Koop eerst een andere tandpasta 2 STRIJD EN OVERWINNING lm i RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 3 Augustus JAARSVELD 414,4 M. AVRO-uitzending. 8 berichten ANP, gr.; 10 morgenwijding; 10,15 gram.; 10,30 „Mijn wonderplant"; 10,35 Secco en zijn ensemble; 11—11,20 voor de vrouw; 12 omroeporkest (opn.); 12,45 berichten ANP gram.; 1 AVRO-Musette-ensemble; 1,30 Da Capo-orkest; 2 zang en piano; 2,30 De Vagebonden, solist en declamatie; 4 Dis co-causerie; 4,45 Mannenkoor „Mobilisatie- kruis"; 5,15 berichten ANP; 5,30 gram.; 6,20 omroeporkest; 7 vragen van den dag (ANP); 7,15 berichten; 7,20 gram.; 7,30 reportage; 8 berichten ANP; 8,15 AVRO- amusementsorkest; 9,10—9,30 gram.; 10 VPRO: avondwijding; 10,15—10,30 be richten ANP; sluiting. KOOTWIJK 1875 M. KRO-uitzending. 7 berichten Duitsch; 7,15 berichten Engelsch; 7,30 Wij beginnen de dag; 8 berichten ANP; 8,15 gram.; 11,15—11,30 berichten Engelsch; 12,30— 12,45 berichten Duitsch; en 12,451 ber. ANP; 2 berichten Duitsch; 2,15 gram.; 3,15 berichten Engelsch; 3,30 tweede acte van opera „Turandot" (gr.pl.); 4,15 gram.; 5—5,15 berichten Duitsch; 5,155,30 be richten ANP; 6,15 berichte^ Engelsch; 6,30 concert (opn.); 7 vragen van den dag (ANP); 7,15 gram.; 7,20 De Mees terzangers; 8 berichten Duitsch; 8,15 be richten ANP; 8,30 berichten Engelsch; 8,45 gram.; 9,15—9,30 berichten Engelsch; 9,40 Wij sluiten de dag; 9,45 gram.; 910 berichten Duitsch; 10,15—10,30 be richten ANP; 10,30—10,45; 11,15—11,30; 0,150,30 en 1,151,30 berichten Engelsch. MAXIMUM SNELHEDEN VOOR MOTORRIJDERS Van 5 Augustus af De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied heeft bij verorde ning no. 73 betreffende de snelheid van motorrijtuigen het volgende bepaald: De maximum toegelaten snelheid be draagt: 1. binnen bebouwde kommen voor alle soorten motorrijtuigen 40 km. per uur; 2. buiten bebouwde kommen, ook op de autosnelwegen; a. voor personenrijtuigen, die met in begrip van den bestuurder ten hoogste 8 personen mogen Vervoeren en voor motorrijwielen met of zonder zijspan 80 km. per uur; b voor andere motorrijtuigen 60 km per uur. Het bovenstaande geldt onverminderd de bestaande bepalingen, volgens welke slechts gereden mag worden met een kleinere snelheid dan 40 km. per uur. De Duitsche weermacht, de dienstbu- reaux van den Rijkscommissaris, de SS- doodskopformaties, de grenswachtdienst (Grenzaufsichtdienst), de technische hulp dienst (Technische Nothilfe), de rijksar beidsdienst en de Duitsche en Neder- landsehe politie en 'brandweer, evenals ambulance-motorrijtuigen en motorrijtui gen van diensten voor eerste hulp en van artsen, die als zoodanig te onder kennen zijn, zijn van de bepalingen dezer verordening uitgezonderd, voor zoover de uitvoering van van overheidswege gege ven opdrachten of de vervulling van plichten, welke uit dienst of beroep voort vloeien, dit vereischt, een en ander voor het geval vertraging gevaar zou opleve ren. DE NEDERLANDSCHE VERLIEZEN bij leger en marine Naar thans van officieele Duitsche zijde wordt meegedeeld, hebben de to tale verliezen, die het Nederlandsche leger en de Nederlandsche vloot gedu- en liefst de duurste die er Is en probeer daarna Ivorol. neemt U wsar hoe Ivorol in reinigend-, witmakend- en eohuimend vermoaen alle andere verre over treft. Tube 60, 40 en 25 ot. Het is gemakkelijk om te verwonden, maar moeilijker, te genezen. FEUILLETON rende de periode van 10 tot 15 Mei heb ben geleden bedragen2890 dooden, 6889 gewonden en 29 vermisten. Deze cijfers geven een geheel anderen indruk van de verliezen van de Neder landsche weermacht, tijdens de oorlogs handelingen, dan die welke af én toe via den Engelschen omroep zijn ver spreid en welke kennelijk door de nei ging tot tendentieuze overdrijving geïn spireerd waren. De bovengenoemde ver liezen zijn