Uit Stad en Provincie GEMEENTERAAD OOSTERLAND Verkabeling van het electrische net in da kom overwogen Vergadering van Dinsdag 30 Juli. Voor zitter de Burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer Zeijler. Omtheffiing wordt verleend aan M. M. Beije voor het betalen van schooDgeld, aan G. Moe- lijk-er en wed. C. Tak voor het betalen van hondenbelasting. Aan Joh.s Hooger- huis wordt voor 1940 een toeslag ver leend op zijm aboninemelnt V0|0-r 't schoon houden der haven, als gevol'g van het duurder aanschaffen der b'enocdigde ma terialen. In verband met eem uitbrei ding vain het Electrische net in de Lage Rampertsche weg, hetgeen door verkabeling zal' plaats vinden, vindt een bespreking plaats over -eventueeie uitbreiding der straatverlichting aldaar. Instemming vindt, van deze gelegenheid gebruik te maken door het doen aan brengen van eeln ader, waarop later aan sluiting kan volgen. Iin principe wondt gevoeld voor een verkabeling van de kom. B. en W. worden verzocht een opgaaf der kosten te vragen en in dit verband de financieele gevolgen, te over. zien. De rekening van dein keuringsdienst v. vee en vleesch over 1989 wordt vastger steld op ink. f3000, uitg. f 2868.41; ba tig slot f 131.59. De begrooting van voor noemden dienst wordt voor 1941 zoo wel in inkomsten als in uitgaven vast gesteld op f 3000. Het kohier der w o o n- f o ren belasting voor 1940 wordt vastgesteld met één aanslag op f120, be taalbaar in twee termijnen, vervallend 30 September en 31 December 1940. Volgt thans een wijziging der begroe ting 1940. Aanbieding vindt daarin© plaats van de gemeenterekening over 1939, wel. ke in handen wordt gesteld va|n een comi- missie van onderzoek, bestaande uit de heeren van der Have, de Rijke, den Boer ©n Zeijler. Op voorstel van B. en W;„ wordt de proeftijd, waarop de admini strateur voor de werklooz en- zorg is aangesteld, verlengd tolt 1 Aug. 1941. Nadat nog gesproken is over bet verkoopen van ©enige doode of zieke boomen, en eenige zakein van -onderge schikt belang, wordt de verg. gesloten. LANDBOUW EN VEETEELT De toewijzing van haver Het rijksbureau voor d© voedselvoor ziening in oorlogstijd maakt Wekend1, dat, aangezien gebleken is, dat verschillend© bedrijven van de havertoewijzing voor de paarden min of meer belangrijke hoe veelheden hebben overgespaard, onder de gegeven omstandigheden besloten is, deze hoeveelheden niet zonder meer ter ble- schikking van de betreffende veehouders te laten. De oorspronkelijk© havertoewijzing voor de paarden was verleend tot 15 September a.s. Aangezien thans van alle bbdrijven de nog resteerende granejn, wor den ingenomen-, kan met het oog :op de uit te oefenen controle deze toezegging niet meer worden gehandhaafd. Immers, het is zeer moeilijk na te gaan of de haver, welke voor de paarden aanwezig zou Zijn, afkomstig is van de toewijzing, dan wel op andere verkregen werd. In die gevallen, waarin de landbou wers in moeilijkheden zouden geraken, omdat geen voldoende voeder voior de paarden aanwezig is, Zal worden voor zien door de verstrekking van eeni toe wijzing mengvoeder. LAND- EN TUINBOUW Oproep tot hulp In Duitschland wordt groote .opvoed kundige waarde toegekend aan de z.gjn;. Landhilfe, welke daarin bestaat, dat oudere jongens en meisjes itm den land bouw behulpzaam Zijn bij seilzbeuwerk- zaamheden, voornamelijk bij het binnen halen van den oogst. Op grond van de in Duitschland op gedane -ervaring, waaruit is gebleken dat de Landhilfe ook voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd van het hoogst© nut is, hebben Duitsch© autoriteiten de bevoegde Nederlandsche instanties aan gespoord i-n het belang van het Neder landsche volk en van den, Nederlaindschen landbouw tot die instelling van -een der gelijke