WIE WAS ZIJ TOCH? Uit Stad en Provincie VERSCHILLENDE BERICHTEN Gedeputeerde teruggekeerd Dinsdagmorgen had de PZC een zeer kort onderhoud met den heer Goossens, lid van Ged. Staten van ZeeTapd, die in de ernstige dagen van Mei uit zijin' 'woonplaats Sas van Gent was uitge weken en die nu Zopdag j.l. is terug gekeerd. De heer Goossens (wilde niet langer Wachten om een bezoek aan de Zeeuw- sche hoofdstad te brengen en aan het Provinciaal bestuur, waarvan hij deel uitmaakt. Hij deelde mede, dat hijl bij de vüucbt met den stroom vluchtelingen Was me degevoerd, evenals een groot aantall' an dere Ned., Belgische en Luxemb'urgscbe en tijdens den ijnival vap de Duitschers in Frankrijk geregeld verder Was gedre ven, tot bij' de Spaamsche grens. Nadat hij herhaaldelijk vergeefs had getracht benzine van de Frantschen te krijgen, iwas hem dit tenslotte bij! de Duitschers gelukt en kon hij naar Zeeü'ainld terug- keeren. De heer Goossens Was geheel onbe kend met wat er in het bestuur van de provincie sinds Mei is gebeurd. Hijl Wist ook niet, dat er reeds een vergadering van de Provinciale Staten had pliaats gehad. Volgens zijtn mededeeling bevin den zich nog honderdduizepldep vluch telingen in het Zuiden, vain Frankrijk. Wat is 15000 ton scheepsruimte Niet alleen in de onmiddellijke nabij heid van de Engelsche kusten, doch ook op alle routes op den wijden Oceaan, die naar het Britsche Rijk leiden, wor den dag aan dag schepen in den grond gejaagd door de Duitsche duikbooten: Men hoort dan wel, dat deze of gene duikboot bijvoorbeeld onder meer een schip van 15.000 ton tot zinken heeft gebracht doch maakt men zich er wel een juiste voorstelling van, wat dit beteekent? Een schip van 15.000 ton is er een, dat er wezen mag. Welnuom er ons een idee van te kunnen vormen, hoeveel lading het wel kan vervoeren, rekenen wij den inhoud om in wagonladingen. Zoo komen wij tot het volgende resul taat, wanneer wij weten, dat 1 bruto register ton 2,83 kubieke meter is. Een schip van 5000 ton kan 333 wagons la den; een schip van 15.000 ton dus drie maal zooveel, of rond 1000 wagons. Deze 1000 wagons zouden 20 treinen vormen, elk van 50 wagons. Wanneer deze trei nen achter elkaar werden geplaatst, zou den zij een lengte beslaan van 10 km. Plan tot wederopbouw In het Schuttershof te Goes heeft de afdeeling Zeeland van de N.S.B. een pro- pagandabijeenkomst gehouden, waarin als spreker is opgetreden mr. Rost van Ton ningen. Deze zeide o.m., dat in plaats van een productie volgens het winstprincipe een productiestelsel voor de gemeenschap zal moeten worden ingevoerd. Het nationaal- socialisme stelt zich vooreen gesloten Nederlandsch arbeidersfront te vormen, dat 2V2 a 3 millioen personen zal om vatten. Met dit arbeidersfront zal een plan van opbouw van Nederland worden uitgevoerd. Door de goede dingen over te nemen uit het plan-Smid, uit het rap port-van Loon en uit het plan-Westhoff zal binnen afzienbaren tijd voor een ge regelde voorziening van eigen volk wor den zorggedragen. Het geheele volk zal kunnen arbeiden. Spr. wees op de nood zakelijkheid om bij de Duitsche overheid weldra met een afgerond plan voor den opbouw te komen. Tenslotte zeide hij dat spoedig ook de conftssioneele vakbonden zullen worden opgelost, en dat de aanhangers van het oude regime, die nu nog op verantwoor delijke posten zitten, hun langsten tijd ge had hebben. Behandel de dieren met zachtheid, uw kind met ernst. FEUILLETON 21 Lord Southmoor stond op om zijn vriend te begroeten. Ik ben blij je te zien, Luttrell! Voel je je nu wat beter? Niet heel veel. Ik ben nog door en door verkouden! Je ziet er ook nog niet best uit! Je moet er liever een dokter bij nemen. Ik dénk er niet aan, man! Een dokter kan mij niet helpen. Ik ben niet erger dan ik gisteren was,' maar ook niet beter! Ik zou dan ook niet be neden gekomen zijn, als ik je niet zoo graag eens alleen gesproken had. Alleen ben ik en ik ben ten zeerste bereid je aan te hooren! Wat ik je vertellen ga, Southmoor, Is ook alleen voor jouw ooren bestemd. 