BONS, DIE GELDIG ZIJN BROOD: Van.14 tot en met 20 Oct. geven de met 10 genummerde bonnen van het broodbonboekje recht op het koopen van 2500 gram roggebrood of 2000 gram an der brood. Deze bonnen zijn voorts tot en met Dinsdag 22 October geldig. THEE OF KOFFIE: Bon 114 (algemeen distribütieboekje). Geldig van 28 Sept. tot en met 8 N>ov. recht gevende op 250 gram koffie iotf 75 gram thee. VLEESCH EN VLEESCHWAREN. Van 14 ty'm. 20 October (ook geldig tot en met 20 October) Vleeschkaart bonnen 04 vleesch" voor vleesch of vleesch'wiarent, „o4 worst, vleeschwaren" voor vleesch- waren. SUIKER: Bon 109 (algemeen distributie- boekje). Geldig van 28 Sept. t/m. 25 Oct. recht gevende op één k.g. suiker. PETROLEUMPetroleumzegel „Periode A, voor hen, die over geen andere ver lichting beschikken, dan met petroleum. Geldig van 9 October tot en met 10 November, recht gevende op 2 liter pe troleum. BOTER, MARGARINE EN VET: Van 24 Augustus t/m. 18 October geeft elke van de met 05 t/m. 12 genummerde bonnen van de boterkaart recht op het koopen van 250 gram boter. De met 05, 06 en 07 genummerde bonnen van de vetkaart geven elk recht op het koopen van een half pond margarine of een half pond boter. De met 08 genummerde bon geeft recht op het koopen van een half pond ge smolten spijsvet of een half pond boter. De met 09, 10, 11 en 12 genummerde bonnen der vetkaart geven gedurende het genoemde tijdvak elk recht op het koopen van 250 gram boter, op den prijs waarvan een reductie van 10 cent per 250 gram zal worden verleend door de win keliers. LEVERTRAAN. Slechts op recept van een arts, ten hoogste 200 cc per hoofd per week; niet meer dan voor 2 weken tegelijk. GRUTTERSWAREN. Van 5 Oct. t/m. 1 Nov. bon 76 (algemeen) rijst of rijste- meel (l/f pond); bon 77 (algemeen) havermout, havervlok ken, gort of grutten (1/2 pond). Van 5 Oct. t/m. 1 Nov. bon 78 (alge meen) 1/2 pond bloem. Van 9 Sept. t/mi. 1 Nov. bon 28 (alge meen) maizena, puddingpoeder, pudding- sauspoeder of griesmeel (1 ons); twee bonnen 28 voor 225 gr. verpakte maizena; ZEER: Van 25 September t/m. 18 October bon 104 van het algemeen distributie- boekje voor 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep, of 200 gram zachte zeep of 250 gram zeeppoeder of 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen of 200. gram vloeibare zeep. RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 15 October JAARSVELD 414,4 M. KRO-uitzending. 8 nieuwsberichten ANP. 8,15 Wij beginnen den dag; 8,30 gram.; 10 VPRO: morgenwijding; 10,15 gram.; 11,30 Godsdienstige causerie; 12 gram.; 12,15 Paul Victoria en zijn orkest; 12,45 1 nieuws- en economische berichten ANP; 1—1,15 gram.; 1,45 gram.; 2 vrou wenuur; 3 gram.; 4 gewijde uitzending; 4,30 gram.; 5 sociale causerie; 5,15nieuws- en economische berichten ANP; 5,30 „Fi garos Hochzeit", opera; 7,15—7,45 vra gen van den dag (ANP) en nieuwsbe richten ANP; in de pauzes: „Mozart als opera-componist", lezing; 9,10 nieuwsbe richten ANP, sluiting. KOOTWIJK 1875 M. VARA-uitzending. 