STRIJD EN OVERWINNING RADIOPROGRAMMA Vrydag 9 Augustus JAARSVELD 414,4 M. KRO-uitzending. 8 berichten ANP; 8,05 Wij beginnen de dag; 8,15 gram.; 11,30 godsdienstig halfuur; 12 berichten; 12,05 gram.; 12,15 W. Eberlé en zijn orkest; 12,45 berichten ANP, gram.; 1,15 W. Eberlé en zijn orkest; 2 orgelconcert; 2,30 Boris Godounow" (opn.); 3,40 Mu- siquette; 4,30 gram.; 4,50 KRO-Kamer- orkest (opn.); 5,15 berichten ANP; 5,30 ziekenpraatje; 5,45 gram.; 6,30 VPRO: „Groote mannen in bewogen tijden"; 6,45 zang met pianobegeleiding1; 7 vragen van den dag (ANP); 7,15 berichten; 7,20 zang met pianobegeleiding; 7,30 reportage; 7,45 gram.; 8 berichten ANP; 8,15 Residentie orkest en soliste; 8,45 „Uitingen van na tionale cultuur"; 9 gram.; 9,15 Residen tie-orkest; 9,45 gram.; 10,10 Wij sluiten de dag; 10,15—10,25 berichten ANP. KOOTWIJK 1875 M- AVRO-uitzending. 7 berichten Duitsch; 7,15 berichten Engelsch; 7,30 gram.; 8 berichten ANP; 8,15 gram.; 10 morgen wijding; 10,15 gram.; 10,30 Het Stefa- nescu-orkest; 11,15 berichten Engelsch; 11,30 gram.; 11,45 Het Stefanescu-orkest; 12,30 berichten Duitsch; 12,45 berichten ANP; 1 Omroeporkest; 2 bier. Duitsch; 2,15 Omroeporkest; 3,15 berichten En gelsch; 3,30 Renova-septet (opn.); 4,15 Disco-causerie; 5 berichten Duitsch; 5,15 berichten ANP; 5,30 gram.; 5,45 „De vroolijke vijf"; 6,15 berichten Engelsch; 6,30 orgel en piano; 7 vragen van den dag (ANP); 7,15 gram.; 7,35 „Nederland's provincieschoon" (met reportages); 8 be richten Duitsch; 8,15 berichten ANP; 8,30 berichten Engelsch; 8,45 gram.; 9,15 be richten Engelsch; 9,30^ gram.; 10 be richten Duitsch; 10,15 berichten ANP; 10,30—10,45; 11,15—11,30; 0,15—0,30 en 1,15—1,30 berichten Engelsch. Vrachtauto's van maer dan een ton Het Verordeningenblad bevat een be sluit van den secretaris-generaal van het departement van waterstaat over het verblijf buiten de plaats van hun werk zaamheid van vrachtauto's met een laad vermogen van grooter dan 1 ton. Blijkens dat besluit is het verboden om vrachtauto's, met een laadvermogen van grooter dan een ton, die zich in het bezit van Nederlandsche staatsbur gers bevinden, zonder toestemming van de bevoegde rijksverkeersinspecteurs lan ger dan vijf dagen buiten de tot de normale uitoefening van het bedrijf be- hoorende plaats van werkzaamheid te lateu verblijven. De toestemming wordt door den rijks- verkeersinspecteur geweigerd, indien naar zijn oordeel in zijn district te weinig vrachtauto's zouden overblijven. Luistert niet naar verboden zenders Hoe gevaarlijk het is, wanneer men tegen het uitdrukkelijke verbod in naar andere radiozenders luistert dan die, welke in de betreffende verordening zijn toegelaten, is gisteren weer eens ge bleken te Amsterdam, waar een 55-jarige bewoner van de Marcusstraat door de Amsterdamsche politie is aangehouden, wegens het luisteren naar de Engelsche radio. Hij had zich binnenshuis beleedi- gend uitgelaten over de Duitsche weer macht. Hij is ter beschikking van den officier 'van justitie gesteld. Zooals be kend kan men voor bet eerste feit wor den gestraft met gevangenisstraf van twee jaren en boete van honderdduizend gulden of een van beide en in bij zonder ernstige gevallen met gevange nisstraf van tien jaren en boete van onbeperkte hoogte of een van beide. Goede samenwerking en enthousiasme zijn in staat, zelfs in de donkerste tijden licht te brengen FEUILLETON Nadruk ROMAN VAN 9 verboden HANS HIRTHAMMER Midden in den pacht schrokhij wak. ker door het geluid van een vallend voor wierp, maar toen hiji zijin oogen opsloeg, zou hij met den blesten fwü niet meer hébben kunneni zieggen, iwét hem zoo plotseling uit zijn gezondep slaap had geWekt. Rondom hem heerschte slechts de diepe duisternis van den