17.50 CARTON HAARDKACHELS KOOKHAARDKACHELS ADVERTENTIES het huis en erf R. v. d. BIJL, R. P. Hogerheijde Stroomend warm Water EAGLE Firma A. Timmerman 12 uur geopend zijn. R. v. d. BIJL Kleine gebruikte Auto, R. v. d. Bijl Zierikzee Waterdichte Kleeding Abonneert U op dit Blad Zonder punten Bim-bam klokken R. v. d. Bijl Zn, Zierikzee A. TIMMERMAN Cz.f Prijzen van voor den oorlog Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon EERMANUS PI ETER. Zierikzee, 24 Augustas 1940. P. DE BOKX. J. J. DE BOKX—Meloen. GETROUWD PIETER DE VLIEGER JJz. en ADRIANA DEN BOER Johsd., die mede namens wederzijdsohe fa milie hunnen hartelijken dank be tuigen voor de vele blijken van be langstelling, voor en bij hun huwelijk ondervonden. Kerkwerve, 23 Augustus 1940, Heden overleed, na een kort stondige ongesteldheid, onze Oom, CORNELIS DEN BOER Kz., in den ouderdom van ruim 74 jaar. Brouwershaven, 23 Aug. 1940. Uit aller naam, ARIE A. DEN BOER. Onzen harteljjken dank voor de vele bewijzen van belangstelling op 15 dezer ontvangen. IM. HANSE. J. HAN8E—Boot. Zierikzee, Blokweg. Bekendmaking. De Burgemeester van Zierikzee maakt bekend, dat het tussohen zonsondergang en zonsopgang ver boden is onkruid of afval van land bouwproducten enz. te verbranden. Reeds ontstoken vuur moet bij zonsondergang zijn gedoofd. Overtreding van deze voorschriften is strafbaar volgens de Luchtbe scherming swet. De Burgemeester voornoemd, 8CHUURBEQUE BOEIJE. Openbare Verkooping te Stavenisse Notaris MEULENBERG te Sint- Maartensdijk zal, ten verzoeke van de Erven van den heer C. DEN BRABER Jz. te Stavenisse, op Vrij dag 30 Augustus 1940, 's avonds 8 uur (w.t.), in het Koffiehuis van den heer P. J. Hendrikse aldaar, in eene zitting bij inzet en toewijzing, in het OPENBAAR VERKOOPEN s (erfpacht), aan den Veer weg te Stavenisse, kad. sectie A no. 1243, groot 4 A. Aanvaarding bij betaling koop penningen. Regulateur met Bim Bamslag met garantie. Aanbevelend, Appelmarkt, Zierikzee. Heden versch ontvangen Brunswijker Metworstjes van l1/, ons, per stuk 30 et Brunswijker Smeerlever- worstjes van 1ons, per stuk25 et Gekookte Hamworst per ons20 ct Een mooie sorteering Verkade's Biscuits, Café noir, Wafels en versche Koekjes Allerhande met waterverhitter Prijs I 13,- Gering Stroomverbruik. Inlichtingen en demon stratie bjj Dam B 82/88. Tel. 110 Zierikzee Net Kosthuis aangeboden, in klein gezin. Brieven letter H, Firma PIET OCHTMAN. Hotel-, Café- en Restauranthouders te Zierikzee maken bekend, dat hun zaken heden (Zater dagavond tot Aangesteld door de Nederlandsohe Veehouderij-Centrale alsErkend Handelaar, worden aanb. van alle slaohtvarkens gaarne aangenomen. Aanbevelend, Jac.s van 't Hoff JJz. Telefoon 17, Oosterland. Goedgekeurde Verduisteringskapjes voor Rijwiellampen P. BEZUIJEN op den Hoek, Tel. 98 voor verduisterings doeleinden op iedere verlangde maat. Boekh. Fa PIET OCHTMAN. Wekkers en Wekker- Klokjes vanaf 2.00 vindt U in ruime sorteering bij Zierikzee Te koop gevraagd Opel 4 oyl., D. K. W. of iets dergelij ks. Garage GILIJ A M 8 E, Telef. 8, Renesse. Bekwame Schildersknecht terstond gevraagd. P. J. v. d. Hoek, schilder, Renesse. POOTAARDAPPELEN Farore A, Z. Bonte B. Bestel vooral ten spoedigste. Voor beter pootgoed steeds: O. J. KUIJPER, Telef. 1, Ouwerkerk. Gediplomeerd Vergleegsler zoekt een passende betrekking op 8oh.