Uit Stad en Provincie Stichting getroffenen oorlogsgeweld (Zeelend) Wij ontvingen van deze stichting twee, voor de betrokkenen waardevolle ge- schriftjes. Het eene is getiteld „Advies betref fende de invulling van formulieren voor officieele opgave oorlogsgevveldschade", terwijl het andere wenken geeft inzake soorten van oorlogsschade, adressen voor inlichting, vergoeding en herstel en mo gelijkheden voor steun en hulp. De door het oorlogsgeweld getroffenen zullen in hun eigen belang goed doen van deze geschriften nauwkeurig kennis te nemen en zich, voor zoover zij dat nog niet deden, ten spoedigste als lid van de stichting te doen inschrijven. Het ledental is flink groeiende en heeft de 1000 al lang overschreden. Het nauwkeurig opgeven van ieders schade op daarvoor bestemde officieele formulieren en het vaststellen van ieders schade-bedrag door de vier Zeeuwsche Schade-Enquête Commissies is van zeer veel belang. Dit toch moet de basis voor het schade herstel worden. Het is van belang: a. dat van alle beteekende schaden een nieuwe officieele opgave wordt ge daan. Ieder is gemachtigd zoo'n nieuwe opgaaf te doen, alhoewel niet verplicht, tenzij de Commissie zulks verlangt. b. dat men de formulieren eerst invult, nadat de noodige gegevens op klad, met hulp van deskundige adviseurs en taxa teurs zijn verzameld, men zich van de wijze van inlichting heeft laten voorlich ten en de leiddraad der Stichting goed bestudeerd heeft. c. dat men gewetensvol en eerlijk het juiste schadebedrag vaststelt, zorgt voor zooveel mogelijk degelijke bewijzen of deskundige verklaringen. d. dat men zich op het standpunt stelt dat de getroffenen moreel verplicht zijn de schade-commissie in elk opzicht zoow veel gegevens omtrent de schade te ver strekken, dat een juiste vaststelling zoo goed mogelijk verzekerd is. Als de getroffene zich al op 't stand punt zou stellen, dat hij alles kwijt is en dus niets verstrekken of bewijzen kan is het duidelijk, dat de Schade Enquête Commissie geheel in het duister tast. Het is gewenscht, dat de gegevens binnen niet te langen tijd er moeten zijn. Overijlde bewerking is echter niet in het belang van de nauwkeurigheid. VERVROEGDE WINKELSLUITING bij het korten der dagen Van bevoegde zij'de wordt medegedeeld dat binnenkort een landelijke regeling is te wachten, waarbij de sluitingstijd der winkels zal! worden gewijlzigd. Van de zijde der winkeliers- en middenstandsor ganisaties is reeds geruimen tijd geleden de wenscheldjikh eid ter sprake gebracht om bij het korter worden dej- dagen, den sluitingstijd te vervroegen. Tijdens een de vorige week gehouden bijeenkomst van den Middenstandsraad zijin. al deze ideeën 'besproken, waarna de raad advies heeft uitgebracht aan de betrokken auto riteiten. Naar alle waarschijinlijkheid z:al het ad vies van den Middenstandsraad in de voor het geheele Hand vast te stellen regeling worden neergelegd. Het ligt in de bedoeling om, in afwijking van de Winkelsluitingswet, een sluitingstijd in te voeren, die steeds vroeger zal worden gesteld, al naar gelang de duisternis vroe ger intreedt. Men zal hierbij! echter als grens stellen het tijdstip van zes uur in den namiddag. De Zaterdag zal met den gewonen werkdag worden gelijkge steld. De sluitingstijd zal in perioden Van een half fciur Iblij! den korter wor denden dag worden aangepast. Voor het