Uil Slad en Provincie van anderen. Hij heeft recht op een gelijke behandeling, heeft evenzeer recht, dat zijn positie in dezen tijid met buitengewone maatregelen dezelfde blijft en dat hij niet door anderen wordt ver drongen met 'behulp van middelen, waar tegen noch verweer noch beroep moge lijk is. Het is waarlijk dringend noodza kelijk, dat hier meer gemeenschapszin wordt aangekweekt en dit kan niet be ter geschieden dan door het aanwijzen van een werkelijk onafhankelijke instan tie, welke regelend op moet treden. Ook bij andere artikelen is zulks gebeurd. Dat tenslotte het verschil in grootte van van de ondernemingen geen bezwaar kam zijn, leert ons het Duitsche voorfcleel'd, waar soortgelijke verschillen optreden, maar nochtans een bevredigende regeling is getroffen. RUILVERKAVELING WERPT NUT AF In de jongste raadsvergadering der ge meente Eemnes deelde de burgemeester mede, dat bij' de verkavelingswerkzaamr heden in den polder, boomstronken en zelfs heele boomstammen, goed gecon serveerd worden, aangetroffen. Deze boomstammen liggen alle in de richting Zuid-West, Zoodat het vermoeden is ge wettigd, dat, wat mu de uitgestrekte pol ders vormen, eertijds blosch moet zijn geweest. Waarschijnlijk is bij een van de vloedstormen, welke oorzaak waren, dat het Flevomeer .ontstond, ook dit stuk land verdronken en het blosch onder water geraakte. 1 Er kwam in dezen polder evenwel' nog [meer aan het licht. Men vond er, goed enderscheidbaar tusschen het omringende laagveen, en als eenig zand in die groota uitgestrektheid van 2000 H.A. oppervlakte, eein zandspoor of zandweg, welke dezen polder doorsnijdt en tot aan den oever van het IJsselmeer was na te gaan. Waarschijnlijk strekte die zandweg zich oorspronkelijk nog verder uit tot het hon ger op gelegen Flevomeer. De aanleg van dezen weg zal uit den Romeinsèhen. tijd dateeren, op welk vermoeden ook zlou wijzen de vondst van Romeinsche mun ten, welke in vroeger jaren in den pol der werd gedaan. Reeds bij de werkzaamheden in den Zuidpolder, waarmede men verleden jaar een 'begin maakte, werd de aanwezigheid van, turf in den b'odem geconstateerd, doch bij1 de thans begonnen werkzaam'he;- dem, in den Noordpolder, Zuidwendpolder en de Heinellerp older, welke eveneens tot het ruilverkavelingscomplex biehooren, blijkt deze brandstof in nog veel' groo,- tere hoeveelheid aanwezig te z'ijln. UIT VROEGER DAGEN VAN EEN BAANDERHEER De bekende geschied- en aardrijkskun dige Dr. H. Blink (geboren Februari 1852 te De Wijk (Dr.) en overleden te 's-Gra- venhage December 1931 heeft een aantal jaren geleden een tocht gemaakt van Steenbergen naar Burgh. De indrukken van zijn reis heeft hiji uitvoerig in „Vragen van den Dag". Deel XV (1900) beschreven. Onze tramlijn eindigde toen nog in Brouwershaven. Dr. Blink heeft toien blijk baar te Haamstede in hotel Bom gelo geerd. Hiji schrijft: „In het eenvoudige hotel tegemiover het sllot, welks naam' ons ontgaan is, wordt de reiziger door de goed Zeeuwsche eenvoudige waardin met moederlijke Zorg ointvang&n... Har. telijk te huis, in alle opzichten verzorgd, zoo gevoelden, wij ons in Haamstede bin nen weinige minuten op iqns gemak". Miaar Dr. Bliink heeft het pok over het slot Haamstede. In verband met het