GENERAAL WINKELMAN KRIJGSGEVANGEN De bevelhebber van de weermacht in i Nederland, generaal der vliegers Christi- ansen, maakt bekend: Officieele medeileeliiig. 1. Generaal Winkelman en onderhoo- rigen van de Nederlandsche weermacht en politietroepen hebben door hun per soonlijke handelwijze niet de matiging in acht genomen, welke op grond van de hun door den Führer van het Duit- sche Rijk toegestane voorrechten behoor de te worden verwacht. 2. Hierdoor is het rustige verloop van de demobilisatie der Nederlandsche weer macht, zooals dat in groote trekken is voorzien en ook door de meerder heid van de Nederlandsche bevolking en< weermacht werd toegejuicht verstoord geworden. Derhalve is de daarvoor ver- antwordelijke Opperbevelhebber van de in demobilisatie zijnde Nederlandsche land- en zeemacht in krijgsgevangenschap naar Duitschland overgebracht. 3. De functie van opperbevelhebber der Nederlandsche land- en zeemacht is te gelijkertijd door den commissaris voor de demobilisatie der Nederlandsche weer macht opgeheven. 4. In het hoogst eigen belang van de Nederlandsche weermacht en van het Nederlandsche volk wordt verwacht, dat in de toekomst verstoringen der demo bilisatie niet meer zullen volgen. Deze zouden tot de scherpste tegenmaatrege len vanwege de Duitsche weermacht lei den. BRANDSTOFFEN MOGEN WORDEN AFGELEVERD De eerste drie maanden 20 pet. van het verbruik van 't vorige seizoen Blijkens een circulaire, gericht door het Rijkskolenbureau aan brandstoffen- handelaren, is aan handelaren weder dis pensatie verleend van het verbod tot. het verkoopen en afleveren van vaste brandstoffen, voorzoover betreft denver koop en aflevering van steenkolen, steen koolbriketten, cokes, bruinkolen, bruin koolbriketten en petroleumcokes. De handelaren mogen in de maand Juli 1940 aan binnenlandsche industrieelever- bruikers en daarmede gelijk te stellen af nemers, voorloopig niet meer vaste brand stoffen verkoopen of afleveren dan 1/12. van de door deze afnemers in de maan den April "1939 tot en met Maart 1940 van hen ontvangen hoeveelheid. Voorts mogen zij tot en met 30 Sept. 1940 aan hun overige binnenlandsche af nemers voorloopig niet meer vaste brand-, stoffen verkoopen of afleveren dan 20 pet. van de door deze afnemers in de maanden April 1939 tot en met Maart 1940 aan deze afnemers afgeleverd kwan tum en moeten zij de hiervoor beschik bare hoeveelheden, zooveel mogelijk naar verhouding gelijkelijk over deze afnemers verdeelen en tevens de werkelijk ge leverde soort en kwaliteit der vaste brandstoffen aan deze afnemers bere kenen. Voor zoover de beschikbare hoeveel heden dit toelaten, zal aan nieuwe af nemers-verbruikers, 1/12 respectievelijk 20 pet. van hun geschatte normale jaarver bruik van vaste brandstoffen, verminderd met het eventueel reeds in Juni 1940, respectievelijk sedert 1 Mei 1940 van handelaren en anderen Ontvangen kwan tum vaste brandstoffen, mogen worden afgeleverd. De handelaren mogen tot en met 30 September 1940 tot nader order geen verplichtingen aaiïhgaan tot het verkoo pen of afleveren van vaste brandstoffen na 30 September 1940. Voorts zijn er eenige bijzondere voor waarden vastgesteld, o.a. voor levering aan slijters en depothouders. BOMMEN OP MIDDELHARNIS Drie slachtoffers te betreuren In den nacht