7 berichten Duitsch: 7.15 idem Engelisch; 7.30 gram/,; 8 nieufws- blericihten ANP; 8.10 schriftlezing, medi tatie; 8.25 gejwtijde muziek (gr.); 8.35 gram.; 9—9.15 berichten Duitsch; 9.30 cello en pianioi; 10.15 graimj11.15—11.30 berichten Engelisch; 1212.15 berichten) 12.30 berichten Duitsch; 12.45 nieuSyfs- en economische berichten ANP; 1 Amster- daimsch saloniorkest; 3 gram1.; 3j30 be- richten Engelseh; 3.45 zang met piamo)- begeilieiding; 4.35 gra/ntf.; 5 ber. Duitsch; 5.15 rnieUwls- en economische berichten ANP; 5.30 RVU: cyclus „Vier schilders uit de 15e en 16e eeulwl; 6 gralm1.; 6.15 —6.30 berichten Engejlsdh; 6.45 beridv- ten); 7 /vragen vajn den dag (ANP); 7.15 berichten; 7.20 grajm.; 7.30 berichten En;- gelsch; 7.45 reportage io|f (muziek!; 8 be richten Duitsdh; 8.15 nieuwsberichten en gram.; 8.30 berichten Engelisch'; 8.45 ger Wijde muziek, gram.; 9 nieuwsberichten ANP, sluiting. VERSCHILLENDE BERICHTEN Mysterieuze moord Een mysterieus misdrijf heeft zich in den nacht van Zaterdag op Zondag in de omgeving van den Berghemscheweg te Oss afgespeeld. Even na middernacht deed de heer Leyen, een der leden van de luchtbescherming, die na zijn dienst naar zijn woning wilde terugkeeren een lugubere ontdekking. Op de stoep van een cafe lag een circa veertigjarige man. Zijn kleeding was in de nabijheid van de hartstreek met bloed doordrenkt en bij nader onderzoek bleek, dat 't slacht offer reeds was overleden. In het maan licht herkende de heer L. het ontzielde lichaam als dat van een buurtgenoot, den 40-jarigen ongehuwden arbeider M. ten Brok. De verslagene had in gezelschap van eenige personen een bezoek aan de her berg gebracht, doch daarna had hij zich met het gezelschap naar een woning in de Teogenaarsstraat begeven. Het schijnt dat hier ruzie is ontstaan met zekeren Van E., die aldaar woont en waarbij het mes moet zijn gebruikt. Het bleek namelijk dat Van E. was gewond en een messteek in de zijde had opgeloopen. De verklaringen van dien man waren van dien aard, dat men onmiddellijk tot zijn arrestatie overging Volgens een persagentsdhapbericht is de bekende cowboy-acteur Tom Mix bij1 een autoi-(oinge!liuk, 15 K.MJ. ten Noorden van Florence (Arizione) doodel'ijk veron gelukt. Mix vcrloioir blijkbaar de macht ever zijn Wagen, die lover den kop sloeg en op den bestuurder terechtkwam, bangs komlende motorrijders Waairsdhuwl- den, de petitie, die het lijk van T|oan) Mix identificeerden. Vol.'gens foleritiht uit Brussel aan Duitl- sclhe bladen is besloten behalve de kern! van Luik mlet de randgemeenten te ven- eenigen ook tet een Groot-ntjWerpen te komen door 17 gemeenten bijeein te voe gen. De finaneieedle nood in de gemleein'r ten afzonderlijk heeft de versmelting), die al! lang oveifwlogen "wierd, moodzal- kelijk gemaakt, Doordat de gegoeden hun domicilie naajr de voorsteden verplaatst hadden twias de staid vain ha^tr bestel belastingbetalers beroofd. TELEGRAMMEN J. H. KOK OVERLEDEN In den ouderdom van 69 jaar is heden morgen te Kampen overleden de be kende uitgever van theologische werken, de heer J. H. Kok. De overledene ver zorgde o.a. de Ohr. enoeolopeadie en de oitgaven van het bekende Kuyperfonds. Op maatschappelijk gebied heeft hij zioh eveneens zeer verdienstelijk gemaakt. De heer Kok was ongeveer 20 jaar lid van den gemeenteraad van Kampen en eenige jaren lid van de Prov. Staten van Over- ijsel. ENGELSCHE BERICHTEN TEGENGESPROKEN Reuier meldde dezer dageD, dat ver nielingen van petroleum-installaties in Duitsohland het voornaamste doel van de aanvallen der Royal Air Force geweest zijn. In Hamburg zouden petroleum-installaties tot ontploffing zijn gebracht en in Hannover, Reisholz, öelseDkirohen, Keulen, Maagden burg en Leuna zouden branden ontstaan zijn. Tevens beweerden de organen van Dafl Cooper, dat de Duitsohe jachtvlieg tuigen binnenkort geen benzine en olie meer ter beschikking zouden staan. Hiertegen over worden van bevoegde Duitsohe zijde de volgende feiten geconstateerd le. De door den offioieelen Britschen nieuwsdienst beweerde successen op be- DE BETEEKENIS VAN ONZEN TUINBOUW voor de voedselvoorziening van Nederland en het Groot-Duitiche Rijk Het ANP. 