hulp i-n den landbouw over te gaan. In velband daarmede wordt tha|ns de volgende oproep tot de Nederland sche meisjes -en jongens gericht: Oproep tot hulp i-n den landbouw. Nederlandsche meisjes en jongeps. De Nederlandsche landbouw richt tot jullie een appèl om in de komende maanden vooral in den oogsttijd te ko men helpen. Denk er steeds aan dat de dienst voor den bodem de belangrijkste arbeid is voor de voedselpositie van het vaderland. Vergeet niet dat het slechts aan den taaien arbeid van je voorva deren te danken is, dat het eens moeras sige Nederland thans een bloeiende tuin is. De bijzondere tijdsomstandigheden ver langen juist nu in bijzonder intensieve werkzaamheid in den landbouw. Vaders en moeders! Helpt mede de hulp in den landbouw ten uitvoer te leggen. Jongens en meisjes krijgen door deze gezonde bezigheid betere begrippen van het werk in den landbouw en zullen dezen arbeid meer leeren achten en hoo- ger leeren waardeeren. De arbeidsbeurzen worden terstond aan gewezen voor het in ontvangst nemen RADIO-PROGRAMMA Vrjjdug 2 Augustus JAARSVELD 414,4 M. VARA-uitzending(. 8 berichten ANP; gr.; 10 piano\|oordracht; 10,30 declamatie; 10,50 gram.; 11 bont programma (opn.); 12 Esmeralda en solist; 12,45 berichten ANP; 1 VARA-orkest (opn.); 1,30 orgel spel en zang); 2 VAR A-strijkorkest (opn.); 2,30—3 declamatie; 3,20 „Een zuinig ge bruik van gedistribueerde artikelen"; 3,40 gram.; 4 gram met toelichting; 4,30 voor de kinderen; 5 gram.; 5,15 berichten ANP; 5,30 viool en piano; 6 „Barnsteen en zwanen"; 6,20 orgelspel en zang; 6,30 VPRO: „De dichter A. C. W. Staring", lezing; 6,45 orgelspel en zang; 7 vragen van den dag (ANP); 7,15 berichten; 7,20 felicitaties; 7,30 voor de kinderen; 7,50 gram.; 8 berichten ANP; 8,15 declamatie; ,30 VARA-meisjeskoor „De Krekels";8,50 Esmeralda en soliste; 9,15 radiotooneel; De Ramblers; 10" gram.; 10,15—10,25 berichten ANP. KOOTWIJK 1875 M. NCRV-uitzending. 7 ber. Duitsch; 7,15 berichten Engelsch; 7,30 gram.; 8 berich ten ANP; 8,10 schriftlezing, meditatie; 8,25 gewijde muziek (gr.pl.); 8,35 gram.; 9,45 Celesta-ensemble; 11,15 berichten Engelsch; 11,30 gram.; 12,30 berichten Duitsch; 12,45 berichten ANP; 1 Haagsch Harmonie-orkest; 2 berichten Duitsch; 2,15 gram.; 2,45 Haagsch Harmonie-orkest; 3,15 berichten Engelsch; 3,30 zang met piano begeleiding; 4,15 gram.; 4,30 Jac. Stoffer's sextet; 5—5,15 berichten Duitsch; 5,15 5,30 berichten ANP; 6,15 ber. Engelsch; 6,30 gram.; 7 vragen van den dag (ANP); 7,15 berichten^ 7,25 orgelconcert; 8 be richten Duitsch; 8,15 berichten ANP; 8,30 berichten Engelsch; 8,45 gram.; 9,15—9,30 berichten Engelsch; 10 berichten Duitsch; 10,15—10,30 berichten ANP; 10,30—10,45 11,15—11,30; 0,15-0 30 en 1,15-1,30 be richten Engelsch. van aanmeldingen van vrijwillige helpers en helpsters in den landbouw. Zij zullen nadere inlichtingen geven omtrent de loonvoorwaarden en 'He rechtspositie. Voor het geval niet terstond gelegenheid bestaat werk bij de Nederlandsche land- b'ouwhulp te aanvaarden, kuin|nie(n desge- wenscht jongens en meisjes voor enkele maanden plaats vinden bij de Landhilfe in het nabije Duitschland. Wetenschappelijke Berichten Hoa snel vliegt een projectiel In het Julinummer van Kosmosdeelt prof. dr. B. enkele bijzonderheden mede over snelheid en slagkracht van een pro jectiel. De snelheid wordt in den gesehuts- loop (dfoor den druk der ontstekingsgas- sen veroorzaakt, neemt echter toe gedu rende den korten tijd dat deze wordt doorloopen. 