bons, die geldig zijn land- en tuinbouw BROOD: Van 16 t/m. 22 Sept. geven de met „6" genummerde bonnen van het broodbonboekje recht op het koopen van 2500 gram roggebrood of 2000 gram an der brood. Deze bonnen zijn voorts tot en met 24 Sept. geldig. THEE OF KOFFIE: Bon 73 (algemeen distributieboekje). Geldig van 31 Aug. tot en met 27 Sept., recht gevende op i/2 pond koffie of Va ons thee. VLEESCH: Van 16 t/m. 22 September bonnen 79, 84, 89 en 94 (algemeens distributiebonboekje) voor vleesch of vleeschwaren, bon 99 uitsluitend voor vleesch war en. BLOEM OF BAKMEEL: Bon 71 (alge meen distributieboekje). Geldig tot en met 4 October, recht gevende op 21/2 ons tarwebloem, of tarwemeel', of rog gebloem, of roggemeel, of zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel. SUIKER: Bon 72 (algemeen distributie boekje). Geldig van 31 Aug. t/m. 27 Sept. recht gevende op één kg. suiker. PETROLEUM: Petroleumzegel „Periode 6", voor hen, die over geen andere kook gelegenheid beschikken, dan met petro leum. Geldig van 9 September tot en met 3* November, recht gevende op 2 liter petroleum. BOTER, MARGARINE EN VET: Van 24 Augustus t/m. 18 October geeft elke van de met 05 t/m. 12 genummerde bonnen van de boterkaart recht op het koopen van 250 gram boter. De met 05, 06 en 07 genummerde bonnen van de vetkaart geven elk recht op het koopen van een half pond margarine of een half pond boter. De met 08 genummerde bon geeft recht op het koopen van een half pond ge smolten spijsvet of een half pond boter. De met 09, 10, 11 en 12 genummerde bonnen der vetkaart geven gedurende het genoemde tijdvak elk recht op het koopen van 250 gram boter, op den prijs waarvan een reductie van 10 cent per 250 gram zal worden verleend door de win keliers. GRUTTERSWAREN: Bon 41 (algemeen distributieboekje.) Geldig van 7 Sept. tot en met 4 October, recht gevend© op 250 gram rijst of rijstemeel of rijste bloem. Bon 54 (algemeen distributieboekje). Gel dig van 7 September tot en met 4 Oct., recht geveilde op 250 gram havermout, havervlokken,gort of grutten. Bon 28 (algemeen distributieboekje). Gel dig van 9 September t/m. 1 November recht gevende op 100 gram maizena, griesmeel of puddingpoeder, of pudding- sauspoeder. Op 2 bonnen 105 kan men tot nader te bepalen dag een pakje maizena met een inhoud van 225 gram verkrijgen (speciale fabrieksverpakking). Bon 15 (algemeen distributieboekje). Gel dig van 9 Sept. tot en met 1 November, elk recht gevende op 100 gram macaroni, vermicelli of spaghetti. ZEEP.: Van 31 Augustus t/m. 24 Septem ber bon 115 van het algemeen distributie boekje voor 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep, of 200 gram zachte zeep of 250 gram zeeppoeder of 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep. De bonnen voor extra-rantsoen geven van 31 Augustus 1940 tot en met 24 Januari 1941 elk recht op het koopen van een stuk toiletzeep (oude samenstel ling) van gemiddeld gewicht. Van 31 Augustus tot en met 31 Dec. kan op bon 116, welke tegelijk met de textielkaart is uitgereikt, 50 gram scheer zeep of een tube scheercrême worden gekocht. zichzelf echter alle reden tot voldoening - gaf. De netto winst ad f7.411.000 verte genwoordigt bijna 9 pet. over het per 31 December 1939 uitstaande aandeelen kapitaal ad f 83.216.000, terwijl dit per- tage voor 1938 slechts ca. 33/± pet. heeft bedragen. Minder dan de helft