in overeenstemming met de opgaven, die van Nederlandsche militaire zijde zijn verstrekt. De verliezen te Rotterdam Ook met betrekking tot de verliezen, die tengevolge van de oorlogshandelin gen onder de burgerbevolking te Rot terdam zijn geleden, zijn van officieele Duitsche zijde mededeelingen gedaan, welke strooken met de eerder door of ficieele Nederlandsche vermelde gege vens. In de maand Mei zijn er te Rottérdam in het geheel 977 personen overleden, hiervan door oorlogshandelingen 619. De overige sterfgevallen komen op de re kening van de normale sterfte ten ge volge van ziekte, ouderdom, enz, DE WERKLOOSHEID Arbaidsbemiddeling naar DuiticbJand In de Duitsche Zeitung in den Nieder- landen is opgenomen een onderhoud met den chef van het bureau sociaal bestuur op het rijkscommissariaat, den heer Jacob, waarin het werkloosheidsvraagstuk is be handeld. Na een beschouwing over het aantal werkloozen in ons land en een uiteen zetting over de wijze waarop hier de ar beidsbemiddeling is georganiseerd en de steunverleening, terwijl ook aandacht wordt geschonken aan de werkverschaf fing, wordt de arbeidsbemiddeling naar Duitschland besproken. Hiervoor zijn op de Nederlandsche ar beidsbeurzen ook Duitsche ambtenaren ge plaatst, die door hun ervaring in Duitsch land de Nederlandsche autoriteiten met raad kunnen terzijde staan. In het bij zonder schenken zij aandacht aan in- tensiveering van de bemiddeling naar Duitschland. Honderden en duizenden Ne derlandsche arbeiders laten zich door hen voorlichten; Op het bureau sociaal bestuur heeft de heer Jakob een afdèeling ingericht, die zich alleen met deze arbeidsbemid deling bezig houdt. De uit Duitschland inkomende aanvra gen om arbeidskrachten worden van deze plaats uit in samenwerking met de Ne derlandsche autoriteiten over de arbeids beurzen in ons land verdeeld. Daarbij wordt zeer veel aandacht geschonken aan de belangen en wenschen der Ne derlanders. De arbeidsbemiddeling draagt een ab soluut vrijwillig karakter. De arbeiders worden ook volledig op de hoogte ge steld van de loonvoorwaarden, de huis vestingsmogelijkheid, de bevrediging van cultureele behoeften, enz. Door een in Arnhem gevestigd Neder- landsch bureau is het overmaken van de loonoverschotten naar verwanten in Nederland gewaarborgd. Er wordt ook zorg voor gedragen, dat de behandeling van de Nederland sche arbeidskrachten goed is en dat hun sociale positie dezelfde is als die van den Duitschen arbeider. De bedrijven in Duitschland, die Nederlandsche arbeiders opnemen, staan onder voortdurende con trole, opdat met rechtvaardige wenschen van de Nederlandsche arbeiders rekening wordt gehouden. Er is ook voor gezorgd dat de familieleden van in Duitschland1 werkende arbeiders gedurende den tijd, waarin het loon nog niet kan worden ontvangen, voorschotten krijgen, die dan later kunnen worden terugbetaald. A'adruk ROMAN VAN 4 verboden HANS HIRTHAMMER Mariene! Het werd hem' warm om) het hart, toen hij dacht aain haar, die! in hem geloofde en in zijlni leven leefde. J Na een poosje stond hij1 op om: naar het station te gaan. Hij' kocht een kaartje j en terwijl hij op den trein wachtte», keerde zijn vertrouwen terug, groeide zijn wil om desnoods het laatste offer te brengen, dat Mariene en zijn gezin voor den ondergang zou ku|n|nien b'ehoe- den. Hiji stapte in den treiin en toieni deze zich eindelijk in beweging 2iette, staarde hij» door het portierraam naa!r het voorbijglijdende landschap. En we derom voelde hij1 zich klein worden, omi- dat hij geen middel zag zijn wil' in eeni daad om te zetten. Het was ook alles zoo ontmoedigen dl; hote moest het nut verder gaan? Wat voor troost mloiest hijl Mariene 'béengen? De luid vermainienldc stem van den conducteur wekte hem] uit zijn overpeinzingen). Hijl gaf zijn kaartje af en toen