f 1,95 DEERING Rotterdam Succesjes Fa. Joh. den Boer Oorlogsschade Landbouwwerktuigen en Onderdeelen Goedkoop en doeltreffend Onze voorouders DENKT U ER OM... RINGSPELEN. Graanmaaiers Cultivators Timmerman Verbeek KENNISGEVING Jac. Knoop HUISHOUDSTER GEVRAAGD, Wilt u op de hoogte blijven „De Zierikzeesche Nieuwsbode" ledikanten, matrassen, dekens ledikanten, matrassen en dekens Bij TIMMERMAN VERBEEK Herencostuums Overjassen Damesmantels Regenmantels Mantelcostuums Regenjassen „Schouwen Duiveland" C. VAN DER VLIET A.Czn K. PH. ZEVENBOOM ZOON ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. Ondergeteekende bericht U bij deze dat hij zijn Autobusdienst (Burgh) Haamstede Zierikzee heeft beëindigd en deze heeft over gedragen aan dhr C. fl. v. Oevercn te Zierikzee. Hij dankt allen, die dezen busdienst meer dan 17 jaren hebben gesteund, en wel in het bizonder hen die bij de oprichting Mei 1923 als eersteD hun sohool- kinderen aan hem toevertrouwden. Hij beveelt den nieuwen ondernemer bij D aan. Hoogachtend, L. M. BLOM Haamstede, Augustus 1940. M.H., Met ingang van 1 Sept. a.s. hoopt ondergeteekende, de door hem van dhr L. M. Blom overgenomen Autobusdienst (Burgh) Haamstede Zierikzee TE HERVATTEN en neemt de vrijheid zich in de zelfde gunst en hetzelfde vertrou- wea aan te bevelen waarin zijn voorganger zich heeft mogen ver heugen. Hoogachtend, C. H. VAN OEVEREN Zierikzee, Augustus 1940. Per 2 September 1940 wordt de Schooldienst uitgevoerd. Hopende op spoedige opgave voor SCHOOL- A BONNEMENTEN. Makelaar houdt zich aanbevolen voor den verkoop van aardappelen, groenten en (ruit. Belast zich ook met taxa tiën, afsluiten van alle verzekeringen en koopen en verkoopen van vaste KantoorAdmiraal de Ruyterweg 196. Per telefoon te spreken: 's morgens 9-10, 's middags 1-2 en 's avonds 6-8 u. Telefoon 81431. Alle inlichtingen zonder verbinding of kosten. H.H. Landbouwers. Diegenen, die in aanm. wensohen te komen v. gratis grondoDderz. kunnen zich daarvoor opg. bij N. v.d. Linde Mz. Soharendijke 40- tot 50 jaar, bij vrouw alleen. Te bevr. Agent B. Groenleer, Burgh 1e Hypotheek gevraagd op Bouwland, Brieven lett. B, Bureau j van dit Blad. j Afhalen textielkaarten bij den agent der Distributie te Duivendijke op 12 Augustus, den geheelen dag. H.H. Varkenshouders en erkende handelaren. Vanat heden kunnen Varkens voor levering aan de Ned. Varkens- centrale worden opgegeven Voor Schouwen bij}: T. PRIEMUS - ELKERZEE Voor Duiveland by: F. v. d. STOLPE, p/a Gebrs. v. d. Stolpe, Blokweg Zierikzee. Openbare Verkooping Zierikzee G. VAN DUIN, wnd. Deurwaar der te Zierikzee, is voornemens op DINSDAG 13 AUG. 1940, des n.m. 2 uur, in „Concordia" te Zierikzee, ten verzoeke van den WelEd. Gestr. Heer Mr W. NIEU- WENHUY8EN, als ourator in het faill. van J. de Groot, destijds foto graaf te Zierikzee, om oontant geld, in het OPENBAAR TE VERKOOPEN a Winkelinventaris, bestaande uit verschillende toonbanken en vitrines, houten bakken, werkbanken, werk- boorden, tafels enz. enz. b Fotogarnituren en -Artikelen, bestaande uit lampen en toe- behooren, fotoboeken, albums en fotoboekjes, lijsten, camera's, oameratoebehooren en diversen, filters, rolfilms en papieren, chemicaliën, en apparatuur don kere kamer. Te zien op den verkoopdag des v.m. 11 tot 12l/2 uur. met de disiributie maatregelen Abonneert u dan op het dagblad heeft nog dringend behoe'te aan nu reeds en zeker in de komende winter De Nederlandsehe Studenten-Federatie komt in haar actie door 't geheele land, a s. Maandag en volgende dagen ook bij U, en doet een beroep op uw mildheid tegenover ge troffen landgenoten Geeft is voorraad van ZIERIKZEE - Telef. 