'De aanvangssnelheid be draagt bij infanteriegeschut 800 meters in de seconde, is evenwel aanmerkelijk gr,oo- tev bij mortieren en langloopgeschut. Na het verlaten van den loop, neemt de snelheid door den luchtweerstand, die remmend werkt op de vaart van het projectiel af. Deze remming treedt niet aanstonds in werking, daar de kruitgassen die een grooter snelheid hebben dan het projectiel, aanvankelijk -nog een voor- waartschen druk op het projectiel oefe nen. De grootste snelheid bereikt het projectiel dan ook pas eenige meters voorbij het einde van den geschutsloop. De slagkracht van het projectiel is grooter op eenige honderden meters van den loop dan vlak .bij, daar juist een lagere snelheid het projectiel dieper laat doordringen. De afneming van de snelheid door den luchtweerstand is zeer groot, vooral indien het projectiel zich in ho rizontale richting verplaatst, aanmerkelijk grooter dan de afneming in snelheid, die een verticaal naar boven geschoten projectiel onder invloed van de zwaar tekracht alleen ondervindt. Bestond deze luchtweerstand niet, dan zou men met een infanterieprojectiel een hoogte van 30 kilometer bereiken en zou dit pro jectiel ook weer met een snelheid van 800 m. per seconde de aarde bereiken. In werkelijkheid bereikt dit projectiel slechts een tiende deel van de aange geven hoogte en is de snelheid, waar mede het e|p aarde komt, slechts 50 meter per seconde. Bij het zware artilleriegeschut worden hoogere snelheden bereikt; hier is de luchtweerstand minder sterk voelbaar, maar ook dit geval heeft toch een aan merkelijke snelheidsvermindering plaats en wel tot op ongeveer de helft. De reikwijdte van het moderne geschut is vooral daaraan te danken, dat door groote aanvangssnelheid het projectiel op een hoogte boven de aarde komt, waar de luchtdruk en de luchtweerstand geringer zijn en daardoor hun remmende werking grootendeels verliezen. I ZIERIKZEE. Met betrekking tot de ver- ordening van dep Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betref fende verduisteripgsmaatrege. 1 le n, heeft de secretaris-generaal waar- nemend hoofd van het departemieinit van 1 binnenla'adsche zaken een brief gezondefn I aan de burgemeesters der onderscheiden j gemeenten. Op de meest nauwgezette wijze zoo lezen wij1 daarin moet I de 'bepaling van deze verordening, dat alille gebouwen en woningen zoo verduis. terd moeten worden, dat er geen licht naar buiten dringt, ila acht worden ge nomen. I Dit geldt ook voor café's met ter- rassen en tuinen, alsmede voor auto- J maten. Ook in deze gevall'en moet de eisch worden gesteld, dat geen l'icht naar buit-en dringt. Een verlichting van café- terassen en -tuinen, is, ook al geschiedt deze met afgeschermd licht, niet geoor loofd. Vóór de verlichting van autom!a ten kan het gebruik van lichtgevende verf worden toegestaan. Een verlichting van automaten door rechtstreeksche lichtbron nen van weken, aard ook, is verboden. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en visscherij heeft bepaald, dat in het geheele land de jacht op onderstaande j wildsoorten zal zijn geopend gedurende het tijdvak, achter de namen der wild soorten vermeld, i Fazanten, houtsnippen, korhanen, kor- hennen en hazen van 1 October tot en met 31 December; patrijzen van 1 Sep- I tember tot en met 31 December; ganzen, alle soorten eenden (behalve bergeenden en eidereenden), watersnippen en meer- koeten van 14 Augustus tot en met 31 t December; goudpluvièren van 1 Sep tember tot en met 31 December. In de gisteren gehouden vergade ring van Aandeelhouders van de N.V. de Concertzaal, is benoemd tot Commis saris de heer C. van der Vliet A.Czn. ELKERZEE. Woensdagvoormi-dd-ag ont stond door lonhekend© öiorzaak brapld in de met hooi gevulde kapsdhuur op -de hofstede van den heer J. L. alhier. De kapschuur leed ernstige schade en het hooi- ging geheel v-erlioreai. VerZek-ering, dekt de schade. BROUWERSHAVEN. Benoemd: tot on derwijzeres aan de Ohr. School alhier ïnej. v. d. Sluis te Slliedrecht. OUWERKERK. Evenals voorgaande jaren kunnen ook nu weer de oude rij- wielmerken voor het goede doel in de bus van het postkantoor worden gewor pen. i Onze oudste inwoner Jac. H-endrikse vierde gistren onder groote belangstel ling zijn 90ste geboortedag. SIRJANSLAND. Op initiatief van ds. H. Aalbers en L. C. Broer werd een ver gadering belegd' om te kaaien tot de oprichting van een korfbalvereniging. Het resultaat hiervan was dat de al gemeen© sportvereeniging „DES" werd opgericht, waarvoor zich 26 leden op gaven. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren L. C. Broer, Jac. Fluijt, J. i Zandijk -en mej. L. van den Berge. OUD-VOSSEMEER. Geslaagd voer Mulo- diploma A, onze dorpsgenotote Qofo'a van Luijk. POORTVLIET. MaandagWoirgen werd' bijl de gemeentepolitie alhier aangifte ge daan, .dat in -een weide, gelegejm olnder deze gemeente, behoorende aan de|rn land bouwer M. J. Stoutj-esdijk te Thol-eni, een 3-jarige os de halswervel was afge sneden. Het beest w-erd' na -deskundig dn- derzoek afgemaakt. Van de daders geen sponr. Het onderzoek wp-rdt dopr d-e po litie voortgezet. YERKOOPIN GEN RENESSE, 31 Juli. Ten overstaan van notaris M. C. van den Bout werd1 alhier in het openbaar verkocht: een wo,ojn(huis met schuurtje en erf aan den Achter- Weg te Renesse, gropt 1 a. 17 c.a. Koo- per werd dhr. G- J. Schaleven q.q. te Renesse voor f1220.—. A ANB ESTEDINGEN ONDERWIJS Gedemobiliseerde onderwijzen De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van onder wijs, heeft den inspecteur van het lager onderwijs verzocht, bij gemeente- en schoolbesturen er krachtig op aan te dringen, dat gedemobiliseerde onderwij zers zonder betrekking bij eventueeie sollicitaties in het bijzonder in aanmer king zullen komen. Dinsdag 30 Juli w-erd de aanbesteding gehouden van de onderhoudswerken, dienst 1940—1941 aan de Waterkeering van den Cal. Pollder Burgh- en Westv land te Burgh (Raming f7820). Inschrij' j vers waren: N. v. -d. Linde, Scharendijke 1 f 11.480; T. Commissaris, Dinteloord f 10.990; D. Ornée, Scharendijke f 10.900; J. de Oude, Biervliet en W. van den Berg, Bruinisse f 10.870; L. van Pope- ring, Bruinisse f 10.830; A. J. Verjaal, Dreischor f 10.800; P. van Dongen, Scha rendijke f 10.683; Mi. v. -dl. Velde, Brui nisse f 10.199; P. Romeijln, Burgh f 10.135. Behoudens nadere beslissing vani Ged. Staten is het werk niet gegund. SPORT Door het instorten van een stelling, waarop zich 500 arbeiders bevonden om een tunnel in het meerengebied bij de stad Thebe te herstellen, zijn zes arbei ders gedood en een aantal gewond. De minister van arbeid is vertrokken naar het terrein van het ongeluk. MARKTBERICHTEN Coop. Veiling Zierlkzee Kipeieren f4.30—5.20. E^ndeieren f5; per 100 stuks. Boiterprijs Commissie 90 cent per pond. -VIER BANNEN VAN DUIVELAND" Waarschuwing tot eigenaars van watermolens Voor twee jaer ruwe olie in voorraad De wegen vorderden f 37112,11 Vergadering van Ingelanden op Woens dag 31 Jali in de ffMeebaal" te Nieuwerkerk. Voorzitter de heer G. L. Klompe. In zijn openingswoord herinnert de Voorzitter aan den lOen Mei 1.1. hoe ons land in den oorlog werd meegesleept en spoedig daarop werd bezet. Met eerbied herdenkt spreker hen, die vielen voor het Vaderland. Hij hoopt op een spoedige vrede en op een tijd, waarin weder welvaart in ons land en in Europa zal wonen. Naar aanleiding der gelezen notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd, doet de Voorzitter mededeeling, dat alle slooten langs de wegen in de a 8. voorjaars- j schouw zullen worden opgenomen. Eigenaars van watermolentjes, die niet strikt de hand 1 houden aan het schoonmaken van hnn afvoerslooten, loopen de risico dat hnnne vergunning tot het plaatsen van een 1 molentje zal worden ingetrokken. Verder deelt de Voorzitter