hijl wut later in Heidmuhle den bergweg opliep, die naar zijn woning leidde, vervulde de oude, vertrouwde omgeving, intiemer nog in het licht van de ondergaande zon, hem met nieuwen moed. Voor zich uitkijkend, zag hij Mariene met de drie kinderen hem tegemoet ko men. Hij hief zijn hand op <eini riepj den zijnen vroolijk eeini paar woorden van herkenning toe. Gretel m'aakte zich van het groepje los, rende hem' tegemoet, dat haar bonte rokje om haar beentjes fladderde en liet zich juichend doorhem omhoog tillen. Mijn kind! dacht Larena, mijn meisje....! Innig gelukkig voelde hij de armpjes van het kind om zijn hals, zag hij haar lachend, lief gezicht. Intusschen was Mariene met de beide anderen naderbij' gekomen).' Goddank, dat je weer terug bent, Lorenz! Ik heb een verrassing voor je#. Vader heeft ons geld gestuurd, nu zal1 alles weer goed worden. Kom, je zult Wel honger hebben, ik heb' wat fijlns klaar gemaakt. Zijl nam1 hem bij de hand en zoo gi.ni- gen ze samen hun woinön'g binuejn. Naar het resultaat van zijin reis vroeg zfet n iet Op dr. Burm'ester's spreekuur ver scheen eert z!eer goed gekleödle, damlei, die sinds eenigen tijld in. het Kurhaus! haar intrek had genomen. VERSCHILLENDE BERICHTEN Da .Luctor et Emergo" gelicht Gistermiddag is het stoomschip „Luc tor et Emergo" van den provincialen stoombootdienst, dat tijdens den oorlog in de buitenhaven van Vlissingen door een bom werd geraakt en zonk, door van der Tak's Bergingsdienst uit Rotterdam vastgelegd en aan den kant gezet. Tot nu toe zijn acht lijken gebor gen. Tot degenen die omkwamen, behoo- ren vier leden van de bemanning, twee meisjes uit Zeeuwsch Vlaanderen, een man wiens identiteit nog niet kon wor den vastgesteld en een kindje van on geveer 3 jaar. Vermoed wordt dat zich nog 5 of 6 slachtoffers aan boord bevin den. Het schip is door een bom mid scheeps getroffen en aan boord heerscht een geweldige ravage. Moordaanslag op omroeper van het A.N.P. In den nacht van 29 op 30 Juli is in Amsterdam-West een der omroepers van het ANP na een kleine wandeling, niet in zijn huis teruggekeerd. Hij werd kort daarop bij zijn woning in bewusteloozen toestand aangetroffen met een wonde aan het voorhoofd. De politie, die onmiddellijk een scherp on derzoek heeft ingesteld, is van oordeel, dat men met een laffen aanslag op zijn leven te doen heeft. Of de aanslagpleger het op de porte- monnaie van zijn slachtoffer voorzien had, of dat hij door motieven van haat- of wraakzucht werd gedreven, heeft men nog niet kunnen vaststellen, daar de ge wonde een ernstige hersenschudding heef t opgeloopen. Er zijn onmiddellijk uitgebreide maat regelen genomen om den dader op te sporen. M De procureur-generaal te Amsterdam en de hoofdcommissaris van politie al daar hebben een belooning van duizend gulden uitgeloofd, voor hem of haar, die aanwijzingen kunnen geven, welke lei den tot de ontdekking en veroordeeling van de(n) dader(s). Er zijn ook scherpe maatregelen ge nomen, om herhaling van soortgelijke aanslagen te voorkomen en misdadigers, die van de duisternis gebruik trachten te maken, om hun slachtoffers aan te vallen, te achterhalen. Het staat vast, dat de zwaarste straffen hen bij hun veroordeeling zullen treffen. Verdronken Het bijna driejarig Zoontje van den land bouwer De Lange in den Nieuw Neuzen:- p older te T e r n e u z e m is bijl het spelen in een waterput geraakt en verdronken. Sedert Woensdag wordt te Tenneuzen vermist het 21/2 jarig zoontje van de familie De Wilde. Men vreest dat het kiind te water is geraakt. In het kanaal is reeds gedregd, doch zonder resultaat. Gistermiddag is te Arnhem een meis je' van achttien jaar, W. genaamd, uit de Pinksterblo.emstraat dat met de fiets op pont naar Arnhemi-Zuid wilde stappen toen dezé reeds een have meter van den» wal verwijderd