90. is de rubriek in ons nummer van Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag leefden in 't steenen tijdperk Wij leven in 't bonnen en punten tijdperk Hieronder noemen wij enkele artikelen die vrij van punten zjjn Skisokjes Babykleecfing Corsetten Bustenhouders Bretelles Sokhouders Hoofddoeken Badcostuums Petten Alpino's Zelfbinders Band Elastiek Handwerkkleedjes Vloerkleeden Schoorsteenloopers Tafelkleeden Balatum Tafelzeil Borduur' en Haakgarens diverse Zomerstoffen En niet ie vergeten onze HOBO eenheidsprijzen artikelen die alle vrjj van punten zijn. Telefoon 105 nog maar één week (tot 17 Aug.) reinigen wij Uw Stoomwasserij Zierikzee - Telefoon 196 Sluit voor Uw woonhuis, werkplaats en inboedel een verzekering tegen Deze verzekering omvat de schade, veroorzaakt door krijgs verrichtingen van eenige militaire macht, het vallen van vliegtuigbommen, het neerstorten van vliegtuigen, door projectielen van afweergeschut en dergelijken. Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij Zierikzee, Tel. 9 (na 5 uur 184) Voor de komende lange donkere avonden, met thuis fittende menschen en gemis aan ontspanning, hebben we een proef genomen met het in voorraad nemen van eenige z.g.n. Dit is een soort tafelbiljarts met platte ringen inplaats van ballen, dat U zeer zeker iDteresseeren zal. De banden zijn voorzien van rubber en er behooren bij4 queuen, 4 zwarte stootringen, 15 roode en 15 groene speelringen, 2 pionnen en een spel-regelboekje. De prjjzen zijn binnen ieders bereik. We zullen ze U graag toonen. Hav.np.rk 413 - T.l.l, 44. nog billijke prijzen, bij ZIERIKZEE OFFICIEELE PUBLICATIES VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ Opgave voorraden cacaoboonen en -producten De Secretaris-Generaal, waarnemend Hoofd van het Departement van Landbouw en Vissoherij, brengt ter kennis, dat allen, die in het bezit zija van cacaoboonen, al of niet gebrand, en oaoaoproduoten, waaronder o.a. te verstaanoaoaoperskoeken, -sohilfers, -schroot, -poeder, -massa, -couver ture, -doppen, -gruis en alle soorten cacaoboter, of deze producten onder hun berusting hebben (zooals veemen), verplicht zijn den voorraad van deze producten per 10 Angustus na afloop der werkzaamheden op te geven aan de Nederlandsehe Meelcentrale, Riouwstraat 186, 's-Gravenhage, voorzoover deze voorraad per product de 100 kg te boven gaat. Voorts zullen al degenen, die cacaoboonen en oaoaoproduoten, als hier bedoeld, bewerken of verwerken, opgaaf moeten doen van de hoeveelheden, welke zij in 1937, 1938 en 1939 verwerkt hebben. Formulieren ter invulling van deze gegevens zullen op aanvrage worden toegezonden door de Nederlandsohe Meelcentrale en moeten vóór 17 Au gustas a.s. ingevuld bij deze centrale weder worden ingeleverd. Voorts is met ingang van 8 Augustus a.s. het verwerken, vervoeren en afleveren van cacaoboonen en oaoaoproduoten verboden zonder ver gunning van de Meelcentrale. Een vervoer- en afleveringsvergunning is niet vereisoht voor: 1. Cacaoboter met dien verstande, dat de bepalingen van de Nederlandsohe Zuiveloentrale t.a.v. geleidebiljetten en toewijzingen onverminderd van kracht blijven. 2. Chocolademelk, chocolade al dan niet gevuld, met uitzondering van couverture. 3. Het afleveren van den winkelier aan den uiteindelijken consument in normale hoeveelheden. Verbod aftevering tarwegrint-zemelen. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat het met ingang van 8 Angustus 1940 verboden is het product tarwegrint-zemelen aan de veehouders af te leveren. Als gevolg hiervan verliezen op dien datum verder hun geldigheid 1. Alle witte bestelbonnen, waarop het product tarwegrint-zemelen is vermeld. 