bovenvermelde on derwerp moge ik het volgende uit zij'n uitgebreide reisbeschrijving overnemen „Tot 1454 bleef deze heerlijkheid in het bezit der Witte's vata Haamstede, toen de gebroeders Floris en Arent vam Haam stede door Philips vam Bourgomdië van huln jgfoederen in Zeeland werden «ontzet en de heerlijkheid Haamstede met Wes- tenschouwen verkocht werd. Na verschil lende lotsWisselinen der edelen vam Haam stede, viel het oude slot in. 1525, toen; René van Brugge heer was, ien hiji de roemrijke overwinning van Karei V bij! Pavia ook op Schouwen cLoior feesten wil de vierein, en des avonds smeerpotten ©n teertonnen de sebqope bosschen %>i tnuren verlichtten, als een prooi der vlammen, waaruit weinig gered werd. Alleen de geroosterde wamden, Oein paar torens en de hulpploort b'lleven staan met enkele muurbllokken. Zjoo bleef het slot e&n verlaten ruïne. Toem Keizer Karei V in Juli 1540 Zierikzee bezocht begaf hij zich ook maar Haamstede, om de plek te zien, die op een aan zijn roem ge wij den vreugdedag zoo deerlijk verwoest was. Ongeveer een eeuw blPef het slot in dien toestand, toem J a c ob vam d en' Eimde, in 1608 bezitter der heerlijkheid geworden, het slot weder deed herbou wen. Onder een schilderij', waarop het slot in den toenmalligen toestand vóór de herbouwing werd afgebeeld, schreef de heer vam den Einde in 't Latijn de volgende geschiedenis: „Een viertal eeuwen reeds door Edeliem bezeten, Ben ik door 's Keizers overwin nend vuur veibramd; Vam toem af lag ik mog een eeuw im puim gesmeten, Met vuil bemorst, em hier gemaald door schil dershand; Thans heb! ik, Haamstede, weer ('t zij Eijmdens telg geweten), Mijn kruin em Wiedersta 't geweld van tijd em brand". Op een andere plaats vond ik over Van den Einde het Volgende vermeïd; „Het herbouwde kasteel werd dpor vam den Eijnde betrokken, maar diende hem slechts vier jaren tot woning. Te midden der heerlijke natuur, onder het bladerge- ruisch der statige eiken, bij de blonde duinen, zocht de miet sterke man, wiens spreuk was: „in den oorlog voorzichtig, in den Vrede zachtmoedig", gezondheid en rust. Die rust was evenwel miet ledig, want gedurende zijln verblijf te Haamstede schreef hiji er de eerste twee bdeke.nj eener Kroniek van Zeeland in de La- tijmische taal, van welk werk getuigd is, dat het een schat van geleerdheid be vat em terecht door de Staten vam Zee land gewaardeerd en in 1634 door hunne zorg in het licht werd gegeven. Ook vervaardigde hij te Haamstede eem bun del Latijinische gedichten, waarin, meer malen de hem omringende schoone na tuur wordt herdacht. Maar ondanks dat rustige, aam de let teren gewijde leven, gimg zijln gezondheid gaandeweg achteruit en zijin portret, doet ins het vermagerde gelaat zien, dat een lange 'levensbaan niet z'ijln deel zou zij'n. Dam 11 September 1614 overleed hij aan de terinig, mog maar 39 jaar oud, en terwijl het najaar in aantocht was, werd over de Slotbrug het lijk gedragen van Jacob van den Eijnde, den meest gelet terde van Haamstede's heeren, wieps stof felijk deel' naar de statige groote kerk gevoerd werd, om daar in den Amlblachts,- heerlijken grafkelder te worden bijgezet". (Zie Sch ouwen,'s {bladcpurant vam 21 Juni 1934). B. W. G. B ZIERIKZEE. Volgeins die Inspectie