IVOROL-tandpasta is de beste VERSCHILLENDE BERICHTEN Tegen verspilling van afval Naar de Tel. ter oore komt bevindt de voorbereiding der afval- en huisvuilrege- ling zich in een dusdanig gevorderd sta dium, dat binnenkort een officieele pu blicatie tegemoet kan worden gezien. Er zal van worden uitgegaan, dat eet bare afval gescheiden wordt gehouden van afval, dat voor industriedoeleinden kan worden aangewend. Behoudens spe ciale desiderata van het departement van Hendel, Nijverheid en Scheepvaart (of wel van het departement van Land bouw, al naar gelang de aard van het afval) zal de organisatie, die voor het verzamelen zorg moet dragen, aan de gemeenten worden opgedragen. Dit zal er vermoedelijk toe leiden, dat vele ge meenten de stad Utrecht tot voorbeeld zullen nemen waar, zooals bekend, de schilleboer en de voddenkoopman een soort officieelen status hebben gekregen. Onze afstamming In de Westdeutscher Beobachter be toogt dr. H. Ropohl, dat de Nederlan ders met de Duitsche afstamming en bloed gemeen hebben, ja tot dezelfde familie en stam behooren. Als zoodanig staan ze den Duitschers nader dan de Scandinaafsche volken of de Angelsak sen. Ze zijn Franken, Nederlanders en Friezen. Vlaanderen, Brabant, Hollanden Gelderland vormen den noodwestelijken hoek van de ruimte waar die stammen zetelen. Het door de Franken ingeno men gebied reikt van Rijn tot vóór Brugge, Antwerpen en Amsterdam. De Nedersaksers bewoonden Westfalen en verder tot de Zuiderzee, Zutfen, Zwolle en Assen liggen aan den westelijken rand van dit gebied, dat heel Noord-Duitsch- land omvat. De Friezen eindelijk zijn te vinden op de kuststrook van Oost- Friesland of tot Oostende toe, overal met de andere stammen gemengd. De schrijver beroept zich tot bevesti ging van zijn betoog op de duidelijke sporen, die men nog aan oude huizen en bijbehooren op het platteland vindt, welke vormen uit het Frankische en Ne- dersaksische land bekend zijn, evenals in volksgebruiken en de taal. Boerderij afgebrand Terwijl de bewoners afwezig waren is gisteravond brand ontstaan in de boer derij, bewoond door den heer D. Bakker te Rottum, gemeente Haskerland (Fr.) Het vuur greep zeer snel om zich heen en toen de motorspuit uit Heerenveen, die was geroepen, daar de brandweer uit Haskerland bezig was met het blus- schen van in brand geraakt hooi, dat wegens hooibroei naar buiten was ge bracht, uit de boerderij van den heer P. Wind te Gaast, op het terrein van den brand verscheen, stonden de gebou wen in lichte laaie. De boerderij met twee groote schuren is tot den grond toe afgebrand. Van den inboedel kon niets worden gered. Alleen wist de heer Bakker, die onmiddellijk gewaarschuwd was, niet zonder gevaar, een trommel met waardepapieren uit het brandende perceel naar buiten te bren gen. Meer dan 200.000 pond hooi is door het vuur vernield. De oorzaak is ver moedelijk hooibroei. Nog 2000 Nederl. soldaten In Frankrijk Nu het ruim vijf weken geleden is, dat in Frankrijk de wapens werden neerge legd, begint menigeen zich af te vragen of het niet mogelijk is, iets naders te hooren omtrent de daar nog aanwezige Nederlandsehe militairen. Het gaat er niet slechts om, hen, die misschien ge wond en zonder middelen van bestaan in Frankrijk verblijven, zoo spoedig mo- lijk