'heeft op het departement van landbouw en visscherij te 's-Graven- hage een onderhoud gehad met ir. A. W. van der Plassche, inspecteur van den tuinbouw en het tuinbouw-onderwijs. De heer van der Plassche wees op de groote beteekenis van den Nederland- schen tuinbouw voor de voedselvoorzie ning van Nederland zelf en van het Groot-Duitsche rijk. De inspectie van den tuinbouw stelt thans alles in het werk om de bodem productie in ons land zoo hoog moge lijk op te voeren, Een belangrijk middel vormt hiertoe, aldus ir. van de Plassche, het onderwijs en de voorlichting aan de kweekers, door de rijkstuinbouwconsuien- ten. Het tuinbouwonderwijs wordt gelei delijk aan geïntensiveerd, waarbij zoo veel mogelijk het huidige overheidsper soneel wordt ingeschakeld. Tuindercursuissn in heel het land De stichting van nieuwe lagere land en tuinbouwscholen is voorloopig opge schort Wiegems fimaincieelie redenen. Overal in den lande zullen dezen win ter korte cursussen voor de tuinders wor den georganiseerd, met rijkssubsidie. Deze cursussen zullen worden gegeven door de rijkstuinbouwconsulenten, bijge staan door hun ambtenaren en die van den plantenziektekundigen dienst. De be langstelling voor deze cursussen blijkt thans reeds groot te zÜjtn. Het doel! valn deze cursussen is de opvoering der bo demproductie, daar de tuinders, toege rust met betere theoretische en practi- sche kennis, meer uit hun grond zullen kunnen halen. Behalve de kwantiteit zal hierdoor te vens de kwaliteit der tuinbouwproducten verbeteren. Van de zijde der tuinbouwinspectie wordt ernaar gestreefd, de tuinders een goeden kijk bij te brengen op alle vraag stukken, die hun bedrijf betreffen. langrijke inrichtingen van de Duitsohe benzinevoorziening zijn alle gefantaseerd 2de, De Duitsohe benzinetoevoer is voor elke mogelijke oorlogsbehoefte gewaar borgd De voorraden aan benzine en olie zijn thans millioenen tonnen hooger dan bij het begin van den oorlog. De veelvuldige Britsohe bomaanvallen op talrijke Nederlandsohe plaatsen, die van geen militair belang ziju, werden aan Engelsohe zijde als noodzakelijk voorge steld om de Duitsohe invasie te bestrijden. Elke Nederlander weet natuurlijk, aldus wordt deze mededeeling van bevoegde Duitsohe zijde, besloten, dat de militaire belangen van Duitsohland in Nederland tot dusverre nergens sohade ondervonden hebben. VOORTDURENDE DUITSOHE LUCHTAANVALLEN OP LONDEN Geweldige steekvlammen sohoten om hoog uit een eleotrisohe oentrale ten Noor den |van de Theems, wélke bij de ver- geldingsaanvallen op Londen van sterke Duitsohe luchtstrijdkrachten, Zondag, nauw keurig gemikte, bomtreffers hadden ge kregen. Ook een reeks havenwerken onder andere de India- en Viotoriadooks leden tijdens dit optreden groote sohade. In an dere stadsdeelen werden geweldige ont ploffingen en groote branden waargenomen. Ook een troepenkamp in een voorstad van Londen werd doeltreffend met bom men bestookt. Een jaohteskader, dat