I STRIJD EN OVERWINNING Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 13 Augustus JAARSVELD 414,4 M. AVRO-uitzending. 8 berichten ANP, dram.; 8,30 orgelspel; 8,50 gram.; 10 morgenwijding; 10,15 gram.; 10,30 „Mijn moedertaal"; 10,35 ensemble Jonny Kroon; 11 wenken voor de huishouding; 11,20 ensemble Jonny Kroon; 12 AVRO-amuse- mentsorkest; 12,45 berichten ANP; 1 De Speellieden en een koor; 1,20 AVRO- Aeolian-orkest; 2 „Verstandig verduiste ren"; 2,10 Philharmonisch kwartet; 3 „Een dag bij het KVV"; 3,30 pianovoor- dracht; 4 Puszta-orkest (opn.); 4,25 de clamatie (gr.pl.); 4,45 De Vroolijke Vijf; 5,15 berichten ANP; 5,30 omroeporkest; 6,30 VPRO: jeugduitzending; 6,45 gram.; 7 vragen van den dag (ANP); 7,15 be- richten; 7,20 gram.; 7,40 „De afbeeldingen op onze zomerpostzegels"; 8 berichten ANP; 8,15 Cabaret-programma; 8,55 gram.; 9,25 „De Opbouwdienst"; 9,45 omroep- orkest; 10,15 berichten ANP, sluiting. KOOTWIJK 1875 M. KRO-uitzending. 7 berichten Duitsch; 7,15 berichten Engelsch; 7,30 Wij be- ginnen de dag; 8 gram.; 9 Haarlemsche Oratoriumvereeniging; 9,45 gram.; 11,15 berichten Engelsch; 11,30 gram.; 12,30 berichten Duitsch; 12,45 berichten ANP; 1 gram.; 2 berichten Duitsch; 2,15 gram.; 3,15 berichten Engelsch; 3,30 gram.; 5 1 berichten Duitsch; 5,15 berichten ANP, 5,30 gram.; 6,15 berichten Engelsch; 6,30 RVUcyclus „De natuurkunde van het vrije veld"; 7 vragen van den dag (ANP); 7,20 gram.; 8 berichten Duitsch; 8,15 berichten ANP; 8,30 berichten Engelsch; 1 8,45 gram.; 9,15 berichten Engelsch; 9,30 gram.; 9,55 Wij sluiten den dag; 10.00 berichten Duitsch; 10,15 berichten ANP; 10,30—10,45; 11,15—11,30; 0,15—0,30 en 1.15 —1,30 berichten Engelsch. VERSCHILLENDE BERICHTEN Weer Engelsche bommen. Zaterdagnacht zijn wederom boven ver schillende plaatsen van ons land Engel sche vliegtuigen verschenen, die ook bom men hebben geworpen of althans hebben getracht dit te doen. In de provincie Noord-Brabant nabij de Belgische grens zijn twee zware bom- men neergekomen in een boschperceel. Een inwoner van de gemeente' Alphen (Noord-Brabant) is bij deze gelegenheid gedood; er is in de nabijheid ook eenige materieele schade aangericht. i Verder zijn bommen neergekomen op tuinderijen te Aalsmeer, in het geheel 12 stuks. Zij hebben een woonhuis zwaar, een ander woonhuis licht beschadigd en een groot aantal broeikassen vernield. Er zijn geen personen gekwetst. In een voorstad van Venlo is door uitgeworpen bommen een aantal woonhuizen licht be- 1 schadigd, geen persoonlijk letsel. Verder is een Engelsch vliegtuig gesig- naleerd boven de Schelde nabij Wal cheren. Het werd door het afweer- geschut verjaagd en heeft geen bommen uitgeworpen, tenzij vermoedelijk een brandbom, die echter' in het water te- recht is gekomen. Door scherven van granaten uit het afweergeschut is een burger licht gewond, in verband waar mee de waarschuwing aan de burgerij om bij luchtaanvallen dekking te zoeken in herinnering wordtgebracht. Goes heeft tienduizend inwoners Zaterdagmorgen is in Goes de 10.000e ingezetene ingeschreven. Het was Trina Jacomina de Munck. Na de aangifte werd de vader van de jonggeborene in de burgemeesterskamer genoodigd, waar het dagelijksch bestuur der gemeente vol tallig aanwezig was met den gemeente- secretaris, den