naar Nederland te krijgen, ook de nabestaanden van overledenen hebben er recht op, dat zoo spoedig mogelijk een eind wordt gemaakt aan de nu meer dan twee maanden voortdurende onze kerheid. Het aantal vermiste Nederlandsehe mi litairen bedraagt op het oogenblik onge veer 2000, een aantal hunner bevindt zich in het door de Duitschers bezette deel van Frankrijk, anderen weer in het on bezette gebied, terwijl van een kleine groep mag worden aangenomen dat zij zich in Engeland bevindt. Ook is bekend dat eenige honderden marechaussees in Zwitserland vertoeven. Wat is er in die vijf weken gedaan om zekerheid omtrent de vermisten te verkrijgen? Het antwoord kan kort zijn: Niets. Wel heeft het Nederlandsehe Roode Kruis zich in verbinding gesteld met de Duitsche autoriteiten, doch vanwege al lerlei bezwaren is het tot nog toe bij overleg gebleven. Wat wordt er op het oogenblik ge daan? „Het Nederlandsehe Roode Kruis wacht af", zoo werd de Tel. van de zijde van het hoofdbestuur verklaard, „meer kunnen wij op het moment niet zeggen". Toch begint er eenige beweging te komen. Zoo verneemt de Tel., dat de Duitsche autoriteiten in principe niet on geneigd zijn, den Nederlanders, die de organisatie op zich zouden willen nemen van een revacuatie der militairen, alle faciliteiten te verleenen. Ten bewijze hiervan moge dienen, dat jl. Zaterdag reeds een particulier met toestemming der Duitsche overheid per auto naar Frankrijk is vertrokken om te trachten, zooveel mogelijk namen en verblijfplaat sen te noteeren van in Frankrijk geves tigde Nederlanders. Elke vergelijkende proef bevestigt U dit terstond. In tuben van 60, 40 en 25 oent. «Veriche» viich In De Tijd (wordt melding gemaakt van een uitvinding voor visehvierduur- zaming. Viersche visch, n.l. zooalis de vissldhersi die kennen, heeft men tot (nog toe niet onder de massa kunnen brengen. Maa'r Waarom zou het niet mogelijk zijn, het publiek het geheele jaar door versche visch te verstrekken, die zijn origineelen smaak en voille aroma be houdt? De HarderWijksche industrieel E. den Herder (bekend door zijn vrachtelooze campagne tegen de afsluiting vaini de Zuiderzee) meent die vraag te hiebb'en; bleantiwoord. De bewerking is zóó, dat zonder bij voeging van olie, az'ijn of atodere ingre diënten, de haring iin> blikken bussen van onbepaald formaat kaïn (worden verpakt. Deze bussen mogen een tot twee we ken open blijven staan, zonder gevaar van bederf, zoodat dus uit blikken van ongeveer 50 lc.g. in de vischiwinkels ver kocht kan (worden. De uitvinder Iwerd uitgenoodigd voor een demonstratie op het Rijksproefstation te Den Helder. De directeur, dr. Liiebiert, toonde Zich zo,o voldaan over het re sultaat, dat hïj, zondier aarzelen het de partement van economische zaken met dit feit in kennis bracht. Dr. Liebert stelde een tijdslimiet vast en daarbtn- J inen zou de houdbaarheid van het pro duct ble'weZen meieten worden. Het r,e- Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. Tot directeur van het kan toor Zierikzee der Rotterdamsche Bank- vereeniging is met ingang van 15 Aug. bfönoemd de heer D. C. A. Lugt te Uit- hqorn (N.