van Maandag op Dinsdag, zoo omstreeks 3 uur, is Middelharnis hevig opgeschrikt doordat drie bommen, uit een vlieg machine werden geworpen, die een schrikkelijke verwoesting aanricht ten. Het was den geheelen nacht onrustig in de lucht en uit de verte werd afweer geschut gehoord op aanvallende Engel- sche vliegtuigen. Plotseling werd een laagvliegende bom menwerper over Middelharnis ge hoord, welke, naar ooggetuigen meedeel den, door een jager werd achterna ge zeten. Opeens een hevige klap; drie bom men vielen midden in het dorp, welke in de Nieuwstraat neerkwamen; twee in de straat en één in het talud van den dijk, op slechts enkele meters van elkaar. De uitwerking was verschrikkelijk. Door de luchtdruk en de bomscherven vielen zes woningen totaal in elkaar;. Onmid dellijk werden pogingen aangewend om gewonden en e.v. dooden van onder de puinhoopen te bergen. Men kwam weldra tot de treurige ontdekking, dat van de heer y. d. Male twee kinderen in hun bedjes door neervallende stukken hout en steen den dood hadden gevonden. Een ander kind werd ernstig gewond. De vader en moeder, die er levend afkwa men, waren radeloos. Ook werd de heer A. Koote, een man van omstreeks 50 jaar, die met zijn 85-jarige vader samen woonde, levensgevaarlijk gewond van on der het puin gehaald. Eenige oogenblik- ken later is hij overleden. De oude heer Koote werd licht gewond. Het mag een wonder heeten, gezien de ontzettende ravage, dat nog niet meer dooden te betreuren zijn. De opruimingswerkzaamheden zijn thans in vollen gang. Er is geen glas genoeg aan te halen om alle ruiten te zetten, zoodat ze met planken worden dichtgespijkerd. De verslagenheid in de gemeente over de drie slachtoffers is groot, schrijft het E.N. VERSCHILLENDE BERICHTEN Groote nood in de bloemisterij Het bestuur der vereeniging „Groep Bloemisterij" uit den Ned. Tuinbouwraad wenscht langs dezen weg een beroep te doen op het bloemkoopend publiek, om zoo min mogelijk te beperken bij het schenken en aankoopen van bloemen voor de woning, bloemen en planten voor den tuin en het laten verrichten van werk zaamheden in den tuin. Zoowel de bloemwinkeliprs, de bloe- menkweekers als de bloemist-hoveniers (aanleg en onderhoud van tuinen) voe ren wel een uiterst moeilijken strijd om het bestaan. Duizenden nijvere werkers zijn in deze bedrijven werkzaam. Talrijke arbeiders in nevenbedrij- ven zijn van de resultaten van het bloemistenvak afhankelijk. Vele bedrij ven zijn reeds ten onder gegaan, vele worden met ondergang bedreigd. Het bloemlievend publiek kan helpen erger te voorkomen, door ook bij het schenken en koopen van bloemen voor huis en hof zich niet meer te beperken dan in uiterste gevallen noodzakelijk is. Daarmede wordt een nationaal bedrijf geholpen in zijn zwaren bestaansstrijd ende bloemen bieden U daarvoor dubbele vreugde in en om Uw woning. KORT EN BONDIG In het kader van de maatregelen tegen de gevluchte staats- en gemeente-ambte naren is de burgemeester van Oostende, Moreaux, die bij het begin der vijandelijk heden de wijk had genomen, van z ij n functie ontheven. Enkele dagen vóór de capitulatie van het Belgische le ger is de gouverneur van de provincie West-Vlaanderen, Baels, door den koning om dezelfde redenen uit zijn ambt ontzet. Naar de Londensche radio meedeelt, heeft