„Moeder" NAAST DE BEURS WeCflctn! PHILIPS SERIE Smeerworstjes R. P. Hogerheijde W. Merle aanzuivering ERASMUSSTRAAT 37 De nieuwe Haagsche Leverworst Sacksische Leverworst Brunswijker Metworstjes Droge Metworst Bierworstjes Gerookte Rolhammen Ger. zijden mager Spek Cervelaat- en Plockworst Welkom Joh. de Vries Abonneert U op dit Blad CONCERTZAAL-BIOSCOOP „Kunnen dieren denken?" ADVERTENTIES E. AD0LF8 en L. AD0LF8—Vorwerk betuigen hun harteljfken dank voor de vele bewijsen ven belangstelling, voor en bij hun huwelijk ondervonden. Amsterdam, 30 Augustus 19401 Ondergetekende betuigt bij deze, mede namens zijn vrouw en kinderen, zijn welgemeende dank aan allen, inzonderheid aan de ingezetenen van Noordgouwe en Sohuddebeurs, die blijken gaven van belangstelling en waardering op 2 en 25 Aug. j.l. Sohuddebeurs. J. VIJVERBERG De Directeur der N.V. Water leiding-Maatschappij „Schou wen— Duiveland" verzoekt be leefd van watergelden over de maanden Juli, Augustus en September 1940, vóór of op Maandag 2 Sep tember 1940. Na dien datum zal over het bedrag beschikt worden per kwitantie verhoogd met f 1, voor administratiekosten. De Directeur, J. H. SCHEUERMAN. Rijkslandbouwwinterschool GOE8 Aangifte van nieuwe leerlingen voor den cursus 1940/41 moet plaats vin den vóór 7 September a s. De leerlingen moeten in het jaar waarin zij tot de school worden toegelaten den 18-jarigen leeftijd hebben bereikt. Aan on- en minvermogende leer lingen van goeden aanleg kan ter tegemoetkoming in de kosten van hunne studie, een toelage worden verleend. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Directeur, Ir. C. J. DROOGENDIJK Goedkeuring van bouwwerken. Bij het besluit Wederopbouw I is vastgesteld, dat voor de uitvoering van alle bouwwerken op het gebied van den waterbouw, spoorbouw, wegenbouw, burgerlijken bouw en utiliteitsbouw goedkeuring van den regeeringsoommissaris voor den we deropbouw vereiaoht is. De regeeringsoommissaris heeft thans echter bepaald, dat voor wat betreft werken, waarvan de kosten in totaal minder dan f 500,be- loopen, stilzwijgend aangenomen mag worden, dat zijn goedkeuring is verkregeD. Voor het uitvoeren van dergelijke kleine werken behoeft deze goedkeuring vanaf heden dus niet meer te worden aangevraagd. Van deze regeling mag geen mis- bruik worden gemaakt door groote werken bij gedeelten uit te voeren e.d. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. De Burgemeester, 8CHÜURBEQUE BOE1JE. De Secretaris, P. F. WITTERMANS. Verplaatsbaar kippenhok te koop gevraagd. Aanb. onder letters R.V. aan Boekh. Firma Piet Oobtman ESDERS staat weer voor U klaarl ESDERS noodigt U uit tot 'n bezoek aan haar nieuwe ateliers: die tijdelijk óók voor den verkoop worden ingericht en waar U naar hartelust keurt en kiest uit een rijke sorteering HEERENCOSTUUMS REGENJASSEN DAMESREGENMANTELS Daar is ook een zeer gevarieerde collectie stoffen voor onze onvolpre zen dames- en heerenmaatkleeding. Desgewenscht komt onze vakbekwa me coupeur bij U thuis mèt vele mooie stalen. I CT f)P! Binnenkort berichten wij waar de opening plaats vindt van onze nieuwe zaak in flatteuze Dames-, Meisjes- en Jongenskleeding en in alle overige artikelen, waarin wij