Was, te (water geraakt en met haar fiets in den snelstroom'endén Rijd meegesleurd. Zijl geraakte daarbij onder schepen aan de Rijnkade. Hoewel pogingen tot redding irt het werk werden gesteld,, slaagden deze niet. Door een trein overreden Gistermiddag is op den onbeWaakten overweg Wijl het woonwagenkamp te Vee- memdaal het tweejarig zoontje van) den woonwagenbewoner Reuvers, dat op de spoorbaan zat te spelen, door een passeerenden trein gegrepen! eln op slag gedood. Het lijkje, dat deerlijk verminkt was. is naar de nieuwe begraafplaats te Veener.daal overgebracht. Wel, wat schéélt er aan, m'evrouw? vroeg Lorenz, toen zijin bezoekster i.n. in de spreekkamer tegenover hem Zat. Ik mpet u helaas eenigszims teleur- stelen, dokter! Ik ben volkomen gezond1, voor zoover men dat althans van eeirn groote stadsmenseh kan beweren. Er is iets anders, dat mijl aanleiding gaf u eens te komen opzoeken. Lorenz keek dé vreemdelinge nu met wat meer belangstelling, maar ook met eenige verbazing aan. Zijl had een. wat 'bleek, maar zeer verzorgd gezicht, groote donkere oogen en eem smaller! .mooi ge- vormden moind, Waaromheen toem zij' voortging met spreken, een iinlniemend lachje speelde. Mijin man is medicus, evenals u, kinderarts om het nauwkeuriger te zeg gen. Hij' leidt een particuliere kliniek in Berlijln-West. Dokter Gerold. Hij heeft zich van klein af moeten opwerkenl De eerste jaren heeft het heel wat gekost den moed niet te verliezen. Mevrouw Gerold zweeg even, terwijl zij wat verlegen mét de sluiting van haar taschje speelde. Daiarna vervolgde I ze: Ik heb in het Kurhaus een en ant- Iider over u gehoord', dat mij; tot naden ken stemde. U hebt u pas kort gele- 1 den hier gevestigd', nietwaar? En de I praktijk schijnt niet overweldigend te I zijn? I U hebt hot zoo ongeveer geraden, Ruilverkaveling op Schouwen Duiveland In langen tijd hoorde men niet meer van de ruilverkavelingsplanlnien. van den polde;- de Vier Bannen valni Duiveland. De Cultuur-techn. dienst deelde mede dat die plannen veel vertraagd maar niet opgegeven zijn. Door de oorlogs handelingen zijn verschillende stukken, die op deze verkaveling betrekking heb ben, verloren gegaan. Toch hoopt ge noemde dienst dat op het eind van dit jaar alles in zooverre weer is hersteld, dat men over kan gaan tot de bijeen komst, waarop de grondbezitters zich definitief moeten uitspreken over het al of niet doorgaan der verkaveling. Da aanval op het IJsielmeer Over den aanval van een Engelsch vliegtuig op het s.s. IJsel van den dienst Amsterdam—Zwolle wordt ter aanvulling net volgende gemeld: De aanval geschied de om 13.50 op eenige kilometers van den IJsselmond. Het Engelsche vliegtuig wierp 5 bommen uit en beschoot de IJsel bovendien met machinegeweerko gels. Er kon geen twijfel ,over de bestem ming van de kogels bestaan daar er wijd en zijd in den omtrek geen enkel militair object was waar te nemen. De bommen viejen op circa 50 meter afstands van het schip in het water. Evenwel werden door splinters en kogels uit de machinege weren aan boord van de IJssel 2 per sonen gedood, 2 zwaar gewond en 3 personen licht gewond. Het schip zelf heeft uitsluitend lichte schade opgeloo pen. 'i| Tuchtrecht in den opbouwdiemt Het militaire strafrecht zal irf den op- bouwdienst niet toegepast kunnen wor den. Dientengevolge komt het personeel voor alle strafrechterlijke strafbare fei ten voor den burgerlijken strafrechter. In ernstige gevallen van opzettelijke ongehoorzaamheid, desertie, e.d., welke in het leger tot verwijzing naar den krijgsraad zouden hebben geleid, doch welke thans geen strafbaar feit meer opleveren en dientengevolge alleen als tuchtvergrijp kunnen worden afgedaan, kan tot plaatsing in de tuchtklasse wor den overgegaan, voor een periode van ten minste drie en ten hoogste twaalf maanden. De