eerst zal een vervroeging plaats vinden, zoodra de zon om acht uur ondergaat. Daarna wordt op> bepaal de tijdstippen het uur van sluiting resp. op zeven uur, half zeven en zes uur be paald. Vele organisaties hebben bijl den Ned. Middenstands'b'ond en den Middenstands raad 'n verder ingrijpende regeling voor gesteld. Zoo heeft b.v. de Algemeene Winkeliersvereeniging te Amsterdam het denkbeeld geopperd, steeds niet later dan biij zonsondergang te sluiten, zoodat in het hartje van den winter te omstreeks half vijf de winkels zouden sluiten. Verschillende motieven zijn hiervoor aangevoerd. Men wees in dit verband o.m. op de moeilijkheid om den verkoop bij duisternis voort te zetten. De win kels zouden dan voor een betrekkelijk tijdsduur uitgebreide verduisteringsmaat regelen moeten treffen. Ook is er op gewezen dat er na het intreden van de duisternis weinig gewinkeld zal worden Er komt het bezwaar bij voor het in donker naar huis gaan van het perso neel, dat voor het grootste gedeelte uit meisjes bestaat. Daartegenover staan de meeningen van hen, die het winkelbedrijf niet al te zeer willen beknotten. De Rijkscommissaris voor de bezette Neder]andsche gebieden heeft dien secre taris—generaal van het departement van sociale zaken, mr,. dr. A. L. Schol'te'ns, van Zijln functie ontheven. Met de lei ding van het departement van sociale zaken is de ambtenaar met het grootste aantal dienstjaren, ir. R. A. Verwey, be last. ZIER1KZEE. Met ingang van 2 Sept. zijln aangesteld bij1 de Marechaussée, met voorloopige standplaats 's-Hertogenbbsch, J. J. Bakker, M. Klink en J. v. d. Ouden alhier. NIEUWERKEiRK. Bij het te Amsterdam gehouden examen „Vakbekwaamheid Rij wiel- en Motorhersteller REMC', slaagde o.a. de heer M. van Dijke Wz. alhier, BRUINISSE. Naast de mijln, "die op de slikken van den polder Bruinisse aan spoelde. blijken nog verschillende andere cnze zeegaten te zijln binnemgedrevtm., Vele zijn gestrand op de zandbanken in Brouwershavensche Gat en Grevelingsn. Zoo werden deze week, van Vrijdag tot Zondag de volgende exemplaren gesig naleerd: 2 bij Brouwershaven aan den Vogelnol, 2 cp de Veermansplaat, 2 op op de Paardenplaat en 1 op Dwars in den Weg. Zij werden door de Duitsche en Hollandscbe rivierpolitie vastgelegd in afwachting van demonteering of explosie tengevolge van getijistroomingen en golf slag. De spetdjescoflecte Zaterdag hier gehouden, ten bate van de stichting Het Hoogeland, bracht op, f(29.40. ST.-ANNALAND. Maandag 26 Aug. werd alhier de afdeelings-vergadering der ver- eeniging voor ziekenhuisverpleging Tho- len en St.-Philipsland gehouden. De ver gadering was buitengewoon slecht be zocht. Zonder eenige discussie werden alle wijzigingen in het H.R., reeds ver meld in andere verslagen, goedgekeurd. In de vacature, ontstaan door het bedan ken van den heer H. R. M. J. van Es, werd tot plaatselijk bestuurslid gekozen de heer A. P. Bil, die zijn benoeming eenigen tijd in beraad wenschte te hou den. Tot afgevaardigden naar de Alge- meene Vergadering, dit jaar te Oud- Vossemeer te houden, werden aangewe zen de heeren T. Fase en D. Scherpenisse. Goedgevonden werd, in het vervolg geen vergoeding meer uit te keeren aan welk bestuurslid ook. In verband hiermee zal een boekhouder worden aangesteld. POORTVLIET. Aangesteld ate mare chaussee met standplaats Oorschot dhr. J. Geuze alhier. Naar