tot voor kort zoo'n ruime keuze boden. Thans: ERASMUSSTRAAT 37 - TEL. 40315 De BURGEMEESTER der Ge meente ZIERIKZEE 3 vestigt, onder verwijzing naar de in de Zierikzeeschs Nieuwsbode van heden opgenomen mededeeling, betreffende den 31 Aug. a.8., de aandacht van de bevolking dezer gemeente op den inhoud dier mededeeling en maant tot stipte na leving daarvan aan, zulks teneinde de goede verstandhouding tussohen de Nederlandsche bevolking^ en de Duitsche bezettingeautoriteiten in stand te houden. Zierikzee, 30 Augustus 1940. De Burgemeester van Zierikzee, SGHUÜRBEQUE BOEIJE. Bekendmaking. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van belangheb benden, dat op het aanplakbord der gemeente voor het Raadhuis isTbe- vestigd een bekendmaking betreffende teruggave van jachtgeweren. Zierikzee, 23 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd, SCHUURBEQUE BOEIJE. Biedt zioh aan COMMtSSIONNAIR. Brieven onder letter S, Boekhandel J. VOLKERI, Zierikzee. Vermist een zwartbonte jaarling vaars. Inlichtingen verzocht door L. Hanse, Hoogezoom 200, Haamstede. 1940-41 is aangekomen Prijzen vanaf f 97,- Zie etalage Fa W. J. WELTEVREDEN Telefoon 1 99, Zierikzee Verloren NieuwerkerkRenesse Donkerblauwe Cape met regen- kapje. Tegen belooning te bezorgen bij A. BIES, Nieuwerkerk. Te koop gevraagd: Slachtkippen en -konijnen D. BOUWMAN, Oost.rland Ontvangen per ons 14 ct per ons 20 ct van l1/, ons 25 ct per stuk van 1ons 30 ct per stuk Nog af te leveren bij vooruitbestelling Aanbevelend, in onze zaak zonder stamkaart zonder punten Nog steeds vindt U er een enorme keuze in tafel-, thee- en ontbijt serviezen. Leren, visite- en boodsobaptassen,reis- neoessaires,portefeuilles, portemonnaies, kortom u vindt daar alles wat mooi en nieuw is, en voorlopig nog tegen prij zen als voor den oorlog Havenplein 1- Telefoon 231 Te koop gevraagd: Op kalvan slaande ol pas ge kalfd hebbende jonge Koe. J. T. v. d. Est, Anna-Jaoobapolder. Veerd. Stavenisse-Ouwerkerk v.v. Van Stave- nisse 9, 3 en 6.40; Ouwerkerk 9.30, 3.30 en 7 uur w.t., andere uren op verzoek.'s Zon dags alleen bij noodzaak. M. BOOMSLUITER Wij hebben voldoende voor raad voor Uwe bonnen Op boterbon no. 5 t/m 12 Op vetbon no. 9 t/m 12 (rqet reductieprijs Op vetbon no. 8 Op vetbon no. 5 t/m 7 'Op nieuwe bon *Op nieuwe bon Op bon no. 14 Op bon no. 27 Op bon no. 40 Op bon no. 105. Op bon no. 110. Op speciale bonnen. i Roomboter verpakt Roomboter in blik' Boerenboter Vet of boter naar keuze Margarine Suiker Koffie en/of thee V» pond Rijst, enz. 7t pond Havermout enz. pd Tarwebloem of rogge bloem (bakmeel verwacht) Pudding, griesmeel of maizena Vermicelli of macaroni Hondenbrood, kattenbrood en vogelvoer enz. De nieuwe bonnen worden heden bekend gemaakt, wellicht ook voor zachte- en harde zeep en hiervan is ook voorraad Wij hebben nog voor U flacons Honing, Pindakaas, Jams en Chocoladepastei Aanbevelend, NAAST DE BEURS moogt U niet missen! Een onvergetelijke film, die in de groote steden wekenlang 'n enthousiast onthaal kreeg. Kathe Dorsch en Paul Hörbiger Als bijprogramma o.a. Zaterdag en Zondag a.=. in de Concertzaal. Aanvang 8 uur Toegang boven 18 jaar. Bespreekt tijdig uw plaatsen Een goed aftands Werkpaard te koop, bij J. R O M E IJ N Cz., Ouwerkerk, Telef. 