der Luchtbescherming zijln er nog geen goed gekeurde zaklantaarns im dem handel'. Het publiek doet dus goed nog te wachten met de aanschaffing van voetgaogerszak'- laptaarns tot deze officieel' door de In spectie der Luchtbescherming zijin goed gekeurd en im dem handel verkrijgbaar zijin. Vam de zijde van dem handel Zij'n wel veel aanvragen vqor voorschriften bij: de Inspectie aangevraagd in verband met den aanmaak vatn zaklantaarns, doch proeflampeln, die eerst bij' de Inspectie moetein w.orden ingezonden voor keuring, heeft mén nog niet ontvangen. Intussehen is te verwachten, dat door de steeds korter Wordende dagen en die groeiende behoefte aam lantaarns, voor voetgangers, spoed met deze materie be tracht zal worden. Tientallen rijwielen werden 's Zater dagsavonds OP bet trottoir langs die Mol gezet, op welk feit al meermalen in dem raad de aandacht is gevestigd. Thans heeft mem maatregelen genomen Zulks in het vervolg te voorkomen. Aam de Noordzijde van het Havenplein Zijln door de gemeente in 4 gedeelten betonblok ken met sleuven aangebracht, Waar 200 rijwielen een plaats kunnen vimdelni. Het neerzetten van rijwielen aan de Mol! wordt bij verordening verboden. KERKWERVE. Toem molenaar Verhage Zaterdag zij'n paarden wilde inspannen, rukte een der dieren zich daarbijl los. Tevergeefs trachtte men het' te grijpen; het paard liep in de richting van den molen en bekwam zoodanige slag vam ©en der wieken dat het op slag werd gedoiod. "Brouwershaven, voor het uitreiken van kostelooze rijwielmerken of het zoo noodig verlengen van de voorloopige be wijzen wordt voor de gemeenten Brou wershaven, Duivendijke, Eikerzee en El- lemeet een zitting gehouden in het Waaglokaal te Brouwershaven, Woens dag a.s., nam. van' 5 tojt 8 uur (w.t.) Allen die een aanvrage hebben inge diend en in die gemeenten woonachtig, zullen zich dus moeten aanmelden, voor- zoover zij geen afwijzende beschikking hebben gehad. SIRJANSLAND. De door de jongeda mes J. S. J. Haps© Fd. en L. de Ronde M.Kd. gehouden speld j'escollecte voor Va- cantie en Herstellingsoorden vam alle ge zindten heeft alhier f8.06 opgebracht. DE MUSSCHEN staan in den landbouw niet goed aangeschreven, vooral t'hans niet, nu wegens gebrek aan voedergranen vele soorten vogels moet worden opge ruimd, die meer nut afwerpen. P.I.B. OOSTERLAND. Bij de dezer dagen ge. houden examens voor kommies-verifica teur slaagde o.a. de heer J. Bal' Azjv thans als kommies te Goiriie werkzaam. De sergeant der Infanterie N. Kwes- tro, gebpren te Leiden, is als tijdel|ijk Rijksveldwachter hier ter plaatse aange steld. OOSTERLAND. Geslaagd voor Cand. Ks. Verificateur der Inv. en Acc. de heer J. Bal, kommies der Direct. Bel., Inv. en Acc. tc Govile en met ingang van 1 Nov. a.s. overgeplaatst naar Rotterdam. j OUD-VOSSEMEER. Vrijdag jl. werd onder voorzitterschap van Ds. Vreugde- hil, de afdeelingsvergadering gehouden der Vereen, voor Ziekenhuisverpleging. Alvorens de voorgestelde wijzigingen in het I-Iuish. Regl. aan de orde te stel len, behandelde de voorzitter de klacht, die hem bereikt heeft, n.l. dat bij niet- operatief ingrijpen geen vergoeding wordt genoten. Spr. deelde mede, dat dit van de op richting der vereeniging af is vastgelegd in het Reglement. Ten