Zon dagmiddag ter bescherming van de Duitsohe bommenwerpers aan den aanval op Lon den deelnam, geraakte in de buurt van de Engelsohe Zuidkust in luohtgeveohten gewikkeld met een sterke formatie Engel sohe jagers van het type Hurricane. De Duitsohe jagers sohoten negen vijandelijke toestellen neer. Eigen verliezen waren er niet. Zondagmiddag stegen opnieuw Duitsohe gevechtsvliegtuigen op om Londen te gaan aanvallen. Weer werden vele docks en belangrijke militaire oomplexen in de groote monding van de Theems met bom men bestookt. Groote ontploffingen in de Indiadooks konden worden waargenomen. Ook werd herhaalde malen een troepen kamp aan de Zuidkust van het Britsohe eiland aangevallen. De Duitsohe bommen werpers konden hunne opdrachten onge stoord uitvoeren. Er ontstonden geen luoht geveohten, hoewel zioh boven Londen en de Theems circa honderd Engelsohe jagers bevonden. De Britsohe jagers onttrokken zioh, blijkbaar onder den indruk van de Duitsohe superioriteit in de luoht, aan elk geveohtsoontaot en ontweken ook eiken aanval welke de begeleidende Duitsohe jagers wilden ondernemen. DE BESPREKINGEN TE BATAVIA In antwoord op vragen van journalisten over den stand van de besprekiegen te Batavia tussohen de Japanneeséhè delegatie en de Nederlandsoh-lndisohe autoriteiten, heeft de woordvoerder van het Japanneesohe departement van Bnitenlandsohe Zaken verklaard, dat de delegatie in hoofdzaak onderhandelingen voert over het petro leum vraagstuk. De woordvoerder voegde hieraan toe, dat uit Batavia ver scheidene berichten waren ontvangen. Hij weigerde evenwel den inhoud hiervan te onthullen. Cursussen voor kweekers Ook met de oeconomische zijde van den tuinbouw dienen de tuinders meer vertrouwd te geraken. Daartoe zullen met regeeringssteun ook oeconomische cursussen voor de kweekers worden ge organiseerd. Teneinde het inzicht van de tuinders ook op dit belangrijke gebied te verbeteren en te verdiepen, zal dezen winter op de practijkschool voor West- landsche teelten te Naaldwijk een cur sus worden gegeven over de oeconomi sche vraagstukken in den tuinbouw. In het belang der voedselvoorziening zijn thans verscheidene bloemenkweekers er toe overgegaan groenten in hun kas sen te telen. Dit is geheel overeenkom stig de bodemproductiewet, daar geen kassen ongebruikt mogen blijven, vooral in den huidigen tijd niet. Over het nieuwe teeltplan 1941 kon de inspecteur van den tuinbouw ons nog niets mededeelen. Het veilingsiyiteem b'ijft gehandhaafd Het huidige veilingsysteem zal voor den tuinbouw gehandhaafd blijven, daar de veilingen als centraal aanvoerpunt in verband mét het vele kleinbedrijf voor dezen agrarischen bedrijfstak niet te missen zijn. Ook de kwaliteitseischen blij ven van kraidht. De strenge klwiailiteitsi- eischen stimuleeren den kweeker een zoo goed mogelijk product te leveren. Geheel in het kader der uitbreiding van de voorlichting en het onderzoek in de tuinbouw valt het nieuwe laborato rium voor den tuinbouw, dat te Naaldwijk op rijkskosten is gebouwd. De inspectie van den tuinbouw besteedt voorts groote aandacht aan de geheele Nederlandsche fruitteelt. Nederland be zit ruim 40.000 h.a. aan boomgaarden, waarvan de opbrengst in 1939 rond 228 millioen kg was. Deze opbrengst is echter nog te gering en bovendien laat de kwaliteit vaak te wenschen over. Teneinde daarin verbe tering te brengen zijn in