WIE WAS ZIJ TOCH? Uit Stad en Provincie Schele Hoofdpijn '~i""I.r_iii_y__jiL RADIO-PROGRAMMA Woensdag 24 Juli JAARSVELD 414,4 M. VARA-uitzending. 8 berichten ANP; gr.; 10 VPRO: morgenwijding; 10,15 declama tie; 10,30 pianovoordracht; 11 declamatie; 11,20 orgelspel; 12 berichten; 12,05 Es meralda; 12,45 berichten ANP; 1 gram.; 1,30 VARA-Harmonie-orkest (opn.); 2.00 gram.; 2,45 orgel en zang; 3,30 voor de kinderen; 5,15 berichten ANP; 5,30 gram.; 6 De Ramblers; 6,40 boekbespreking; 7 vragen van den dag (ANP); 7,20 volks zang; 7,40 felicitaties; 7,45 Puzzle-uitzen- ding, 8 berichten ANP; 8,15 declamatie; 8,30 radiotooneel; 9 bont programma; 10 VARA- strijkorkest (opn.)10,15—10,30 be richten ANP. KOOTWIJK 1875 M. AVRO-uitzending. 7 berichten Duitsch; 7,15 berichten Engelsch; 7,30 gram.; 8 berichten ANP; 9 omroeporkest en solist (opn.); 9,30 berichten Vlaamsch; 9,45 gr.; 10 morgenwijding; 10,15 gewijde muziek (gr.pl.)10,30 De Twilight Serenaders (opn.); 11,15 berichten Engelsch; 11,30 berichten Vlaamsch; 11,45 altviool, piano en klarinet; 12,30 berichten Duitsch; 12,45 berichten ANP, eventueel gramj; 1 AVRO Aeolian-orkest; 2 berichten Duitsch; 2,15 omroeporkest; 3,15 berichten Engelsch; 3,30 gram.; 4,30 AVRO-dansorkest; 5 be richten Duitsch; 5,15 berichten ANP; 5,30 gram.; 6,15 berichten Engelsch; 6,30 „De waterwegen van West-Europa"; 7 vragen van den dag (ANP); 7,20 AVRO-Amuse- mentsorkest; 8 berichten Duitsch; 8,15 berichten ANP; 8,30 berichten Engelsch; 8,45 berichten Vlaamsch; 9 De vroolijke vijf; 9,15—9,30 berichten Engelsch; 9,45 berichten Vlaamsch; 10 berichten Duitsch; 10,15—10,30 berichten ANP en sluiting; 10,30—10,45; 11,15—11,30 en 0,15—0,30 be richten Engelsch; 1—1,15 berichten VI.; Iil5—1,30 berichten Engelsch. Nijverheid en Techniek Ordening in autohandel Te Haarlem is een bespreking gevoerd tusschen de besturen van de Nederland- sche vereeniging „De Rijwiel- en Auto mobielindustrie (afd. Automobielen) RAI en van den Bond van Automobielhande laren en Garagehouders (BOVAG), waar bij na de onderhandelingen der laatste jaren volledige overeenstemming is ver kregen ten aanzien van de algeheele or dening van den automobielhandel. Er zal een centraal orgaan opgericht worden onder neutrale leiding, waarover binnen kort nadere bijzonderheden zullen worden bekend gemaakt. BOEKEN EN BROCHURES WEEKREVUE (DE PRINS). Het jongste nummer van „Weekrevue" opent met een artikel van dem ANVV- voorzitter, Mr. Dr. L. N. Deckers, ge titeld „Vacantie en. mooi Nederland" dat nu Iwe gedwongen zijlm de vacantie in eigen land door te brengen, een ieder opiwekt ook werkelijk te gaan genieten van de schoonheid die het eigen land ons biedt. „Op reis met een perronk'aartje" fwijst den lezer op de schoonheid van verschil lende onzer stationsgebbujwieni. „Iets over kampeeren", bevattal van nuttige (wen- ken, terwijl „Het vreemdelingenverkeer in Nederland" de economisch© b'eteeke- nis hiervan iln het licht stelt. Verder bevat dit fraai geïllustreerde nummer de gebruikelijke rubrieken, ontspanningslec tuur. puzzles, tips voor de huisvrouw enz. POST-TELEGRAAF-TELEFOON Post voor Indiê. De reeds aangekondigde intrekking va|n de mogelijkheid tot verzending van brie ven 'en briefkaarten maar Ned.