einde aan de klagers tegemoet te komen, wordt wijzi ging van het H.R. voorgesteld, in dien zin, dat zij zich door betaling van 2 cent contributie per week extra tegen deze kosten kunnen verzekeren. Alsdan bestaat recht op uitkeering van max. flO voor kleine operaties, die in een ziekenhuis zijn geschied, zonder opname, alsmede van 5 ligdagen a f2 per dag bij obser vatie. Met nadruk werd er op gewezen, dat toetreding tot dit tarief, alsmede tot dat voor Sanatoriumverpleging geheel vrij is. Een der aanwezigen had liever gezien, dat het bestuur gekomen was met een voorstel om alle leden te doen doelen in uitkeering voor kleine operaties en observatie, zöo noodig met een contribu- tieverhooging van 1 cent per week. De voorzitter meende te moeten betwijfelen op het bij verhooging met 1 cent zou kunnen blijven. De voorgestelde wijzigingen werden hierop zonder hoofdelijke stemming aan genomen. De af deeling blijkt zich in een goede belangstelling te mogen verheugen. Aan gesloten zijn 199 gezinnen met 720 leden, waarvan 467 betalende. Als gevolg van de contributieverhoo- ging sluit de rekening met een batig slot van f 800, waarin de afd. Oud- Vosserneer een aandeel heeft van f300. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering, die op 14. Sept. a.s. alhier zal worden gehouden, werden benoemd de heeren J. v. d. Houten en A. J. Rijstenbil. ST.-PHILIPSLAND. De collecte voor noodlijdende kerken en personen heeft in de Ned. Herv. kerk opgebracht de som van f24,24. De collecte voor de verwarming in de Ned. Herv. kerk heeft opgebracht de som van f31,34. SCHERPENISSE. Zaterdagmiddag werd in het openbaar verkocht de bij de burgemeester-strandvonder aangebrachte strandgoederen, zooals scheepsluiken, stuurhut, 2 roeibooten. Het geheel bracht ongeveer f 14 op. THOLEN. Bij de Zaterdagavond j.l. in de consistoriekamer der Ned. Herv. kerk gehouden verkiezing voor notabel, is, in de vacature C. v. Stee, gekozen de heer J. J. Kramer. Naar wijl vernemen, 2:ij|n er voor de vacante Ib'etrekking vam boekhouder der vereent, voor ziekenhuisverpleging „Eiliand Tholen en St,-P<hiïjpslaind" 14 sollicitan ten. Deze week zal door het b'estuur de benoeming plaats hebben. Doior de afdeeli-ng van dem 'Bojnd vam Slagers im. het Eiliand Tholen, waar. in, vertegenwoordigd 95 pet. der slagers, is eeni verzoek gericht tot de Veehouderijt- oantrale, de gemeente ThoTión zijinde de hoofdplaats vam het Eillamd, aam te wij zen als centrum-gemeen te vooir de dis tributie van varkens, zijnde dit een groot finantieel (blelamg voor de betrokken sla,- gers. STAVENISSE. Nu mën een aanvang heeft gemaakt met het afdorschen der erwten blijkt wel, dat de opbrengsten aanmerkelijk lager zijn dan verleden jaar. Dat verschil beloopt wel ongeveer een derde deel. De opbrengsten variëerenvan 30 lot 40 H.L. per H.A. De herijk van maten en gewichten zal voor onze gemeente plaats hebben op Woensdag 11 September a.s. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 26 Aug. Binnenlandsche granen (Boerennoteering)rogge f 10,50, wintergerst f 10, chevaliergerst f 10,40, haver f8,50, duiveboonen f 14, paardeboo- nen f 12,25, bruine boonen f 22,50 groene erwten f 12,50, vale erwten f 19, geel mos terdzaad f 18, kar wijzaad f 31 en blauw maanzaad f30. Alles nieuwe oogst per 100 kg. 26 Aug. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 659 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 92—100 c., 2e kwal. 78—90 c., 3e kwal. 64—74 c. per kg slachtgewicht; 80 melk- en kalf- koeien f220—300 per stuk; 39 vette kal veren 2e kwal. 80—94 c., 3e kwal. 68— 78 c. per kg; 59 nuchtere kalveren f 11 18 per stuk. j ST.-ANNALAND. Aardappelveiling van 26 Augustus. Groep St.-Ammalamd. 25550 kg. Gele Eigemh. f 3.29-3.68; 4100 k.g. id. Bonken f2.02—2.20; 2375 k.g. idem Driel. f 2.38-2.63; 9300 k.g. bil Eigenh. f 3.51—3.82; 475 k.g. id.* Bonken f2.13— 2.16; 4425 k.g. id. Driel. f 2.51—2.66; 5600 k.g. Zeeuwsche Bonte f 4.56—4.78; 1100 k.g. idem Driel. f 2.66—2.80; 2000 k.g. Bintjes - gewone f 2.78; totaal verkocht 54925 k.g. Alles per 100 kilogram1. TELEGRAMMEN DE WOLHANDKRAB. Eenige dagen geleden werd gemeld dat in de rivier de Vecht verscheidene wolhandkrabben zijn aangetroffen. Thans heeft men ook bij Vianen een aantal van deze gevaarlijke vernielers gevon den, zoodat het vermoeden voor de hand ligt dat de wolhandkrab zich op verscheidene plaatsen genesteld heeft. DE OORLOG IN DE LUCHT. Naar pas bekend is geworden heeft de Duitsche luchtmacht Maandag 67 Britsche vliegtuigen in luchtgevechten neergehaald. 7 Britsche toestellen wer den op den grond vernield. 18 Duitsche toestellen zijn niet teruggekeerd. VLIEGTUIGEN BOVEN BERLIJN. Maandagnacht is te Berlijn en om geving wederom luchtalarm gemaakt. Verscheidene vijandelijke vliegtuigen trachtten Berlijn aan te vallen, doch zij werden reeds in de buurt van Branden burg door luchtdoelgeschut en zoeklich ten gedwongen terug te keeren. Een vliegtuig vloog op groote hoogte over het stadsgedeelte van de Rijkshoofdstad. Bommen werden niet geworpen. LUCHTALARM TE BERN. Maandagnacht om 0 uur 25 is te Bern gemaakt in verband met het verschijnen boven de stad van talrijke Engelsche vliegtuigen. Het luchtafweergeschut kwam onmiddellijk in actie. Dezelfde vliegtui gen hebben later boven Genève gevlogen en bewogen zich in Zuidelijke richting. AANSLAG IN DE FRANSCHE CONCESSIE TE SJANGHAI. De chef der politie in de Fransche concessie te Sjanghai, Pierre Blanchet, is Dinsdagmorgen door Chineesche terro risten overvallen en met twee revolver schoten gewond. Ook een terrorist werd gekwetst. De terroristen konden ontko men. Men denkt dat de aanslag om po litieke redenen is gepleegd. UIT HET BAGNO ONTSNAPT. Naar Svemsk'a Dagibïadet uit Londen verneemt Zijn acht Zware misdadigers vam het Duivelseiland ontvlucht en met eeinl zeilboot via Trinidad en PortoricO' in Florida (V.S.) aangekomen. Zijl ver- klaarden zich naar Engeland te willen begeven. Zij! deelden mede dat 5000 ge vangenen met hun blewakers op 'teiland groote ontberingen lijden. Na de ineen storting van Frankrijk heeft de admini stratie van de misdadigerskoliomie niets meer uit het moederland gehoord. BEPERKING DIENSTPLICHT IN DE V.S. De Amerikaansche Senaat heeft Maan dag besloten het aantal der dienstplich tigen, die, krachtens de nieuwe dienst plichtwet, in vredestijd opgeleid worden, tot 900.000 man te beperken. Met 60 tegen 19 stemmen werd een voorstel van den Republikein Lodge verworpen om alleen personen tusschen 21 