Uit Stad en Provincie van de voedselvoorziening, overwoog het Dag. Bestuur de vraag of het gewenscht is, te komen itot een verbod van de teelt van vlas. Hierbij werd geconclu deerd dat een algeheel verbod niet ge wenscht is, doch dat het in verband met de thripsaantastingen en 't niet yol- doende beschikbaar zijn van bestrijdings middelen een verdere inkrimping van de teelt van vlas noodig is vooral in de gebieden die in de afgeloopen maanden in erge mate door thrips hadden te lijden. Tevens werd de wenschelijkheid besproken de vlasperceelen zooveel mo gelijk aaneengesloten te leggen en geen bieten of erwten te zaaien na vlas. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. BROUWERSHAVEN. Zondagvoormiddag 8 Sept. a.s. zal candidaat E. D. Nick Blok in zijn ambt worden bevestigd door ds. J. E. Wagenaar van IJjéWrechtum (Fr.) Des namiddags hoopt onze nieuwe pre dikant zijn intreerede te houden, ivaar- |bij het kerkkoor zijn medewerking hoopt te ver!©enen. Geref. Kerk. Beroepen te Zomniemaire: Candi daat W. J. de Ruiter, hulpprediker te Axel. j R.-K. Kerk. Benoemd werd tot kapelaan te Zierik- zee A. Strooband. i ONDERWIJS Minder lesuren bij bet nijverhoids- onderwij» Het aantal lesuren (bij! het ambaechts- onderwijs (dagonderwijs) zal gedurende de wintermaanden van 44 tot 40 worden gebracht bi} den aanvang van den nieu wen cursus op 1 October. Naar „Het Volk" thans verneemt, zal het aantal lestijden ook bij de overige deelen van het nijverheidsonderwijs wor den verminderd. Zoo zal er een inkrim ping van de lestijden plaats hébben bij' de middébare nijverheidsscholen. Deze lestijden worden met één verminderd., Tevens ligt in het voornemen, verschil lende afdeelingen van deze scholen op te heffen. Een omzendbrief van den secretaris generaal van het departement van on derwijs beoogt ook eenige veranderingen aan te brengen bij' het avondonderwijs voor jongens. Hierin is aangekondigd, dat het aantal lesuren bij; dit onderwijs dat in normale omstandigheden tien maal 60 minuten per week bedraagt, vermin derd zal moeten worden tot achtmaal 60 minuten. Telling van leerlingen De secretaris-genieraa], waiarnem'end hoofd van het departement van onderwijis.heett aan de inspecteurs van het lager oinder- DE DUiTSCHE BOERENSTAND OP DE JAARBEURS In de Woensdag te 's-Gravenhage ge houden persconferentie heeA't de Reichs- hauptabteilungleiter des Reichsnahrstands, Freiherr de Marees van Swinderen, een overzicht gegeven van de bijzondere in zending van den Rijksboerenstand op de komende jaarbeurs te Utrecht. In de overtuiging dat het werk van den Rijksboerenstand („Reichsnahrstand") ook voor de Nederlandsche landbouwers van groot belang is, zal de Rijksboeren- 'stand met een bijzondere inzending, in samenwerking met den rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden, groep voedselvoorziening en landhuishou- ding, op de Jaarbeurs te Utrecht een deel van zijn arbeid toonen. De rijksboerenlei der, R. Walther Darré, heeft in 1933 in den Rijksboerenstand den geheelen Duitschen boerenstand en alle bij de be werking en verdeeling van landbouwpro ducten betrokken instanties onder leiding van boeren bijeengebracht door twee fun- damenteelc wetten, de „Reichserbhof"- wet en de wet over de marktordening -en een begin gemaakt met de opheffing van den Duitschen boer uit den grootsten nood. Zoo zal den Nederlandschen boeren in het bijzonder interesseeren de reportage over de vervanging van buitenlandsche voedingsmiddelen door de gestegen bin- nenlandsche productie. 