Uit Stad en Provincie Woedende itfer verwondt arbefder De 30-jarige daggelder D. v. d. Vis is gistermiddag, terwijl hij in het wei land van den veehouder Binnendijk te Alphen aan den Rijn werkzaam was, plotseling door een stier aangevallen. De man wwd op den grond geworpen en zou waarschijnlijk door het dier zijn ge dood, wanneer de veehouder en eenige andere personen niet te hulp waren ge komen. Zij wisten de aandacht van den stier, die zijn slachtoffer danig met de horens bewerkte, af te leiden, zoodat v. d. Vis o.p een ladder kon worden weggevoerd. Hij bleek ernstige hoofd wonden en inwendige kneuzingen te heb ben opgeloopen. Nadat een geneesheer de eerste hulp had verleend, is de man in zorgwekkenden toestand naar het aca demische ziekenhuis te Leiden overge bracht. KORT EN BONDIG Hei D.N.B. geeft een waarschuwing van Duitsche zijde door, dat, wanneer in Britscbe konvooien inog z. g. onzijdige schepen aangetroffen worden, de be trokken reederijian, afgescheiden van het verlies aan tonnage, aldus in de eerste plaats het leven van hun zeelieden op onverantwoordelijke manier op het spel' zetten. Duitschland heeft meermallen na kend gemaakt, in het aainnemien vain een Engelse-beu geJleidieblrief, ©en cnduldbauen steun van den vijand te moeten zien. j.iiT! i n Het D.N.B. meldt uit Pressbbrg, dat in den nacht van Woensdag een ernstig verkeersongeluk voorgevallen is, het welk zes personen het Leven kostte. Op een oinbewaakten overweg liep een vrachtauto op een personentrein met het gevolg, dat niet alleen, de eerste, geheel verbrijzeld werd, maar ook de locomotief uit de raills gelicht wlercj., kantelde en op de overblijfselen van, den auto viel, waarain de zes inzittenden terstond gedood wierden. Het Ibdrgen van de lijken gaat IbiezJwaarllijk in zijn werk. De Roemeensche regeering hieleft in de dorpen van de Zuidelijke Do- blroedsja, die aan Bulgarijie moet wor. den afgestaan, naar D.N.B. uit 'Boeka rest meldt, biljetten laten aanslaan, waar in wordt verzocht ter plaatse te blijven», daar er geen reden is om huizen era bezittingen te verlaten. Voorts wordt de bevolking aangespoord rustig haar oogst binnen te halen en op de boerderijen te blijven totdat de regeering het teeken tot vertrek geeft. VERKEER EN VERVOER DE FIETS IN EERE HERSTELD Nu het toer.automobilisme heeft afge daan en auto's alleen nog voor strikt noodzakelijke doeleinden gebruikt mogen worden, is het merkwaardig te zien., hoe het publiek zich aanpast. De ANWB, die iederen zomer auto- em rijiwieltochten met onbekende bestemming uitschrijft, heeft nu de eerstgenoemde van het programma moeten schrappen. Dientengevolge en wel licht ook mede door de verhoogde be langstelling voor het eigen land, zijb de rijwieltochten van den ANWB dit jaar zeer bijzonder in trek. De eerste tocht, door het Zuid-Hol'- landsche pollder- en plassengebied, trok reeds het buitengewoon groote aantal van ruim' 800 deelnemers. Voor den tweeden tocht, die op Zondag 25 Aug. gereden wordt door het Gooi en de Stichtsehe lustwarande, hebben zichbijina 1000 deelnemers laten inschrijven. Een verheugend verschijnsel, niet alleen voor den ANWB, maar voornamelijk als blijk van het herlevende vaderlaindselie gevoel en van de veerkracht van oins volk. LAND- EN TUINBOUW BIETENMOEHEID De Rijkslandbouwconsulent voor Zee land vestigt er de aandacht op, dat volgens een mededeeling van het Insti tuut voor Suikerbietenteelt te Bergen op Zoom, uit nog niet door dit Instituut gepubliceerde onderzoekingen is geble ken, dat de verbouw van kruisbloem! gen, waartoe o.a. koolzaad en mosterd behooren, de vermeerdering van het bie tenaaltje in de hand werkt. Het is daarom niet raadzaam deze gewassen te telen op perceelen, waar bietenmoeheid (in Zeeland noemt men de slaphangende bietenplanten „slapers'' voorkomt, omdat daardoor deze akkers nog minder geschikt worden voor bie tenteelt dan ze reeds waren. Landbouwers