-H.) f 1 i' SEROOSKERKE. Bij gunstig Weer zal de mondharmonicavereenigiing „OBK" a.s. Zaterdag haar eerste concert vajn he+ seizoen geven. KERKWERVE. Toegelaten tot de 2e klas, afd. Chemische Techniek der MTS te Dordrecht, dhr. M. O. Kloiet alhier ST..MAARTENSDIJK. De in deze ge meente gehouden Nationale inzameling heeft opgebracht een som van f 1i293.7Q. Aan nagekomen giften is bovendien nog ontvangen een> bedrag van f14, zoodat in totaal is ingezameld f 13017.70. Ten behoeve van het Prov. Comité' voor hulp' en herstel werden door het plaatselijk damescomité plusminus 2000 kleedingstukkein ingezameld, benevens 'n bedrag van f 50 'ito contanten. Dat ter zake door genoemd comité hard is ge- Wierkt behoeft wel geen betoog en een Iwioiord van hulde is hier zeer zeker op. zijln plaats. Tenslotte is ten behoeve van de oorlogsslachtoffers te Rotterdam nog gecollecteerd een. bedrag van f272.80'. THOLEN. Aan de RHBS slaagden voor het overgangsexamen 2—3e klasse: R. - Kosten.Ez., van de 4e naar de 5e klas: sultaat bevredigde volkomen, zoodat het M Wagtho en W. Bronts. Nederlandisoh nctrooi kaïn Wlorden aaln- i gevraagd en verkregen. De uitvinder 1~^Aan tet Lyceum te Roosendaal van zocht ook cointa|ct met officieele Duit sche instanties. Daar Was mien eveirteebs zeer ingenomen met het product, zoa dat ook het Duitsche octrooi iwierd ver leend. de -5—6e klas: N. Duinker, van de le naar de 2e klas: idem W. Duinker. Door^de heeren Lindhout-de Korte alhier, worden aan den Singel wederom een drietal heerenhuizen gebouwd, welke naar ons is medegedeeld, onderhands zijn verkocht aan den heer Johs. Geluk, KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Zondag a.s. zal er wederom' een jeugd dienst gehouden worden ito de Klei|ne Kerk. Aanvang 4 uur, voorganger Ds'. Siezen van Dreischor. De jeugd van 13 30 jaar van alle kerkelijke gezindten is hartelijk w'elkom. RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 27 Juli JAARSVELD 414,4 M. NCRV-uitzending. 8 berichten ANP; 8,10 schriftlezing, meditatie; 8,25 gew. muziek (opn.); 8,45 gram.; 9,30 cello, piano en gram.; 10,15 gram.; 10,30 mor gendienst; 11 gram.; 11,15 zang met pianobegeleiding; 12 berichten; 12,15 Stichtsch salonorkest; 12,45—1 berichten ANP; 1,30 orgelspel en gram.; 2,15 i Stichtsch salon orkest; 3 Christ, lectuur; Dit probleem is volkomen opgelost sinds 3,30 viool en piano; 4,20 gram.; 4,45 de „PENDAX" riiWielaanhangwagen ia Christ, kinderkoor „Zanglust"; 5,15 be den handel kwam. De toerist beschikt richten ANP; 5,30 voor de jeugd; 6,15 hierbij! over een vrij|wel onbeperkte ba- gram.; 6,30 VPRO: „Erfzegen"; 6,45 gr.; gageruimte en houdt zijn rijlwiel geheel 7 vragen van de dag (ANP); 7,20 berieh- vriji voor zich zelf, zoodat niets hem ten; 7,30 reportage; 8 berichten ANP; PER FIETS MET VACANTIE „De 'puimtekwiestie is bij een Zwerf tocht per fiets zeer belangrijk", aldus het interessante artikel onder boven- staanden titel in de Nieuwsbode van 25 Juli. Inderdaad 'bewezen aan het stuur bengelende pakjes, scheefhangende kof fers op de bagagedragers, uitpuilende tasschen waarvan de bevestiging aaim het rijwiel niet op zulk een vracht bere kend (was, dat de ruimtekwestie vaak een probleem (was. in zijn beWegingeni hindert. Vraagt de „PENDAX" ter bezichtiging bij: C. v. d. Bout. tel. 131, die verschillende tegen billijk tarief verhuurt. (Adv!