mede, dat geen bericht is binnen gekomen hoever 1 de plannen voor de ruilverkaveling zijn gevorderd; dat de wegen in zeer goeden staat zijn (dank zij misschien ook door het 1 minder autoverkeer; hoe juist voor den I oorlog een tankliehter met ruwe olie is gearriveerd, zoodat er bij normaal gebruik voor 2 jaren voorraad is. Het gemaal kan "teel verduisterd worden, wat door de machinist keurig in orde is gemaakt, zoodat ook bij nacht zoo noodig gewerkt kan worden. De heer C. Boudeling, voorzitter van de oommissie tot het nazien der rekening, bracht rapport uit over de rekening 1939/40. De ontvangsten bedroegen f 75.105,43, de uitgaven f 77.680,29, alzoo een nadeelig slot van f2574,86. De wegen vorderden een bedrag van f 37.112,11, tegenover een raming van f 29,625. De begrooting was dus met f 7478,11 overschreden. Deze overschrijding zit hoofdzakelijk in de uitgevoerde werken aan den Gouweveerschen weg, ten bedrage van f 2803,68, welk bedrag is terag ont vangen van den Gouweveer- en Zelkepolder. De kosten van de waterkeering, zeewering en oever verdediging vorderden f 2175,56, tegenover een raming van f 23,000, de exploitatie van het gemaal vorderde f 4047,67 (raming f 3725,Aan kaai en hayengeld werd ontvangen f 580,05. Over bet afgeloopen dienstjaar 1939/40 is geen achterstallig dijkgesohot meer te vorderen. De Voorzitter stelt voor de rekening tot genoemde bedragen goed te keuren. De Voorzitter deelt mede, dat dit tekort verband houdt met den aankoop van een extra lading steenslag (f 2095,31), dus feitelijk geen tekort is. De rekening wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Tot plaatsvervangend lid der commissie tot het nazien der rekening wordt be noemd de heer J. C. van Oeveren. Het bestuur stelt voor den oud dijkwer ker, de heer H. Bolijn, een jaarlijksohe uitkeering van f 200,te verleenen hem zal gevraagd worden om gratis nog het toezicht te willen houden op het schoon maken der sluis. De vergadering gaat hiermede aoooord. Gevraagd wordt naar betere uitbaningen aan den nog te leggen nieuwen rijksweg. De Voorzitter zegt nog geen bericht te hebben ontvangen. Het bestuur zal echter zoo mogelijk voor ieders belangen op komen. Ook de breedte der aan te brengen heulen enz. zal de volle aandacht van het bBStuur hebben. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering VOETBAL. Vriendschappelijk Ouwerkerk, 31 Juli. Zwadluwen I—IVO- I (Zierlkzee)3—3. TELEGRAMMEN SLACHTOFFER MOORDAANSLAG TE DEN HAAG OVERLEDEN. Het slachtoffer van de in den nacht van Maandag op Dinsdag gepleegden moordaanslag in de woning aan de Groen- steinstraat te Den H a a g, de 34-jarige mevr. M. H. B., is gisteravond in het ge meenteziekenhuis aldaar overleden. De dader van dezen moordaanslag is gisteren naar Den Haag overgebracht, waar hij door de politie is verhoörd. Hij legde een vol ledige bekentenis af, waarbij hij o.m. ver klaarde, dat hem door den heer B. in diens woning, waar hij sedert eenige weken gastvrijheid genoot, den eisch was gesteld werk te zoeken of anders te ver trekken. De dader, die, naar hij voorgaf, geen werk kon vinden, begreep dat hij het huis moest verlaten en besloot daarom zich van eenig geld te voorzien. Hij heeft zijn kans schoon gezien, toen de bewoner BONS, DIE GELDIG ZIJN Broodbons 81 tot en met 90 (brood- bonboekje) geldig van 29 Juli tot en met 4 Aug. a.s. (niet gebruikte tot en met 8 Aug.) rechtgevende op 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Voorts zijn de niet gebruikte bons van de serie 71 tot en met 80 nu nog geldig tot en met 1 Aug. Bons 01 tot en met 04 (boterkaart) Op eiken bon 1/2 Pond boter van 29 Juli tot en met 23 Aug. Bons 01 en 02 (vetkaart)Op eiken bon een V2 Pond margarine of gesmol ten vet of boter van 29 Juli tot en met 23 Aug. I 1 i Bons 03 en 04 (vetkaart): eiken bon een 1/2 pond boter met 10 cent re ductie per 1/2 pond, van 29 Juli tot en met 23 Aug. Bon 66: één kilo suiker tot en met 23 Aug. Bon 85: 1/2 Pond koffie of 1/2 on!