pacht. Reeds fwteer half in slaap hief hij! even luiste rend het hoofd op, maar het Wés zoo donker, dat hij: geen hand voor de otog&m kon zien en daarbij! iw'as het doodstijL in het vertrek. Toen hiji zich reeds kvéer had omge keerd om den slaap, dien hiji zoo driin,' gend noodig had, te hervatten, Was het ,of hij iemand 'zlwéar hoorde steunen, ©en gesteun, dat als het gerochel' van een stervende klonk. Opinieuiw hief hij! het hoofd op. Met ingehouden adem luisterde hij', of het geluid zich her haalde, maar ook nu bleef alles volkot- men stil. Een oogenbilik voelde Lorepz ECONOMISCHE BERICHTEN Saneerirtg Sigarenbedrijf Evenals voor de sigarettenindustrie is thans ook voor de belanghebbenden in het sigarenbedrijf door het Rijksbureau voor tabak een adviescommissie geïnstal leerd, die zich zal moeten bezighouden met klachten, de toepassing der distri butie betreffend. Het ligt in de bedoeling der bij de regeling betrokken fabrikanten, gros siers en winkeliers om de huidige si tuatie aan te grijpen, ten einde tot een saneering van het bedrijf te komen. Daar toe strekkende voorstellen zullen t.z.t. aan het Rijksbureau voor tabak worden voorgelegd. Reeds lang toch is het den meesten een doorn in het oog geweest, dat er op zoo groote schaal tabaksvergunningen weren uitgereikt, terwijl bovendien het rechtstreeks leveren door fabrieken en groothandelaren aan particulieren en particuliere instellingen groote ontstem ming bij de detaillisten verwekte. De belanghebbenden beschikken over geen nauwkeurige gegevens, daar de hierop slaande statistiek van 1937 af niet is bijgehouden. Door insiders hoorden wij een aantal noemen van 80 a 10Q;000 tabaksvergunningen, waarvan dan meer dan de helft in handen zou zijn van lieden, die niet uitsluitend in tabaks producten handelen. Nu wordt erkend, dat vooral ten plat- telande de kruidenier of de kapper vaak de eenige instantie is, die zich met den verkoop van sigaren en sigaretten kan belasten, daar de bevolking in sommige streken van ons land te dun is en te veel verspreid ligt om voor een sigaren winkel een bestaan te kunnen opleveren. Tegen deze categorie "handelaren be staat ook geen grief. Het gaat in de eerste plaats om coöperaties, vereeni- gingen en zaken, wier hoofdbestaan in andere richting ligt. PRACTISCH EN ZUINIG Over boter en vet Wees zuinig met zeep I Actueel is in hooge mate het boter en vet-rantsoen-probleem. Het ons toe gemeten rantsoen is verre van royaal. Ik althans gebruikte in normalen tijd met mijn gezin van vier volwassenen het dubbele van wat we nu krijgen. Ik heb dus allerlei „kunst en vlieg werk" moeten toepassen, om niet aan het eind van een distributie-periode op een droogje te zitten. Het is n.l. met boter, en in het algemeen met vet, een ander geval dan bijvoorbeeld met thee en koffie. De laatste zijn ontbeerlijke genotmiddelen, maar een zeker kwan tum vet heeft een mensch nu eenmaal voor de instandhouding van zijn lichaam noodig. Wanneer je dus een hoeveelheid boter aanlengt met een paar lepels wa ter, houd je jezelf een beetje voor den gek en kun je evengoed wat dunner smeren. De beste methode ,om tegemoet te komen aan het tekort aan boter en margarine, is de vlucht naar andere vetten, zoo lang die er nog zijn. Spek en rundvet geven bijvoorbeeld uitgesmol ten vet, dat heel goed als bakmiddel te gebruiken is. Smeerkaas op het brood kan boter en kaas van vroeger vervan gen. Een stevige kip (die zijn nu niet duur!) heeft vet genoeg, om haar daarin te braden. Een goed smeersel is ,ook een mengsel van spekvet en stroop, dat hier overbekend is. ZUINIG MET GAS EN ELECTRICITEIT, Er is een aantal dingen, die eigenlijk doodeenvoudig zijn, en die men toch maar al te vaak vergeet, wanneer het erom