'Je herinnert je misschien nog wat ik zei op den avond, toen ik hier voor het eerst kwam en jij en zij even ver rast waren, dat ze mijn neef niet her kende? ili Zeer goed. Ik heb je toen immers gezegd, Zoo'n aap van een jongen De politie te Hengelo (O.) heeft een 21-jarigen zwerver aangehouden, wiens opsporing door de Haagsche poli tie was verzocht. Wanthij had in een logement ten nadeele van een collega een aap ontvreemd. Met dezen aap, van een anderen jongen dus, ging hij op stap. Maar in Hengelo kwam de aap uit de mouw en liep de Tarzan in minia tuur in de val. De jongeman is naar Den Haag terug gebracht. Daar is hij nu in den aap ge logeerd. Zelf brood bakken Bij menige Veluwsche boerderij ziet men dicht bij den voorgevel nog het ouderwetsche bakhuis staan, waar de boe ren eertijds in een primitieven oven hun ongeëvenaarde „klein-roggen" bakten. Mettertijd is daar verandering in ge komen en betrok het meerendeel der boe ren het brood van den bakker, hetgeen ongetwijfeld gemakkelijker was. Tengevolge van de distributie komt bii vele landbouwers thans de wensch naar voren zelf weer brood te bakken. Vijf Veluwsche afdeelingen van deGel- dersch-Overijsselsche Maatschappij van Landbouw hebben daarom 'een adres ge richt tot het hoofdbestuur, waarin ver zocht wordt pogingen aan te wenden om van de autoriteiten vergunning te krijgen voor het bakken van brood en de aflevering van meel op de brooddistribu tiebonnen. Tien-jaarlijkiche volkstelling gaat niet door Naar twtijl vernemen gaat de tien jaar- lijkscbe volkstelling, die aan het einde van dit jaar gehouden had moeten Wor den, miet door; zijl is voor enblepaaldeni tijd uitgesteld. Men tw'as reeds eenigen tijid ook toen ons land inlog niet zelf in dein oorlog betrokken Iwas vap iifeen'mg, dat een gedeelte der cijfers Ib.v. van de hedrijfstellSng, te Zeer „albi- normale" toestanden zou weerspiege len om het gewone nut te hebben, en had daarom van het houden der volks- teling-1940 liever afgezien. Van neergekomen vliegtuigen afblijven De berging van neergestorte of in nood landing gedaalde vliegtuigen en van de onderdeelen daarvan is uitsluitend taak van de Duitsche militaire instanties. Het is verboden dergelijke vliegtuigresten of vliegtuigonderdeelen ook maar te nade- deren, wanneer dit niet geschiedt om onmiddellijke hulpverleening tijdens of terstond ma het ongeluk. Iedere vernieling of ontvreemding van zulke vliegtuigon derdeelen zal als diefstal van Duitsch weermachtsgoed worden gestraft, voor zooverre niet nog scherpere strafbepa lingen, bijv. wegens hulpverleening aan den vijand, in aanmerking komen. Nieuwe verkeersader van 16 K M. Een voor Zuid-HoUlanidi hoogst belang rijke verkeersverbeteriug met name voor de groote bleviolkingsoeintra van Den' Haag, Rotterdam en het Westlamd zal Maandag ter hand (Worden gepomep. De Provinciale Waterstaat gaat een nieiiwie zestien kilometer lange verkeersader aan leggen, die Den Haag-WestDiéltftSchie dam en Rotterdam-West zal verblinden >en dus een pendajnlt zal (worden van den grooten rijksjwieg Dm Haag—Rijlswijik— Rotterdam. Van veel b'eteekiemis Zal hierbij! zijn de nieulwie proefneming met het Rotter- damSche puin. Voor een proefvak ten Noorden van Kethel zal een hoeveel heid van 1200 [M.3 puin gebruikt Wor den. Op den nogal slappen grond Zullen rijlsbedden Worden gebruikt van 4 c.M|. dik en 15 meter breed, Waarop» drie lagen puin geWalsd zullen worden) met een gezamenlijke dikte van 1 meter. Daarop Wordt het wegdek aangebracht De ingelwalste puinmassa