en 24 jaar dienstplichtig te maken. Het dienstplichtontwerp betreft in ziin tegenwoordigen vorm dienstplicht tot den leeftijd van 30 jaar. VREEMDELINGEN IN DE VER. STATEN MOETEN BEKEND ZIJN. Alle 3.6 millioen in de Vereenigde Sta ten wonende vreemdelingen boven den 14-jarigen leeftijd, uitgezonderd de ge accrediteerde vertegenwoordigers van vreemde mogendheden en hun verwan ten, moeten zich met ingang van heden en tot uiterlijk einde December bij de politie melder om vingerafdrukken te laten maken. Tot de dienovereenkom stige wet, was, zooals bekend, destijds op verlangen van de Amerikaansche re geering als maatregel tegen de zooge naamde vijfde colonne besloten. Voor de Huisvrouw EEN KOFFIEPRAATJE Koflie is sinds eenigen tijd in de distri butie begrepen en daarom is het goed, dat men naar middelen zoekt, opdat zoo lang mogelijk van het kopje //troost" ge noten kan worden Om zooveel mogelijk aroma uit de koffie te halen, is het noodig, dat men haar zoo fijn mogelijk maalt, waardoor het Uitroeren weliswaar wat meer tijd in beslag neemt, dooh de koffie tevens veel meer aftrekt, sterker wordt, zoodat met minder volstaan kan worden. Vanwege de //Versnohstelle Kir Hauswirtsohaft des Deutsohen Frauen- werks" te Leipzig heeft men zich bezig gehouden met de maaloapaoiteiten van huishondkoffiemolens te onderzoeken. Vast gesteld kon worden, welken invloed de grofte van de gemalen koffie op den smaak van het koffieaftreksel had en hoeveel men voor de bereiding van een goede kop koffie bij verschillende grofte der boonen noodig had. De gemalen koffie bestaat niet uit gelijk matig groote, dooh uit een mengsel van fijne, middelfijne en grove korrels. Men heeft deze korrels weten te sorteeren door middel van zeven en door meetinstrumenten de groote vast kunnen stelleD. Bij de zeer fijngemalen koffie is de gemiddelde grootte der korreltjes 0.16 m.m. en één enkel korreltje is nog maar net met het bloote oog te zien. Zeer grof gemalen koffie is gemiddeld 0.8 m.m. en iedere korrel is zeer goed te zien. ^Men heeft eveneens een onderzoek in gesteld naar de grofte der koffie, die ge malen was met een hnishoudkoffiemolen en met molens, die men in den koffiehandel pleegt te gebruiken. De doorenee^grootte bleek te zijn 0.5 mm. Vervolgens heeft men proeven genomen met fijngemalen koffie en verschillende hoeveelheden water. De fijnste korrels waren 0.16 mm., ver- 0.3, 0.54 en 0.8 mm., waarna de onder zoekingen plaats vonden met de meest gecompliceerde machines op extract- en koifiegehalte en klenr van het aftreksel. Deskundige koffieproevers hebben de verschillende treksels gekeurd, zonder dat zij wiiten welke soorten korrelgrofte en hoe veelheid water gebruikt waren. Bij deze proeven werd in overeenstem ming met het ohemisoh-physikalisohe onder zoek steeds weer hetzelfde vastgesteld. Een koffietreksel van 40 gram en 1 liter water fijngemalen koffie gaf een krachtige en meer aromatische drank dan met 50 gram grof gemalen koffie. Dit beteekent met andere woorden dat bij gebruik van fijne koffie 1/5 gespaard kan wordeD, terwijl de smaak aanmer kelijk beter was dan bij een aftreksel van grove koffie. SPORT ZWEMMEN Lange-afstand-wedstrijden Z.Z. R.V. Maandagavond vonden in de Nieuwe Haven de jaarlijksohe