-Imdië :s Maandag ingegaan. Reeds ter post bezorgde stukken voor Ned.-Indië zulljen echter nog wórden doorgezonden, FEUILLETON 19 Hoor eens hier, Klok. Het is heuseh niet de moeite (waard om je er zoo over stuur over te maken. Mr. Luttrell' is over een paar dagen (weer geheel her steld en dan is de zaak uit de wereld. Maar ik wilde je wat anders zeggen: je had je gisteren vast in het hoofd ge zet, dat het Mr. Haydpin (was die het deed1.... Ja, dat (Was pok zoo! Wat een qnzin! Hijl was er net Zoo onschuldig aan als ik. Het (was Steve Warton! —Ja, daar kijk je van pp, hè? En toen vertelde Tom, Zoo kort mo gelijk, wat hijl Gilbert Haydon al had meegedeeld', (waarna hij' er nog bijvoeg de: Wat je deed denken dat het Gilbert Haydon Was, moge de hemel weten Waarom zou hij1 dit nu gedaan hebben? Ik weet 'tiniet, maar ik dacht het Jlü eenmaal! Begrijpen do© ik 'tnog niet, maar iK heb Gilbert belloofd, dat ik het jö Zom meedeelen. Hijl Was bang dat je j© Italiaansche zeelieden zwalkten op zee rond. Overlevenden van den jager «Eipero". De vlootcorrespondent van Stefani meldt, dat in een Italiaansche haven zes schipbreukelingen zijn aangekomen van den Italiaanschen torpedoboot- jager „Espera", die op 7 Juli na een moedig gevecht met veel sterkere vij andelijke strijdkrachten in de Middel- Iandsche Zee is gezonken. Volgens de verklaringen van de ge redden werd de Italiaansche torpedo- bootjager door drie Engelsche kruisers, begeleid door een torpedobootjager, aan gevallen. De Espero slaagde er in, een kruiser te treffen, doch na drie uur moest zij den strijd opgeven. Zij bleef echter to* het laatste oogenblik vuren, niettegenstaande "het grootste gedeelte van de bemanning gedood of gewond was De commandant weigerde zich op een der drie uitgeworpen reddingsvlotten in vei ligheid te brengen en ging met zijn schip onder. Op de vlotten hadden onge veer 70 man plaats genomen, die voor het meerendeel gewond waren. Zij waren niet alleen verplicht te roeien, doch daar de vlotten niet alle schipbreukelingen konden dragen, moest een gedeelte der niet-gewonde mannen zwemmend volgen, om, zoodra zij vermoeid raakten, te wor den vervangen door anderen, die zich op het vlot bevonden. Op den derden dag verloren de drie vlotten het contact met elkaar. Intus- schen stierven verscheidene der gewon den. Hun lijken werden in zee gewor pen. Allen werden verschrikkelijk door dorst gekweld en bovendien moesten de haaien, die de vlotten omver trachtten te werpen, op een afstand gehouden worden. Op een der vlotten, waarop 36 man hadden plaats genomen, waren na vijf dagen nog slechts zeven man! over. Deze ovérlevenden hadden toen het buitengewone geluk een leege redding boot tegen te komen, afkomstig van een passagiersschip, aan boord waarvan zich o.a. vier vaatjes water bevonden. In deze boot zwalkten zij wederom vijf dageni rond, zonder iets of iemand te ont moetten. Een hunner overleed aan in den strijd bekomen verwondingen. Den elfden dag vloog een watervliegtuig over, waarmede zij seinen wisselden. Den volgenden dag ontmoetten zij een ander watervliegtuig, dat