Zal1 een breed te krijgen van 10 meter, Waarop» het ne gen meter breedie (wegdek zal worden aangelegd. De nieuwe» verkeersader komt uitslui tend voor het snelverkeer. niet waar, dat degene, dien zij gekend had, niet mijn neef, maar mijn zoon was en... dat ik mijn zoon verloren had. Je vatte het zeker zóó op, dat ik mijn zoon verloren had door den do.od Maar dat 'is niet het geval. Hij is dood voor mij; maar daarom is hij nog wel in leven Richard Luttrell viel zichzelven in de rede met een zucht en troosteloos staarde hij in het vuur. Zijn vriend wilde hem niet storen, maar wachtte tot hij kalm voortging Ja, mijn zoon is nog in leven. Een jaar geleden heeft hij mij verlaten; sinds dien heb ik hem niet weer gezien en ook heb ik niets meer van hem gé hoord. Hij koos tusschen zijn vader en moeder en verliet mij... Begrijp je wel? Ik dacbt, dat je vrouw al eenigen tijd overleden was. Waarom moest hij dan kiezen tusschen haar en jou? Zijn moeder was mijn vrouw niet, zuchtte hij. Lord Southmoor zat achterover in zijn stoel geleund en liet zijn vriend even bekomen van zijn bekentenis. Toen vroeg hij zacht: Wie was zij? Zij werkte in de fabriek van mijn vader. Het was een heel mooi meisje met groote natuurlijke beschaving, zoö- als dit nu en dan voorkomt onder de lagere standen. Ik heb haar niet getrouwd Da oorlogcichada-enquête-commluiai In aansluiting aan de publicaties om trent de registratie voor oorlogsgeweld- schade en de standplaatsen en rayons der schade-enquêtecommissies in de ver schillende provinciën kan thans worden medegedeeld, dat de bureaux der schade- enquête-commissies Donderdag 25 Juli door het geheele "land met hun werk zaamheden zullen beginnen. Alleen in de provincies Zeeland en Groningen nemen de werkzaamheden Vrijdag 26 Juli een aanvang. In Rotterdam is, zooals bekend, reeds eenige weken geleden een schade- enquête-commissie aan het werk gegaan. Duizend nieuwe douanebeambten Bij den dienst der douane zijn door het departement van financiën in totaal 930 nieuwe ambtenaren aangesteld, van wie circa 700 voornamelijk in het Zuiden des lands. Het zijn vrijwel uitsluitend gewezen beroepsonderofficieren en min deren, die als capitulant aanspraak had den kunnen maken op een plaatsing in 's rijks dienst. Zij zullen hoofdzakelijk worden belast met de bewaking van het deviezenverkeer. Het aantal is wel wat grooter, dan de oogenblikkelijke be hoefte vereischt,e, doch deze menschen kwamen nu vrij, zoodat men hun thans een kans wilde geven. Over enkele jaren zal het teveel niet meer bestaan. KERKNIEUWS ST..ANNALAND. Bijéénkomst in de Be waarschool: Vrijdag '26 Juli a.s., des av. 8.10 uur (W^t.), ds. van der Poiel van Giessendam1. RECHTZAKEN Schrik der kippenhouders veroordeeld De schrik van alle kippenhouders in midden-Limburg, de 54-jarige G. v. M. uit Maasbracht, is door de rechtbank veroordeeld tot twee jaar gevangenis straf wegens diefstal onder verzwaren de omstandigheden. De man, dié al verscheidene malen voor de rechtbank wegens kippendief- stallen terechtgestaan had en deswege tot langdurige gevangenisstraffen werd veroordeeld, had korten tijd, nadat hij zijn laatste straf had uitgezeten, in den nacht van 22 op 23 Mei jl. bij den land bouwer Maessen te Montfort wederom gepoogd zijn slag te slaan. Met een vijf tal kippen was hij er in het holst van den nacht vandoor gegaan, doch een tweetal personen, die door een toeval lige omstandigheid in de buurt van het kippenhok stonden, zagen hem met een gevulden zak op den schouder vertrekken De landbouwer Maessen was de laatste paar weken ongeveer een honderdtal kippen kwijt geraakt. De officier van Justitie had tegen den recidivist vijf jaren geëischt. BOEKEN EN BROCHURES HONGERSNOOD IN ENGELAND, door Viscount Lymington, uitge geven en van