ambtenaar van den bur- gerlijken stand en het personeel der f ■2 Het beste middel om eigen smarten J te vergeten, is die van anderen te lenigen FEUILLETON ROMAN VAN HANS HIRTHAMMER Zij schrok. Net genoeg om een paar wieken van te kunnen leven. Mijjn he mel, als die mienscben mij' miaar eens Iwlat tijld wileten laten! Meneer Doos schroefde zijln vulpenhou der los en 'begon te schrijven. Het bleek echter, dat er iw'eer geen inkt in was. Verdraaid, al Weer leeg, bromde hij'. Mariene glimlachte mat. Zijf verliet de kamer en keerde Weldra teryg mlet een fleschje inkt. Heel vriendelijk van u! vond me neer Doos. Nou, ^enfin, daim zullen We maar opschrijven, dat er niets Was om beslag op te leggen. Maar als ik u een goeden raad mag geven, past u dan op voor dien Schwaiger. Hij zal woedend zijn, als h'iji hoort hoe het er hier vloor staat. En ik geloof (niet, dat ik een ge heim verraad, als ik u vertel, dat zie in het dorp niet erg best over u te| spreken zijln. Schwaiger is nogal gezien; bet zal hein niet moeilijk vallen de meni- secietarie. De burgemeester, mr. W. C. ten Kate, wenschte den vader van harte geluk, onder aanbieding van een spaar bankboekje met f50 namens het gemeen tebestuur en de vereeniging voor vreem delingenverkeer. Trina Jacomina was de eerstgeborene in het gezin de Munck. De Midza heeft de ouders een enve loppe met inhoud en een geboortetaart aangeboden. Garage uitgebrand Zaterdagmorgen heeft in een bijge bouw van de n.v. Damster Auto-Mij. te Appingedam (Gron.) een felle brand gewoed, welke een groote schade heeft veroorzaakt. Het vuur werd ontdekt in de groote garage der maatschappij, waar in zich o.m. 16 auto's bevonden. Binnen korten tijd stond deze schuur in lichte laaie. De brandweer rukte met drie mo torspuiten uit en slaagde er in, reeds na ongeveer een uur het vuur te be dwingen. Alle auto's en drie nieuwe autobussen gingen verloren, terwijl de groote garage geheel uitbrandde. De schade bedraagt f 100.000. Naar de oor zaak van den brand wordt een onder zoek ingesteld. Geen speelgoed I In de 'omgeving van Spakenburg hadden eenige jongens ledige patroon- hulzen gevonden en medegenomen. Tus- schen deze ledige hulzen bleek echter nog een geladen patroon te zitten. Dit is het 8-jarig zoontje van den heer R. Hz. noodlottig geworden. Toen de knapen even later een vuurtje gingen stoken, werden de gevonden voor werpen daarin geworpen. Een der pa tronen ontplofte. De kogel trof 't knaapje in de zijde en veroorzaakte daar een tamelijk diepe vleeschwond. Een ijlings ontboden arts moest de wonde hechten. Was de kogel eenige centimeters dieper gegaan, dan zou de jongen doodelijk ge troffen zijn geweest. KORT EN BONDIG De Japansche minister van buitenland- sche zaken, Matsoeoka heeft in een in terview, verklaard, dat Japan bij den opbouw van het nieuwe groote Aziatische oeconomische gebied moet samengaan met die machten, wier doeleinden even eens zijn gericht op een herordening in de wereld. Matzoeoka wees er verder op, dat het conflict in China, zoo spoedig mogelijk, zal worden geëndigd. Niettemin moeten noodoplossingen wor den vermeden, in verband met de steeds veranderende internationale situatie, wel ke Japan voor een nieuwe taak kan stellen. De beide Fransche tankschepen, die door de