-) DE WERKLOOSHEID ONDER INTELLECTUEELEN. Dr. Ph. J. Idenburg, directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek, 1 schrijft aan de N.R.C.: Het is mij gebleken, dat de bedoeling van het onderzoek naar de werkloosheid onder intellectueelen, hetwelk mijn bu reau instelt op verzoek van den regee- ringscommissaris voor de organisatie van den arbeid, nog niet aan alle betrok kenen duidelijk is geworden. Mij be- bereikten enkele vragen, welke hieronder in het kort behandeld zullen worden. De eerste vraag luidt: Wat is de strekking van het onderzoek in het algemeen? Deze vraag kan als volgt beantwoord worden. Wanneer een arbeider werkloos wordt, zal hij zich meestal als werkzoekende bij een ar beidsbeurs laten inschrijven. Omtrent de 8,15 Christ, gemengd koor „J. S. Bach"; 8,509,10 „Wat de Bijbel zelf zegt";9,25 trompet en orgel (opn.); 9,45 Utrechtsch Stedelijk orkest; hierna: schriftlezing; 10,1510,30 berichten ANP en sluiting. KOOTWIJK 1875 M. VARA-uitzending. 7 berichten Duitsch; 7,15 berichten Engelsch; 7,30 gram.; 8 berichten ANP; 9,30 berichten Vlaamsch; 9,45 Fantasia; 10,15 gram.; 10,30 Esme ralda; 11,15 berichten Engelsch; 11,30 be richten Vlaamsch'; 11,45 gram.; 12 orgel spel; 12,30 berichten Duitsch; 12,45 be richten ANP1' Sylvia-Amusementsorkest (opn.); 1,45 gram.; 2—2,15 berichten Duitsch; 3,15—3,30 berichten Engelsch; 4 reportage; 4,20 orgelspel; 5 berichten Duitsch; 5,15 berichten ANP; 5,30 VARA- orkest (opn.); 6,15 berichten Engelsch;. 6,30 Rosian-orkest; 7 Vragen van de dag (ANP); 7,20 gram.; 8 berichten Duitsch; 8,15 berichten ANP; 8,30 be richten Engelsch; 8,45 berichten Vlaams; 9 gram.; 9,15—9,30 berichten Engelsch; 9,45 berichten Vlaamsch; 10 berichten Duitsch; 10,15—10,25 berichten ANP; 10,30—10,45, 11,15—11,30 en 0,15—0.30 be richten Engelsch; 1—1,15 berichten VI.; 1,15—1,30 berichten Engelsch. KORT EN BONDIG De Engelsche Koninklijke familie zou voorbereidingen treffen voor haar aan staand vertrek naar Canada. De ge ruchten hieromtrent worden bevestigd door het feit, dat de inspecteur van Scotland Yard, die belast is met de beveiliging van den Engelschen koning, te Lissabon heeft vertoefd. De reis zou per oorlogsschip worden gemaakt. Donderdagmorgen zijn de Japanneesche troepen met operaties begonnen aan de grens tusschen de provincie Kwangsi en Fransch Indo China. De Ja^imeezen be- terdara gonnen de operaties vanuit Mmgtaang in het Zuidwesten van Kwangsi en be reikten een punt op 15 km ten Zuiden van Minkiang. Zij zetten hun opmarsch Zuidwaarts voort. werkzaamheden dezer beujzen is men nauwkeurig ingelicht, zoodat het aantal ingeschreven werkzoekende arbeiders be- kend is. Anders is het gesteld met de VERKEER EN VERVOER groep der werklooze intellectueelen. Voor hen bestaat in vele gevallen niet de be- Een zeer groot deel van de te Oos tende thuis hoorende visschersvloot, be nevens eenige vaartuigen der Belgische marine, die in Oostende lagen, zijn door Frankrijk en Engeland weggehaald. Ver scheidene schepen werden naar Fran- sche havens aan den Atlantischen oce aan gebracht. Het grootste deel der treilers echter, benevens twee patrouille booten en twee torpedobooten zijn we derrechtelijk naar Darmouth gebracht. Geref. Gem. Bedankt voor Th ol en en 13 a|nJdere beroepen cand. T. Dorresteijln te Rot terdam! die het