gaat, zoo weinig mogelijk gas en electrieiteit te gebruiken. Laat ik om te beginnen een voorbeeld mogen noe men, om duidelijk te maken, wat ik bedoel. Nu wij allen verplicht zijn, des avonds na zonsondergang te zorgen dat er geen licht uit onze huizen schijnt, zijn er verduisteringskapjes in den handel ge- dien drang in zich opkomen licht te ma ken. Het leek hem' de eenigte mogeTij'kj- heid om zich van deze (nachtmerrie te ontdoien, maar toen alles rustig bleef, btegon hïj' zichzelf Wijs te maken, 'dat het steunen slechts van een' z'ijlner sla pende kamergenootem afkomstig koim zijln gewieest, al bleef het dan merkwaardig, dat thans geen 'enkel gleUuid meer tot hem doordrong, hetgeen, oip de aanfWezigheid van anderen kon Wijzen. Lorenz soesde er mog een oogeinib'lik over na, iw'at hij daar vain denken moest, 'maar nog voor hij. tot een resultaat kWiam deed zijn lichamelijke vermoedheid We derom haar rechten gelden en sliep hij1 even vast als eenige minuten) tevoren. Toen hij voor de tweede maal ont waakte, was het reeds klaarlichte Lorenz rekte zich (behaaglijk uit, staar de een poosje naar het plafond en liet daarna rijm Mik eens door het vertrek dtwlalen. Het Ib'ed tegenover hem fwés ombesla pen, terwijl het tweede béd, voor bij het raam reeds verlaten Wlas. Het kussen lag verfomfaaid in een hoek vw het hoofdeinde ion de dekens Waren achte)- loos opzij geworpen. Eerst langzamerhand herinnerde Lo renz zich het nachtelijk intermezzo en hij richtte zich daarom op o,m een Mik op het vierde bed te kunnen iwerpem. Het volgende oogenMlk zat hij' star bracht, waarmee dit resultaat ongetwii- feld op gemakkelijker wijze wordt be- •eikt. Het licht wordt afgeschermd en 1 er valt slechts een kleine stralenbundel naar beneden vlak onder de lamp. Maar 'hoewel dus van het licht slechts een klein dgri wordt gebruikt, blijft de lamp niettemin op volle sterkte bran- den. Is dat geen verkwisting eerste klas, I vooral wanneer wij straks den winter 1 ingaan en we weer vele uren onze lam- pen moeten laten branden? Is het niet 1 veel practischer, indien we althans in j onze kamer weinig licht noodig hebben, een lamp van geringer lichtsterkte te I koopen en die in de fitting te schroeven? Onze tot nu toe gebruikte lamp bergen we zorgvuldig ,op tot gelukkiger tijden. KRANTEN. Je hoort nog al eens zeggen: ik lees geen kranten meer, het is toch allemaal narigheid wat erin staat. Maar als ge de krant, dan niet leest, bewaar ze dan j tenminste, want zij zijn zoowel nu als j straks in den winter op allerlei ma- I nieren te gebruiken omdat ze uitstekend isoleeren. Krantensnippers zijn goed als vulling voor de hooikist, voor dekbedden, die we misschien als hel koud wordt graag zullen maken, als brandstof, in dien, ze een beetje, geprepareerd worden op de manier, die ik' in de toekomst nog wel eens uiteen hoop te zetten kranten zijn een uitstekend harnas tegen de koude onder het vest van uw man, 1 als hij naar kantoor moet fietsen en zoo is er nog veel meer te doen met de journalistiek. Voorloopig dus: bewa- ren, voor zoover ge ze niet reeds ge- 1 bruikt in het huishouden. ZEEF. Er wordt nog veel te veel met zeep gemorst. Er is nog wel geen distributie en we weten niet, of die ooit komen zal. In den vorigen oorlog was dat* wel het geval en in verzeker u, dat ieder, die dien oorlog heeft meegemaakt, vaak heeft gesnakt naar een stukje zeep, om zijn handen eens lekker te wasschen. Er zijn nu eenmaal dingen, waarvoor we zeep absoluut noodig hebben en dus zijn wij verplicht, daar zoo zuinig mogelijk mee om te springen. Doe een snufje soda in het waschwater, voordat ge er de zeep in gaat oplossendie soda neemt immers de hardheid van het water weg, die anders moet verdwijnen dank zij een hoeveelheid zeep. Laat het ergste vuil van de wasch eerst oplossen, door het goed een uur of wat in een zoutop lossing (flink sterk) te zetten, dan laat het vuil veel gemakkelijker los en zout hebben we voorloopig genoeg. boekenIn brochures WIJ ZIJNVERRADEN, door Ema nuel Moir.avec. Uitg. W. J. Ort, 's-Gravenhage. Aldus 'luidt de titel van den deiVien druk van het reeds in blreeden .kring Wekend geworden boekje van defni Tsje- choi-Slojwaakschem kolonel Emanuel Mjo.