-Duivel. Brieven onder letter P, aan het Bureau van dit Blad. Nog steeds voorradig: ruime keuze Horloges ia de goedkoopere prijeklaeBe. Dameshorloges ï.n.f 3.00, 3.50, 4.00, 5.00, 6.00, 6.50, 7,50, 8.00, eoz. Heeren Polshorloges T.D.f 1.95, 2.25, 2 50, 2.95, 3.50, 4.00, 4.50, 5.00, eni. Heeren Zakhorloges 1.95, 2,50, 3.00 3,50, 4.00 enz. Groote keuze Horlogebanden Metalen Banden 50, 76, 90, 1.25 en duurder. Loeren Banden 40, 50, 75, 85, 90 en 1.00. Alles onder garantie Voor alle P. BEZUIJEN, op den Hoek - Tel. 98. Vraagt een Proefportefeuille onzer LEESINRICHTING. Zij zal U bevredigen. Boekh. S. Ochtman Zoon kunt U dit nog koopen Voor dames: Zijden dameskousen, gummi regenmantels, oorsetten, corse lets, bustehouders, jarretelles, sousbras, kant, kraagjes en garneering In al deze artikelen nog ruime voorraad tegen scherpe prijzen Voor heeren: Petten, vilthoeden, bretelles, sokhouders, boorden, mouw houders, zelfbinders en strikjes Wintermantels Winterjassen Deze kunnen uitsluitend gekocht worden tegen vertoon van een bon, welke de klant kan bekomen bij het gemeentelijk distributie kantoor. Geen punten moeten hiervoor worden afgehouden. A. L. BAKKER - BURGH TELEFOON 50 POSTGIRO 233909 vanaf 12.95 gongslag 11.95 zonder slag 8 75 Wij leveren nog tegen oude prijzen Bezoekt onze modern ingerichte toonkamer. Aanbevelend, Een pracht sorteering enz., bij Firma gesteld op f 1244,25, terwijl beeehikbaar was gesteld 65!/g x f 14,- is f 914,67. De rekening 1939 en de begrooting 1941 van den vleesohkeuringsdienst worden goedgekeurd met het bekende voorbehoud. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur over 1939 wordt goedgekeurd aan inkomsten met f 7996,97y3 en aan uit gaven met f 4566,30. Bij het onderzoek dezer rekening wordt door den heer van Dijke medegedeeld, dat in de verpleegkosten van den Boer door het Burgerlijk Armbestuur f 50,- per maand werd bijgedragen, terwijl de rest op t 35,- per maand door de familie werd bekostigd. Dit geschiedde aanvan kelijk, doch toen de familie minder ging bijdragen, werd het resteereDde bijgedra gen door den heer Deist, die ten slotte de geheele f 35,- vrijwillig bijpaste. De voorzitter merkt op, dat de heer Deïst daarvoor den dank dient te ontvangen van het Burgerlijk Armbestuur en den Raad. Aan de orde komt wijziging van de gem. begrooting 1940. Voor de ge maakte schuilkelders is een aanmerkelijk bedrag uitgegeven aan nieuw hout. Be sloten wordt dit te betalen. Eenig loon bedrag zal eveneens worden uitbetaald. Nu er weer gelegenheid wordt gegeven tot kostelooze vaooinatie, wordt door Dr van Eldik verhooging tot het oude bedrag vao f 60,- per jaar gevraagd van de daarvoor genoteerde som. Waar £de vaooinatie in nieuwe banen wordt geleid en een en ander meerdere werkzaamheden medebrengt, wordt het verzoek toege staan. Na toelichting van de andere posten wordt de wijziging vastgesteld. De be grooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1941 wordt goedgekeurd in outvang en uitgaaf met f 6242,52 De vergoeding aan het Bestuur der Bijzondere School over 1939 wordt na af trek der schoolgelden ad.f 133,72 vastge steld op f 358,28, terwijl de voor ver goeding in aanmerking komende uitgaven worden bepaald op f 871,63. De voorzitter zegt vervolgens, dat de raad voor een moeilijk op te lossen zaak staat, n.l. het geven van namen aan de versohillende wegsgedeelten in de ge meente met het oog op den nieuwen wegenlegger. Spreker weet geen namen en stelt daarom voor de oude min of meer omslachtige benaming te behouden. Z.h.s. wordt dit aangenomen. Met het oog op de begrooting voor 1941 vestigt de voorzitter de aandacht op het zoo moge lijk in 1941 uit te voeren straatwerk in de kom met rioleering en wel het ge heele stuk rond de kerk, waarvoor dan een geldleening ware aan te gaan. Een plan van uitvoering zal worden