BONS, DIE GELDIG ZIJN Gedurende het tijdvak van 12—18 Aug. geeft de met 1 genummerde dubbele bon van het nieuwe broodbonboekje te samen recht op het koopen van 2500 gr. roggebrood of 2000 gr. ander brood. Bons 01 tot en met 04 (boterkaart) Op eiken bon Va pond boter van 29 Juli tot en met 23 Aug. Bons 01 en 02 (vetkaart)Op eiken bon een Va pond margarine of gesmol ten vet of boter van 29 Juli tot en met 23 Aug. Bons 03 en 04 (vetkaart)eiken bon een 1/2 P°nd boter met 10 cent re ductie per 1/2 pond, van 29 Juli tot en met 23 Aug. Bon 66: één kilo suiker tot en met 31 Aug. Extra rantsoen van 11/4 kilogram voor den inmaak op nader aan te wijzen bon. Bon 53: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee tot en met 30 Aug. Bon 40: 1/2 pond tarwebloem, of tarwe meel, of boekweitmeel of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel tot en met 6 September. Bon 14: Va pond rijst of rijstemeel van 12 Aug.6 Sept. Bon 27: 1/2 pond havermout of haver vlokken of gort of grutten van 12 Aug. —6 Sept. Bon 105: 1 ons maizena of griesmeel of puddingpoeder van 22 Juli tot en met 8 Sept. (Puddingpoeders, die niet vervaardigd zijn van of niet hoofdzake lijk bestaan uit producten bereid uit gra nen, rijst of tapioca zijn vrij van "de Sislributieregeling). Bon 110: 1 ons macaroni of vermicelli spaghetti van 22 Juli tot en met l\ Sept. Petroleumzegel Periode 5: geldig voor 2 \iter petroleum tot en met 8 Sept. (alten voor diegenen die daartoe ver guizing hebben). De petroleumzegel pe riode 4 wordt niet geldig verklaard en kan 'vernietigd worden. Kolen, enz.: tot 30 Sept. kan men bij handelaren koopen 20 0/0 van het ver- biuik\van April 1939 tot en met Maart 1940. BURGEMEESTER ALS MACHINIST. La Guardia, de bekende burgemeester van New York, leidt eigenhandig, bij de ope ning van een nieuw baanvak tusschen Brooklyn en Manhattan, de eerste goede rentrein. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. Tot blode voor de af dee ling Zierikzee vain het Groene Kruis is aangesteld de heer W. Mes. HAAMSTEDE-BURGH. Nu weer zoo ongeveer alle rijwielen van een nieuw belastingplaatje zijn voorzien, vestigen wij weer eens de aandacht op de oude plaatjes, die ingeleverd kunnen worden bij Zuster Bokma, die dan voor verdere verzending zorg draagt. De kabelballon, die Zondagmorgen over onze gemeente dreef, heeft niet alleen de lichtleiding beschadigd, doch ook in het Fruitteeltbedrijf „Boeyes Bosch", van dhr. W. G. Boot, heeft de over den grond slepende kabel nogal schade aangericht aan de beplanting, BROUWERSHAVEN. De Korfbalvereni ging „RODA" alhier, zal trachten in be gin September wandeltochten te organi- seeren op Zaterdag en Zondag. In 1938 heeft dezelfde club eveneens een goed geslaagde wandeltocht uitgeschreven. Deze tochten stonden in September 1939 reeds op het programma, doch zijn door de tijdsomstandigheden uitgesteld geworden. 1 1 POORTVLIET. Dhr. Abr. de Groen, vrachtrijder van Poortvliet op Bergen op Zoom, keeg Vrijdag bij het stallen, van zijn paard, van 'n nevenstaand paard een slag tegen zijn buik, waarop hij zich per auto naar zlijln Iwoonplaalts mloest laten overbrengen. Bij geneeskundig on derzoek bleek, dat zijin onderste ribben ernstig iw'aren gekneusd, met eem daar bij komende inlwiendige bloeding. ST.-MAARTENSDIJK. Bevolking. Geves tigd: N. S. van Driel uit Bergen, op Zoom; J. M. Franke uit Hedel; J. van Zetten uit Bergen op Zoom; P. A. Bak ker uit Wissenkerke. Vertrokken: H. J. Nelisse naar Bornem (België). ST.-MAARTENSDIJK. Door het Mini sterie van Binnenl. Zaken is aan J. Hub- belmeijer alhier machtiging verleend voor het doorgeven van eigen gramofoonmu- ziek aan de aangeslotenen op zijn radio distributie-inrichting in de gemeenten Scherpenisse en St.