- ravee, dat nog slechts 'enkele ma.ainden geleden voor het eerst oiok in Nederand Uitiflwiam, toen onder den titel „Tsjechor Slowakije, Slachtoffer der Wlestersdhe mo gendheden". Kolonel Moravec is een van degenen, die, to©n hun land Iwérd bedreigd, plets liever gelwillld hadden, dan voor de on afhankelijkheid daarvan vechten. Hij' voelt 'zich diep ontgoocheld diojor de houding van de geallieerden, die geen hapd uit staken om het in den pood bijl te staan!, hoewel men daarop stellig had gerekend. „Wij hebben geloofd" Zoo schrijft hij'y „in de edelmoedigheid van Engeland en Frankrijk. Wij hebben 'het Iware karakter van deze mogendheden te laat HeerOn kennen. Wij' Iwarep blind en zagen (niet, dat onze zoogenaamde vrienden slechts vriendschap kenden, zoolang deze hup finaneieele en politieke voordeeiep op leverde..... DE HERTOG VAN WINDSOR heeft zich naar de Bahama eilanden begevën om het gouverneurschap te aanvaarden. De Hertog van Windsor is van Por tugal waarheen hij met zijn gemalin was uitgeweken toen de Duitsche legers in Frankrijk naderden op weg naar de Bahama-eilanden, om. er het ambt van gouverneur te aanvaarden. De reis duurt veertien dagen tot drie weken en gaat over New York. Men is het er niet over eens of deze benoeming een promotie is of -eenvoudig een terzijde stelling van den voorma- ligen Koning-Keizer van het Britsche Rijk. Zooals men het ook nog steeds niet eens is met zich zelf wat het oor deel betreft, dat men zou moeten uit spreken over de persoonlijkheid van den vroegeren Eduard VIII, die sinds zijn troonsafstand, in December 1936, een „zwervend leven" heeft geleid, van het eene kasteel in Frankrijk naar het an dere is getrokken en nimmer een begin heeft gemaakt met de taak, welke hij zich naar hij destijds zelf aankon digde op sociaal en humanitair ge bied had opgelegd. Toen de oorlog uit brak stelde hij zich ter beschikking van het Britsche leger. Voor het eerst sedert drie jaren betrad hij in September 1939 wederom den Engelsehen bodem en ver toefde enkele dagen Ie Londen. De Bahama- of Lucayische eilanden, die in den West-Indischen archipel zijn gelegen, maken sedert 1629 reeds deel uit van het Britsche Rijk. Zij omvatten in totaal 29 groote eilanden, waarvan er 21 zijn bewoond voor 70 pet. door negers en661 kleine eilanden. De voornaamste zijn de Turkseilanden ten Noorden van Haïti, voorts Groot- en Klein-Inagua, New Providence met de hoofdstad Nassau en de Caïcoseilanden dan Mariguana met de Planaseilanden en nog tal van anderen, o.a. het Watlings- eiland, dat eertijds den naam Guanahani droeg en waar Columbus in October 1492 landde. Hij betrad 'hier het eerst den grond der Nieuwe Wereld. RECHTZAKEN ZondagartsendiQnst Zierikzee ZONDAG 11 AUGUSTUS: Dr. Boogerd en Dr. van Hoorn. van .ontzetting, Iwétnt ip dit vierde bed lag een menschmet Wijd open gesper de oogen dood! De miond twos half geopend, de rechterarm hiing slap langs het ijzeren ledikant en zoowel' de k'lee- ding van den doo.de, als de dakeins, Wielke nog half over hem heen Hagen, iwiareni van Moed doordrengd. Ook op den grolnd maast het ledikant llla'g een groote plas half geronnen bflioed. Nu begreep hij1, iwiat het nachtelijk ru moer te Ibleteekenen had gehad. Er wlas een misdaad gepleegd. Terwijl' hij