zullen derhalve goed doen met het bovenstaande rekening te houden. LANDBOUW EN YEETEELT DE VEEHANDEL Donderdagmiddag heeft op de jaarlijk- sche vergadering van den Z.H. Bond van Veehandelaren de voorzitter een inleiding gehouden over de' ontwikkeling van den veehandel in zijn nieuwen toestand. We moeten goed begrijpen, aldus ongeveer spr., 'dat vTe een overwonnen volk zijn. Den ernst van den tijd moet men niet vergeten. Men heeft zich thans te schik ken naar den nieuwen toestand. Denieu we overheid gaat het bedrijfsleven rege len en daaraan hebben wij ons te onder werpen. Van vele zaken zeide spr. in de detail punten op de hoogte te zijn, maar op grond van het feit, dat diverse plannen zich in een voorbereidend stadium be- inden, kan niet alles openbaar worden gemaakt. De nieuwe toestand bestaat o.m. daarin, dat we in het bedrijfsleven een tamelijk groolen vooruitgang hebben ge kregen, nieuwe perspectieven, verhoog de prijzen. De tijd van het individueele belang ligt achter ons. Men zal rekening heb ben te houden met den veehandel in zijn algemeenheid. Niet bonafide handelaren zullen zeker van de saneering de dupe worden, maar ze zijn daarvan zelf de schuld, want zij hebben den reeëlen vee handel niet gediend. Wij hebben den plicht aan de nieuwe overheid aan te bieden een college van reëele veehandelaren, die zich willen aan passen aan den nieuwen toestand. Voor sabotage op welk gebied ook, is geen plaats. Heeft men rechten, dan daar tegenover ook plichten. De nieuwe over heid bevordert sterk de concentratie. In den tijd, welke achter ons ligt, heeft daaraan vooral in den vee- en vleesch- handel veel ontbroken. Een heel distributie-apparaat is op komst en ook onze organisatie zal zich daarbij hebben aan te sluiten. Doen wij onzen plicht niet, dan zullen we onher roepelijk worden uitgeschakeld. Hoe de distributie ook zal worden uitgevoerd, zij zal onherroepelijk met zich brengen een inkrimping van de vrijheid voor den vetvee-handelaar. Het algemeen belang vraagt aan deze zaken mee te wer ken. Van de zijde van het hoofdbestuur zal inmiddels alles worden gedaan om de vroegere vrijheid zooveel mogelijk te behouden, doch het staat vast, dat offers zullen moeten worden gebracht. Spreker zeide te hebben opgemerkt, dat de nieuwe uitvoerders steeds voor op blijven stellen, dat het bedrijf zoo danig moet worden geregeld, dat daar in een bestaan kan worden gevonden. Tot besluit deed spr. een beroep op aller samenwerking. Van Nederlandsche zijde wordt zoo veel mogelijk gedaan om het Nederland sche cachet in de aanstaande distributie gewaarborgd te zien. Wanneer de dis tributie komt kon spreker niet mededee- len, doch er wordt met spoed aan ge werkt. i -I i'H 1 I Huiulachtingan Op het oogenblik zijn de huisslachtingen van varkens, enz. verboden, behalve voor de grootere inrichtingen, gestichten b.v., welke gewoon waren zelf te slachten. Naar dë N.R.C. verneemt zal echter, zoo dra de slachttijd aanbreekt, de veehou derijcentrale een regeling bekend maken, behelzende de voorwaarden waaronder aan huis kan en mag worden geslacht. De BURGEMEESTER ran Haamstede maakt bekend, dat het op bevel van den J Ouitsoheo Commandant voor Schouwen- j Duiveland, voorloopig verboden is zioh j aa elf uur des namiddags op den weg te begeven of te bevinden. Ontheffing van het verbod wordt in bijzondere gevallen door den burgemeester 1 verleend. j den gemeenteopzichter zijn wij de ge- heel gerestaureerde schoolgebouwen en inventaris wezen bezichtigen. Zoowel in do school met „De Bijbel", welke door de heschietmg erg gehavend is geweest, als in die der Openbare en School op Geref. grondslag, waarin honderden mili tairen gelegerd zijn geweest, is van alle beschadiging en vernieling niets meer te bemerken. Zoo goed als alle ambachts- lieden uit deze gemeente hebben weken hard moeten werken, om de lokalen weer in orde te brengen. Alles ziet er keurig verzorgd