de voornaamste fruitcentra fruitteeltscholen opgericht. Ir. A. W. van der Plassche besloot met te verklaren, dat overheid, weten schap en practijk dus hand in hand gaan, teneinde de bodemproductie in Neder land zoo hoog en goed mogelijk op te voeren, in het belang van de voedsel voorziening. LUCHTVAART Mersa Matruh en de Nederlandiche luchtvaart Merse Matruh, het Egyptisohe vliegveld dioht bij de grens van Libye, dat in deze dagen telkens weer in de oorlogsoommu- niqués wordt genoemd vanwege de Itali- aansohe luchtbombardementen, is eenB een korte wijle maar een étappe geweest op de K.L.M.-route naar Indië. Op 25 Septeptember 1930 startte de eerste K.L.M.-maohine van den regelma- tigen lijndienst op Indië. Zij vloog over Neurenberg en Stamboel naar Bagdad en dan verder langs de gewone lijn, waarlangs er sindsdien bijna duizend volgden. Een korter dnrende regelmaat dan met deze Indië verbinding hebben wij nooit kunnen bereiken, want nauwelijks was de eerste machine de Gouden Hoorn over of Turkije had zioh al bedacht en wilde ons verder niet meer zien, ons niet en niemand niet. Het moest maar weer uit zijn met dat vreemde gevlieg over Turkije, en het was uit. Aldus A. Viruly in het Hbl. Op 2 Ootober 1930 was er al iets op ge vonden. Dan maar de Middellandsohe Zee over. Die beslissing was flink dooh, als ik het zoo eens onthullen mag, tegen heug en meug. We zouden beginnen in Athene en dan oversteken naar Solium of Mersa Matruh. Van Athene naar Meraa Matroeh was het 817 kilometer. Volgende onthulling: dat was in hetzelfde jaar, waarin we nog op Londen vlogen via Galais (kortste over steek helaas nog 36 kilometer) en nog eenige jaren vóór we alleen rechtover van Engeland naar Rotterdam moohten vliegen (180 km water) als we windméé hadden, een en ander omdat een motor nog maar een motortje was. De Fokker dier jaren vloog 150 km per uur. Met een in de Middellandsohe Zee normalen tegenwind werd dat 120; twee zielige kilometertjes in de minuut, 817 120 6uur. Ik bedoel, dat achter dit soort motortjes boven al dat water de tijd lang kon gaan vallen. Ik bedoel, dat ik op mijn eerste Indië-vluoht weinig plaatsen met zooveel oprecht plezier heb zien opduiken als Mersa Matruh. Je was gestart tussohen nog donkere bergen, in het eerste licht waren er nog wat eilanden versohenen, die louter uit slagtanden en graten bestaan hadden, toen was er voor de oogen van een expert op de 36 km Calais-Dover oversteek zoo veel zee versohenen, dat de bepaling r/middellandsoh' er meer dan problematiek bij werd. En daarachter nog meer zee. En dan nog meer. Het hield niet op. Van radio was natuurlijk nog geen sprake, van plaatsbepaling dus evenmin, je kon maar, aohter die motortjes, die er opgewekt de benzine doordraaiden, zitten afwachten of tenslotte werkelijk aohter al dat water al dat zand zou versohijnen, dat een optimist op de routekaart had geteekend. Aan die kust zou dan een plaatsje liggen, dat zou dan Mersa Matruh heeten. Daar was dan weer nieuwe ben zine. //Zeg, als je nou straks die kust ziet, maar dat plaatsje niet, ga je 't dan links om of rechtsom zoeken Gezagvoerder Frijns, die al wel eens in Indië geweest was, maar evenmin ooit in Mersa Matruh, gebaarde van linksom. Daar hij een vest zonder knoopen droeg kon ik zijn beweegreden niet raden. //Waarom?" Wel, dat je nét op Mersa Matruh zou uitkomen zou zóó'n wonder geweest