niets vermoedend den slaap des gerechten sliep fwés hier, in ditzelfde vertrek een mensch vermoord.,... Met huiveringwekkende heftigheid drong dit gruwelijke besef zich aan Lo renz Burmester o.p; het joeg hem uit zijn bed en deed hem haastig een paar kl&edingstukken aanschietelni. De do,ode moest jon ge veer dertig ja ar zijln, ha.d donkerblond haar e|o een pret tig goedmoedig gezicht. Hij: twés gekleed in een pyama, die op de borst geopend Iwias. Daar vond Lorenz ook de doiolde- lijke Itviomd, een diepe messteek die ©ven onder de linkerborst Was toegebracht. De vreesel'ijkste ontdekking voor Lo renz Burmester |wés echter wel deze, dat de ongelukkige Waarschijnlijk tengevolge van bloedverlies Iw/as overleden. Misschien Zou hij' hem nog hebben kun|nlen redden, wénmeer hij 's nachts onmiddellijk was Hat betwiste kind In een kort geding valn bij!zo|n!deren aard en uitzonderlijk langen duur, p.1. tusl- sehen de families S. 'en van der Wf., begint het einde in zicht te komep. Men Zal zich herinneren!, dat op 10 Mei des morgens in de- kraamvroulwéni- kliniek Bethlehem aan de Prinoessegracht te den Haag een bom insloeg, waardoor enkele kinderen, die in zaal 9 verpleegd werden, werden gedood. De overige zuige lingen werden aangereikt aan toegescho ten helpers. Mevr. S., die in de intact ge bléven zaaill 8 Wérd verpleegd, heeft een kind, Waarvan Zij: meende, dat het het hare was. aan een helper door het raam' aan de voorrijde aangereikt, die het naar den schuilkelder van de Eerste Neder! Levensverzekering-Maatschappij! heeft ge bracht. Later heeft zij: haar kind daar niet meer teruggevonden 'en daar riji er van overtuigd Was, dat het nog leefde, heeft zijl een rondgang miet eep der zusters gemaakt langs de moeders, die in de opgestaan en zich over den main had ontfermd. Overigens hoe zat dat? Op het oogenblik, dat hij' ontWiaakte, moest de moordenaar zich nog in de kamer hebl- b'en bevonden! Anders Zou hij het ge luid van een open ep Iweer dicht gaan de deur zeker hébben gehoord. Als hiji nu werkelijk eens uit Zijn béd was ge sprongen en de(n schakelaar valn- hetéled- trisch licht had bereikt? Ongetwijfeld zou de dader met een dergelijke moge lijkheid rekening hebben gelioudeln. Er zou een strijd op leven en dood rijp ontstaan, Want de ma|ra zou natuurlijk tot allies in staat zijtn geWleest. Vermoe delijk zou hij Zijln belager niet eens tijd hebben gelaten het licht te ontsteken. Dr. Burmester staakte zijn overpeinziu gen, W'ant hier moest nu gehandeld wor. den. In de 'eerste plaats diende de coin1 cierge van het gebbuW van het gebeul de in kennis te Wiordep gesteld en deze zon dan Wiel de politie waarschuwen. Hopenlijk kw;am niemand op het dwaze idéé om hem va,n de daad te verdonken< In alle haast bracht Lorenz zijln klee ding in orde en daariné snelde hiji de trap af, zij' het niet, alvorens de deur van het vertrek zorgvuldig achter zich te hebben gesloten. Toen hij' eenige minutep later den, con- cierge kort 'en duidelijk van het gebéur de op de hoogte bracht, staarde deze kliniek verpleegd Werden en die nog wel in het bezit Waren van haar kiind. In het kind, dat mevrouw van der W. uit de inrichting had medegebracht, herken, de zij1 het hare, doch mevrouW van der W. hield vol', dat rij' haar eigen kind had. Gistercohtend Worden nogmaals plei dooien gehouden in deze zaak. Na re en dupliek bepaalde de president der Haagsche rechtbank de uitspraak op Woensdag 14 Augustus a.s. Uit Stad en Provincie BROUWERSHAVEN. Vanaf 5 Aug. jl. kunnen aanvragen om vergunning voor nieuwe bouwwerken door particulieren weer bij het Gemeentebestuur worden ingediend. Hiertoe dient gebruik te wor den gemaakt van een formulier, dat door den regeeringscommissaris is