de Britsche regeering een ver klaring gepubliceerd, waarin zij in ver band met het staken van den strijd in Syrië door generaal Mittelhauser mee deelt, dat zij niet kan toelaten, dat de een of andere mogendheid Syrië of den Libanon bezet of het gebied dezer landen getiuikt voor aanvallen op andere lan den, welke Engeland het zijn plicht acht te beschermen. Engeland heeft de ver- eischte maatregelen genomen om dit te beletten. i Het Stockholmsche blad Svenska Dag- bladet meldt uit Londen, dat binnen een zone ter breedte van 30 km. langs de Zuidkust tot Tïastings en vervólgens langs ^de geheele Oostkust tot de mon ding van de Teems buitengewone ver dedigingsmaatregelen worden genomen. Behalve de plaatselijke bewo ners mogen zich thans ook geen Engel- schen zonder speciale vergunning op houden In deze verdedigingszone. Het Amerikaansche radiostation Mackay heeft S.O.S.-signalen opgevangen van het Engelsche tankschip „Athellais", metende 9000 bruto registerton. Het schip be vindt zich op ongeveer 400 mijlen ten Zuidwesten van de lersche kust in nood. Het heeft gemeld dat 'het is getorpe deerd. De conferentie van alle Amerikaansche Ministers van Buitenlandsche Zaken of hun vertegenwoordigers in Havanna (Cuba) is thans definitief bepaald op 20 jJuli a.s. Vliegtuigen, IwbarsehijlnHjfc van Duit sche afkomst, hebben Dinsdagavond ge vlogen boven Noondpost Engel'ajnjd. Er iwierden geen blomlmien geworplelnl. In het Bttgieisclhe Lagerhuis is mede gedeeld, dat de vice-maarschalk van het luchtiwhpen, Garroid, is benoemd tot l'id van den luchtvaartraad. Op een desbe treffende vraag 'wterd geantwoord da.t belangrijke maatregelien zijln gefaloanem voor de uitbreiding van het vliegerspier- spnetei. De Engelsche Minister van Eciofnjotmi- sche Zaken, Dalton, heeft op een vraag of de noodige maatregelen zijln göniomien voor die blokkade van Frankrijk, ver klaard dat zullks bet geval is. De 31-# heraal Mander stelde daarop; in heit La gerhuis die vraag pif de blokkade ook' betrekking had op het miet-beZettte 'deel van Frankrijk. Dinsdagmiddag is in den polder Mas- tenbhoiek, gemeente Zwol.terkerspel, brand ontstaan, bij den veehouder Riekmani, doordat de motor, Iwlaarmede men bezig fwtas het (hooi in bergen op te taste.ni, in brand vloog. Ttwlee hooibergen, de, boierderiji en een schuur met landbouw werktuigen gingen verlofrfejn/. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. De gisteren gepubliceer de voordracht ter benoeming van een hoofd van school B, is door B. en W. niet in alfabetische volgorde samenge steld. Wellicht ten overvloede, wijzen wij er op dat het thans verboden is, zonder rijwielplaatje te fietsen. De nieuwe plaatjes zijn thans geldig, maar ook de oude blijven geldig en wel tot 1 Aug. In afwachting van die goiedkburinlg van den inspecteur valtu het L.O. is door Burg. ten Weth. dezer gemeente benoemd tolt tijdelijk onderlwlijlzer aan School' B alhier, de heer J. H. Hagei te Oujwier- fcerk. KERKWERVE. In het verslag der openbare raadsvergadering van jl. Vrij dag ontbreekt bij de namen van de personen welke zich tijdens de drukke Mei-dagen hebben verdienstelijk gemaakt, die van den heer C. J. Heijboer. Ook deze werd door den voorzitter dank gebracht. Verder blijkt dat het verzoek van den gemeentebode om