45 pet. van den invoer van de gezamenlijke voedingsmid delen en 67 pet. van den invoer van voe- dingsgranen heeft Duitschland in zes ja ren door een verhoogde productie van de eigen voedingsmiddelen, door uitbreiding van den verbouw van hakvruchten en be tere oogst- en conserveeringsmethoden bespaard. Daarbij is de veestapel nog vermeerderd en is de productie van melk, boter en vleesch verhoogd. De „Reichsnahrstand" heeft in samen werking met Nederlandsche takken van dienst een -informatieve afdeeling inge richt op het gebied van moderne Duitsche en Nederlandsche landbouwmachines. In Duitschland zijn juist op dit terrein de laatste jaren belangrijke vorderingen ge maakt. Do ordening van de markt is een instrument van het economisch beleid, dat niet slechts den Duitschen boer ten goede komt, maar den landbouwers van alle landen, waarmede Duitschland goe deren ruilt. De rijks-boerenleider heeft er van het begin van den arbeid van den wijs medegedeeld dat, miu het meermallen voorkomt dat leerlingen uit de geteister de streken en steden voor korter of lan ger tijd een, andere school dan die waar op zij waren ingeschreven zijn gaan be zoeken, de vraag is gesteld, bij welke, school deze lieerliinigen op de teldata moeten worden unedegeteld. Dit behoort inaar de meening van gemelden secretaris* generaal als volgt te geschieden. Bi} een, kort verblijf in een andere school d.w.z. bij! een verblijf, waarin slechts één wettige teldatum voorkomt, b'ehooren deze leerlingen niet in de telling van die school te worden opgenomen. Deze leerlingen toch kunnen niet worden geacht te b'ehooi- renj als# de „als werkelijk schoolgaand bekend staande leerlingen" dier school. Bij' de school, welke zij tijdelijk hebben verlaten, kunnen Zij! dus worden medet- geteld. Bij een aanwezigheid van langoren duur kumincT. zij' wel aan de schooi, welke! zij daadwerkelijk bezoeken, worden me- degeteld. De langere duur kan blijken uit het feit, dat zij' de school op twee ach tereenvolgende teldata bezoiekein. In dit geval behooren zij1 bij de eerste wette lijke telling van die school niet te wor den medegeteld; bi} volgende tellingen dier school kan dit wél geschieden. Bij de eerste telling kunnen dus ook deze kinderen nog worden opgenomen bij1 het leerlin.gengetal van de school, welke zij' hebben, verlaten. Indien door het medetellen van deze leerlingen het gemiddeld getal der leier- lingen op de drie teldata aanleiding! mocht geven tot uitbreiding van het ge tal verplichte onderwijzers, moet, ter vermijding van onrtoodige uitgaven, voor het volgende jaar niet tot aanstelling van nieuwe leerkrachten worden over gegaan, zoo deze leerlingen ten tijde van de benoeming de school niet meer bezoeken. De daartoe vereischte toepas sing _van het achtste lid van .artikel 28 der jager onderwijswet 1920 dient dan aan het departement te worden aange vraagd. De secretaris-generaal voornoemd ver zoekt den inspecteurs van het lager on derwijl de aandacht van de gemeente- en schoolbesturen in de daarvoor in aan merking komende gevallen op' deze be paling te vestigen. arcagE»row-a»uj»g»i*gnTO»ai.iw LUI. HAAMSTEDE. Op den hoek van Dam en Weststraat had Donderdagmorgen een aanrijding plaats tusschen de tram en een autobus van den heer van Oeveren, die werklui naar Westschouwen vervoerde. De autobus werd ernstig beschadigd, doch wonder boven wonder kregen en kele menschen slechts lichte verwondin gen door glasscherven. Ook aan het strand van de Ver klikker en Westenschouwen zijn een 6-tal mijnen aangespoeld, welke zoo spoedig mogelijk onschadelijk gemaakt zullen worden. R. WALTHER DARRÉ, de Duitsche Ryksboerenleider „Reichsnahrstand" af naar gestreefd, met den Europeeschen boerenstand een nauwe werkgemeenschap aan te gaan. Pas de ordening van de Duitsche markt met haar vastgestelde prijzen en het beleid ten aanzien van de voorraden verschaften de mogelijkheid om aan te nemen, dal ook de producten van de buitenlandsche boeren