eveneens hun seinen opving. Op den avond van den dertien den dag, toen de zes man aan het einde van hun krachten waren gekomen, wer den zij door een Italiaansche duikboot gered. Zij hadden zich in al die dagen slechts gevoed met een meeuw, die met een pistool neergeschoten was en met een rauwe visch. Bullitt, de Amierik'aamsche ambassadeur te Parijs, len ex-keizerin Zita zij(n met het Clippervliegtuig van Lissabon teNefw York aangekomen. Er Iwfaren b(uiteinige- wone politiemaatregelen genomen; der tig agenten fwlaren bij! de aankomst aain- twiezig. President Roosevelt heeft Zaterdag de (wet tot vlootuiiblreiding ondertteekend, die een bedrag van 4600 miliioen dollar beschikbaar stelt voor den bouiw van een zoogenaamde tiWee-ooeanenivlopit. wel ke tegen iedere denkbar© combinatie op gewassen moet zijn. Het nieuwe vlo.ot- boujwprogramlma moet in 1946 of 1947 ten uitvoer gelegd z'ijh er vopr de eer ste (werkzaamheden heeft Rqosevelt reeds 83 miliioen dollar va|n het Congres ge- vraagd. 'Ziet ge tegen iets op, pak het clirekt aan moedig en met vasten wil. Gij zult met blijdschap ervaren, hoe wonder goed het u gelukt. anders te veel zojudt lOpjwinden, alls je hèni (weèrzag. Is hijl boos? Weineen! Hijl zei enkel!, dat je je heel kalm zoudt houden en dat hij bij! je ziou komen, als hiji thuis kfwa;m. Hij is naar Culverthpirpe, maar tegen thee tijd is hij er (wiel weer. Tpm twas blij dat hij zich van zijinu taak gekweten had en keerde fluitende dOiOr de gang terug, toen zijln moeder, die uit d© kamer van haar patiënt kWaiml, vrpeg: Hpte is het daar? O, goed! antwoordde Tom luchtig. Mr. Luttrell heeft naar haar ge vraagd en zegt, dat hij. 't zich nooit zal kunnen vergeven, dat hij' haar zooln schrik heeft aangejaagd. Ik heb hem! gezegd, dat het pok allerdwaast van haar Iwas om flauw te vallen, in plaats van dat Zij: hulp ging halten. Heb je er haar alles van verteld? Ja. en ze vrpeg of Mr. Haydon niet boos was. Als hij niet Zoo op haar gestel'd) Iwas, dan zou hij natuurlijk boos zijn op haar. Ik begrijp nog niet, hoe Zij! zich zoo iets in het hoofd haalde! Toen Gilbert Haydon van Culverthorpe terugkeerde, was Goudklok niet op haar kamer. Hij ging de zitkamer binnen en vónd haar daar achterover liggen in haar stoel, met gesloten oogleden. Hij ZIERIKZEE. Bij het te Vlissingen ge houden eindexamen voor het Machinis ten-Diploma B, slaagde o.a. de heer Th. C. Blok Ph.J.z., oud-leerling der Am bachtsschool. De heer D. de Hart, leeraar aan de Ambachtsschool alhier, is benoemd tot leeraar aan de Ambachtsschool te Coevorden. OUWERKERK. Onze dorpsgenoot dhr. C. J. v. d. Berge slaagde dezer dagen te Vlissingen voor het B-M-diploma as sistent-machinist. ST.-ANNALAND. Aan de RHBS te Ber gen op Zoom Wierden o.a. bevorderd van klasse 1 maar 2: B. Kooijman e,nl N. Bruijnzeel; van 2 naar 3: H. Paape; van 4 naar 5: J. Boogaard. POORTVLIET, Voor rekening van de regeering Iwlerd in de afgeloopen week uit de opslagplaatsen alhier, op de ha ven te Strienham de laatste gerst ver scheept. De hoeveelheid bedroeg 147 ton. THOLEN. Aan de „De Ruyterschool" te Vlissingen slaagde voor het B.M.