13. REINE VICTORIA te koop, 8 cent per kilo. F. v. d. BIJL, Sohuddebeurs. en uitgaven een bedrag aan van f6085,18. De begrooting zal door de raadsleden worden onderzocht. De rekening van de gemeente over 1939 wijst voor den gewonen dienst in ontvangsten aan f 62975,74 en in uit gaven 1 59666,57, alzoo een batig saldo van 1 3309,17. Voor den Kapifaaldienst resp. f 66325,99 en 1 67523,87, dus een nadeelig saldo van f 1197,88. Dit nadeelig saldo ia een gevolg van de nog niet ver effende afrekening met de provincie be treffende den weg DreisehorSohudde beurs. Namens de commissie tot nazien van deze rekening brengt de heer Eyke rapport uit. Het blijkt dat de oommissie tot goedkeuring adviseert waartoe z.h.s. wordt besloten, De rekening van het B u r g e r 1 ij k Armbestuur wijst ip ontvangsten aan. een bedrag van f 6102,21V, en in uitgaven van f 6454,42, dus een nadeelig saldo van f 372,201/8. Ook deze rekening wordt z.h.s. goedgekeurd. Bij de rondvraag informeert dhr. Klompe hoe het nu zal gaan met de subsidie voor het verbouwen van woningen, waarover in de vorige vergadering is gesproken. De voorzitter antwoordt dat, als de regeering subsidie geeft, de gemeente het ook zal doen. Er is over geschreven maar nog geen antwoord ontvangen. Spr. zal er echter nogmaals over sohrijvcn. Verder vraagt de heer Klompe hoe het gaat met het teruggeven van ingeleverde jachtge weren. Hierop antwoordt de voorzitter dat men deze^ totr 30 September kan terug- krijgen, mits dit voor 31 Augustus is aan- j gevraagd De heer van Felius bespreekt j de kolen en petroleumdialributie en vraagt of de voorzitter hierin ook iels te zeggen heeft, wat deze echter ontkennend beant woordt. Wel zal spr. er steeds zooveel mogelijk aan medewerken dat de beschik bare voorraden zoo billijk mogelijk ver deeld worden. Daar niemand verder meer het 'woord verlangt, volgt hierna sluiting der vergadering. SPORT VOETBAL. Zonnemaire I Renesse Tourelftal Zondag 1 September a.s. komt het le elfial van Zonnemaire wederom in het veld, en wel tegen een tourelftal der v.v. Renesse. Het elftal der gasten zal in een sterke opstelling verschijnen, daar verschillende spelers van het le elftal er in uit zullen komen In de ploeg der roodgelen zijn weer enkele wijzigingen aangebracht en deze ziet er thans als volgt uit: T. Planting d., J, Geleynse en W. Flohi! a., S. van den Berge, Jao. van Nieuwenhuize en A. van Almkerk m., Joh. Berman, A. Geelhoed, D. Vis, Jan. van Nieuwenhuize en C. Geel hoed v. Als de nieuwelingen Planting en Van Almkerk hun vorm van vroeger weer te pakken hebben, zal hun opname zeker een versterking beteekenen. Het zal er dus Zondagmiddagmiddag aan den Oostweg wel spannen. De wedstrijd, die om 4 uur (M.E.T.) aan vangt, wordt geleid door een neutralen scheidsrechter. Vreemde woorden in de sport In Duitsohland tracht men zooveel als slechts mogelijk is, de vreemde woorden uit de sport door zuiver Duiteohe woorden te vervangen. In voetbal is men daarin reeds vrijwel geslaagd. De Duiteohe benamingen worden wat voetbal betreft, reeds algemeen door het volk gebruikt. Slechts een enkel Eagelsch woord wordt in