Reuter meldt, betreurt het de Britsche admiraliteit het verlies van den torpedojager Hostile; dit oorlogsschip is op een mijn geloopen. De Hostile was in 1936 van stapel geloopen en had een w,a- terverplaatsiing van 1340 ton, een beman ning van 145 koppen, vier stukken ge schut van 12 cm. 8 machinegeweren en 8 torpedo'bbizen. Voor de Huisvrouw EET NU VOORAL FRUIT Laat ik ditmaal eens mogen, beginnen met een algemeene wenk voor dit ge deelte van het jaar. Ik zou namelijk wijzen op het feit, dat het een overvloe dig vruohteDjaar is, en dat we daarom niet beter kunnen doen, dan als toespijs na het middagmaal vruchten te geven. Vruchten bevatten de kostelijke vita minen, die we voor de instandhouding van ons liohaam zoo noodig hebben. Wan neer we een stevige burgerpot hebben ge noten van vleeseh, groente en aardappelen in voldoende hoeveelheid, is het volstrekt onnoodig als toetje nog eens een bord karnemelk8ohe pap of havermout te geven of een ander wel lekker, maar gekookt meel-produot. Ik wil daarvan als voe dingsmiddel natunrlijk hoegenaamd geen kwaad zeggen, maar ik zou U willen aanraden dergelijke dingen te sparen tot we ze dezen winter misschien veel harder noodig zullen hebben dan thans. Evenmin als we nu bijvoorbeeld ingemaakte groen ten gaan eten, nu er nog versohe te over te krijgen zijn, evenmin moeten we nu onze reserve aan meelspijzen gaan op maken. Immers, er is weinig zoo lekker als een paar pruimen, een trosje druiven of een peer na het middagmaal. En er is weinig zoo noodig voor ons liohaam als veel rauw fruit. Er wordt in dezen tijd weer van aller lei ingemaakt en geweckt, en dat is een uitstekende maatregel tegen den winter. Maar men vergete toch daardoor vooral niet, nu ook het rijpe en versohe fruit te eten, want bet is veel gezoader dan al wat is verduurzaamd Wat maakt ge van uw maaltijden? Niet lang geleden schreef Dr. Van Schelven zijn populaire boek -. Wat maakt ge van Uw leven en met een kleine varatie hierop zouden we thans een weliswaar ietwat prozaïscher, dooh stellig niet minder actueel vraagstuk kunnen aanroeren en wel„Wat maakt ge van Uw maaltijden P" Ja, wanneer ge tot die lieden behoort, die hun zeven sneden oorlogsbrood verdeelen over ont bijt, twaalfuurtje en mogelijk nog het ffbapje voor 's avonds laat" en wanneer ge dan daarbij hardnekkig de steeds slap per wordende thee en koffie drinkt, dan is het waarlijk geen wonder, dat ge zoekt naar wat afwisseling. En dus waarom zoudt ge niet eens ondernemend zijn, eens van het oude afstappen en kennis maken met wat minder bekende, maar dikwijls uiterst waardevolle en smakelijke produc ten van onzen bodem, die ontbijt en twaalf uurtje kunnen maken tot maaltijden, die zélfs afwisselender, voedzamer en lekkerder zijn dan die van vroeger, waar ge zoo aan vasthoudt? Een der groofsfe attraoties van Uw reizen was stellig het nieuwe, zoo geheel Andere voedsel, dan ge thuis gewend was. Welnu hoewel ge tbaus niet kunt rei zen, behoeft ge U toch die eene aardige zijde van het vroegere vaoantie-uitstapje niet te ontzeggen, want ook thuis kunt ge andere, origineele en smakelijke gereohten maken, die de dagelijksche sleur onder breken. Het is immers niet anders dan eeu zekere laksheid, steeds een zeker deel onzar producten te gebruiken en een an der, even lekker en even waardevol deel, te negeeren 1 Er bestaan