in stijgende mate zouden kunnen worden afgenomen tegen prijzen, welke voor die boeren loonend zijn en een gestadige voortzetting van hun bedrijven mogelijk maken. Duitschland is bereid, deze samenwer king met den Nederlandschen boer in nauwer verband voort te zetten. Het suc ces van het samengaan van ordening der markt en de productieveldslag blijkt wel uit het feit, dat de opbrengst van den totalen verkoop der Duitsche landbouw- piodueten van 6,3 milliard R.M. in 1932 tot 10,8 milliard R.M. in 1939 is gestegen. Het opvoeren der productie van voe dingsmiddelen is een taak, welke den ge heelen Europeeschen boerenstand samen brengt in een gemeenschappelijken arbeid. De Duitsche en de Nederlandsche boer zijn daarbij in de gelegenheid, dit streven door wederzijdsche uitwisseling van erva ring sterk te bevorderen en bij te dragen aan de welvaart der beide volken. Het stimuleeren van deze samenwerking is de taak van de bijzondere inzending van den „Reichsnahrstand" op de Utrechtsche Jaarbeurs. POORTVLIET. Het bestuur van het Waterschap Poortvliet heeft aanbesteed het delven van ongeveer 1600 M. water leiding. Ingeschreven voor het le perc., groot 1100 M., door J. J. v. d. Klooster, voor f 0,27 per M.; 2e perc. door J. Koppen- hol, groot 480 M., voor f0.195 per Mu Aan beide inschrijvers werd het werk gegund. Bevorderd tot wachtmeester der Maréchaussée onze dorgsgenoot dhr. W. Speijer, ter standplaats Oostburg. KORT EN BONDIG De Chicago Herald American meldt, dat in verband met de overeenkomsten tusschen de Vereenigde Staten en Canada, Amerikaansche troepen gele gerd zullen worden te Halifax, in Nieuw Schotland en in Newfoundland. Het blad meldt dat vier divisies der Amerikaan sche nationale garde in het Noorden van de Vereenigde Staten opgeleid worden in de oorlogvoering op ski's en dat een deel van de zoo opgeleide troepen na afloop van den cursus in genoemde Ca- nadeesche gebieden in garnizoen komt te liggen. Naar te Boekarest verluidt, heeft de Engelschc regeering het agrément aan Stoica, den nieuwen Roemeenschen gezant te Londen geweigerd. In welinge lichte Roemeensche kringen beweert men dat deze weigering niet is gericht tegen den persoon van Stoica, maar dat En geland hierdoor uitdrukking wil geven aan zijn ontstemming over de nieuwe Roemeensche buitenlandsche politiek. Nijverheid en Techniek LICHTGEVENDE VERF In verband met de sterk doorgevoer de (bezuinigingsmaatregelen, die in den komenden winter tot heel wat moeilijk heden aanleiding kunnen geveim, worden ook in. ons land de .lichtgevende knoo- pen op revers en mantels al 'druk ge dragen. Van groeten afstand gloeien ze u tegen en kondigen als het ware van verre aan: daar komt een „verlichte" voetganger aan. De „verlichte" voetgangerinder daad .een. nieuw tijdbeeld. Het gébruik van lichtgevende verf voor allerlei doeleinden neemt langzamerhand toe. Bekende voorbeelden van toepassin gen zijn de horloges en klokken mefc lichtgevende cijfers en wijzers, welke des nachts inderdaad zeer praetisch Zijln. Ook ter beveiliging van het verkeer wordt reeds lichtgevende verf toegepast. Zoo heeft men büjv. voorgesteld auto's te voor zien van een lichtgevende band. Alls ver dere toepassingen noemen wiji het licht gevende deurknoppen, schakelaars, recla me in donkere étalages na sluitingstijd, Lichtgevende verven lichten het sterkst na voorafgaande bestraling met zonlicht of uviol (ultraviolet) licht.Zinksulfide licht reeds na bestraling met kunstlicht. Door combinaties kunnen allerlei kleu ren van nalichten, Ib.v. blauw, oranje, groen, violet verkregen worden. Het uit gestraalde licht heeft reeds een andere kleur -dan het .licht waarmede de verf van te voren bestraald is. Als bindmiddelen voor de lichtgevende verf