-di- ploma, .onze stadgenoot Henk Melse. SCHERPENISSE. Het motorschip „Zee- landia" van de fa. Gebr. Hartog, dat in de eerste oorlogsdagen in Terneuzen totaal is uitgebrand en gezonken, is na zijn herstelling in het dok aldaar, al hier aangekomen. Timmerlieden zijn thans bezig de houten betimmering te maken, terwijl de romp ook een grondige beurt krijgt. Men hoopt zoo mogelijk volgen de week het schip weer in de vaart te krijgen. I I I i WISSEKERKE. Burgerlijke Stand week van 10 tot en met 17 Juli Gehuwd: Pieter Kramer, 30 j. en Janna Pietirnella Cliemtent, 31 j. bleiden Woóenide te Wiss'emkerke. Te Arnhem slaagden voor Costu- mière de dames Sia M. de Looff alhier en K. Verburg te Kortgene. Zij genoten hun opleiding bij mej. v. d. Bliek te Wolphaartsdijk. Veilig en vlug als geen ander helpt hierbij altijd een poeder of eaohet van Mijnhardt. Mijnhardt's poeders per Btuk 8 ot. Doos 45 ot. Cachets, genaamd „Mijnhardtjjes" doos 10 en 50 ot. N.V. Pharmaoeutisohe Fabriek A. Mijnhardt, Zeist. Uit de Nieuwsbode van vóór vijfentwintig jaar Van 22—28 J,ul i 1915. G.S. hebben, eervol ontslag verleend aan dhr. A. Verdoorn, kapitein bij den Prov. Stoom- bootdienst op de Oosterschelde. Benoemd tot onideiWÜjlzer aan de O.L'. School te Bunen (G.), de heer J. P. Waale te NieuWie-rkerk. Tot de koloniale landbouWschólol te Deventer (werd toegtelaten de heer J. A. Geluk! te Zierikzee. Biji het te 's-Gravenhagegehouden examen voor de hoofdakte slaagden o,a. de keeren C. de Glopper, geb. te Zon- n emair le en H. C. van Westenbruggte te Poiortvliiet. Voor het eindexamen HBS slaag den A. J. van Staalien, G. v. d. Hoeven en M. C. Kik van de HBS te Z i e- rikz-ieie.- Aangenomen naar Iersekte door ds. B. Meijer te Brouwershaven. Bij een herstemming voor lid van den gemeenteraad' te Dreischor werd de heer J. Mi. Klompe gekozen. Te Brieda slaagde voor de hoofd- acte de heer A. B. Perduljh te Oost- te r 1 a n d. Tot kapitein bij' den Prov. Stoom'- bootdienst op 'de Oosterschelde (werd be noemd de stuurmanJ. Kreliio- boog zich over haar heen en kuste haar. Gilbert, fluisterde zij met hoogroo- den blos, haar gezichtje tegen zijn schou der vlijend, kan je het mij vergeven? Het spijt mij zoo vreeselijk! Je hebt je vergist, kindje! Spreek er nu maar niet meer over. Voel je je nu wat beter?, Ja. Maar Klok, hoe kwam je Guy Luttrell tegen? Ik weet 't niet. Ik liep het park in om op je te wachten, toen er een man tusschen de boomen te voorschijn kwam en tegen mij sprak Is dat voor het eerst dat je hem gezien hebt sinds ik.... sinds hij...,* Ja, ik wist niet dat hij hier was, tot Tom het mij gisteren vertelde. Ik ontstelde er zeer van. Ik wist niet dat hij zou terugkomen, nadat Lady Barbara hem weggestuurd had. Zij sprak de waarheid al was het dan ook niet de heele waarheid en de schaduw verdween van het gelaat van haar verloofde. Je moet Guy Luttrell niet meer tegen je laten spreken, Klok, al doet hij er ook nog zoo z'n best voor! Neen, antwoordde ze, nooit .meer! Maar het was mijn schuld niet, Gilbert! Neen, daar ben ik zeker van, liefste en ik had dit ook moeten weten zonder dat ik het 'je gevraagd had, Guy, Luttrell ONDERWIJS U.LO.