ontbijlgerechten alsgort met karnemelk, gortebrij, hangop, haver mout met vruohten en havermoutpap, kastaöjepap en boekweitegrutten met karnemelk. Maak er dus eens gebruik vanMelk is het meest waa-devolle voedsel en in combinatie met de een of aodere graansoort vormt ze zelfs een uit voediogsoogpunt volmaakt geheel Ook voor het twaalfuurtje levert onze eigen bodem alle mogelijfce producten. We kunnen b.v. voor het middagmaal meer groenten en aardappelen koken dan gewoonlijk en het restje om twaalf uur verwerken tot een smakelijke salade ('«zomers) of tot een warm hapje ('s win ters). Voor het slaatje voegen we er wat rauwe groenten als: kropsalade, andijvie, geraspte wortel, tomaat, ramanas, radijs en als sis- saus hangop, yoghurt of botermayonna:se bij, daar resten in voedingswaarde achter staan bij vertche producten. Voor het warme hapje maken we gebruik van wat geraspte winterwortel, geraspte kool, fijngesneden rauw lof, een scheutje warme melk en wat geraspte kaas. Op deze, wijze worden ontbijt en twaalfuurtje niet alleen waarde voller daD vroeger, dooh bovendien zorgen we er zoodoende voor, dat er evenwicht ontstaat tussohen hetgeen deNederlandsobe bodem opbrengt en hetgeen wij gebruiken voor onze voeding. TELEGRAMMEN AANGEREDEN EN GEDOOD Vanochtend vroeg is op den Bosseheo weg, nabij het benzinestation Vught, de 27 jarige C. van Gemert, die met een paard aan de hand liep, tengevolge van de duisternis door een autobus aangereden. De man was vrijwel op slag dood. Het paard bekwam geen letsel. DUITSCH - ITAL. - ROEMEENSCHE - HONGAARSCHE BESPREKINGEN De Duitsohe Rijksminister van Buiten- landsohe Zaken von Ribbentrop en de Italiaansohe Minister van Buitenlandsohe Zaken, Graaf Ciano, hebben den Hon- gaarsohen Minister van Buitenlandsohe Zaken, Graaf Csaky, en den Roemeensoben Minister van Buitenlandsohe Zaken, Ma- noilescu uitgenoodigd om naar Weenen te komen om aldaar vraagstukken van gemeenschappelijk belaog te bespreken. De besprekingen der ministers beginnen Donderdag a.s. ENGELSCHE DUIKBOOT VERMIST De Engelsohe duikboot „SpeatfiLh" is, naar de Britsche admiraliteit mededeelde, aanzienlijk over tijd en moet als verloren worden beschouwd. De naaste familieleden van de leden der bemanning zijn verwittigd. DE ARGENTUNSCHE MINISTERS AFGETREDEN Alle acht ministers van Argentinië zijn afgetreden om den president der Republiek O/itzde vrije hand te laten bij de komende reorganisatie van de regeering. ITAUAANSCH WEERMACHTSBERICHT Het 82e Italiaansohe wee'rmaohtsberioht luidt als volgtHet petroleumoentrum van Haifa is op klaarlichten dag door onze formaties vliegtuigen hevig gebombardeerd. Het spoorwegstation en de nieuwe raffina derij zijn getroffen en overal ontstonden branden. Al onze vliegtuigen op hun bases teruggekeerd, In Noord-Afrika heeft de vijand een belangrijke luchtaanval op Derne ondernomen; een klein vrachtschip voor het vervoer van hont werd getroffen. Overigens was de sohade gering. Er zijn twee dooden en vijf gewonden gevallen. In Oost Afrika zijn vijandelijke lucht aanvallen ondernomen op Harrar, waar een militair hospitaal voor inboorlingen is getroffen en op Detsie, waar het garni- zoenBlazareth werd geraakt. In totaal vie len acht dooden eD een 20-ta) gewonden. Een vyandelijk vliegtuig werd neerge schoten. Te Massaoeah is een gevangenis getroffen, tengevolge