en weer als nieuw uit. Zoowel opzichter als ambachtslieden heb ben eer van hun werk. het Zuiden van Noorwegen. Deze heeft I een lengte van ruim 1200 kilometer. Ook die kabels, welke vroeger de ver binding tusschen Engeland en Frankrijk via het Kanaal vormden, waaronder 6 kabels, die van Boulogne uitgaan, 3 van de Paninie, 2 van Le Havre, enz., zlijtn nu natuurlijk in Duitsche handen, zoodat ook deze nieuwsbronnen naar het vasteland j zijn afgesneden. Van alle kabels, die van 1 Engeland naar het vasteland van Europa leiden, zijn er nog slechts 6 over, waar over Duitschland geen zeggenschap heeft, namelijk die naar Spanje en zijn kolo niën en naar Portugal. Aan den anderen kant. worden de kabels in de Middel- landsche Zee en die naar Gibraltar door de Italianen bedreigd. Deze 32 kabels hebben een gezamenlijke lengte van 33.000 kilometer. Daaronder bevinden zich 5 ka- fo'els van Maltha maar Alexamdrië. ZIERIKZEE. Dezer dagen heeft het waarnemend hoofd van het departement van sociale zaken nogmaals onder de aandacht van de gemeentebesturen ge bracht, dat personen, aan wie passende arbeid in Duitschland is aangeboden, doch die dezen arbeid weigeren te aanvaar den, van de steunverleening of van plaat sing bij de werkverruimingswerken die nen te worden uitgesloten, terwijl zij evenmin uitkeering uit een werkloozen- kas mogen ontvangen. Vooral in de laatste dagen drijven er veel cmijnen in de mond der Schelde en ook verder de rivier op. Komen zij aan het strand of aan den voet van den dijk te liggen, dan worden zij gedemon teerd. Van militaire zijde wordt vaak op de drijvende mijnen geschoten, als deze meer dan 300 meter van de kust zijn verwijderd en dat niet zelden met gun stig gevolg, zoodat de mijn tot ontplof fing komt. De hevige knal, welke dan gehoord wordt, behoeft dus de bewo ners der kuststreken niet te verontrusten De secretaris-generaal, hoofd van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, deelt mede, dat de con- tingenteeringen van katoenen weefsels, natuurzijden weefsels, kunstzijden weef sels, pluche, fluweel en trijp, onderklee- ding en draadproducten, waarvan de gel digheidsduur met 31 Augustus 1940 af loopt, niet voor een nieuwe periode wor den verlengd. Invoer van de betreffende goederen zal derhalve na genoemden da tum zonder vergunning ingevolge de cri- sis-invoerwet 1937 zijn toegestaan. ELLEMEET. Woensdagavoind ging, ten gevolge van baiiksemiimslag, een klamp vlas, toebehoorende aam den heer A. P. v. d. Weijde, in vlammen, op. BRUINISSE. Doinderdagmoirgein spoelde in de spuikom alhier het Kijk aa|n. van een militair, dat iin zeer verregaainden. staat van ointblndiing verkeerde. Nadat het lijk in het lijkenhuis je *was gla-' bracht kon uit de gevolndein papiereni worden opgemaakt dat het het stoffelijk overschot van ee|n Duitsch vliegeroffi cier bietrof. In de omgeving van Huize 't Hof vertoont zich een z*waluw, die, in tegen stelling met zlijln sportgenooten, wit van kleur is. THOLEN. Na meer dan een half jaar zich zeer moeilijk behelpen, zal het on derwijs in de drie lagere scholen alhier Maandag a.s. weer in de oude school lokalen aanvangen. Onder leiding van Nijverheid en Techniek Da electriciteitstariaven en de verduisteringtmaatregelen In het Economisch Technisch Tijdschrift wordt de vraag gesteld: „Moeten de electriciteitstariev'ejn voor verlichting tb&j' die thains noodzakelijk© verduisteringsmiaatregeleln onveranderd ge handhaafd blijven, ©n zoo niet, op welke w'ijize dienen deze dan te Worden ge wijzigd?" Vele verzoeken komen dan ook thans 'bij! de eleetriciteitsbedrijtyen binnen om de vastrechtlbledragen in verband met het kleinere stroomverbruik te verlagen, waarbij! de verbruikers zich dan meestal op het standpunt stellen, dat het billijk is de kosten van de verlichting in even redigheid met het verbiruik te vermin deren. Dit standpunt is echter niet juist. In de eerste plaats