Engelschen; in de haven van Alexan- drië werden vastgehouden, zijn ondanks het protest van de gezagvoerders door de Engelsche autoriteiten gedwongen uit te loopen. Men neemt te Vichy aan, dat de schepen naar Port S oedan zul len worden gebracht om daar door de Engelschen in beslag te worden genomen Een corruptie schandaal, dat sterk herinnert aan de Stavisky-affaire, houdt op het oogenblik hartstochtelijk de Argentijnsche openbare meenig bezig. De kwestie heeft nog gewonnen aan po litieke beteekenis, doordat een commis sie van onderzoek uit den senaat, die na een perscampagne van maanden was ingesteld, had vastgesteld, dat leidende politici en parlementsleden omkooppen ningen, ten bedrage van vele honderddui zenden pesos hadden aangenomen. Naar het Bukarester Tageblatt uitArad verneemt heeft de plaatselijke politie al daar verboden te luisteren naar de nieuwsberichten van alle bui tenia nd- sche zenders of deze nieuwsberich ten te verbreiden. In openbare gelegen heden mag door de radio alleen muziek ten gehoore worden gebracht. Na 22 uur is het luisteren naar radio-uitzendingen geheel verboden. Ook in particuliere wo ningen. i sehen tegen u in het Ihaiinias te jagen. Maar twdj: hebben toch miemand iets in den tw'eg gelegd? Ach, was mijtn main toch maar nooit op het onzalige idéé gekomen zich hier te vestigen! Kunt u niet zoolang haar ufw ouders gaan tot u)w m'ain u naar Berlijlm laaf komen? Mariene schudde het hoofd. Eh plot seling blarstte züj' in snikketn uit. Meneer Doos keerde zich af en staar de door het raam naar 'buiten. Ik kan me Iwfel voorstellen, dat het moeilijk v'oor u is. Maar de kinderen zïj'n er toch ook nog ik bedoel, daar zult u toch telkens |weer nieuwe kracht uit kunnen putten. ZoiO'n stel van die heerlijke bla gen.... het duinkt me toch, dat die een Imensch over alle moeilijkheden heen hel pen. 1 Hiji zag echter (wiel, dat zijln woorden niet de minste uitjwlerking hadden, zoo- dat hem niet veel anders overbleef dan zijn hoed te nemen en met een wat onbeholpen, maar Iwielgemeendein: groet het huis te verlaten. Mariene liet zich op een stoel vallen en haar gedachten dwaalderi naar Lo- reinz, die sinds drie dagen in|iets meer van zich had laten hooren. In deze da- gen vain hun scheiding (waren haar de oogen open gegaan, had zlij' vloor het eerst pas goed beseft hoe ze hem door haar voortdurende klachten 'en haar tovlan- X De zorg voor vrouwen en moeders, die werkzaam zijn in de bewape- ningsindustrie wordt in Duitsch- 1 land systematisch uitgebreid. Voor de jaren 1940-'41 is reeds voorzien in de vervanging van 61.000 moeders. Voor de vrouwen en moeders staan 160 tehuizen ter beschikking, waarin zij eenige weken kosteloos kunnen verblijven. j In den staat Louisiana zijn wolk- breuken opgetreden, die op sommige punten geheele gebieden tot een hoogte van twee voet overstroomden. In het Z.