een commentaar voorzien door A. S. Sidgwick. Uitgave W. J. Ort, 's-Gravenhage Om een oorlog te kunnen voeren, is het niet alleeiji noodig, een sterk leger, een goed uitgeruste marine en een krach tige luchtmacht te bezitten. De vraag van de voedselvoorziening van het land is zeker niet minder belangrijk. Volgens den schrijver van bovengenoemd boekje en den commentator ervan, was Engeland in dit opzicht een jaar geleden niet gereed en zij vreezen dan ook honger en ellende voor het volk. Zooals men weet, heeft ook Lloyd George meer malen hetzelfde betoogd, zooals blijkt uit het artikel, dat hij 2 Maart 1940 in „Picture Post" schreef en dat achter in dit boekje is opgenomen. Engeland heeft te zeer vertrouwd op zijn invoer van overzee en zal daarom vast moeten loopen. Het boekje is goed gedocumen teerd en bevat een menigte gegevens voor ieder, die op de hoogte wil blijven maar haar Ztfon was een jaar getrouwd toen mijn vetter stierf. Ik had haar toen kunnen trouwen, maar dit deed ik niet. Ik bood haar toen een ruime toelage om mij het kind af te staan, dat ik dan, zooals ik zei en toen ook meende, zou opvoeden, dat hij mijn erfgenaam kon worden. Nu zij gaf hem mij. Geld doet veel in zoo'n geval en ik was er niet karig mee. Zij hield zich aan haar deel van de afspraak en ik aan de mijne. Hij had geen vermoeden van de waarheid, tot, nu anderhalf jaar geleden, mij een brief van haar in handen kwam, waarin ze schreef, dat ze stervende was en dat zij haar zoon nog eens wensch te te zien. Hij dwong mij de waarheid af en verliet mij toen, terwijl' hij een duren eed zwoer, dat hij nooit meer een cent van mij zou aannemen en evenmin, dat hij, mét zijn wil, een blik zou werpen op het gelaat van den man, die zijn moeder had ont- eerd.... Er» hij hèeft woord gehouden Southmoor.... De oude heer zat met de oogen strak naar den grond gericht en eindelijk vroeg Lord Southmoor: Heb je hem nog trachten te herwin nen?, Hij was trotsch en leek te vastbeslo ten dan dat ik hem van zijn besluit zoi hebben kunnen afbrengen. Ik wilde hem den tijd laten, dat hij tot het be sef 20U komen wat het verschil was PER FIETS MET VACANTIE Dezen zomer brengt de fiets voor tienduizenden Nederlanders uit komst; per fiets zullen zij met vacantie gaan, nu auto en motor hen in den steek gelaten hebben en trein en bus hun taak slechts ten deele kunnen vervullen. Die wijze van reizen, door velen al ja renlang met enthousiasme beoefend, is voor anderen nieuw; vandaar dat eenige wenken van practischen aard op hun plaats zijn. Ditmaal iets over de bepak king en het bagage-probleem. De ruimtekwestie is bij een zwerftocht per fiets zeer belangrijk. In een paar groote fietstasschen aan weerszijden van het achterwiel, kan ai veel geborgen worden, terwijl een paar balhoofdbuis- tasschen als tegenwicht dienst kunnen doen; deze tasschen, waar men fietsend bij kan, zijn ook gemakkelijk voor het be waren van fruit, chocolade, e.d., welke men onder weg noodig heeft. Koffers zijn op een fietstocht niet prac- tisch, daar zij altijd lostrillen en scheef gaan hangen. Wilt u toch uw kleine spullen in een koffer meenemen, neem dan één of twee kleine koffers, welke in de fietstasschen geborgen kunnen worden. Het inpakken van de fietstasschen is voor velen een puzzle. Het beste doet u door van alles rolletjes en kleine pak jes te maken. Hoofdzaak is echter, dat u uw fiets- tasch, "eventueel uw koffer, logisch in pakt. Ressrvekleeren kunt u het beste onder inpakken en de voorwerpen, wel ke u steeds noodig heeft bovenop. Zorg er verder voor, dat de kleppen der fiets tasschen steeds dicht kunnen anders kan alles nat worden. Zelfs bij gesloten klep pen bent u nog niet altijd zeker, dat Uw goed droog blijft. Zorg er daarom voor, dat u steeds een handdoek bij de