* thee tot en met 2 Aug. Bon 90: i/2 pond tarwebloem, of tarwe meel, of boekweitmeel of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel tot en met 9 Aug. Bon 95: 1/2 pond rijst of rijstemeel van 22 Juli tot en met 11 Aug. Bon 100: 1/2 pond havermout of haver vlokken -of gort o'f grutten van 22 Juli tot en met 11 Aug. Bon 105: 1 ons maizena of griesmeel of puddingpoeder van 22 Juli tot en met 11 Sept. (Puddingpoeders, die niet vervaardigd zijn van of niet hoofdzake lijk bestaan uit producten bereid uit gra nen, rijst of tapioca zijn vrij van 'de distributieregeling) Bon 110: 1 ons macaroni of vermicelli of spaghetti van 22 Juli tot en met 11 Sept. Petroleumzegel-Periode 3: geldig voor 2 liter petroleum tot en met li Aug. (alleen voor diegenen die daartoe ver gunning hebben). De petroleumzegel pe riode -4 wordt niet geldig verklaard en kan vernietigd worden. Kolen, enz.: tot 30* Sept. kan men bij handelaren koopen 20 °/o van het ver bruik van April 1939 tot en met Maart W40. ;,Uj I I Mil des nachts niet thuis was. Mevr, B. werd bij deze poging tot roof met een hakmes zware verwondingen aan het hoofd toe gebracht, waarna S. met een portemonnaie en geld verdween. WIELRIJDER OVERREDEN Gisteravond ongeveer 8 uur, is een wielrijder uit Huis ter Heide op den Amersfoortsohen straatweg onder de ge meente Zeist door een auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Het slacht offer was vrijwel onmiddellijk dood. HALSWERVEL GEBROKEN Vanmorgen is te Geertrnidenberg het 12-jarig zoontje van de familie de b, bij het spelen van een tafel gevallen. Daarbij is een zijner halswervels gebroken De jongen was onmiddellijk dood. ITALIAANSCH LEGERBERICHT Het blijkt, dat tijdens het optreden van de luchtmacht van 28 Juli tegen eenheden van de Britsohe marine, in het Oostelijk deel der Middellandsohe Zee, een Britsohe torpedojager tot zinken ia gebracht. Tijdens verkenningsvluchten boven Malta heeft een onzer formaties jachtvliegtuigen een geveoht aangegaan met een vijandelijke formatie. Twee vijandelijke toestellen werden neergehaald. Een van onze machines is niet teruggekeerd. In Oost Afrika onder namen we doeltreffende laohtaoties op Wakia, waar een parkeerterrein van auto's met succes gebombardeerd werd. Ook werd een aanval ondernomen op het vliegveld van Buna, waar drie toe stellen op den grond werden beschadigd. De vijand heeft Cassala met bommen be stookt, waarbij lichte sohade werd aan gericht. TORPEDOJAGER VERLOREN GEGAAN De Engelsohe Admiraliteit deelt mede, dat de torpedojager //Delight" bij een luchtaanval zoo zwaar besohadigd is, dat hij spoedig daarop is gezonken. Het verlies aan menschenlevens zou betrekkelijk ge ring zijn. DOLLE HOND IN ACTIE Ruim 100 persomen, in hoofdzaak leden van de jeugdafdeeling der phalanx, zijn op het marktplein van Valdepenas (Spanje) door een dollen hond aangevallen en ge beten. Zij zijn terstond ingeënt en onder dokter's behandeling gesteld. JAPAN EN AMERIKA. Gevraagd naar het embargo op den uitvoer van benzine voor vliegtuigen, zoo als door de Vereenigde Staten per 1 Aug. is ingevoerd, verklaarde de woordvoerder van het Japanneesche departement van marine, dat deze handeling, welke voor wendselen er ook voor waren aangevoerd, een anti-Japanneesohe en onvriendelijke daad is, welke er op is berekend een economische druk op Japan uit te oefenen. Op de vraag of deze Amerikaansohe maat regel van invloed is op de Japanneesche militaire operaties, antwoordde de woord voerder ontkennend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 3