-Maartensdijk. J. M. Franke alhier, tot voor eenigen tijd ingedeeld bij de politietroepen, is thans geplaatst bii de Marechaussee met standplaats 's-Hertogenbosch. Door het departement van sociale za ken is het bedrag, naar hetwelk de ge wone bijdrage voor 1935, uit het werk- loosheidssubsidiefonds zal worden bere kend, vastgesteld op f 11999.06. Bij de laatstelijk gehouden driemaan- delijksche stierenkeuring vanwege de pro vinciale commissie ter bevordering van Rijkswege van de veefokkerij in Zeeland, is ae stier „Tom" van den heer A. P. Geluk Az. goedgekeurd. SCHERPENISSE. De landbouwerszoon H. R., had het ongeluk van een boeren wagen te vallen, waardoor hij juist met zijn arm op het wiel terecht kwam. Inge roepen geneeskundige hulp constateerde dat de arm gekneusd was, zoodat de patient eenige dagen rust moet nemen. 1 Het zoontje van den timmerman J. V., liep al spelende tegen een fietser op, waardoor hij kwam te vallen. Door de aanraking met de fiets, deed zijn beentje veel pijn, de dokter schreef hem eenige dagen rust voor. STAVEN1SSE. Nu de rijwielen weer vain een nieulwi blelastifnigmerk moeten; fw'orden voorzien, werden de wielrijders verzocht hun oude plaatjes op het post kantoor te deponeeren. Men steunit daar mede een goed doel. Geslaagd te Middelburg voior het diploma Algemeen© Handelskennis inge volge de Vestigimgsw'et, de heer L. El. Heijbloer alhier. Nu men een aanvamig heeft gemaakt met het uitdorschen van gerst, blijken de opbrengsten niet Zoo groot te Zijn als verleden jaar. De opbrengsten variee- ren van 20 tot pl.m1. 30 H.L. per gemet> De opbrengst der eigenheimers is bevre digend, hoewfel in verschillende perceelien, heel wat zieke knollen voorkomen; in sommige gevallen meer dan 25 pet. THOLEN. Naar wij vernemen, zal de heer W. de Korte in zijn functie als secretaris der vereeniging voor zieken- huisverpleging „Eiland Tholen" aanblij ven. Voor de administratie enz. zal een boekhouder worden aangesteld. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 12 Aug. Marktbericht van Jac. Knoop, makelaar in aardappe len, Admiraal de Ruijterlwieg 196, telef. 81431, Amsterdam. Afgeloopen Week was er aanvoer van Flaakkeesch© Eigenh., Zeebwsche Bonten en Eigenheimers maar direct vertoonde zich de aardappelenziekte in de Eigenh. 12 Augustus 'werden de volgende prijp Zen gemaakt per 25 kilogram: Zeeulwi- sche Bonten fl.201.40; id. Eigenheimers f 1.80—1.90; Flakkeesche id. flt80—ÏLÖO; Zeedwlsche Blauwe id. f 1.80—1.90, ST.-ANNALAND. Veiling van 12 Aug. 11000 kg. gele eigenh. f3—3,19; 7650 kg. blauwe dito f3,30—3,33; 1975 kg. gele bonken f 1,80—1,88; 1000 kg. bl. dito f 1,82 —1,86; 200 kg. gele driel. f2,12—2,16; 700 kg. blauwe dito f2,11—2,27. Totaal 22525 kg. Groep Scherpenisse: 650 kg. blauwe eigenh. f2,83; 900 kg. blauwe bonken f 1,88250 kg. blauwe driel. f2,11; 1800 kg. in totaal. Alles per 100 kg. Veilingsvaroan. «De Eendracht» Tholen Aardappelveiling van Maandag 12 Aug. Eigenheimers, blauwe bonken f 1,21—1,60; dito gewone f2,50—2,90; dito drielingen f2—2,18; Eigenheimers, witte bonken f 1,50; dito gewone f2,50; dito drielingen f 1,80, per 100 kg. UIT VROEGER DAGEN Nogmaals de jachtkwestie van 1679. Aan het slot van mijn 'llaatste stukje in de NieujwSbbodie beloofde ik het ant- wioord van de Gecommitteerde Raden; van Zeeland op het adres van de Vrou- hvie van Haamstede zoo noodig ;aan de leZers te zujllen miededeelen. De Appostillie dan luidde als volgt: „Gediliblereerd op de bovenstaande Re quests en gecoinsidereerd, dat de qua- liteit tot het jagen in den persoon' vain Mr. Connelis Pous komt op te houden, is goedegvonden ien verstaan: De voorsz. Requeste te