miskent mien op 'deze wijze de bedoeling van het vast- rechttarief ten opzichte van den ver bruiker, daar volgens dit standpunt het vastreehtbedrag bij' stijlgend verbruik verhoogd zou moeten worden. In diej tweede en Voornaamste plaats houdt men geen rekening Met het sterk kapitaalin tensieve karakter der electriciteitsbledrij- ven, .dat een der voornaamste beweeg redenen is gewieest tot het zooveel mo gelijk doorvoeren der vastrechttarieven. De kosten der electriciteitsv'oorzieining an toch Voor het overgroot© deel uit vaste lasten, n.'L. rente, afschrijving, onderhouds- en bedieningskosten der aan gelegde werken, welke bijl dalend, ver biruik in geemiem deele vermindenen, in tegendeel alis gevolg van oorlogsschade ien hoogere .onderhoudskosten, thans aan merkelijk zijn verhoogd. Deze kosten die nen door de gezamenlijke stroomverbrui kers in den vorm van vastrechtbedragen te worden opgebracht, terwijl het overige kleinere deel' der bedrijfskosten, wielke verband houden met de grootte van het stroomverbruik, door (middel der ver goedingen voor de verbruikte kilowatt uren wordeini berekend. Een verminde ring der vastrechtbedragen zou dus tot gevolg hebben, dat de vaste lasten ten deele slechts zouden kunnen worden op gebracht. waardoor de financieel© grond slagen der bedrijven op bedenkeJlijjlie wijze Zouden worden aangetast. Bovendien zijn de electriciteitsb'edrijp ven practisch alle overheidsbedrijven, dus gemeenschapseigenidom, Zoodat elke fi nancieel© verzwakking dezer bedrijVen ten miadeele der overheidsfinanciën komt en dus tenslotte weer door de inge zetenen moet worden goedgemaakt. Wijl meeneni daarom, dat >er geen rede lijke motieven zlijln aan te voeren om aan lelectriciteitsverlblruikers, welke als 1 gevolg der verduisteringsmaatregeienmin- 1 der electriciteit gebruiken, in de betaling der vastrechtlbledragen tegemoet te ko men. t Evenmin achten wijl het juist om deze verbruikers weer in de gelegenheid te stellen volgeins het gew|0|ne lichttarief te betalen, daar dit voor het eJiectrici- teitsbedrijï nog 'ernstiger gevolgen kan hebben; de verbruiker is dan 'toch in de gelegenheid zijn blijldrage in de kosten van het eleetriciteitsbedrijf in elke door hem gewenschte mate te beperken. In tegendeel is het, vooral thans, aan te bevelen het gewone lichttarief, dat in verband met het kleinere verbruik toch reeds te laag geworden is, zooveel mo|- gelijk door het vastrechttarief te ver- vangen. i Engalicho kabels uitgeschakeld 1 Vanhet zeetelegraafkabelnet, dat een gezamenlijke lengte van 640.000 kilometer heeft, bevinden zich 294,000 kilometer in Engelsche handen. Wel is waar heeft de berichtendienst in alle deelen der we reld zich reeds voor een groot deel on afhankelijk 'kunnen maken v,ain dit net, dank zij de draadlooze, doch nog steeds kan de Engelsche propaganda gebruik maken van deze zeekabels. Sedert het uitbreken van den oorlog zijn voortdu rend meer Engelsche kabels uitgescha keld. Na de bezetting van Noorwegen, Denemarken, België, Nederland en Frank rijk zijn de eindstations van 35 Engel sche zeekabels naar het Europeesche vasteland, ter lengte van 6750 kilometer, in Duitsche handen geraakt. De langste van deze kabels verbindt Newbiggin, ten Noorden van Newcastle, met Arendal in MARKTBEBICHTEN ST.-ANNALAND. Aardappelveiling van 22 Augustus. Groep St.-Anintaland. 42050 kg gele eigenheimers f33,24; 5425 kg idem1 bonken f 2—2,11; 5125 kg idem drie lingen f2,25—2,32; 18350 kg bil. eigen heimers f3,51—3,73; 1250 kg idem bon ken f 12—2,03; 975 kg idem drielingen f 12,502,60; 4100 kg Zeeuwsdie bonte f4,51—4,58; 625 kg idem drielingen f2,80 —2,83; 4000 kg bintjes, gewoinie f3,06. T0|ta,al verkocht 81900 kg. Uienveiliinig: 100 bajlen Rijlnsburger, gewone f 4,2350 balen idem drielingen f3,50; 50 balen idem piCklers f3,99. Tor taal 200 ballen ,ald 50 kg. Fruitveiling: Cllapp's Flavorite. Ie soort f5,10—6,60; idem 2e sport f4,20; Suikerperen f4,20. All'es per 100 kg. ST.