Philips WRII3ELSY roeiers G, J. Scherphuis, Bernhardi ADVERTENTIES Radiotoestellen Hei ideaal voor den wielrijder Koper Bayer Bordeausche Pap RuimWinkelhuis Damestassen Joh. de Vries Bovenwoning SUCCESJES Nog geen 2 cent per dag 'w Succesje trekt de aandacht. BEKENDMAKING Smederij en Bankwerkerij WIE WAS ZIJ TOCH? Heden overleed, tot mijn diepe droeiheid, mijn ionig geliefde Vrouw, TRIJNTJE GUNST, in den ouderdom van 46 jaar en 7 maanden. O. POLDERMAN. St. Annaland, 2 Juli 1940. A.s. Vrijdag 5 Juli hoopt de heer D. HOND8MERK den dag te her denken dat hij 25 jaar als agent aan de N.V. Meelfabrieken der Nederl. Bakkerij is verbonden. Een bakker. Onzen hartelyken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling op 17 Juni ondervonden. Familie A. v. ALMKERK Sr. Zonnemaire, Kromte. ZENUWARTS te Middelburg, houdt spreekuur te ZIERIKZEE Groene Kruis Jannewekken, Vrijdag 5 Juli, van 11.30-8 u. Mondarts Tel. Int. 3 Zitdag des Donderdags 10-12 uur Hotel NELISSE, Sint-Maartensdijk. De openbare verkooping van bouw- en weiland, huizen en erven, tuinen, te Bruinisse blijft bepaald op Vrijdag 5 Juli te 11 ure (Wett. tijd) Notaris van den Ende voor aansluiting lichtnet vanaf f 92,50 Batterijtoestellen nieuwste uitvoering, f 117,50 (excl. batterijen) Firma W. J. Weltevreden, Telefoon 199, Zierikzee WILLIAM KOCH Co., KEIZERSGR. 310, AMSTERDAM-C Om uw taak behoorlijk te ver vullen is het in de eerste plaats noodig er uw volle aandacht aan te geven, onverschillig of het werk gemakkelijk is of U veel hoofdbreken kost. Dit geldt zoowel voor geestelijke inspan ning als voor lichamelijke arbeid. VVRIGLEY'S P.K. helpt U uw aandacht te concen- treeren en sterkt uw zenuwen. Het knapt U weer op, wanneer de belangstelling In uw werk dreigt te verflauwen. Regelmatig P.K. kauwen na eiken maaltijd bevordert de spijsvertering en voorkomt dat drukkende gevoel na het eten. P.K. kauwen is de natuurlijke weg om de tanden wit, sterk en gezond te houden. De fijne pepermuntsmaak geeft U cein'.zul- vere adem, het kenmerk van per soonlijke beschaving. Koopt vandaag nog enkele pakjes en houdt er steeds een paar bij de hand, zoowel thuis ais wanneer 17 uitgaat. Vergeet vooral de kinderen niet.ze zijn er dol op. De beste grondstoffen de fijnste smaak. AAA Ék dfflfi A iffiii "i%> Ai A A A A A A Uit voorraad leverbaar: Fa. C. J. KORSTEN, Kraanpl. met Tuin te huur op besten stand Padmos, Telefoon 125 groot model, met beugel of treksluiting. Nu weer een geheel nieuwe collectie voorradig Prima*$tof aardige kleuren 1.75, 1.15 Veritexleder 2.90, 2.60 Echt leder mod. kleuren 7.90, 5.25, 4.90 Havenplein, telefoon 231 te huur. Padmos, Telefoon 125 Van 1-4 regels f 0,60 Wij hebben weer een praohtkeuze in nieuwe en gebr. Heeren- en Dames- rijwielen aan billijke prijzen. Beleefd aanbevelend, Rijwielhuis, Zierikzee. Voor de inmaak GROOTE FRAMBOZEN in 3 variëteiten. Gebr. VERTON, Haamstede. Diegene, die een jarige zwart-bonte VAARS vermist, kan deze tegen be taling der kosten terag bekomen bij J. P. v. d. WEKKEN, Zonnemaire. Om misverstand fe voorkomen deelt onder- geteekende mede, dat hij alle voorkomend Metselwerk kan verrichten. Beleefd aanbev., F. v. AKEN, Korte Nobefsfr. A 106, Z'zee. Laat Uw rijwiel opnieuw lakken en biezen door het Rijwielh., dan krijgt U het als nieuw terug. Repareereu, lak ken, ruilen. - Rijwielhuis, Zierikzee. Steriliseer nu Doperwten, Worte len, Tuinboonen enz. Aanbevelend, Gebr. VERTON, Haamstede. Prima Ruiters, Tolhouten en Wikken, bij M. J. Lodewijk, Nieuwerkerk. Geen Benzine I Koopt dan een UNION. //Ge rijdt als vanzelf". Garage C. v. d. BOUT - Telef. 