wordt gummi-oplossing of damma- riak gébruikt. De lichtgevende verfstof fen zijn zeer grofkorrelig, terwijl het lichtgevende vermogen door te sterk wri}- ven minder wordt. Het gevolg hiervan is dat de dekking dezer verven zeer gering is, zoodat verschillende lagen op elkaar aangebracht dienen te worden om een voldoend lichtgevend vermogen te be reiken. Ongetwijfeld zal de toepassing van licht gevende verven, misschien ook van druk inkten. in de toekomst nog zeer uitgebreid 'worden. Een recente toepassing is die bijl verduisteringsmaatregelen in den vorm van lichtgevende richtingaanwijzers, deur knoppen, schakelaars, enz. TELEGRAMMEN ONGELUK BIJ BRUGHERSTELWERKZAAMHEDEN. Heden (Vrijdag) mttr^en, omstreeks 9 uur, is bij' de herstelwerkzaamheden aan de spoorbrug te Zaltb omimeli eeni ongeluk van catastrophaien omvang ge schied. Bij het opblazen van de spoorbrug in de eerste oorlogsdagen is het Noor delijke gedeelte van deze brug intact gebleven. Dit gedeelte was men thans bezig te verwijderen. Het bruggedeelte werd tusschen de pijlers losgemaakt en daarna op hulppijliers geplaatst, tenein de het met z.g. bokken te vervoeren!. Vrijdagmorgen nu hij het wegsleep en van het brugs tuk tusschen de pijler^ is dit door tot nog toe onbekende oor zaak, in schuine richting komen te han gen, tengevolge waarvan het gevaarte 'kantelde en in de Waal stortte. Bi} zijn val kwam het brugs tuk op twee békken terecht, die in het wat'Jr lagen >en waarop zich ongeveer veertig arbeiders bevonden van de Nederland sche Droogdokmaatschappij!, die het werk uitvoert. De bakken werden in de diepte gedrukt en alle arbeiders geraakten te water. Zeven dooden had men om 12 uur reeds geborgen. Verder zijln elf ge wonden in het ziekenhuis te Zaltbom- mel opgenomen, waarheen ook de lijken Zijln vervoerd. Intusschen wordt de ri vier op de plaats van het ongeluk af- gedregd. Men vermoedt dat nog minstons twin tig dooden te betreuren zullen zijn. Nader wordt uit Waardenburg om trent dit ongeluk gemeld: Het aantal slachtoffers zal niet zoo hoog zijn als aanvankelijk werd opgegeven. Twee dooden zijn geborgen en een lijk moet nog vrijgemaakt worden. Twee zeer zwaar gewonden zijn naar het zieken huis te Zaltbommel overgebracht. Zes andere gewonden konden ter plaatse worden geholpen. DUITSCHE EN ENGELSCHE LUCHTACTIE. De aanvallen van het Duitsche lucht- wapen hebben zich, naar het D.N.B. ver neemt, in den nacht van Donderdag op Vrijdag hoofdzakelijk tegen de haven werken van Liverpool en Birkenhead ge richt. De nachtelijke vluchten van de Engel- sche vliegers strekten zich uit tot voor aan in West Duitschland en het Roerge bied. Zij bombardeerden wederom uitslui tend woonwijken. Aan militaire doelen werd geen schade aangericht. ROEMEENSCHE KROONRAAD BIJEEN. De Roemeensche Kroonraad, waartoe Donderdagavond werd besloten, is Don derdagnacht reeds bijeengekomen. Voor zoover de leden niet in Boekarest ver toefden werden zij telegrafisch opge roepen en werden hun extra-treinen ter beschikking gesteld. INTERNATIONALE DONAUCOMMISSIE BUITEN WERKING. Terwijl het gemeenschappelijke streven naar een vreedzame oplossing van het geschil tusschen Roemenië en Hongarije gaande is, zoo schrijft het Duitsche blad „Völkischer Beobachter" heeft de inter nationale Donaucommissie haar taak moe ten neerleggen. Voor instellingen van dit soort is in het nieuwe Europa geen plaats meer. VREDESKLANKEN. Volgens persberichten uit Kaapstad heeft de voormalige Zuid-Afrikaansche Minister-President, Generaal Hertzog, voorgesteld terstond vredesonderhande lingen met Duitschland en Italië aan te knoopen, omdat Engeland den oorlog slechts uit een gevoel van vertwijfeling voortzet. i i I MARKTBERICHTEN ST.