van de winst over 1939 wordt als dividend uit gekeerd (4 pet.)hiervan zal slechts 2 pet. direct betaalbaar zijn, terwijl het restant eerst later zal worden voldaan. Dat de koers van aandeelen A.K.U. se dert 9 Mei is verdubbeld, dient in de eerste plaats te worden toegeschreven aan de gunstige stemming voor binnen- landsche industrie-aandeelen in het al gemeen; in de tweede plaats aan de onverwachte verhooging van het divi dend over 1939 van 2 pet. op 4 pet., die eerst bekend werd aan den voor avond van den dag, waarop ook Ne derland in den oorlog werd betrokken; in de derde plaats aan de uiterst be vredigende ontwikkeling van den toe stand bij de Amerikaansche kunstzijde industrie, terwijl tenslotte nog gewezen moge worden op de zeer belangrijke Duitsche deelnemingen van het concern (ca. RM 74.000.000 aand. Ver. Glanzstoff Fabr. en RM 3.700.000 aand. Bemberg), aan welke zonder twijfel een hoogere 1 Waarde in Hollandsch geld mag wor den toegekend dan voorheen. Deze op vatting vindt in bijzondere mate steun in de sterke koersstijging voor Duitsche waarden hier ter beurze, niet alleen voor obligaties, doch in nog meerdere mate voor aandeelen. Zulks blijkt uit een ver gelijking van de koersen van o.a. aan deelen I.G. Farben en van aandeelen Wintershall, waarvan de noteeringen te Berlijn op 9 Mei en thans vrijwel gelijk zijn, doch die hier zijn opgeloopen van ca. resp. 20 pet. en 12 pet. (laatste koers) tot ca. pari en 89 pet. Indien men in analogie hiermede een waarde vermeerdering van bijv. 60 pet. van de nominale waarde der Duitsche aandee lenportefeuille van de A.K.U. zou aan nemen, zou die een bedrag van circa f 30.000.000 uitmaken, of ruim 35 pet. van het uitstaande aandeelenkapitaal van de A.K.U. (Robaver) TELEGRAMMEN Financiëel Weekoverzicht Eenige in den loop der vorige week gepubliceerde cijfers hebben maar weinig de aandacht getrokken, en verdienen toch dat men hierbij even stilstaat: nl. de op gave van de nummers der definitieve stukken van de Staatsleening 1940 II met en zonder belastingfaciliteit. Daaruit blijkt dat f 230,059.400 zonder en f 66,659.100 met belastingprivilege in omloop komen. Het totaal is f296,718.500 of f3.281.500 minder dan het geplaatste bedrag der leening ad f 300.000.000. Het verschil be treft stukken, waarvan (in den vorm van recepissen) reeds voor belastingbe taling gebruik werd gemaakt, zoodat het legen coupures van de eerste leening geruilde bedrag met belastingfaciliteit f 69.940.600 moet hebben beloopen. Met dit bedrag vermindert uit den aard der zaak het thans nog uitstaande bedrag der leening 1940 I, waarvan de stukken eveneens voor belastingbetaling kunnen worden gebruikt, en dat oorspronkelijk f 300.000.000 beliep, zoodat de beide eer ste consolidatieleeningen in oorlogstijd samen f530.059.000 hebben opgebracht. De Duitsche leeningen hebben zich, na haar rentrée in onze Prijscourant, over het algemeen niet volkomen kunnen hand haven, terwijl het koersverloop voor het leidende fonds de Youngleening in deze afdeeling bepaald teleurstellend was; immers daalde de koers tijdelijk tot on geveer de helft van de eerste noteering (I8I/4 pet. tegen 36 pet. slot 22 pet.) Het internationale fonds met de groot ste Duitsche belangen op onze beurs, de aandeelen A.K.U., ondervonden maar wei nig invloed van het jaarverslag, dat op LANDBOUW EN VEETEELT Slachtregeling voor rundvee