-MAARTENSDIJK. Aardappelveiling van 22 Aug. Witte Eigenheimers f 3,10 3,20bonken f2; drielingen f2,10, alles per 100 kg. Aanvoer 10000 kg. V«tiling3v$r®rara. «D» Eendracht» Tholon Roomboter 85; boereboter 80 cent per pondeieren f 5,60 per 100 stuks. Zondagartsendienst Zierikzee Zondag 25 Augustus: Dr Boogerd en dr vajn Hppm. TELEGRAMMEN lijn stervensuur voordurend buiten be wustzijn geweest. De politie heeft reeds tal van mededeelingen uit het buitenland ontvangen over don persoon en het vroegere leven van den moordenaar. Zij gaat echter met de grootste disoretie te werk. Volgens de Mexioaansohe wet staan den moorde naar 30 jaren gevangenisstraf te waohten. DE BEGRAFENIS VAN TROTSKY De begrafenis van Leon Trotsky op het kerkhof Pantson Moderne in de stad Mexico, had, naar thans bekend is ge worden, een zuivere symbolische beteeke- nis. Na de plechtigheid werd de kist met het lijk naar de rouwkamer teruggebraoht. Het is nog niet bekend waar het stoffelijk overschot definitief ter aarde zal worden besteld. Men neemt echter aan dat het lijk naar de Vereenigde Staten zal worden vervoerd. DE PRESIDENT VAN ARGENTINIË AFGETREDEN? Ortiz, de President der Argentijnsohe Republiek, is afgetreden, zoo meldt de Argentijnsohe radio. Het bericht is eohter nog niet officieel bevestigd. Aan het af treden zou een overleg van verscheidene uren voorat zijn gegaaD met de ministers en andere politieke leiders. Reeds lang waren geruchten over het aftreden van President' Ortiz in omloop wegens zijn ziekte. Om gezondheidsredenen had hij de laatste weken de staatszaken alle overge laten aan den Vice-President Castillo. Volgens de Grondwet moeten eerst Kamer en SeDaat zioh over het afgetreden uit spreken, alvorens het besluit kracht van wet kan krijgen. DE WEERMACHT VAN AMERIKA Het Amerikaansohe Huis van Afge vaardigden heeft Donderdag met hand opsteken het wetsontwerp aangenomen, dat President Roosevelt machtigt de, uit 400.000 man bestaande, Nationale Garde en de legerreserves, voor dienstverrichtingen in het Westelijk Halfrond en in de Ameri kaansohe bezittingen, inclusief de Philip pijnen, op te roepen. BROOD OP BON 3 Gedurende het tijdvak van Maandag 26 Augustus tot en met Zondag 1 Sept. a.s. zullen de met 3 genummerde bonnen van het Broodbonboekje te zamen reoht geven op het koopen van 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Elk der bonnen geeft derhalve reoht op het koopen van 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. De bonnen, welke 1 September nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog tot en met 5 September a.s. geldig. DUITSCHE LUCHTAANVALLEN OP ENGELAND Ook Donderdag overdag en Donderdag nacht heeft het Duitsche luehtwapen zijn aanvallen met onverminderde hevigheid voortgezet. In Schotland werden ver scheidene havens gebombardeerd. Daarbij werden twee koopvaardijschepen zwaar getroffen. Bij Dover werd een oonvooi uiteengejaagd en werd aan verscheidene sobepenhevig8 schade toegebracht. In midden-Engeland werden f&briekeD, die voor den oorlog van belang zijü, ge bombardeerd. In het Zuiden werden eenige vliegtuigfabrieken en vliegvelden met succes met bommeu bestookt. De vijand verloor Donderdag 11 vliegtuigen. Drie eigen toe etellen werden neergeschoten. ENGELSCHE TROEPEN VAN SJANGHAI NAAR SINGAPORE 150 manschappen van het Britsohe regi ment East Surrey hebben zich te Sjanghai I ingescheept naar Singapore. ENGELAND EN ROEMENIË I De oorrespondent van het Italiaansobe blad ffMessagero" te Boekarest meldt, dat een zekere Captain John Warry, die bij de Bank of Rumania, een dochter-onder- nemiDg van de Londensohe Citybank, in- en uitging en over aanzienlijke bedragen kon beschikken, plotseling uit de Rotmeen- sohe hoofdstad ie verdwenen. Het ondeiz?ek heeft uitgemaakt, dat de gelden, waarmede de Engelsche spionnage in Roemenië werkt, bij deze Bank