-ANNALAND. Aardappielveilïng van 29 Augustus. Groep St-Amnaland39950 k.g. Gele Eigenh. f3.62—3.73; 10200 k.g. id. Bonken f 2.042.41; 5350 k.g. idem; Driel. f2.51—2.82; 12300 kg. BI. Eigenh. f 4.05-4.21; 3025 k.g. id. Bonken f2.38— 2.46; 2700 k.g. id. Driel. f2.64—2.81; 9550 k.g. Zeeuwsche Bonte f 4.504.59; 1750 k.g. id. Driel. f 2.80—2.83; 3100 k.g. Kriel fl.081.16; totaal verkocht 87925 k.g. Uienveiling. 160 ballen Rijnsburger gew. f 4.6Q; 30 balen id. Drieï. f3.90; 30 balen id. picklers f4; totaal! verkocht '220 balen van 50 k.g. Fruitveiling: Cl'apps Favo rite le f6.10; id. 2e f3.50; JutteperenJ f4.20; allies per 100 k.g. Veilingzvaraan. «Da Eandracht» Tholen Fruitveiling van Woensdag 28 Aug. Seigner d'Esperen f 0,59—1; Dr. Jules Guyot f 0,52—0,57; Clapps Favorite f 1,05 Jutten f 0,65—0,83Peren val f 0,23—0,25 Appels val f 0,10Pruimen Reine Victo ria f0,60 per 10 kg. THOLEN, 29 Aug. Roomboter 87, boe- reboter 82 cent per pond; eieren f6,75 per 100 stuks. DE RIJKSLANDBOUW PROEFVELDEN IN ZEELAND Da resultaten over 1939 Door den Rijkslandbouwoonsulent voor Zeeland werd h t verslag gepubliceerd der in 1939 in Zeeland aangelegde rijksland- bouwproefvelden. Aan dit verslag ontleenen we het volgende Van de rassen Bintje en Duivelander kwam te Nieuwerkerk en Zonnemaire het laatst genoemde ras aan de spits te staan, terwijl bij een overeenkomstige proef te Ureisohor Bintje vooraan stond. Te Oosterland waar negen vlasrassen werden vergeleken, stond Rcsistenta boven aan. Te St.-Maartensdijk gaf van negen uien- rassen de 8weet Spanish Utah de hoogste opbrengst, dooh het versohil met Bola was niet groot. Op het Landbouwproefbedrjjf te Wil- helminadorp werden twee zomertarwe- proefvelden aangelegd resp. met 7 en 5 rassen. In het eerste geval stond Algebra X Rumker, in het tweede geval Blanoa aan de sjits. Ook op dit bedrijf bleek van aoht zomer- gerstrassen Kenia de hoogste opbrengst te geven. Van tien haverrassen gaf op één proef veld ook hier de Adelaar het hoogste be schot; op een ander proefveld waarop eohter Adelaar ook werd verbouwd won met een klein versohil Dippe's vroege witte het. Van negen op het proefbedrijf ver bouwde maisrassen gaven Janetzki's frilher en Meoklenburger de hoogste opbrengst. Bij de vergelijking van drie sohokker- rassen kwam stam 5 van het Centraal Bureau aan de spits te staanvan een zestal rassen kleine groene erwten stond Mansholl's gekr. extra kortstroo in opbrengst bovenaan. Op het landbouwproefbedrijf te Wilhel- minadorp werden 8 vlasrassen vergeleken. Zoowel in stroo- als in xaadopbrengst kwam CoDourrent bovenaan te staan Van de buiteniandsobe rassen gaf Linkopis de hoogste stroo-opbrecgst. Op het proefbedrijf werd ook nagegaan bij welke zaaixaadhoeveelheid vlas de hoogste stroo opbreDgnt geeft. Het ras Concurrent werd uitgezaaid tegen 120, 140, 160, 180 en 200 kg zwaizaad per h.a de grootste stroo opbreDgst werd verkregen op de veldjes, waar tegen 180 kg per ha. gezaaid was. Maximumprijzen voor Kaas De maximumprijs voor kaas bij ver handelen en aflevering door den produ cent volgens normaal handelsgebruik aan groothandelaren bedraagt, exclusief ver pakking en exclusief omzetbelasting, voor de na te noemen soorten de navolgende prijzen, verminderd met 2 pCt Boerenkaas vv, voorzien van een Rijks- oontrolemerk met serieletter Z of U f 0,78 per kg netto fabriekskaas v?., voorzien van een Rijk8controlemerk met een andere serie- Jetter dan Z of D f 0.74 per kg netto kaas 40-f, voorzien van een rijkseon- trolemerk met serieletters NHf 0t64J/2 per kg netto kaas 40 voorzien van een rijks- oontrólemerk met andere serieletters f O^l1/;} per kg netto; kaas 20 -j- f 0,46 per kg netto. Deze prijzen gelden voor jonge marktrijpe kaas van zeer goede kwaliteit, zonder ge breken en vsd