Naast het Iblestaamde slachtverbod vain varkens wordt heden een verbkd tot het slachten van rundvee van kractit. Onder de hierna vermelde voorwaarden kan van dit veifood door de Nederlandj- sche veehouderij' centrale ontheffing wor den verleend. Het voor de slacht fblestemde rund veie moet bij de zaakvoerders of kringzaak voerders der Nederlandsche vOého(udferiijj- centraje ter lijevering worden aangdb'odejn met gebruikmaking van idaiairvoior bestem de opgave-kaarten. Deze kaarten zijfn b'iji de zaakvoerders, kringZa;a)kv'oierdejrs en plaatselijke ibureauhouders verkrijgbaar Op! de opgavlekaarten Wioirdt vermeld welk soort rundvee men Wenseht te leveren en op welke lointvangpiliaats. Als ontvamgpiL'aats zlijln over het alge meen de bestaande veemarkten la/angie- wezen. Een lijst van deze ontvaingpWaat- sen wordt afzonderlijk Wekend gemaakt Hijl, die rundvee ter levering heeft ©p',- giegeven, is verplicht dit op een doior de Nederlandsche veehouderijcentraïle vast te stellen datum te leveren.. Ten bbwijbe, dat de levering kan plaats vinden, wordt hem1 .een leveringslbtewijls toegezonden. Dit leveringsmWewdjS moet bijl het aanbieden van het vee op de lOintvangplaats worden vertoond. Hierop wordt aangeteekend, dat de levering heeft plaats gevonden. Na de ontvangst van het vee wordt dit naar de kwaliteit geclassificeerd. De uitbetaling geschiedt op grond van deze classificatie en van de levende weging Met de classificatie Zijln Weiast Z.g. clas sificatie-commissies, die elk samengesteld Zijb uit een vertegenwoordiger van den landWouw, een veretegenwioiordiger van den veehandel en een vertegenwoordiger van den handel in vleesch. Deze com missies houden tevens toezicht opi de levende weging. Om tot een juiste gewichtsWepialing te komen wordt het vee op den dag na de ontvangst gewogen. Het vee mag Wij! de levering niet overmatig gevoederd Zijln. Mocht niettemin bïj' de weging bliji- ken, dat ztiks wel het geva'I is ge weest, dan heeft de classificatie,-Commis sie het recht op grond daarvan een ge wichtskorting toie te passen. Schade tengevolge van drachtigheid koimt voor erkening van den leverafncier. Heeft uitbetaling van den aankoopprijs reeds plaats gevonden, dan wordt deze schade op hem verhaald. Op het station Campina, aldus het D.N.B. uit Boekarest, is een boemeltrein op een reeks stilstaande locomotieven gereden. Een wagon van den boemeltrein werd vernield, verscheidene goederen wagens en locomotieven ontspoorden. Het officieele communiqué deelt mede, dat er een doode te betreuren is en dat veertien menschen gewond zijn, onder wie zich vijf zwaargewonden bevinden. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van 16 September. f5000: 15845. f2000: 12870. f1500: 14018. f1000: 1423, 2360, 14986. f400: 7066, 17995. f200: 15189, 20091. flQO: 1241, 4610, 7103. GEEN VREEMDE ORDETEEKENEN MOGEN WORDEN GEDRAGEN. De secretaris-generaal, hoofd vain het departement van binnelnlandsche zaken, heeft iblepaald dat ambtenaren, in dienst of Wijl gekleed gaan in. uniform, voortaan geen ander insigne of lOjniderscheidings- teeken meer imogen dragen, dan die wel ke van regeeringswege Zijln verstrekt of voorgeschreven. Dit veaWod geldt even eens t.a.v. vreemde ordeteekenien, afkom stig van mogendheden, waarmede het Duitsche Rijtk in oo|riog is. Het verbod geldt niet voor Nederlanidsche orde.tee;- kenen. I HET SLACHTEN