waarvan 9 gevangenen werden gedood. Vijandelijke vliegtuigen, die in alle ge vallen van de Zwitsersohe grens kwamen, hebben luchtaanvallen ondernomen op Pie- mont en Lombardije. In verband met de krachtige luchtafweer hebben zij er zich toe bepaald in de buurt van Nioheline in Turijn enkele brandbommen uit te werpen, waardoor in een boerderij brand werd ge sticht. ONDERWIJS Bond van Nod. Onderwijzen Op last van den commissaris van het N.V.V., den heer Woudenberg, is de voor zitter van den Bond van Nederlandsohe Onderwijzers, de heer J. P. W. van der 8Iuys, terzijde gesteld; in zijn plaats is tot voorzitter van den Bond benoemd de heer G. F. Vlakke, lid van de N.8.B.- fraotie in de Provinciale Staten van Noord- Holland. GEMEENTERAAD OUD-VOSSEMEER Benoaming «ecretarii-ontvonger W.A. Controleur bij do stounverleoning - Nieuwe zetels voor de raadsleden Openbare raadsvergadering, gehouden op Maandag 26' Augustus. Aangeboden wordt de gemeenterekening 1939 met de verantwoording van B. en W., benevens de rekeningen der ambtenaren. De gemeenterekening geeft in ontvang aan f 96822,97, in uitgaaf f 89105,71, sluit al- zoo met een batig slot van f 7717,26, ter wijl de kapitaaldienst in ontvang f 16644,7.1 aangeeft en in uitgaaf f 16598,01. Mede wordt aangeboden de gemeentebegrooting voor den dienst 1941 met de begrootingen der amibesturen. Tot leden van de oom missie, belast met nazien der rekeningen en begrootiDgen, worden aangewezen de heeren M. J. Daane, L. J. v. Dijke en M. P. v. d. Stel. De voorzitter deelt mede, dat bij het Weezen Armbestuur 7 sollicitatiebrieven zijn ingekomen naar de vacante betrekking van secretaris-ontvanger bij genoemd be stuur. Uit de sollicitanten werden door ge noemd bestnur ter benoeming door den raad aanbevolen de heeren A. M. den Engelsman en A. A. Gunst, en wel per 1 September a.s. Na gehouden stemming blijken te zijn uitgebracht 6 stemmen op den heer Den Engelsman, zoodat deze is benoemd. Hierop geschiedt voorlezing van een brief van het Departement van Sociale Zaken, houdende raededeeliDg, dat met de benoeming van den heer P. v. d. Houten tot controleur bij de stennverleening niet aeeoord wordt gegaan. De benoemde lijdt aan doofheid en is daardoor niet geschikt. De voorzitter deelt mede, dat een nieuwe oproeping is gedaan, 4 sollicitanten zijn ingekomen, in verband daarmede is de navolgende alphabetisohe aanbeveling op gemaakt, n.I. de heeren J. Aarnoudse en G. v. Dienst. De heer Daane vraagt of de vorige sollicitanten vervallen zijn, waarop de voorzitter mededeelt, dat dit het geval is, ze hadden opnieuw kunnen sollioiteeren, zooals de heer v. Dienst gedaan heeft. De heer Daane zegt wat in het midden te willen brengen, het is een treurige zaak en hij vraagt zich af, welke waarde te hechten is aan de voorstellen van B. en W De vorige maat werden voorgesteld de heeren J. J. Franke en G. v. Dienst. Hij is tot de ontdekking gekomen dat niemand op no. 1 gestemd heeft. «Als voorzitter staat u er buiten, daar a niet medestemt en direct geprotesteerd hebt. Zelfs zoover is men gegaan, dat er iemand buiten de voordracht is benoemd. Dit is een zaak niet correct behandelen". Hij had vast verwaoht, dat de beide wethouders op Franken zouden hebben gestemd, nu zij dit niet gedaan hebben, hadden ze Franken niet no. 1 moeten plaatsen. Hij heeft ver trouwen in het College, maar