- 1 Westelijk deel van Louisiana zijn meer dan 10.000 pefsonen dakloos. Gouverneur Jones heeft alle beschikbare booten in beslag genomen voor het doen verrich ten van opruimingswerkzaamheden en voor het transporteeren van levensmid- delen. I Stefani meldt uit Tirana, dat Grie- ken ih het Albaneesch-Grieksche grens- j gebied van Ciamura een politieken moord hebben bedreven, waarvan een zekere Daut Hoggia, een oud voorvechter van het Albaneesehe irredentisme het slacht- offer is geworden. De daders hebben het hoofd van Hoggia meegevoerd naar Griekenland en-aan de autoriteiten, die er sinds jaren,,een hoogen prijs op gesteld hadden, overhandigd. j Rijksminister van Economische Zaken dr. Funk, heeft de 28ste Deutsche Ostmesse geopend met een rede, waarin hij de groeiende Duitsche, econo mische kracht stelde tegenover het toe nemende verval van krachten van het Britsche wereldrijk. De minister verklaar- de, dat deze Ostmesse voor de eerste maal geen aanklacht is tegen Versailles, doch een fiere tentoonstelling van vreed- zaam opbouwwerk dat gepresteerd is. ZIERIKZEE. Aangesteld alls agent van politie te Dordrecht, met ingang van 19 Augustus, ide heer M. L. van der Schelde te Bergen op Zoom, geblocnen te Zie- rik'zee. Dft heer A. Bil Gz. van hier is met ingang van hede|ni aangesteld als hiaré'Chaussée, met standplaats 's-Hertor genbosch. Zondagmorgen tusschen half tiejnj em tien uur dreef een losgeslagen kabelbal lon over oins eiland, (waarbij! die ineerr hangende kabel over den gro|nld slbepte. Aan het Sluispad te Haamstede raakte dez-i het laagspanningsnet van de PZEM, vernielde verder aan de Provinciale Iweg naar Haamstede de telefoonlleiding en klwiam daarna aan den Sdhouwischeu dijk bijl NoordgouiWé in de hjopgspanmiings,. lijln terecht. Hier Iwierden alle draden afgetrokken eii blrak een paal b'iji beun grond af. Als gevolg hiervan geraakte Schouwen achter Zierikzee van electri,- schen stroom1 verstoken. Om klwlart vloor drie 's-middags iwlas deZe storing wieer hersteld. Ook het laagspanningsnet aan de Groenelweg te Noordgouwe werd ern stig beschadigd. Boven Duivieland schijnt 'de ballon te zijln gestegen, vajnldaar zijln ons geer- schadegevallen btekejnld. Voor het Staats,examen ter toelating tot de Universiteiten slaagde o.a. voor het diploma A, onze vroegere stadgenoot P. J. Bamoulwi. Te 's-Gravenhage slaagde voor de akte N.W. (Nijyerhieidsandertwlijls) dhr. J. S. Buiize te Sneek, vroeger te Zierikzee. SCHARENDIJKE. Mtet ingang van 15 dezer is de heer A. J. Verfwiest aange steld afe marechaussee, met standplaats 's-Hertogenbosch. BROUWERSHAVEN. Het Prov. Zeebwsch Qotmitê voor hulp en herstel heeft de goede ontvangst bericht van de opbrengst der in deze gemeente gehouden collfecte voor de Nationale Inzameling ad f718.10 en hartelijken dank betuigd aan allen die hun medewerking aan de bytednbrepging van dit bedrag hebben verleend. keimoedigheici het leven Veel moeilijker had gemaakt dan noodig Was. Zijl had hem moeten keljJeft, hèm moedig en troujwi terzijde moeten staan. Ach, waar om kon ze toch niet zoo sterk zijln als hij, die aan alle beproevingen en tegen slagen ,eeii bijzondere beteeke^s scheep toe te kennen. ...Nee, Mariene, het is niet zoo, dat (wijl reden zouden hébben Op het leven verbitterd te Zijln. Het Iwiordt elk naar Zijln krachten toegemetöni en slechts de onlwaardigen blijven vaini tegelnsl|ag verschoond. Er is oiok in het leven geön top zonder afgrond. Als jij denkt, dat anderen het beter hebben, dap kaïn ik daartegenover slechts dit aanvoeren, dat zij! beklagenswaardige lieden Zijln, wan neer zij1 dat betere leven niet zelf ina har den strijd weten te veroveren. Het schenkt nu