131 Een TREKHOND te koop gevraagd. J. WILLEM8E, Venkelstraat D 191, Zierikzee. Hebt U al een speoiaal Verduisterings lampje op uw rijwiel Tevens binnen- en buitenbanden. Rijwielhandel RINGELBERG, Varremarkt. 4 gemeten Hooigras te koop Te bevragen C. v. KLOOSTER, Watergat, Renesse. Aangeboden Puike nieuwe Aardappels en pl m. 500 K.G. glad gegalv. draad. Gebr. VERTON, Haamstede. Het kantoor der Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. te Zierikzee zal op DONDERDAG 4 JULI wegens sterfgeval na 1 uur gesloten zijn. kost een abonnement op de „Zlerlkzeesche Nieuwsbode" Abonnementsprijs per kwartaal f 1,50 buiten Zierikzee f 1,80 Weekabonnementen in de stad I 0,12 bij de agenten. I 0,14 Deviezeninstituut Het Deviezeninstituut is gevestigd te 's-Gravenhage, Anna Paulowna- straat 6hel onderhoudt een Bureau te Amsterdam, Rokin 127 en een agentschap te Rotterdam, Galandstraat 7a. Aanvragen tot het verkrijgen van vergunningen moeten schriftelijk tot het Deviezeninstituut worden gericht, met dien verstande, dat daarbij ge bruik gemaakt dient te worden van de navolgende aanvraagformulieren voor vergunningen bedoeld in art. 11 en 13 der Deviesenverordeningi voorzoover het betreft het verkrijgen en beschikken over buiten- landsohe geldswaardige papieren (ohèques en wissels)formulier A. I. voorzoover het betreft het verkrijgen en beschikken over buiten- landsohe vorderingen (schriftelijke en telegrafische oyermakiDgen) formulier A. II voorzoover het betreft het beschikken over de overige bnitenlandsohe waarden genoemd in art. 11formulier A.III; voor vergunningen bedoeld in art. 15 voorzoover het betreft het .beschikken over binnenlandsohe betaal middelen, binnenlandsohe geldswaardige papieren en binnenlandsohe vorderingen ten gunste van niet-ingezetenen formulier B. 1. voorzoover het betreft het beschikken, ten gunste van niet-ingezetenen, over de overige waarden genoemd in art. 15. formulier B.II; voor vergunningen bedoeld in art. 16 (medewerking aan de beschikking over waarden doorniet-ingezetenen ten gunste van niet-ingezetenen)formulier C voor vergunningen bedoeld in art. 19 (uitvoer van waarden) formulier E. Vorenbedoelde formulieren zijn verkrijgbaar bij de bureaux van het Deviezeninstituut en bij de DeviezenbaDken. Aanvragen om vergunningen vau anderen aard kunnen, tot nader be richt. per brief worden gedaan. Aanvragen om vergunningen kunnen in het algemeen worden gericht tot het Bureau te 's Gravenhage. Ter voorkoming van vertraging in de behandeling wordt eohter ver zocht alle aanvragen, welke betrekking hebben op zuiver financieele transacties, geen verband houdende met het goederenverkeer, als inter-bank trans acties, aflossingen van geldleeningen, betaling van interest e.d, te richten tot het Bureau te Amsterdam alle aanvragen, welke uitsluitend betrekking hebben op bet scheepvaart- verkeerte riohten tot het agentschap te Rotterdam. In geval van twijfel omtrent de invulling en adresseering der aanvraag, formulieren raadplege men een Deviezenbank. Te huur: voorzien van vele gereedsohappen, voor vakman. Brieven letter D., bureau v. d. blad. Nog goedkoop af te geven een Drie lingwagen met 3-duims beslag en te koop gevraagd Auto voor de sloop. B. A. KLOET, Noordgouwe. Uit voorraad Padmos, Telefoon 125 Bessenplukkers gevraagd. Te koopPlm. 