tuchtklasse van den opbouwdienst is gevestigd te Nieuwersluis. Kolen vroegtijdig heitellen Men behoeft er zich niet ongerust over te maken of iedereen voor 30 Sept. a.s. wel de hem toekomende hoeveelheid steenkool, ten bedrage van 20 pet. van het verbruik over 1939 zal kunnen ont vangen. Het verdient echter volgens de Tel. aanbeveling niet te lang te wachten met het opgeven der bestelling. Men diént hiermede naast zijn eigen belang ook dat der handelaren, daar deze des te eerder een overzicht hebben van hetgeen zij moeten leveren en zich daarop ge heel kunnen instellen. In het bijzonder verplicht men de kleineren onder hen, die den schok van een eventueele stag natie in den aanvoer niet zoo licht met hun voorraad kunnen opvangen. Ean deugdelijk fietsslot Gisternacht werd in de Reguliersdwars straat te Amsterdam de aandacht van een surveilleerend agent van politie getrokken door een man, die in de diepe duisternis zijn weg zocht met aan de hand een vrij nieuw heerenrijwiel. Op zichzelf is dit niet zoo uitzonderlijk, doch het feit, dat het rijwiel nog op slot was, en dat zoodoende de man zijn volle aandacht noodig had bij het transport van dit verkeersmiddel, verwekte de achterdocht van den ordebewaarder. De ongeveer 37-jarige man werd aangehou den en bij nader onderzoek bleek, dat hij zich het rijwiel wederrechtelijk op het Thorbeckeplein had toegeëigend. De rechtmatige eigenaar heeft zijn rijwiel in ontvangst kunnen nemen en zal met dankbaarheid zijn fietsslot gedenken, dat het den dief te moeilijk maakte. ja. Maar ik bégrijp het niet goed, waar aan ik de eer van uw bezoek^ te dan ken hébl. Ik heb1 mijn man een en ainlder U meegedeeld; ik meende hem eens te moeten schrijven in welk een wéinig benijdenswaardige politie u, zich hier be vindt Ik ver.zoek u vriendelijk, dékter, dit niet als een opdringerige i|nimehigi|ng in uw particuliere aangelégenhedejnl te wililén th'esphouwén. Wat mijl tot deze handelwijze dreef, was sléchts een zui ver menschelijke belangstelling, die dat verzeker ik u niets met een zeker goedkoop medelijden gemeen heeft. Als tmen dat alles zelf eens heeft éooii- gemaakt, dan voelt men zich oiviville- keurig aangetrokken tot hen, die thans dezelfde moeilijkheden hebben te over winnen en met dezelfde hoop bezield z'ijln. Lorenz maakte een hulpeloos gebaar met zijrt handen eim zocht tevergeefs maar een passend antwoord. Laat u mijl eerst even uitspreken, dr. Burmester. Vandaag -ontving ik ant woord van mijn man. Hij' schrijlft me. dat uw naam hem blekend is uit eenige publicaties in vaktijdschriften. Hij heeft die met veel belangstelling gelezen éni hij houdt u voor iemand van groote begaafdheid, wien slechts de mogelijk heid ontbreekt om zich ten volle te kun nen ontplooien Om kort te gaap, dokter, !zo;u$t u er w,at vpor voelen naar Berlijln De oorlog en de ziektewet In zeer vele bedrijven is, hetzij <k de oorlogsomstandigheden, hetzij dooi evacuatiemaatregelen enz. korteren of langeren tijd niet gewerkt. De vraag is gerezen of de ziekteverzekering in de genoemde periode moet worden geacht te^ zijn doorgegaan, m.a.w. of hier art. 30 van de Ziektewet moet worden toe gepast. Genoemd artikel bepaalt toch in het derde lid, dat de verzekering slechts voortduurt, indien de verzekerde tijdens zijn dienstbetrekking den overeengeko men arbeid tijdelijk niet heeft kunnen verrichten „tengevolge van weersinvloe den, gebrek aan materialen en dergelijke omstandigheden". Het bestuur van de Federatie van Bedrijfsvereenigingen meent dat het gewenscht is aan te nemen, dat de verzekering in meergenoemde peri ode wel is doorgegaan en het heeft den aangesloten bedrijfsvereenigingen ver zocht bij de behandeling van ziektege vallen met deze zienswijze reekning te willen houden. Aangereden en gedood Op den Woudenb'ergschen