eenmaal geen voldoening, Wanneer alles je zoo, maar in den schoot Iwlordt ge- lwjorpan Hoe vaak had Lorenz met dergelijke iwloorden niet getracht haar wakker te schudden, om dan telkens echter Weer tot de ontdekking te moeten komen', dat Zijl niet van zij]n slag Was. Neejni, zij was niet voor strijdster en heldin geboren. Zij' verlangde haar beetje geluk, Zij! Iwilde vrede hebben en zich geborgen Iw'etep. Toen de kinderen tegen dep avond Weer naar huis kwamen, vonden zij' huin 1 moeder met behuilde oogen aan tafel OOSTERLAND. Onze dorpsgenoot de heer M. J. Boogert, korporaal bij1 de militaire politie, is met ingang van 10 Aug. aangesteld afe agent va'n politie te 's-Gravenhage, teiWijl de heer J. v. d. Have Janz., eveneens korporaal bij' de militaire politie met ingang van 15 de zer is aangesteld bij' het Iwapen der maxéchaussée. BRUINISSE. Waar het aanvankelijk in het voornemen lag de Waddenzee met ingang van 10 Augustus Wieder voor de mosselzaadvisscherij te s/lbiten, is door den Inspecteur der VisscherijPn in. het le, 3e en 5e district thans bepaald, dat personen, die dat Wenschen, alsiniog ver gunning kunpen krijgen om te vissehep van 10 Augustus tot 30 September. Er mag dan uitsluitend gevischt worden aan, den Zuidwal en het Bal'gzand en, op de Groninger Wadden bewesten, de lijp kerk. toren Paesens—lichtopstand Engelsman- plaat. Als object van Werkverruiming wordt thans onder leiding va'n, de Neder!. Hei demaatschappij' uitgevoerd de verbetering van de steenglooiïng i'n, de havdm. De vorige (Week werd weer een aanvang gemaakt imiet de mosselverzen- ding, inadat deze van begip Mei had stil gelegen. Er werden van hier 400 tonnen vervoerd naar Philippine. De zaadvis- scheriii, 'Werd actief beoefend. Niet min der dan 5200 tonnep halfjw'as mosselen Werden aangevoerd, meest voor eigen uitzaai. Van de Waddenzee Werd onge veer 750 ton Zaad aangevoerd, eveneens voor eigen rekening, meest van uitste kende kwaliteit. OUDrVOSSEMEER. Voor de betrekking van SecretariSrOntvanger vai.n, het Wee- Zep-Armbestuur hebben Zich 8 sollicitan ten aangemeld. Het Bestuur heeft de volgende aanbeveling samengesteld1. A. M. den Engelsman; 2. A. A. Guinist. THOLEN. Burgerlijke Stand. GeboTen: Esther, d. van J. Lalblan en H. Dijkslag; GehuWld: N. P. v. NieuwenhuijlZen, 38 j., ten K. Boot, 26 j. Door den secretaris-generaal, hoofd van het departement van sociale zaken, is onze burgemeester, mr. A. J. van der Hoeven blenoemd tot lid van de coim'm. van advies inzake het destructievraagr stuk. Aan de R.K. Nijverheidsschool te Bergen op Zoom slaagde voor het eind diploma, Jo BngelVaart Ad. alhier. De besomming der binnengekomen iblotvisschers Iwtas loonender den vorige Wleek. Per vaartuig werd gemiddeld Ible- somd van 80 tot ruim) 300 pond visch. Paling en andere vischsooirtep (werden Weinig gevangen. Ook de weervisseherij! Was van geen beteekenis. Uit Tholen Wferden voor de mossel.