zijn, dat hij alvast maer begonnen was, het express te missen door willens en wetens te veel reohtsop te sturen. Heel Afrika missen was onmogelijk, daar was de straat van Gibraltar te smal voor. Nou, en als je dan aan het zand kwam, ging je dus met zekerheid linksom en dan kon het niet meer missen. Het was, voor 1930, het toppunt van wetenschappelijke navigatie en alles, wat wij er sindsdien aan ooBinussen en bol- driehoeken bijgeleerd hebben, neemt niet weg, dat het opgiDg ook. De horizon werd heiig, het water kreeg lichter tinten, de horizon werd geel. Vierhonderd trage minuten nadat wij onze schaduw van de Grieksehe rotsen met gemengde gevoelens in zee hadden zien tuimelen, zagen we hem van de laatste brandingskoppen de woestijn in springen, Mersa Matruh! Die heele kust van bar en schaduwloos zand zag er trouwens naar uit of 't laatste wat een mensoh aldaar zou kunnen invallen, het vestigen van een woonplaats was. 8POKT VOETBAL. 13 Ootober. SCHOUWSCHE COMPETITIE Afdeeling II. Zwaluwen ID O.S.KO. I 22. Zonnemaire II—I.V.O. I 0—8. Het programma voor a.s. Zondag 20 Ootober luidt als volgt: Afdeeling II. Zierikzee: I.V.O. I—Zwaluwen I (3 uur). Zonnemaire: Zonnemaire II—D.O.fLK.O. I (3 uur). Nederlaagwedstrijd v.v. „Zierikzee" Zierikzee I—D.N.B.-oombinatie 52. Vriendschappelijk. Burgh IRenesse I 21. ZWALUWEN I-DOSKO I 2-2 De aanvoerder van Dosko won den toss en verkoos het eerst tegen den wind in te spelen. Van den aftrap at kwamen Zwaluwen al direct in den aanval en werd de Dosko-verdediging direot al flink aan den tand gevoeld. Deze wist eohter stand te honden, waarna het spel wat meer ge lijk op ging. Na een half uur spelens namen de gasten de leiding door een hard sohot van reohtsbinnen de Blonde (0-1). Nog voor de rost was de voorsprong ver groot door den zelfden speler, zoodat bet met een 0-2 aohterstand er niet zoo mooi uitzag voor Zwaluwen. Desondanks pakten deze na de rast di reot goed aan en oiroa 25 minuten na de hervatting verdween een sohot van C. Hendrikse in het Dosko-doel (12). Dit doelpunt braoht meer leven in den strijd en van weerszijden werd er hard gewerkt, bij Zwaluwen om den gelijkmaker te fa- brioeeren, bij Dosko om den voorsprong te behouden of te vergrooten. Zwaluwen was hierbij de gelukkigste, want toen 10 minnteu voor het einde van den Berge een mooie kopbal in de richting van het doel plaatste belandde het leder via de schoen van een der Dosko-baoks in het doel, waarmede de stand gelijk was (2-2). Hard werd er nog gestreden voor een doelpunt, dooh toen het eindsignaal weer klonk waren de puntjes gedeeld. Bij Dosko speelde de keeper een beste partij en waren ook de baoks in vorm. De leiding van scheidsrechter Bolijn was goed. ZONNEMAIRE II - I.V.O. I 0-8 Zonnemaire verschijnt volledig, I.V.O. heeft een invaller voor K. Saman en ver schijnt in de volgende opstelling: J. Dreyer d. L. de Ronde en M. v. d. Werf a. J. Verwest, J. den Engelsman en J. de Looze m L. Kraak, A. Kraak, H. ten Haaf, N.N en 0. v. d. Werve v. Dreyer wint voor de gasten den toss en verkiest het eerst tegen den wind in te spelen. De eerste aanvallen zijn voor Zon nemaire, dooh door overschieten leveren deze niets op. Dan komt I.V.O. aan het woord en dank zij het goed steunen van spil den Engelsman worden verschillende goede aanvallen opgezet. Na goed aan geven van den spil zet v. d. Werve mooi voor en ten Haaf