weg nabij de uitspanning De Pyramide bij' Zeist is gistermiddaghet tweejarig kind van ds. Zemel uit Vianen, die met zijn familie te Zeist de vcaantie doorbracht, door een autobus aangereden en gedood. Ds. Za mel wilde met Zijn echtgenoote, die het kind achter op haar fiets had, den weg oversteken. Mevrouw Z. die voorop reed lette daarbij blijkbaar niet voldoende op het verkeer en werd door een autobus van achteren aangereden, waarbij het kind op slag werd gedood. De moeder bleef ongedeerd'. Zuinig met sigaretten Konden wij den sigarettenrookers gis teren berichten, dat eenig soulaas voor de deur staat in den vorm eener toe wijzing aan de importeurs, thans staat hun ook weer een teleurstelling te wach ten. Blijkens een door fabrikanten ont vangen mededeeling, mogen deze over de maand Augustus voorloopig slechts 60 pet. afleveren van hetgeen zij in de over eenkomstige maand van 1939 hebben ver kocht. Wij kregen den indruk, dat het voor naamste doel hiervan is, de hamsteraars te dwingen, hun voorraden aan te spre ken. Tevens worden op deze wijze de fabrieken in de gelegenheid gesteld, haar voorraad voor den verkoop gereed staan de sigaretten, die vrijwel nihil was, weer aan te vullen, zoodat zij beter in staat zijn, zoo nu en dan eens een schok op te vangen. Het zal nu verder van de samenwer king tusschen winkelier en consument af hangen in hoeverre den opzet zal slagen. Opvarenden .Bulgia" ter aarde besteld Op de Algemeene Begraafplaats te Vlis singen zijn elf opvarenden van de mijnen- legger „Bulgia", wier lijken dezer dagen geborgen konden worden, met militaire eer Donderdagmiddag ter aarde besteld. De elf kisten waren gedekt met de vf.derlandsche driekleur of met de Ne derlandsche Roode Kruisvlag. Toen zij naar het gemeenschappelijke graf wer den gedragen, werden zij begeleid door een vuurpeloton van de Duitsche marine, die in Vlissingen gestationneerd is. Nadat de kisten in het graf waren neergelaten, heeft dr. v. d. Bijl namens den commandant 'van de „Bulgia" den ge storvenen dank gebracht voor hun plichts betrachting. Namens het Roode Kruis legde dr. v. d. Bijl een krans op het graf. De burgemeester van Vlissingen, de heer C. A. van Woelderen, bracht hulde aan de bemanning van de „Bulgia" en verzekerde, dat alle inwoners van Vlis singen de mannen in eere zullen houden. Hij legde kransen neer namens het ge meentebestuur en namens de burgerij. Kap. Ier zee Gaja bracht vervolgens na mens de Duitsche marine een laatsten groet aan de gestorvenen. Luit. ter zee tweede klasse Muller herinnerde er aan, dat deze mannen stiervan in den strijd voor het vaderland. Nadat enkele familieleden hadden ge- te gaan om: daar in de kliniek vla|ru mijn man als diens medewerker op te treden? Lorenz was door dit verrassende aan bod zoo verbaasd1, dat hij' niet anmidit delilijk een antwoord vond. Ja maar!... mijrt beste mevrouw... m'ij|n hemlel, dat is toch.... U kunt mijin voorstel rustig over wegen. Tenslotte zal toch ook uw vrouw inog wel een stem in het kapittel heb ben. Overmorgen echter keer ik naar Berlijln terug en dan zou ik mij|n| man wel gaarne van uw besiluit in kéjnnisi stellen. Mijn man biedt u vrij! wotben in de kliniek en eeni salaris, dat voor loopig nog wel niet overweldigend zal zijn, maar u een behoorlijk betaan zal' waarborgen. Het... het klinkt als een sprookje, mevrouw, maar.... Uw man leent imle toch absoluut niet. Ik kan me niet voorstel len^ dat..... Mijin man weet, dat hijl zich in dit soort dingen geheel op mij) kan verla ten. En nu, dokter zdu ik het bijéojnlder prettig vinden, eens met uw vrouw en kinderen ken|nis te mogen maken. Loirenz stond onmiddellijk ,op. Mar iene vermaakt zich met het circUs er gens daarboven in het bosch. Als uf... zin hebt....? 1 1 1 (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2