,30 uur, ds. Baaij. Burgelijken Stand. Geboren: Adria- nus Jan, z. van A. J. v. d. Hoeven en J. Tom; Jacob, z. van J. Zwagemalter en M. v. Vessem. Gehuwd: K. E. J. v. Egmond, 35 j. en J. C. D. v. Loen- hout, 25 j. Overleden: M. C. Geluk, jd. 66 j. j De nieuwe motorbrandspuit, waar voor in een 1.1. gehouden raadsvergade ring van B. en W. een crediet was ver leend van f 5000 is deze week te Tho len gearriveerd. Het is een fraaie, prak tische wagen met 85 P.K. motor, voor de spuit. De wagen zelf is ingericht voor vervoer van de vrijwillige brand weer en het materiaal. Een centrifugaal- pomp met vier uitlaten en een verdee ling van 8 stralen met een capiciteit van 2500 L. per minuut een waterstraal van 32 m.M., welke een hoogte bereikt van 50 M., waarborgen wel, de dege lijkheid van deze brandspuit. Ons ge meentebestuur is steeds zeer actief en ziet vooruit. Tholen is weer de eerste gemeente in het eiland, welke een der gelijk bedrag voor brandweermiddelen durft voteeren. ONZE .LEVENS'MiDDELEN Het werk van den kweeker Wij hebben allen wel eens genoten van zoo'n sappige, geurige perzik met haar fluweelzachte, donzige schilletje, dat haar tegen ruw weer beschermt, zooals een goede regenmantel of een warme trui het óns doet. Maarals we zoo'n klein wonder van waardevolle vitamines en mineralen met veel smaak oppeuzel den, dachten we dan ooit eens, al was het maar één minuut, aan den kweeker, aan de moeite, de zorg en de vakkennis, die noodig zijn geweest om die perzik zoo mooi, zoo gaaf en zoo, groot te maken Laat ik eerlijk zijn: ik heb zelden, mis schien wel nooit aan hem gedacht en daarom wil ik het nu doen. Daar is hij dan, die kweeker, door zijn eenvoud wonderwel passend b'ij de aar de, de vruchten en de groenten, door zijn pientere oogen evenwel verradend, hoe het kwam, dat hij het zoo vèr in zijn vak heeft gebracht. Want denk niet, dat men kweeker kan worden, omdat het zoo'n „gemakkelijk" vak is! Daar is veel kennis voor noodig, daar moet voor worden gewerkt van vroeg tot laat, daar moet een groote liefde bijkomen voor de aarde en hetgeen zij ons geeft. Er moet worden gesnoeid, takjes vooï 'het volgend jaar zorgvuldig geleid èi. horizontaal gebonden, om een te snellen groei te voorkomen; te dikke loten, die de levenskansen van de aan staande moederrankjes bedreigen, moe ten worden verwijderd; men moet letten op ziekte en insecten, spuiten met diverse middelen, die evenwel nooit schadelijk voor de planten mogen zijn, Ein daim.... ja, dam kam er vam kassen sprake zijn, waar de perziken in trossen van vijf en zes stuks, met een gewicht van één a twee ons per stuk, als don zige, rose-groene speelgoedballen tus schen de donkere bladeren hangen. Dan kan zoo'n kweeker van een oogst van 50.000 stuks spreken. Vijftigduizend por ties gezondheid; vijftigduizend sappige vruchten, die zonder eenige toevoeging reeds buitengewoon smakelijk en goed zijn, doch waarvan de voedingswaarde nog aanzienlijk kan worden aangevuld, wanneer we ze gebruiken in combinatie met hangop en yoghurt! En wanneer ge dacht, dat die perziken alleen al zorg genoeg gaven, dan hebt ge de werkkrachten van onzen kweeker onderschat, want in het midden van zijn perzikenkassen staan, dicht op elkaar geplant, de tomatenstruiken, ook al weer met heele bundels vruchten van rood en groen. Vroeger ontving hij daar „tien" cent per kg. voor, want men wist de tomaat nog niet naar waarde te schatten en had, nog nooit gehoord van het be langrijke gehalte aan vitamine C, dat ze bevat. Doch nu zendt deze kweeker een goede 125.000 kg. naar de veiling. Toch moet ge niet dénken, dat de be looning voor den harden arbeid, die hier dagelijks geleverd wordt, groot is, want niet altijd is .de afzet loonend. SPOBT VOETBAL. - Schouwsche competitie. 