heeft" aangenomen. Ervaringen van een^veldprediker „In de "s-Gravenhaagsche Kerkbode" heeft de veldprediker dr. L. D. Terlaak Poot mededeeling, gedaan over zijn erva ringen tijdens de oorlogsdagen en de geestelijke bijstand, dien hij, reeds in de eerste uren van den strijdin den vroegen morgen vain 10 Mei, aan ster venden heeft verleend. Treffend is, hoe hij bij. een der volgende dagen geroepen werd bij een stervenden Duitschen sol daat. „Een open, vriendelijk gezicht, waarover zich de doodsschaduwen gin gen uitbreiden".' De predikant vroeg: „Evangelisch oder Katholisch?" De sol daat antwoordde;. „Katholisch". Dr. Ter- laak Poot liet toen onmiddellijk naar een Duitschen aalmoezenier zoeken, maar in afwachting van diens komst verleende hij den' stervende, geestelijke bijstand. Hij Fort Knox. Dit goudvervoer moet ge schieden omdat de gewelven van de Fe deral Reserve Bank te New York door den toevoer van goud uit Europa geheel gevuld zijn. Het vervoer van het goud ge schiedt in pantsertreinen. n« Morgenthau heeft gisteren bevestigd, dat opi 1 Juli in de Amerikaansche haven Houston twee voor Spanje bestemde scheepsladingen petroleum zijn aan gehouden. Als motief hiervoor is, naar Associated Press meldt, opgegeven, dat deze lading olie voor Duitschland en Italië bestemd schenen te zijn. Nijverheid en Techniek Het ministerie van financiën heeft een bedrag van 1.8 millioen dollar verkregen om goiid ter waarde van vijf milliard dollar van de Federal Reserve Bank te k een uit en toen stamelde New York te laten overbrengen naar de de soldaat: „u hebt w00rden bed Amerikaansche schatkamer te dfe wy 0Qk biaden„_ In zijn laatste oogenblikken vroeg de Duitsche soldaat: „Ik heb ouders. Wil u aan hen schrijven? Dan moet u aan mijn moeder schrijven, dal: ik altijd haar jongen gebleven ben, dart; ik altijd de zelfde gebleven ben, dat ik in het ge loof gebleven ben". De predikant: Beste jongen, ik beloof je, dait zal ik ze schrij ven hoor! En toen zegt dr. Poot „toen greep hij naar mijn koppelriem en trok me naar zich toe; daarop streelde hij mijn gezicht met zijn beide handen en gaf een zoeii op mijn rechterhand. „Dank u wel Herr Pfarrer, dat is het liefste, wat u voor mij doen kunt". En waarom vertellen we dat nu hier over? Omdat er zulk een innig diepe menschelijkheid in ligt, ver uitstijgende boven grenzen en volken, boven vijand en bondgenoot, boven alle dingen van deze aarde. Die laatste ontmoeting tus schen een Duitschen katholieken soldaat en een Nederlandschen protestantschen geestelijke, in oorlogstijd, die spreekt ons van banden, welke alle menschen binden In zulk een oogenblik vallen alle ver schillen weg en dan is het of er iets opengaat en opglanst van wat de geloo- vigen noemen „het Koninkrijk Gods". Is het alleen maar mogelijk zoo te sterven; kunnen wij zoo ook niet leven? Houtgasgenaratoron In tegenwoordigheid van verschilleWde geno.odigden Werd in de motoreinfabriek Jaffa een demonstratie gegeven met den door deze fabriek vervaardigden gasge nerator. Ivvelke zoowel op' een ruwe olie als op een benzinemotor kalm (Worden gemonteerd. De demonstratie (Werd ge geven met een Jaffa-lagedrukaliem'otor. Het bleek' dat ide aldus voortbeW'ogen auto slechts zeer (weinig einder deed voor een op benzine of olie