75 platglasramen zonder lijst, bij A. W. BR A AL, Renesse. 5U1LLET0N En ik ben er pooit iin> géweest, sinds den dag van gisteren, lachte de opzichter J En hoe heet mijnheer, als ik het vragen mag? klpnk het nu van den por tier. Hé, viel de ander uit en een gloeiend ro,od overtoiog zijn gelaat, Mij(n naam? Waarom (wilde je dien weten De toon van zijn slem klonk zelfs dreigend. Maar toien hij1 de uitdrukking van bevreemding Waarnam op het goedig, blozend gezicht scheen hij zijn zelfbeheersching te her- winnen en zei langzaam: Mijn naam? O ja, 't is heel natuurlijk dat je daar- vaar vraagt, ik heet Gilbert Haydon. Tpien volgde hij den aangewezen wieg en zag „De Berg" liggen, die er al bij zonder uifcnoodigend uitzag en vanlwiaar hem een krachtige tem toch lieflijke meis- jestem tegemoiet klonk, die een oud-' Engelsche ballade zong. Wie daar zoo 1 'zong daar kon hij niet achter komen; I maar het (was geheel in overeenstemming met de omgeving en deed hem aange- naam aan. Hij zag in 't geheel niemand; klopte eindelijk aan de groengeverfde deur en het frissdhe. blozende gezidht van een I knappe vroulw verscheen en vroeg hem 1 (wat er van Zijn verlangen was. Hij vertelde het ien, teflWij'l Mirs. Gar land naar hem luisterde, voelde zij zich Werkelijk getroffen door zijln fijn-bes|nie den gelaat en verzorgde handen zoo heel anders dan zij1 het gëwbon was iin haar omgeving. Ja, zij had enkele kamers te huur en als die Mr. Haydon naar den zin Iwiaren dan zioiu zij haar best doen om het hem aangenaam te maken. Wilde mijnheer nu misschien dadelijk de kamers zien? O tneen, 't !wias niets geen mloieite! En steeds maar voortb'abbelend, liet het bedrijvige vrou'Witje hem een paar alleraardigste kamers zien dp,or elen gang en een trapje vajni elkaar geschei den en daardoor meteen rustig. Zou Mr. Haydon ook ineens kunindn, 'beslissen? Want ze hadden e<r juist dien vorigen avoind óver gedacht, om een ad vertentie in de krant te zetten. Maar John dat Was haar man zou ier ook zeer mee ingenomen zijn. als mijnheer er toe kon besluiten, want hij vond 't altijd prettig als hijl in het een of ander Opzicht Zijn Lordschap ter Wille kan zijln U'W man moet er zich anders maar niet mee vleien, dat hij' op dien manier Zijn Lordschap ter Willie zou zijln. Ik ge- Loof niet. dat Zijn Lordschap zich veel van mfi zal aantrekken, zie je! Zijn Lordschap is goed voor een ieder betuigde het vrouwtje met warmte. O zeker, dat zal ik u niet betwisten U is dc eerste niet die ik vandaag al Zijln lof hoor zingen. Maar dat zijn Lord- schap zich van mij to|Ch wiel niet veel kan aantrekken, heeft de doodeenvou dige reden, dat hiji m'fi iniet kient! Maar u kent hem toch wél? Ja, enkel van aanzien. Mrs. Garland deelde mee, dat John nu dadelijk thuis zou zijn en ook „Tom, mijn zoon". Wilde Mr. Haydon nu niet een kop thee blijven drinken? Het zou zoo dadelijk klaar zijn en hij zag er zoo vermoeid uit. Gilbert Haydon nam deze uitnoodiging aan en vroeg: U heeft maar één zoon nietwaar, Mrs. Garland? Hij wist, dat hij daarmee de gevoelig ste snaar in haar hart getroffen had en zij ging nu onmiddellijk uitweiden over de voortreffelijkheden van dien eenigen zoon en opende hem het ge lukkig uitzicht, dien fongen man tegen te komen, als Mr. Haydon nog even wat wilde rondkijken, tot zij de thee klaar had. Met de handen in den zak, ging het weer het pad op, in zichzelven mompe lend: Goudklok?... Wat een eigenaardige naam is dat nu? Zou het ook een