op die manier gaat zijn vertrouwen teloor. De heer van Gorsel merkt als wethouder op, dat de heer Daane abuis is. Er was geen sprake van voordracht, wel van een aanbeveling. Uit de aanbeveling kan men no. 1, maar ook no. 2 stemmen. De heer van Driel vestigt de aandaoht er op, dat de aanbeveling vrij was, B. en. W. be volen aan, maar de raad was vrij buiten de aanbeveling te gaan. Men behoefde niet uit de aanbeveling te benoemen. De heer Daane beweert dat er geen sprake is ge weest van aanbeveling, maar van een voordracht, hetgeen betwist wordt aan de hand van de notulen, welke ook van aanbeveling spreken. De voorzitter gaat niet acooord met den heer Daane. Er is geen sprake ge weest van een voordraobt. Ook niet van een bindende aanbevelingevenmin als nu. B. en W. hebben de twee besten naar voren geschoven en doen dit weer. De heer Daane zegt dat het dan veran dert, en de wethouders vrij uit gaan. Hierop wordt tot stemming overgegaan, en worden 3 Btemmen uitgebracht op den heer van Dienst, 1 op J. Aarnoudse, en 2 blanco, zoodat de heer van Dienst is benoemd. In verband met de a.s. bietenoampagne zullen de palen op de haven wat ver plaatst worden, opdat het lossen en laden in een eenigszins sneller tempo zal kun nen plaats hebben. Besloten wordt tot aankoop van 7 nieuwe stoelen voor de raadsleden, hetgeen een uitgaaf zal vor deren van pl.m. f 200.Niemand meer het woord verlangende wordt de ver gadering gesloten. LAND- EN TUINBOUW NAAR GROOTER EENHEID IN DE BIJENTEELT Op initiatief en onder voorzitterschap van mr. L. R. J. Ridder van Rappard te Gorinchem, voorzitter van de Vereeniging tot bevordering der Bijenteelt in Nederland kwamen de vertegenwoordigers van de volgende Nederlandsohe bijonteeltorgani- saties te Utrecht bijeen: de Yereeniging tot bevordering der Bijenteelt in Nederland, den r.k. Bond van Bijenhouders van den N.C.B., den bijhoudersbond van den L.L.T.B. den Nederlandsohen Imkersbond en de Algemeene Nederlandsohe Imkersvereeni- ging. Deze organisaties hebben te zamen plm. 26000 leden. De vergadering was belegd om zich nader te beraden over den vorm van coöpe ratie welke voortaan op het gebied van het organisatiewezen der bijenteelt behoort te worden gekozen. De vergadering sprak de wensohelijkheid uit van zeer nauwe samenwerking, daarbij de kens open latende tussohen federatief verband en algeheele fusie. De beslissing daarover zal, nadat de be sturen ieder afzonderlijk in bun organisa ties hun standpunt hebben bepaald, in een later te houden vergadering vallen. RECHTZAKEN Naar den krijgsraad Naar de afweerdienst der n.e.b. van den auditenr-militair te 's-Gravenhage verneemt is de officier, die op den heer C. J. W. Noorderdorp te Wassenaar het doodelijk schot beeft gelost ter zake van doodslag naar den krijgsraad verwezen. De heer C. J. W. Noorderdorp is een van de acht nationaal-socialisten die in de dagen van 10 tot 15 Mei zijn vermoord. TOONEEL EN FILM Amateur-tooneel Er wordt in ons land op groote sohaal door amateurs tooneel gespeeld. Het rapport inzake het dilettantentooneel", in 1938 door de Maatschappij tot Nut ven 't Algemeen uitgegeveD, sohat het aantal vereenigingen van amateur-tooneelspelers op 3000. De cultureel© en artistieke be- taekenis van dit tooneelspelen uit liefhebberij is in het algemeen niet groot. Niettemin zijn in het amateurtooneel