-ichool Zierikzee. Aan de openbare U.L.O. werden heden bevorderd: Van de le naar de 2e klasse: J. D. Aalbregtse, H. Beije, J. H. Borg- meijer, M.a F.a den Dekker, J. van Gastel, M.e Gilijamse, J. B. Grootjans, J. W. A. Gudde, N.e J.a Heijboer, S.a P.a J.a de Kam, J. Th. Korsten, M.e M.e Krijmse Locker, H. J. Leendertse, J. Luijendijk, D. van Nieuwenhuijzen, J. J. Ridderhof, H. A. de Roo, W.e F.e Telle, J. AT. Vasseur, J. Verspoor, L. A. de Vin, O. E. Vleeshouwer, J.a G.a v. d. Wolf, M. K. Krepel, M. J. Beije, P. M. v. dj Bijl, P.a Hogerheijde. Niet bevorderd 12. Van de 2e naar de 3e klasse: J. C. Berman, K.a J.a Boogerd (vw.), A. Boogert, H. G. Bossers, H. A. v. d. Bout, J.a M.a v. d. Bout, M.a J.a J.a Dalebout, Tr.a L.a van Donge, C. Douw, W.a C.a A.a van Malland, J. de Masier, J. van Nieuwenhuijze, S.a J.a J.a van Oeveren, E. H.a C.a Ribbens, F. A. Schillemans, W. J. Sies, L. Uiil, R. J. G. yan Velthoven, M. F. de Vos, P. A. v. d. Werf, W. F. Schell (vw.), M.a C a Deist. Nietbevorderd 5. Van de 3e naar de 4e klasse: C. Bakker, J. W. v. d. Berge, S.a J.a Dogger, C. P. v. d. Hoek, C. M. van Huizen, A.a V.a Kaltofen, A.a L.e Kaltofen, A. Kik, A. L. Kraak, W,a A.a v. d. Linde, J. G. Page, W.p A., C.a vain Toledo, J. Willemse, A.a A.a Kohschulte, C.a S.a Labzoiwski. Niet bevorderd 7. UIT VROEGER DAGEN De samenstelling van een zinkstuk Schrijver deZes heeft, mu -weer al ©enige jaren geleden, het genoegeuu ge had tegenwoordig te mOgen Zijln bijl het doen zinken van. ziinkstukken. De ad ministratieve voorbereiding was zijln deel geweest en de finantieele bemoeiingen iwaren voor hem niet -anblelamgrijk. Dies iwas ook hijl genoiodigd bijl de zinking, altijd een belangrijk moment, Zoo,wiel voior het Bestuur van den Pol der als voor den aannemer. Er moest worden gemiaakt en gezomkani een op pervlakte van 900 M2. zinkstuk, dik 45 c.M. rijsvulling, en móest wórden ge leverd en gestort 2235 scheepston ge- wóne Doormiksche -, Lessinesche -, Gra niet - of Basaltsteem, en 2235 scheepston afval van soortgelijke steen. Aan deze gebeurtenis werd schrijver herinnerd, toen hem dezer dageru in han den kw'am een bóékjte met het jaartal 1800, waarin een beschrijving werd ge geven van de samenstelling van het zinkstuk. De schrijver begon: „Het zal mogelijk eenige Leezers, welke-met dit soort van wierk minder bekend Zijln, niet ongevallig wteezen, daarvan een korte beschrijving hier aan te treffen". Wel licht. dat ook de lezers van van de Nieuwsbode dit stuk van 1800 wel wil len kennen. Ik heb mij: de moeite getroost de inhoud van dit doel over te schrijVen- „Nadat men het nodig rijishout, het geen tot deze soort van werk al eene zeer grote hoeveelheid uitmaakt, biji el kander gebracht heeft, zoekt men, zo kort mogelijk biji het iWerk, in de rivier een plaats uit, daar (weinig ebbe en, vloed gaat, benevens een aanpallönid stuk grond, om 'den eersten aanleg dezer zinkstukken te vervaardigen; vervolgens Iw'orden een groot© quantiteit Wiepen ge reed gemaakt, zijnde lange ronde bossen' van rijshout, omtrent zo dik, dat men die met beiden handen kan omvatten. ien op [elke voet lengte met een goeden tyean band vastgebonden, deze maakt men tot Zodanige lengte, alls elk zink stuk