lid van de familie zijnOf een hond mis schien??... Neen, dan had ze dien naam toch niet zoo speciaal genoemd. Het zou zeker een meisje wezen! Misschien de gene, die hij daar straks had hooren zingen. Nu, we zullen zienEn wie zou dat zijn? Zeker „mijn zoon"! Gilbert Haydon zag namelijk een breed- gesohouderden jongen man, met een paar donkere oogen en een blozend gelaat, dat zeer sterk deed denken aan dat van de vrouw des huizes. Hij was op dat oogenblik juist bezig met een jong katje te spelen, dat wanhopige pogingen deed om zijn horlogeketting te pakken te krijgen. Goeden dag! zei hij verrast, toen hij merkte, dat de blik van Gilbert Hay don op hem rusten bleef. Goeden dag! antwoordde Haydon. U is zeker de jonge Mr. Garland? Ja, sir, om u te dienen! De nieuwe opzichter verklaarde toen de reden van 21jn komst op „Den Berg" en zei enkele vleiende dingen van de plaats, terwijl hij er tegelijk bij vertelde, dat hij nog nooit een boerderij in Devon had gezien. Kent u Schorne dan niet, Mr. Hay don? Neen, 'ik ken het heelemaal niet. En Lord Soüthmoor? Lord Soüthmoor evenmin. Ik was pas vanmiddag om twaalf uur op het slot. O, dan hebt u zijn Lordschap na tuurlijk nfbt gezieh, zei Tom. 't Is te hopen, dat hij niet lang wegblijft. Lang wegblijft? herhaalde Gilbert. Ja, zijn Lordschap is vanmorgen naar Londen gegaan, geheel onverwachts, zooals de butler mij vertelde. Die vreesde dat er iets niet in orde was. De nieuwe opzichter scheen niet veel belang te stellen in de particuliere zaken van den slotheer en deed enkele vragen betreffende de uitgestrektheid van de landerijen, die tot „De iBerg" behoorden. Ik zou u met genoegen rondleiden, sir, maar wij kunnen ieder oogenblik binnengeroepen worden, ziet u! Moeder is altijd op tijd. Hoort u maar, daar gaat de bel al. En die luidt zij altijd,' zelve. Maar wacht, ik moet nog even dat meisje roepen. Er is namelijk iemand, die nooit de bel kan hooren, Mr. Haydon, of die ze niet wil hooren! Wie dan? Ze liepen langs een kronkelpad, dat dwars door een aardappel- en koolveld ging en naderden een appelboomgaard. Ik (wied, dat ze hier ergehs zit4 Dat doiet ze zoo dikwijls, dan klimt ze in een boom en valt daar ifn. sl'aap. 'Maar nu zie ik haar toch nergens. Ik denk, dat zij vpor u gevlucht is, Mr; Haydon Ik heb' haar tpph niet gezien. Is zij1 uw Zuster? Toni' knikte Dat (wil zeggen.... Hebt u niet ge hoord van Goudklok?.... Neen, maar dat kan ook eigenlijk: niet, alls u pas hier is. Ik moet haar roepen! Met een stem als eien kl|ok riep Tom nu in den boomgaard ein> van de a|nderel zijde klonk de echo: één hoogte toping verwonderlijk Tang aangehouden. Ulw zuster heeft een mooie stem1,, merkte Haydüjn op, Want zij was 't zeker die ik hoorde zingen? Ja, dat kan Iwel. Vader noemt haar iw'ijls „leeuwerik". En sinds Mrs. Redding, de domineesvrouw, haar dat boek met oude liedereu heeft gegeven, zingt ze nu iederen dag een nieu'we ballade.... Gpiud- kliOKGoudklok Uiwl zuster is dan zeker niet zoo stipt op tijd als u'w moeder, merk tel Haydon Oip. Houdt u Goudklok dan voor mijd zuster? Neen. zeker niet. Maar dat weet u -ook niet zoo. Nu, ik zal er u bijl gede genheid alles vain vertelllen. Maar zeg er nu vooral geen Woord van! Daar is zij. Ben gedaante, gleed' uit den appelboom en heel die verschijning maakte Zulk eeb btetoioverenden indruk op Haydon, dat hij dien tot aan het einde vain- zijln leven niet vergeten kon. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 4