17 November. Afdeeling I. Renesse I—Zonnemaire I 5—5 Afdeeling II. Zwaluwen I—I.V.O. I afgekeurd D.O.S.K.O. I—Zonnemaire II 14—1 RENESSE I ZONNEMAIRE I 5-5 Overeenkomstig de verwachtingen heef t Zonnemaire Zondag de duinbewoners te Renesse goed partij gegeven.Het veld spel der gasten was veel sneller dan dat dier roodwitten, die hun gewone spel dan ook niet konden ontplooien. Het begin was overigens veelbelovend voor de gastheeren, want reeds na vijf minuten spelens verdween een keurig hoog schot van P. Hanse Jr. via de handen van doelman Vis in het Zonne- maire-doel (1—0). Na 16 minuten kreeg Struijk een hoekschop te nemen. Prach tig kwam deze voor het doel ei#de toe stormende van der Werf kopte het leder ineens in de touwen. Het mooiste doel punt van dezen middag! (2—0). Even daarna doelpuntte de thuisclub weer, toen Vis zich door den toeloopenden Stoel liet verrassen en den bal losliet, dien Stoel hierop netjes in het ledige doel plaatste (3—0). Het zag er zoodoende somber uit voor de roodgelen, maar zij gaven den moed niet op. Integendeel werd hun spel steeds beter. Berman bleek een puike midden voor te zijn en Flohil plaatste steeds zuiver naar den speler, die het minst gedekt stond, om zoodoende steeds de verdediging der gastheeren uit elkander te rukken. Toen er een half uurtje gespeeld was verkleinde Zonnemaire den achterstand, toen Berman een hoekschop van Geelhoed ineens inkopte en even later brak dezelfde speler goed door om met een zuiver schot de Jonge op nieuw te passeeren (3—2). Aan de andere zijde schoot Struijk daarop net naast en toen kreeg Straaijer een prachtkans om te doelpunten, welke hij evenwel niet kon benutten, daar de scheidsrechter juist op dat moment de rust aankondigde. Na de rust (of do thee?) waren da eerste aanvallen voor Zonnemaire. Een. geweldige kogel vain v. Nieuwenihuizén, stompte de Jonge op fraaie wijze uit zijn doel. Een plotselinge 'aanval der duin bewoners had evenwel succes, daar Straaijer een hem geboden kans niet) liet voorbijgaan (4—2). Aan de andere zijde viel toen ook weer een doelpunt, daar van Sluijs kwam te vallen en de, bal tegen zijn handen werd aangescho ten, waarvoor de scheidsrechter Zonne maire een strafschop toekende. Flohil inam deze en keihard verdween de bal in het Renessedoel (4—3). De gasten bleven in den- laamval' en het mocht Jan van Nieuwenhuizen gelukken met een diagonaal schot den gelijkmaker te fa- briceeren (4—4). De spanning nam door dit doelpunt geweldig toe. Vijf minuten voor het ein de ontstond een scrimmage voor het Zoinnamaire^dioiel. Vis verliet zijn heilig.