rijdelnlde|n Wagen. Het starten geschiedt gelwooin op een accu, het optrekken gaat vrij' snel en de maximUmsneheid ligt slechts Iweinig onder die van een geWoimeto b'enzine-auto. Verschillende groote b'edrijVen hebben reeds bestellingen gedaan o.a. de ge meentereiniging te Amsterdam eini Lei den en de stedelijke autobusdienst te Utrecht. Dr. Ir, Dam'me deelt mede, dat de PTT verscheidene houtgasgeneratoren voor haar auto's heeft besteld. hoefte of de dwang om zich bij een arbeidsbeurs te laten inschrijven. De beur zen kunnen dus onmogelijk het aantal werkzoekende intellectueelen vaststellen Het onderzoek van het Centraal Bureau beoogt in deze leemte te voorzien. Bij het beramen van maatregelen tot bestrij ding der werkloosheid is het noodig ook omtrent de onderhavige categorie van werkloozen geïnformeerd te zijn. Wie worden voor dit onderzoek als intellectueele werkloozen beschouwd? Hieronder vallen zij, die werkzoekend zijn en een der volgende diploma's, ak ten of graden hebben behaald: onder wijsakte, hoofdakte, M akte van bekwaam heid tot het geven van nijverheidsonder wijs, einddiploma middelbare landbouw school, midSelbare nijverheidsschool (mid delbare technische school of school voor kunst- en kunstnijverheidsonderwijs), 5- jarige handelsdagschool, zeevaart- of ma- chinistenschool, middelbare meisjesschool 5-jarige H.B.S. of extraneï-examen, mid delbare akte (M.O.), diploma van een examen of graad aan een universiteit of hoogeschool; ook de aktebezitters, die op wachtgeld gesteld zijn, als volontair of „kweekeling met akte" werkzaam zijn en als zoodanig niet in hun levensonder houd kunnen voorzien, worden in het onderzoek betrokken. Hoe geeft men zich op? Dit doet men door uitsluitend naam en adres mede te aeelen aan het postkantoor te 's-Gra- venhagc met tusschen haakjes: Centraal Bureau voor de statistiek. Deze opgave kan portvrij worden ingezonden. Vervol gens ontvangt men een formulier ter invulling. Een andere vraag luidt: Wat geschiedt met deze formulieren? De taak van het Centraal Bureau voor de statistiek be perkt zich uitsluitend tot het statis- T- ...—Irnvt V, (Yülf ATrt(ITl AT>- Zestig-dagenkaarten voor auto's Daar teruggave van de motorrijtuigen belasting aan houders van motorvoertui gen, iaian wie slechts voor een beperkt aantal miallen, resp. dagen vergujnlning tot 'het rijlden op den openbiareto Weg werd verleend, volgens de sedert 1 Juli gel- dendie regeling niet twel mogelijk is ge bleken, heeft het Wnd. ho,ofd van het departement van Finatoeiëto op instiga tie van den Bond' vato automobïelhainde- laren en garagehouders BOVAG de mo gelijkheid geopend tot het verstrekken van z.g. zestig-dagkaarten. Voorheen ko,n slechts de motorrijtuigehhandel van deze kaarten gebruik maken. Te_ beginnen - met 1 Augustus a.s. kun nen houders van een) vergutoning tot het gébruiken van miotorbrrandstof een zestig- dagenkaart op het belastingkantoor ont vangen, zonder dat een Waaib'orgsom be hoeft te Iworden gestort. In afwachting van earn taadere regeling is de geldigheidsduur op één jaar vast gesteld. Teruggaaf van de voor deze kaart betaalde belasting kan niet plaats hebben. Aan hen, die op 1 Augustus in 't bezit Zijn van een gejwoinie motorfij'tuigetotoblas- tingkaart, Waarvan de geldigheidsduur