steilten in handen vam den BaiHiu|w! van Zierikzee, om, de zake Zoo bevindende, alsdaar te Voorgegeven fw'ordt tegen den gemetten Mr. Cornells Pous volgens de PI'accaafcen van den Lain dei, op het stuk van de Jagt, Visscheriji en Vogelarij' geëmaneerd, zonder vertrek en conniventie te prcoedeeren, tot voldoe ning van de Boeten en Poenalen daar inne gestatueerd, hettwtelke te minder ka:n of mag Iworden nagelaten, alls wegens eenig vasal Iwerde violatie vam zijtoe Jagt geklaagd en daartegen Justitie verzorgt Wordt, En voor zooyeel de Persotejnien aangaat, die tot Noord|wteUte, of te el ders ten platteland© fw'onqn, die op het Ambacht van Haamstede hebben gejaagd, of te mede helpen jagen, iwiordt verstaan, dat den Schout van Haamstede, gerech tigd is als zoodanige Persoenen. op het voornoemde Ambacht komen, 't zij' bij Arrest of te Gijzeling te incommoderen, en aldaar zoo lange te houden, tot dat zij de Boete betaald hebben; en in cas van nood zoo zal den Hoofd-Officier of te zijnen Stedehouder, desverzogt zijn de gehouden wezen, den Voorz. Schout en alle andere Schouten, onder zijtoe ju risdictie iwonende, ingelijke voorvallen, de Sterke hand te bieden. En overmits den gtemelten Cornells Pops gezegd Wordt zijln honden em valke|n veeltijds te hou den onder de Heerlijkheid van Rqnesso en Oosteren Bari vajn defn. Duine, zoo zal den Schout vam Renesse voornoemd zig daar op informeren, en, zoo b'evimdefn'de, denzelven uit maam vam de Heerem vam den Rade aanzeggend, dat hij Wiel zal doen, dezelve homden en valken daar van te (weren, opdat HaarEdelfirogende miet genoodzaakt mogten worden, daarin ba der te voorzien. Zullende Extract van deze Resolutie gezonden (wiordem aap Den Bailliiulwi van Ziericzee, om zig daar naar te reguleeren, ook zijtoemi Stadhou der daarvan kemnisse te geven, om', zoo Iwiapneer Zijln© of te hupne assitentie in de bovengenoemde gevaren zoude moge^ Worden genequireerd, Zij. ook dezelve aan de respective Schouten zonder uitstel mo gen toebrengen. Actum ten Rade in 't Hof van Zea land te Middelburg, dien 24 Oc tober 1679". Mij present, (was Oinderteekend): JUSTUS DE HUIJBERT. In mljln stukje: „Een rechtsgeding apno, 1525", stelde ik de vraag: Is de naam Zwanenburg pok thans ip Nieuwierkerk' nog blekend". De heer J. P. Fliklwieert te Cape-lle bij Zierikzee (wias zoo vriendelijk mij van antwoord te dienen. De heer FlikWeert toch wopnt iop de hofstede, genaamd „Slot ZWamePblurg". Maar de heer FlikWeert was ook Zoo Welwillend mij ter inzage te zenden een uitknipsel van de Nieuwsbode van Sep tember of October 19,29,- Waarin dqor den niet genoemden, mlaar Wiel b'ekepdep des kundige uit Zierikzee, uitvoerig over: „Het voormalig Sl|ot ZWanembJurg in Dui- veland" Iwlerd geschreven. 1 Van dat uitknipsel heb ik ten behoeve van m'ijto archief een dankbaar gebruik gemiaakt. Het deed me genoegen uit dat stuk te vernemen dat ook de bekende oud heidkundige Ermerins aandacht had ge schonken aan „het gevangen zetten van Adriaan de Smit en Pieter Bodt op Swa,- nenburch en hup Wederrechtelijke ver voering naar Veere". Aan den heer FlikWeert nogmaals dank voor de betoonde Welwillendheid. B. W. G. B. TELEGRAMMEN AANGIFTE VAN PETROLEUM. De secretaris-generaal, hoofd van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, vestigt er bij herhaling de aandacht op dat verbruikers die beschik ken over een hoeveelheid van meer dan 200 liter petroleum, welke reeds voor 17 Juni j.l. werden gekocht, verplicht zijn hiervan voor 15 Augustus 1940 schrif telijk opgave te doen bij het rijksbureau voor aardolieproducten, Zeestraat 100— 104, Den Haag. I DE ENGELSCHE PERS OVER DE LUCHTAANVALLEN. De Engelsche bladen reageeren op de Duitsche