elementen aan wezig, die kunnen werden gebruikt tot versterking van de Nederlandsohe volks kracht, In het bijzonder kan men hierbij denken aan hetgeen het amateurtoooeel kan beteekenen voor de Nederlandsohe tooneelschrijfknn8t en het zuiver behouden van onze landstaal; daarnaast kan men zich voorstellen, wat het amateur-tooneel ten goede en ten kwade kan uitwerken in die streken waar de bewoners nooit andere tooneelvoorstellingen zien dan liefhebberijgezelschappen. Krachtige, doelbewuste leidiDg en sterke organisatie is noodig, om een zoodanige verheffing van het peil van het amateur- tooneel te bewerken, dat het een oultu- reele factor van beteekenis kan worden. Op grond van dit inzicht is de Neder landsohe Amatenr Tooneel Unie gesticht, die zich ten doel stelt het tooneelspelen door amateurs dienstbaar te maken aan de oultureele ontwikkeling van het Neder landsohe volk in nationalen zin. In deze Unie worden opgenomen amajeur-tooneel- vereenigingen van alle richtingen, zoodat daarmede tegelijkertijd een einde komt aan de verdeeldheid, die ook op dit ter rein bestond. Deze concentratie van krach ten, die nu nog gescheiden werken, stond bij de stichting van de N.A.T.U. voorop. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 26 Aug. Marktoverzicht van Jac. Knoop, Makelaar in aardappelen, Admiraal de Ruyterweg 196, tel. 81431. Voor alle soorten bonten bestaat veel vraag. De aanvoer is niet groot. Ook ziektevrije blauwe Eigenheimers zijn hooger in prijs. Voor alle soorten grove aardappelen is vraag. 26 Augustus werden de volgende prij zen per 25 kilo gemaakt. Zeeuwsche Bonten f 1,30—1,40; dito Blauwen f 1,30 —1,40Bonte en Blauwe Driel. f 0,80—1 Zeeuwsche Blauwen Eigenheimers f 0,90 —1Blanke Eigenheimers f 0,90—1Z. Bintjes f0,901; dito Bonten Eigenhei mers f 0,90—1. GOES, 27 Aug. Eierveiling V.V.Z B. Aanvoer 30000 stuks kippeneieren 67,50 Handelaarsnoteering: boter f 0,80; groote eieren f 6,50kleine eieren f 5, Z.L.M.-Com.: fabrieksboter f0,95; boeren- boter f 0,85tweede kwaliteit f 0,80af wijkende kwaliteit f 0,60. SINT ANN ALAND. Aardappel veiling van Dinsdag 27 Aug. Groep Sint Aonaland. 52325 kg gele eigenheimers f3,403,65; 4450 kg idem bonken f 2,10—2,412775 kg idem drielingen f 2,572,75; 17400 kg blauwe eigenheimers f3,75—4,01; 3425 kg idem bonken f 2,112,37 2675 kg idem drielingen f2,512,74; 5150 kg Zeeuwsohe bonte f 4,61 4,711575 kg idem drielingen f 2,802,863000 kg Zeeuwsohe blauwe f 4,52—4,60 400 kg idem drielingen f2,70. Totaal verkocht 93175 kg. Uienveiling van Dinsdag 27 Ang. 200 balen Rijnsburger gewone f 4,49; 40 balen idem drielingen f 3,98; 20 balen idem pioklers f 3,99. Totaal verkooht 260 balen ad 50 kg. Alles per 100 kg. SPORT DE NOOD-VIERDAAGSCHE OP SCHOUWEN-DUIVELAND Onder voor de wandelsport buitengewoon gunstige weersomstandigheden ving Dins dagavond de Nood-Vierdaagsohe aan, welke de W.S.V. ffDe Vierdaagsohe" op ons eiland georganiseerd heeft. Tegen half 7 heersohte in de benedenzaal van „Concordia" een gezellige drukte, daar op die plaats de deelnemers hun startkaart in ontvangst moesten nemen en eventueel nog niet ingesohreven liefhebbers zich nog konden opgeven. Toen het oogenblik van de start aangebroken was, bleek, dat er 128 dames en heeren waren ingesohreven, van wie er echter 5 niet waren opgekomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 8