- cenrtale verzonden, alles voor het bin nenland, im totaal ruim1 70 ton mosselen. De kwaliteit wordt beter en het gewicht pier ton varieert van 18 tot 23 kilogram visch. De hoop is nu op spoedige af name voor België en Frankrijk. Uit de Nieuwsbode van vóór vijfentwintig jaar Van 12—18 Augustus 1915. Be noemd tot onderwijzer aan de Christe lijke school' te Tholen de heer H. C. Beekman te Rotterdam. Tot onderiwijZeres aan de Openbare Lagere school te Brouwershaven Iwerd benoemd rnej. M'. J- Flpijt te Sta- venisse. Ds. J. A. de Bruijn, predikant bijl de Ger. Kerk te O,ud-Voismeer vroeg emeritaat aan. De heer J. die Vries, ondeitaij'zer te Zierikzee, slaagde te 's-Gravenhage voor de akte Framsch L.O. De heer A. v. NieulWenhuijZe die (van 9 Dec. 1897 de betrekking van ge- meenfce-ontvanger te St.-Maartepsdijk vervulde, vroeg ontslag. De heer,en L. van Meurs en J. J. Wemimars te Bruinisse Werden toe gelaten als raadslid. zitten ien in hun' jeugdigen opstandigheid Zwperen Zijl wraak aan meneer Doos, als deze zich nu nog eens mocht latep zien. Het duurde meer dan een iwoek voor dr. Burmester, dank zij de bemoeiingen van den Duitschen copsul verlof kreeg Zijln ontijdig afgebroken reis vport te zetten. Prohaska |Was weliswaar nog steeds niet gevonden, maar de aanwij zingen voor zijn schuld hadden zich toch, dermate opgestapeld, dat van eenige ver denking j egens Loreiniz geen sprake meer kon zijln. Men inam derhalve genoegen mét Zijn toezegging zich te allen tijlde als ge- tuge teir beschikking van de justitie te zullen houden. Nu zat hij dan in een coupé vaini don boemel trein Dresden-Berllj'n, onafgebroken naar buiten starend, maar zo|nder de min ste belangstelling voor het voorbij' glij dende, landschap. Over oen paar uren zou hij' op de plants van bestemming Zijp. Dit vooruitzicht nam hem1 geheel in beslag Berl'ijin-Berlijln! zongen de Wielen en klopte zijn hart. In een recordmarsch (was hij' van Praag naar de oever van de Elbb gehandeld en vandaar had hij Zijln tocht onvermoeid voortgezet, gedreven door de kracht van zijn Iwil, tot hij weliswaar vermoeid, maar voldaan over zichzelf en vol vertrioulwen in de toekomst in Dresden Was aangeko men. 1J LANDBOUW EN VEETEELT De beperking van onzen veestapel. Een ander punt, dat wij thans willen aanroeren, is de vraag of er op het ge bied van de geitenfokkerij wel licht nog mogelijkheden schuilen, zelfs binnen het kader van de huidige voeder- toewijzingen. Het juiste aantal geiten en' bokken in ons land is niet nauwkeurig bekend, om dat telling van de geiten moeilijk is, vooral om deze reden, dat ze in de eer ste plaats individueel worden gehouden door landarbeiders en kleine boeren. Speciale geitenhouderijen, zooals men deze in de bergachtige streken van Cen traal Europa kent, komen bij ons niet voor. Volgens schatting zijn er in Neder land totaal c.a. 150.000 stuks geiten en bokken. De geit heeft vroeger nooit die aandacht ondervonden, waarop dit so bere en nuttige dier recht heeft. Het feit, dat de geitenhouderij niet in de eerste plaats gebonden is aan de meer ontwik kelde veehouderij, kan hiervan een der oorzaken zijn. De spreekwoordelijke benaming ,,ko» van den arbeider", duidt echter op het economisch belang van de geitenhouderij voor bepaalde bevolkingsgroepen. Opvallend is, dat Wij in de belangstel ling voor de geitenhouderij het spiegel beeld van het algemeen conjunctuurver loop kunnen waarnemen. Gedurende den vorigen oorlog breidde de geitenhouderij zich enorm uit, om na dien, bij toenemende welvaart, opnieuw in te krimpen. Men heeft vroeger met allerlei rassen gekruist en zoodoende groote fouten ten aanzien