nog niet is verstreken en, die zich een zestig-dagenkaart Willen aanschaffen!, ka(n restitutie over de resteenende maand(en) worden verleend. Bovendien/ kato dan te gelijkertijd teruggave plaats hebben over de dagen, (wiaarop de houder in deinaan den Juni en Juli inliet heeft kulnlnen rijlden Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren: 20. Johanna Josephiinia, d. van J. Rossen; 23. Pieternella Helena, d. van :h verwerken der ingekomen op- d. C. Viergever en J. C. van Tiggelho- gaven. Het gebruikt deze niet voor an- ven; 23. Marinus Jacob, z. van J. Krijger dere doeleinden. Hierdoor is het eigenlijk tistisch overbodig er nog eens op te wijzen, dat het bureau geen bemiddelings- of plaatsingsbureau is, zoodat daartoe strek kende aanvragen niet in behandeling kunnen worden genomen. Tenslotte: Tot welken datum bestaat de mogelijkheid zijn naam en adres op te geven? De gelegenheid hiertoe bestaat tot 1 Augustus a.s. 1 en M. Krijger; 23. David Hendrik, z. van W. J. vam de Velde en A. W| Houdkamp; 24. Daniël Cornells, z. van J. C. Willemse en L. Lokker; 24. Adria- nus Cornells Joseph Antoinius, z. vain, F. Th,. J. A. den Boer en Q. A. J- ;Mli Oomies. Overleden: 18. Hendrik van der Doe, 76 j., echtg. van C. Nelisse; 20. Petrus Rombout dien Boer, 62 j., ongehuwd!. GehuWd: 19. K. T. de Jonge, 25 j. j.rn., en J. Ringelberg, 22 j. j.d< De a.s. besprekingen te Salzburg van den Rijksministervan buitenlandsche Za- Uan von Ribbentrop met den minister president en den minister van Buiten landsche Zaken van Roemenië kunnen, naar in welingelichte Italiaansche kringen j MARKTBERICHTEN Naar men in diplomatieke kringen ver neemt, heeft de Finsche gezant, Paasikivi, den laatste» tijd onderhandelingen met de Sovjet-regeering gevoerd over het be wind op de Aalands-eilanden. Van Finsche zijde is in dit verband de toezegging gedaan, dat de Aalands- eilanden niet aan een derde mogendheid zullen worden afgestaan resp. niet afhan kelijk zullen worden van een derde mo gendheid. Veilingsvartun. «Da Eandracht» Tholan -0. Aardappelveiling van 24 Juli. Eigenh. wordt verklaard, beschouwd worden als blauwe bonken f3,70; gewone f4,86— de natuurlijke consequentie en normale j 5 20. drielingen f3,53; witte bonken ontwikkeling van het contact, dat tien gewone f4,86—5,20; drielingen dagen geleden in München tot stall is j f 3139.1.3^6 per 100 kg. gekomen met als doel een vreedzame THOLEN. Boternoteering. Roomboter f0,85Boereboter f 0,80 per pond;Eieren f4,75 per 100 stuks. oplossing der Balkan-kwestie. De Amerikaansche minister van Finan ciën, Morgenthau, heeft vandaag, naar „Associated Press" meldt, medegedeeld, dat de regeering der Vereenigde Staten zich verplicht heeft Engeland op alle manieren te helpen en het per maand 3000 militaire vliegtuigen bui ten de reeds vroeger geplaatste opdrach ten te verkoopen. Voor dit doel zullen groote fabrieken worden gebouwd. Enge land heeft toegezegd, de kosten van 't bouwen en de productie te betalen. Zondagartsendienst Zierikzee Zondag 28 Juli: Dr. Boogerd en Dr. VerSpyck. Officieel Wordt medegedeeld, dat de Britsche lcanoameerb'ooteto „Kingston", „Galena" en ,.Ro,dino" bij1 eeto v'ijlainiclelij- ken luchtaanval verlogen zijln) gegaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2