geeft den doelman geen kans (01). Na een volgende aanval krijgt 1.V.O. een strafschop te nemen, die ten Haaf eohter overschiet. De roodgelen zet ten dan ook enkele aanvallen op en de linksbinnen krijgt na een doorbraak een kans, waaruit hij eohter naast schiet. Het spel gaat dan eenigen tijd op en neer, totdat A. Kraak uit een IVO-aanval den voorsprong vergroot (02). I.V.O. komt nu duidelijk in de meerderheid en de ver dediging der gagten krijgt het hard te verduren. Het wordt dan ook al spoedig (0—3) als een sohot van den Engelsman van oiroa 30 meter afstand gelost, in het Zonnemairedoel verdwijnt. Met dezen stand breekt de rust aan. Na de rast is bij de gastheeren de doelverdediger vervangen door Planting, den doelman van het le elftal. De 2e helft van den wedstrijd is bijna geheel voor de gasten en ten Haaf van der Werve, L. Kraak, den Engelsman en N.N. voeren resp. de soore nog op tot (0—8). De gastheeren, hoewel te zwak voor I.V.O,, speelden een aardig partijtje voetbal en hadden voor hun volhouden wel een goaltje verdiend. Zierikzee ID.N.B.-combinatie 5 2 Als scheidsrechter Cashoek aanvangen blaast versohijnt Zierikzee in de volgende opstellingl: A. Hage d., P. Gillesse en M. de Looze a., R. de Spirt, J. de Witt en J. Rossen m., P. Willemse, A. Koster, J. Volkeri, J. Sohoonen en I. Nieskens, v. De oombinatie stelt hier de volgende ploeg tegenover: van Gastel (Noordgouwe) d., A. de Vin (Noordgouwe) en M. Moeliker Brouwerbaven) a., Malepaard (Brouwers haven), Klaasse (Noordgouwe) en Koopman (Br'haven m., H. Moeliker (Br'haven), Mol (Dreisohor), van Felias (Noordgouwe), T. de Vin (Noordgouwe) en de Keyzer (Noordgouwe) v. De D.N.B.-aanvoerder wint den toss en verkiest het eerst tegen de zon, dooh met het meeste voordeel van den ODgeveer dwars over het veld staanden wind mede te spelen. De eerste aanvallen zijn voor Zierikzee. De Vin geeft hierbij een corner oadeau, welke eohter wordt weggewerkt. Uit een voorzet van Nieskens schiet Volkeri over. Spoedig eohter opent Zierikzee de soore als Sohoonen een zaoht sohot inzendt, waarnaar van Gastel geen hand uitsteekt, en het is (10). De gasten zetten dan ook enkele aanvallen op, meestal geleid door den hard werkenden Klaasre, doch voors hands leveren deze niets op. Zierikzee is het meest in den aanval, maar het sohieten is onzuiver, al wordt het spel goed open gehouden. Koster kogelt na goed aangeven van Willemse over de lat en een hard sohot van Sohoonen ondergaat hetzelfde lot. Volkeri is dan niet gelukkig als hij preoies over den bovenhoek sohiet en van Gastel grijpt op enkele voorzetten goed in. Als dan eDkele D. N. B. aanvallen, waarbij vooral Moeliker zeer aotief is, zijn mislakt, scoort de oombinatie den gelijk maker als na een misverstand in de Zieriksee-verdediging, waarbij Hage uit- geloopen is, Van Felius er goed bij is en in het leege doel sohiet (11). De gasten blijven even in den aanval en een harden schuiver veegt Hage met moeite uit zijn doel. Dan is het de beurt weer aan de roodzwarten, dooh de wit- hemden verdedigen uit alle maoht en steeds weer springt de bal van een speler in het veld terug of gaat hij net naast of over. Een gevaarlijke aanval levert dan sucoes op, als Koster mooi aangeeft en de goed doorzettende Sohoonen inschiet (2—1). Tot de ruat blijft Zierikzee in den aanval. Een

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3