hand hebt om uw goéd onder de klep nog eens extra af te dekken! Het klimaat in Nederland is wisselval lig. Een goede regenjas is daarom on misbaar. Wilt u heelemaal droog blijven, dan kunt u ook een paar regenpijpen meenemen. Bij insijpelen van regen langs uw hals kan een groote zakdoek of een handdoek, als das gedragen, goede dien sten bewijzen. En tenslotte: de fiets, welke u door ons mooie land moet voeren. Laat uw karretje voor het vertrek terdege door uw rijwielhersteller nakijken, schoonma ken en doorsmeren. Blijkt dan, dat één der banden verschillende slechte plekken heeft, laat er dan een nieuwe inleg gen. Wordt men tijdens de fietstocht moe, dan doet men het beste een eindje te loopen. Het meest komt spierkramp in de kuiten voor, welke men kan doen op houden door een tijdje, als men tenmin ste niet wil wandelen, de fietspedalen in de holte van de voet te houden. De kuitspieren doen dan geen werk meer en rusten uit. Maar anders steeds de pe dalen onder de bal van de voeten! Dan wordt u niet zoo gauw vermoeid en kunt u het urenlang op uw stalen ros volhou den! I j j ZIERIKZEE. Op de 1875 M. golf, krijgt Vrijdagavond om 7.35 in den cyclus: „Ne- derlandsche provincieschoon", ook onze stad eeni beurt voor de radio. KERKWERVE. Toegelaten to,t dé 2e klas, afd. Chemische Scheikunde der !MTS te Dordrecht, ide heer M. O. Kloet alhier. HAAMSTEDE. Toegelaten tot het 2e studiejaar in de Scheepsbouwkunde aan de Middelbare Technische School te Dord recht de heer L. O. Jonker Tz., alhier. BRUINISSE. Op» de te Nieukvl-Vosse- mleer gehouden nationale kopijlnen-ten- toonstelEng Ibfehaalde de heer C. Kik Wz. alhier een derde prijs met een nest Lothariingers. tusschen het leven dat hij zou hebben als mijn zoon en dat hem nu wachtte, terwijl hij niets bezat. Maar hij bleef onwrikbaar. Toen ik naar de plaats ging waar zijn moeder woonde en waar ik wist, dat hij haar had opgezocht, vond ik er niemand. Ze iwas toen al drie weken overlieden én niemand (wÜst waar hijl was heenge gaan. Ik heb sindsdien pooit méér van hem' gehoord. Het kan Zijln, dat hijl naar het buitenland is gegaan. Buitenlands heeft hij voor het eerst je nichtje ont moet. Je verwonderde je er over, dat ik er zoo naar verlangde haar te zien, toen ik hier kwiam. Maar zij1 was nog (mijn laatste hoop. Ik dacht dat, als- iemand mij1 kon zeggen |wiaar hijl was, z'lji het dan zou, zijln. Waarom? Omdat kort vóór hijl mij' Ver liet en ook vóór den dood van haar vader, ze elkaar veel zagen en ze elkaar zeker lief hadden. Wist z'iji dat? Hebl je haar onder vraagd? Ik hebl haar méér dan eens on dervraagd1, maar het 'antwioord luidde steeds ontkennend. Ze schijlnt haar ge heim dan (wiel goéd te bewfaren, atej Ze iwleet waar hiji is. Maar de liefde voor hem moet (wiel de reden zlijin ge- (wieest, dat ze Guy( heeft geweigerd! Hoe k!wlam je er toe je neef in SCHERPENISSE. De vrouw van P. J. K. had het ongeluk, toen ze op een stoel stond om ramen te zeemen, hiervan te vallen. Geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen, die oordeelde, dat over brenging naar het Gasthuis te Bergen- op-Zoom noodzakelijk was. Daar werd nog een dochtertje geboren. Moeder en kind maken het goed. THOLEN. Naar wij' vernemen is tot op heden nog geen toezegging ontvangen van de betrokken instanties inzake liet maken der brug over de Eendracht. In dien er niet spoedig toezegging komt, betreffende de kostenregeling, staat het te bezien, of dit jaar de brug in gebruik kan worden genomen. Indien in deze maand nog een beslissing kon worden ge nomen, heeft de Firma Kloos Zn. toe gezegd, dat alle kans bestaat, dat dit najaar de brug nog klaar zou komen. Laten wij hopen, dat men bij de bevoeg de autoriteiten spoedig beslist, want de brug is een levensbelang voor het Eiland en den