lang zal! moeten zijln, alsmede een quantiteit die juist zo lang zal! zijnj, als de breedte van het zinkstuk Weezen moet; van deze Wiepen wórdt op het land teerst een rooster gemaakt: dat is, er Worden zo, veele wiepen drie voeten is geen goed mensch en jij bent niet veel meer dan een kind in ervaring. Juist op dit oogenblik kwam Mrs. Gar land het vertrek binnen. Tom Garland had zeker wel gelijk gehad met zijn bewering, dat de wond van Guy Luttrell maar weinig te bedui den had. Een paar dagen later kon hij „De Berg" verlaten. Een rijtuig van Schorne kwam hem halen, maar noch Mr. Luttrell, noch Lord Southmoor kwa men mee. Enkel Mrs. Garland en haar zoon wa ren in den hall, toen Guy nog wat bleek, maar knap als altijd, de trap afkwam. Hij bedankte de vrouw des hui zes voor haar goede zorgen, drukte Tom de hand en keek toen vragend rond. Ik hoop, zei hij, dat ik het genoegen mag hebben uw dochter goedendag te zeggen en haar mijn verontschuldigin gen aan te bieden, dat ik haar zoo ver schrikt heb. Daar ik morgen of over morgen naar Londen vertrek, zal ik niet meer in de gelegenheid zijn dit te doen. Mrs. Garland riep Klok en Guy stak haar de hand toe, onder het aanbieden van zijn verontschuldigingen. Hij sprak luid genoeg, dat Mrs. Garland het ver staan kon, maar zij zag niet, dat .hij Klok 'n briefje in de hand duwde, dat deze eerst veel later, op haar kamer zou lezen. ijl!, van elkaar neergelegd, als de breedte- van het zinkstuk uitmaakt, en vervol gens zo veele Wiepen, weder drie voet van den andere^ daar kruislings over- gelegt, totdat de onderste tot het einde daar mede bedekt is, wanneer men een/ rooster heeft: op elk kruis worden de zelve, met grove taije banden, of ook wel met touw goed vastgebonden, en een paal van omtrent drie voeten lengte ingeslagen, of zooveel minder lengte, als het zinkstuk dik moet zijn, welke paaien mede aan dien rooster nog stevig worde vaastgemaakt, en dan is den eersten aan leg gereed, en het zinkstuk word in het water gebragt; vervolgens wordt deze geheele rooster met bossen rijshout over- spreid, en wel in dezer voegen, dat de onderste koppen van het rijshout altijd buitenwaars koomen, en de bleezen naar binnen tot op de dikte van 9 of 10 duimen, daarover wordt dan weder een rooster van wiepen, evenals den eersten aanleg heengewerkt, voorts weder rijs hout en wiepen tot dat men de begeerde dikte van hel zinkstuk heeft: tusschen beide kan er ook eenig riet Wonden,1 ingeWierkt, om de grotere digtheid te bevorderen; als het zinkstuk alzo ge reed is, Wlordt er terstond een nieuw aangelegd 'en er Wórden een, menigte schuitjes met aarde gelaaden en met het zinkstuk naar de plaats gedreeven, Waar het zelve zal' moeten zinken: men heeft ook verscheide ankers en touW'en gereed, die aan het zinkstuk Wórden vast gemaakt, om hetzelve onder het zinken precies op de plaats te houden', Wlaar het leggen moet, welke touwen mede veeltijds van daar elkander ge- vlogten hout gemaakt Wórden, vermits men dezelve, als het stuk gezonken is, moeielij'k daar af kan krijlgen; het rijze- zinkstuk alzo op de plaats zijner desti- natie Wel vast gearbeid liggende, brengt men al de met aarde