VAN DIEREN. In verband met de nieuwe verorde ning óp het slachten van warmbloedige dieren stelt de Nederl. vereeniging tot bescherming van dieren, Prinses Marie- straat te's-Gravenhage, op verschillende plaatsen in het land, naar de naleving daarvan, een onderzoek in. Er zij nog aan herinnerd, dat de nieuwe verorde ning bepaalt, dat alle warmbloedige dieren, dus ook pluimvee en konijnen, bij het slachten voor het bloed begint te vloeien, moeten worden verdoofd. MISLUKTE LUCHTAANVAL OP BERLIJN. Tegen middennacht probeerden Zotndag verschiéidiene Britsche vliegtuigen de Rijkshoofdstad te nadienen. Ziji werden door goed gericht afweervuur tot olm!- 'keeren gedwongen. Er werden geefn blom men geworpen. Alle vijlandel'ijke vlieg tuigen wanen spoedig iolp den terugtocht. DE TOESTAND TE LONDEN. In de Niew-Yorksche bladen heeft een bericht van „Associated1 Press" uit Lon den tamelijk groioft opzien gebaard. In dit bericht staat namelijk dat Zaterdag avond laat een dertigtal laibeiders uit Oost'-Lionden onder het uitroepen vaft> „De dagi der arbeiders komt", binnen gedrongen. 'Zijln in het loinJdergnondsche restaurant ien de schuilkelders van het voorname Savoy Hotel. Op een opgen- blik waaropi er geen luchtalarm Was', heeft de politie hen naar den openbaren schuilkelder overgebracht, die Zij! onder het uitroepen van denzelfdm kreet trijnS- nentrokken. Later deelden zijl mede dat Zijl afkomstig wanen uit de Wijken P|0p'lar en Oldgate, waar Zijl daM|o|Ofs waren ge worden. DE ZWEEDSCHE RIJKSDAG VERKIEZINGEN. Over de Zondag in Zweden gehouden verkiezingen voor de Tweede Kamer van den Zweedschen Rijksdag zijn tot dus verre de volgende resultaten ontvangen: Van de in totaal 230 mandaten krijgt de rechtsche partij er met een totaal van 503,408 uitgebrachte stemmen 42 zetels (verlies vergeleken met de ver kiezingen van 1936, 2 mandaten). De Volkspartij behaalde 368,902 stemmen en 23 zetels (verliest 4 zetels). De Boeren bond behaalde 341,354 stemmen en 28 zetels (verlies 8 zetels). De Sociaal De mocratische Partij behaalde 1,527,631 st. en 134 zetels (winst 22 zetels). De So cialistische Partij verkreeg ditmaal geen zetel. De communisten behaalden 100,349 stemmen en 3 zetels (verlies 2 zetels). LÉON BLUM GEARRESTEERD. De vroegere Fransche Ministert-Presi- dent Leon Blum is, voil'gens een offi cieele mededeekng uit Vichy, gearresteerd en naar het kasteel ChaiZeron bijl Riom overgebracht. Blum hieÉi zich lOp1 in hiet departement Dordoglne, waar hij! zich met de politiek inliet. Hiji had zelfs een nieu we courant opgericht, die heimelijke aan vallen op de regeering te Vichy deed. HET ITALIAANSCH OFFENSIEF IN AFRIKA. Italiaansche troepen hebben, naar de Londensche radio erkent, het plaatsje Bernu op zeven mijlen ten Zuide|ni van Solium, bezet. BRITSCH INDIË EN ENGELAND. Naar „Associated Press" uit Bombay seint heeft de arbeidscommissie van de Al-Indische Congrespartij een resolutie aangenomen, waarin het aan de Brit sche regeering gedane aanbod haar in dezen oorlog te steunen, wordt inge trokken. Verder noemde de commissie de Britsche regeering „waard om ver vloekt te worden", omdat zij Indië in den oorlog heeft meegetrokken, zonder dit van te voren aan het volk van Indië te vragen. BUSLICHTINGEN DER STADSBUSSEN Bus Kraanplein: 4.54 (Ma 4.24). Fd 7.04, Zo 8.29, 11.19, 16.54, 22.09 (Za niet). Bus Nieuwstraat: 4.49 (Ma 4.19), Fd 