een volgens handelsgebruik normaal gewicht. Voor kaas van uitzonderlijk goede kwa liteit of van een gewioht, waarvoor ook voorheen bijzonder hooge prijzen zouden zijn gemaakt, mogen vorengenoemde be dragen worden verhoogd met ten hoogste f' 0 03 per kg. Voor kaas, niet vallende onder de boven genoemde soorten wordt als maximumprijs vastgesteld de prijs, welke volgens de prijs, welke volgens de bovenstaande be palingen geldt voor de kaas, welke, wat ouderdom en/of soort betreft, daarmede het meest overeenkomst. Bij verhandelen ot afleveren tegen andere dan normale condities mogen de daarmede verband houdende hoogere of lagere on kosten tot de werkelijke bedragen op dea prijs, geldende voor normaal handelsge bruik, worden gelegd of moeten daarvan worden afgetrokken. GEMEENTERAAD TE DREISCHOR Maatregel inzake bietentransport Rekeningen goedgekeurd In de Donderdagavond gehonden ver gadering van den Gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. Voorzitter de burgemeester, ingekomen is een schrijven van de Coöp. Suikerfabriek //Dinteloord", waarin wordt medegedeeld dat het tran sport der suikerbieten dit seizoen door de tijdsomstandigheden zal moeten geschieden met sohepen van oogewensobte grootte, reden waarom den raad wordt verzocht toe te staan dat schepen, maximaal groot 400 ton, in ae haven van Dreisohor worden toegelaten, opdat de verscheping sneller zal kunnen geschieden. De voorzitter lioht toe dat de maximum grootte tot heden 300 ton bedroeg. B. en^ W. hebben over deze zaak gesproken en den havenmeester om adTies gevraago. Deze had er geen bezwaar tegen het ver zoek toe te staan, mits de diepgang d<r sohepen hoogstens 2.20 meter is. Zou deze grooter zijn, dan zou het nog geen be zwaar opleveren, mits dan rekening wordt gehonden met de giertijden. B. en W. stellen daarom voor conform het verzoek te beslissen, mits met deze diDgen rekening wordt gehouden, de havenmeester als loods kan füngeeren en de gemeente geen enkel risioo draagt voor de gevolgen die er uit kunnen voortvloeien. Zonder hoofdelijke stemming besluit de raad het verzoek toe te staan. Verder is ingekomen een schrijven van het regeeringsoommissariaat voor den weder opbouw, waarin wordt medegedeeld dat voor het uitvoeren van alle bouwwerken, waterwerken, wegenbouw e d. eeret goed keuring moet worden gevraagd, dooh dat voor werken die een waarde van f500, niet te boren gaan deze goedkeuring niet vereisoht is. Van gemeentewege moet eohter worden toegezien dat van dit laatste geen misbruik wordt gemaakt door b v. werken in gedeelten te laten uitvoeren. Dit schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. Vastgesteld wordt de rekening van den Keuringsdienst van Vee eu Vleesch in den keuringskring Oosterland. Deze wijst in ontvangsten aan een be drag van f3000 en in uitgaven van f2868,41, alzoo een batig saldo van f 131,59. De begrooting van dezen dienst wijst in ontvangsten en uitgaven f 3000 aan, met een post voor onvoorzien ad f 202,31. Ingekomen is een schrijven van het Borgstellingsfonds voor de Zeenwsohe eilanden waarin toetreding tot dit fonds wordt verzocht. De voorzitter herinnert er aan dat dit enkele jaren ge leden ook reeds verzocht is, dooh dat B. en W. toetreding ontraden, ten eerste wegens de kosten en ten tweede omdat zulks voor deze gemeente weinig zin heeft. Zij willen liever nog eens afwachten. Unaniem besluit de raad niet toe te tredeD. Aangeboden wordt de begrooting voor den dienst 1941 voor de gemeente. Deze wijst voor den gewonen dienst aan in ontvangsten een bedrag van f42.978,61 en in uitgaven van f 39.712,12, zoodat er een post voor onvoorzien is van f3266,52. De Kapitaaldienst wijst in ontvangsten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2