van de fokleer gemaakt. Dank zij den arbeid van de Provinciale com- missiën voor de geitenfokkerij en van de Landbouwvoorlichting, is er in de laatste 30 jaren op het gebied van de geitenfokkerij voortreffelijk werk ver richt. De doelbewuste kruising van de beste exemplaren van onzen oorspronkelijk sterk heterogenen geitenstapel met geïm porteerde bokken van het melkrijke en hoornlooze witte Zwitsersche ras „Saa- nen", heeft haar goeden invloed op de productie en op den bouw niet gemist. Thans vloeit vrijwel door alle geiten Saanenbloed. In Drenthe en een gedeelte van Groningen importeerde men bokken van het Toggenburger-ras en kruiste deze met de inheemsche geiten. Vandaar dat men in die streken vooral reekleurige geiten aantreft, welke kleur van dit ras afkomstig is. Door het houden van fokdagen, van keuringen en lezingen, is er op het ge bied van de geitenhouderij en -fokkerij allengs zeer veel, verbeterd. De geit is een uiterst sober dier, het geen verband houdt met de omstandig heid, dat zij uit de bergen afkomstig is. Met weinig, doch goed voedsel, mits met kennis van zaken gekozen, geven deze dieren producties, welke in verhouding tot hun levend gewicht zeer groot zijn. Veelal kan men volstaan met wat ge schikte restanten van de menschelijke voeding en tuinbouwproducten. Trou wens, in eiken tuin treft men planten aan, die door de geit gaarne worden op genomen, terwijl de voeding 's zomers al heel weinig moeilijkheden biedt, in dien men over een stukje grasland be schikt. Een goede melkgeit, die behoorlijk wordt verzorgd, geeft in een normale lactatieperiode van c.a. 300 dagen, 600 tot 800 kg melk, met een vetgehalte van 3.75—4.50 pet. Ook zijn gecontroleerde producties van meer dan 1000 kg ja zelfs tot 1800 kg bekend. Dergelijke gefor ceerde producties stemmen echter niet overeen met den eisch eener rationeele geitenhouderij. Onze conclusie luidt, dat uitbreiding van de geitenhouderij onder de huidige om standigheden niet slechts mogelijk, doch tevens alleszins gemotiveerd geacht moet worden. Een goedkoop onderdak vomd hij! in een kleiin hotel' in de jniattöjheid vain het station, maar toen hij den volgenden dag zijln reis had (wSHteai voortzetten, stroom de de negeai uit een egaal grij'ze lucht die geen hoop op spoedige (weersveran dering overliet. Een plotselinge ingeving volgelnJd, haast te hiji zich maar (het station om naar de reiskosten te informeeren. Het bleek, dat hij nog een paar pfenning over zou hou den, als hij dit laatste gedeelte vam zijln tocht per trein aflegde en het volgende o,ogenblik hielld hiji het kleine grijlzte stuk. je karton in Zijn hand, met (btramdende oogen steeds Kvteer den opdruk lezend „Dresden-Berlijn (Anhalter statio|nj)". Het leek hem onbegrijpelijk, dat hij nu nog maar door de controle blehoefde te gaan om in den trein te stappen, die hem1 in een paar uren in de hoofdstad zou brengen, zonder dat er iets meer ven hem verlangd Iwlerd dan dat hij1 rustig in een hoekje van de coupé zou blijven zit ten. Het eentonige, vlakke landschap buiten f 1.80—1.83; 1250 kg. b. Driel. f2—2,01; van regen. Bij vlagen sloegen de druppels tegen het coupéraam en dat gaf hem een behaaglijk gevoel van zich geborgen te weten. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 4