of Rumania gedeponeerd zijn. De correspondent wijst verder op de uitwerking, welke het intrekken van de Engelsohe bankbiljetten onder de openbare meening van Roemenië heeft gewekt In Boekarest is bij de eigenaren van bankbil jetten in ponden een ware paniek ontstaan. DE AARTSBISSCHOP VAN TOLEDO OVERLEDEN Na een langdurige ziekte is Donderdag avond de Aartsbisschop van Toledo, Kar dinaal Gomay Thomas, primaat van 8panje, op 71-jarigen leeftijd in het Aartsbisschop pelijk paleis van Toledo overleden. DE MOORD OP TROTSKY De Mexicaansohe politie heeft den moor denaar van Trotsky den geheelen naoht verhoord. Over den inhoud van den brief in de Fransohe taal, waarin de moordenaar de beweegredenen voor zijn daad mede deelt, wordt een volkomen stilzwijgen be waard. Na den aanslag is Trotsky tot aan RECHTZAKEN DE HAAGSCHE BABY. De in verband met den bemio slag in de Bethlehem-kliniek te 's-Gravenhage, ontstane procedure tussohen twee lamilie» om het bezit van een babv is gisteren voor het Gerechtshof voortgezet. Het be trof hier het hooger beroep tegen het vonnis van den president der Haagsohe rechtbank, verleden week gewezen, waarbij de baby, die vertoefde ten huize van de familie Van der WindeD, werd toegewezen aan de familie Steinmetz. De eerstge* noemde familie ging in hooger beroep van dit vonnis en reeds gisteren kwam de zaak voor op de rol van de vaoantie- kamer van het Hof. Mr. ir. Smalhout, als eisohende partij, concludeerde voor eisoh en mr. S. van Oven oonoludeerde voor antwoord namens de gedaagde. Mr. Smalhout kwam tot de conclusie dat Steinmetz geen schijn of schaduw van bewijs heeft geleverd. Ware er nu sprake geweest van een levenloos voor werp, dan is het materiaal zoo, dat men op zijn minst genomen den afloop van de zaak zoo twijfelachtig had moeten vinden, dat voor een wijziging in den bestaanden toestand geen aanleiding aan wezig was. |Nu het een zuigeling betreft, geldt de regelin twijfel onthoudt u, des te sterker. Reeds om zuiver mensohelijke motieven had men den toestand moeten laten zoo hij was en ook de belangen van het kind eisohen dit. Merrouw Steinmetz daoht alleen aan zichzelf en geen oogenblik aan het welzijn van het kind, dat zioh bij een voedende moeder bevond, terwijl zij zelf het voedsel niet kan versohaffen, waaraan het gewoon is. Deze laatste argumenten hadden onge twijfeld meer kraoht voor het vonnis van den president. Dooh als het vonnis op zichzelf onjuist is, moge het Hof niet om redenen van utiliteit namelijk om een opnieuw ingrijpen in den bestaanden toestand te vermijden het vonnis handhaven, dooh het hergeve dan het kindje aan Van der Winden. Hierna pleitte mr. 9. van Oven. Hij merkte naar aanleiding van het slot vau mr. Smalhouts pleidooi op, dat pl. het onjuist achtte, dat mevr. Steinmetz gebrek aan moederlijk gevoel was verweten. Men kan zioh levendig indenken, dat mevrouw Steinmetz, die het kind dag en naoht had gemist, het na het vonnis van den pres., het ook opei8ohte. Aan mevrouw Van der Winden is dubbel leed veroorzaakt, omdat zij niet is ingegaan op het voorstel van een inspecteur van politie om het kind in de kliniek te laten, hangende het geding. Pleiter is er van overtuigd, dat, wanneer er in het gemoed van den president ook maar een oogenblik twijfel ware gerezen, hij niet de afgiite van het kind zou hebben bevolen. In eerste instantie is een zeer nauwkeurig onderzoek ingesteld, tot in alle finesses. Ook pleiter gaf een uiteenzetting van den toestand van het peroeel na den bominslag, omdat hij meende, dat feiten zijn meegedeeld, die een bepaalde suggestie in het leven zouden kunnen roepen. Aan de hand van den toestand op de zalen oonoludeerde pleiter, dat het kinderlijkje, dat later gevonden werd, dat was van hetv kind van mevr. van der Winden. Het Hof bepaalde na re- en dupliek de uitspraak op Maandag 2 September a.s,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3