geladen schuitjes langs hetzelve, (wagt het stil water af en ontlaad die met allen spoed op dit rij'ze-zinkstuk, hetgeen door de zwaarte van die aarde allengskens ziimkt; elk! schuitje dat los is, spoed zich om We der te laden, en intusschen moet ook het tweede zinkstuk gereed zijn en op deszelfs plaats gebragt Werden, vermits de spoed in de beWerking, hier zo, wel het voordeel van den aannemer, als de soliditeit van het Werk uitmaakt, waar om! een kundig aannemer ook in dit Werk altij'd meer voordeel vind, wan neer hij teveel materialen van rijishout. schuiten met aarde, arbeiders enz. biji de hand heeft, dan Wanneer daar aain het minste ontbreekt; vooral moet hij 'Zorgen, zo veele schuitjes met aarde te hebben dat het geheele stuk in eens tot op den grond zinken' kan, wianï landerzints exponeert hij zich aan het Wegdrijven of van het stuk en daarmede is het geheele Wierk bederven. Nadat 'de onderste laag zinkstukken alzo is gelegd, Werd over dezelve door gaans een laag grof zand gestort om de digtheid te bevorderen, vermits het zelve zich met de opgestorte aarde on der Water vermengd' en allengskens door het rijshout heenzakt; als deze zink stukken verwerkt worden op plaatsen daar de stroom Zeer sterk is, of Waar de aardspetie in geene genoegzame quan titeit blekoomen kan worden, zo gebruikt mien tot het zinken inplaatse van aarde, of ook wel te samen met de aardspetie, briksteen, welke even als de aarde op. het stuk gelost (wordt, om hetzelven te doen zinken, welke steen qnld'er het zin ken, minder aan afspoeling als de aarde 'Onderhevig is, maar ook tweder Zulk digt werk niet oplevert. Bijaldien het gat diep is, dat met ééne laag zinkstukken niet omtrent ge lijk het laag water gewerkt kan worden, zooals meestentijds en ook hier het geval was, dan wordt op dezelfde wijze een tweede en derde laag zinkstukken op de onderste neer gezonken en tusschen elke laag een bekwame hoeveelheid zand gelost, tot zo lange, men omtrent gelijp methet laag water komt, elke laag die opgewerkt wordt is iets smaller, om daardoor de dosseering onder water, te bekomen. Deze soort van werk is, wanneer de HOOFDSTUK XIV. Maar. liefst© kind, vroeg Lord'Sóuth- taaor op een toom van verrassing eml afkeuring, Iwil je uit met dit b'ar-koud© weer? Lady, Barbara trok kalm haar hand- schotenen aan teni zei: O, ik verlang er naar, om eens int de frissche lucht te komen, alls u mij tenminste niet noodig heeft, oom Alaln? Neen, dat niet. En misschiet doet het je ook goed, wiant je ziet wat bleek. Waar ga je heen? Naar Yule Ketton. Daar heb ik ©en paar ihkoopen te doem ein dan wilde ik op den terugWieg even op „De Berg" aangaan. Doe dat, kindje, en breng ze daar dan de groeten van mij over. Maar pas op, dat je geen kou vat. Even draalde Barbara, toen vroeg 2e opeens Blijft Mr. Luttrell hier nog lang, oom? - Och, h'ijl heeft niets geen haast om (naar zijn landgoed te gaalm, da|ar zijn neef daar toch is. En die schijnt zich m met hart len ziel op de zaken toe te leggen. Neen, hij blijft althans (nog hier tot Kerstmis. Maar dat is nog m'aar enkele dagen. Ga je Zelf meminefni? jn, oom. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2