vastge steld. Slechts op dit formulier gestelde aanvragen kunnen in behandeling wor den genomen; alle overige aanvragen worden onherroepelijk terzijde gelegd. De formulieren zijn verkrijgbaar bij den gemeente-opzichter. BRUINISSE. Burgerl. Stand over Juli. Overleden4, - Elizabeth Johanna Smits, j., wed. van Adriaan van Popering; 4, Gabriel de Waal, 73 j., echtgen. van Lena Bouwman; 30, Theodorus Lock, 70 j., echtgen. van Maria Hoek. Op 31 Juli stonden bij het Agent schap der Arbeidsbemiddeling alhier in geschreven 25 werkloozen, tegen 49 op denzelfden datum van verleden jaar. De heer Leen Haeck alhier is be noemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Dirksland. POORTVLIET. Bij het een dezer da gen te Rotterdam gehouden examen voor Eingelsche handölScorrespondénfie slaagde mej. Joi van Oeveren alhier. ST.-MAARTENSDIJK. Ter zake van ontvangen keurloonen ingevolge de Vleeschkeuringswet, is over de maand Juli ontvangen een bedrag van f 142,50. Aan keuring werden onderworpen 41 slachtdieren. De inlevering van Rijksgoederen door groot verlofgangers zal voor deze gemeente plaats hebben te Tholen In de Ned. Herv. Kerk aldaar, op Maandag 26 en Dinsdag 27 Augustus a.s. De gemeentelijke bijdrage aan het woningbedrijf wegens nadeelig saldo be draagt f 1072,26. THOLEN. Vorige week slaagde te Bre da voor het acte handenarbeid, onze stadgenoote mej. Marie Haaijer Md., kweekelinge met acte te Oud-Vossemeer. Hoofdpijn en Kiespijn Veilig en vlug als geen ander helpen hierbij altijd een poeder of oaohet van Mijnhardt. Mijnhardt'a Poeders per stuk 8 ot. Doos 45 ot. Cachets, genaamd „Mijahardtjes" Doos 10 en 50 ot. VOOR DE PLUIMVEEHOUDERS De Vereeniging VPZ vergaderde te Goes, onder leiding van den Vice-Voor- zitter, den heer Iz. van Cruijningen te Zuidzande. De voorzitter, de heer H. A. Hanken, was wegens ongesteldheid afwe zig. Het Hoofdbestuurslid F. Peman Ka- kebeeke, nam ontslag wegens overdrukke bezigheden. De regeling van het Selectiewezen der hoenders werd als volgt vastgesteld: De VPZ stelt hare selecteurs beschik baar voor har e led en en ook niet-led en tegen een ^belooning ad 1 cent per kip. Niet-ledèn betalen boven f 50 per bedrijf, hoe groot of hoe klein ook het aantal kippen daarop is, dit bedrag te innen door de selecteurs. De aanvragen tot selectie behoeven niet meer over den Secretaris der VPZ te loopen, maar kuanen regelrecht aan den selecteur worden gedaan. De selec teurs zijn bevoegd aanvragen, die te klein aantal dieren Getreffen, zoodat zij hem aan, alsof hij! niet een krankzinnige te doen had. Op kamer 27? Ben doode? Dat is toch niet fwtaar, dait kaïn im mers niet! Weest u zoo goed mee naar bever te gaan. Maar eerst moet u de politie opbellen. Elke minuut tijdverlies bel ee kent een toenemende kaïns op ontsnap ping voor den dader. Ontzettend, ontzettend! jammerde de concierge. Hij1 twHst van opwinding niet. Iwlat hiji mo'est beginnen. Tenslotte kwam de telefoonverbinding echter toch tot stand en daar de politie toezegde on- middellijk le zullen komen, 'wiachtten zij béiden zoolang beneden- Hoeveel menschen hvlaren er eigön1- lijfc op de kamer? Miet u mee, drie. Een van hen, een zekere Prohaska, lvv|oonde hier al eenigen tijld: de ander is pas een paar dagen geleden gekomen. Hij: is een Hamburger, dr. Witte kunsthistoricus, die voor stu diedoeleinden tijldélijk in Praag vertoeft. Tk vermoed, dat doctor Witte het slachtoffer is. Heeft die Prohaska mis schien vannacht het gebouw verlaten? Dat zou ik mij'n collega moeten vragen. Ik ben vanmorgejru pas in dienst gekomen. Toen ik gisteravond de kamer binl- nen kwam, zat er iemand aa|m de tafel de krant te lezen. De man béainitw'oordde

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2