6.59, Zo 8.24, 11.14, 16.49, 22.04 (Za niet) Bus 't Vrije: 4.59 (Ma 4.29), Fd 7.09 Zo 8.34, 11.24, 16.59, 22(14 (Za niet). (Fd. feestdagen. Zo. Zondagen). De tweede lichting van bovengenoemde bussen wordt een half uur vervroegd, Da Belgische vlasmarkt De bedrijvigheid op de Belgisohe vlas markt wordt geregeld beter: vrij goede levering wordt gedaan in de lage witte vlassen en de beste; de allerbeste uit- zonderingsvlassen worden echter niet ter markt gebracht, omdat de aangeboden prijs niet beantwoordt aan de kwaliteit. Leveringen van goede kwaliteiten worden nog gedaan naar Duitsohland. De noteeringen zijn de volgende: In- landsoh ruw vlas van 1 fr. 25 2 fr. 25; inlandsoh geroot vlas in putten van 1 fr. 60 4 3 ir. 25; inlandsoh geroot vlas op het land van 1 fr. 25 2 fr.; inlandsoh ge zwingeld vlas geroot in puttenlage witte, van 1350 fr. 1550 fr.twaede soort van 1600 fr. 1800 fr.; eerste, van 2000 fr. 2300 fr.; betere nog, van 2500 fr. 2800 Ir. en de allerbeste vlassen, van 3000 fr. 3500 fr. Inlandsoh gezwingeld vlas geroot op het land van 1500 lr. 1800 fr VOOR DE HUISVROUW PETERSELIE, KERVEL EN BLADSELDERIJ door Martine Wittop Koning. Door de jaren heen zijn vele ,/Ouder- wetaohe" tuinkruiden in 't vergeetboek geraakthao plaats in de spijsbereiding werd geleidelijk overgenomen door kunst matig bereide aromatische stoffen, door geconserveerde slasausen en mayonnaises, door extracten en essences. De groente boer, die nog in 't laatst van de vorige eeuw gewend was zijn kropsla of zijn komkommers af te leveren met een bijbe- hoorend preitje, een takje dragon of een plukje sterrekers, stapte van die goede oude gewoonte in den loop der jaren af en is zelfs zoover gekomen, dat hij thans herinnerd moet worden aan het bosje peterselie bij de worteltjes. De huisvrouw kent over 't algemeen noch de namen noch het gebruik van de geurige tuin- produoten, die de vóór-vorige generaties als onmisbare keukenbenoodigdheden be schouwden. In den allerlaatsten tijd valt hierin eenige verandering te bespeuren. De voedingsleer nl. wijst op de waarde van verschillende groene tuinkruiden, niet enkel uit een oogpunt van smaak, maar ook in verband met het gehalte aan vitamines en aan mineralen, dat in onze dagelijksohe voeding gewensoht is. Een van groene kruiden welvoorziene groentesoep vormt daardoor niet alleen een geurige inleiding tot het middagmaal, maar ook een zeer gewensohte aanvulling voor wat in den maaltijd mooht ontbreken aan vitamine A,aan vitamine C en aan ijzer. Als een zoodanige hulp beschouwen we de peterselie, de kervel en de bladselderij, die op 't oogenblik te overvloed op de groentenveilingen wordt aangevoerd en die ons in staat stellen om met weinig moeite en kosten een bijzonder smakelijke groene kruidensoep te bereiden. Wij laten het eenvoudige recept hier volgen Qroene kruideneoep 1 1. water met 4 bouillonblokjes, Vs L melk 6 afgestreken eetlepels maïzena, aardappel meel of bloem. 