de voetballerij nog wel gebruikt en wel het woord //foul" daar men hiervoor geen passend Doitsoh woord kan vinden. Tot nu toe heeft men in Lawntennis zioh in Duitsohland nog steeds van de Engelsohe benamingen bediend, maar de leiders van lawntennis in Duitsohland hebben nu een krachtige aotie iDgezet om alle Engelsohe woorden door Duitsehe te vervangen. Ook de leiders van Golf kon digen een soortgelijke aotie aan. Gemakkelijk zal dat intussohen niet ziju maar het streven naar verbetering is reeds toe te juichen. Gelukkig voor de Duiteohers, dat er in Duitsohland niet gecricket wordt want reeds voor den naam van dit spel zou het moeilijk zijn een Duitsohe ver taling te vinden. WANDELSPORT. DE NOOD-VIERDAAGSCHE Donderdag, den 3en dag van de Nood- vierdaagsobe, rokten wederom 120 tippe laarsters) uit, velen, wegens de dreigende luoht, gejast en gemanteld. Niettemin waren allen vol goeden moed, en al is er onder weg wel eens geblazen, tooh zijn allen veilig en wel op hun basis i.o. //Concordia" teruggekeerd. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling, dat heden, den laat&ten dag, als de tocht over Kerkwerve, Noordgouwe en Sohuddebeurs gaat, alle deelnemers geza menlijk van Sohuddebeurs zullen vertrekken en zoo via de Graohtweg en de Noord havenpoort de stad binnenrukken. Bij gun stig weer zal deze entrée ongetwijfeld wel veel belangstelling trekken. Voor de Huisvrouw .EEN GROENTEN-COMBINATIE" Gewoonlijk wordt het geven van twee groenten min of meer als luxe besohouwd. Dit is ook zeker als beide groenten apart toebereid en opgedaan worden, want be halve twee pannen en twee dekschalen, gebruiken we immers ook twee gasvlammen, of andere warmtebronnen. 't Wordt een ander geval als we beide groenten tezamen bereiden en opdoen, hetgeen zoo nu en dan mogelijk zal zijo. Zelfs kunnen we ook de aardappelen wel eens samen met de groenten gaar maken, zoodat we een eoht éénpansgereoht koken. Het van ouds gewende stampen, laten we soms eens achterwege, hiervoor in de plaatskomt dan luohtigopsohudden, waarbij eveneens alle bestanddeelen worden ver mengd. We laten een recept volgen van een smakelijke //stoofpot", met tomaten en slaboontje8. Kaas vervangt dit maal ter afwisseling het vleesoh. STOOFPOT MET TOMATEN EN SLA- BOONTJES. 2 kg aardappelen, ll/s pond slaboontjes, 1 pond tomaten. y9 pond jonge kaas, 1 eetlepel zout, 2 kopjes water, 4 afgestreken eetlepels boter, desgewenscht 1 ui (4-5 personen). Haal de slaboontjes af en breek ze doormidden. Zet ze op met het water en het zout en kook ze half gaar (ongev. 20 min.) Boen intussohen de aardappelen soboon met een paDnenspons of een harde borstel. Snijd ze doormidden en doe ze bij de half gare slaboontjes; Voeg, als de aardappelen een kwartier gekookt hebben de gewasBohen en in vieren gesneden to maten toe. Doe de in blokjes gesneden kaas erbij als de aardappelen gaar zijn giet overgebleven kooknat af (maar be waar dit) en sohud alles luchtig door el kaar. Laat de boter iu de koekenpan bruin worden (desgewensoht onder toe voeging van een fijn gesnipperde ui) en voeg hierbij het afgegoten kooknat. Geef deze jus bij de stoofpot.]

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3