luchtaanvallen van Zondag mét j uitlatingen als „begin van den grooten slag van Engeland". De bladen probeeren de vrees en de angstige stemming, die onder het Engelsche publiek heersehen, te doen verdwijnen. Bijna ieder dagblad verklaart dat het Duitsche offensief thans is begonnen. De Duitschers probeeren de 1 Engelsche sleutelpositie te verlammen 1 voor de „eigenlijke invasie begint". I De „Daily Mail" is van meening, dat de slagen van de beide luchtvloten wel eens beslissend zouden kunnen zijn voor den 1 afloop van den oorlog. De „Daily Ex- f press" schrijft, dat de toekomst van iede- 1 ren Engelschman thans op den drempel van Engeland wordt uitgevochten. WEER LUCHTGEVECHTEN BOVEN HET KANAAL. Aan de Britsche kust werden Dinsdag morgen opnieuw door afdeelingen Duit sche gevechtsvliegtuigen en duikbommen werpers aanvallen gedaan. Hierbij werden op verschillende plaatsen boven Het Ka naal en het eiland hevige luchtgevech ten geleverd. Het is den Duitschen aan vallers gelukt de versperring van de Zuidkust, die gevormd wordt door lucht doelartillerie en jachtvliegtuigen, te door breken en hun bommen op de beoogde doelwitten neer te werpen. Het is nog niet to overzien Welke Britsche doelen tot dusverre zijn gebombardeerd. De po- gingen van de Britsche luchtdoelartil- 1 lerie de Duitsche bommenwerpers eenige schade toe te brengen of hun plannen te verijdelen, waren vergeefs. De Engelschen verloren reeds in de eerste morgenuren een groot aantal jachtvliegtuigen. DE LUCHTSLAG BOVEN HET KANAAL. Bij de luchtgevechten die boven Het Kanaal en Engeland Maandag zijn ge leverd heeft den vijand, naar met zeker heid is vastgesteld, in totaal 86 vlieg tuigen verloren. Bovendien schoot de Duitsche luchtdoelartillerie boven Duitsch grondgebied drie vijandelijke vliegtuigen neer, zoodat in totaal 89 Britsche toe stellen vernietigd werden. Daarenboven werden 7 andere vijandelijke jachttoe- stellen door zware beschieting buiten gevecht gesteld. Met lange rookslierten gleden zij af en verdwenen in den nevel, zoodat zij als verloren kunnen worden beschouwd. Bij de gevechten, die dezer dagen werden gevoerd, gingen 24 Duit sche gevechts- en jachtvliegtuigen ver loren. Dinsdagmorgen vroeg vertrokken wederom Duitsche bommenwerpers op weg naar Engeland. LUCHTAANVALLEN OP ENGELAND. Van bevoegde zijde verneemt het DNB, dat men tevreden is over de vandaag! door de Duitsche luchtmacht ondernomen aanvallen. Vanochtend hebben Duitsche duikbommenwerpers en gevechtsvliegtui gen de vliegvelden van Portsmouth met succes aangevallen. Startbanen, hangars en terreininstallaties werden door inslaan de bommen vernield, terwijl konden bran den worden waargenomen. Ook de ballonversperring bij Dover is opnieuw door Duitsche jachtvliegtuigen aangevallen. Tot dusver werden vier bal lons neergeschoten. Zij stortten brandend omlaag. Hierna kwam het tot luchtgevech ten, in den loop waarvan de Duitschers de heerschappij in de lucht boven het gebied van Dover verkregen. Een aantal Heinkel vliegtuigen, dat van ochtend op verkenningsvlucht was in de straat van Dover, heeft bij Goodwin Sands twee vijandelijke patrouillevaartui gen, die de Duitsche gevechtstoestellen onder vuur namen, tot zinken gebracht. WEER EEN AANVAL OP. MALTA. De speciale correspondent van Stefani meldt dat Italiaansche formaties bom menwerpers, tusschen half negen Maan dagavond en half één des nachts, in opeenvolgende tochten belangrijke mili taire objecten ,op het eiland Malta heb ben aangevallen. Deze formaties deden eerst met veel succes een aanval op de petroleumopslagplaatsen. STRIJD AAN DE INDISCHE GRENZEN. Volgens een officieel bericht zijn een Britsche kapitein en een Indische sol daat onlangs bij een gevecht met vij andelijke stammen aan de Indische Noord westgrens gedood. 