* dom1, waarna Stoiel en Struijk >er in slaagden gezamenlijk den bal over dei lijn te werken (5—4). Een minu„t Hater echter was de stayid weer gelijk dooi> van den Berge, die den goed aangege ven.' bal in het Renessedoel' joeg (5—5)1-, Met dezen stand kwam het einde van! dezen spaininenden wedstrijd. De duinbewoners hébben dezen wed-, strijd niet hun gewone spel vertoond. Doelman de Jioinge kon geen enkele der doelpunten' voorkomen, dóch Ver ja al, v. SluijS, Stoel' en Hanse speelden lang niet voor wat zij' waard zijln. Om evenwel! elke week in topvorm te zijn is voor geen enkele speler, vqoiral in deze tij den, mogelijk. Bij Zoinnemaire was Flo hil de beste speller. Onvoldoende was daar verder niemand. Scheidsrechter W. J. van der Maas leidde goed. TELEGRAMMEN KONING BORIS BIJ DEN FUHRER. Ter gelegenheid van ,een particulier verblijf in Duitschland heeft Koning Boris: van Bulgarije een 'bezoek gebracht aan den Führer. Het bezoek, dat Koning Boris aan den Führer heeft gebracht, heeft te Sofia de grootste verrassing en tevredenheid verwekt. In het geheele Bul'gaarsche openbare leven wordt dit feit beschouwd als een bewijs van de beproefde vriend-' schap tusschen de heide volken. OiofkJ wordt er op gewezen dat dit bezoek in' den tegenwoordigen politieken toestand de werkelijke stemming onder het volk tot uitdrukking brengt m den nadruk legt op de positie van het l'and op het' gebied van de buitenlandsche politiek. POLITIEKE BESPREKING TE WEENEN? De Duitsche Minister van Buitenland, sdhe Zaken, von Ribbentmp en de Ita. liaansdhe Minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Ciano, zijn naar Ween-en vertrokken, waar zij heden worden ver wacht. De Hongaarsche Minister-President Graaf Teleki en de Hongaarsche Minis ter van Buitenlandsche Zaken, graaf Csaky, zullen op uifruoodiging van de Duitscihe Rijksregeering Woensdag te Weenen aankomen. SUNER NAAR SPANJE TERUG. De Spaansche Minister van' Buitenland sche Zaken, Serrano Suner, heeft Dins-, dagoc'htend Berchtsegaden verlaten om naar Spanje terug te keeren. Rijksminis ter van Buitenlandsche Zaken, Von Rib- bentrop, was top het station verschenen,1 om 'afscheid van Suner te nemen. Ook de Spaansche ambassadeur te Berlijn^ alsmede vertegenwoordigers van Staat, Partij' en Weermacht, waren op het sta tion aanwezig. ONRUST IN BOMBAY Domei meldt uit Bombay, dat daar, als gevolg van de arrestatie van vooraan staande personen uit het Indische Natie- tionale Congres door de Britsche over heid, groote onlusten zijn uitgebroken^ Fabrieken, winkels en markten hebben uit protest de zaak gesloten. INCIDENTEN AAN DE GRENS VAN THAILAND. Aan de grens tusschen Tailand en IndorChima vooral in het grensgebied van Laos, zijin, naar het Japanneesche agent, schap Dpmei meldt, nieuwe botsingen! tusschen Thailandsche en Indo-Chineesche troepen ontstaan. Thailandsche vliegtui. gen zouden de grens opnieuw hebbén. geschonden. Het gezantschap van Thailand heeft, naar aanleiding van zekere persberich ten, medegedeeld dat nog geen enkele maal Thailandsche strijdkrachten zijn doorgedrongen op Indo-Chineesch gebied. De regeering van Thailand wil de grens kwesties langs vredelievenden weg re gelen. Volgens een bericht uit Bangkok zzijn 2 officieren der Thailandsche ma rina naar Singapore vertrokken om deel te nemen aan de Britsche conferentie voor de verdediging in het Verre Oosten. VLIEGTUIG VLIEGT TEGEN EEN BERG. Een tweemotorig vliegtuig is Maandag morgen 4 uur, naar het bureau „Avala" meldt, een berg in de Banaat Zetska gevlogen. Het toestel ontplofte en ge raakte in brand. Tot dusver zijn vier lijken geborgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2