Iange-aftand-wed- strijden over 1 en 2 K.M. plaats, georgani seerd door de Z Z. R.V. De deelname op de versohillende num mers was dit jaar niet heel groot, waaraan de tijdsomstandigheden en het slechte weer van den laatsten tijd wel niet vreemd zullen zijn geweest. Over het algemeen is er dan ook weinig getraind, wat echter niet wegneemt, dat er nog goede tijden zijn gemaakt. Bovendien was de tempera tuur van het water ook zoodanig, dat dit niet bepaald //lekker" genoemd kon worden. Niettemin waren er slechts 1 dame en 1 heer, die de finish niet bereikten. Wat de uitslagen betreft, mooht bij de 2 K.M. wedstrijd de bekerwinnaar van het vorige jaar, J. Verwijs, die ondanks het geringe aantal deelnemers zware concur renten had, er wederom in slagen, als no. 1 te arriveeren. Van Duin en Sohürmann arriveerden hier resp. als 2 en 3, terwijl ook de jongste deelnemer A. van den Berge de finish wist te halen. Bij de dames was de uitslag een ver rassing. Slaagde de 2 vorige jaren Leuntje Hendrikse er vrij gemakkelijk in als no. 1 aan (e komen, nu moest zij zich met de 3e plaats tevreden stellen. Twee nieuwe lingen Corry Hoogendóorn en Janny van den Berge legden hier beslag op den len resp. 2en prijs. Bij de adspiranten ging Henk Sohot, met een flinken voorsprong boven de anderen, met de eerep&lm strijken. De neefjes Holm behaalden hier de 2e en 3e prijzen. Zooals gewoonlijk werd voor de 2 K.M. omstreeks het 2e Wegje en voor de 1 K.M. van de Zwemlokalen gestart. De publieke belangstelling op de haven en bij de finish was ook nu heel groot. Tot slot geven we hier de volledige uitslagen. 2 K.M. wedstryd Heerenl.J. Verwijs, tijd 31 min. 33 see. 2. J. M. van Duin, 32 min. 10 sec. 3. J. W. Schürman 33 miD. 5 sec. 4. A. v. d. Berge, geen tijd opge nomen. 1 K.M. wedsirffd Dames1. C. Hoogen- doorn, 16 min. 45 see. 2. J. v. d. Berge, 17 min. 22 seo. 3. L. M. Hendrikse, 17 min. 45 seo 4. M. W. Sohot-Rentier 18 min. 15 seo. 5. D. Helmstrijd 19 min. 16 seo. 6. M. van Donge, 20 mio. 22 seo. 7. A. 8ohot, 20 min. 29 seo. 8. J. Geluk (buiten mede dinging) 20 mio. 51 seo. 9. A. Hage, 21 min. 10. J. Hendrikse, 21 min. 35 seo. 11. H. Eikema, 22 min. 25 seo. 12 B. Schoonakker, 22 min. 35 seo. 13. M. Geluk (buiten mededinging) 22 min. 54 see. 1 K.M. wedstryd Adspiranten1. H. Sohot Wz 17 min. 8 seo. 2. K. Holm Jz 19 min. 42 seo. 3. K. Holm Pz21 min. 31 seo. 4. J. Tuinman, 22 min. 1 seo. 5. A. Ribbens, IJmuiden (buiten mede dinging) 23 min. 50 seo. Ziarikzeesch Elftal Duitsche Weermacht Woensdagavond 7 uur speelt in het Sportpark Bannink een Zierikzeesoh elftal een vriendschappelijke wedstrijd tegen een elftal van de Duitsche Weermacht uit Renesse. Het Zierikzeesohe elftal is van links naar rechts als volgt samengesteld: A. Volkeri d.; G. Potappel Azn. en M. de Looze a B. de Zeeuw, M. W. Catshoek en P. L. Dekker m.N. Berrevoets, J. de Witt, J. Volkeri (aanv.), Joh. Sohoonen en P. A. Ribbens v. Naar wij vernemen zullen de gasten in een sterke formatie uitkomen zoodat onze stadgenooten hun handen zullen vol hebben Niettemin spreken we de hoop uit dat het een mooie, spannende wedstrijd aal worden waaruit de sterkste als overwinnaar te voorsohijn zal treden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3