1 afgestreken eetlepel boter 4 volle eetlepels fijngesneden groene kruiden (peterselie, kervel, selderij), (4 pers.) Breng het water aan de kook en laat er de bouillonblokjes in oplossen; bind dan de vloeistof met de maizena, het aardappelmeel of de bloem, die eerst met een scheutje melk tot een gelijk papje is gevormd en die daarna met de rest van de melk tot een vloeibaar mengsel is verdund. Laat de soep even onder voortdurend roeren doorkoken, tot ze de juiste gebon denheid heeft, roer er de zéér fijn gesneden groene kruiden door, breng de soep over in de soepterrine en maak ze af met de boter en met zooveel zont, als voor den smaak nog noodig blijkt, LUCHTVAART 200it« Oceaanvlucht van oen Clipper Een Clippervliegtuig van de Pan- Amerioan Airways startte Vrijdag voor zijn 200ste vlucht op het traject Lissabon- New York. Het vliegtuig heeft geen pas sagiers aan boord, maar 800 kg post en zal voor de eerste maal trachten een nonstopvluoht te maken, m. a. w. zijn einddoel te bereiken zonder tussohen- landing op de Azoren en de Bermuda- eilanden. BOEKEN EN BROCHURES hebbers vooral hebben Zaterdagavond hun hart kunnen ophalen bij //Die Rau- sohende Ballnaoht", dat het leven en de strijd verfilmt van een der grootmeesters in het rijk der toneD, nl. Tsjaikofski, den Russisohen componist, die buiten Rusland het meest geliefd ie. Men was als het ware te gast bij de groote oonoerten, die de meester voor een uitgelezen sobare diri geerde. Ook het filmbeeld was daok zij het nieuwste Zeiss-apparaat, uitstekend, terwijl de hinderlijke storingen aohter- wege bleven, die dikwijls den toeschouwer, welke met aandacht de intrige of't tooneel- spel volgde, on aangenaam aandeden. Thans niets meer daarvan. Rustig en scherp projeoteert het nieuwe apparaat de beelden op het witte fond, dat den filmliefhebber meevoert naar een andere wereld en tijdelijk opheft uit de slenr van eiken dag. De Concertzaal-Directie heeft eer van haar onvermoeid pogen om Schouwen en Dniveland, op filmgebied, het beste te kunnen voorzetten. De koffiekamer heeft een nieuwe goed zittende moderne aankleeding gekregen, die aangenaam aandoet en tot tijdelijk toeven in de pauze lokt. Wanneer binnen korten tijd de verlich ting en de meubileering van de Concert zaal zelf gereed zijn, heeft Zierikzee een bioscoop die er mag zijn en den bezoeker tevreden zal stellen. SPORT TOURI8TENKAMPIOEN Touri8tenbond A.N. W.B. Het jongste nnmmer van de Toeristen- kampioen bevat een zeer interessant artikel over de //Schoonheid van den Boerenwagen" we'ke schoonheid door de nieuwe zakelijk heid in het landbouwbedrijf in de ver drukking is gekomen en het karakterestieke van een streek dreigt te ontnemen. Sinds in 1928 de eerste wagen op luohtbanden versoheen, is het snel gegaan. //Lagere cranks voor onze fietsen" zal ieder wiel rijder interesseeren. Dat zelfs het aangezicht van Moeder Aarde niet onveranderlijk is, leert het opstel over //Zelfs bergen komen en gaan". TOONEEL EN FILM CONCERTZAAL-BIOSCOOP Het debuut van de nienwe filminstallatie waarvan de vorige week verschillende artikeltjes in ons blad werden opgenomen, was onverdeeld gunstig. De geluidsweer gave is voortreffelijk. Ze kan de toets van eoherpe oritiek glansrijk doorstaan. Bios- ooopliefhebbers, die meermalen, buiten Zeeland, genoten van goede filmmuziek, kunnen thans in de Concertzaal op het zelfde gelnid vergast worden. Muzieklief VOETBAL. Zonnemaire I I. V. O. I 9 0 De thuisclub verschijnt volledig, de gasten tellen eenige invallers. Aanvoerder Dreyer wint voor I.V.O. den toss en laat zijn mannen het eerst tegen den wind spelen. Zonnemaire is al direct in den aanval en Bpoedig heeft zij de leiding als rechts buiten Geelhoed, na mooi aangeven van Fiohil, fraai inschiet (1—0). Even later kogelt Vis van dichtbij over. Dan is het