14 Indische soldaten werden gewond en een wordt vermist. Men neemt aan dat de vijandelijke ver liezen 5 idooden eni 7 gewonden bedroe gen. Aan de grens schijnen vaak botsin- voor 'te komen. VERKEERSVLIEGTUIG VERONGELUKT. De Britsche scheepvaartradio bericht dat een tusschen Melbourne en Canberra (Australië) vliegend verkeersvliegtuig, in de omgeving van het vliegveld van Can berra is neergestort. Tien personen zou den hierbij om het leven zijn gekomen. Naar Reuter meldt is vast komen te staan, da; twee ministers en de vice- president slachtoffers zijn geworden van dit vliegongeluk. SPORT VOETBAL. Oranjeboys IStormvogels I Voor den wiedstrijid tegen Stormvogels komen de Oranjteb'oys heden (Dinsdag) avond hoogstwiaarsdhijfnlijk met het voe gende elftal! uit: A. Volkeri d. J. Vplkeri len de Spirt Jr. a. S. Schot, P,. L'. vanj Doorn en G. Potappel Az. m. P. Dekker, P.A. Ribbons, Philipse, Joh. Koevoets en A. J. Hendrikse v. Ondanks de vacantie hebbeini de Boys nog een aardige ploeg op de bteen kun nen brengen. De opname van de Spirt en Philipse (Goes) zal iwtel een versterking bteteekenen en Potappel zal het in de middenlinie ook wel kunnen» Bijl gunstig twieer zal deze plaatselijke ontmoeting we/ belangstelling hebben. Wat den uitslag betreft geven |wie de Stormvogels, die het zonder van Dijk© moeten doen, kaïns op een kleine overwinning. 11 Augustus Zonnemaire I—Noordgotojwje I 0—1. Vereeniging Ziekenhuisverpleging op Tholen en St.-Philipsland In de Zaterdag j.l. gehouden bestuurs vergadering van bovengenoemde vereeni ging werd besloten aan de afdeelingen een voorstel tot uitbreiding van de verzeke ringemogelijkheid voor te leggen. Momenteel kent de vereeniging sleohts één tarief, n.l. verplegingekosten tot een maximum van f 2,per dag gedurende 6 weken per jaarbijkomende kosten tot een bedrag van f 10maximale vergoe ding voor een operatie f 50vergoeding röntgenfoto, noodig voor een aaneenslui tende operatieve behandeling, max. f 15. De contributie voor dit tarief, te noemen het grondtariet, bedraagt ö1^ oent per lid en per week, leeftijd 16 jaar en ouder. Het bestuur stelt de volgende uitbrei ding voor I Tarief Ia: De contributie voor dit tarief zal als volgt luidenBehalve het grondtarief 2 oent per persoon per week boven 16 jaar plus 2 oent voor elk kind onder de 16 jaar tot een max. van 3 kinderen. Behalve de vergoedingen voor het grondtarief heeft men bovendien nog reoht op: a. Max. f 10 vergoeding voor kleine operatie, waarvoor geen opoame noodig is. b. Een vergoeding van max. 5 dg f 2 per dag voor observatie. II. Tarief II. Contributie f 1,40 per 3 mnd per lid of gezinslid van 16 jaar of ouder. Kinderen onder de 16 jaar betalen per 3 mnd 40 oent tot een max. van 3 kinderen. Als uitkeering geniet men Verpleegkosten, gedurende 6 weken per jaar, f 3,50 per dag; bijkomende kosten tot een bearag van f 20röntgenfoto, gevolgd door een operatieve behandeling, t 20; operatiekosten, volgens grondtarief, verhoogd met 60% tot een maximum van f 80vergoeding van f 15 voor kleine operatie zonder ziekenhuisopname vergoeding van max. 5 dg f 3,50 per dag voor observatie. Voorts stelt het bestuur voor een toe- lagtarief voor verpleging in een T.B.C.- sanatorium. De contributie volgens het grondtarief is voor alle leden verplichtend. Uitkee- ringen naar een ander tarief dan het grondtarief zal plaats hebben, nadat men 13 weken volgens dat andere tarief is in geschreven geweest. Het bestuur stelt voorts voor om per afd. 2 afgevaardigden te benoemen. Het aantal nit te brengen stemmen zal bepaald worden op 1 per 25 leden, die in de afd. per 1 Jan. zijn ingeschreven. Sleohts be stuursleden en afgevaardigden hebben op de aig. verg. stemrecht. Ten slotte stelt het bestuur nog voor om aan het Reglement het navolgende artikel toe te voegen. Geen vergoeding wordt betaald: u Wanneer een lid in een ziekenhuis moet worden opgenomen tengevolge van een ongeval of anderszins, veroorzaakt door oorlog, vijandelijken inval, volksoploop, muiterij of militaire macht''. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie wordt niet teruggezonden Geachte Redactie. Toen ik 10 Augustas na het verlaten van de vergadering naar huis reed, kwam ik tot de ontdekking, dat ik mijn betoog tegen den heer C. J. M. Boogerd als volgt had moeten inkleeden. In den middag van den dag, waarop de gecombineerde vergadering eind 1939 op het stadhuis te Zierikzee werd gehouden, deelde dr. van Eldik mede, dat hij begreep, dat zijn taak in het ziekenhuis in de toe komst overbodig werd, waarop ik hem antwoordde, dat ik blij was, dat hij zelf tot die overtuiging kwam, daar dit het bestuur de onaangenaamheid spaarde hem dit feit onder het oog te moeten brengen. Hij stelde in aansluiting daarvan de mogelijkheid van het aanstellen van een internist in het vooruitzicht. Daar verbetering van het ziekenhuis te Noordgouwe meer dan dringend nood zakelijk was, ging het bestunr zoo spoedig mogelijk aan het werk met de z.g. oom missie Frederik8e. Daar het bestuur (de heer Vijverberg heeft zioh niet uitgesproken) de positie van Dr. van Eldik overbodig vond, omdat de chirurg weer op 't eiland woonde (dit argument in de eerste plaats) en de heeren van de oommissie Frederikse als uitdrukkelijke voorwaarde voor het voteerén van de gelden het ontslag van Dr. van Eldik als geneesheer-direoteur eisohte (niemand kon het weten, dat de mobilisatie eind 1940 zou eindigen) werd besloten teneinde de bouw van 't zieken huis zoo spoedig mogelijk tot stand te brengen, Dr. van Eldik tegen 1 April '40 te ontslaan met een opzeggingstermijn tot 1 April 1941 overeenkomstig het contract. Niettegenstaande dit besluit bleef Dr. van Eldik zioh als geneesheer-direoteur voelen en toen hij eind Mei 1940 terugkeerde, kreeg ik de mededeeling. dat hij nog als zoodanig optrad. Ik heb toen eind Mei een onderhoud met hem gehad. Ik zag de zaak zoo, dat zijn taak geëindigd was met de terugkeer van den chirurg op Schouwen en Duiveland, hij Diet. In de eerstvolgende bestuursver gadering begin Juni 1940 deelde het dage lijksoh bestuur mijn meening, en werd Dr. van Eldik voor de tweede maal, thans de finitief, ontslagen, behoudens goedkeuring van de algemeene bestuursvergadering. Het is nu gemakkelijk, om te beweren dat Dr. van Eldik onrecht is aangedaan, maar Dr. Boogerd wist evenmin als het dagelijksoh bestuur, dat de mobilisatie eind Mei zon eindigen. Gesteld, dat de mobilisatie nog een jaar had geduurd, had dan de zoo noodzakelijke bouw van het zieken huis opgeofferd moeten worden aan de handhaving van Dr. van Eldik, omdat hij gemobiliseerd was P Ik vind het uitspelen van het gemobiliseerd zijn van Dr. van Eldik in deze kwestie een theatraal gedoe. In het leven moet het belang van den enkeling nu eenmaal wijken voor het belang van de geheele mensohheid. Had Dr. van Eldik zioh direct bij de eerste beslissing neergelegd, dan was al dit on aangename geschrijf overbodig geweest, elk ander zou zioh, hoe sneu het genomen besluit ook persoonlijk voor hem was, bij iet6 wat onvermijdelijk is neergelegd hebben. In het vertrouwen, dat de houding door het dagelijksoh bestuur in deze kwestie ingenomen voor een ieder thaDS duidelijk is, dank ik u voor uwe gastvrijheid. Hoogaohtend, W. H. ITTMANN. Brouwershaven, 12 Augustus 1940,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3