opge maakt. Verder wordt op voorstel van den voorzitter besloten de woning van den veldwachter telefonisch aan te sluiten. Bij de rondvraag deelt de voorzitter op een vraag van den heer Slootmaker mede, dat het envel van de konijnenplaag op de begraafplaats thans door de genomen maatregelen bedwongen is. De heer Hooze vraagt naar de wijze van straatverlichting. Aan de P.Z.E.M. zal inlichting gevraagd worden met het oog op het bestaande contract en in ver band met de verduistering over de te betalen bedragen. De heer van Splunder vraagt naar de verplaatsing van een paal aan den Blooisohen dijk. De voorzitter zegt, dat de heer Minkema de toestand ter plaatse zal komen opnemen, waarnaar zal ge handeld worden. Hierna sluiting der vergadering. GEMEENTERAAD BURGH Geen kermis, maar 2 dagen vacan tia op school Combineeran van gemaentebetrekkingen In de Vrijdagmiddag onder voorzitters- schap van Jhr. van Citters gehouden raadsvergadering waren alle leden aan wezig. Van het //Borgstellingefonds voor de Zeeuweohe eilanden" is ontvangen een schrijven o.a. inhoudende het verzoek tot aansluiting door de gemeente. B. en W. adviseeren het schrijven voor kennisge ving aan te nemeD, op grond van hot feit, dat in deze gemeente steeds particu lieren bereid zijn gevonden middenstanders financieel te steunen, indien dit noodig was. De raad besluit conform het advies van B. en W. Daar de kermis niet doorgaat, zullen de 2 vaoantiedagen die op de O.L. sohool steeds werden gegeven, worden versohoven naar Maandag 29- en Dinsdag 30 October; het Rijksschool toezicht gaat met deze verschuiving volkomen aoeoord. Goedgekeurd wordt de rekening 1939 van den vleesohkeuringsdienst; deze vertoont een batig saldo van f 67,49. Z.h.s. hecht de raad zijn goedkeuring aan de begrooting 1941 van genoemden dienst. Goedgekeurd worden enkele begrootings-wijzigingen van 't B. A., tot een totaal bedrag van f 5,16. Hierna is aan de orde de rekening van 't B. A. over 1939. De voorzitter deelt mede, dat deze rekening B. en W. geen aanleiding geeft tot op- of aanmerkingen van eenige beteekenis. De inkomsten hebben bedragen f 3656,08, de uitgaven f 2864,23, zoodat er een goed slot is van f 791,85 Met 4 stemmen keurt de raad de rekening goedde heeren leden van 't B. A. onthouden zioh van stemming. De gemeenterekening over 1939 wordt voorloopig vastgesteldde inkomsten van den gewonen dienst bedroegen f 26234,27, de uitgaven f 22401,58, het batig saldo was f 3832,69. De kapitaaldienst bedroeg i 3706,87 in ontvang en uitgaaf. De adviseur der oommissie van onderzoek, de heer Landegent, had geadviseerd de rekening goed te keuren. De oommissie had geen enkele op- of aanmerking te maken. Aan 1 aangeslagene in de hondenbelas ting wordt op zijn verzoek ontheffing verleend over een half jaar, omdat hij niet meer in het bezit is van een hond. Besloten wordt aan de oommissie tot bestrijding der loodglansziekte over 1940 een subsidie te verleenen van 1 35. Jaar wedde en pensioengrondslag van den gemeente-ontvanger worden vastgesteld op f 580. Hierna komt in behandeling het voorstel van B. en W. om de betrekking van gemeentewerkman, gemeentebode en graf delver te oombineeren en daarvoor het loon te bepalen op f 16,50 per week of f 858 per jaar. De voorzitter zegt, dat B. en W. met dit voorstel komen, omdat het noodzakelijk is gebleken, dat de werkman een volle week ter beschikking van de gemeente zal staan tot nu toe is dit sleohts op 1 dag (Zaterdag) het geval. De andere dagen is hij in dienst van den Borgh- en Westlandpolder. Het gevolg ie, dat vele werkzaamheden door anderen, dan