de beurt aan de gasten, doch voorloopig brengen zij het niet verder dan de rood gele backs. Als er een kwartier gespeeld is, vergrooten de gastheeren hun voorsprong als W. van Nieuwenhnize mooi opbrengt en Vis sooort (2—0). Wederom probeert I.V.O. een aanval op te zetten, welke echter mislukt en dan denken we Zonne maire weer te zien doelpunten als J. van Nieuwenhnize mooi inkopt, docb keeper Dreyer werkt corner. Herman neemt deze fraai, Fiohil zet zijn hoofd onder den bal en het is 3—0. De volgende aanval levert weer een doelpunt op als Geelhoed voorzet en Fiohil onhoudbaar inkogelt. (4—0). I.V.O. geeft den moed echter niet op en zij heeft bijna succes als de linksbinnen hard in den hoek sohiet, doch Pleating"6 weet den ^al nog net uit zijn doel te ranselen. Vijf minuten voor de rust benut Fiohil op fraaie wijze een voorzet van links en het is 50. Tijdens de rust vallen eenige fiksohe regenbuien wat den toestand van veld en bal er niet beter opmaakt. Als er vijf minuten gespeeld is moet het spel onder broken worden, doch na korten tijd wordt het droog en kan het spel worden voort gezet. Het zijn de gastheeren weer, die den toon aangeven en vooral Fiohil valt op door handig spel. Na mooi alleen spel geeft hij goed door naar Geelhoed, maar deze sohiet over, dooh kort daarop is het tooh 6—0 als Geelhoed mooi voorzet en Jan van Nieuwenhuize inschiet. De gasten komen dan eenigen tijd in den aanval maar de schutter ontbreekt in hun voor hoede en de Zonnemaireverdediging kan steeds met suooes ingrijpen. Hilleman j krijgt een goede kans als hij alleen met den bal op het doel afstormt, maar Plaa- ting Iaat zioh op het juiste oogenblik op den bal vallen en voorkomt zoo een 1 zeker doelpnnt. I De laatste 20 minuten zijn voor de gastheeren. Als Vis op eenmaal den bal I mooi uit het middenveld heeft opgehaald, 1 weet hij eenige I.V.O.-spelers te omspelen en dan met een kanonekogel den stand op 7—0 te brengen. Kort daarop krijgt I Geelhoed bij de hoekvlag den bal vrij. Hij zet soherp voor en Jan van Nieuwen huize doet de rest (8—0). Vijf minuten voor het einde wringt Vis zioh nog eens door de verdediging heen en sohiet on- houdbaar no. 9 in het net (9—0). Met dezen stand komt het einde, j Hoewel te zwak voor de Zonnemaire- ploeg hebben de gasten aardig partij ge geven. De verdediging was wel het beste deel van de ploeg. Soheidsreohter Van der Weele leidde goed, K D. S. I Brouwershaven 18—0 Het voortaan onder de naam H.D.8. spelende elftal der duinbewoners wiet dezen middag een groote zege te behalen door beter voorhoedespel. Vooral midroor Struijok en rechtsbinnen Stoel bleken uit stekend op elkaar ingespeeld te zijn, daarbij scoorde Struijok 6 fraaie onhoudbare doel punten. Om half 5 trapt middenvoor de Moor voor de gasten af; beide verdedigingen blijven aanvankelijk de baas, totdat bij - een rood-witte aanval Stoel naar links nitwijkt en een throughpass naar Struijok geeft, die de eene baok weglokt, de andere omspeelt en Hage geen kans geeft (1—0). De aanvallen der rood-witten zijn ge vaarlijker, als Constandse een oorner weg geeft, weet Stoel nit de daaruit ontstane doelworsteling het 2e doelpunt te maken (2—0). Even daarna kan Dorreman nog juist een ver naar vorengespeelde bal be reiken en via Hage leidt Renesse met 3—0. Kort voor de rust krijgt Struijok in het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3