handel. LAND. EN TUINBOUW Landarbaidereloonen op Walcheren De heer J. Schouten te Rotterdam, re- geeringsarbiter iin het arbeidsgeschil tus schen een groot aantal niet georganiseer de landbouwers op het eiland Walcheren en de landarbeidersbonden, heeft in zijn uitspraak bepaald, dat de loonen en ar beidsvoorwaarden van de landarbeiders van voormelde werkgevers dezelfde zul len zijn als bepaald in de coll. arbeids overeenkomst voor Walcheren. In deze overeenkomst zijn de weekloonen van de vaste arbeiders bepaald op f 12,50 van 1 April totf? 1 December, f 12 van 1 Dec. tot 28 Februari en f 13,50 van 1 Maart tot 1 April, plus gratis 50 Rijnlandsche roeden aardappelland. Da schade aan da Thoolsche Brug De schade welke tijdens de jl. Mei- gebeurtenissen aan de Thoolsche brug is ontstaan, is door de firma W. Kloos Zonen uit Kinder dijk geschat op een bedrag van f 100.000. Voor dit bedrag kan de brug worden gelicht en het be schadigde gedeelte door nieuwe onder deelen worden vervangen. Van den kant der technici wordt aan gedrongen op een spoedige uitvoering van het werk. De samenstelling van het water waarin de brug ligt, is verderfe lijk voor haar stalen binten. Anderzijds moet rekening worden gehouden met de najaarsstormen, die de lichtingswerk- zaamheden kunnen verhinderen. Met het oog hierop zouden zij reeds begin Aug. de beslissing willen kennen. Door deze omstandigheden is de ge meente Tholen in een moeilijk parket komen te verkeeren. De som waar het om gaat, gaat ver boven de draagkracht dezer kleine gemeenschap uit. Van den Dienst van Wederopbouw zal 't voornamelijk afhangen of Tholen het werk kan gunnen. Het is niet de eenige vraag, die de gemeente bezig houdt. De brug is in 1928 gebouwd op grond van het veer- recht, dat zij in 1467 van Philips van Bourgondië verkreeg. Daardoor was het haar mogelijk bruggelden te heffen ter dekking van de kosten van rente en af schrijving, die uit de toen gesloten lee ning ten behoeve van de brug voort vloeiden. De rechtsgeldigheid er van is sinds den bouw echter meerdere keeren aangevochten geworden en daarmee is tevens op losse schroeven gesteld de ze kerheid dat Tholen ook in de toekomst ongestoord bruggeld kan heffen, min stens zoolang en zooveel als zij noodig oordeelt ter aflossing der schuld. Ook in dit opzicht bestaat in Tholen een ver langen naar opheldering. De moeilijkheden ten spijt hoopt men intusschen zoo spoedig mogelijk te kun nen geraken tot het verleenen van de opdracht. Het verkeer ter plaatse moet thans gebruik maken van een overzet- pont en ondervindt groote stagnatie. (Z.) plaats van je zoon voor te stellen? vroeg Lord Southmoioir. Dat Iwteet ik zelf niet. AÜis ik een reden had», dan Iwias het de hoop, dat hij"1 er van hooren zou en dat hij! zou twieerkeeren tot de plaats, die hij' ver loren had, eer het te Haat iwias. Ik ver zeker je, dat ik mijn portie heb1 gehad', Southmoor, al Iwias er dan ,oo!k ver diend loon blijl Het verliesvan mijlo zoon heeft een oud man vap miji ge maakt. Weet je neef van dit allies af? Guy, (wieet van niets. Als hij» zijh neef van aangezicht tot aapgezicht ont moette, zou hij' hem niet herkennen). Ze hebben elkaar nooit gezien! Richard Luttrell leunde achterover in zijn stoel met een diepen zucht en meer dan een half uur Iwierd er niets gezegd in de groote kamer, 'waar het hoe lan ger hoe duisterder Iwierd, daar niemand er aan dacht, het licht op te steken. Het verhaal van zijn vriend - had bij Lord Southmoor droeve herinneringen gewekt aan zijn eigen leven. Hij werd gestoord in zijn over peinzingen door het b'ipnen treden vap ■een bediende, die klwiam zorgen voor het licht en die de gordijpeu dicht trok* Is Lady Barbara al terug? vroeg Lord Southmbor. (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2