jaarweddeverhooging geen verband houdt met het feit dat dé Secretarie mA'2ièrikzee is gevestigd, daar dit ook vroeger zoo was. Het ver zoek vindt haar oorzaak in de groote uitbreiding van werkzaamheden, die de laatste tijden door de omstandigheden hebben plaats gevonden. HAAMSTEDE. Men verzoekt ons mee te deelen, dat de inzameling voor het Hulpcomité 1940 in onze gemeente zal gehouden worden op Vrijdag en Zater dag a.s., door middel van inteekenlijs- ten. Zij die bezwaar mochten hebben te teekenen, kunnen hun gave in een bus deponeeren. Deze gelden zullen uitslui tend gebruikt wórden voor leniging van de hoogste nood en niet voor opbouw van huizen. Ook worden de gelden uit sluitend aangewend ten bate der Prov. Zeeland. Wij wékken een ieder op, op de in- teekenlijsten flink te teekenen, omdat wij hier tot heden nog niets geleden heb ben door het oorlogsgeweld, terwijl vele onzer landgenooten, alles verloren heb ben. ELLEMEET. Burgerl. Stand over Juni. Geboren: 4, Johannes, z. van Johannes Adriaan van Oeveren en Maria Cornelia Hanse (van Kortgene); 10, Gerrit, z. van Dingeman Kristalijn en Pieternella Ma ria van Dienst. Gehuwd: 26, Tonis Priemus jm. 31 j. (van Eikerzee) en En geltje Pieternella van der Nood, jd. 25 j. BROUWERSHAVEN. Mej. C. Catsman van hier, tijdelijk onderwijzeresaan de Chr. school te Qoltgensplaat, is benoemd tot kweekelinge met acte aan de Geref. school te Middelharnis. DREISCHOR. Burgerl. Stand over Juni. Geboren: 8, Cornells, z. van P. A. Ver- seveld; 13, Jacob, z. van A. Slager en P. M. de Waal. Gehuwd: 12, J. P. van Dijke, 271 j. en G. K. van Ast, 24 j. Overleden: 6, Cornelia van Bloois, 75 j., echtgen. van E. Fiinson. NOORDGOUWE. Burgerl. Stand over Juni. Overleden: 19, Barend van Steen bergen, off icier-vlieger, 31 j., echtgen. van A. G. van Ipéren ('s-Gravenhage)17, Jozina. Cornelia .Bakker, 71 j., wed. van J. Folmer (Zierikzee). OOSTERLAND. Maandag jl. herdacht de gemeenteveldwachter Fondse, onder zeer groote belangstelling, zijn 25-jarig ambtsjubileum. Deze dag is voor dhr. Fondse en zijn familie een ware feest dag geworden. Verscheidene bloemstuk ken, geschonken door vereenigingen en particulieren vulden de kamer, waar door hij met recht in de bloemen is gezet. Daar de jubilaris, de kinderen van de scholen hier ente Sirjansland, in deze vreugde heeft laten deelen door hen te onthalen op versnaperingen, werd hij uit volle borst een toepasselijk lied toe gezongen, waarbij hem door het hoofd der school, dhr. Kosten, geschonken door de kinderen, een fraaie schemerlamp werd aangeboden. Door de kleuterschool een toepasselijk schilderij. Van de kinderen te Sirjansland, werd hem door het hoofd der school, den heer Broer, een bloe menmand aangeboden. De heer Fondse dankte hartelijk voor deze, van de kinderen zoo spontane at tentie. Het voltallige gemeentebestuur en se- cretariepersoneel kwamen den heer Fondse persoonlijk feiiciteeren, waarbij de burgemeester den jubilaris in waar- deerende woorden toesprak en hem na mens de gemeente, een enveloppe met inhoud aanbood. Ook de secretaris, de heer Zoeter, ge tuigde in zijn gelukwensch van de goede samenwerking met de secretarie. De heer Fondse dankte voor de feli citaties en de stoffelijke blijken. Des namiddags waren verschillende collega's, Rijks- en