de door den raad benoemde, worden verrioht. De heer Landegent is van meening, dat er geen volle week werk voor den werk man zal zijn hij vraagt daaromtrent na dere inlichtingen. De heer Steur, toegevende dat de huidige toestand niet juist is, vraagt ook of er wel steeds werk voor den werk man zal zijn. Is dit inderdaad het geval dan is hij er ten volle voor. Wethouder Hartog lioht de beide heeren in over het werk, dat cr wekelijks is te verrichten en wijst er o.a. op, tot nu toe een werklooze bijna onafgebroken in gemeentedienst werd te werk gesteld. De heer Kloet wijst op 't loon van f2.75 per dag en vraagt, of er aan gedaoht is, dat het in de toekomst wel eens noodza kelijk zou kunnen zijü, dit loon te ver- hoogen. De voorzitter wijst er op, dat de raad dit geheel in zijn hand heelt. Dhr. Beije bestrijdt de meening van Kloet en zegt, dat er toch gewaakt wordt tegen prijsopdrijving. Hierna wordt 't voorstel van B. en W. met algemeone stemmen aangenomen. De nieuwe toestand gaat in, 1 Sept. a.s. Hierna sluiting. BPOBT VOETBAL. Vriendschappelijk. Zondag 25 Aug. Renesse Renesse II Burgh II. Aanvang 4 uur (M.E.T.) De fusie der Bonden In een dezer dagen te Tilburg gehouden vergadering is het bestuur van de onder- afdeeling Noord-Brabant van den nieuwen Nederlandsohen Voetbalbond door den heer Spaan, voorzitter van de afdeeling Zuid van dien bond, geïnstalleerd. Het bestuur 1 bestaat uit elf leden, waarvan vier zijn aangewezen uit den vroegeren diooesanen bond Den Bosoh, vier uit den Brabantschen Voetbalbond en drie uit den diooesanen bond Breda. Het dagelijksoh bestuur be staat uit de heeren A. Schroder te Breda, voorzitter, E. A. Wijdioks te Ginneken en J. Panis-Verbunt te Tilburg. Verder heb ben in het bestuur zitting de heeren L. Luohtenberg te Breda, kapelaan A. Koop- mans te Prinoenhage, A. Aokermans te Grave, P. Hoynok van Papendreoht te Ammerzoden, J. Knaapen te Helmond, G. Blom te Eindhoven, J. Panis te Tilburg en A. van Rijswijk te Geldermalsen. Deze laatste zal eventueel wanneer deze hoek van Gelderland niet bij de Brabantsohe afdeeling wordt gevoegd, worden ver vangen. Er werden tevens commissies ingesteld voor finanoiën, strafmaatregelen, soheids- reohters en oompetitieleiding. Het kantoor van de nieuwe organisatie zal vermoedelijk gevestigd worden te Breda. De organisatie van het voetbal in het Zuiden wordt dus thans zoo, dat de af deeling Zuid gesplitst wordt in 3 onder- afdeelingen, namelijk Noord-Brabant, Lim burg en Zeeland. Binnen dit verband zullen de katholieke vereenigingen in haar ouden vorm blijven bestaan en zioh met het oog op do behartiging der specifiek katholieke belangen aansluiten bij het diocesane sportseoretariaat. SCHAKEN Aan de Fondswedstrijden te Hilversum werd ook deelgenomen door den Nieuwer- kerksohen schaker J. T. Barendregt. Deze kwam uit in groep 9, waar hij eindigde op de 4e plaats met 31/, punten. Eenheid in de wandelsport De vertegenwoordigers van de Christe lijke Nederlandsohe wandelorganisatie, den Nederlandsohen wandelbond, de Neder landsohe wandelorganisatie, de Neder landsohe wandelsportfederatie, de Nieuwe Unie voor de wandelsport, het Nijmeegsoh wandelverbond en den Zuidelijken wandel sportbond hebben dezêr dagen in een be- I spreking onder leiding van den heer L. D. E. J. Kramer, lid van bet dagelijksoh be stuur van de nationale stichting tot be vordering van de lichamelijke opvoeding, ten departemente van onderwijs, kunsten en wetenschappen in beginsel besloten tot het vormen van een eenheid in de wandel sport.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 4