2. Geleidebil jetten voor tarwegrint-zemelen in het bezit van handelaren en verkregen op vertoon van rose geleidebiljetten, uitgegeven door de Nederlandsohe Meelcentrale. Pryzen Akkerbouwproducten. De Secretaris-Generaal, waarnemend Hoofd van het Departement van Landbouw en Vissoherij, maakt bekend, dat de prijzen waartegen de landbouwproducten van den oogst 1940 zullen worden overgenomen, als volgt zijn vastgesteld (in guldens per 100 kg.): tarwe 11.50 rogge 10.50 wintergerst 10. zomergerst 10 40 haver 8 50 groene erwten 12 50 sohokkererwten 15 Capucyners a. blauwpeulen 15. b. Wijker vale 15. c. Mansholt of Hala 19. d. platte vale 25/29 Grauwe erwteni a. rozijnerwten 25/29 b. N.H. langstroo-erwten (witbloei) 25/29 c. gruno rozijnerwten 22 d. halflang stroo-erwten 22. Stamboonen i a. gewone br boonen Zeeuwsohe lange 22.50 Deze prijzen gelden voor producten, ingeleverd in de week van 18 Septembervoor producten, welke na 8 Sept. worden ingeleverd zal bovendien een bewaarloon van 3 cents per week worden betaald. De prijzen gelden voor gezonde boerensohoone producten van gemid delde kwaliteit en geleverd aan pakhuizen door den provincialen voedsel- oommissaris aangeweieD. In deze prijzen is het vervoer over normale af standen begrepen, bij vervoer over grooteren afstand kan deze voedsel- commissaris den teler tegemoet komen in de daaraan verbonden kosten, met deze beperking echter, dat voor vervoer binnen een afstand van 10 km nimmer vergoeding zal worden toegekend. De prijzen voor fabrieksaardappelen en suikerbieten zullen resp. plm. 1 1,75 per 100 kg en plm. f 14,per 1000 kg bedragen. Do prijs voor koolzaad van den oogst 1941 is vastgesteld op f 20,— per 100 kg. b. 6ron. stroo- of Friesohe woudboontjes 24 c. Walohersohe kogelboontjes 26 d. N.H. bruine boonen e. Citroen boonen Walohersohe witte boonen g. N.H. krombekken h. kievitsboonen Waalsohe boonen (op basis van 25 piksel) duiven boonen veldboonen koolzaad karwijzaad kanariezaad geel mosterdzaad bruin mosterdzaad blauwmaanzaad lijnzaad 26.— 26.— 26.— 27.— 27.— 14.- 14.— 12.25 16.50 31.— 12.— 18.— 20.— 30.- 14 Inlevering akkerbouwproducten oogst 1939 Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat dezer dagen een besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vissoherij, benevens eenige hierbij behoo- rende nitvoeriDgsvoorsohriften, gepubliceerd zullen worden, krachtens welke telers gehouden zijn vóór 10 Augustus 1940 in te leveren alle op hun bedrijf aanwezige hoeveelheden tarwe, rogge, haver, gerst en speltgroene erwten (met inbegrip van kroonerwten), sohokkererwten, oapucijners, veldboonen, bruine boonen, Walohersohe witte boonen; koolzaad, karwijzaad, geel- en bruin mosterdzaad, kanariezaad, wit- en blauwbloem lijnzaad, blauwmaanzaad. Vóór dezen datum behoeven niet te worden ingeleverd prodnoten, waarvan de teler, die deze voorhanden of in voorraad heeft, kan aan- toonen, dat zij behooren tot den oogst 1940. EveneenB is vóór genoemden datum van inlevering vrijgesteld een gezamenlijke hoeveelheid van 15 kg. tarwe of rogge voor iederen persoon, behoorende tot het gezin of het inwonend personeel van een teler, die in het bezit is van een loonmaalmachtiging, verleend door de Landbouw crisis Organisatie ingevolge de Crisis-Tarwebesohikking 1936 II, of aan wien door of vanwege den provincialen voedseloommissaris geregeld ver gunningen zijn verstrekt voor het vervoer van zelfgeteelde rogge, bestemd om in loon te worden verwerkt tot roggemeel, strekkende tot eigen gebruik van den betrokken teler en zijn gezin. De tarwe dient te worden ingeleverd aan de Gewestelijke Tarwe- Organisatie, binnen welker werkgebied het bedrijf van den teler is gevestigd, op de wijze als bepaald in het Reglement Steun Tarwe (Oogst 1939) be hoorende bij de Crisis-Steunbesohikking 1939 Tarwe (Oogst 1939). De inlevering van de overige hiervóór genoemde producten moet ge schieden aan den provincialen voedseloommissaris, binnen wiens ambtsge bied het bedrijf van den teler is gevestigd, op de gebruikelijke door dezen voedseloommissaris bepaalde wijze. De provinciale voedseloommissaris is gemachtigd om in bijzondere ge vallen, waarin de inlevering van de genoemde granen, zaden of peulvruchten vóór 10 Augustus 1940 bezwaren van teohniscben aard z>u ontmoeten, toestemming te verleenen, dat de inlevering vóór een door hem te be palen tijdstip geschiedt, welk tijdstip niet later dan 21 dagen n& den ge noemden datum mag worden gestela,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3