Gemeentepolitie op gekomen om hunne gelukwenschen aan te bieden, waarbij hem als blijvende herinnering een mooie rooktafel werd aangeboden. Des avonds bracht „Oosterland's fan fare" een muzikale hulde aan den jubi laris en werd hem bij monde van den secretaris, den heer Istha, de felicitaties van het gezelschap gebracht, waarin hij getuigde van de warme belangstelling die hij, door de jaren heen voor Ooster land's Fanfare heeft betoond en voor de goede orde die hij tijdens de vele gehouden concerten steeds bewaarde. Met een „Lang zal hij leven", luide medegezongen door de vele belangstel lende, eindigde deze hulde. Wij wenschen den populairen veld wachter in de toekomst een prettigen ambtstijd toe in deze gemeente. Bij de Dinsdag jl. gehouden exa mens MULO-diploma te Goes, slaagde o.a. den heer M. van Dijke Azn. alhier. SCHERPENISSE. Nog steeds ontbreekt van ieen soldaat nog elk bericht 'waar hij: zich bevindt. Vermoed Iwiordt dat hij naar Frankrijk of Engeland is moeten vluchten. De in de Ned. Herv. Kerk gehou den collecte voor getroffen diaconiëini en kerkvoogdijen heeft opgebracht f 60.49. ST.-ANNALAND. Geslaagd voor het Middenstandsdiploma de heeren Jac. den Engelsman Mz., J. Kurvink Thz. enAnth. Slager Cz. In de Ned. Herv. Kerk werd een bedrag van f 240,40 gecollecteerd voor de getroffen gemeenten. WATERSCHAP STAVENiSSE In hotel Van Dalen werd Zaterdag jl. de zomervergadering gehouden van in gelanden van 't Waterschap „Stavenisse" onder voorzitterschap van den dijkgraaf dhr. C. Steendijk. 1 De rekening over het dienstjaar 1939-'40 werd in ontvangsten vastgesteld op f 30379,68 en in uitgaven op f 25088,065. De begrooting in ontvangst en uitgaaf op f23577,99. Besloten werd in het voorjaar van 1941 over te gaan tot het verhoogen en ver dedigen over een zekere lengte van den onderberm aan den zeedijk. Aan dit werk zal maximaal f 6500 besteed kunnen wor den. Het dijkgeschot werd onveranderd vast gesteld op f 19 per h.a. Een verzoek van het Gemeentebestuur om de bestrating in den Kerkweg te verb reeden werd af gewezen. Wel verklaarde het Waterschap zich bereid om in samenwerking met de gemeente op het eind van genoemden weg een stortkolk te doen bouwen. Het jaarverslag 1939-'40 werd voor ken nisgeving aangenomen. Tot ontvanger- griffier werd met 10 stemmen benoemd dhr. A. J. J. Tazelaar; dhr. Van Oost verkreeg 7 stemmen en dhr. M. J. Leune 1 stem. Dhr. W. Hanssens, die deze betrekking op verzoek van het Waterschapsbestuur tijdelijk .had. waargenomen, wenschte niet voor een vaste benoeming in aan merking te komen. Op de staat van aanbeveling van een gezworene werden geplaatst de heeren: 1. L. C. Potappel (aftr.); 2. M. J de Rooij en 3. C. van Putten. RECHTZAKEN Garagehouder voor den Krijgsraad Voor den Duitschen krijgsraad heeft Zaterdag een Amsterdamsche garagehou der terechtgestaan, verdacht van twee gevallen van bedrog en een van poging tot bedrog, gepleegd ten nadeele van het Duitsche leger. De verdachte bevindt zich gedurende eenige dagen in voorarrest. De garage houder leverde olie en benzine aan het Duitsche leger. Op zekeren dag diende hij ,een rekening in voor een aantal flesschen olie, die een prijs hadden van f 0,50 per flesch. De man berekende het Duitsche leger echter f 1 per flesch. Hij zou tegen zijn boekhouder, die f 0,50 per flesch had gerekend, gezegd hebben: „Je moet niet zoo angstig zijn, maak er maar f 0,95 per flesch van". Inderdaad heeft deze toen de kwitantie verhoogd en het bedrag uitbetaald gekregen. Het tweede geval betrof de levering van benzine. Verd. had voor een legeraf- deeling een tankwagen moeten vullen; hij leverde 3150 'liter, maar hij diende een rekening in over 3250 liter. Op deze wijze werd het Duitsche leger voor een bedrag van ruim f 100 bena deeld. In het derde geval was het bij een poging -gebleven. De man hack* op dracht gekregen twee tankwagens te le veren; de 'tweede was niet goed afge werkt, werd afgekeurd en naar den ga ragehouder teruggestuurd. Doch vlak voor het vertrek van de legergroep had de garagehouder zijn boekhouder gestuurd met een voor voldaan geteekende kwi tantie Op deze wijze probeerde hij zijn geld te krijgen, terwijl hij wist, dat de wagen was afgekeurd en voor zijn ga rage stond. Verdachte werd veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf voor de eerste twee feiten; van het derde feit werd hij vrijgesproken. Voorts legde de krijgs raad den man 2000 R.M. boete op, bij niet betaling te vervangen door resp. 40 dagen en 20 dagen gevangenisstraf. De krijgsraad overwoog, dat bij de bepaling van de strafmaatrekening is gehouden met verdachte's blanco straf register en met het feit, dat de toege brachte schade niet groot was. Daar staat echter tegenover, dat verdachte reeds zeer behoorlijk verdiend had aan leveringen voor het Duitsche leger. Verdachte heeft een ernstig misbruik gemaakt van het vertrouwen, dat in hem gesteld werd. Dit is des te meer te be treuren, daar het Duitsche leger uiterst correct optreedt. De straf, aldus over woog de krijgsraad tenslotte nog, is niet RADIOPROGRAMMA Donderdag 4 Juli JAARSVELD 414,4 M. NCR V-uitzending. 8 berichten ANP; 8,10 schriftlezing, meditatie; 8,25 gewijde mu ziek (gr.pl.); 8,35 gram.; 9,15 trioconcert; 10 gram.; 10,30 morgendienst; 11 gram.; 11,15 zang met pianobegeleiding; ^be richten; 12,15 gram.; 12,45 berichten ANP; 1 orgelspel en gram.; 1,45 gram.; 2,15 viool, piano en gram.; 3 Christ, lectuur; 3,30 Spaarne-sextet; 5 handenarbeid; 5,30 ojrgelcojnoert; 6,30 VRPO; „Lezen in dan Bijbel"; 6,45 gram.; 7 berichten; 7,05 Chr. liederen (gr.pl.); 7,20 NCRV-Harmonie-or- kest (opn.); 7,30 reportage; 7,55 pro paganda toespraak; 8 berichten ANP; 8,15 Chr. Oranjevereeniging „Juliana"; 8,50 voor de jeugd; 9,10 gram.; 9,45 Bach-can- tate (opn.); hierna schriftlezing; 10,15 berichten ANP, sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. VARA-uitzending. 8 berichten ANP, gr.; 10 orgelspel; 10,40 gram.; 11,15 berichten Engelsch11,30 VARA-orkest; 12,30 be richten Duitsch; 12,45 berichten ANP; 1 Esmeralda; 1,45 gram.; 2 berichten Duitsch 2,15 verkorte operette „Die Fledermaus" (gr.pl.); 3,315 l'b"ëfich'teli' (Engelsch); 3,30 gram.; 3,45 vopr de vrouw; 4,15 gram.; 4,20 keukenpraatje; 4,50 gram.; 5 berich ten Duitsch; '5,15' VARA-orkest6,15 "ber. Engelsch; 6,30 gram.; 6,40 VARA-orkest; 7,15 reportage; 7,35 "Rosianorkest (opn.); 8 berichten Duitsch; 8,15 ber. Engelsch; 8,30; berichten ANP; 8,45 orgelspel en zing';. 9,15 berichten Engelsdh; 9,30 Es-» meralda; 10 berichten Duitsch; 10,15 10,30 berichten ANP; 11,15ll,30 berich ten Engelsch. hooger dan aan een Duitschen burger in Duitschland onder dezelfde omstandig heden zou zijn opgelegd. Tegen een borgstelling van f 10.000 zal verdachte uit de voorloopige hechtenis worden ontslagen. Architect «choot zijn vrouw dood De Rotterdamsche rechtbank heeft den 57-jarigen architect A. W. M., die zijn 44-jarige eehtgenoote met een revolver, doodschoot en vervolgens zichzelf van het leven, trachtte te berooven, veroor deeld tot vier jaar gevangenisstraf in een bijzondere strafgevangenis. Twee deskundigen waren tijdens de zitting op 17 Juni van oordeel, dat ver dachte minder toerekeningsvatbaar is en adviseeren de rechtbank hem gedurende twee jaar in „Maasoord" onder te bren gen, welk advies door den verdediger ondersteund werd. De officier van Justitie had een jaar gevangenisstraf, door te brengen in de bijzondere gevangenis, .en daarna terbe schikkingstelling van de regeering gere- quireerd. j Fraude bij het alleggen van middenstandsexamen De meervoudige kamer der Utrechtsche rechtbank heeft den 22-jarigen bakker A. F., uit Jutphaas en zijn £2-jarigen broer J. F., assurantiebezorger, wegens het plegen van fraude bij het afleggen van een middenstandsexamen, ieder ver oordeeld tot een geldboete van dertig guldenhof vijftien dagen hechtenis. Op 17 Augustus van het vorige jaar zou de bakker voor de derde maal deel nemen aan een middenstandsexamen en ook dezen keer zag het er naar uit, dat hij niet zou slagen. Hij verklaarde op de rechtzitting op 18 Juni, dat hij zich ojp den dag van het examen niet erg prettig voelde en omdat hij het diploma voor de toekomst wenschte te bezitten, vroeg hij zijn broer, denassurantiebezorger, of dje voor hem het examen wilde afleggen. Deze aar zelde geen moment, reed per fiets naar het e*xamen en overhandigde het op roepingsformulier, dat door zijn broer, den bakker, was geteekend. De voorzitter ontdekte echter het ver schil in handschrift. De assurantiebezorger verklaarde op de zitting, dat hij het gedaanhad om zijn broer uit een benarde positie te helpen, doch zeide tevens, dat hij spijt had van zijn daad. In La Corunó' (Spanje) zijn twee Spaansche visschersbooten aangekomen, die op 300 mijlen van La Coruna, ten Zuiden van Ierland, op 30" Juni 25 schip breukelingen .van het Noorsche vracht schip „Belmoira", g|?oot 5500 ton, aan boord hadden genomen. De „Belmoira" was op weg van "Dakar (Afrika) naar Southampton. Tusschen Nijkerk en Putten zijn twee leden van de marechausséeb'rigade te Winschoten, die te Amsterdam gedeta cheerd waren en per motor van ver lof terugkeerden, tegen een auto gere den. De bestuurder van het motorrijwiel overleed na korten tijd. Zijn duo-pas sagier kreeg geen letsel. Het stoffelijk overschot is naar Putten overgebracht. Ui Die Canadieesche Minister van Munitie beeft verklaard dat in Cainada zoodanige Vorderingen zijn gemaakt ini de vlieg tuigindustrie, dat het voor dein tijd van t'wtee jaren ontworpen program iim één jaar tijds' kan Iwjofden afgewerkt. Gisternamiddag is een Engelsche bom menwerper boven de gemeente Heerhu* gowaard door twee Duitsche jagers neer gehaald. Het toestel vloog in brand en kwam in een weiland neer. De drie in zittenden kwamen om het leven. p. r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1940 | | pagina 2